Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.12.04. 18:42:22

Bob_Marley írta:Az hogy bemozog Messi azzal nincsen gond, de ott meg is áll, na ez a baj.

Sokkal inkább látom a gondokat a támadó harmadban, mert gólt relatíve keveset kapunk, s a középpálya tegnap kiváló volt.
Suaerez gyenge formában, Neymar borzasztó gyenge formában. A rendszer működőképes lehet, de Messi mozgását sokkal inkább ennek tudom be, hogy ha ő nem kéri el a másik kettő emberen 9/10 elhal az akció.
ez nagyon nem igaz. Pl. tegnap messi egy kicsivel sem volt jobb mint ney, és egy nagyon kicsivel volt jobb mint suarez. Tegnap pl. messi nem sok mindent csinált a két nagy helyzetében pedig pont ugyanazt csinálta mint amit ney szokott gólhelyzetben, nevezetesen rossz ütemben lőtt vagy nem lőtt (pl. amikor a 16osról jobbal kellett volna lőnie, de elcselezte, és ballal belöbbölte suareznek, vagy amikor a vége felé mellélőtt ott volt két ütemmel korábban egy lövőszitu amit meg is szokott rúgni máskor). Ney a szokásos volt: mezőnyben kreatív, a támadások (vagy ígéretes szituációk) jó része vagy róla indult, vagy benne volt, és kapu előtt a szokásához híven bénázott. Suarez is ilyen: vannak meccsei amikor nem csinál semmit és megrúgja a gólját, igazi csatárzseniként megcsinálja a ziccereit, és van amikor a mezőnyjáték jobban megy neki (mostanában sajnos kevésbé- de nem ez a kulcs). A csatártrió játékáért a középpálya a felelős. Tegnap Ini labdája megmutatta mi a probléma. Az ilyen szintű labdák (kreativitás) eltűnése a középpályáról. Rakitic nagy nulla előre játékban. Busi is biztonságizik nagyrészt az oldalpaszokkal. Így nehéz. Messinek kell visszajárni szervezni... Lehetne még folytatni, de az első szekciónk játékának a gyengesége a középpályánk hiányának tudható be.
Szval a problémát a csatártrió problémáját a gyenge középpálya okozza
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.04. 16:20:55

Az hogy bemozog Messi azzal nincsen gond, de ott meg is áll, na ez a baj.

Sokkal inkább látom a gondokat a támadó harmadban, mert gólt relatíve keveset kapunk, s a középpálya tegnap kiváló volt.
Suaerez gyenge formában, Neymar borzasztó gyenge formában. A rendszer működőképes lehet, de Messi mozgását sokkal inkább ennek tudom be, hogy ha ő nem kéri el a másik kettő emberen 9/10 elhal az akció.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.04. 15:36:42

Az biztos, hogy ez nem állapot, hogy nincs szinte nincs jobboldalunk, de továbbmegyek, szerintem Suareznek sem tesz jót, hogy Messi középen van, tegnap is volt, hogy egymást zavarták.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.04. 14:22:39

Én egyébként direkt figyeltem az első félidőben, hogy Leo mint helyezkedik. Az eljén kint volt jobbszélen, viszont baromi kevés labdát kapott, nem volt mivel játszani a háromszögeléseket, mert a másik oldalon, Ney oldalán, folyt a játék, aztán egyre visszább és beljeb jött, hogy labdát kapjon. Ezzel párhuzamosan Lallernak kellett volna jobbra húzódni, de nem igen tette meg, hanem maradt középen Leo előtt. Nem egyszer volt ez a szitu. Azt nem tudom eldönteni, hogy direkt maradttak középen mind a ketten, vagy csak Laller nem volt képben.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.12.04. 13:16:45

Palesz egyet értek Messivel kapcsolatban,de ok-okozat. És nem fekete-fehér a dolog, hiába ezek a cikkek, én nem szeretem ezeket, mert nagyon egyoldalról közelítik meg a dolgokat. Plusz utólagos dolgokról írnak, ez játék, emberek játszák, nem lehet ennyire lemodellezni,ahogy ezek a cikkek akarják... jön egy kis lökés, visszahúzás, már nem ott van az ember, ahova a mágnestábla szerint mennie kellene adott tizedmásodpercben.
Persze szemléltetni lehet vele, de a foci nem ilyen egyszerű. Pláne,hogy sose egy csapat van a pályán, hanem kettő. hoppá.

Messi kell mindenhova, ez a problémánk. Ő tud egyedül fazont szabni, labdákat osztogatni, 1v1eket nyerni és ezzel létszámfölényt kialakítani, senki más. Senki, de senki más.
Csak Iniesta.
Most,hogy visszatért, már lehet meg lehetne lépni azt,hogy Messit kirakja szélre, mert Ini is képes ezekre.
De ha nincs egy ilyen ember sem a kp-n,akkor aztán végünk van mint a botnak. Egy közepes kiscsapat szétrombolja a kpnkat, és uralni tudja, plusz nem tudunk előnyt kialakítani sem a támadóharmadban.

Szóval a lényeg,hogy meg lehetne lépni, hogy Messit kitoljuk, de ahhoz kell Iniesta a kp-ra, és nem ártana ha Rakitic észhez térne előrejátékban is. Mert lehet amiatt is gyenge, mert van ez a zavar a jobboldalon, de amúgy sincs topon előrefelé, ez nem oldaná meg egycsapásra az egyéni gondjait, hiányosságait.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.04. 12:56:48

#David Villa# írta:Rakitic sem elég kreatív, melyet csak tetéz a jobb oldal halovány teljesítménye is.
Erről pont most olvastam egy kegyetlen jó cikket, gifekkel szemléltetve, de sajna ez is angol. Lényeg a lényeg, Messi szabadon futkosása is az egyik oka annak, hogy a jobboldalunk szervezetlen, és nincs sok kreativitás benne - mily meglepő. Plusz a "Messit középpályára" tervekre is elég jó szemléltető, hogy ennyi mozgással ez elvetélt ötlet. SR és Rakitic gyengesége is ebből fakad részben, rengeteg háromszögezést képtelenek megcsinálni, mert nincs ott a harmadik csúcs ahol kéne - ezért se lenne megoldás egy szimpla jobbhátvéd SR helyett. Persze nyerni is nyerünk vele, a cikk is írja, de veszíteni is sokat vesztünk, hogy egy állandó passzlehetőség szűnik meg így a jobboldalon. Mondjuk ez nem hiszem, hogy egy népszerű vélemény lesz itt, de szerintem baromi sok igazság van benne. Csak sajna kétlem, hogy Lucho megint meglépi azt, hogy Messi kikerül a szélre, pedig ahhoz, hogy egy jól megszervezett játék legyen ismét, ez is kéne - vagy megbontani a 4-3-3-at.
Vakmacska írta:Vajon miért van ez? Nem hiszem, hogy csak SR miatt.
Mert nincs senki a jobboson. SR van néha, de őt olyankor senki nem segíti, úgyhogy max beadni tud vagy visszapasszt, kombinációra nincs lehetőség ilyenkor. Ezt meg nyilván Messi is tudja, mert ő jött el onnan.. :D
Vakmacska írta:RAfinha-val mi van? Ő is sérült? Szerintem benne lenne potenciál Ini pótlására, csak neki is kellenének a percek. Ő elég kreatívnak tűnt számomra, bátran vállalkozott, csak néha úgy tűnt, önzősködik.
Nem tudom most miért mardt ki, viszont én annyira nem vagyok vele mezőnyben elégedett. A gólérzékenysége nagy fegyver lehet, bár nem tudom, hogy mennyire "valós" dolog ez, nem csak egyszeri jó forma-e most. Viszont kreativitásban nálam egyértelműen Denis lenne a nyerő, a Sevilla ellen látszott, hogy védekezésben is tudja hozni a szintet - még ha csak fellángolás is volt, látszik, hogy megvan benne ami ehhez is kell -, fejlődnie kell még rengeteget, hogy számíthassunk rá, de én benne látok jelenleg a legtöbb fantáziát.

De abban egyetértek a többiekkel, hogy valaki mellé le kéne raknia Luchonak a Denis-Rafinha duoból a voksát, és azt erőltetni minél többet, nem elosztogatni a peceket, hogy senki ne fejlődjön. Még akkor is, ha ő a brazilt választaná a jobb védekezése miatt.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.12.04. 12:49:02

Arda számomra egyértelműen Neymar alternatívája. Én úgy vettem észre, hogy ő ott vált be leginkább nálunk. Bár emlékeim szerint az ATMA-ban jobb oldalon játszott.
RAfinha-val mi van? Ő is sérült? Szerintem benne lenne potenciál Ini pótlására, csak neki is kellenének a percek. Ő elég kreatívnak tűnt számomra, bátran vállalkozott, csak néha úgy tűnt, önzősködik. Messinél is tapasztaltam párszor, hogy inkább cipelte, mint passzolt volna.
Többször megfigyeltem, hogy jobbra nem adja a labdát üresbe, inkább cipeli, míg végül elakad, és aztán kipassz balra, és elhal a lendület. Valamiért nem használják a jobbost, nem tudom miért, és ez nem csak tegnap volt.

Vajon miért van ez? Nem hiszem, hogy csak SR miatt.
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2016.12.04. 12:19:13

hajnesz írta: Viszont, ha nem 1,5m magas embereket hozott volna be csereként Lucho, akkor valószinüleg nem Maschra jutott volna Ramos a végjátékban, hanem mondjuk Rakiticre. S Umtiti végig ott ült a padon, még csak melegiteni se küldte el.
Nyilván ebben is van ráció, bár kérdés Arda mért szabálytalankodott totál feleslegesen. Én összességében fogalmaztam, nem csak a mai meccsre kivetítve. De vegyük akkor csak a mai meccset. Kreatívabb középpályával valószínűleg még Ramos fejese is (pontrúgásokra nem tudsz 100%-ig felkészülni) belefér. Nézd meg Iniesta beállása mennyit lendített a játékon. Csak az ő kiválása óta buktunk pontokat a Malaga és Sociedad ellen. Rakitic sem elég kreatív, melyet csak tetéz a jobb oldal halovány teljesítménye is.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.12.04. 12:02:35

#David Villa# írta:
Lehet itt szidni joggal az első hármast, viszont a legnagyobb ludas a kreativitást nélkülöző középpálya (kivéve Iniesta), amelyet Lucho inkább izmosra, mintsem kreatívra akart szabni.
Viszont, ha nem 1,5m magas embereket hozott volna be csereként Lucho, akkor valószinüleg nem Maschra jutott volna Ramos a végjátékban, hanem mondjuk Rakiticre. S Umtiti végig ott ült a padon, még csak melegiteni se küldte el.
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2016.12.04. 11:46:06

A meccs alakulását tekintve nagyon bosszantó ez a döntetlen, mely zsinórban már harmadik a ligában. 14. forduló után reálisan azt gondolná az ember, hogy még bőven van idő és nem dőlt el a bajnokság. Ellenben olyan mentális mélyponton és játékerő, valamint taktika hiányában van a csapat, hogy esélytelen egy győzelmi sorozat, amivel zárkózni lehet. Ha sikerül is faragni a hátrányból, akkor 1-2 meccs múlva le is adják.

Lehet itt szidni joggal az első hármast, viszont a legnagyobb ludas a kreativitást nélkülöző középpálya (kivéve Iniesta), amelyet Lucho inkább izmosra, mintsem kreatívra akart szabni.Felbomlott az egyensúly a középpálya kreativitása és az első hármas védekező feladatai között. Úgy érzem kreatívabb középpálya esetén első hármasnak is több ereje maradna védekezni, ezáltal védekezés és támadás is javulna. Nem lenne annyira orrnehéz a csapat, mert középpályások által szerzett gólok száma (kivéve Rafinha) elég halovány.

Rafinha, Denis, Gomes mind cserejátékos erőt képviselnek, Arda meg egyszerűen nem illik ide.
Nyáron kezdőbe való hátvédet és középpályást kellett volna vásárolni, hiszen kiegészítőnek adott volt középre Rafinha és Roberto. Igy a középpálya és jobbos pozíció is megoldódott volna
Gomes megvétele abszolút felesleges volt. Semmi több egy közepes képességnél. Alapból Denisre se volt szüksége a csapatnak, viszont az ő visszavétele ésszerű, marketing szempontból jó döntés volt ennyi pénzért. Szezon végén Rafinha és Denis teljesítményét megvizsgálva egyiken tovább adnék.
Középcsatár kérdése szépen meg lett oldva, a felmerült nevek közül sikerült a leggyengébbet (talán a spanyol állampolgársága volt mérvadó?)elhozni dupla áron.
Ardanak és Gomesnek sincs helye, de a vezetőség nem elég tökös ahhoz hogy radikális változásokat hozzon, csak biztonsági, médiában visszhangot ki nem váltó döntések.
Umtiti szerintem idővel jó lehet, bár elég sérülékenynek tűnik. Digne meg cserének jó lehet idővel.
Nyáron Mathieunak, Ardanak, Rafina Denis közül egyiknek, szívem szerint Gomesnek is búcsút intenék, valamint ha ezt hozza Alcácer akkor neki is. Mascherano már nem elég, így gálakezdőből kivenném, viszont megtartanám még egy évig, az új kezdőhátvéd beilleszkedésében sokat segíthet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.04. 11:43:55

LG írta: bár ez aligha lesz igy, hiszen utóbbi egy csomó pénzbe került.
Kicsit off, de a portugálba az a jó, hogy Mendes az ügynöke. Alapból 2-3 év után újra pénzt akar a játékosaiból, hát ha még kezdő se lesz, akkor végképp elviteti.. Legalábbis szerintem. Bár 1 év tényleg kevés ehhez, de van egy olyan tippem, hogy ő nem sokat marad itt, és egész jó pénzért is fog távozni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.04. 11:35:24

visca el barca írta:
Léfe írta:Gomes olyan amilyen. Rafinha, D.Suarez, Arda sem jobb. Abszolute átlagosak
persze nem fog megtörténni de a nyáron 2-t biztos eladnék ezek közül. turant el kellett volna zavarni, főleg ha igaz volt az a nyári 30 millás kínai ajánlat
Azt nem értem, miért Rafinha került közülük a rangsor végére, mikor eddig ő mutatta a legtöbbet. Én benne látom leginkább, hogy egy jó 12. ember lehet (több benne sincs).

Arda Neymar posztján tud jól játszani, viszont ha brazil egészséges, sok lehetőséget nem fog kapni, ezért én sem marasztalnám.

A Denis-Gomes kettősből pedig az egyik elég lenne. Más típusú játékosok, ha esetleg nyáron jönne Coutinho, vagy vki más potenciális Ini utód, akkor Denisre már nem lenne szükség, ha nem, akkor viszont a portugáltól válnék meg, bár ez aligha lesz igy, hiszen utóbbi egy csomó pénzbe került.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.12.04. 10:24:02

Léfe írta:Gomes olyan amilyen. Rafinha, D.Suarez, Arda sem jobb. Abszolute átlagosak
persze nem fog megtörténni de a nyáron 2-t biztos eladnék ezek közül. turant el kellett volna zavarni, főleg ha igaz volt az a nyári 30 millás kínai ajánlat
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2016.12.04. 10:02:07

Gomes olyan amilyen. Rafinha, D.Suarez, Arda sem jobb. Abszolute átlagosak, csak az hiányzik aki nem játszik. Több gond is van, de sok helyzet kimarad. Az MSN. minde tagja hagyott ki nagy helyzetet. És idén szinte minden meccsen.
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2016.12.04. 06:50:12

Joo reggelt Mindenkinek! :D

Mikor legutoljara ide irtam a kapuban meg a joo oreg VV, elol meg Sanchez-Messi butiitott..:D Bar ez most tok lenyegtelen, azert franko oldal ez az eurobarca mindig rajovok. Okosakat lehet itt olvasgatni, remelem en is hozza tudok majd tenni.

Ahogy latom a legtobb ember ezt az X-et veresegkent eli meg, soot..Pedig en az idei szezonunkat tekintve alairtam vna a meccs elott. A san sebastian-i atok miatt sokkal idegesebb voltam...
Mas kerdes h a jatekkepe majdnem az egesz merkozesen meltatlan volt hozzank, igy Iniesta nelkul szornyen suulytalan volt a kp, Businak 2ember helyett kellett melooznia (khmm Gomes) Rakitic meg...ah sokkal tobbet varnek tole. Sevillai jatekat eddig alig-alig tudta megmutatni. Most meelyebb analizalasba nem mennek bele de tenyleg a borasz zseninken mulik a tamadasaink minosege es persze Messin, csak kar h az argentin teljesitmenye sem konstans.. Biztos mar sokan leirtak de jelenleg a csapat ezen 2 szemelytol fugg de ez az allapot nem lesz mar evekig fenntarthato, Enrique-nek muszaj lesz valami megoldast talalnia. Megenekelhetnem meg "csodas tetteit" Neymarnak vagy a vedelem szokasos cigiszuneteit de szerintem a meccseink 90%-a a kp-n dol el igy ezt rendbetenni, a kreativitast, varatlan huuzasokat, gyors keresztlabdakat stb..visszahozni a legsurgosebb feladat. Az utobbi 6-8 evben ez az RM ellen hatvnyozottan igaz volt es nem joo erzessel tolt el h a merleg mar egyre inkabb Modric-ek felee billen.

Osszessegeben azert nem vagyok elegedetlen, a nagy kerdes az h mentalisan milyen hatassal lesz ez az eredmeny a csapatokra. Ahogy en a tortfehereket ismerem konnyen lehet, h 6pontos elonyuk tudataban kiengednek valamelyest, talan ZZ sem tudja annyira felporgetni oket mint tavaly es ne felejtsuk 2 finom deeli turajuk is lesz na meg klub vb..:)) 20.fordulora fel kellene zarkozni, onnantol egy tavaszi joo formaval jon is a 25.!
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.12.04. 05:51:18

Ha tudatos lenne a csapatjátékunk, akkor Messi nem kötetlen feladatot kapna. Tudnák a társak, hogy nekik mit kell csinálni, ha Messi a jobbszélen van és mit, ha vissza jön középpályára. Akkor is, ha meccsen belül változtatja meg a helyét. De ez az ahogy esik, úgy puffan játékban túl sok az esetlegesség.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.12.04. 01:25:12

Ez az MSN nem akar működni valamiért. Különösen Messi mai játéka csalódás számomra. Csapatkapitányként gyenge produkciót tett le az asztalra, pedig nem láttam, hogy nagy erőfeszítéseket tett volna a real a semlegesítésére. Valami nincs rendben ott elől, és így nem fogunk beleszólni az idei bajnokságba.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.03. 22:59:18

Ezt a meccset ma mi vesztettük el. A vezetés után megvolt az önbizalom és jól is ment a játék, csak kimaradtak a helyzetek sajnos és ez megbosszulta magát..

Még kb októberben mondtam: Robi nagyon jó játékos, de nem védő, ő középpályás! Gomes meg nem ide való, hiba volt kiadni érte 30 misit, amikor itt van Denis meg Rafi.
Kell egy jobbhátvéd, aki nem csak a labdakihozatalban jó, hanem tud helyezkedni és védekezni is. A középpályán meg ne erőltessük már Gomest, meg Ardát, amikor van két jó kp-sunk Denis és Rafi személyében.
Abba meg bele sem merek gondolni, mi lesz ha egyszer már nem lesz Ini?
JCruyff
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2016.08.30. 14:58:45

2016.12.03. 21:59:27

Az Atlético a bajnoki versenyfutásban már rég elszállt. Jelenleg is izzadnak a 12. Espanyol ellen.

9/10 pontos hátrány már sok lenne, ha ezt sem húzzák be.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.03. 21:52:33

palesz77 írta:
bujna írta:Ha ez az utóbbi 8-10 év leggyengébb Realja, akkor miért veretlenek még a ligában?
Ezt én se értem, azért ennyire nem gyenge a Madrid. Vannak hibáik, de volt már ennél gyengébb Madrid bőven..
Ez igaz, főleg, ha azt nézzük 2 kulcsjátékosuk is sérült volt. Viszont a mai meccs azt is megmutatta, ha összekapjuk magunka simán föléjük tudunk kerekedni, ma is csak rajtunk múlott, pedig nem voltunk nagy formában, egy csúcs Barca idegenben is simán megcsaphatja őket, de bárki mást is. Ez a meccs is 1-1 lett, meg a RS elleni is, de ez inkább bizakodásra ad okot nekem, ellenben az utóbbival.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.03. 21:46:34

Merhetetlenul csalodott vagyok. :( Szinte biztos voltam benne hogy nyerni fogunk meg a Sociedad utan is. Az elso felido eleg gyengus volt de ugy voltam vele hogy Enrique joggal ovatos a Real kontraival es majd raerunk a 60. perctol rizikozni. A golert pacsi Suareznek (Unzuenak detto hihetetlen mennyit fejlodtunk rogzitett szituacikbol). Azutan a Realnak meg csak helyzete sem volt, mi meg siman lezarhattuk volna a meccset, a 2-0 vagy a 3-0 sokkal realisabb lett volna mint az 1-1. Sokan nem ertettek hogy miert nem hoztuk be Umtitit, de szerintem csak zavar lett volna ha atallunk 3 KHre. Mar az is csoda volt hogy Lucho kihasznalta mindharom cserejet.

Tovabbra se tartom jogosnak azokat a hangokat hogy Enriquet elkene zavarni. Egyreszt azert mert jelenleg nincs nala jobb aki ide jo lenne (Simeone, Klopp, Mourinho fele divatneveket felejtsuk mar el), masreszt meg mindig nem indokoljak az eredmenyek. Ma egy hajszalra voltunk attol hogy siman verjuk azt a Realt akiket aprilis ota senki nem tud lenyomni. Menni kell tovabb, most azt mondom hogy 60-40 a Real javara, de ok hiresek arrol hogy 3 fordulo alatt eldobnak het pontot, illetve meg az Atleticot se irnam le. A bajnoksag lehet elmegy, de a 3/2 inkabb realisabb mint a 3/3, a BL meg egy oriasi lutri ott barmi lehet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.12.03. 21:41:57

palesz77 írta: Ezt én se értem, azért ennyire nem gyenge a Madrid. Vannak hibáik, de volt már ennél gyengébb Madrid bőven..
Persze,hogy voltak, ezt nem is értem.
Nagyon erősek, és a legnagyobb erejüket ma megtapasztalhattuk személyesen is. A semmiből, utolsó pillanatokban képesek gólt lőni, hogy már reagálni se legyen idő.
És még voltak hiányzóik is, Bale, Kroos...

Innentől a bajnokság legnagyobb favoritjai, és a BLben is ők a favoritok nálam. Ez miatt amit ma is láttunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.03. 21:36:17

bujna írta:Ha ez az utóbbi 8-10 év leggyengébb Realja, akkor miért veretlenek még a ligában?
Ezt én se értem, azért ennyire nem gyenge a Madrid. Vannak hibáik, de volt már ennél gyengébb Madrid bőven..
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2016.12.03. 21:30:42

Rivaldo11 írta: Sokkal minőségibb focit tudunk játszani. Sokkal. Egyértelmű, hogy innentől csak stabilitás kéne, viszont épp ez az, ami nagyon nincs meg. Ezért kár a maiért, és ezért sok a 6 pont.
Igen, minőségibb focit tudunk játszani, de mégsem erre törekszünk, legalábbis idén a meccsek nagy részében. Látható a törekvés, hogy a csapat labda nélkül se legyen elveszett, de mégis azt érzem nekünk kell a labdabirtoklás, a dominancia, amit néha néha elérünk, de sokkal kevesebbszer mint kéne. Ezért tűnünk nekem kicsit stílustalannak jelenleg. a A Sevilla elleni második félidő volt számomra idén az etalon, presszionáltunk, fent labdát szereztünk, könnyeden dolgoztuk ki a helyzeteket.
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.03. 21:15:24

pep71 írta:
Atalanta írta:Vicces, de az utóbbi 8-10 év leggyengébb Realja ver 6 pontot már most a Barcára, és gyakorlatilag minden nehézség nélkül vitt el egy pontot a Camp Nou-ból...Ez mindent elmond erről a szerencsétlen Enriquéről és az ostoba cseréiről. Hol volt Umtiti?
Ha ez az utóbbi 8-10 év leggyengébb Realja, akkor miért veretlenek még a ligában?
Válasz küldése