Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.11. 14:03:42

Na itt van megint szerencsétlen idióta barátunk, nem unod még hogy ide jössz kritikán aluli hangnemben ugatni? :D

Ha ennyire zavar minek jársz ide?
Menj inkább vissza ahonnan jöttél, élvezd ki magad a társaiddal azzal, hogy egész nap Messit törpézitek, és Piquét szídjátok amiért nem egy álszent paraszt mint egyes "kapitányok", az való neked :lol: :lol:
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2017.12.11. 13:52:24

Én nagyjából követem a CFC-t idén és elég hullámzóak ,a támadó játékuk Moratatól meg Hazardtól függ ,Morataról vagy minden bepattan vagy olyan meccsei vannak mint a szezon eleji Suareznek,nem képes konstans jó teljesítményt nyújtani,Hazard viszonylag jó szezont fut,a többi támadójuk meg elég impotens.A középpályájukon Bakayokot nagyon szidják ,hogy milyen gyenge,Kante az egyetlen ott aki hozza a szintet kb.
Védelmük meg bár jó játékosaik vannak oda ,de idén nagyon sokat bakiznak.
Persze február messze van addig összeállhatnak ,de az eddigiek alapján tovább kéne simán menni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.11. 13:37:54

Impair írta: Milyen balszerencse?
Ha van célja a csapatnak a BL-ben, akkor teljesen mindegy kit kapunk. Ha megakarják nyerni, akkor mindenkit verni kell. Ha meg elbukunk a legjobb 16 között, akkor lehet a Ligára koncentrálni!
Van 3 hónapunk, hogy felkészüljünk, kidolgozzuk a nyerő taktikát aztán kész!
Ki kell menni és meg kell mutatni!


Papíron így van, gyakorlatilag meg úgy, hogy mindegyik rivális kapott már többször is könnyű ellenfelet egyenes kieséses szakaszban, míg mi utoljára 2012-ben kaptuk a Leverkusent, azóta sorra City,Arsenal, PSG és társaikba húzunk bele.Mi ez, ha nem balszerencse?

Eleve minél kevesebb szoros meccs van, ahol apróságok múlnak, annál nagyobb az esély a végső győzelemre.
Lásd tavaly, annyin múlt a Bayern sikere, hogy a golyófejű kihagyta 1-0-nál a tizit, vagy azon hogy visszavágóra kaptak egy vak partjelzőt aki méteres lest nem fújt be.
Plusz a kiállítás. 1-1 piroslap, befújt/kihagyott tizin egy egész továbbjutás elmehet ilyen szoros meccseken.

Nagyon nem mindegy, hogy már februárra úgy össze kell állni hogy TOP ellenfél ellen is ott legyen a csapat, vagy pedig elég áprilisban és májusban csúcsformában teljesíteni.

Elég megnézni 2016-ban mi volt.
A RM még a Roma ellen is szenvedett a nyolcaddöntőben, nehezen de tovább mentek. Kaptak egy Wolfsburgot ami 2-0-ra kifújta az orrukat az odavágón, gyengék voltak de így is tovább mentek a visszavágónak hála.
Ha a Roma vagy Wolfsburg helyett akkor egy komolyabb, nem Európa Liga szintű ellenfél van, akkor ki is tessékelik őket mint annak a rendje, ehhez képest megnyerték a BL-t.

Közben mi csúcsfocit játszottunk, és elég volt annyi hogy a 2 hét hullámvölgyben mi nem egy Wolfsburgot kaptunk, hanem egy Atletit, ki is zúgtunk. Bayern szintén sokkal jobb volt.

De ott van a tavalyi BL, a Napoli ellen is erősen megizzadtak, ha akkor ők kapnak egy PSG-t akkor repülnek is.
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2017.12.11. 13:26:13

randomguy írta:Ugye nem egy napon játszunk a Reallal?
Nem egy napon lesz, sőt még nem is egy héten. Real-Psg febr 14. Chelsea-Barca febr 20. Szóval lehet nézni mit művelnek :twisted:
Kép
Avatar
Celtic
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.02.24. 21:43:20

2017.12.11. 13:13:02

herlius írta:A korábbi években ugyan előfordult, hogy lazább nyolcaddöntős kört mentünk mi is (pl Leverkusen ellen). A mostani kalapbeosztásos rendszer miatt viszont a csoportok erősorrendjei egy kicsit torzultak. Így fordulhatott elő, hogy a második helyen továbbjutók csoportja papíron erősebb mint az első helyezettek. Vagyis elég nagy sanszunk volt, hogy jól belenyúljunk (de ez bárkire érvényes). Nagyon necces menet lesz. A Chelsea ellen sose volt könnyű életünk, tipikusan kellemetlen focit játszanak, ráadásul a korábbi évek tapasztalata alapján a februári időszak eleve egy kicsit döcögősebb nálunk. Annak idején még egy haloványabb Arsenal ellen is nagyon megszenvedtünk, pedig ott még egyértelműbb volt a fölényünk. Ráadásul a Chelsea-t már a bajnoki cím tétje sem fogja nyomni, lazán ráfeküdhetnek a BL-re.
Nem akarlak megbántani, de általánosságokat puffogtatsz és hülyeséget is.
Csak 2 csoportban történt meg az, hogy "elvileg" a második a jobb (bár a pontok alapján, kiderült nem).
Chelsea most koránt sem verhetetlen csapat. Anno nem a chelsea miatt voltak gondjaink, hanem az edző által összeállitott taktikájukon, ami Mourinhot jellemezte, azaz a deffensiv foci (ezért szenvedtünk ugyan igy az inter ellen, aki alapesetben a kulturája miatt támadó focit játszok, csak Mourinho taktikája miatt akkor a védekezőt választotta).
Idén Egy jó edző van ott, ami támadó focit igér. Hátul nem stabilak. Ezért is, meg azért is hogy támadó focit játszottak, ezért szaladtak bele a city es a u elleni zakóba.
Szóval ideális ellenfelet kaptunk. Támadó foci lesz, mindkét oldalról.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2017.12.11. 13:01:56

A korábbi években ugyan előfordult, hogy lazább nyolcaddöntős kört mentünk mi is (pl Leverkusen ellen). A mostani kalapbeosztásos rendszer miatt viszont a csoportok erősorrendjei egy kicsit torzultak. Így fordulhatott elő, hogy a második helyen továbbjutók csoportja papíron erősebb mint az első helyezettek. Vagyis elég nagy sanszunk volt, hogy jól belenyúljunk (de ez bárkire érvényes). Nagyon necces menet lesz. A Chelsea ellen sose volt könnyű életünk, tipikusan kellemetlen focit játszanak, ráadásul a korábbi évek tapasztalata alapján a februári időszak eleve egy kicsit döcögősebb nálunk. Annak idején még egy haloványabb Arsenal ellen is nagyon megszenvedtünk, pedig ott még egyértelműbb volt a fölényünk. Ráadásul a Chelsea-t már a bajnoki cím tétje sem fogja nyomni, lazán ráfeküdhetnek a BL-re.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.12.11. 13:01:27

természetesen lehetett volna jobb is de az angolokkal van esélyünk az a lényeg. az biztos hogy nem a jelenlegi teljesítmény az amivel továbbmehetünk, de reális esély van arra hogy a Barca erősödni fog akkor pedig két jó meccsel továbbmehetünk - hajrá!
csak az angolokra jellemző bivalyerőt, a lankadatlan erőnlétet, és a gyorsaságot kell kompenzálnunk - mondjuk ez nem csekélység.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mess2009 2017.12.11. 13:05:04-kor.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.12.11. 12:59:08

Nem lesz egyszerű, így elsőre nagyon úgy tűnik. Mondjuk én nem láttam jó ideje a Chelsea csapatát, nem tudnék pontos véleményt formálni róluk.
Valaki írhatna róluk, aki rendszeres nézőjük.
Valverde féle taktikát látva, szerintem idegenben nyomunk egy kőkemény 1:1-et, itthon meg beparkoljuk nekik a buszt, azt régen szerették! :)
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.12.11. 12:48:06

Ugye nem egy napon játszunk a Reallal? Barcán kívül egyáltalán nem nézek meccseket, de ez a Real-PSG jónak tűnik.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.11. 12:41:09

Impair írta: Ha megakarják nyerni, akkor mindenkit verni kell.
Nagyon el vagy tévedve, ha szerinted erről szól a BL. Vagy nem láttad a Madrid legutóbbi 2 BL címét? :)

Minél kevesebb ki-ki párharcod van, annál kevésbé számít a rövidtávú formaingadozás, egy sokkal szűkebb időtartományra korlátozódik az az időszak, amikor tényleg csúcsformában kell lenni. Nagyjából ez dönt. Meg mellé nem árt egy kis szerencse sem. Ebben világbajnok a real évek óta. Közben meg semmi olyan nem volt a focijukban, ami kiemelkedővé tenné őket.

Mi meg rendszeresen úgy esünk ki, hogy van egy gyenge két-három hetes periódusunk, amiben megkapjuk a kriptonitunkat, az Atelticot. Csak ugye előtte is ezren kellett pörögni, mert City-vel meg anyámkínjával is játszottunk már a legjobb 16 között.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.12.11. 12:38:34

Impair írta:Milyen balszerencse?
Ha van célja a csapatnak a BL-ben, akkor teljesen mindegy kit kapunk. Ha megakarják nyerni, akkor mindenkit verni kell.
dehat ez nem igaz, nem kell mindenkit mergverni csak akiket kisorsolnak nekunk. lehet mi kikapnank a psgtol, de ha a real kiveri oket, akkor veluk peldaul mar nem is kell foglalkoznunk. a hosszu idenyre tekintettel jol jonne, ha januar, februarban meg nem kellene szupernehez meccseket jatszunk, de valahogy sose jon ossze ez nekunk.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.11. 12:32:49

Mikor kaptunk utoljára gyengét az egyenes kieséses rendszerben? :D
Impair
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2005.02.24. 09:56:53

2017.12.11. 12:31:24

MessiNeymarSuarez írta:
Cestus írta:Csak nem tudtunk egy Bázelt kapni. :D
Se egy Portot vagy Shakhtart. Szomorú hogy ennyire balszerencsések vagyunk.
Milyen balszerencse?
Ha van célja a csapatnak a BL-ben, akkor teljesen mindegy kit kapunk. Ha megakarják nyerni, akkor mindenkit verni kell. Ha meg elbukunk a legjobb 16 között, akkor lehet a Ligára koncentrálni!
Van 3 hónapunk, hogy felkészüljünk, kidolgozzuk a nyerő taktikát aztán kész!
Ki kell menni és meg kell mutatni!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.11. 12:29:55

Lehetett volna rosszabb is, mondjuk egy Bayern. Idén nem érzem azt, hogy bennünk lenne az a plusz (vagy mák, lásd real) ami a BL győzelemhez kellene, így annyira nem izgulok. De én leszek a legboldogabb, ha rám cáfolnak. :D

Real-PSG nagy párosítás lesz, de valamiért azt érzem, folytatódik az európai nagycsapatok évek óta tartó töketlenkedése a madrid ellen... De legalább idén nem az elődöntőben kezdődik nekik a sorozat, ez is valami.

Többi meccs szóra sem érdemes kb.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.11. 12:23:36

Cestus írta:Csak nem tudtunk egy Bázelt kapni. :D
Se egy Portot vagy Shakhtart. Szomorú hogy ennyire balszerencsések vagyunk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.11. 12:21:59

Csak nem tudtunk egy Bázelt kapni. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.11. 12:21:09

Spanyol csapatoknak szépen sorsoltak:D

Nem tudom hogy a real vagy mi jártunk e rosszabbul.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2599
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2017.12.11. 12:20:56

Hihetetlen, hogy sose tudunk konnyut kapni
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.11. 12:19:53

CHELSEA-t kaptuk ahogy várható volt...

Hát mit ne mondjak...Talán a második legrosszabb, a Bayern lett volna jelenleg a legrosszabb...Bele kell húzni

Továbbiak:
Juve-Tottenham
Real-PSG
Bayern-Besiktas
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.11. 09:42:27

Ez a nap is eljött, hamarosan BL sorsolás.

Én már felkészültem lelkiekben a Chelsea-re(vagy Bayernre..)

Voltam is olyan elmebeteg, hogy vissza néztem a 2012-es párharc teljes meccseit...Továbbra is homály, hogy hogyan sikerült kiesnünk.

Chelsea köpni-nyelni nem tudott, már az első 2 percben hatalmas Sánchez kapufával kezdtük..Sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, erre mindkét meccs első félidei hosszabbításában bealudtunk, és konkrétan ez idő alatt rúgtak 2 gólt, amivel ki is estünk, ráadásul ember előnyben a visszavágón...

4 kapufa, kihagyott tizi, rengeteg helyzet ami kimaradt..Szomorú.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2017.12.08. 17:20:25

Nyiri81 írta:4x próbáltam ki

Real - PSG
Chelsea - Barca

Real - Roma
Chelsea - Barca

Real - MU
Shakhtar - Barca

Real - Liverpool
Porto - Barca
Én 1X csináltam:

Basel-Barcelona
RM - City

Úgy látszik, ha Real szimpatizáns húzza majd nektek, nem lehet gond :)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3355
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.08. 16:15:54

Elég egyértelmű,hogy a Chelsea jön,én nem is bánom annyira. Persze jó lenne kezdésnek egy gyengébb ellenfél,de általában mi vagy nagyon jók vagyunk és akkor tényleg bárki jöhet,vagy nem,és akkor meg kiejt az első keményebb csapat. A Bayern meccsekből meg már elég,volt pár az elmúlt években :D
Szerintem egyébként a Real sem ússza meg,Mu,Mc,Pool,PSG ez 4 olyan csapat akik a jelen formákat nézve igen csak komoly próba elé állítaná a Madridot,bár február még nagyon messze van,valszeg a Real is összekapja magát a bajnokságban is. Én leginkább a Real-City párharcnak szurkolok,PSG-t egyszer sem láttam még,a City viszont nem semmi,ahogy idén tolja,és bár volt már ilyen,hogy jól kezdtek,de aztán mi meg megvertük őket,szerintem ebben a szezonban komoly esélyesek a végéig.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1468
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.12.08. 15:37:45

4x próbáltam ki

Real - PSG
Chelsea - Barca

Real - Roma
Chelsea - Barca

Real - MU
Shakhtar - Barca

Real - Liverpool
Porto - Barca
Csak is Puyol
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.08. 11:13:30

Kipróbáltam a szimulátort.....

Mondanom sem kell.... 6 alkalommal Dinamo 2szer Bayern 2szer Shaktar
Real 9 alkalommal Besiktas 1 szer Roma

:lol: :lol: :lol:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.12.08. 11:11:27

Samper írta:Szerintem akkor fogunk komoly szerepet játszani a BL-ben, ha lesz a csapatban 5-6 olyan játékos, akiért más csapatok kifizetnének legalább 100 milliót. Most nincs. Messiért és Ter Stegenért igen, és talán még Umtitiért.Ennél alább nem szabad adni, mert akkor már csak helyi érdekű csapat vagyunk. Dembelét és Semedot is abból a szempontból kell nézni, hogy átlépheik-e majd ezt a határt.
Ez teljesen irreleváns. Nézd meg a PSG-t. A Mbappé-Neymar-Verratti trión kívül kiért adnának 100+milliót? DiMaria, Marquinhos vagy Draxler, aki csak szenved a kp-n? Kétlem. Mégis a legesélyesebbként említik őket. Ráadásul nálunk is ott van mondjuk Messi- Busquets-Umtiti és minden bizonnyal Dembelé sem ér aprópénzt, Suarez pedig, ha tavaszra összekapja magát, simán eldönthet meccseket. Az előbbi ráadásul felér két 100 milliós játékossal.

A PSG sem volt még idén igazán próbára téve. Az a Bayern elleni 3:0 sem volt olyan sima, nem igazán tükrözte az erőviszonyokat, Münchenben meg ki is nyaltak, ahogy kell.
Ráadásul a BL totál lutri. Kis szerencsével könnyedén be lehet masírozni a döntőbe, de már a legjobb 16 között is lehet nehezebb dolga egy csapatnak, mint eljutni az elődöntőig. A Chelsea mondjuk kap egy Besiktast, aztán egy Romat mondjuk, a Barca meg egy Bayernt, a Real egy PSG-t már a nyolcaddöntőben. Nem kell sokáig visszamenni egy példáért az időben. Szerintem mindenki tudja mire gondolok.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése