Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2011.04.14. 01:33:43

Barcaman14 írta:
Bányász írta:Úgy látom egyedül vagyok a véleményemmel miszerint nem játszottak jól a fiúk tegnap.Nagyon takaréklángon égtek...

Kíváncsian várom,h hétvégére sikerül e felpörögni a srácoknak.
Azért ez érthető szerintem. Ráadásul még így is nyertünk idegenben, nyilván nem adott ki magából mindent a csapat, amikor sorsdöntő meccsek előtt állunk. Egy ilyen meccsen való tartalékolásért nem tehetünk szemrehányást, abban pedig biztosak lehetünk hogy kellő képpen fel fogunk pörögni a szombati Clásicóra! :wink:

Visca el Barca :!:
Nem tettem szemrehányást. :) Én abszolút megértem miért játszottak takarék lángon.Azt nem értem miért dicsérik halomra a csapatot ezúttal. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.04.13. 20:08:25

messideco írta:Fele akkora stadion, mint a Barcáé. Az Eb-döntőt vagy a nyitómeccset játsszák itt?
Az egyik elődöntőt játsszák itt, a döntőt nem. Nyitómeccset nem tudom.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.04.13. 15:58:38

Fele akkora stadion, mint a Barcáé. Az Eb-döntőt vagy a nyitómeccset játsszák itt?
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.04.13. 15:52:33

Rinku írta: off: honnan a francból került elő ekkora Sahtar stadion? :shock: :o Ezek felépítették a Camp Nou 2-t! :o :)
Az ukrán eb-re készülve a helyi oligarcha, aki mellesleg a klub tulaja, úgy gondolta, hogy kisegíti ennyivel az államot
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.13. 15:32:23

Bányász írta:Úgy látom egyedül vagyok a véleményemmel miszerint nem játszottak jól a fiúk tegnap.Nagyon takaréklángon égtek...

Kíváncsian várom,h hétvégére sikerül e felpörögni a srácoknak.
Azért ez érthető szerintem. Ráadásul még így is nyertünk idegenben, nyilván nem adott ki magából mindent a csapat, amikor sorsdöntő meccsek előtt állunk. Egy ilyen meccsen való tartalékolásért nem tehetünk szemrehányást, abban pedig biztosak lehetünk hogy kellő képpen fel fogunk pörögni a szombati Clásicóra! :wink:

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.04.13. 15:21:09

Capon írta:De jól ráéreztem hogy kikapunk Ukrajnában :) hiába a rutin meg az évek...
Kép

Nem láttam a meccset, de grat a csapatnak, hogy nem pörögtek fel nagyon és tartalékoltak a klasszikusra.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.04.13. 15:13:25

De jól ráéreztem hogy kikapunk Ukrajnában :) hiába a rutin meg az évek...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2011.04.13. 12:18:26

Úgy látom egyedül vagyok a véleményemmel miszerint nem játszottak jól a fiúk tegnap.Nagyon takaréklángon égtek...

Kíváncsian várom,h hétvégére sikerül e felpörögni a srácoknak.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2011.04.13. 10:31:01

@Alberto10: Szép elemzés, jó az ilyeneket olvasni. :)

Néha már el-el felejtem Tourét, olyan jó ez a Busquets-Mascherano kettős. Emlékszem pedig, hogy milyen sokan nem akarták ide Mascheranot... :)
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.04.13. 09:35:45

Bob_Marley írta:Szerintem egyértelmű Mascherano volt a legjobb a meccsen!
Nagyon jó igazolás, ha pályán van, a legtöbbször a csapat egyik legjobbja, tegnap is rengeteget melózott, labdaszerzések, fontos szerelések!Ezzel 4ik évben is elődöntős a csapat zsinórban (mint előttem említették), ami csodás eredmény!Örültem, hogy a fiúk is tisztában voltak sok feladat vár még ránk, s annyit adtak ki amennyi szükséges, s a védekezésre most nem lehet panasz!Én nem írnék külön egyéni elemzéseket, több jó teljesítmény is volt, s a a legfontosabb a továbbjutás volt, amit sikerült is elérni!
Bizony! Ne feledjük, hogy ha nincs Javier, akkor minden bizonnyal Bendtner cumival a szánkban kiejt minket. :wink:
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.04.13. 09:09:55

Szerintem egyértelmű Mascherano volt a legjobb a meccsen!
Nagyon jó igazolás, ha pályán van, a legtöbbször a csapat egyik legjobbja, tegnap is rengeteget melózott, labdaszerzések, fontos szerelések!Ezzel 4ik évben is elődöntős a csapat zsinórban (mint előttem említették), ami csodás eredmény!Örültem, hogy a fiúk is tisztában voltak sok feladat vár még ránk, s annyit adtak ki amennyi szükséges, s a védekezésre most nem lehet panasz!Én nem írnék külön egyéni elemzéseket, több jó teljesítmény is volt, s a a legfontosabb a továbbjutás volt, amit sikerült is elérni!
Kép
Kép
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.04.13. 08:24:35

Magáért beszél, úgy érzem:
A Barcelona sorozatban negyedszer jutott be a BL elődöntőjébe, ilyen teljesítményt korábban csak a Real Madrid produkált 2000 és 2003 között, illetve a Juventus 1996 és 1999 között.

Messi találatával megdöntötte a Barcelona klubcsúcsát az egy idény alatt szerzett legtöbb gól kategóriájában. Ez volt az argentin szezonbeli 48. találata. Az eddigi rekordot Ronaldo (1996–1997) és Messi (2009–2010) tartotta 47-tel.

Lionel Messi a BL-ben is a góllövőlista élére állt, ezzel három sorozatban is ő a legeredményesebb gólszerző jelenleg.
:wink:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.04.13. 07:45:25

Alberto10 írta:Egy kis elemezgetés:

Letámadó gépezet

Ez a meccs egy remekmű volt Pep és fiai részéről. Egy új aspektusát villantotta a Pep Team: az első 20 percben visszább helyezkedve, higgadtan, fegyelmezetten védekezve, tökéletesen, ragadozó módjára letámadva, álomszép volt. Ez az elem félig-meddig hiányzott a mai napig, de amit ma bemutattak, főleg az első félidőben (a másodikban a Sahtar rájött, hogy a becsületgólért is vért kell izzadnia, nemhogy némi továbbjutási gondolatfoszlányokig juthattak volna) az egy tökéletes idegenbeli produktum volt.
A Madrid ellen nagyon fontosak lesznek a játék ezen elemei a mérkőzés folyamán, amit ma tökélyre vittek, és persze nem ártott egy kis magabiztosság sem. Nem győzöm hangsúlyozni: ez a fajta letámadás, amit Guardiola bácsi idehozott, beiktatott a legpompásabb tökélyre van fejlesztve. És ez az, ami a hosszútávú sikeresség egyik kulcspontja, a győzelmi-sorozatok, a rangadóhalmazok abszolválásának nyitja. Nem véletlenül mutogatta Capello a Barca meccseken alkalmazott letámadást az angol válogatott kollégáknak, hiszen ennek nincsen párja.
A játékosok egytől-egyig jól játszottak, a feladatukat tökéletesen ellátva, nem túlvállalva magukat. Talán Villa lógott ki ma (is) egy kicsit, de ez sem tűnt fel.

Valdés 10: nem sok, de annál komolyabb teendői akadtak, 2-3 abszolút bravúrt mutatott be, amivel megkeserítette az ukrán becsületgólban bízó szurkolók szívét. Sebaj, reméljük Madridban is újra megteszi.

Alves 8: kiemelendő a fegyelmezettsége, gyakorlatilag levette a pályáról Williant, akinek egyszer sem sikerült lefutnia, kicseleznie. Ami ma talán gyengébbre sikerült, az az előre játék, de ez betudható annak is, hogy igencsak egyedül volt a 2 méteres ukrán hetesek között a jobboldalon, ugyanis Afellay játékával az egész csapat kicsit balra tolódott, hogy ott az Adriano-Keita-Ibi trió, a középre húzó Xavival kiegészülve bontogassa a Sahtar védelmét. Amikor viszont megindult mindig helyzet kerekedett belőle, gólpasszt adott Leonak, egy szavunk se lehet.A végén -Sahtar reményvesztettsége nyomán is- több területe akadt, ám akkorra már ő sem futotta szét magát, inkább visszajátszott, vagy beadta Pyatovnak.

Busquets 8: Középhátvédként kezdett, majd mivel Luiz Adriano nem sok vizet zavart, a középpályára pedig egy labdaügyes játékos szükségeltetett, cserélt Masche-val, ezzel javítva az első percekben akadozó labdajáratást. A végén néha elbambult, de így is dicséret illeti.

Piqué 8.5:Piquenbauer ismét a láthatáron visszatérőben! Igazi vezérbikaként vezette a hátsó alakzatot, hibát alig-alig vétett, Luiz Adriano nemhogy területet, levegőt nem kapott mellette. Talán 2 hónap alatt sikerült megemésztenie a kapitány hiányát, és most már betölteni is igyekszik azt az űrt.

Adriano 8.5: Sahtar-féle baloldali akcióra nem nagyon emlékezhetünk, köszönhetően többek közt a brazil bekknek. Előre is igen jól mozgott, labdabiztos, labdaügyes, néhol kreatív volt, még lövésekre is futotta. A második játékrészben egy ízben csúnyán lefutották, de Moreno kolléga nem rontotta el Adriano napját, és szépen melléstukkolta a beadást. Azt kell, hogy mondjam, ma először jobb volt, mint jobboldali honfitársa, éspedig főleg a támadójátékban nyújtott többlete miatt.

Mascherano 9: Csúcs, masszív, oszlop, fáradhatatlan, tökéletes. Nem lehet jelzőket találni, mennyire nagyot alkotott ma, vérszívóként támadta a labdást, befutott minden területet, jól játszotta meg a labdákat, és a Busival való cseréje után is magabiztosan hozta magát. A végére sem engedett ki. A szezon végén mutatkozik meg igazán mennyire fontos játékosa, lánszeme ennek a Barcának, és bátran kijelenthetjük a Masche-Busi duó jobb a Touré-Busi kettősnél, főleg Masche stílusa miatt, amivel új színt kevert, az amúgy is igen színes katalán palettára. Bravo! MoM

Xavi 6.5: Fásultnak tűnt, az elején nem tudta uralni a középpályát, ahogy azt tőle megszokhattuk, kevesebbet volt játékban, de a lecserélése után érezni lehetett azt a stabilitást, amit ő bármikor, még rosszabb napjaiban is nyújt a középpályán.

Keita 7.5: Hozta a masszív formailtását a posztján, ráadásul sokat volt játékban a támadgatásoknál, labdatartásoknál is, jól kipótolta Xavi tompaságát. Pep biztosan elgondolkozik a Bernabeuban való szerepeltetésén.

Afellay 8: végre nemcsak egyedül ácsorgott, futkározott az oldalvonal mellett, mint a Villarreal elleni első félidőben, jobban kivette a részét a játékból, ami jól sült el, labdabiztos és veszélyes volt, a végén a gól is majdnem meglett, de lehet, hogy még a Bernabeura tartogatta (már ha ott labdába rúg...). Xavi cseréje után visszahúzódott a középpáylára, ott igazán nem tudott irányítani, de már nem is kellett.

Messi 8.5: Egyszerűen hozta a Messit. Minden akcióban kulcsszerepet játszott, a csapat legveszélyesebb játékosa volt, nem mellesleg eldöntötte a meccset, ezzel megszerezve Mesterének első idegenbeli győzelmét a BL egyenes kieséses szakaszában. Külön öröm volt látni, hogy passzolni is tudott, Afellaynak gyakorlatilag gólpasszt adott, bár utólag lehet, hogy inkább cselezett volna...reméljük, hogy végre BL elődöntőben is láthatunk tőle gólt, gólokat.

Villa 6: továbbra is keresi a góllövő, és helyzetbekerülő cipőjét-formáját, de becsületére váljék, az első félidőben sokat futva visszazárt, labdákat szerzett, csak aztán nem mindig tudta továbbadni azokat, de így is fontos fogaskerék volt a gépezetben. Hangsúlyozom, az első félidőben.

Pedro (-): nem volt túl sok momentuma, inkább csak mozogni állt be, mert ráfagyott a segge a cserepadra, de azért a meccs helyzetét így is sikerült elszúrnia, nem is akárhogy.

Milito ?: hát egy pozitívuma volt a beállásának, mégpedig az, hogy Pepet végleg meggyőzhette, hogy nem ő az az ember akit ő a kezdőbe akar állítani Céerék ellen.

Jeffrén (-): majd a két hét múlva, 4-0-nál...:D
előttem is nyilvánvaló volt, hogy ezuttal a védekezés kooly hangsúlyt kapott a játékunkban! ez elsősorban abban nyilvánult meg, hogy az egész csapat hátrébb, helyeződött, ez még Messire is igaz. különösen jó volt ezt látni, hiszen a kontrák a Barca gyenge pontja!
amivel vitatkoznék: Alves, nos én bizony láttam tegnap(is) hogy megforgatták rendesen, tucatnyi beadás ment az oldaláról! (vagy oda sem ért, vagy későn lépett be) a beadásai sajna most is rossz hatásfokkal működtek, azt meg végképp nem értem, minek áll oda szabadrúgást lőni?!
a Messinek adott lasztiból pedig csak Messi egyéni akciója miatt lett gólpassz, egyébként egy tucat passznak indult.
a többivel egyetértek, én inkább Afellay jó játékát emelném ki különösen azért, mert így Adrianóval már van egy MŰKÖDŐ baloldalunk!
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.13. 07:44:52

Végülis nem várhattunk el egy nagyon hajtós meccset, nem is annak sikerült, habár az első félidőt néztem csak. De a győzelemnek örülök, és tekintsünk a jövőbe: Jövünk Madrid. (:
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.04.13. 07:23:13

Nem láttam a meccset, nem akartam sz.rakodni a streamekkel, ezért csak a MU-Chelsea után láttam az összefoglalót. Szóval nem is megyek bele semmilyen elemzésbe, játékosok teljesítményének bírálásába, csak egy valamit jegyeznék meg: A szatyor a hétvégén kapott ki először ebben a stadionban, fűtötte őket a szép kiesés vágya, és így is sikerült nyerni idegenben, egy ízig-vérig keleti hangulatú meccsen. Gratulálni lehet csak a csapatnak, és szurkolni nekik, hogy ismét történelmet írjanak.
Avatar
Logan10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2010.08.26. 08:55:17
Tartózkodási hely: a számítógép előtt...

2011.04.13. 06:23:19

Messi most ugye a szezonbeli 48.gólját szerezte?! Jó látni hogy már szinte kilábaltak a hullámvölgyből ha egyáltalán annak lehetett nevezni :lol: Nagyon jól játszottak a srácok :) a Reál ellen 0-2 várok vagy 0-3-at :twisted:
Csak a Barça
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.04.13. 04:05:08

Nyílik a Grande Finale!
Örülök, hogy a két általam szimpatizált csapat jutott tovább :)

Sajnos a Barca-meccsből az első fél órát láttam, nagyon álmos voltam.
Van egy olyan érzésem, hogy nem maradtam le semmiről... :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.04.13. 00:13:35

messi most épp annyit futott, mint a 65 percben lecserélt xavi. a következő cél valdes lesz?
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.04.12. 23:46:14

Egy kis elemezgetés:

Letámadó gépezet

Ez a meccs egy remekmű volt Pep és fiai részéről. Egy új aspektusát villantotta a Pep Team: az első 20 percben visszább helyezkedve, higgadtan, fegyelmezetten védekezve, tökéletesen, ragadozó módjára letámadva, álomszép volt. Ez az elem félig-meddig hiányzott a mai napig, de amit ma bemutattak, főleg az első félidőben (a másodikban a Sahtar rájött, hogy a becsületgólért is vért kell izzadnia, nemhogy némi továbbjutási gondolatfoszlányokig juthattak volna) az egy tökéletes idegenbeli produktum volt.
A Madrid ellen nagyon fontosak lesznek a játék ezen elemei a mérkőzés folyamán, amit ma tökélyre vittek, és persze nem ártott egy kis magabiztosság sem. Nem győzöm hangsúlyozni: ez a fajta letámadás, amit Guardiola bácsi idehozott, beiktatott a legpompásabb tökélyre van fejlesztve. És ez az, ami a hosszútávú sikeresség egyik kulcspontja, a győzelmi-sorozatok, a rangadóhalmazok abszolválásának nyitja. Nem véletlenül mutogatta Capello a Barca meccseken alkalmazott letámadást az angol válogatott kollégáknak, hiszen ennek nincsen párja.
A játékosok egytől-egyig jól játszottak, a feladatukat tökéletesen ellátva, nem túlvállalva magukat. Talán Villa lógott ki ma (is) egy kicsit, de ez sem tűnt fel.

Valdés 10: nem sok, de annál komolyabb teendői akadtak, 2-3 abszolút bravúrt mutatott be, amivel megkeserítette az ukrán becsületgólban bízó szurkolók szívét. Sebaj, reméljük Madridban is újra megteszi.

Alves 8: kiemelendő a fegyelmezettsége, gyakorlatilag levette a pályáról Williant, akinek egyszer sem sikerült lefutnia, kicseleznie. Ami ma talán gyengébbre sikerült, az az előre játék, de ez betudható annak is, hogy igencsak egyedül volt a 2 méteres ukrán hetesek között a jobboldalon, ugyanis Afellay játékával az egész csapat kicsit balra tolódott, hogy ott az Adriano-Keita-Ibi trió, a középre húzó Xavival kiegészülve bontogassa a Sahtar védelmét. Amikor viszont megindult mindig helyzet kerekedett belőle, gólpasszt adott Leonak, egy szavunk se lehet.A végén -Sahtar reményvesztettsége nyomán is- több területe akadt, ám akkorra már ő sem futotta szét magát, inkább visszajátszott, vagy beadta Pyatovnak.

Busquets 8: Középhátvédként kezdett, majd mivel Luiz Adriano nem sok vizet zavart, a középpályára pedig egy labdaügyes játékos szükségeltetett, cserélt Masche-val, ezzel javítva az első percekben akadozó labdajáratást. A végén néha elbambult, de így is dicséret illeti.

Piqué 8.5:Piquenbauer ismét a láthatáron visszatérőben! Igazi vezérbikaként vezette a hátsó alakzatot, hibát alig-alig vétett, Luiz Adriano nemhogy területet, levegőt nem kapott mellette. Talán 2 hónap alatt sikerült megemésztenie a kapitány hiányát, és most már betölteni is igyekszik azt az űrt.

Adriano 8.5: Sahtar-féle baloldali akcióra nem nagyon emlékezhetünk, köszönhetően többek közt a brazil bekknek. Előre is igen jól mozgott, labdabiztos, labdaügyes, néhol kreatív volt, még lövésekre is futotta. A második játékrészben egy ízben csúnyán lefutották, de Moreno kolléga nem rontotta el Adriano napját, és szépen melléstukkolta a beadást. Azt kell, hogy mondjam, ma először jobb volt, mint jobboldali honfitársa, éspedig főleg a támadójátékban nyújtott többlete miatt.

Mascherano 9: Csúcs, masszív, oszlop, fáradhatatlan, tökéletes. Nem lehet jelzőket találni, mennyire nagyot alkotott ma, vérszívóként támadta a labdást, befutott minden területet, jól játszotta meg a labdákat, és a Busival való cseréje után is magabiztosan hozta magát. A végére sem engedett ki. A szezon végén mutatkozik meg igazán mennyire fontos játékosa, lánszeme ennek a Barcának, és bátran kijelenthetjük a Masche-Busi duó jobb a Touré-Busi kettősnél, főleg Masche stílusa miatt, amivel új színt kevert, az amúgy is igen színes katalán palettára. Bravo! MoM

Xavi 6.5: Fásultnak tűnt, az elején nem tudta uralni a középpályát, ahogy azt tőle megszokhattuk, kevesebbet volt játékban, de a lecserélése után érezni lehetett azt a stabilitást, amit ő bármikor, még rosszabb napjaiban is nyújt a középpályán.

Keita 7.5: Hozta a masszív formailtását a posztján, ráadásul sokat volt játékban a támadgatásoknál, labdatartásoknál is, jól kipótolta Xavi tompaságát. Pep biztosan elgondolkozik a Bernabeuban való szerepeltetésén.

Afellay 8: végre nemcsak egyedül ácsorgott, futkározott az oldalvonal mellett, mint a Villarreal elleni első félidőben, jobban kivette a részét a játékból, ami jól sült el, labdabiztos és veszélyes volt, a végén a gól is majdnem meglett, de lehet, hogy még a Bernabeura tartogatta (már ha ott labdába rúg...). Xavi cseréje után visszahúzódott a középpáylára, ott igazán nem tudott irányítani, de már nem is kellett.

Messi 8.5: Egyszerűen hozta a Messit. Minden akcióban kulcsszerepet játszott, a csapat legveszélyesebb játékosa volt, nem mellesleg eldöntötte a meccset, ezzel megszerezve Mesterének első idegenbeli győzelmét a BL egyenes kieséses szakaszában. Külön öröm volt látni, hogy passzolni is tudott, Afellaynak gyakorlatilag gólpasszt adott, bár utólag lehet, hogy inkább cselezett volna...reméljük, hogy végre BL elődöntőben is láthatunk tőle gólt, gólokat.

Villa 6: továbbra is keresi a góllövő, és helyzetbekerülő cipőjét-formáját, de becsületére váljék, az első félidőben sokat futva visszazárt, labdákat szerzett, csak aztán nem mindig tudta továbbadni azokat, de így is fontos fogaskerék volt a gépezetben. Hangsúlyozom, az első félidőben.

Pedro (-): nem volt túl sok momentuma, inkább csak mozogni állt be, mert ráfagyott a segge a cserepadra, de azért a meccs helyzetét így is sikerült elszúrnia, nem is akárhogy.

Milito ?: hát egy pozitívuma volt a beállásának, mégpedig az, hogy Pepet végleg meggyőzhette, hogy nem ő az az ember akit ő a kezdőbe akar állítani Céerék ellen.

Jeffrén (-): majd a két hét múlva, 4-0-nál...:D
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.04.12. 23:41:51

Szvsz Keita nem tudom minek játszik már itt, talán csak mert eddig is játszott, Thiago az elmúlt néhány meccsen magasan jobb szintet hozott. Félreértés ne essék, nem vagyok az a tpikus "húúú fiatal kölyök, néhány jó meccs" b*zi, de Thiago sokkal, de sokkal jobban játszott. Azt hiszem az a 8 millió € a maliért szép összeg, meg kell köszönni, hogy itt volt és I love you!

Valdes szuperül védett, az egész csapat többé-kevésbé jó volt, látszott, hogy az ukránoknak egy barátságos meccsre érkeztek. Villa volt kicsit szürke, de menni fog az, jövőre kell egy középcsatár, azt minden jó lesz vele is, mint Henryval anno! :) Milito, jó ég... Súlyos hiba volt itthagyni, nem tudom szilveszterkor mit ivott, de az az alkohol azóta is lehúzza a játékát... Nyáron két védő kell, az egyk pedig Fontás legyen, ha már lehet kíváság koktélozni!

0:1 - erre számítottam, jobb eredmény aligha kell, bár azért a Sahtar drukkerek egy szép hazai gólt megérdemeltek volna, Valdes volt olyan "pofátlan", hogy mindent kivédett! :) No majd így az elkövetkező hetekben is Vittórió! :D

off: honnan a francból került elő ekkora Sahtar stadion? :shock: :o Ezek felépítették a Camp Nou 2-t! :o :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.04.12. 23:19:50

milito szerintem nagyon visszaesett de nagyon nagyon.. ennél szerintem jobb ő... de amit ma csinált az... haggyjuk... jó hogy nem szórta ki a német.... Afellay nem játszott rosszul, Pedro még nem önmaga, Massi megint jól cselezett...és Villa is jol mozgott... ő Madridba tartalékolja a gólokat :D
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.12. 22:52:11

Srácok van egy világklasszis kapusunk.
Megkockáztatom, hogy jellenleg jobb, mint Iker.
Pozitívum Ibi, Messi.
Negatívum Villa, Milito.
Hozzátéve Messi a második félidőben, ha Ibi helyett Villanak adja...
Ma rápihentünk a két classicóra. :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.04.12. 22:42:22

akárki is mond, nálam a MoM: Victor VALDES.
hihetetlen bravúrjai voltak... Neki köszönhetően nem kaptunk ki.

A meccs leggyengébb játékosa: David Villa
A meccs legrosszabb játékosa: Milito...
KépKép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.04.12. 22:41:30

Első 30 percig volt benne a Shaktarba, hogy ők ezt megtudják fordítani, onnantól már beletörődtek a dolgokba. Szerintem remekül játszott a csapat, a védekezés ezúttal hibátlanul működött, le a kalappal a srácok előtt!
Néhány embert szeretnék kiemelni: Valdés, nagyokat védett, teljesen magabiztos volt, ismét csúcsformában. Masch: engem lenyűgözött, megmondom őszintén. Minden labdát megszerzett, pontosan adta őket tovább. Jó tudni, hogy ő rá is lehet számítani középső védőként ha gáz van. Adriano és Keita, őket azért írom együtt, mert szerintem ők is jól játszottak, de az előbb említett két úr vitte ma nálam a pálmát. Afellay is jól játszott, ahogy mindenki, egyedül talán Villa-t tudnám kiemelni, nembaj, reméljük a Clásico-n/kon, ismét megtalálja a góllövő cipőjét.
Summázva a dolgokat; fényes jövő áll a csapat előtt.
Forca Barca!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.04.12. 22:38:39

herlius írta:Ha nem tévedek ez volt a Pep-Barca első idegenbeli győzelme a BL kieséses szakaszában. Szép volt fiúk!
Nem tévedsz.

Grat a srácoknak. Így megbocsájtom Messi kezdetését,h gólt szerzett, és nem sérült meg :)

Elődöntőben is kérek pár gólt tőle.

FORCA BARCAAA!!!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése