Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.16. 13:11:49

Dembele, Cou, Fati mikor épülnek fel?

A brazil is "csak" 4 hónapra sérült meg télen, lassan a duplájánál tartunk. Fati ugyanez, a francia sérüléseit meg már képtelenség követni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.08.16. 13:17:13-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7574
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.16. 13:09:34

davi10 írta:
2021.08.16. 12:59:37
Messi távozásával nem csak a játékosok, de Koeman is egy fokkal "szabadabb" lett, nagyon kíváncsi vagyok mit hoz ki a brigádból. Én is Fati - Depay - Griez alapkezdőt vizionáltam, de simán lehet, hogy a dán bejátssza magát a kezdőbe.
Elbízni nem szabad magunkat, tavaly is kifejezetten jól kezdtünk.
A többivel is egyetértek, de ezzel nagyon. Pár döntése nem tetszett (beállt SR, és rögtön meggyengült az amúgy is gyenge középpálya), de maga a foci sokkal jobb, már látszik abból valami, amit meg akar valósítani. Messi távozásának legnagyobb győztese bizony az edzőnk volt (és Griez sajnos nagyon kevéssé...)

Még a kp-tól várnék javulást, mert a tavalyi mattszürke volt, és megadom nekik az ártatlanság védelmét, hogy most még kreatívabbak és vállalkozóbbak lehetnek. De közben persze hullák, szóval...

Braith meg még Griez helyére kitolva is villogott, és a mezőnymunkát is bőven elvégezte ott is. Sajnos szerintem még a jobb oldalon sem rosszabb, mint a francia, aki pedig még ballábas is. Szóval ez lehetne akár Fati-Depay-Braith is, és mindhárman olyanok, hogy mindhárom poszton ellennének szerintem, tudnának szabadon csereberélni meccs közben.
Nyilván ez sansztalan Griezmann mellett, de még ez sem totál kizárt, hogy megjelenik egyszer...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.16. 13:04:55

Feast4 írta:
2021.08.16. 12:31:50
Egyébként vicces hogy van egy raklap játékosunk, Griz, Dembi, Cou, akik együtt közel 400 millióba fájtak és vagy bűn rosszak vagy sérültek. Elmegy a goat, erre a 400 millás igazolásainkból kettő alapból harcképtelen, egy meg jól védekezik (bakker még mindig ezt tudjuk a támadó neve mögé írni #-o ) és ki áll be a sorba?

Griezmant ha lenne rá kereslet elengedném, aranyos ez a mezőnymunka, de nem ezért vettük, pláne nem ezért tartjuk meg Messi után.
Nem érdemes bántani, mert benne ennyi van, csak elhitte magáról, hogy ő aranylabda kaliber, meg sztár, stb, de messze nem az. Egy jó iparos, akitől itt azért több kellene.
Reméljük ha marad, akkor előrejátékban is kiveszi a részét.

KP már most szezon elején fásult, itt Koemannak eszmélnie kellene, hogy forgassa legalább Puigot velük, mert sérülések, és tartós rossz forma is benne van a pakliban.
EGy kipihent, fitt Pedri sokat dobna a kp-n, de konkrétan a gyerek nem pihent egy hetet sem egész évben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6753
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.16. 12:59:37

Pár gondolat még a tegnapihoz:

Nekem nagyon tetszett, Depay nagy fogás (még ha kicsit el is tűnt a végére), és a Garcia - Pique kettős is egész jó volt. Emerson azért még nem vette fel a fonalat, ennél többet vártam tőle, reméljük belejön.
"Csapatilag" elég jól néztünk ki, sok volt elöl a mozgás, főleg Depay és Braith cserélgették a helyüket, illetve hátul néha Pique és Garcia is mintha többet lettek volna egymás pozíciójában, mint eddig nálunk megszokott volt.

A középpálya ugyanolyan hullának nézett ki, mint tavaly szezon végére, De Jong játszott nagyot, a többiekre még mindig ráférne a pihenés. Félidőben a szakkommentátor csávó jegyezte meg, hogy sokszor kihagyták a kp-t a labdakihozatalból és vagy Neto vagy Pique-ék egyből a támadókhoz passzoltak (szerintem Pique ezért is volt kezdő), ha TS visszatér ez még nagyobb fegyver lehet, Ő azért ügyesebb lábbal.

Illetve voltak kifejezetten szép kontratámadások, ilyeneket se láttunk gyakran.

Koeman-t én nem venném elő, szerintem jól reagált a két bekapott gólra (az egyik egy védelmi hiba, a másikat most aláírom, hogy a maradék 37 meccsen nem fogja így eltalálni a csávó). Behozott egy védőt, majd egy kontrával eldöntöttük a meccset. Az más kérdés, hogy az egyetlen bevethető védő pont Lenglet barátunk volt...

Ez a melós támadószekció is működhet, főleg ha tudunk pontrúgásból és kontrákból is gólt szerezni nem csak a felállt védelem elleni tilitoli megy majd.

Messi távozásával nem csak a játékosok, de Koeman is egy fokkal "szabadabb" lett, nagyon kíváncsi vagyok mit hoz ki a brigádból. Én is Fati - Depay - Griez alapkezdőt vizionáltam, de simán lehet, hogy a dán bejátssza magát a kezdőbe.
Elbízni nem szabad magunkat, tavaly is kifejezetten jól kezdtünk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.16. 12:56:08

Tomix354 írta:
2021.08.16. 12:41:48
Feast4 írta:
2021.08.16. 12:31:50
Bár nagyok kíváncsi leszek ha Fati és Dembi is felépül mi lesz a matek.
Dembelet a pálya közelébe sem fogják engedni, hátha télen el lehet boltolni egy zsák labdáért. Fati meg Brait helyére fog kerülni, ezt szerintem nem kérdés.
Dembeléért télen már nem fog fizetni senki, nyáron ingyen vihető, ha nem hosszabbít. Valószínűleg ezt nem akarják, ezért még most nyáron hosszabbítanak vele kisebb fizuért, legalábbis eddig erről lehetett hallani vele kapcsolatban.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.08.16. 12:41:48

Feast4 írta:
2021.08.16. 12:31:50
Bár nagyok kíváncsi leszek ha Fati és Dembi is felépül mi lesz a matek.
Dembelet a pálya közelébe sem fogják engedni, hátha télen el lehet boltolni egy zsák labdáért. Fati meg Brait helyére fog kerülni, ezt szerintem nem kérdés.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.16. 12:31:50

Egyébként vicces hogy van egy raklap játékosunk, Griz, Dembi, Cou, akik együtt közel 400 millióba fájtak és vagy bűn rosszak vagy sérültek. Elmegy a goat, erre a 400 millás igazolásainkból kettő alapból harcképtelen, egy meg jól védekezik (bakker még mindig ezt tudjuk a támadó neve mögé írni #-o ) és ki áll be a sorba?

Az ingyen Depay és a véletlenül lett Barca játékos Braithwaite.

A tegnapi nap kezdésnek tökéletesen jó volt. Bár nagyok kíváncsi leszek ha Fati és Dembi is felépül mi lesz a matek. A most hétvége viszont már egy komolyabb próba lesz. Ha most is ezt tudjuk hozni akkor már lehet arról beszélni, hogy valahova lehet elkezdtünk elindulni.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.16. 12:00:00

Sergi írta:
2021.08.15. 23:05:02
LG írta:
2021.08.15. 22:45:56
Messi távozása után nagy a letargia. Éppen ezért kritikus időszak jön, illetve a mai meccsel már el is kezdődött. Ha rosszul fogunk játszani, még nagyobb lesz a szurkolók elkeseredése.
Szerintem biztos lesznek olyan elemek is akik rögvest az első hosszabb hullámvölgy után meg fogják találni Griezmannt, mondván hogy mostmár nincs miért ajvékolni, hiszen elment Messi, mégis egy rakás sz.r amit leművel.
Valamiért Coutinho is hasonlóan nyakig lesz a malajban ha ittmarad, és megint mélyrepül egyet.
Annyi biztos hogy Dembelé is célpont lesz, ha újfent elszórakozza a lehetőséget/lesérül, bár nála ez már szinte rutinból megy...
Mondjuk ennek a három játékosnak először bizonyítania kellene, hogy ne kapjanak kritikákat.

Griezmann mezőnymunkáját lehet dicsérni, támadójátékban nagy ritkán tud valami extrát hozni. Dembelénél azt, hogy próbálkozik meghúzni a váratlan, lőni, cselezni, kulcspasszokat adni, de ezek nagy része sajnos kudarcal végződik. Na meg az rengeteg sérülés. Coutinho náluk is gyengébb volt, ráadásul nála is jött a komoly sérülés előző szezonban.

És ők sztárigazolások, sztárgázsival. Aztán, ha játszanak helyettük a fiatalok, vagy olcsó igazolások, mint Braithwaite vagy Depay, nem vagyunk rosszabbak, sőt!

Még Griezmann a legelfogadhatóbb közöttük, de az ő teljesítménye is inkább eg 30-40 milliós játékostól, nagyon max. 5 milliós fizetéssel lenne elfogadható.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.08.16. 09:56:35

Lehet megosztó lesz a véleményem, de már tegnap látszódott, hogy CSAPATKÉNT jobbak lehetünk idén, mint Messivel. Sok véleményt olvastam itt a fórumon is, mióta Leo elment, és valaki kiemelte, hogy az utóbbi években a BL győztes csapatokban nem játszottak "Kecskék" ( Liverpool, Bayern, Chelsea). Persze voltak kiemelkedő alakok akik elengedhetetlenek voltak a sikerben ( Salah, Alisson, Lewandowski, Kanté, ). Tavaly sokkal jobban megértettük volna Messi távozását, idén jobban fájt, nem számítottunk rá. Napokig én is csak ezen járt az eszem.
Azonban. Hosszú évek óta nem láttam ilyet, hogy mindhárom támadónk hátra jön, és agresszívan labdát szerezne. Évek óta erről megy a téma itt a fórumon, hogy azért vernek el minket a csapatok, mert ott mindenki egyszerre védekezik, és támad, nálunk meg megy az alibi ( A Messi séták, oldalpassz Robi, és stb). Bevallom mikor láttam a kezdőt, és Braithwaite nevét, egyből dobtam egy hátast, mindig az jut róla eszembe, hogy nem Barca szint. Még is úgy küzd és teper, és sokszor villant egy-két szép megmozdulást is, ami szerintem egy stabil csere játékostól nem rossz szint. Ahogy Titinho is megjegyezte, Fati ha visszatér, oda a bal szélre, Depayyal, és Griezmann úrral egész jó támadó hármas is lehet még ebből.
2009-ben a nagy Tridente korában is inkább Eto'o és Messi voltak sokgólos csatárok, Henry pedig sosem idézte az Arsenalos formáját, de a triplázós év második felére megtáltosodott. Kicsit ilyen nekem Griezmann is, hogy itt a Barcában sosem lesz vezér, meg Messi helyettese ( belegondolni is vicces) . Depaytól és Fatitól várom majd, hogy hozzák az általunk elvárt Barcás pillanatokat, Griezmann pedig szürke eminenciásként pár meccsenként fog ő villanni (a tegnapi félollós megmozdulásai is ilyen volt például).

A védelemben látszik, hogy Neto közel sem olyan ügyes lábbal, mint TS, a németet nagyon várjuk vissza, reméljük addig Neto megoldja a védeni valókat.
Dest szintet lépett tavalyhoz képest, ez látszódik rajta, sokkal magabiztosabb, mind támadásban, mind védekezésben. Emersonról még nem nagyon tudok mit mondani, a bekapott gólban vastagon benne volt. Túloldalt Alba nekem tetszett.
Eric 20 éves létére nagyon ügyes volt, kell még neki idő, de ő lehet a következő 10 év stabil hátvédje. Remélem Araujó-val kiegészítve, aki a Fórum és a személyes kedvencem is, egy igazi bika ott a védelemben. Remélem Koeman rá jön idővel, miképp tudja forgatni a Garca, Araujo, Piqué, Mingueza négyest (Lenglet el kell felejteni a francba, Umtiti-t meg kár szóba hozni).

Egy hiány érzetem volt tegnap, és ez a középpálya. de Jong volt a legjobb, pedig csak 70 percet bírt ki, friss visszatérőként. Pedrivel jó párost alkotnak, csak szegény gyerek ki van hajtva. Kicsit jobban kéne a középpályát uralnunk, de ahhoz kellene még ember . Ha nem tudunk venni már senkit ( jó esély van rá a gyatra pénzügyek miatt,) akkor én bízom, hogy Moriba még kap lehetőséget. Amikor lehetőséget kapott rendre élt vele, az ő berobbanása után felejtette el végleg Pjanicsot Koeman.

Összesítve, én nagyon várom az új idényt, csapatként nagyon összeállhat most a Barcelona. Aztán meglátjuk, hogy idén ez jár e esetleges címekkel.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.

LM10
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.08.16. 09:44:27

Alig vártam, hogy induljon az új Messi nélküli szezon ! Pont azt kaptam amit vártam. Azaz gyors - lendületes focit, kevés totyogást és kiszámíthatatlanságot. Végre nem az volt, hogy egy embert keresünk, bár így is a balos aktívabb volt, de ment mindenkihez a labda.
Védelem egész pofás volt, egy gólt benyelni egy Sociedad-tól az nem gáz, a szabadrúgás meg parádés volt, bár abszolút a semmire fújta be a spori.

Depay, Eric, jól mutatkozott be.
De azt kell, hogy mondjam a csapat egészén látszott, hogy felszabadultan játszanak, nincs stressz. Folyt is a labda, sok passz és végre támadófoci.
Lehet ekézni Griezmann-t de ő soha nem lesz 30 gólos játékos, ellenben meg lehet nézni, hogy mit melózik egy-egy meccsen. Nagyon hiányzott már ez a fajta foci. Letámadás, jó labdakihozatalok, aránylag stabil védelem és sokszinű támadás. Volt beívelés, löbbölt laszti, lyukra futás, háromszögelés és végre volt élet a támadásainkban ! Egyszóval nagyon pozitív amit láttam.

De ne csak a jót emeljem ki. Meg kell említenem Pedri csapágyasra játszatását. Abnormális amit leteker egy meccsen, de a második félidőre már nagyon kész volt a srác, ezt jobban kellene kezelni. Puig mellőzése az nagyon durva, egyszerűen nem értem mi van Koeman fejében. Mert alapvetően jó focit tolt a csapat és fejben is rendberakta őket. Valamint ami nagyon kiakasztott az a spori közreműködése volt. Amikért mi sárgákat kaptunk azok a szabálytalanságok a túl oldalt sokszor még lefújva sem voltak. Rettentően sok hátulról érkező, lábszárat, bokát, achillest találó becsúszás volt. Depay húzta is a lábát rendesen és Pedri-t is faragták amikor csak tudták.


Nálam MOM egyértelműen Brait. Eszméletlen ami melót beletett a meccsbe + 2gól / 1 gp .... Kérem folytassa !
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.08.16. 08:58:36

Nos nekem is tetszett ez a tegnapi első meccsünk, nem számítottam ilyen jó kezdésre. Azért nem volt földöntúli élmény a meccs, de több mint vállalható volt. :wink:

Különösen Memphis játéka tetszett, biztos benne is volt a bizonyítási vágy, de ez jól állt neki, remélem hasonló élvezetes, és látványos meccseket hoz majd a jövőben is. Nagyon könnyen az új közönség kedvenc lehet belőle. Amennyire ellene voltam, nagyon pozitívan csalódtam benne, remélem nem a "reflektor fénynek" szólt csak ez a produkció.

Megdícsérem Braith urat is, küzdött, hajtott, kérte a labdát, vissza is zárt sokszor, megérdemelte a MOM címet. De azért elképzeltem egy pillanatra, hogy már kevesebb mint egy hónap és jön vissza Fati is oda a bal oldalra... :twisted: Na az úgy szép lesz azért.

Eric is tetszett a védelemben, fiatal kora ellenére ő is elég határozott és ami a legszembetűnőbb az az ütemérzéke. Jó lesz ez a gyerek. :wink:

A kp De Jong-on kívül elég lapos volt, a csapatból a legkevesebb (nem írok legrosszabbat) pontszámot Busquets kapta 6,5, valamint Pedri 6,8. Pedrit nem kellett volna kezdetni, elküldeni 10 nap szabira és majd a Bilbao ellen esetleg bevetni. Ezt vagy még jobbat Puig is lehozta volna.

A héten akkor Bilbao idegenben, az egy elég nagy fokmérő lehet majd.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.08.16. 08:56:04

örülök a három pontnak, mert: ilyen zűrös körülmények mellett ez aranyat ér, mert a két Madrid is be húzta és egyáltalán -örülök ha győzünk.
az utolsó gólunkhoz: remélem Koemann is észreveszi hogy a kontra egy nagyon éles fegyver és ideje lenne több gondot fordítani rá.
az újak: Garcia hiba nélkül -jobban mint én előzetesen vártam. Depay v.színű rá szolgál az itteni dics..re de én látom a sok veszített párharcot is és az eladott labdákat is.
Griezmann: nem csak jól de hasznosan is játszott, hatalmas munkabírással.
Pique: nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy méltánytalanul szapulja itt jó pár ember, de lelkük rajta.
Pedri: ...hulla, fullra járatva, stb. ez is terjed itt mint a Covid. van egy edzői stáb orvosokkal, tán el tudják dönteni ki mit bír( ha jól tudom még a lépéseiket is számolják) azt azonban nem mondanám, hogy minden rendben vele. elsők között voltam aki felkiáltott: micsoda tehetség! azóta viszont sajna úgy tűnik, be gyömöszölték ebbe a passzolgassunk- modorosságba és sajna egyre inkább meg elégszik ezzel, sőt már-már beidegzett oldalpasszokat látni egyre többet.
Emerson: egyelőre nem mutatott semmit.
Messi nélküliség: ..hát szó se róla fájó és szokatlan, de az idő majd megoldja.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.16. 08:34:52

Nem láttam a meccset, csak összefoglalót, örömteli a 4 rúgott gól, ráadásul szép gólok is voltak.
Azt azért el kell majd engedni, hogy sima 3-0 után kiengedjük, és izgulni kelljen a végén.

Roberto maradjon meg ennek a csereszereplőnek, akkor nem károgok :lol:

Ez a csapat még kiegészül egy Fatival (ha olyan formában jönne vissza ahogy kiesett), akkor rendben lehetünk.
Jövőhéten Bilbao, az máris egy fokmérő lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2021.08.16. 01:16:49

Arra a kérdésre, hogy Messi nélkül is lesz-e Barcelona, csak azt tudom mondani, hogy bár a letargia erős nyomot hagyott a szurkolókban, azért Messi előtt is volt már a klub. Én a 90-es évek közepe-vége óta vagyok Barca-drukker, s emlékszem, amikor még nem volt Messi, mégis tudtam szurkolni szeretett csapatomnak. Szóval Messi elment, sok sikert neki, nézzük, mi lesz a csapattal. Bármi is a folytatás, én nem Messi-drukker, hanem Barca-drukker vagyok. És persze várom a jövő nagy reménységeit.

Griezmann-os hozzászólásomra pedig valóban igaz az a reakció, hogy mégis mit várok tőle, tök ügyesen játszik amúgy... Igen, csak nagyon magas fizuért, amit meg szerintem ennél erősebb játékkal kellene kiérdemelnie. Amúgy nincs bajom vele, hajt, de az egyik legnagyobb sztár lenne elméletileg a csapatban...

Tényleg jó volt látni, hogy Messi nélkül sokkal többet (többen) próbálkoztunk és Brait is több labdát kapott. Még Pedri is rá merte lőni a kapura, nem volt Messi, akinek odasarkazza.

Már most tűkön ülve várom a második meccsünket.

Visca Barca!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.08.16. 00:55:21

Kövezzetek meg, de most az ellenfélnél nem működött az a módszer, hogy fogjuk hárman Messi-t és meghalt a Barcelona, mert mindig rá játszunk. Kiszámíthatatlanabbak voltak a támadásaink és egyre ügyesebben használjuk a mélységi indításokat, a beívelős, fejelős megoldásokat. Ezek a régi, nyerő Barcelona csapatoknak alap elemei voltak. A rövid passzos tili-toli egyedüli játékelemként nem állja meg többé a helyét. Jól néz ki a dolog és szerintem nagyon kellenek az ilyen Braithwaite féle játékosok is nekünk. Vicces, mennyivel jobb teljesítményt nyújt, amikor passzolnak is neki, mint amikor csak futkározik a pályán labda nélkül és próbál beleérni egy-egy lepattanóba :D.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.15. 23:43:23

Messi góljainak pótlását nem Gríztől kell várni. Az, hogy kiteljesedhet egy Messi nélküli Barcában, teljesen mást jelent. Nyilván gólokat is várhatunk tőle, de csak ajánlani tudom a lejjebb írottakat :
sansz írta:
2021.08.15. 22:52:48
Nem tudom mit vársz tőle, Messi helyén sem lesz soha Messi. Cserébe hajt az utolsó pillanatig. Volt ma egy gólja(lesen volt végül de Jong), egy kapufája, egy szenzációs ollózásszerűsége, egy lényegében gólpassza, két alkalommal (lehet többször is) nagyon fontos pillanatban szerelt hátul, nem ő az,aki sarokkal passzolgat, de azért elől aktívan és hasznosan játszik össze a többiekkel és MINDEN letámadásunk alap embere. Ha ez nem jó teljesítmény tőle,akkor nem tudom mi. Messi tudásának tizedét sem éri el, de ennek a csapatnak egy pár éve nem is egy kiöregedő Messire volt szüksége,hanem sok szorgos hangyára.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2021.08.15. 23:40:42

Elsőre nagyon tetszett, amit láttam, a kis üresjáratot leszámítva amikor jött a 2 gól, azon kívül patika meccs volt. Memphis nagyon tetszett, de ugyanez elmondható Garciáról is. Nem kell félteni ezt a csapatot szerintem, a bajnokságért lévő harcban simán ott leszünk, a BL-ben meg egy szerencsésebb sorsolással akár a negyeddöntő is meglehet majd.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2021.08.15. 23:05:02

LG írta:
2021.08.15. 22:45:56
Messi távozása után nagy a letargia. Éppen ezért kritikus időszak jön, illetve a mai meccsel már el is kezdődött. Ha rosszul fogunk játszani, még nagyobb lesz a szurkolók elkeseredése.
Szerintem biztos lesznek olyan elemek is akik rögvest az első hosszabb hullámvölgy után meg fogják találni Griezmannt, mondván hogy mostmár nincs miért ajvékolni, hiszen elment Messi, mégis egy rakás sz.r amit leművel.
Valamiért Coutinho is hasonlóan nyakig lesz a malajban ha ittmarad, és megint mélyrepül egyet.
Annyi biztos hogy Dembelé is célpont lesz, ha újfent elszórakozza a lehetőséget/lesérül, bár nála ez már szinte rutinból megy...
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.15. 22:52:48

Andras Inieszta írta:
2021.08.15. 22:27:24
...
Griezmann: Hajt, de sokat mond róla, hogy nincs Messi, s még mindig inkább az a legfőbb erénye, hogy milyen szépen védekezik és visszaér. Elől az utolsó gólnál jól döntött, hogy jobbra passzolt, de ennyi. Nekem nagyon kevés, nem hiányozna... Viszont a passzjátéka egész jó néha.
Nem tudom mit vársz tőle, Messi helyén sem lesz soha Messi. Cserébe hajt az utolsó pillanatig. Volt ma egy gólja(lesen volt végül de Jong), egy kapufája, egy szenzációs ollózásszerűsége, egy lényegében gólpassza, két alkalommal (lehet többször is) nagyon fontos pillanatban szerelt hátul, nem ő az,aki sarokkal passzolgat, de azért elől aktívan és hasznosan játszik össze a többiekkel és MINDEN letámadásunk alap embere. Ha ez nem jó teljesítmény tőle,akkor nem tudom mi. Messi tudásának tizedét sem éri el, de ennek a csapatnak egy pár éve nem is egy kiöregedő Messire volt szüksége,hanem sok szorgos hangyára.

De Jong meg azért lett lecserélve,mert sérülésből jött éppen fel.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.15. 22:45:56

Feast4 írta:
2021.08.15. 22:19:00
ikajli írta:
2021.08.15. 22:13:41
Az azért gáz, hogy 30 ezer ember mehetett volna, de csak 20 ezer ment a meccsre.
Ameddig nem találunk valakit akit meg tudnak szeretni az emberek és oda tudjuk állítani mint sztárt ez lesz.
Messi távozása után nagy a letargia. Éppen ezért kritikus időszak jön, illetve a mai meccsel már el is kezdődött. Ha rosszul fogunk játszani, még nagyobb lesz a szurkolók elkeseredése. (itt a fórumon is többen írták, hogy nem éreznek motivációt, hogy leüljenek meccset nézni. Viszont meg lehet mutatni azt is, hogy továbbra is lesz foci Barcelonában. Ehhez pedig a mai győzelem első lépésnek tökéletesen megfelelt.

Persze egy meccsből nem vonhatunk le messzemenő következtetéseket, de mégis bizakodásra adhat okot. Hiszen Messi távozása miatt azért nagy elkeseredett vélemények jöttek, sokan tényleg elhitték, hogy rajta kívül mindenki kókler a csapatban, és EL-helyezésért fogunk küzdeni valami egészen nézhetetlen játékkal. :D
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2021.08.15. 22:27:24

Számomra élvezhető, jó kezdő-meccs volt, nagyon izgalmassá tettük a második felét.

Neto: Szerintem jól véd, de a lábbal kirúgott/passzolt lövései nagyon gyérek voltak. Többször is ellenfélnek adta a labdát. Valamint rendkívül közel engedte magához a támadókat, amikor már csak a kapkodás maradt és a pontatlanság.
Dest: Hajtott, de számomra továbbra is gyenge és semmit nem ad hozzá az eredményességhez.
Piqué a gólt leszámítva nem igazán csillogott, viszont görcsöt kapott a vége felé. Azért ez még csak az első meccs volt... :O
Garcia: Rendben volt a srác, bár egyszer nagyon elől/kp-n maradt, Busi jól le is hordta, hogy menjen már vissza védekezni. Amúgy jól szerelt, magabiztos volt.
Alba: Hozta a szokásos szintet, veszélyes elől, hajmeresztő hátul, de azért nem csinált nagy galibát.
Busi: Abszolút irányító volt. Amíg a pályán volt, rendezettebb volt a csapat. Lassú, mint a csiga, de ismét adott olyan mélységi passzt, aminél csak csorgattam a nyálamat. Kár, hogy ebből csak egy fér bele neki egy ilyen meccsen.
De Jong és Pedri: Zsenik mind a ketten. Pedrit idiótaság 90 percet játszatni. De Jongot bezzeg lecseréli...
Griezmann: Hajt, de sokat mond róla, hogy nincs Messi, s még mindig inkább az a legfőbb erénye, hogy milyen szépen védekezik és visszaér. Elől az utolsó gólnál jól döntött, hogy jobbra passzolt, de ennyi. Nekem nagyon kevés, nem hiányozna... Viszont a passzjátéka egész jó néha.
Memphis: Továbbra is tetszik amit csinál. Nagyon jó játékos, technikás és erőteljes. Jól olvassa a játékot, a passzait öröm nézni. Kissé Neymar jutott róla eszembe. Kár, hogy úgy ráléptek a bokájára, s már előtte is rendesen faragták. A második félidőre így kevesebb ereje maradt, a végén is sántikált. :(
Brait: A meccs embere. Két gól, + gólpassz. Ezt leszámítva is labdát szerez a saját tizenhatosánál, jól játssza meg a társait és hajt az utolsó pillanatokig. Nagyon alábecsült csatár. Nem a régi Barca szint, de jelenleg ő és Memphis a két leghajtósabb játékosunk.

Nico-t sajnálom, nem értettem, miért őt hozza be a Mester... Meg is lett az eredménye. Sárga egyből, utána el is tűnt a mezőnyben. (Gyorsan hozzáteszem: Szerintem nem volt sárga, sőt.)
E. Royal nekem még nagyon nem férne be a csapatba, nem tetszett, amit láttam tőle, de van még ideje.
S. Roberto pedig jókor volt jó helyen a kontránál. Szerintem erre ő tökéletes, hogy a mérkőzés utolsó 20 percére beküldjük és zavarja meg az ellenfelet. De nehogy emiatt most kezdő legyen legközelebb, mert jajj...
Lenglet is beállt, de nem is emlékszem, hogy labdaérintése volt-e egyáltalán.

Összességében tehát szép volt, mert nagyon támadó volt a mentalitásunk. Azért kíváncsi leszek, hogy nagyobb és erősebb csapatok ellen mit fogunk így csinálni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.15. 22:22:51

Zozzy 5 írta:
2021.08.15. 22:02:59


Pedri orrverzesig nyomatasa teljesen érthetetlen, full alibibe megy át a második félidőre. Annyira szeretném tudni, hogy miért jobb az ő impotens kocogása ilyenkor, mint Puig.

Nem vagyok az edző, de szerintem arról van szó,hogy Pedriben és De Jongban látja a csapat működésének alapját és nem fogja egyszerre mindkettőt lecserélni. Valahol értem is, szerintem Puig fog több időt kapni,bár ki tudja. Amikor arról volt szó,hogy de Jong sérülésből jön, biztos voltam benne,hogy le lesz cserélve(vagyis reméltem) és ekkor már el is dőlt,hogy Pedri nem most fog pihenni.

Szerintem kb minden rendben volt, még a cserék is,persze most pár Koeman-gyűlölő azért biztos megtalálja.

A két sárga meg vicc volt.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.15. 22:19:00

ikajli írta:
2021.08.15. 22:13:41
Az azért gáz, hogy 30 ezer ember mehetett volna, de csak 20 ezer ment a meccsre.
Ameddig nem találunk valakit akit meg tudnak szeretni az emberek és oda tudjuk állítani mint sztárt ez lesz.
Kép
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.08.15. 22:15:18

Összességében szórakoztató meccs volt, egyértelműen látszik, hogy néhány játékosnak több lehetőség jut Messi távozása révén, és páran élni is tudnak ezzel. Griezmann nem tartozik közéjük, továbbra sem találja a helyét, Braithwaite viszont számomra meglepetést okozott, a két gólja és gólpassza önmagáért beszél. Piqué, Alba és Busi jó alapot adnak, Depay sok dinamikát hoz, Koeman cseréi után viszont nyomban két gólt kaptunk, még a döntetlen is benne volt a levegőben. A lendületes, felszabadult játéknak örülök, nyilván nem leszünk már idén világverő csapat, de a kezdet biztatónak tűnik!
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.15. 22:13:41

Az azért gáz, hogy 30 ezer ember mehetett volna, de csak 20 ezer ment a meccsre.
Válasz küldése