Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.05.30. 20:43:14

lluisllach89 írta:Totalbarcán "Happiness From Another World" cikk szerzője gondolkodtatott el mikor leírta hogy nem tudott felugrani annyira meg volt hatódva a góloknál.

Ki hogy ünnepelte meg a 3 gólt szombaton? :D
Meccs előtt meg volt beszélve, hogy minden barca gólnál egy feles. (rendes pálinkából,nem fütyülős,meg ilyenek). Ez állt végig :D
Első gólnál felugrottam, asztalt majdnem felborítottam, mellettem ülő haverral átkarolva ugráltunk.
Másodiknál koreográfia ugyanaz.
Harmadiknál leborultam az asztalra, társaim meg a vállamat gyömöszölték. Aztán felegyenesedtem,mondtam hogy "megvan" és kikértem a jól megérdemelt harmadik felest :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.30. 20:41:18

lluisllach89 írta:Totalbarcán "Happiness From Another World" cikk szerzője gondolkodtatott el mikor leírta hogy nem tudott felugrani annyira meg volt hatódva a góloknál.

Ki hogy ünnepelte meg a 3 gólt szombaton? :D
Én ahol néztem ugye sokan voltak, padok, azt pulcsimat levettem (h látszódjon a mezem :D ) és mindig mikor gólt lőttünk felugorva ordítoztam haverjaimmal meg öleltük egymást meg pacsi, pulcsim meg mindig leesett a földre azt szedhettem föl... :D
Avatar
Skeraj
Jugador del Barça
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2009.03.02. 20:32:41
Tartózkodási hely: Bonnyapuszta

2011.05.30. 20:39:52

lluisllach89 írta:Totalbarcán "Happiness From Another World" cikk szerzője gondolkodtatott el mikor leírta hogy nem tudott felugrani annyira meg volt hatódva a góloknál.

Ki hogy ünnepelte meg a 3 gólt szombaton? :D
Haverokkal csak ültünk és néztünk egymásra h "Te jó ég mekkora gól" mindenkit kirázott a hideg nagyon felemelő pillanat volt!!!!!
Kép

"Ahhoz hogy alkoss hogy ne keljen szenvedned
Úgy feküdj le, hogy legyen miért felkelned" by Anomim Mc
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.05.30. 20:36:01

Totalbarcán "Happiness From Another World" cikk szerzője gondolkodtatott el mikor leírta hogy nem tudott felugrani annyira meg volt hatódva a góloknál.

Ki hogy ünnepelte meg a 3 gólt szombaton? :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.05.30. 20:29:11

bence-barca írta:http://imageshack.us/f/143/barcaokt.png/

Most mentettem le print scrennel és aztán feltöltöttem, h láthassátok ti is! :D
Aki nem venné észre, az nézze meg azt, milyen címke alatt van a videó... :D
Bazz ez nagyon nagy. :D És micsoda igazságtartalma van. :D
Kép
Kép
Kép
juhaszdani95
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.08.24. 14:28:59

2011.05.30. 20:26:21

bence-barca írta:http://imageshack.us/f/143/barcaokt.png/

Most mentettem le print scrennel és aztán feltöltöttem, h láthassátok ti is! :D
Aki nem venné észre, az nézze meg azt, milyen címke alatt van a videó... :D
Ez rohadt nagy!:DHát igen, mi már csak oktatni tudjuk a futballt, játszani nem nagyon :lol: :lol:
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2011.05.30. 20:25:21

Norton írta:Kép
Azért az az Affelay kemény. :lol:
Igaz, rengetegen így írják, kezdem azt hinni, hogy így is helyes. :roll: Az? :D

bence-barca: Hát igen. 8) :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2011.05.30. 20:27:18-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.30. 20:16:19

http://imageshack.us/f/143/barcaokt.png/

Most mentettem le print scrennel és aztán feltöltöttem, h láthassátok ti is! :D
Aki nem venné észre, az nézze meg azt, milyen címke alatt van a videó... :D
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2011.05.30. 15:57:06

köszönöm! :)
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2011.05.30. 15:43:39

Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.05.30. 12:12:23

Cumbee teljesen jogos amit írtál!Ez egy kettős szitu, örök mondás, mindenki annyira tud játszani amennyit enged az ellenfél, az Mu megtette azt a luxust, hogy játszhattunk!Több lövőhelyzet is volt!Természetesen a jövőben én is bízok benne, hogy ha úgy alakul, hogy lövőhelyzet akkor bámm, de általában „keményebben” védik az ellenfelek a területet, s kevesebb a lövő pozíció is!De gondolom azért Pep szólt is, hogy gyerekek, lőjjünk ha van lehetőség!Jó volt látni ez vitathatatlan!Bár ha 3-4 emberes rendes fal van, akkor azt átlőni se nagyon lehet!De jogos amit írtál, lőttünk pedig általában nem szoktunk!
Kép
Kép
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.05.30. 12:09:37

Cumbee írta:Én abban látom az átlövések lényegét, hogy ha sokat lövöldözünk, egy idő után ki kell lépegetniük a védőknek a labdásra, így pedig terület nyílhat a mélységi passzoknak. Szal szerintem nem feltétlenül a távoli gólok miatt jöhet ez jól, csupán kevésbé lesz kiszámítható a játékunk ez által.
Ez alapból igaz, de egy olyan - mondjuk így - 4-5-1-ben, ahol az ötből legalább kettő szűrő feladatot lát el (és még a maradék három is részt vesz a védekezésben), azaz amilyen a Real Madrid is volt idén, nem a védő lép ki az átlövő, vagy bepasszoló emberünkre, hanem egy középpályás, így terület pedig legfeljebb a védők és középpályák között nyílhatna, de az nagyon halovány kis rés ott, nehezen bejátszható terület és még mindig marad a négyes védősor.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.05.30. 11:53:35

Bob_Marley írta:d kolléga fogalmazta meg a legjobban!
Valóban jó volt látni, hogy lövöldöztünk, de úgy gondolom, ehhez kellett a MU szellős védekezése!A meccs elején azért is tudtak dominálni, mert nem hagyták élni a „törpéket”!Messi átvette testtel ellökték (szabályosan), rázártak, Xavi is meg volt fojtva!De utána ez nem ment!Messi gólját is 4en mozizták, s teljesen szabadon lőhetett, ahogy Villa is!Persze ezek nem vonnak le semmit az érdemünkből, de egy tömörebb védelem ellen lőni is nehezebb!Beszéltük már, nagyon jó iramú volt a meccs, s lüktető, sokat segített nekünk az MU, azzal, hogy kijött az angol csapat, s „játszunk egyet”!16 szabálytalanság is mutatja, hogy nem volt elég agresszív a védekezésük, s hagyták a kulcsembereket levegőhöz jutni!
Mi viszont nagyon jól pörgettük a játékot!Rengeteg volt a mozgás, s tegnap visszanézve a meccset, mondhatom, hogy megint 10 percet kivéve teljesen egyértelmű volt, hogy jobban működik a mi játékunk!
Megint szép évet zárhatunk, s bízom benne tudjuk folytatni, játékban már a szinte tökéleteset hozzuk (főleg a nagy meccsekre van toppon a csapat)!Mindkét sorozatban nehéz lesz a címvédés, mindenki „ránk van állva”, de Pep valami zseniális, s még mindig fenntudja tartani az étvágyat, s remélhetőleg, jövőre is megmarad a lelkesedés, az alázat!
Még egyszer grat a fiúknak, 3szor behúzni a Ligát zsinórban, illetve megnyerni a Bl-t hihetetlen teljesítmény!

szerk: s közben Kalap is leírta, hogy lőni "csak" akkor lehet, ha hagyják is!
Én abban látom az átlövések lényegét, hogy ha sokat lövöldözünk, egy idő után ki kell lépegetniük a védőknek a labdásra, így pedig terület nyílhat a mélységi passzoknak. Szal szerintem nem feltétlenül a távoli gólok miatt jöhet ez jól, csupán kevésbé lesz kiszámítható a játékunk ez által.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2011.05.30. 11:40:27

Abidal: baloldali :)
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2011.05.30. 11:23:58

Hihetetlen csapat, sztárok sora és edző, köszönet az élményért!
Köszönet MINDENKINEK!
A Guardiola által átadott mentalitás egy győztes szellemisége.

A Barcelona csillogott és magabiztosan nyerte meg a döntőt, az Arsenal - Real Madrid - Manchester United-en keresztül, 3 topcsapat ellen.
Lehengerlőek és fékezhetetlenek voltak, tulajdonképpen a MU 70 percig kapura sem lőtt a lesgólon kívül, utána mindössze két, nem kapura menő kísérlete volt, míg nekünk legalább 5 további tiszta helyzetünk a gólszerzésre a meccs alatt.
Az is kijelenthető ezek után, hogy a Barca tisztelte a MU-t, és a biztos előny tudatában nem még 3-at akart rúgni feltétlenül, hanem forgatókönyvszerűen eltöltötte a pályán a maradék 20 percet.

Így utólag is: a bajnoki 'döntő', a kupa és a BL elő/döntő koreográfiája, tudatos taktika volt, hogy elképesztő. Gyönyörűen kicentizte a szükséges erőfeszítést a csapat figyelembe véve, hogy melyik sorozatnak mekkora súlya van. Még a kupa is a Barcelona-nak járt volna, de mindenki vonja le maga a következtetést abból a meccsből, utólag is.

Feledjük a sérültekkel teli gólszegény tavaszt, ami szinte még erőtartalékolásnak uis beilllett. :)

A csapatból többen világklasszis színvonalon játszottak szombaton.
Kiemelném Busquets, Xavi, Messi, Valdes négyest és Mash, Iniesta, Pique-t is.
Messinek azért adom az MVP-t én is, mert hihetetlen alázattal szolgáltak ki a Villa-Pedro párost, egészen a góljáig. Neki ez elég volt, és ettől lesz még nagyobb.

Köszönet a rutinos ikonjainknak: Puyol, Xavi és Valdes(!).
Puyol jelenléte félelmetes a pályán, visszatekintve a RM elleni 4 meccsre.
Abidal nagyon alap, biztonsági játékot játszott, ezt kiválóan lehozta a komoly széljáték nélküli ellenfél ellen., mozgása sajnos most inkább Thuram-éra emlékeztetett, remélem nyár végére visszakapjuk a világ legjobb jobbololdali védőjét.

A csapatban olyan tehetségek bontakoztak ki/kezdenek kibontakozni az elmúlt 3 évben mint: Messi, Iniesta, majd most Pedro, Pique és Busquets.
Véleményem szerint Busquets egyértelműen a legjobb védekező középpályássá vált a világon az elmúlt 2 évben, aki emellett úgy lép be pengésen a támadásokba, hogy falként ad stabilitást a bekkeknek. A 'faragása' nem véletlen, hanem 'tisztelgés' a játéka előtt.

Nehéz erről a MU-ról bármit mondani. Sorsuk elrendeltetett, csak a Barcán múlott a meccs irama, alakulása, gólok száma.
Rooney felülről kilógott a csapatból. Rajta kívül értékelhető teljesítmény nem volt. VdS néhányat fogott, de a 2 lapos gólhoz-lövéshez véletlenül sem ért oda.
Egy lassú, körülményes, a helyzetet nem értő csapat volt igazi középpálya nélkül.

Egyértelmű volt hogy a statikus, játékba sosem fellépő védelmük és védekező kp-juk óriási hátrány a mi, rugalmasabb hátsó alakzatunkkal szemben Busquets-sel az élen.

Zárva a mondandóm:
Csatárt és védőt kell venni (hogy aztán rámcáfolva középpályást jelentsünk be, he-he).

Minden idők legjobb Barcelona-nája?
Nekem minden idők legjobb csapata.
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2011.05.30. 10:04:20

Valaki nem tudna átküldeni egy jó háttérképet ahol rajta van a csapat mindkét kupával vagy legalább az egyikkel? Főleg a BL-re gondolok.

Előre is köszönöm!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.05.30. 09:27:07

d kolléga fogalmazta meg a legjobban!
Valóban jó volt látni, hogy lövöldöztünk, de úgy gondolom, ehhez kellett a MU szellős védekezése!A meccs elején azért is tudtak dominálni, mert nem hagyták élni a „törpéket”!Messi átvette testtel ellökték (szabályosan), rázártak, Xavi is meg volt fojtva!De utána ez nem ment!Messi gólját is 4en mozizták, s teljesen szabadon lőhetett, ahogy Villa is!Persze ezek nem vonnak le semmit az érdemünkből, de egy tömörebb védelem ellen lőni is nehezebb!Beszéltük már, nagyon jó iramú volt a meccs, s lüktető, sokat segített nekünk az MU, azzal, hogy kijött az angol csapat, s „játszunk egyet”!16 szabálytalanság is mutatja, hogy nem volt elég agresszív a védekezésük, s hagyták a kulcsembereket levegőhöz jutni!
Mi viszont nagyon jól pörgettük a játékot!Rengeteg volt a mozgás, s tegnap visszanézve a meccset, mondhatom, hogy megint 10 percet kivéve teljesen egyértelmű volt, hogy jobban működik a mi játékunk!
Megint szép évet zárhatunk, s bízom benne tudjuk folytatni, játékban már a szinte tökéleteset hozzuk (főleg a nagy meccsekre van toppon a csapat)!Mindkét sorozatban nehéz lesz a címvédés, mindenki „ránk van állva”, de Pep valami zseniális, s még mindig fenntudja tartani az étvágyat, s remélhetőleg, jövőre is megmarad a lelkesedés, az alázat!
Még egyszer grat a fiúknak, 3szor behúzni a Ligát zsinórban, illetve megnyerni a Bl-t hihetetlen teljesítmény!

szerk: s közben Kalap is leírta, hogy lőni "csak" akkor lehet, ha hagyják is!
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.05.30. 09:26:04

Igen, mondjuk azért a teljesen beszoruló csapatok ellen lőni is elég kevés helyünk van. Egy Inter vagy Madrid típusú ( Mourinho típusú)védekezés ellen 10-ből 9 lövés nem jutna el a kapuig, mert annyian állnak ott, hogy levágódik. Persze ettől függetlenül lőjünk többet,csak nem biztos, hogy ez a kulcs.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.05.30. 09:16:39

Magyarország az EU elnöke, gondolom ezért.
Én meg azt hittem hogy Kassai miatt.
Szerintem meg is-is.


Amúgy én is nagyon örültem, hogy végre próbálkoztunk távolról.
Sok necces meccset megoldottunk volna az utóbbi időben ha próbálkoztunk volna ezzel. A bekkelő csapatok ellen ez egy nagyon jó megoldás.
Remélem jövőre lesz egy pár kemény löket.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.30. 08:31:28

azt el is felejtettem megemlíteni, hogy mennyire tetszett szombaton, hogy többen próbálkoztak átlövésekkel!!! eddig mindíg az utolsó méterekig beküzdötték a lasztit, most meg 2 gól is távolról született. nem is igazán mozdultak rá a védők, mert úgy gondolom arra voltak felkészülve, hogy most akkor jön a beindulás, meg a rövid passz.. :lol:
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.05.30. 00:32:31

Én azt nem tudtam, ki lehetett az az elegáns, idősebb úr (Platini), akinek megengedték, hogy Orbán mellett üljön... :) Érződik az irónia a gyengébbek kedvéért? :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.05.30. 00:05:26

http://www.youtube.com/watch?v=JEBLhjyUG-k


http://www.youtube.com/watch?v=7cVxjdODgV4
csababarca írta:Magyarország az EU elnöke, gondolom ezért.
Én meg azt hittem hogy Kassai miatt.
KépKép
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.05.29. 20:49:27

csababarca írta:
MichaaBee írta:Valaki meg tudja nekem magyarázni, hogy egész pontosan mi a francot keresett ott Orbán Viktor a kupa átadásánál? :)
Magyarország az EU elnöke, gondolom ezért.
Talált!!! Süllyedt!!!
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.05.29. 20:18:18

Fecooo írta:
Krisztian91 írta:Hát Sajnos az ncore accot valaki hamar lenyúlta :/
majd az illetékes intézkedik, már szóltam neki ;)
Tényleg, akkor most ez hogy van? Akárki beléphet rajta? Akkor meg kéne beszélni hogy mit hogy, és csak pár ember tudjon belépni. Mert így tuti ellopják :?
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.05.29. 20:17:56

MichaaBee írta:Valaki meg tudja nekem magyarázni, hogy egész pontosan mi a francot keresett ott Orbán Viktor a kupa átadásánál? :)
Platini hívta meg.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Válasz küldése