Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.12.04. 20:08:55

bujna írta:A M'gladbach elleni keddi meccset melyik csatorna adja?
Sport 1-en lesz.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.04. 19:00:16

A M'gladbach elleni keddi meccset melyik csatorna adja?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.11.25. 14:01:48

Távoli lövéseket százszor leírtam már, semmi értelme nincsen, ha nincs előkészítve az a lövés, ahhoz is hely kell, betömörülő védelem ellen nem megoldás, csak elmennek a labdák a kapu mögé/mellé, vagy elakad az első testben és még ott van egy nem rossz kapus. Max annyit látok benne, h elhúzzuk egyik oldalra a védelmet, aztán keresztlabda a túloldalra és befelé húzva lövés, de ezt egyedül Adriano tudta megcsinálni ebben a csapatban, de neki kivételes lövőtechnikája volt. Most pl láthatjuk, de bármelyik évben, h Neymarnak hányszor sikerül eltolni befelé és gólt lőne, gyorsan fejszámolok...egyszer sem, elakad az első védőben, pedig Suarez (az ő teljesítményét most inkább hagyjuk is) dolgozik előtte/mellette becsülettel, h legyen helye a többieknek.

Az, h átadjuk a területet nem azt jelenti, h a védőink passzolgatnak és várják az ellenfelet, bár számtalanszor letámadnak ellenünk, ráadásul sikeresen. Szóval, az én olvasatomban ez azt jelenti, h összerakjuk a védekezést, tömörülünk, szűk helyet hagyunk az ellenfél támadásainak, kiszúrunk, visszaállunk. Ha azt sikerült hosszú-hosszú évek után rendberakni, h ne minden harmadik szögletből kapjunk gólt, akkor ez is megoldható.

Labdát adunk az ellenfélnek, hitet, h van keresni valójuk, mert elhiszik, mert menni fognak előre. Labdaszerzés és bumm...az urak folyamat így nyerik a meccseiket és tudatosan, nem azért, mert Modric-Kross-Marcelo-Benzema ne tudná megtartani a labdát, dehogynem tudná, csak sokszor semmi értelme. Pocsék védelemmel húzzák a meccseket, gyengébb játékosokkal is össze lehet rakni a védelmet, lásd Malaga, helyzetre se emlékszem, mondjuk fogyott a sör meg a pálinka meccs alatt :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.11.25. 13:23:42

Pihentetés szempontjából jó a tartalékokat játszatni a tét nélküli meccseken. Viszont, hogy ki mit ér, azt az ilyen meccs nem mutatja meg. Láthattuk, hogy amikor a bejáratottakon kívül csak Gomes volt a pályán, akkor bizonyított, s amikor bejött Marlon, akkor ő is. Engen nem az érdekel, hogy milyen Gomes, mint játékmester, hanem az, hogy hogy értik meg egymást Messivel. Vagy Marlon Maschevel/ Piquével.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.11.25. 11:29:35

A Malaga ellen 29 próbálkozásunkból 11 volt a tizenhatoson kívülről.Tehát a távoli próbálkozásokra sem voltak hajlandóak kijjebb lépni.Ami érdekes,hogy a Celtic ellen nulla volt a távoli kísérlet és mégis tudtunk nyerni.Mondjuk nem vagyunk túl jól eleresztve bombázókal.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.25. 10:19:57

Én kifejezetten "haragudni" fogok Luchora, ha ezt nem lépi meg. Írtam én is meccs után, játsszon Alena meg Marlon, de még jöhet más is a B-ből, ha nem tudjuk eléggé feltölteni a keretet az A peremembereivel. Messiék meg pihenjenek, nem kell itt a kockáztatás, így is lágyékbajokkal küzdött már kétszer is idén, szerdán is majdnem lefordultam a székről amikor láttam, hogy a Clásico előtt fájdalmas lábbal biceg, nem kéne egy CR rekord miatt játszatni feelslegesen.. Menjenek ki azok, akik alig kapnak lehetőséget, vagy majd a jövőben lehetnek valakik, játsszanak lelkesen, kapjanak ki akár, bánom is én, még a Hércules elleni meccsnek is nagyobb lesz a tétje mint ennek, pedig ott is pihentetés lesz..
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.25. 10:01:03

Vakmacska írta:
Feast4 írta:Megmondom lehet, hogy merész ötlet( az eredmények fényében annyira talán nem is) de én az utolsó meccsre kiküldenék egy komplett kupafelállást: Cillessen-Digne, Umtiti, Marlon/Mathieu, bárki aki nem SR-Suarez, Gomes,Rafhina-Arda,Paco-Messi/Alena.

Soha nem lesz ilyen jó lehetőség, hogy lássuk magukba a gálacsapat nélkül lássuk mire mennének egy combosabb ellenféllel szemben anélkül, hogy különösebb következményei is lennének a jövőre, közben pedig láthatnánk ,hogy van e köztük olyan aki az egész élére tudna állni, mert oké kupában egy B divízióst odavernek egy ilyen felállással, de az nem szint. Ez azért más lenne.

Legalábbis szerintem.
Pep jó párszor eljátszotta ezt anno, mikor már tét nélküli meccs volt, ruszki csapatok ellen, és bizony elég jó meccsek kerekedtek ki belőle. Vegyes eredmények születtek, de igen, jó arra, hogy a fiatalok átessenek a tűzkeresztségen, hogy elmúljon a lámpaláz, és hogy tényleg meglássuk, hogy mire képesek igazán. Persze csodát nem kell várni, de ezt én is nagyon osztom. És ráadásul lehet pihentetni a "gála"kezdőt.

Ha csak annyi előnye lenne, hogy Paco megtalálná a góllövő cipőjét vagy Marlon bekerülne a rangsorba Matyi elé, vagy Denis vagy Gomes tudna egy kulcsteljesítményt hozni, már megérne egy 1-3, 2-4-es eredményt. Ha szerencséjük van és felszívják magukat a lehetőségtől még lehet ki se kapnak. Mindenképp kéne egy ilyesmi felállás, ez nem rontana a presztizsünkön és egyszer ki kell próbálni őket egybe. Ennél jobb lehetőség nem lesz.
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.11.25. 09:54:51

Feast4 írta:Megmondom lehet, hogy merész ötlet( az eredmények fényében annyira talán nem is) de én az utolsó meccsre kiküldenék egy komplett kupafelállást: Cillessen-Digne, Umtiti, Marlon/Mathieu, bárki aki nem SR-Suarez, Gomes,Rafhina-Arda,Paco-Messi/Alena.

Soha nem lesz ilyen jó lehetőség, hogy lássuk magukba a gálacsapat nélkül lássuk mire mennének egy combosabb ellenféllel szemben anélkül, hogy különösebb következményei is lennének a jövőre, közben pedig láthatnánk ,hogy van e köztük olyan aki az egész élére tudna állni, mert oké kupában egy B divízióst odavernek egy ilyen felállással, de az nem szint. Ez azért más lenne.

Legalábbis szerintem.
Pep jó párszor eljátszotta ezt anno, mikor már tét nélküli meccs volt, ruszki csapatok ellen, és bizony elég jó meccsek kerekedtek ki belőle. Vegyes eredmények születtek, de igen, jó arra, hogy a fiatalok átessenek a tűzkeresztségen, hogy elmúljon a lámpaláz, és hogy tényleg meglássuk, hogy mire képesek igazán. Persze csodát nem kell várni, de ezt én is nagyon osztom. És ráadásul lehet pihentetni a "gála"kezdőt.

MQuCsabi írta:Egyedül az adjuk át a területet lehetne megoldás a Malaga szintű csapatoknál, de ők meg nem fognak kitámadni :D Akkor mi rondozni kezdünk a kezdőkörben, ők meg várják a tizenhatosnál, mikor megyünk közelebb.

.
Pont ezt írtam anno én is, hogy mi hiába passzolgatunk a saját tizinknél, ha az ellenfél nem jön oda. Emlékeztek, anno mikor 5-0-ra vertük a Realt, volt egy pillanat, mikor egyedül CR volt a térfelünkön, és a hátvédsorunk passzolgatott. CR meg rohangált föl-alá, integetett a többieknek, hogy jöjjenek, de azok nem jöttek, és megsértődött.
Nagyon nehéz egy ilyen betmörülős csapat ellen gólt lőni, és az sem segít ezen, hogy mi még a tizin belül is passzolunk még hármat. Ilyenkor lenne jó egy Ibra-féle csatár, aki fejjel jó, meg az átlövésekkel próbálkozni, akár 20-25 méterről is.
akkor, ha látják, hogy lövöldözünk távolról, kénytelenek lesznek kilépni előbb-utóbb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vakmacska 2016.11.25. 10:01:45-kor.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.25. 09:27:46

Megmondom lehet, hogy merész ötlet( az eredmények fényében annyira talán nem is) de én az utolsó meccsre kiküldenék egy komplett kupafelállást: Cillessen-Digne, Umtiti, Marlon/Mathieu, bárki aki nem SR-Suarez, Gomes,Rafhina-Arda,Paco-Messi/Alena.

Egyrészt a lapok miatt, másrészt lehet komolyabb képet kapnánk, ha egybe látnánk őket egy erős csapat ellen, mert úgye mindenkinek voltak biztatóbb meccsei, kevésbé biztató meccsei, de Umtiti akin látjuk, hogy elég hamar elősvonalas lehet, és Digne akiről látjuk, hogy csereembernek jó lehet és ha fejlődne talán többre is, kivételével, senki nem mutatott semmi olyat ami miatt azt lehetne mondani, hogy na igen. Denisnek is Gomesnek is voltak, igen jó 50-60 percei szerencsésebb esetben egy komplett meccse is, de utána mindig jött a berba a gyenge meccs, Paco meg eddig bár folyamatosan azt mondom, hogy várjunk még de semmi. Soha nem lesz ilyen jó lehetőség, hogy lássuk magukba a gálacsapat nélkül lássuk mire mennének egy combosabb ellenféllel szemben anélkül, hogy különösebb következményei is lennének a jövőre, közben pedig láthatnánk ,hogy van e köztük olyan aki az egész élére tudna állni, mert oké kupában egy B divízióst odavernek egy ilyen felállással, de az nem szint. Ez azért más lenne.

Legalábbis szerintem.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.11.25. 08:44:01

Atalanta írta:Ismét egy szürke, ötlettelen Barcát láthattunk, egyetlen pozitivum a továbbjutás és hogy nem kaptunk gólt. A Sociedad ellen ez viszont édeskevés lesz. Szeintem Neymar nem méltó a klub szellemiségéhez, ebben az évben, mintha megőrült volna. Az első 23 percben számoltam, 8 eladott labdája volt.
számold hozzá még a következőket:
hányszor indult előre!! ha labdát kapott és hányszor hátra.
hány eladott labdája volt a többieknek hasonló pozicióban!! (nem üres oldalpasszokkal összevetve)
hányszor kellett megállnia azért mert nem volt vele azonos sebességen senki?! (bevárnia valakit)
hány sikeres áttörése volt? (elfutás, a védelem mögé kerülés,)
hányszor kínált támadó poziciót a társainak? (előre passz).....
ami a szellemiséget illeti az egy homályos (marketing) szleng lehet kenni ide-oda, Messi mellett őt rugdalják a legtöbbet, sőt direktben ártó szándékkal még inkább, így elég nehéz a szellemiséget óvni.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.25. 08:20:40

Pont ezeken a rapszódikus kommenteken látszik, hogy azt nem értik meg néhányan, ha nincs terület, akkor nem úgy játszunk mi sem, hogy behúgyozunk a gyönyörtől.... Mert egyszerűen nem lehet.

Egyedül az adjuk át a területet lehetne megoldás a Malaga szintű csapatoknál, de ők meg nem fognak kitámadni :D Akkor mi rondozni kezdünk a kezdőkörben, ők meg várják a tizenhatosnál, mikor megyünk közelebb.

Egyszóval a Celtic meccs után tisztán látszik, hogy egyszerűen a formával van baj, nem felejtettek el focizni. Jobb napokon bármelyik védelmet át tudják törni ezek a srácok. Ez ugyan az a vita, mint, mikor elkezdték, hogy a tiki-taka halott.....
Kép
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2016.11.24. 19:32:44

Nero. írta:
Atalanta írta:Ismét egy szürke, ötlettelen Barcát láthattunk, egyetlen pozitivum a továbbjutás és hogy nem kaptunk gólt. A Sociedad ellen ez viszont édeskevés lesz. Szeintem Neymar nem méltó a klub szellemiségéhez, ebben az évben, mintha megőrült volna. Az első 23 percben számoltam, 8 eladott labdája volt.
Sokszor mar nem tudom eldonteni ezen a forumon hogy ki az aki trollkodik es ki az aki komolyan is gondolja.
Amikor ez az atalanta gyerek ir, azt nem kell komolyan venni, 66 kommentje vold eddig, mind ilyen fikázós, adjuk el ezt meg azt, kikapunk mindenkitől, nem nyerünk semmit tipusú volt.... hagyd rá :D
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.24. 19:22:26

Atalanta írta:Ismét egy szürke, ötlettelen Barcát láthattunk, egyetlen pozitivum a továbbjutás és hogy nem kaptunk gólt. A Sociedad ellen ez viszont édeskevés lesz. Szeintem Neymar nem méltó a klub szellemiségéhez, ebben az évben, mintha megőrült volna. Az első 23 percben számoltam, 8 eladott labdája volt.
Sokszor mar nem tudom eldonteni ezen a forumon hogy ki az aki trollkodik es ki az aki komolyan is gondolja.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2016.11.24. 18:56:46

Ismét egy szürke, ötlettelen Barcát láthattunk, egyetlen pozitivum a továbbjutás és hogy nem kaptunk gólt. A Sociedad ellen ez viszont édeskevés lesz. Szeintem Neymar nem méltó a klub szellemiségéhez, ebben az évben, mintha megőrült volna. Az első 23 percben számoltam, 8 eladott labdája volt.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.11.24. 18:06:04

BarcafanTomee írta: Épp mindegy, mert egy tét nélküli meccsen úgy sem játszottak volna, a csoportkör után meg törlődnek a lapok.
Tehát pontosabban, ha a csoportkör végén van két sárgája, akkor a yolcaddötőben nem játszhat, ergo ez nem törlődik. A szimpla egysárgák igen.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2016.11.24. 15:56:53

hdavid írta:Mindenki nyugodjon le valami véletlen anomália miatt (csalás) úgy is bayern, arsenal-psg, dortmund közül kapunk vkit.
Kíváncsiságból megnéztem utoljára mikor játszottunk a kieséses szakaszban gyengébbnek mondható ellenféllel: 2011-12-es szezon nyolcaddöntő, Leverkusen. Kár lenne megszakítani ezt a szép sorozatot :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.24. 15:31:11

visca el barca írta:tegnapi napból ami nagyon megmaradt azok a celtic szurkolók. mit nem adnék ha a barca meccseken lenne ilyen hangulat :(
Ez sokszor nekem is fájó hogy Európa legnagyobb stadionjában a világ legjobb csapata történelmet ír és ilyen szintű kuss van. Egyedül fontosabb tavaszi classicokón meg BL elödontőkön elfogadható a hangulat. Az hidegrázós amikor megy az Olele, olala :)
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.11.24. 15:01:09

visca el barca írta: a fanatizmus nem a celtic szurkolóknál kezdődik, hanem valahol, isztambul, belgrád környékén :D
Azt hittem őszre leszervezed, és kimegyünk meghalni. :mrgreen:
De akkor majd tavasszal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.11.24. 14:52:19

Yokozuna írta:
visca el barca írta:tegnapi napból ami nagyon megmaradt azok a celtic szurkolók. mit nem adnék ha a barca meccseken lenne ilyen hangulat :(
Szerintem a Barca szurkolók maradjanak meg olyannak amilyenek. A fanatizmus nem illik bele a képbe.
:D

a fanatizmus nem a celtic szurkolóknál kezdődik, hanem valahol, isztambul, belgrád környékén :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.11.24. 13:27:15

visca el barca írta:tegnapi napból ami nagyon megmaradt azok a celtic szurkolók. mit nem adnék ha a barca meccseken lenne ilyen hangulat :(
Szerintem a Barca szurkolók maradjanak meg olyannak amilyenek. A fanatizmus nem illik bele a képbe.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.11.24. 13:14:14

tegnapi napból ami nagyon megmaradt azok a celtic szurkolók. mit nem adnék ha a barca meccseken lenne ilyen hangulat :(
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.11.24. 12:07:46

Yokozuna írta: Masc az egyik legjobb emberünk, ugyan miért menne el? Előre kell végre hozni a helyére, a középpályára, ha ilyen sok középhátvéd van.
Igen, mert középpályásból nincs elég... Amúgy meg szerintem 3x annyit játszott KH-ként mint VKP-ba, akkor most melyik is a helye?...
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.11.24. 11:38:56

Tobias88 írta:Negyed óra alatt nem sok minden derült ki Marlonról, de amit láttam az továbbra is pozitív. Egyszer nem mentek el mellette és pontosan passzol. Viszont nem vagyok az 5 középhátvéd híve, szóval addig mindenképpen maradnia kell a B-ben amíg Mathieu vagy Mascherano el nem megy. Bár idén néha ahogy játszottak ketten, akár néha be is kerülhetne a cserék közé
Masc az egyik legjobb emberünk, ugyan miért menne el? Előre kell végre hozni a helyére, a középpályára, ha ilyen sok középhátvéd van.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.24. 11:37:00

barcami írta:Nem olvastam vissza emiatt, lehet már leírtátok, de számomra nyilvánvaló volt, hogy Neymar (71p) és Rakitic (88p) szándékosan 'kért' magának sárgát, hogy a következő meccsen hagyják ki, töltsék le sárga lapos eltiltásukat. Ne vigyék tovább a 16 közé.
Hát ez van.
Neymarnál csak az volt a kérdés számomra, miért akart egy másodikat is. Le is kapta LE gyorsan, mikor látta ebbű baj lesz.
Hát az eddigi őszünk alapján, nem érzem azt, hogy mi kontráznánk szét őket. Pláne, hogy SR meccsenként tol egy hatalmas hibát és Reus azért nem egy nyeretlen játékos. Auba meg kegyetlenül ki tudja használni a ziccereit.
A Dortmund sem olyan jó most ősszel. Vannak remek meccseik, de máskor meg szívnak az utolsó ellen. Kiszámíthatatlan csapat, ha jó napjuk van, bárkit elkaphatnak, akár minket is, ha rossz, akkor védelmük képes összehozni 3-4 bekapott gólt.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.11.24. 11:29:19

barcami írta:Nem olvastam vissza emiatt, lehet már leírtátok, de számomra nyilvánvaló volt, hogy Neymar (71p) és Rakitic (88p) szándékosan 'kért' magának sárgát, hogy a következő meccsen hagyják ki, töltsék le sárga lapos eltiltásukat. Ne vigyék tovább a 16 közé.
Hát ez van.
Épp mindegy, mert egy tét nélküli meccsen úgy sem játszottak volna, a csoportkör után meg törlődnek a lapok.
Válasz küldése