Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.04.21. 11:31:16

Hosszú idő után, de elkeseredve éreztem magam Barcelona meccs után. Nem is írnék semmit, röviden: Kevés embert lehet kiemelni aki elfogadhatót nyújtott tegnap, Pique és Pedro talán. A bíró vicc volt. Inter jobb volt, de 1 gólos hátrány barátibb lett volna. Ettől függetlenül, otthon közel 100ezer ember előtt nem elképzelhetetlen egy nagyobb arányú győzelem és továbbbjutás. Ehhez természetesen tökéletes mérkőzés kell és pártatlan bíró.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
ZoliX
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.04.19. 13:17:55
Tartózkodási hely: Pest

2010.04.21. 11:27:26

nem kell aggódni... Pep új taktikát fog hozni, az Inter meg pislogni. Messi meg idei legjobbját nyújtja majd... ez lesz:)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2010.04.21. 11:25:30

Kicsit optimista megközelítéssel nézve a dolgot, azt lehet mondani, hogy még így is jobban jöttünk ki a buliból, mintha lepukkan a busz az autópályán. 0-3 helyett csak 1-3:) Viccet félretéve, ez az eredmény alapjában véve nem behozhatatlan, de maximális alázat és a szezon legjobb teljesítménye kell a csapattól a továbbjutáshoz. Meg lehet csinálni, ahogy az Inter is felállt 0-1 után, vagy az Arsenal Londonban, a Bayern-ről már nem is beszélve. Szóval példák bőven akadnak, ha pedig tényleg annyira jók vagyunk, itt a lehetőség, hogy ezt be is bizonyítsuk. Szép feladat vár a srácokra:)
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.04.21. 11:20:18

Már nagyon rég nem éreztem magam ilyen rosszul Barca meccs után. Úgy még rosszabb hogy másként is alakulhatott volna a meccs, ugye a bíró. 2 gól az sok. Én nagyon szeretném ha madridban döntőzhetnénk, borzalmas lenne hazai pályán kiesni.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.04.21. 11:18:03

Itt az alkalom, hogy a világ legjobb csapata megmutassa, hogy miért a legjobb!
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1628
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.04.21. 11:15:03

progyface írta: . Alves több meccs óta árnyéka önmagának. A beadásai kritikán aluliak. Az első gólnál óvodás hibát ejtett, a labdát figyelte és nem az ellenfelet. 10 méterrel maradt le Sneijderről. Maxwell sajnos ezen a meccsen súlytalan volt.
A középpályán Keita helye teljesen érthetetlen. Elvileg ő lenne az összekötés Xavi és a csatársor között, illetve védekezésnél neki kellene besegítenie hátul. Na ebből tegnap semmi sem sikerült neki. Teljesen súlytalan, megkérdezném tőle, hogy merre járkált a második félidő elején a gólnál pl.
Csak a Barca!
Alves tényleg bűnrossz jó pár meccs óta, de alattad egy fórumozó ki is snapshotolta a képet, Alves fogta a saját emberét Pandevet, Sneijder középpályás, őt egy középályásnak kellett volna kísérni valószinű, hogy Xavi a ludas.
Maxwell tényelg bajban van ha rávezetik a labdát.
Keita viszont egyértelműen látszott h Maicon fogásával volt megbízva sokszor fel is tünt, hogy amint Maicon beindul Keita veletart, taktikailag fegyelmezett volt, az már más tészta h pont mikor kellett volna nem tudott közbe avatkozni.
A csere kérdéssel egyet értek. Henry Bojan Ibra ül miközben 3-1 oda. Ráadásul csomó beívelésnél emiatt nem is érkezett senki középen hisz nem volt csatárunk. Sőt miután kivált Maicon nyugodtan lehozhatta volna Keitát és Maxwellt is helyükre mehetett volna Bojan és Henry és akkor Messi/Bojan játszott volna középpályán Henry pedig centert.
De ez már történelem.
tommyboy
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.12.09. 23:28:39

2010.04.21. 11:08:06

Kíváncsi vagyok, hogy milyen beírások születtek volna, ha 1:0 lett volna az eredmény??? Akkor is két gól kellett volna, most is....
Szóval sztem kicsit túlzás a világvége hangulat. Hajrá Barca!!!!!
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2010.04.21. 10:52:25

salas9 írta:
1. kép: Igen, a harmadik gól les volt, kb. 30 centis. A labda épp Sneijder fején van, így nem látni, azt viszont igen, hogy Milito szinte az ötös vonalán áll, Pique meg nem.
http://i44.tinypic.com/24v1mrd.jpg
Nem szeretnék tovább lovagolni a témán, de azt hiszem a videóbíró valamilyen szintű bevezetése elengedhetetlen. Egy gyenge napot kifogó játékvezetői hármas - most ezek nagy szavak tudom - de 90 perc alatt befolyásolhatják egy csapat egész idényét. És ez így nincs rendjén. Persze mindig azoknak fáj, akik ezt megszenvedik, de lépni kellene valamit kedves Platini!
Avatar
10Messi4ever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.05.24. 22:46:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2010.04.21. 10:49:39

Lehet, hogy meg fogtok döbbenni azon, amit írok, de azért leírom. Tegnap este meccs közben és utána is nagyon ideges voltam a vereség miatt, de reggelre az tudatosult bennem, hogy ez az eredmény nagyon jó!

Több okból is.

1. Ébresztőként hat a csapatra, és ez a bajnokságra és a visszavágóra is hasznos lehet.

2. Az Inter nem fog nagyon támadni a Camp Nouban, ami jó, mert így elképzelhető, hogy elég két gól a Barçának a továbbjutáshoz. Az Inter nem bírhatja még egy meccsen keresztül az elsöprő rohamokat.

3. Ha innen továbbjut a Barça, az akkora lökést ad mindkét sorozatban, hogy szinte lehetetlen innen elveszteni őket.

A csapatból kiemelném Pedrót, aki gólt lőtt és szimpatikusan hajtott az agresszív ellenféllel szemben.

Gálaszagot érzek a Camp Nou felől mind szombat 18:00, mind szerda 20:45 irányából. :twisted:
J.S.Bach - J. Haydn - Liszt F. - E. Satie - Dukay B.

"Ne féljetek!"
progyface
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006.11.15. 12:33:40

2010.04.21. 10:39:40

Sokat gondolkodtam rajta, hogy megírjam-e ezt a hsz-t vagy sem. Nagyon el vagyok keseredve, nem vagyok ezzel egyedül tudom. Senkit sem akarok megbántani, nem ez a célom, de muszáj kiírnom magamból a dühömet.
Teljes kudarc a tegnap esti mérkőzés. Minden csapategységünk vereséget szenvedett. A védelem mindkét oldala kapitulált. Alves több meccs óta árnyéka önmagának. A beadásai kritikán aluliak. Az első gólnál óvodás hibát ejtett, a labdát figyelte és nem az ellenfelet. 10 méterrel maradt le Sneijderről. Maxwell sajnos ezen a meccsen súlytalan volt. A gólpassza csodálatos, de utána észrevehetetlen volt. A második és harmadik gólt is az ő oldaláról kaptuk. Nem képes megállítani a robogó ellenfelet. Állóharcban jól teljesít, de a Walcott féle gól is és most Maicon gólja is bebizonyította, hogy lassú.
A védelem közepe igazából jól teljesített, de azt nem igazán értem, hogy miért kell erőltetni a lesre állítást. Szerintem ez nekünk nem nagyon fekszik. Tegnap jól működött, de azért, ha az első félidőben Militót elengedik, abban a véleményes szituban egy szavunk sem lehetett volna.
A középpályán Keita helye teljesen érthetetlen. Elvileg ő lenne az összekötés Xavi és a csatársor között, illetve védekezésnél neki kellene besegítenie hátul. Na ebből tegnap semmi sem sikerült neki. Teljesen súlytalan, megkérdezném tőle, hogy merre járkált a második félidő elején a gólnál pl. Teljesen igaza volt az egyik fórumozónak, hogy Xavi egyedüli kreatív kp-nak édes kevés. Iniesta hiánya nagyon meglátszik. Remélem a vezetők elgondolkodnak ezen. Muszáj igazolni egy támadó szellemű kp-t. Védekező játékosból annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Busquets szerintem most nem teljesített rosszul, de ha neki mindenképpen játszani kell, mert Pep szerelmes belé, akkor a másik kp legyen már Touré könyörgöm!
Elöl Zlatan teljesen eltűnt, és ami vérlázító, hogy még csak hajtani sem hajtott. Ha ez a meccs a Nou Camp-ban van, akkor a közönség őt fütyüli ki, mint tegnap a milánóiak Balotellit, teljes joggal teszem hozzá!
Messi szürke volt. Valóban nem a helyén játszik, de ez nem kellene, hogy zavarja őt. Szerintem egy picit pihent, hogy mire azt nem tudom. Én nem bántom őt, mert azért nagyon-nagyon sokat köszönhetünk neki.
Pep is benézett egy-két dolgot tegnap. A csere, amit meghúzott némi magyarázatra szorul. Abidal-Zlatan??? Rendben van, hogy meg akarta erősíteni a bal oldalunkat, jelzem hamarabb is észrevehette volna, hogy ott a baj. De hogy nem Zlatant hozom le az is biztos. Inkább Keitát.
És az, hogy egyet cserélt egész meccsen, úgy, hogy Henry, Bojan a padon vannak, nagy-nagy hiba.
Én nagyon bízom benne, hogy otthon ki tudunk szenvedni egy kettő nullás győzelmet. Remélem, hogy a bíró küldés kedvezőbb lesz számunkra, mint volt most.
Csak a Barca!
Avatar
bazsa007
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2004.10.11. 14:27:52
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.21. 10:35:24

Érdekes megfigyelni a passzok számát és arányát!

Victor Valdesnek több sikeres passza volt, mint az Interben legtöbbet passzoló Zanettinek! ...utólag tudjuk hiába.

A Barcában Ibra volt talán az aki "inter szinten" passzolt.

Kép

Na de reméljük, otthon hatékonyabb lesz a játékunk.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2010.04.21. 10:33:43

Egy kisebb összegzés.

1. Jelenet: Maxwell éppen beindul a balszélen, hogy vezetéshez juttassa csapatát. Motta harminc centiről bűvöli Messit.
http://i40.tinypic.com/2zhjfx3.jpg
2. Jelenet: Milito lekészítéséből pillanatokon belül egyenlít az Inter. Motta gyakorlatilag kézen fogva kíséri Messit.
http://i39.tinypic.com/33mvmnq.jpg
3. Jelenet: A Barca labdakihozatalra készül, Messi kínjában a saját tizenhatosáig kóborol vissza labdáért. Rosszul teszi. Motta 0.23 másodperc alatt szabályos becsúszó szerelést alkalmaz, öt másodperccel később pedig megszületik az Inter harmadik gólja.
http://i43.tinypic.com/142v96v.jpg

Vitapontok:

1. kép: Igen, a harmadik gól les volt, kb. 30 centis. A labda épp Sneijder fején van, így nem látni, azt viszont igen, hogy Milito szinte az ötös vonalán áll, Pique meg nem.
http://i44.tinypic.com/24v1mrd.jpg
2. kép: Igen, a második gól előzménye az volt, hogy Motta hosszú métereken keresztül rángatta Messit, aki erre botor módon megállt, és példáját a fél Barcelona is követte, az Inter viszont a meccsre jellemző módon végigviharzott a pályán.
http://i39.tinypic.com/zyj5gj.jpg
3. kép: Nem, Dani Alves kivételesen mégsem hibázott az első gólnál. Puyol a rövid ötösön, ahol kell, Pique Militóval párban, Alvesnek követnie kellett a befelé húzódó Pandev mozgását - a háttérben Sneijder kószál magányosan.
http://i43.tinypic.com/xm2yhs.jpg

Az Alves elleni tizenegyes fújható lett volna, mert bár Sneijder mintha az utolsó pillanatban visszahúzná a lábát, az mégsem járja, hogy a derekam mellett jobbra-balra feltűnő csülkök közepette kelljen kapura törnöm. Perdöntő felvételt nem találtam, de a meglévő kontaktus valószínűsíthető.


Mindazonáltal a végtelenbe nyúló, és végül mégis csak Övrebo nevével végződő eszmefuttatásoknak nem sok értelme van. Az Inter megérdemelten győzött, pártállástól függően a különbséget lehet vitatni, de a vége akkor is az, hogy Internazionale – Barcelona 3:1

http://www.youtube.com/watch?v=Q1EfgwSMvK8 Az összefoglaló.

Jövő héten ennél több kell! Sokkal de sokkal több. És bocs a hosszú hsz-ért.
Peace.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára salas9 2010.04.21. 10:43:32-kor.
Kép
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2010.04.21. 10:30:25

Gauchomester írta:Hello Mindenkinek!
Tegnap este túlságosan is ideges voltam (gondolom nem voltam ezzel egyedül), éppen ezért inkább gyorsan elaludtam, minthogy Pepre, a bíróra, és néhány játékosra olyat mondjak/írjak, amit megbánhatok. Most azért megosztom veletek a véleményem úgy általában az egész estéről.

1. A buszozás.
Engem kifejezetten idegesített, amikor egyesek befolyásoló tényezőként számoltak a buszozással. Nem is írok erről bővebben. Semmi köze nem volt a tegnap estéhez.

2. A hátékvezetés.
Tisztelem Guardiola-t, hogy soha nem tér ki a játékvezetésre, mégolyan meccseken sem, amikor tényleg lenne rá oka, lsd. Espanyol ellen a hétvégén. Azonban most megemlítette őket, ami egyrészt betudható annak, hogy nagyobb a tét, a BL-légkör, az elkeseredettség, de másfelől annak is, hogy tényként kezelhető, a játékvezetés ismét csődöt mondott. Nagyon régóta beszédtéma, hogy a bírói tevékenykedés messze nem üti meg a játékosok szintjét. És itt nem az Alves-féle 11-esre gondolok, mert az nem volt egyértelműen az, kétségkívül gyanús. A mezőnyben elkövetett szabálytalanságok, vagy éppen hogy a tiszta szerelések megítélésében hibáztak nagyot. Számtalanszor vették el a labdát a Barca "támadóitól" az Inter térfelén, amivel kifelé jöhettek az olaszok szabadrúgással.

3. Pep
Az a véleményem, hogy a Real ellen behúzott egy olyat, amire senki sem számított, atz a meccset megnyertük. Hozzátenném, hogy azt a meccset nem azért nyerte meg a csapat, mert Alves, majd később Maxwell előrébb játszott. Azon a napon a Realt akármilyen összeállításban ütötte volna a csapat. Szóval behúzta azt a változtatást, és azóta azt hiszi, hogy ez jó. Pedig messze jár az igazságtól. Tegnap úgy vélem sokszor hibázott. Először is látszik, csak a hülye nem látja, hogy Dani Alves egyedül a vonal mellett szenved. Nem tudja azt nyújtani, mint amikor Messivel szivatják a fél világot. Másodszor Ibrahimovic teljesítménye, amit persze nem tudhatott előre, harmatgyenge volt. Labdát nem tartott meg, kapura egyáltalán nem volt veszélyes. Ahogy Henry kihagyta az Arsenal elleni meccseket, úgy szépen Ibrát is csücsültetni kellett volna az Inter elleni meccseken. Na de ha már ott fent a pályán, és bekapja a csapat a harmadik gólt, akkor meg mi a fészkes fenéért hozza be helyette Abidalt. Ha még nem épült fel teljesen a sérüléséből, akkor meg hozza be helyette Bojant, vagy Henry-t. Állandóan az a témája, hogy jaaaj, Bojannak nem tud ennél többlehetőséget adni. DEHOGYNEM! Amikor 1-3 a meccs, nem Abidalt kell behozni egy csatár helyett. Én ezt nem is értem. És akkor megint a húzás, Maxwell előre. Érthetetlen. 30 percünk volt egy gólt szerezni. 30!! és végig a 30 perc alatt ott csücsült a padon Ibra, Bojan, és Henry. Tudhatta, hogy a végén nyomni fog a csapat, és akkor egy-egy lecsorgó labdára vérbeli csatárokkellenek, akik ott vannak, lehet hogy mást nem csinál, de bekotorja, befejeli, bemelleli, beseggeli, behátalja, tök mindegy, de ne Piquétől várjuk ezt.

4. Ez csupán olyan ráadás.
Szerintem sok játékos, na persze ezt ugye kimondani nem lehetett, meg a vezetők, meg a szurkolók, már mindannyian hogy húúú, Bernabeuban megnyerni a BL-t, húú, mekkora fricska a madridnak. Mindenki a döntőről beszélt, nem értem miért. Tavalyról tudhatták volna, hogy az elődöntő sokszor nehezebb, mint a döntő. Elszálltak, és ezt le merem írni. Így meg nem lehet. Amikor továbbléptek az Arsenalon, már mindenki MAdridról beszélt. Ez visszaütött, és ezért fáj még jobban a vereség.

5. A visszavágó.
Képesek a srácok a fordításra. Most itt a lehetőség. A spanyol bajnokság a Realon kívül szinte csak tili-toli meccseket hoz.Most itt van a feladat. Az első perctől kezdve ott van a fejekben, hogy 2-0 oda. De meg tudják csinálni, bízom bennük. És nem azért, mert már ősszel egyszer 2-0 volt. Nem. De ahhoz igeni Touré kell, aki megszállja a középpályát, igenis Messi és Alves kell a szélre, Pedro a másikra, középen pedig Henry. Vele tudja a csapat játszani a mélységpasszos játékot. Nekünk csak a szurkolás maradt, de meg lehet ezt még oldani. Ha hamar sikerülne egy gólt szerezni, az elejétől kezdve agresszívan letámadni, hogy lássák, hogy húú, tényleg hosszúlesz ez a 90 perc, akkor meglehet.

VISCA EL BARCA!!!
teljesen egyetértek az előttem szólóval viszont egy-két gondolatmenettel tovább mennék:
ma a barcában jelenleg 3 ember tud kreativitást vinni a játékba: messi, iniesta, xavi
jelenleg csak kettő, iniesta sérülése miatt
( persze pedro, alves is tudja cifrázni, de ők nem tudják a vállukon vinni a csapatot, ők nem fazont szabnak, hanem ha van fazon akkor remekül együttélnek a játékkal, és szinezik a focit)
Ibra sem nem kreatív, sem nem szab fazont. Egy jó Ibra max arra képes h gólokat lőjjön, és lefoglalja 1-2 védő figyelmét.
Szóval az ellenfélnek nagyon egyszerű a feladata, ezt a két embert ki kell venni a játékból.
Ezt tegnap az inter meg is tette.
Ha a barca nem megfelelően igazol nyáron jövőre semmit nem nyerünk ( jó eséllyel már idén sem, ugyanis a margit a kiscsapatok ellen nagyon jó, és be fogja húzni a hátralévő 6 meccsét, mi pedig sevillában fogunk élethalál harcot vívni)
Szóval.
Ibra. Kiváló játékos csak nem nekünk. Nekem az az érzésem hogy csak hátráltat bennünket. A társak ha pályán van ő is nem annyira felszabadultak. Nem "folyik" a játék, nem lehet belevenni egy folyamatos, tetszetős játékba.
Csak zárójelben jegyzem meg tegnap meg amit csinált....Balettozik a kapu előtt. Két beadás is volt amit egy jó formában játszó vérbeli csatár befejez.
Az egyik balról jött és Ibra balettozott, így nem érte el senki, és elment keresztbe ( Torghelle Sanyi is annyit megcsinált volna h találkozik a labdával,mindegy h csizmaszárral, térddel, a tökével, de 5 méterről már csak egy cél lehet: a kapu felé irányítása a labdának)
A másik jobbról jött és Cesar megelőzte Ibrát. Csukafejessel simán meg lehetett volna előzni a kapust.
Szval nem érzem Ibrán h mindenáron a kapuba akarja juttatni a labdát, félti az egészségét, magát, foglalkozik mindennel, csak a góllal nem
Henry. Vége. Ennyi.
Keita Busquets tegnapi teljesítménye magáért beszél.
Maxvell nem az a játékos akinek elől kellene brilliroznia
Szval kell legalább egy játékos középpályás, h ne legyen probléma ha iniesta vagy xavi kidől
kell egy szélső henry helyett, és Ibra helyett jöjjön villa
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2010.04.21. 10:09:08

egyébként nekem az is feltűnt, hogy még a képernyőn is átjött, hogy az Inter-szurkolók valóságos poklot csináltak űzték-hajtották az övéiket, míg a Camp Nouban általában csak mintha egy előadáson ülnének az emberek! Végig iszonyat nyomás alatt volt a bíró, a sajátjaik is 1000 fokon égtek...

A visszavágón 100.000 embernek teli torokból kellene üvöltenie, hogy nálunk is meglegyen, csak sajnos nem ez a reális.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.04.21. 10:08:17

Nekem a mutatott játék után a legfájóbb ebben a vereségben az, hogy ettől a nulla Intertől kaptunk ki így!Szenzációsan hulladék volt a meccs!Egy kb. megye 2-es bíróval, de csak arra nem lehet fogni!Az a szerencsétlenkedés amit elkövettünk az bosszulta meg magát!Minen esetre egy hazai kétgólos győzelem teljesen reális,a Camp Nou-ban!Egy Ősui 2-0-al kiegyeznék! :wink: egyébként tegnap nagyon dühös voltam!Msn-en rámírt egy nagy madridista barátom így: " bye bye Barcelona, bye bye Lionel haha..."
Elég feszült voltam nem akartam,akarok ezen összeveszni vele,de annyit írtam, hogy addig jó amíg madridistaként örülsz a Barca vereségének, hisz a saját csapatod sikerének úgy sem tudsz!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára albicelesteX 2010.04.21. 10:11:06-kor.
Kép
messi70
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2009.08.31. 18:56:30

2010.04.21. 10:02:46

Istenem kerlek add hogy formaba lenduljenek a sracok es mutassak meg murinnyonak hogy nem a taktika az ur hanem a szivbol jott foci meglehet csinalni kepesek ra nagyon bizom bennuk Hajra Barcelona Hajra Katalanok''''''''''''
jethrotull
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:43:17
Tartózkodási hely: Bonyhád

2010.04.21. 09:53:46

Ami némi optimizmusra ad okot sztem:
- Az Inter kihozta magából a maximumot, én úgy vélem, ennél többre nem képesek - mi viszont igen! Csak az a kérdés, kijön-e ez a visszavágón? Az Espanyol ellen már látszott, hogy fejben nem voltak ott sokan a meccsen. Alves, Xavi, Messi, stb. Az Inter csatárai (elvileg rosszabb minőségű játékosok!) szétfutották magukat, ahogy az egész csapat! Ha nem megy elöl, akkor én is addig futok, amíg össze nem esek! Ebből semmit sem láttam Messitől és Ibrától! Alves helyezkedési hibái, dekoncentrált játéka is megbosszulta magát! Érthető, valamikor kijön mindenkin a fáradtság, és a szellemi fáradtság a rosszabb. Ez véleményem szerint az egyik döntő elem, most valóban megmutatkozhatnak Pep edzői kvalitásai.
- Tényleg úgy tűnik, hogy edzői hibák is történtek - bár nem lehet eléggé hangsúlyozni, nem tudhatjuk, mi történik az öltözőben és legfőképpen Pep fejében!...Keita játékát még egy rossz formában lévő Toure is hozni tudta volna, talán több stabilitást adhatott volna a kp.-n, előre játékban is jobbnak tűnik Yaya. Ugyanez érvényes talán az Ibra-Henry cserére is.
- Játékvezetéssel fölösleges foglalkozni, ha netán "nekünk fúj", akkor minden ok.?
- Végül: Attól is szép a foci, hogy kiszámíthatatlan - mint a legtöbb játék - és ne feledjük: Adtak már ezek a fiúk annyi szép élményt, hogy most se küldjük el őket a fenébe! Egy biztos, ha sikerül fordítani, senkinek sem lehet kétsége, hogy a világ legjobb csapata a Barca!
A Barca a Fradi!
messi88
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.06.08. 09:13:49

2010.04.21. 09:38:20

ibra egy fostalicska :!:
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2010.04.21. 09:10:47

Szerintem az is baj volt az Inter ellen, hogy ezt így, egy ilyen ellenfél ellen nem bírta el a csapat. Márpedig azt hogy nincs támadósorunk. Tavaly az Henry-Eto'o-Messi támadósortól félt mindenki. Idén ez leredukálódott Messire. Az ő zsenialitása, hogy egy Arsenal ellen 4 gólt rúg, ami miatt itt vagyunk. De így már sok volt az Inter ellen, hogy Messi középpályást játszott, Pedro a széleken volt, Ibra meg nem fog úgy beleilleni ebbe a csapatba, mint Eto'o. hiába kivételes képességű játékos, azért az, hogy egy balhátvéd beáll a helyére és javul a támadójáték, ez nagy luxus. Pedro pedig meccsről meccsre javul, gólokat lő, de...még mindig ott van az a de. Lendületből meg tud verni embereket, és már okosabban játszik, de ebbe a támadósorba kell még egy klasszis Messi mellé. Pedro pedig nem az. Ő lenne az a csere aki állandóan új színt hozhat és lendületet. Így viszont nincs a padon senki. Bojant most én se hoztam volna be Ibra helyére, mert ő nem középcsatárnak a legjobb, és most Lucio és Samuel megölték volna. Henry meg idén még árnyéka se önmagának, de lehet jobb lett volna talán, ha megint beállva, helyet csinált volna Messiéknek, mint a Valencia ellen, amikor Vilanova volt az edző Pep eltiltása miatt.
szóval így nehéz dolgunk lesz a visszavágón, én adnék esélyt Henrynak Messi és Pedro oldalán. És Tourét is mindenképpen játszatnám.
Ibrán meg el kell gondolkodni, hogyan passzol legjobban ebbe a csapatba, vagy elcserélni Torresre. de valamit ki kell találni.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.04.21. 09:08:30

noh, a tegnapról.

a játékvezetéssel nem kívánok foglalkozni, otthon majd nekünk fújnak.

az inter teljesen lefocizott minket, örüljünk, hogy nem lőttek még kettőt.

xavi, messi és zlatan egy nagy nulla 0 volt. Ha a 3-ból legalább az egyik jó napot fog ki, nincs ez a kétgólos különbség.

egyszerűen nem volt nálunk a labda, csak az utolsó 10 percben szöszmötöltünk elől, az meg kevés volt.

nem akarok pesszimistának tűnni, de idén nem mi leszünk a bl győztesek.

sajnos murinnyó nagyon összerakta ezt az intert. és ha a visszavágót 6 hátvéddel kezdik, akkor sem szólhatunk egy szót sem...

reménykedjünk...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.04.21. 09:04:28

daffy írta:most komolyan,tegye fel a kezét,akit meglepett,hogy sz@r a bíráskodás a fociban! ugye h nincs ilyen... remélem platini nézte,mert a meccs egy újabb érv volt a videóbíró mellett. idestova 3-4éve nincs rendes játékvezetés a világban és ilyen bundabotrányok mellett,mint amik zajlanak, majdhogynem borítékolható a sok meglepő eredmény. én már csak azt remélem,hogy a vb nem lesz szétfújva. az inter azt játszotta,amit kell. törtek zúztak. alves esetéhez: be lehetett fújni,ha nagyon akarjuk,mert sneijder fitymája súrolta alves sarkát. nem illik belehalni,de be lehet fújni. a mérkőzés feltette az i-re a pontot,már ami a bírói teljesítményt jellemzi idén is.részvétem.
a mérkőzést döntően befolyásoló döntések mellett azért én kiemelném az apró dolgokat is: rendszeresen kifelé fújtak szabadot ellenünk, az Interben 4-5 játékos volt sárga veszélyben, erre csak pont a csereként beálló Sztanko kapott laptt. nálunk Puyol volt veszélyeztetett és az első adandó alkalommal megkapta a lapot, de látszott ám, h először nem akart akkor lapot adni, hanem "beszélgettek" vele az ellenfél játékosai és kireklamálták azt a sárgát... aztán ott volt Pedro esete: lekönyökölte asszem Maicon, már fújta be a szabadot, erre megváltoztatta a döntését és a kezezést szankcionálta a kifelé szabaddal...

már leírtam a "mi hibáinkat" tegnap, de számomra még mindig nonszensz, h portugál bírót küldtek erre a meccsre...
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.04.21. 08:58:00

menczel írta:

Ha valakinek pontos infoja van arról,hogy mikor kaptunk legutoljára tizenegyest arra nagyon kiváncsi lennék, de ha emlékezetem nem csal az utobbi 30 meccsünkön nem ítéltek számunkra. Sőt én kiállításra se emlékszem ellenünk.
Az is érdekes hogy míg mi építeni próbáljuk a játékot rendszeresen ugyanannyi vagy több sárgát/pirosat kapunk mint az ellenfél. Botrányos!
A Zaragoza ellen kaptunk utoljára tizenegyest.
A játékvezetésen vitatkozni pedig kár, változtatni rajta már nem lehet.
A visszavágóra kell koncentrálni.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.04.21. 08:50:19

most komolyan,tegye fel a kezét,akit meglepett,hogy sz@r a bíráskodás a fociban! ugye h nincs ilyen... remélem platini nézte,mert a meccs egy újabb érv volt a videóbíró mellett. idestova 3-4éve nincs rendes játékvezetés a világban és ilyen bundabotrányok mellett,mint amik zajlanak, majdhogynem borítékolható a sok meglepő eredmény. én már csak azt remélem,hogy a vb nem lesz szétfújva. az inter azt játszotta,amit kell. törtek zúztak. alves esetéhez: be lehetett fújni,ha nagyon akarjuk,mert sneijder fitymája súrolta alves sarkát. nem illik belehalni,de be lehet fújni. a mérkőzés feltette az i-re a pontot,már ami a bírói teljesítményt jellemzi idén is.részvétem.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1628
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.04.21. 08:50:11

Azért ez már kezdi súrolni a véletlenség határát, hogy soha nem kapunk nemhogy számunkra kedvező bírót, hanem egyáltalán pártatlant.

Ha valakinek pontos infoja van arról,hogy mikor kaptunk legutoljára tizenegyest arra nagyon kiváncsi lennék, de ha emlékezetem nem csal az utobbi 30 meccsünkön nem ítéltek számunkra. Sőt én kiállításra se emlékszem ellenünk.
Az is érdekes hogy míg mi építeni próbáljuk a játékot rendszeresen ugyanannyi vagy több sárgát/pirosat kapunk mint az ellenfél. Botrányos!
Svindler
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005.11.30. 09:44:23

2010.04.21. 08:46:28

Sziasztok!

Osztom Gauchomester véleményét. A tegnapi vereség nagyon nagy részben Guardiola hibája volt! 3-1-nél csatár helyett védőt behozni....egy vicc!!!! Persze nem csak ez volt a gond...sajnos. Az első gólt olyan hiba előzte meg amiért már az ifi csapatból eltanácsolnak másokat! Na meg a drága, a félisteni magasságokba emelt Messi! Mintha a pályán sem lett volna...de hát ő is csak ember. Na de reméljük a legjobbakat otthon egyátalán nem lehetetlen 2-0-ra nyerni.
Válasz küldése