Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.10. 11:57:01

Samper írta:Ráteszek még egy lapáttal. Új edzőként csak olyasvalakit hoznék, aki az elmúlt 8-10 évben nem volt a Barca közelében. Túl belterjessé vált a gondolkodás játékmódban is, személyekben is. Na persze mindezt a támadó foci keretein belül értem.
Nevek?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.10. 11:40:20

Ráteszek még egy lapáttal. Új edzőként csak olyasvalakit hoznék, aki az elmúlt 8-10 évben nem volt a Barca közelében. Túl belterjessé vált a gondolkodás játékmódban is, személyekben is. Na persze mindezt a támadó foci keretein belül értem.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.09. 23:26:32

Vakmacska írta:LE kiégett, ez nem vitás. ő is elismerte. DE! VAjon ki jöhetne helyette?
Én már Tata idején mondtam, hogy egy évet be kellene áldozni arra, hogy egy új csapatot építünk fel. Sajnos azonban az a baj, hogy elvárás az, hogy minden évben mindent meg kell nyerni. ÉS nem csak a szurkolók felől, hanem anyagilag is ez az elvárás. Pepnél azért jöttek folyamatosan az eredmények, mert ő folyamatosan kisérletezett az új játékosokkal, bátran mert nyúlni az utánpótláshoz.
A középpályánk teljesen meghalt. Ezen próbáltak változtatni, hoztak új embereket, de sajnos nem váltak be teljesen. Hogy most ez csak idő kérdése lenne, vagy ezekben csak ennyi van, nem tudom, és szerintem itt senki sem tudja. Rafinhával mi van? Megint sérült? Szerintem benne lenne potenciál, ha belerázódik újfent a játékba, akkor remekül pótolhatná Iniestát.
Busit pár meccsre félre kellene rakni, és Masch tolhatná a helyén.
Messi is sajnos megint befásult, látszik, hogy már ő is inkább darál csak, de még mindig ő rugdossa csak a gólokat. Pedig rá is ráférne egy-két meccsnyi pihenés.
Neymar végre kezd éledezni, elég jó formában játszott, csak a gólok hiányoztak tőle.
Lajosunk meg az utóbbi hetekben meg hozza Paco formáját: eltűnik a védők között.
Nincs egy normális jobb hátvédünk, erre kit néznek ki? Egy 34 éves védőt, aki szerintem nem fogja bírni az iramot. Ráadásul max 1-2 év van még benne. Nincs vele megoldva a probléma, csak elodázzák.
Két igazi hátvédünk van: Piqué és Umtiti, Masch akárhogy is nézzük, kényszerből lett az.
A többiekkel ki tudja, hogy mi a helyzet. Vermaalen elment, Matyi bá sérült, de talán még jobb is, hogy nem tud játszani. A védelmünk szerintem meg nem azért átjáróház, mert a védelem gyenge. Egyszerűen a középpálya van szétesve. És ott szerintem a legnagyobb gond Busi. Egyszerűen annyira látványos a megzuhanása, hogy az hihetetlen. Rengeteg hibát vét, labdákat ad el veszélyes helyeken, lassú, és nem csak a mozgása, a gondolkodása is.
Rakéta is valamiért körön kívül került, ki tudja miért.

Sajnos a legnagyobb gond az, hogy LE képtelen kitalálni valami újat.

Lehet, hogy egy kicsit zavarosra sikeredett, de remélem azért a lényeget ki lehet hámozni belőle. Bár azt hiszem, hogy csak ismétlem a többieket.
Teljesen igaz. LE megfáradt, amit meg is értek, irtóstresszes meló lehet, rengeteg érdeme van a stábjával együtt abban, hogy Tata után egy ilyen ütős csapat lett, viszont ha már úgy érzi hogy nincs benne erő hogy összeszedje a csapatot, akkor sajnos ideje felállni, és átadni a stafétabotot. De ha van benne még erő, elképzelés, és szenvedély, és mostantól feltüzeli a csapatot és meccs közben sem üldögél hanem bíztatja a csapatot akkor hajrá =D>

Véleményem szerint nem kéne radikális változtatás, csak véégre rendesen összeszedni a játékosokat fejben. Aki alul teljesít azt pihentetni,jegelni kész.Piquénél sikerült, Rakétánál is bízok benne hogy sikerülni fog.
Busquets meg szinte a legjobb a posztján számunkra HA formában van, de ha nincs akkor bizony nagy probléma.
Pár hónapja nagyban taroltunk, nem 10 év telt el az utolsó jó teljesítmény óta

Igazából tényleg visszaesett az egész csapat. MSN sem éles, EMELLETT sokkal kevesebb labdát kap a KP-ról, a kp tényleg nagyon visszaesett Busi-Rakitic látványos leeresztésével, és Iniesta sok hiányzásával.

Én LE helyében leülnék és komolyan elbeszélgetnék a csapattal, hogy hogyan tovább, emellett egyenként is elbeszélgetnék velük, még lehetőleg most, mert most vannak azon a ponton hogy vagy mindent buknak, vagy pedig sikeresek lesznek ha összekapják magukat.

Mindent összevetve én bízok a csapatban, láttuk nemrég mire képesek ha formában vannak, nem szükségesek itt radikális változtatások, a fél csapat szétbontása, DE igenis szükséges hogy bizonyos dolgokban változás történjen.
Kezdve egy JHV-el, akár egy Srna is jöhetne ideiglenes igazolásként egy ideig, legalább ha használható akkor egy variációs lehetőség, emellett Robi KP-n is be tud ugrani ha szükséges.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.01.09. 22:41:35

LE kiégett, ez nem vitás. ő is elismerte. DE! VAjon ki jöhetne helyette?
Én már Tata idején mondtam, hogy egy évet be kellene áldozni arra, hogy egy új csapatot építünk fel. Sajnos azonban az a baj, hogy elvárás az, hogy minden évben mindent meg kell nyerni. ÉS nem csak a szurkolók felől, hanem anyagilag is ez az elvárás. Pepnél azért jöttek folyamatosan az eredmények, mert ő folyamatosan kisérletezett az új játékosokkal, bátran mert nyúlni az utánpótláshoz.
A középpályánk teljesen meghalt. Ezen próbáltak változtatni, hoztak új embereket, de sajnos nem váltak be teljesen. Hogy most ez csak idő kérdése lenne, vagy ezekben csak ennyi van, nem tudom, és szerintem itt senki sem tudja. Rafinhával mi van? Megint sérült? Szerintem benne lenne potenciál, ha belerázódik újfent a játékba, akkor remekül pótolhatná Iniestát.
Busit pár meccsre félre kellene rakni, és Masch tolhatná a helyén.
Messi is sajnos megint befásult, látszik, hogy már ő is inkább darál csak, de még mindig ő rugdossa csak a gólokat. Pedig rá is ráférne egy-két meccsnyi pihenés.
Neymar végre kezd éledezni, elég jó formában játszott, csak a gólok hiányoztak tőle.
Lajosunk meg az utóbbi hetekben meg hozza Paco formáját: eltűnik a védők között.
Nincs egy normális jobb hátvédünk, erre kit néznek ki? Egy 34 éves védőt, aki szerintem nem fogja bírni az iramot. Ráadásul max 1-2 év van még benne. Nincs vele megoldva a probléma, csak elodázzák.
Két igazi hátvédünk van: Piqué és Umtiti, Masch akárhogy is nézzük, kényszerből lett az.
A többiekkel ki tudja, hogy mi a helyzet. Vermaalen elment, Matyi bá sérült, de talán még jobb is, hogy nem tud játszani. A védelmünk szerintem meg nem azért átjáróház, mert a védelem gyenge. Egyszerűen a középpálya van szétesve. És ott szerintem a legnagyobb gond Busi. Egyszerűen annyira látványos a megzuhanása, hogy az hihetetlen. Rengeteg hibát vét, labdákat ad el veszélyes helyeken, lassú, és nem csak a mozgása, a gondolkodása is.
Rakéta is valamiért körön kívül került, ki tudja miért.

Sajnos a legnagyobb gond az, hogy LE képtelen kitalálni valami újat.

Lehet, hogy egy kicsit zavarosra sikeredett, de remélem azért a lényeget ki lehet hámozni belőle. Bár azt hiszem, hogy csak ismétlem a többieket.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.09. 13:34:56

Röhögtök itt, de LE menesztését is Samper szellőztette meg először.. :D
Nero. írta:Biztos hogy nem lesz eladva egyik se mondjuk én Suarez becserélném egy ügyesebb kilencesre (Dybala, Aguero stb.)
Suárez után én is valami technikásabb 9-est néznék meg, de én őket pont nem. Dybala alapból nem is az, vele hamis 9-es játékot tudnánk max játszani, középre őt nem lehet beküldeni, sokkal szabadabban mozog. Agüero meg a Cityben se lenyűgöző mostanság, szerintem neki már nem felfele ível a karrierje -statokban mondjuk hozza magát, de játékban sokszor ő se. Én Lajos után majd egy Benema vagy Dolberg félét csatárban gondolkoznék, de ez még messze van szerintem, eddigra kijön egy új generáció kb. A kis pufi is magára fog még találni a szezonban, van egy olyan tippem.
zeli39 írta:Tegnap mikor Gomes és Digne lement és Busquets hátra került egész jól játszottunk .Tehát simán működhet egy 3-4-3 vagy 3-5-2 ja csak az a baj,hogy a vezetők a szezon elején nem ehhez a sémához igazoltak játékost :-)3-4-3 -ban még Vidal is használható --erre mindig az a válasz,hogy a tradíciók és ezt követni kell
Pep alatt is játszottunk 3-4-3-at, Lucho alatt is 3-5-2-t, nincs olyan szintű ragaszkodás ehhez a 4-3-3-hoz, mint amilyennek be van állítva - most se klasszikus 4-3-3-at játszunk pl. A játékstílushoz ragaszkodik az egyesület, ami szerintem jó is. Működne ez még most is, ha mindneki maxon pörögne, a fejekben van inkább gond, meg egy kicsit frissülni kéne.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.09. 13:10:25

Samper írta:
Nero. írta: Honnan tudjátok ilyen biztosra hogy ha jön egy új edző új elképzelésekkel akkor minden jobb lesz? Alapvetően nem nagyon tudunk mást játszani a 4-3-3nál ha jön ide egy túl okos edző akkor annak csúnya vége is lehet.
Ki mondta, hogy az új edző nem fogja javasolni a MSN egyik tagjának az eladását, hogy az árából másokat hozzanak?
Biztos hogy nem lesz eladva egyik se mondjuk én Suarez becserélném egy ügyesebb kilencesre (Dybala, Aguero stb.)
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.09. 13:03:50

Samper írta:Ki mondta, hogy az új edző nem fogja javasolni a MSN egyik tagjának az eladását, hogy az árából másokat hozzanak?
:lol: remélem ezt te sem gondoltad komolyan, h bármelyiket is eladjuk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.09. 12:32:55

Nero. írta: Honnan tudjátok ilyen biztosra hogy ha jön egy új edző új elképzelésekkel akkor minden jobb lesz? Alapvetően nem nagyon tudunk mást játszani a 4-3-3nál ha jön ide egy túl okos edző akkor annak csúnya vége is lehet.
Ki mondta, hogy az új edző nem fogja javasolni a MSN egyik tagjának az eladását, hogy az árából másokat hozzanak?
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2017.01.09. 12:23:16

A csapat játéka és eredményessége (a kettő nem ugyanaz) érthetően fokozottabban foglalkoztatja a híveket annál, mint amikor elég volt csodálni a játékot és tapsolni a remek megoldások garmada láttán. Kissé el volt kényeztetve a Barca tábor a Pep éra óta hosszú éveken kapott űrfocival, de valljuk meg, gyermeteg dolog lett volna remélni, hogy a tündöklés örökké tart. Sajnos, most láthatjuk, milyen az, ami nem "olyan". Ezzel azonban még nem is lenne semmi gond, ez valahol törvényszerű. A probléma másutt keresendő. Pontosabban, már nem is kell keresni, mert összerakva több hozzászólás egyes részeit, megkapjuk a teljes választ. A játékról, röviden. A legendás Barca stílust csak az archívumokban érdemes keresni, mert az ereje teljében lévő Xavi és Iniesta valószínűleg már soha nem fog egy időben gránátvörös-kékben a pályán futkározni. Márpedig nélkülük az a játék elképzelhetetlen. (Arról nem is beszélve, hogy azért ugyanazzal a rendszerrel egyébként sem lehet örökké dominálni) A nagyobb baj az, hogy a megváltozott - nevezzük racionálisabb - stílushoz szükséges keret (!) messze van az ideálistól. Mert még ha a kezdő tagjai közel lennének a csúcsformájukhoz - ami mostanság igencsak hibádzik -, akkor is egy-egy sérülés, eltiltás óriási, zömmel megoldhatatlan gondot jelent, ahogy azt minden ilyen alkalommal tapasztaljuk. A kulcsposztokat betöltő játékosok és a cseréik között fényévnyi tudáskülönbség van, a nyári bevásárlás jótékony hatásának nyoma sincs - talán Umtiti, és hellyel-közzel Digne kivételével. Lehet, hogy később a többiek is beilleszkednek, de arra jelenleg nem osztanak pontokat. Az eredményesség. Mint az jól látható, a nagy rivális sem tündököl folyamatosan, gyakran szenvednek, olykor még a klubhoz hű hazai szakemberek is szívják a fogukat a teljesítményük láttán - viszont általában nyernek. Ennek két alapvető oka van - szerintem. Az, hogy egyik pályán a labda kifelé (Barca), a másikon befelé (Real) pattan a kapufáról, tisztán szerencse kérdése, ami bármikor megfordulhat. A másikat nem szívesen említem, de enélkül nem lenne teljes a kép. Ez pedig az egyre inkább megkerülhetetlen játékvezetés, amit már Pique sem tudott szó nélkül hagyni, pedig a Barcánál ez szinte példátlan. Ha emlékeztek rá, a Mourinho-féle Real 15 pontot kapott ajándékba a bíróktól a bajnokság megnyeréséhez a goal.com elemzése szerint, de még azt sem kommentálta senki a csapat részéről. És amennyiben mindehhez hozzávesszük, hogy a fehérek -maximálisan élve a kapott lehetőségekkel - igencsak szorgosan gyűjtögetik a pontokat, ráadásul a kispadosok képességeit tekintve is messze előttünk járnak, kisebbfajta csoda szükségeltetne a Barca bajnoki címéhez. Feladni soha nem szabad, amíg matematikai esély van, reménykedhetünk, de ettől a realitások nem változnak. És ezt senki se tekintse borúlátásnak, ez csupán helyzetkép. Én lennék a legboldogabb, ha az élet (és a csapat) rám cáfolna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.09. 12:06:55

crixus írta:Amúgy én úgy érzem, hogy nekem bajnokiból a klasszikuson kívül a mai volt az utolsó ebben a szezonban
azért ez mekkora trógerség, már ne is haragudj =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.01.09. 10:59:32

mess2009 írta:látom eléggé magunk alatt vagyunk... :( megjegyzem :jogosan. a sok leírt gond közül én azt emelném ki amit lejjebb valaki megjegyzett a sorok között: a játékosállomány gyengesége!
ne feledjétek, fontos posztokra középszerű embereket hoztak középszerű csapatoktól, a legjobbnak nevezett összeállításokban is rendre ott van egy két gyenge pont- a teljesség igénye nélkül: TerStegen - szerintem jobbat érdemelnénk. védelem - csak Piqué és Masc . középen csak Iniesta, elől Messi és Neymar.
igen, Suarez amikor belövi a gólokat akkor is borzasztó sok helyzetből teszi most hogy ez nincs a játéka és ezáltal az MSN hatékonysága is döntő az elmaradó győzelmeket tekintve.
Busqets ? tudom, százszor megvitattuk, de most a napnál világosabb, hogy gyenge, lassú és ő az egyik aki szinte "hivatalból" lassítja a játékunkat (ok. aláírom az a bizonyos barcastílus megkívánta őt de könyörgöm, hol van az már?!)
a két szélső hátvéd sajnos úgy gyenge ahogy van...igen Alba is. gólok tucatját kapjuk a zavartalan a helyéről jövő beadásokból...
Neymar: az egyetlen komplett, a mai kornak megfelelő adottságokkal bíró klasszisunk:gyors, jól cselez, időnként már "csontig" leadja a csapat érdekében, ő az aki lendületet adna a csapatnak, ha lenne aki képes követni.
ezt csak azért írom mert volt aki éppen őt találta meg... :mrgreen:
Messi: fél lábbal is kilóg ebből a csapatból....(ha nem lenne egyértelmű: felfelé.)
ami pedig a jövőnket illeti ? kéne egy jó edző.
nagyon egyetértek mindennel amit írsz. Kivéve Alba (ja és Suarezzel sem)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.09. 09:57:35

Samper írta:Ez a bajnokság elment. Biztos lesznek jó meccseink is, de ez a gála ezzel az edzővel egyértelműen lefelé megy. A BL-ben is lehet egy-két jó meccs, na de kupagyőzelemről álmodozni...
A helyzet egyszerű. Akinek az, hogy a spanyol élcsoportban vagyunk, az elég, az ragaszkodjon a fennállóhoz. Akinek nem, az úgyis változást szeretne.
Honnan tudjátok ilyen biztosra hogy ha jön egy új edző új elképzelésekkel akkor minden jobb lesz? Alapvetően nem nagyon tudunk mást játszani a 4-3-3nál ha jön ide egy túl okos edző akkor annak csúnya vége is lehet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
BarcaFan1998
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.12.18. 13:55:12
Tartózkodási hely: Barcelona

2017.01.09. 09:23:15

több tényezős a gyengélkedésünk. első sorban a bírók és a SZERENCSE ami a legfontosabb. míg a margit helyzet nélkül, játék nélkül valahogy nyer, mi CSODÁS játékkal, rengeteg helyzettel, MESSIVEL nem tudunk győzni. tavaly ez összejött, idén nem. de le kell adni nekik is már egy bajnokságot, láthatjuk, hogy a sikertelenség milyen bíráskodáshoz vezet egy idő után. :evil:

egyébként meg tényleg butaság a bajnoki címet elengedni, még megyünk hozzájuk az a meccs, ha a helyzeteink felét berúgjuk majd ellenük simán nyerünk, mert ugye JÁTÉKBAN SEHOL nincsenek hozzánk képest. én ezért csak 5 pont hátránnyal számolok még most is :)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.01.09. 09:01:31

látom eléggé magunk alatt vagyunk... :( megjegyzem :jogosan. a sok leírt gond közül én azt emelném ki amit lejjebb valaki megjegyzett a sorok között: a játékosállomány gyengesége!
ne feledjétek, fontos posztokra középszerű embereket hoztak középszerű csapatoktól, a legjobbnak nevezett összeállításokban is rendre ott van egy két gyenge pont- a teljesség igénye nélkül: TerStegen - szerintem jobbat érdemelnénk. védelem - csak Piqué és Masc . középen csak Iniesta, elől Messi és Neymar.
igen, Suarez amikor belövi a gólokat akkor is borzasztó sok helyzetből teszi most hogy ez nincs a játéka és ezáltal az MSN hatékonysága is döntő az elmaradó győzelmeket tekintve.
Busqets ? tudom, százszor megvitattuk, de most a napnál világosabb, hogy gyenge, lassú és ő az egyik aki szinte "hivatalból" lassítja a játékunkat (ok. aláírom az a bizonyos barcastílus megkívánta őt de könyörgöm, hol van az már?!)
a két szélső hátvéd sajnos úgy gyenge ahogy van...igen Alba is. gólok tucatját kapjuk a zavartalan a helyéről jövő beadásokból...
Neymar: az egyetlen komplett, a mai kornak megfelelő adottságokkal bíró klasszisunk:gyors, jól cselez, időnként már "csontig" leadja a csapat érdekében, ő az aki lendületet adna a csapatnak, ha lenne aki képes követni.
ezt csak azért írom mert volt aki éppen őt találta meg... :mrgreen:
Messi: fél lábbal is kilóg ebből a csapatból....(ha nem lenne egyértelmű: felfelé.)
ami pedig a jövőnket illeti ? kéne egy jó edző.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.01.09. 08:07:33

Azért annyit még hozzátennék a tegnapi meccshez, hogy egy szerencsésebb Barca vagy egy jobb állapotban lévő ennyi helyzetből simán elrak 2-3 gólt és azt mondjuk a meccs után, hogy magabiztosan de nem sziporkázva lehoztunk egy nehéz idegenbeli rangadót.

A Madrid például ennyi helyzettel és ilyen játékkal simán nyert volna. Mi ebben a szezonban valamiért nem tudjuk belőni még a helyzeteink kis százalékát sem, meg még nagyon pontatlanok is vagyunk elől is, hátul is.

Nem ártana csapatunk belül egy válság riadó vagy valami mert egy helyben toporog a csapat fél éve és nincs fejlődés csak 1-1 fellángolás.

a szerk: a meccs legjobbjára nem tudtam kit választani, mert Messi is gyenge volt és persze még így is csak centiken múlt, hogy nem fordítja meg maga a meccset. Nálam Sansone volt a MOM.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.09. 04:48:21

Ez a bajnokság elment. Biztos lesznek jó meccseink is, de ez a gála ezzel az edzővel egyértelműen lefelé megy. A BL-ben is lehet egy-két jó meccs, na de kupagyőzelemről álmodozni...
A helyzet egyszerű. Akinek az, hogy a spanyol élcsoportban vagyunk, az elég, az ragaszkodjon a fennállóhoz. Akinek nem, az úgyis változást szeretne.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.09. 00:20:44

Feast4 írta:Hagyjuk már ezt a nem az ellenfelek az erőssek csak mi nem hozzuk amit kéne.Én tavaly óta középpályán csak visszalépést látok hiaba a bő pad.A játékosok nem motiváltak, a kreativitás is akadozik, az ellenfél meg pont azt tudja amit mi nem.Gyenge játékkal is pontot hoz ami nekünk sajnos most nem megy.És az a baj hogy most nem látom a nagy feltámadást, de cafoljanak rám.Igazából viszont úgy érzem ez a szezon idő előtt elment.

Jelenleg úgy látom ennyit tudunk.
Nagyrészt egyet értek, azért a Real nem véletlenül döntöget rekordokat, viszont az Atletico jelentősen visszaesett tavalyhoz képest. De mi is alul teljesítünk, az sokat mondó, hogy jelenleg a Sevilla is előttünk van. :roll:

A szezont viszont január első hetében korai lenne temetni, a bajnokságban nem állunk jól, de ott a Kupa meg a BL, utóbbinak az érdemi része tavasszal jön, addigra azért javulhatunk. A PSG kötelező, onnantól meg 5 meccsre kell felszívni magunkat.
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.01.09. 00:14:48

Sajnos szomoruan olvasom a hszokat.. :? A forum 90% a nagyjabol lehuz mindenkit a francba, a fel csapatot elkuldi, MAts ilyen gyenge, Neymar megszarabb, stb,stb, minden vereseg, dontetlennel ez megy kb, mindig csak a hibakat keressuk, meg azt ami nem jo.Ertem en, hogy kell a kirtika, de ertelmesen is lehet irni, es most mar kb. a vak is latja, hogy mik a hibak, attol amiert mindig ugyan azt leirjuk, nem lesz jobb, csak max magunkat huzzuk fel jobban.. :D .. Persze tisztelet a kivetel, azert a `regi nagyokbol` meg akadnak egy paran, akik tudnak ertelmesen hozzaszolni a dolgohoz, ezert meg deja vum van, kb 5,6 evvel ezelott forumozasokra emlekeztet( es persze meg regebbi ).

Jo lenne kicsit mas szemszogbol is nezni a meccseket, meg utana ertekelni.. Szerintem nem volt egy drasztikusan gyenge meccs, szokasos elso felidoi gyengebb jatek osszejott, de a masadikra jobb lett sokkal, kapartak a fiuk, mentek a golert, de semmi nem jott ossze, ilyen ez az idei szezon sajnos. Azert azt nem kene elfelejteni, hogy akiket szidtok orrba szajba, meg dobnátok ki, ezek az EMBEREK ( nem robotok!! ), evek ota mindig csucskozeli allapotban vannak, majdhogynem mindent megnyertek nekunk, szurkoloknak, meg a klubnak, katalonianak es lehetne folytatni, tehat torvenyszeru a visszaeses, inkabb annak kene orulni, hogy kb. 10 eve, temerdek kupat, oromot okoztak, amit valoszinu, hogy egy bojt fog kovetni, tehat elvezzuk ki azt amit adtak nekunk, s adnak meg a mai napig is, mert eljonnek a kinkeserves idok, amikor fele ennyinek kell, hogy orulni... Sajnos azt veszem eszre, akik meg ertelmesen tudnak forumozni, ok azok, akik kb. megeltek a 2004,05 elotti eveket ( vagy legalabb tisztaba vannak vele), es tudjak ertelkelni a mostani, utobbi eveket.. Persze nem akarok megserteni senkit akik ujabbak, mert 16,7,8 evesen nem tehettek rola, ha nem eltetek rossz idoket a Barcaban, bar ne is kellene 8) De el kell fogadni, hogy LE, meg az egesz bagazs, emberekbol van, ok is faradnak, szellemileg, testileg, idosodnek, ennek egyszeruen ez a rendje, elo pelda, Pep, Lucho, eveket oregednek a padon, belese gondolunk milyen stressz lehet nekik, foleg ilyen idokben amikor nem jonnek az eredmenyek es szedik szet az emberek. En is latom a hibakat, amit kb. mindenki leir, ezt nagyjabol ala is irom, el is fogadom, kicsit erezzuk at a helyzetuket, s gondoljuk meg mit irunk, mert nem fair az, hogy ha megy a szeker, Isten mindenki, jo a banda, megy az Istenittes, ha meg nem jonnek az eredmenyek, akkor egypillanat alatt, mindenki le van huzva...

Persze nekem is van kritikam, meg nemtetszesem a mostaniakhoz, de valahogyan ilyenkor mindig beugrik, hogy volt ennel rosszabb is, es mar is konnyebb.. Szerintem meg nincs veszve semmi, a Realnak is elobb utobb eljon a godor, amikor nem pattan be minden, es nekunk meg be fog remelhetoleg, mert helyzetek megvannak, a jatek sem a legrosszabb, addig kell lotavolban maradni.. Es, remelem, hogy Lucho megint 21re huz valami 2 evvel ezelotti tavaszt, akkor meg panasz nem lesz, remelhetoleg... Nagyon sok minden kavarog a fejembe, amit most nem irok le, ez csak kb a dioheja volt. Bocsi, ha kicsit osszeszedetlenul irtam, de ami jott, azt kikellett irnom, mert mar zavar egy idelye ami kezd tortenni a forumon. Neharagudjatok, es akinek nem inge ne vegye magara, de kicsit sok lett a `divatszurkolo eset`, es ez igy nem fog jo iranyba menni, se a forumon, se a Barca szurkoloknal...

En csak azt mondom oruljunk annak ami van, es becsuljuk azt amit elert a csapat, es remelhetoleg el fog, mert elobb utobb bojt lesz fiukak :wink: Akkor leszek kivancsi, hogy ki lesz itt a bagazsbol...

Ha megbantottam valakit, elnezest, semmi rossz indulat nem volt benne, csak amit gondoltam azt irtam le.
Fel a fejjel, elore, s majd Juniusban lehet evet ertekelni, Januarban meg korai .. :wink:

VAMOS BARCA :!:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.09. 00:03:39

Főoldal meg 1:0 vereség szerepel. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.01.09. 00:02:46

Normandia írta: Nem is értem minek nézel meccset? Téged olvasva az ember legszívesebben felvágná az erét, mert annyira negatív vagy.:-D
Szerintem szimplán csak objektív :mrgreen: Amúgy én úgy érzem, hogy nekem bajnokiból a klasszikuson kívül a mai volt az utolsó ebben a szezonban. Max ha annyira lesüllyedünk, hogy a BL indulás lesz a tét, akkor térek vissza a bajnokikra szorítani, hogy az legalább meglegyen. :D
De egyébként az a gyanúm, hogy a 2. helyre elegendő pontot összekaparjuk és egy közepesen gyenge bajnoki szezont zárunk majd. Annál meg most az államvizsgákkal teli tavaszomon jobb kikapcsolódást is találok magamnak, mint ez a szenvedés ami az utóbbi meccseinken megy. A BL bőven elég lesz. :wink:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.08. 23:32:03

Hagyjuk már ezt a nem az ellenfelek az erőssek csak mi nem hozzuk amit kéne.Én tavaly óta középpályán csak visszalépést látok hiaba a bő pad.A játékosok nem motiváltak, a kreativitás is akadozik, az ellenfél meg pont azt tudja amit mi nem.Gyenge játékkal is pontot hoz ami nekünk sajnos most nem megy.És az a baj hogy most nem látom a nagy feltámadást, de cafoljanak rám.Igazából viszont úgy érzem ez a szezon idő előtt elment.

Jelenleg úgy látom ennyit tudunk.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.08. 23:25:34

Szuszimester írta:
Bob_Marley írta:Én egyáltalán nem engedném el a bajnokságot, attól függetlenül, hogy erősek az ellenfelek. Pár forduló alatt változhatnak a leosztások, nem lehet ilyenkor olyanról beszélni, hogy elment valami. Sérülések, BL is jön, dupla terhelés majd. Befelé pattan a kapufáról nekünk kifelé pattan. Nagyon sok tényezős az egyenlet, s feladni meg nem szabad soha. Legfontosabb mindig a bajnokság és a maiból igenis azt kell leszűrni, hogy a csapat ezerrel akart, nem törődömségnek nincs jele.
EZ a Real nem fogja most már kiengedni ezt a bajnokságot. Nagyon jók, két kezdőcsapatra való játékosuk van minőségileg, és ahogy Pique mondta: "látjuk, hogy megy ez." De egyébként ezzel a játékkal nem is érdemlünk nemhogy első, de még második-harmadik helyet sem. Kis túlzással középcsapat szinten nyomjuk...
Egyedül akkor, ha valami tényleg hatalmas nagy hullámvölgybe keverednének, mint kb mi tavasszal.

Nem szabad feladni, ne a 4-edik helyért menyjünk mostantól, de nem ennek kell lennie a pioritásnak mostantól.

Persze aztán bármi lehet, lehet hogy jövőhéten kikap/X-el a Real, és a Valencia- Celta ellen is, és lőtávon belül leszünk, de azt meg is kéne tartani, márpedig azt kb úgy lehetne ha mostantól szinte minden meccset hozunk.

Vagy elverjük a Realt a Bernabeuban és a Sevilla lesz a bajnok... :lol:
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2017.01.08. 23:24:11

Ha igy játszunk a kupáktól is búcsúzunk...rakéta megy a cityhez (((:
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2017.01.08. 23:21:45

A BL -re is hiába várunk, mert a holt gyenge PSG-t még igy is verni fogjuk, de utána egy erősebb ellenfél ellen simán kiesünk.
kapusunk gyakorlatilag nulla, cserénk nincs, msn érinthetetlen, rakitic, umtiti kiszorítva, ezek együtt eredményezik ezt a pocsék és felháboritó játékot és hozzáállást!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.08. 23:10:36

Még a meccs előtt apró betűkkel íródott hsz-ekre reagálva: kíváncsi lennék, mi lenne, ha idén a Real húzná be Spanyolországban a duplát, mi meg a BL-t, mennyire jönne elő a híres madridista korrektség, következetesség. :lol:

Ami a Bajnokságot illeti, a Bob 10 pontos határával egyet tudok érteni, amig azon belül vagyunk kaparni kell, erős a Madrid, de hullámvölgye a legjobbaknak is van legalább egyszer a szezonban. -10 alatt alatt(vagy felett, de matematikailag azt hiszem a -11 -10 alatt van :D ) már el tudom fogadni, hogy Kupa v. BL meccsekre tartalékoljunk olykor.
Plusz Lajos mintha több bejglit evett volna a kelleténél, bár lehet csak a TV képe votl szemcsés.. :D
Nekem már dagadtnak tűnt az ünnepek előtt is, szóvá is tettem. :)
Válasz küldése