Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Donny
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2012.02.07. 12:52:20
Tartózkodási hely: Budapest, RichField
Kapcsolat:

2012.03.29. 21:13:57

bence-barca írta:Ha lenne videóbíró a fogadásoknak nem lenne értelmük... :roll:
(itt most nem BLre gondolok, hanem pl a Seria A ra. De aztán kitudja hova ér el a futball maffia keze...)
Pontosan erről van itt szó.
Sokáig elér a kezük. :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.29. 21:06:13

ja én ugy értettem, hogy a normálisa fogadásoknak, amit egy szimpla ember köt :)

na de off vége :)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.29. 21:04:59

Sanama írta:
bence-barca írta:Ha lenne videóbíró a fogadásoknak nem lenne értelmük... :roll:
(itt most nem BLre gondolok, hanem pl a Seria A ra. De aztán kitudja hova ér el a futball maffia keze...)
Mert nem tök mind1? Videóbíró nélkül is bunda volt/van/lesz.. :)
Pont ezt mondom. Hogy videóbíró nélkül volt/van/lesz...
Ha bevezetnék már nem menne ez olyan simán, bár tény akkor is meglehetne oldani. De egy kicsit azért nehezítené...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.29. 20:55:23

bence-barca írta:Ha lenne videóbíró a fogadásoknak nem lenne értelmük... :roll:
(itt most nem BLre gondolok, hanem pl a Seria A ra. De aztán kitudja hova ér el a futball maffia keze...)
Mert nem tök mind1? Videóbíró nélkül is bunda volt/van/lesz.. :)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.03.29. 20:26:21

Bár vártam egy minimális, egy gólos Barça-győzelmet, ez nem jött be. Ennek ellenére nincs ok a panaszra, a továbbjutás kérdése a kezünkben van. Jó meccset játszottunk, a Milannak néhol szerencséje is volt, de bízom abban, hogy a Camp Nouban nekünk lesz és a gólok is jönni fognak. Szerintem megcsináljuk! VAMOS
Kép
Kép
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.29. 19:53:44

Ha lenne videóbíró a fogadásoknak nem lenne értelmük... :roll:
(itt most nem BLre gondolok, hanem pl a Seria A ra. De aztán kitudja hova ér el a futball maffia keze...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence-barca 2012.03.29. 20:47:37-kor.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.29. 19:36:54

Bob_Marley írta:Off:
Véleményem szerint 2 oka van, hogy nincs videóbíró!
1; Angolok :D Elég konzervatívak, így találták fel a játékot, ez így jó, pont!
2;Valóban elég kivitelezhetetlen, főleg a les miatt!Amit Drigo is leírt!
Egyedül arra lehetne használni, gól-nem gól, kiállítás nem kiállítás!
Csak akkor tudják visszanézni ha megállt a játék, s ezekben az esetekben a legvalószínűbb, de még ebben sem biztos, mert mi van ha bement a lövés, de a bíró nem adta meg, a labda a mezőnyben pattog, s az ellenfél gólt rúg!
A játékvezető nem állíthatja meg a játékot, csak ha vérző ember van a pályán vagy szabálytalankodott valaki!Az ellenfél meg nem fogja kirúgni a labdát "jófejségből", hogy akkor nézzük vissza :D

Faramuszi egy helyzet, mert csak részben lehet azzal példálózni, hogy amerikai sportok!Mert ott rengeteg a játékmegszakítás, van lehetőség vissza nézni!(És halkan megjegyzem a videóbíró sem látja mindig jól :D)
Egy focimeccsen akár 5-10 percekre is játékban van a labda!Ráadásul pl az NFl-ben is a szabálytalanságokra nem lehet challenget kérni, csak az exact ítéletekre!Gól nem gól, eladott labdák, elkapás!

Elméletben jól hangzik, hogy legyen videóbíró, de bizony nagyon sok minden hátulütője van!És mondom ami a legfontosabb kevesebbszer áll a játék mint más játékokban!
Drigo felvetésére(les) nem tudok mit mondani, fogalmam nincs azt hogyan kéne kezelni.

Viszont arra, hogy ne legyen sok megszakítás, teniszből kéne lopni a rendszert. Legyen minden edzőnek 2-2 "Challange"-e amit kikérhet a meccsen, pl. egy 11nél, vagy gólnál. Ha igaza van marad a 2, ha nem akkor -1. Ha 2re kikéri ami pedig jogos volt, akkor vége. Vagy akár lehetne 1 is,de sokat számítana szerintem.

Amúgy az angolok szerintem a VB óta már azért kicsit másképp állnak a dologhoz :)

ui: mondok olyat, hogy lesre nem lenne alkalmazható,mert az tényleg necces :) Gólra, 11esre bőven elég lenne szerintem.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.03.29. 19:12:14

Barcelona is shut out for the 1st time in 30 UCL games. Last time was 0-0 at Rubin Kazan in Nov. 2009.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.03.29. 17:38:39

Off:
Véleményem szerint 2 oka van, hogy nincs videóbíró!
1; Angolok :D Elég konzervatívak, így találták fel a játékot, ez így jó, pont!
2;Valóban elég kivitelezhetetlen, főleg a les miatt!Amit Drigo is leírt!
Egyedül arra lehetne használni, gól-nem gól, kiállítás nem kiállítás!
Csak akkor tudják visszanézni ha megállt a játék, s ezekben az esetekben a legvalószínűbb, de még ebben sem biztos, mert mi van ha bement a lövés, de a bíró nem adta meg, a labda a mezőnyben pattog, s az ellenfél gólt rúg!
A játékvezető nem állíthatja meg a játékot, csak ha vérző ember van a pályán vagy szabálytalankodott valaki!Az ellenfél meg nem fogja kirúgni a labdát "jófejségből", hogy akkor nézzük vissza :D

Faramuszi egy helyzet, mert csak részben lehet azzal példálózni, hogy amerikai sportok!Mert ott rengeteg a játékmegszakítás, van lehetőség vissza nézni!(És halkan megjegyzem a videóbíró sem látja mindig jól :D)
Egy focimeccsen akár 5-10 percekre is játékban van a labda!Ráadásul pl az NFl-ben is a szabálytalanságokra nem lehet challenget kérni, csak az exact ítéletekre!Gól nem gól, eladott labdák, elkapás!

Elméletben jól hangzik, hogy legyen videóbíró, de bizony nagyon sok minden hátulütője van!És mondom ami a legfontosabb kevesebbszer áll a játék mint más játékokban!
Kép
Kép
Kép
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2012.03.29. 17:16:50

Drigo írta:
Vagyis nem lenne bíró a pályán? Mert ez alapján nem kéne semmit lefújnia, mert úgyis visszanézik majd.
De, az én elképzelésem szerint bíró mindeképpen lenne :) Először is egy csapat csak limitált alkalommal használhatná a videóbírót. Mint az NFL-ben vagy a teniszben. Mondjuk két alkalommal, de ha jogosan kérte a visszanézést, akkor az nem veszik el, azaz továbbra is lenne két esélye. Így tényleg csak akkor használnák el a csapatok, amikor szinte biztosak benne, hogy igazuk van. Ugyanis ha két olyan helyzetre elhasználják a 60. percre ahol érzik ők is, hogy nincs igazuk, akkor mondjuk a 89. percben egy egyértelmű tizenegyest nem tudnának visszanézetni. Másodszor pedig csak akkor lehetne kérni, ha tizenegyes, gól vagy sárga- illetve piroslap múlik a döntésen. Egy mezei szabálytalanság vagy bedobást nem lenne értelme visszanézetni állandóan.
Drigo írta: Van egy les, asszisztens behúzza, bíró lefújja, védekező csapat megáll, csatár végigviszi berúgja, mivel sípszó után rúgta el a labdát sárgát kap. Majd a visszajátszásból kiderül, hogy nem volt les. Mi lenne akkor az ítélet? Minden kétes szituációt engedjenek el? Aztán vagy visszanézetik, vagy nem.
Ez egy jó kérdés és elég nehéz is válaszolnom rá, mivel nem gondoltam minden apró részletre, de úgy gondolom, hogy erre is ki lehetne találni valamit. Mondjuk ehhez annyit tennék hozzá, hogy nekem nem tetszik a jelenlegi megítélése a leshelyzeteknek. Elméletileg a támadó csapatot kellene támogatni, azaz amikor a partjelző bizonytalan, akkor inkább tovább kellene engednie a játékot, mégis úgy érzem, hogy sokszor inkább megállítják. Ha valóban így alkalmaznák, azaz továbbengednének minden olyan támadást, ahol a partjelző bizonytalan, akkor szerintem elenyészően kevés lenne az az eset, amikor nem volt les és mégis lefújták. Még sokkal több olyan helyzet lenne, amikor lest volt és nem fújták le, ezeket pedig könnyen lehetne visszanézetni videóbíróval.
Drigo írta: Továbbmegy a játék, tegyük fel, hogy 5-10-20-30-45 percig nem áll meg a játék (előfordulhat, igaz elismerem, hogy szélsőséges eset), ha megáll, és megvan, hogy 5-10-20-30-45 perce nem volt jó az ítélet, és jön egy tizenegyes, marad az idő, vagy folytatják az aktuális időről? Egyik se túl jó megoldás. Visszapörgetik az időt, tovább húzódik a meccs, ha nem pörgetik, akkor is egyértelmű a hátrány.
Mindenképpen folytatnák az aktuális időről. Illetve szerintem ha egy csapat visszanézet egy kétes helyzetet, majd 1-2 perc múlva megtudják, hogy nekik kedvező ítélet született, akkor egyszerűen kirúgják a labdát az oldalvonalon. Vagy a bíró megállítja a játékot, amikor úgy ítéli meg, hogy nincs veszélyhelyzet. Például a saját térfelén adogat az egyik csapat.

Még ezeken is, amiket itt írtam sokat lehetne agyalni, de biztos vagyok benne, hogy végül egy jó rendszert ki lehetne dolgozni. Valószínűleg igazad van abban, hogy a játék képe kicsit változna, de nincs ezzel semmi gond, én ezt simán bevállalnám azért cserébe, hogy igazságosabb legyen a játék.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.03.29. 17:11:03

A videóbírózás valóban elvesz egy kis időt a játékból. Pontosan annyit, amennyi a reklamálásokkal amúgy is elmegy. Így legalább értelmesen lehetne eltölteni azt az 1 percet a veszekedések, felesleges sárga-piros lapok helyett.

A másik meg: ezzel együtt bevezethetnék azt a szabályt is, hogy az a játékos, amelyik ápolást kér, annak 3-5 percen keresztül nem szabadna visszatérnie a pályára. Ugyanis az ápolás miatt feltételezzük róla, hogy komoly problémái vannak a sérülésével, amit nem lehet megoldani könnyen. Mindjárt meggondolnák az ezzel kapcsolatos (tényleg felesleges) időhúzásokat is.
A videóbíró egyáltalán nem felesleges időhúzás, mivel az igazságot keresi. A reklamálások, és az ápolást kérő színészkedő játékosok időhúzása azonban felesleges, s nem viszi előre a meccset.


A tegnapi meccsről lényegében csak három dolgot lehet elmondani: rossz pálya, elmaradt 11-esek, és a második félidőben csúnyán leeresztettünk.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.29. 16:52:16

Elég nagy csalódás volt a tegnap este. :roll: Sokkal többet vártam a meccstől, és a legfontosabb hogy a csapattól is. Ezt az x-et elfogadnám ha nem egy ilyen Milannal játszottunk volna. Voltak helyzeteik, de a nagyját a védelmünk bizonytalanságának köszönhették. Egyébként hazai pályán képtelenek voltak valami értékelhetőt nyújtani, védekeztek, várták hogy csordogáljon a meccs, nulla elképzeléssel.
De a baj az hogy mi ugyanezt tettük holott ha megerőltettük volna magunkat, lehet hogy nem kéne idegeskedni a visszavágón. Teljesen impotens támadójáték, sétálgatás stb.. Ez a meccs még arra a nem is olyan régi időszakra emlékeztetett amikor pocsékabbnál pocsékabb idegenbeli teljesítményekkel rukkoltunk elő a bajnokságban. Ahogy arra, úgy a tegnapi meccsre is elég nehéz okokat találni. Mert a gyep minősége nem megfelelő ok. :roll:

Keita cseréjét szerintem is hamarabb meg kellett volna lépni, de van egy olyan érzésem hogy tegnap akárkit pályára küldhettünk volna, a helyzet nem javult volna. Akit ki lehet emelni az Mascherano és Valdés!

Annyi pozitívum hogy a mi kezünkben van az irányítás hazai pályán, gondolom továbbakarunk jutni. Ha ennek megfelelően állunk hozzá, akkor nem lehet gond. Viszont ha a Milan vezetést szerez, nagy bajban vagyunk azt hiszem nem kell ecsetelni az olasz foci jellemzőit....

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.03.29. 16:51:16

JanPieterzoon írta:Meg lehetne ezt csinálni normálisan biztos vagyok benne. Például miért kellene megállítani a játékot? Ha történik egy kétes szituáció az edző jelzi, hogy visszanézést kér és a 4. játékvezető (vagy az a kettő aki most a kapu mellett áll és nem csinál semmit...) pedig visszanézné az esetet. Közben menne a játék, nem állna amiatt, hogy például a földön színészkedik egy játékos, mert ha nincs igaza úgysem állítják ki a másikat, ha meg igaza van, akkor úgyis kiállítják. És miután visszanézte a 4. játékvezető a következő játékmegszakításnál végrehajtják a tizenegyest, kiállítják a játékost, visszavonják a lesről született gólt, stb. És ezt meccsenként 3-3-szor játszhatnák el a csapatok.

Ez kb most fél perc alatt jutott eszembe, szerintem egy kicsit hosszabb idő alatt biztosan ki lehetne erre találni egy tökéletesen működő rendszert.
Vagyis nem lenne bíró a pályán? Mert ez alapján nem kéne semmit lefújnia, mert úgyis visszanézik majd.

Van egy les, asszisztens behúzza, bíró lefújja, védekező csapat megáll, csatár végigviszi berúgja, mivel sípszó után rúgta el a labdát sárgát kap. Majd a visszajátszásból kiderül, hogy nem volt les. Mi lenne akkor az ítélet? Minden kétes szituációt engedjenek el? Aztán vagy visszanézetik, vagy nem.

Továbbmegy a játék, tegyük fel, hogy 5-10-20-30-45 percig nem áll meg a játék (előfordulhat, igaz elismerem, hogy szélsőséges eset), ha megáll, és megvan, hogy 5-10-20-30-45 perce nem volt jó az ítélet, és jön egy tizenegyes, marad az idő, vagy folytatják az aktuális időről? Egyik se túl jó megoldás. Visszapörgetik az időt, tovább húzódik a meccs, ha nem pörgetik, akkor is egyértelmű a hátrány.

Ezt nem lehet úgy megoldani, hogy a futbal képe ne változzon meg teljesen.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.29. 16:49:19

lluisllach89 írta:
visca el barca írta:
albicelesteX írta:Azért az botrány,hogy milyen játékvezetői döntések vannak,én azt mondom kellene a video bíró,mert ezek az emberek alkalmatlanok arra teljesen,hogy levezessenek egy meccset normálisan.
videóbíró... mindegy 11-es gyanus szituációhoz? vagy ki dönti el, h mit nézzenek vissza? egy másfélórás meccs tartson 3 óráig, mert 100 esetet vissza kell nézni?

értelmetlen...
Fél perc lenne. Tegnap hány kétes eset volt? Nekünk mondjuk pont egyértelmű hogy 0, hisz az tiszta volt. De legyen akkor 1.

+ Fél perc lenne. Megöli a játékot, pfej :D
ha már ilyen flegma vagy, elárulhatnád nekem, hogy mikor kellene a videóbirot alkalmazni? minden kétes szituációnál? tudod h nézne ki egy barca meccs? mindenki szinészkedne ellenünk aztán vidóbírót kérnének 5 percenken csak hogy nem tudjunk folyamatosan játszani.

a videóbíró meg nem fél perc, nézzél meg egy nfl meccset, percekig tökölnek egy egy eseten...kb olyan lenne minden meccs, hogy 5 perc foci, 1 perc videozas (azaz reklám...)

max ugy van értelme videobironak, hogy áthaladta e a labda a golvonalon vagy sem. meg max 1szer haszánlhatja minden csapat és kész
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.03.29. 16:34:32

visca el barca írta:
albicelesteX írta:Azért az botrány,hogy milyen játékvezetői döntések vannak,én azt mondom kellene a video bíró,mert ezek az emberek alkalmatlanok arra teljesen,hogy levezessenek egy meccset normálisan.
videóbíró... mindegy 11-es gyanus szituációhoz? vagy ki dönti el, h mit nézzenek vissza? egy másfélórás meccs tartson 3 óráig, mert 100 esetet vissza kell nézni?

értelmetlen...
Fél perc lenne. Tegnap hány kétes eset volt? Nekünk mondjuk pont egyértelmű hogy 0, hisz az tiszta volt. De legyen akkor 1.

+ Fél perc lenne. Megöli a játékot, pfej :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Donny
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2012.02.07. 12:52:20
Tartózkodási hely: Budapest, RichField
Kapcsolat:

2012.03.29. 16:31:22

visca el barca írta:quote]
videóbíró... mindegy 11-es gyanus szituációhoz? vagy ki dönti el, h mit nézzenek vissza? egy másfélórás meccs tartson 3 óráig, mert 100 esetet vissza kell nézni?

értelmetlen...
Az USA sportokban már évek óta működik. Nem kell mindegyiket, csak a problémásakat és korlátozva lenne, hogy hányszor lehet.
Persze tudom, hogy az NFL és társaiban nem folyamatosan megy az idő, de minden megoldható, csak akarni kéne, de nem akarják. :D
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2012.03.29. 16:31:05

visca el barca írta:
albicelesteX írta:Azért az botrány,hogy milyen játékvezetői döntések vannak,én azt mondom kellene a video bíró,mert ezek az emberek alkalmatlanok arra teljesen,hogy levezessenek egy meccset normálisan.
videóbíró... mindegy 11-es gyanus szituációhoz? vagy ki dönti el, h mit nézzenek vissza? egy másfélórás meccs tartson 3 óráig, mert 100 esetet vissza kell nézni?

értelmetlen...
Meg lehetne ezt csinálni normálisan biztos vagyok benne. Például miért kellene megállítani a játékot? Ha történik egy kétes szituáció az edző jelzi, hogy visszanézést kér és a 4. játékvezető (vagy az a kettő aki most a kapu mellett áll és nem csinál semmit...) pedig visszanézné az esetet. Közben menne a játék, nem állna amiatt, hogy például a földön színészkedik egy játékos, mert ha nincs igaza úgysem állítják ki a másikat, ha meg igaza van, akkor úgyis kiállítják. És miután visszanézte a 4. játékvezető a következő játékmegszakításnál végrehajtják a tizenegyest, kiállítják a játékost, visszavonják a lesről született gólt, stb. És ezt meccsenként 3-3-szor játszhatnák el a csapatok.

Ez kb most fél perc alatt jutott eszembe, szerintem egy kicsit hosszabb idő alatt biztosan ki lehetne erre találni egy tökéletesen működő rendszert.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára JanPieterzoon 2012.03.29. 16:32:09-kor.
Avatar
Tomsa
Capitá del Barça
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2007.10.14. 12:31:53

2012.03.29. 16:04:53

visca el barca írta:
albicelesteX írta:Azért az botrány,hogy milyen játékvezetői döntések vannak,én azt mondom kellene a video bíró,mert ezek az emberek alkalmatlanok arra teljesen,hogy levezessenek egy meccset normálisan.
videóbíró... mindegy 11-es gyanus szituációhoz? vagy ki dönti el, h mit nézzenek vissza? egy másfélórás meccs tartson 3 óráig, mert 100 esetet vissza kell nézni?

értelmetlen...
Egy meccsen max 3x kérheti az edző? És benne van a rizikó, hogy színészkedésért sárga? Azért az lehet, hogy jót tenne.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.29. 15:57:07

albicelesteX írta:Azért az botrány,hogy milyen játékvezetői döntések vannak,én azt mondom kellene a video bíró,mert ezek az emberek alkalmatlanok arra teljesen,hogy levezessenek egy meccset normálisan.
videóbíró... mindegy 11-es gyanus szituációhoz? vagy ki dönti el, h mit nézzenek vissza? egy másfélórás meccs tartson 3 óráig, mert 100 esetet vissza kell nézni?

értelmetlen...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.29. 15:50:47

Ez a meccs... Hihetetlen. Ennyi helyzetből 1 helyzetet nem tudtunk kihasználni, már pedig, ha vkinek akkor ez az eredmény a Milannak fog kedvezni. Ha ugyanígy játszanak, mint ma és találnak egy gólt, akkor előfordulhat, hogy már félig kiestünk. Egyedül Xavit tudnám kiemelni, aki nagyon kreatívan játszott, míg a védelem és Busi nagyon stabilak voltak, de a többiek... Messit nem is tudom mikor láttuk így játszani utoljára. Rendre méterekre pattant el tőle a labda, állandóan hosszan szöktette magát, ha 4-5 alkalommal nem vesztett így labdát, akkor egyszer sem. Alexis csak az első félidőben 2-3 gólt lőhetett volna, egyáltalán nem értem a kapu torkából minek tette vissza Xavinak... Iniesta egyértelműen rossz poszton játszott, míg Keita támadásépítés szempontjából teljesen súlytalan volt. A párharc elején olyan 80-20%-ra tettem az esélyeket, ez most olyan 55-45% körül mozog. A Camp Nou mögöttünk lesz, de gólt nem kaphatunk, vagy sokat kell lőni, ami hát egy Milan ellen nagy ritkán reális cél. A San Siro gyepe meg egyszerű nevetséges... Ennyi technikai hibát, amennyit láttunk egy ilyen nívós meccsen, szánalom a köbön. Kicsit rossz a hangulatom, mert egyértelműen eldönthettük volna már tegnap ezt az egész herce-hurcát. Remélem sikerül otthon behúzni, de ez egyáltalán nem lesz olyan egyszerű, mint bárki is gondolta. De az is aggaszt, hogy ezt a védelmet egyszer sem sikerült mattolnunk. A tiki-taka megvolt, de a helyzeteket gólra kell váltani. Egyébként Tello beállása örömet okozott, megint jól szállt be, ha jól emlékszem minden 2. félidős helyzetünkben bent volt a srác. Nálam a következő meccsen egyértelműen a Pedro-Messi-Alexis 3-asnak kell felállnia, esetleg vmelyik helyett Fabregasnak. Kell a gól, kell a győzelem...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.29. 15:50:31

Első félidő egy remek és izgalmas (jéghoki)meccs volt, azzal a játékkal tényleg csak idő kérdése lett volna a gól (bármelyik oldalon).
A másik félidőhöz meg csak ennyi hozzáfűznivalóm volt:
Kép

A futás viszont tényleg lehetett volna több, nagyokat néztem, amikor a cseréknél írták ki a futómennyiségeket, nem szakadtak meg nagyon...
A visszavágótól kicsit félek, mert ha nem azt nézzük, hogy annyira akartak az olaszok focizni, mint egy kosármeccs résztvevői, akkor a helyzetek alapján meglehetősen kiegyenlített meccs volt
De ha ez a Milan 3 gól kapott az Emirates-ben, akkor mi legalább 12-t fogunk rúgni nekik.

A játékosokról: Xavi szólója elképesztő volt, még életemben nem láttam tőle ilyet, és sztem nem is jászott rosszul
Keita szerepeltetését abból a szempontból egyáltalán nem értem, hogy a legtöbb támadásból úgy vette ki a részét, hogy beállt a védőfalba, erre kár vt egy vkp-t elpazarolni, ebben Cesc/Tello/Cuenca sokkal hasznosabb lett volna (Tello egyébként egyszer ziccerben mehetett volna, ha Messi lesen nem mozdul rá a labdára, de egyébként várható módon neki is meggyűlt a baja az olasz védekezéssel).
Mascheranot csodálom, hogy még senki nem említette, elképesztően nagyot játszott, olyan mentései voltak, hogy csak néztem :shock:
Pique meg végre nem hibázott!
Sanchezt kicsit sajnálom, rengeteget fut, mozog el üres területre, de alig találkozik a labdával
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.03.29. 15:33:21

Azért az botrány,hogy milyen játékvezetői döntések vannak,én azt mondom kellene a video bíró,mert ezek az emberek alkalmatlanok arra teljesen,hogy levezessenek egy meccset normálisan.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.03.29. 15:33:02

Azon vicces rágodni, hogy mi lett volna jobb. Én elhülve láttam, hogy szinte ellötyögték a meccset, pedig nyerni lehetett volna. Erre most gond is lehet. Érthetetlen a lassu és lötyögös játék. Iniesta pazar volt az elmult időben most leült. De elöl kevés volt a mozgás. Sajnos 2-3 gol külömbség volt a csapatok között, de nem tudtunk golt rugni. Ilyen mentalitással nem csoda.
Fecó
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2012.03.29. 15:16:05

samy85 írta:ez a 0-0 rosszabb mintha kikaptunk volna 2-1-re. ezzel mindent el is mondtam. kellett volna 1 gól idegenben.
ez így nem igaz mert egy 3:2vel ebben az esetben kiesnénk de így tovább megyünk!!! ami jobb lett volna az az 1:1 2:2 3:3....
Nincs mese otthon nyerni kell azt cső!!!
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.29. 14:41:41

A Milannak köze nem lett volna a meccshez, ha a srácok úgy játszottak volna, ahogy az tőlük telik. Az első félidő után vérző ánusszal mehetett volna sebkenőcsért a Milan, ehelyett elbohóckodták az egész meccset... Rengetegszer láttam, hogy nem használják ki a megnyíló üres tereket és nemhogy nem lőtték rá a kapura a 16-ról, de még kifelé fordultak, mindenképpen lepasszolták valakinek. Mintha zabszem lenne a s.ggükben, nem mernek kapura lőni... Tanárian szétpasszolják a középpályát, remekül kontráznak, de húsz méternél megálló, szétnéz, visszaérnek a Milan védők és kaput. Igen idegesítő már a 15. ilyen támadást megnézni. Nem az a baj, hogy mellé lövik, hanem még megpróbálni sem akarják... Iniesta is ki lett rakva a baloldalra, ahol használhatatlan... Meg amúgy jó, hogy bal oldalra rakta ki Pep, amikor tulajdonképpen nem is volt bal oldalunk a meccsen - megint nem... Vagy Alvestől kapták a labdát a jobb szélen, vagy középen vitték, nagyon átlátszó, fantáziátlan támadásépítés a kígyótérnél, de mutatja a Milan szürkeségét, hogy még ezek is bejöttek, csak ahhoz a nyavalyás befejezéshez voltak túl gyávák vagy értetlenek.

Tello meg nem tudom, hogy miért nem állandó kezdő, a jelenlegi csatársorból csak Messi jobb nála, Sanchez meg jelenleg David Villa 2 = vagy lesen van sorozatosan, vagy nem tud gólt rúgni. Tello 20 perc alatt ismét bizonyította, hogy a kezdőben a helye.

0:3 lazán lehetett volna a tizenegyes nélkül is, ehelyett saját maguknak nehezítik meg a dolgukat. A Milan egy harmat gyenge nulla volt, nem tudom a sajtó mit van elájulva tőlük, rajtuk aztán a legkevésbé sem múlott, hogy 0:0 lett... Baromi nagy szerencséjük van, hogy egy ilyen bamba Barcát kaptak a meccsre. Ibra lövését kivédte Valdes, ezen kívül acélos helyzetet alig tudnék említeni. Szép volt Victor, csak így tovább!

Legalább két gólos győzelmet várok a Camp Nouban, észbe kellene kapni és kiütni a francba az olaszokat. Még hogy előre hozott döntő, meg más sajtó-hülyeség... Két csapat érdekelt a sorozatban, a Real és a Barca, a Chelsea meg a Bayern talán bele tudnak szólni, de ha így játszik tovább a Barca, akkor ilyen nulla brigádok ellen is, mint egy AC Milan, könnyen összejöhet egy nagyon necces meccs... A tegnapi bírókat meg nem tudom, hogy melyik vakegér törzs nemzette, mert a labda legalább egy méterre volt Sancheztől, amikor felborították. Vicc.
Football, bloody hell. /SAF/
Válasz küldése