Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
depth
Capitá del Barça
Hozzászólások: 912
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:33:35

2009.01.19. 12:42:38

én inkább egy reális kezdőt írok :)

-------------------Pinto-------------------
--------Marquez-----------Piqué---------
Caceres-------------------------Sylvinho
------------------Touré-------------------
--------Busquets--------Guddy----------
Hleb-------------------------------Iniesta
------------------Bojan-------------------

mondjuk inkább Puyolt fogja Pep berakni :roll:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.19. 11:37:51

No egy kezdőt írnék a hétközi kupameccsre.

----------------------Pinto----------------------
--Puyol------Piqué---------Cáceres----Syl---
-------------Touré----------Busquets----------
----Hleb------------------------------Iniesta---
----------------Henry-----Bojan---------------

két igazi vkp, mert idegenbe megyünk, az espanyol formájától függetlenül a Montjuic mindig veszélyes.. Sylvinho lesz most a támadóbb szélsőbekk, és Puyol a kevésbé, így pihenhet Alves. Messire szintén ráfér, ezért is marad ki. Mivel hétvégén a bajnokin Iniesta-Eto'o-Messi csatársort szeretnék látni ( :P ), Henryt is kezdetném, Bojannak és Hlebnek is kell a játék, Iniesta pedig alkalmas már szvsz a teljes értékű játékra, folyamatosan.

A rendszer önmagában talán a legközelebb áll a 4-4-2höz, amit a keretből ki lehet hozni. A támadójátékot úgy képzelném el, hogy Touré vagy Busquets fellépésével irányítana, hol Iniesta, hol pedig Hleb, és ettől függően a másik játszhatna a saját oldalán épp szélső támadót. Henryt abszolút éknek képzelem el, és Bojant pedig szinte teljesen köré, folyamatos helyváltoztatással, hol egyik oldalról hol másikról, esetleg Iniesta és Hleb mozgásának a függvényében is. Egyrészt baromi érdekes volna számomra hogy mi jöhet ki a Barcából igazi 4-4-2féleségben, másrészt pedig ez Henrynek egy olyan életteret teremtene a pályán, ami talán a legközelebb áll az Arsenalban régen megszokotthoz. Plusz azt gondolom hogy egy hatalmas variálhatósági faktor van ebben az alakzatban, könnyen és hirtelen lehet váltani, meglepni a védelmet, ráadásul nem is akármilyen embereink vannak hozzá, hiába a vilgá legjobbja, legjobb irányítója, és legjobb középcsatára a padon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2009.01.18. 22:11:41

ozsimiki írta:espanyol pocsék formában van,de nem szabad,h megtévesszen ez minket, ugyanúgy kell koncentrálni mint eddig,és akkor ütjük őket, de hangulatában szntem lesz olyan mint az őszi... 8)
Iszonyatosan nagy bizonyítási vágy lesz bennük, még nagyobb mint a szokásos :arrow: uccsó meccs miatt... Ráadásul kupában kéne vitézkedniük ha Európába ki akarnak érni, de nem kell aggódni, ráadásul visszavágó nálunk lesz... Csak balhé ne legyen :!:
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.01.18. 22:04:50

espanyol pocsék formában van,de nem szabad,h megtévesszen ez minket, ugyanúgy kell koncentrálni mint eddig,és akkor ütjük őket, de hangulatában szntem lesz olyan mint az őszi... 8)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.01.18. 22:00:23

Varga Tamás írta:
soadroli írta:ÉLŐ 22:00 Labdarúgás, Espanyol-Barcelona, Spanyol Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés (élő) (sport 2)

Nem 21:00-kor lesz??
Eredetileg úgy volt, de már délután olvastam, hogy 22,00h-ra van kiírva.
Ez igaz?
Nagggyoonn jóóóó!Délutános leszek,így csak kábé 10 percről csúszok le.Jól jön,h nagyon közel van a melóhelyem 8) Már írom is az emlékeztetőt a telcsimnek :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.01.18. 21:32:04

soadroli írta:ÉLŐ 22:00 Labdarúgás, Espanyol-Barcelona, Spanyol Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés (élő) (sport 2)

Nem 21:00-kor lesz??
Eredetileg úgy volt, de már délután olvastam, hogy 22,00h-ra van kiírva.
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2009.01.18. 21:27:43

ÉLŐ 22:00 Labdarúgás, Espanyol-Barcelona, Spanyol Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés (élő) (sport 2)

Nem 21:00-kor lesz??
Kép
spymatt1
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2009.01.01. 19:15:06

2009.01.16. 18:13:37

sztem be fognak engedni szurkolokat,de ha nem saját negativ bizonyitványuk,nem tudnak normális viszonyokat teremteni stadionban
sziasztok
Avatar
McLovin
Capitá del Barça
Hozzászólások: 735
Csatlakozott: 2008.07.07. 17:17:01
Tartózkodási hely: Nyíregyháza!!!

2009.01.16. 14:31:28

Ha az Espanyol nem enged be Barca drukkereket, akkor a Barca sem fogja az Espanyolosokat sztem... Kíváncsi vagyok a Camp Nou beli meccsre...
Kép
HAJRÁ BARÇA, HAJRÁ ATHLETIC BILBAO, HAJRÁ SPORTING PORTUGAL!!! :D :D :D
http://video.szon.hu/video/35062/mi-a-m ... -megmondja ---> legjobb!!! :D
"Magyarnak születtem!" - Kárpátia
:twisted: Heavy Metal!!! A Legszentebb Műfaj!!! :twisted:
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.01.16. 12:03:33

Szerda, 21 óra, Montjuic-stadion:

RCD Espanyol - FC Barçelona.

A Sport2 adja az előzetes műsorterv szerint. Igaz, hogy 20,00h-ra és 22,00h-ra van írva Spanyol Kupa - meccs, de ha 21,00h-kor lesz, akkor ebben az időpontban fognak tudni közvetíteni.

SOM I SEREM!
Kép
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2009.01.15. 12:04:46

Hát le kell darálni, mert különben a BL mellett rosszabb lenne a helyzetünk. Jobb ez így.
Szerintem az Atletico ellen megmutattuk hogy nem igazán lehet olyan felállással kiállnunk, ami ellen több esélye lenne bárkinek is. Espanyol amúgy sincs bomba formában. Most itt a lehetőség, és én magabiztos vagyok, ez a csapat ott van fejben, tudja hogy most kell megtenni amit tudnak mindenhol.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.01.15. 11:15:48

Nem cicóznak ezzel a Spanyol Kupával. A negyeddöntő első meccse a jövő szerdán kerül megrendezésre, a visszavágó pedig rá egy hétre.

Odavágó: RCD Espanyol - FC Barçelona
Visszavágó: FC Barçelona - RCD Espanyol

Jó kis párosítás, igazi katalán derbi.
Nem lesz egyszerű, de tovább kellene jutni.

FORCA BARCA!
SOM I SEREM!
Kép
Avatar
McLovin
Capitá del Barça
Hozzászólások: 735
Csatlakozott: 2008.07.07. 17:17:01
Tartózkodási hely: Nyíregyháza!!!

2009.01.15. 08:59:16

Én végignéztem a tegnapi meccset, nekem nagyon tetszett! :) Hleb játéka sztem jó volt, bár egyszer-kétszer önzőzött és eladta a labdát! Ennek ellenére akart és pozitív képet állított most magáról! :) Bojan góljának örültem nagyon, szép volt Kicsi!!! =D> Végül Iceman is lőtt egy gólt! :D Mondjuk, mikor már Iniesta megindult előre, látszott, hogy ebből hamarosan 2:1 lesz! :)

Most látom, hogy következő ellenfél az Espanyol! Leverjük őket, mint vak a poharat! :D Hajrá Barca! :P :D
Kép
HAJRÁ BARÇA, HAJRÁ ATHLETIC BILBAO, HAJRÁ SPORTING PORTUGAL!!! :D :D :D
http://video.szon.hu/video/35062/mi-a-m ... -megmondja ---> legjobb!!! :D
"Magyarnak születtem!" - Kárpátia
:twisted: Heavy Metal!!! A Legszentebb Műfaj!!! :twisted:
Avatar
FCBarca88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2006.02.24. 15:35:59
Tartózkodási hely: Isaszeg

2009.01.15. 08:33:46

Oda-visszaverni az "exmumus" atletico-t(+még bajnokin is egyszer) azért nem semmi.
Iniesta kezdi visszanyerni a sérülése előtti formáját, a második gól előtt nagyon szépen tört be a 16osra és tovább. Végre Bojan góóól :) na de azt se felejtsük el hogy lehetett volna ez mesterhármas is.. Hleb(aki nem egy labdát szerzett(!) és adott is el([bár.. én csak egykettőre emlékszem]) gólpasszal felérő passzt adott neki az elsőfélidőben, de eljön majd az idő, amikor már ezeket a helyzeteket értékesíteni fogja. Mindenesetre a fejese mesteri volt: zseniális Sylvinho beadás, és egy szép fejes egy nem kétméteres játékostól. :) Cácerest nem fogom szídni, mint sokan Piquét szokták értelmetlenül, tisztelet a kivételnek. Hibázott kétszer, de voltak jó megmozdulásai, és végülis a hibákból nem született gól, ennél csak jobb meccsei lesznek még a Barcaban.

Összeségében kellemes szerda esti kupa meccs volt, ahol győzött az imádott Klubunk. Grat és így tovább!

Huhú..espanyol... földbe kell őket döngölni. ;) :twisted:
I am a Runner![...]
FCBarcelona, Fradi, Schumi, Németország!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.01.15. 08:09:34

Léfe írta:Én csak azt látom, hogy egy kimondottan jó évet maga mögött tudó Bojan és Caseres alig játszik. Elszáll az önbizalom és nincs mecsrutin sem. Nem csoda, hogy gyengébb a teljesitményük. Ráadásul a mindenáron való bizonyitás sem mindig szerencsés. Azt senki nem veszi figyelembe, hogy Hlebet teljesen más oldalon és támadoként játszatja az edző. Ő támadó kp.-ás bal oldalon.
Sztem pedig teljesen kielégítő amennyit játszanak ( maximum annyi,hogy Pique helyett, néha kezdhetett volna Caceres), de ennél sokkal többet egyelőre nem kell nekik. Ha ők játszanának és ne adj Isten becsúszott volna pár picit rosszabb eredmény ( ami benne van, hisz akik a helyükön játszanak , rutinosabb és egyelőre jobb játékosok) ,akkor most Guardiola lenne a hibás, hogy miért nem a klasszisokat játszatja. Bojan nagyon fiatal , semmi oka elkeseredni, sőt ilyen korban ennyi lehetőséget sem szoktak kapni. Dos Santos esete különleges volt és egyáltalán nem normális, hogy így viselkedjen egy ilyen korú játékos és ilyen nagy egója legyen. Szvsz Bojon nem ilyen. Két-három évig még nem feltétlen kell, hogy állandó kezdő legyen és ezt neki is okosan el kell fogadnia. Az ő érdeke is! Caceres meg bármilyen jó évet zárt , csak most érkezett, fiatal és előtte van a világ top 5-be tartozó belső védői közül kettő is ( Puyol, Marquez) és a katalán valamint picit idősebb Pique is. Semmi oka nincs, hogy elkeseredjen, sztem ezt ők mind látják és tudják, előbb-utóbb fontos szerephez juthatnak itt, de addig is tanulniuk kell és itt tudnak a legtöbbet tanulni, ilyen nagy játékosoktól! Mostanában nagyon divat lett arról beszélni, hogy ha nem kap egy jó játékos lehetőséget egy nagy csapatnál, akkor el kell mennie oda, ahol játszhat,mert a meccsrutin sokat számít. Azt hiszem ez igaz, de nem lehet azt mondani, hogy csak ez a szempont és elsődleges. Hisz gondoljunk csak bele, itt ekkora játékosok közt mennyit tanulhat az ember edzésen? Látja a világklasszisokat és ellenük/velük játszik napról-napra! Nem csupán a meccsrutin számít! Ezt, aki sportolt valaha tudja!
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.15. 07:50:03

Léfe írta:Én csak azt látom, hogy egy kimondottan jó évet maga mögött tudó Bojan és Caseres alig játszik. Elszáll az önbizalom és nincs mecsrutin sem. Nem csoda, hogy gyengébb a teljesitményük. Ráadásul a mindenáron való bizonyitás sem mindig szerencsés. Azt senki nem veszi figyelembe, hogy Hlebet teljesen más oldalon és támadoként játszatja az edző. Ő támadó kp.-ás bal oldalon.
"Hlebet teljesen más oldalon és támadoként játszatja az edző. Ő támadó kp.-ás bal oldalon"....Ez szerintem nem teljesen igaz mert Hleb elvileg mindkét poszton bevethető és már a Stuttgartban is játszott ott valamint az Arsenalban is.Szerintem jó helyen játszik más kérdés ,hogy Iniesta miatt nem fér oda a balszélre....gondolom ,nem kérdés Ini helye ott.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2009.01.15. 07:17:13

Én csak azt látom, hogy egy kimondottan jó évet maga mögött tudó Bojan és Caseres alig játszik. Elszáll az önbizalom és nincs mecsrutin sem. Nem csoda, hogy gyengébb a teljesitményük. Ráadásul a mindenáron való bizonyitás sem mindig szerencsés. Azt senki nem veszi figyelembe, hogy Hlebet teljesen más oldalon és támadoként játszatja az edző. Ő támadó kp.-ás bal oldalon.
Fecó
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.01.15. 01:34:21

menczel írta:Bojan,Hleb,Cáceres, Pinto mekkora gyászok voltak ma ....

isteni szerencse hogy a caspat olyan jó hogy eygik orvosolja a másik hibáit.

Remélem a Valenciát kapjuk következőnek.
Az Espanol a köv. ellenfél, már írták mások is.
Amúgy egyetértek a listáddal, ők valóban nagyon gyengék voltak ma. Bojan szinte mindig rossz döntéseket hoz, a gólt is inkább Silvinho-nak adnám, hiszen mesterien tette a fejére a labdát. Ezen kívül viszont szinte nem is volt jó megmozdulása és még ziccereket is rontott. Hleb-et én továbbra sem értem. Az első félidőben még csak-csak volt 1-2 jó megmozdulása, labdaszerzései, de a második félidőben teljesen eltűnt. Lassú, körülményes, ehhez a sokpasszos focihoz szvsz ő kevés. Annyira darabos a mozgása, hogy ebben a dinamikus Barca-ban feltűnően furcsának hat. Caceres szánalom volt az első félidőben, ha rajta múlik, nem jutunk tovább. Pinto sem volt a legjobb ma, de a kapott gólon kívül azért nagy rontása nem volt, és még ziccert is hárított önfeláldozóan. Én még a listára Gudi-t is feltenném. Lehet hogy egyesek szerint jó volt, nekem nem jött be a mai játéka. OK, lőtt egy gólt, de ez főleg Iniesta érdeme, másrészt a második félidőben szvsz több rossz megoldása is volt, ráadásul elég keveset is futott.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2009.01.15. 01:09:33

Bojan,Hleb,Cáceres, Pinto mekkora gyászok voltak ma ....

isteni szerencse hogy a caspat olyan jó hogy eygik orvosolja a másik hibáit.

Remélem a Valenciát kapjuk következőnek.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.01.15. 00:26:33

Az, hogy lehet, hogy 3 Atletico gólt kaptunk (2 érvényeset), s mindhármat pontrúgásból? Sőt úgy, hogy szinte megkérdőjelezhetetlen volt már az elrúgások pillanatában is.
A csapat eddigi szembetűnő gyengéje megmutatkozott, úgy tűnik. Ezen bizony javítani kell.
boixosnoisbarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2008.05.26. 22:09:22

2009.01.15. 00:18:57

Sztem nem volt olyan rossz a játék,pörögtek a srácok.Én Alvest Touret emelném ki valamint a végén Iniestat!Ennyi kellett !Grat
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2009.01.15. 00:17:26

És az h van h a Classico óta minden meccsen kapunk legalább egy gólt ??
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.01.15. 00:07:14

edeinho írta:írna vki egy párosítást hogy hogyan lesznek a negyeddöntők? Előre is köszönöm
Barcelona - Espanyol.
Betis - Mallorca.

Sevilla - Valencia.
Osasuna/Bilbao - Gijón.
Kép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2009.01.15. 00:06:46

Hát papírforma...
Csalódott vagyok Hleb és Bojan miatt...
Viszont Gudi nagyon jól játszott szinte hiba nélkül,plussz a gól, remek teljesítmény...100xjobb mint Keita ő legalább látszik ha a pályán van.

Amugy nem az Espanyol kapjuk?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
edeinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2007.06.25. 13:17:57

2009.01.15. 00:05:02

írna vki egy párosítást hogy hogyan lesznek a negyeddöntők? Előre is köszönöm
Válasz küldése