Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.17. 19:45:04

Bob_Marley írta:Nyerjük meg azt csókolom. :D
Tudjuk, hogy te előre aláírnád az 1-0-ás vereséget is. :mrgreen:

Bízok egy könnyed, sima győzelemben este, sőt, akár még egy gála is összejöhetne. :D

A Diario Sport szerint Umtiti, Digne és Denis is kezdeni fog. 8)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.17. 19:25:43

Nyerjük meg azt csókolom. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.17. 19:14:28

remélem este SR lesz a balhátvéd :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2016.08.15. 10:53:55

Magam sem vártam ilyen kedvező végeredményt, főleg az első félidőben látottak fényében. Érdekes módon a kényszerű cserék ezúttal inkább előre tolták a csapat szekerét, természetesen ez leginkább a franciák váltására értendő - Digne klasszisokkal veri idősebb honfitársát. Ő és S.Roberto is remekül játszottak a két oldalon, ez utóbbi játékát látván egyre kevésbé hiányolom Alvest, szerintem a jobbhátvéd kérdésre ezennel pont is került. Denis Suarez is egyértelműen bizonyította, hogy nyugodt szívvel lehet rá számítani, remekül lát a pályán, és képes kivitelezni elgondolásait. Az előzőektől merőben eltér Arda és Munir esete. Arda a Gamperen kifejezetten jól nyomta, de őt inkább Ini vagy Rakitics váltójaként tudnám elképzelni, szélsőként kevés. Ellentétben Munirral, aki ezen a poszton legtöbbször remekül érkezik a meccsbe, és ezzel Neymar és akár Messi helyett is behozható szükség esetén. Csakhogy ezzel még Suarez mögött még mindig nincs senki, ezért mindenképpen kell egy erős felépítésű, brusztolni képes, gólérzékeny csatár. Ám ezért Munirnak még nem kellene távoznia, hiszen rajta kívül a szélekre nincs megfelelő helyettes, a középpályások egyike sem alkalmas megfelelően megoldani ezt a feladatot. Viszont Ardát a középpálya telítettsége miatt - Gamper ide vagy oda - valahogy el kéne passzolni - csak nem a szokott baráti áron. Végül egy kérdés: ki tud valami konkrétumot Bravo - City ügyben? Mert Baumstark tegnap szinte tényként közölte az eladását. Ha valakinek van infója ezzel kapcsolatban, megköszönném.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.08.15. 09:42:10

Nos nekem nagyon pozitív csalódás volt a tegnapi meccs.Nagyon remélem hogy LE elfelejti szélén ezt a Matyi Alba helyettese mert Dinnye sokkal inkább az a wb akire nekünk szükség van.A két belső védő hozta a szokásosat, kisebb hibák nagy gaz nem volt.SR nagyon tetszett jobbon a középpályán rendben voltunk.Aki szerintem kilógott az Arda teljesen meg volt halva az oldala a gólpassz ellenére is.Munir és Denis nagyon ígéretes viszont.Messi és Suarez tompa volt kissé de igy is a mezőny felettiek voltak szerintem.

Azt azért hozzá kell tenni ez a Sevilla nem az Emery felé Sevilla de kezdésnek jó volt kialakul ez még kell pár meccs mire képbe kerülünk.
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.08.15. 09:39:08

Ronaldinho&Barca írta:Tegnapi meccsről szóló cikkben a kép nálam elég erősen epic kategória. :D


Valóban nem rossz! :mrgreen:
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4523
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.08.15. 08:56:10

Tegnapi meccsről szóló cikkben a kép nálam elég erősen epic kategória. :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.08.15. 00:30:29

Munirnak 3-4 év múlva akár a kezdőben is helye lehetne. Ehhez vagy az kell, hogy kölcsönbe menjen, vagy hogy az MSN elfogadja, hogy 5-6 meccsenként valamelyikőjük pihen egyet. Ez hosszútávon is jól jönne, ha egy szezonra vetítem le, akkor nem lesznek kifacsarva a szezon végére, ha hosszabb távra, akkor nem kell 30-40-70 millióért igazolni valakit. Persze ehhez tényleg Munir konzisztens jó teljesítménye kell, de az csak kellő játékidővel, önbizalommal, edzői bizalommal valósulhat meg.

Digne remek volt, lehet kiegészítőnek jött, de ha hozza ezt a szintet, akkor Albának is tepernie kell.

Denis előtt is megnyílhat a kapu, remélem él vele, semmivel sem rosszabb, mint Xavi, vagy Ini ennyi idősen. Na jó, talán picit. :)

Bartra, .... ja, ő már nem. :mrgreen:

Arda gyönyörű gólpasszt adott, de én megválnék tőle, amíg lehet. Ha nem, akkor remélem még sokkal jobban összekapja magát, de erre sok esélyt nem látok. Az ő posztján, bármelyiken is játszik, 40 milláért meccsenként 2 szép megoldás kevés, az meg nem lehet a pozitív oldalon, hogy "legalább futott".

SR ha így folytatja, "beragad" a jobb hátvéd posztra, de talán nem is baj, Vidal nem megoldás sajnos. A középpályán túl sokan is vagyunk, ott keveset játszana, és lehet nem is lesz rossz, ha egy irányítói képességekkel rendelkező srác van a szélen is.

Az állandó kezdőket nem részletezem, még bele kell lendülniük. Bár Bravo helyett nálam Stegen védett volna... (tudom, hogy sérült :mrgreen: )
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.08.15. 00:26:29

Jó volt ez, sikerült jelentős előnyre szert tennünk, gratulálok a srácoknak! =D>
SR szerintem jól játszott a jhv poszton, nálam ő lenne a kezdő jobb bekk. Digne is jól tolta, ahogy Denis is. Nagyon senkire sem lehet panasz, bár Ardát nem tudom hova tenni. Az első félidőben kifejezetten gyenge volt, viszont a második játékrészben már voltak szebb momentumai.

A visszavágót is hozzuk le legalább ilyen jó játékkal és akkor meg is van a Lucho éra első spanyol szuperkupája.

Visca El BARCA!!!
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.15. 00:08:54

Munirnál az a kérdés, hogy készen áll-e arra, hogy konzisztens módon teljesítsen. Ha nem akkor igazolni kell olyat, akit beraksz és tudod mit kapsz tőle. Ha viszont már most ezt tudja hozni folyamat és meggyőzi LE-t akkor remek kiegészítő lehet már most. Brazil csecsemőkkel nem erősödünk, de Paco Lucas Perez stb emberek már bizonyítottak és rugdossák évek óta a gólokat. Munir lehet később jobb lesz, de tényleg az a kérdés, hogy most hol tart, ezt meg a szakmai stáb tudja és látja.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.15. 00:07:08

Öröm látni, hogy SR tud élni a lehetőséggel (ellentétben Vidallal), emellett én Munírnak is nagyon örülök szimpatikus kölyök és hát nem véletlen került "szinte" egyből a Juvelin A-ból az A kerethet, tehetsége megvan, önbizalma már alakul, ha megfelelően forgatja Lucho az első 3ast akkor nagyon nagy lehetősége lehet ennek a srácnak.
mahitoo írta:TripleH! Még az élő topikban írtad. Én is örülnék, ha Munir maradna, és LE rotálná az MSN-t. De erre rettenetesen kevés esélyt látok, a sztárok mindig játszani akarnak, és Munir ebből nem jönne ki jól sajnos. Tényleg sokan kutyaütőzték itt, de én figyeltem már fiatal korában is, nagyon nagy tehetség a fiú. De évi 300 perccel semmire sem fog menni.
Csatár ígyis úgyis kell Luchonak aki tud gólt lőni, namármost Munír úgyfest tud. Remélem valahogy összehozza, hogy legalább 1500 perce legyen idén, nem kell ide se Paco se Pérez. ha egy ilyen tehetségünk van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TripleH 2016.08.15. 00:09:17-kor.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.08.15. 00:07:00

Na, ez elég jól nézett ki elsőre, bár muszáj hozzátennem, hogy ebben a Sevillában fele annyi veszélyt nem éreztem, mint az Emery-csapatban. Képzett játékosokat igazoltak, sikeres edzővel, de valami mégsem az igazi. Lucas Digne játéka nagyon tetszett, tényleg, mintha Jordi lett volna a pályán. Soha rosszabbat tőle. Munir néhány labdaérintésből látványban az egész mezőny fölé nőtt, a gólját is nagyszerűen oldotta meg, pazar beszálló. Messi kicsit dekoncentráltnak tűnt a befejezéseknél, de sok lehetőséget teremtett, a mai nap így sikerült. Mondhatjuk, hogy eldöntöttük a szuperkupát már az első meccsen. Iniestáról mit tudunk?
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.08.15. 00:05:43

TripleH! Még az élő topikban írtad. Én is örülnék, ha Munir maradna, és LE rotálná az MSN-t. De erre rettenetesen kevés esélyt látok, a sztárok mindig játszani akarnak, és Munir ebből nem jönne ki jól sajnos. Tényleg sokan kutyaütőzték itt, de én figyeltem már fiatal korában is, nagyon nagy tehetség a fiú. De évi 300 perccel semmire sem fog menni.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.08.15. 00:05:20

Bob_Marley írta:Suarezre nyomtam, ő lőtte a "győztes" gólt és nagyot melózott egész meccsen. Nálam ő volt a MOM.
Nálam is.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.15. 00:03:37

Suarezre nyomtam, ő lőtte a "győztes" gólt és nagyot melózott egész meccsen. Nálam ő volt a MOM.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.15. 00:01:52

Na ennyit ért a Liverpool elleni zakó kb. Mondhatjuk hogy az első meccsen idegenbe eldöntöttük a szuperkupát egy olyan Sevilla ellen akik majd nagyon rágós falat lesznek minden nagycsapat számára idén.

Turan az első félidőbe megint nagyon gyenge volt, de látszik hogy piszkosul akar. Remélem a gólpassztól egy kicsit felszabadul. Pozitívum még Digne, Denis és Munir játéka.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.14. 23:59:25

Van ujra szavazas.

Jo masodik felidot jatszottunk, nagyon tetszett ez mar. Digne es Denis olyan szinten jol szalltak be, hogy arrol almodni se mertem. A kis francianak hala fel se tunt Alba hisnya, nagyon jo kis jatekos lehet belolr. Denis meg amilyen labdakat adott.. SR is pazar jobbhatved lehet nalunk, a nehez szitkuat ahogy megoldja, azt tanitani kene. Munir meg kulon orom, gyonyoru gol ismet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.14. 23:57:54

Nagyon jó volt ez így, a Sevillának nem voltak nagy lehetőségei, lezártuk őket. Elől meg ahogy kell bevertük. És Munir is, ezt jó látni.

Szép volt fiúk, így kell focizni egy idegenbeli első meccsen. Két gól a zsákban a kupa egyik füle meg a kézben, másikra is rá kell markolni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.14. 22:22:17

Samper írta: És ha netán a meccs a kritizálókat igazolja? Akkor LE fog elnézést kérni?
Igen feljön a fórumra, beregel és csak tőled spanyolul elnézést fog kérni... (Am. tudod mi az elnézés? mikor a kecskének adod hátulról és elnézel a szarvai közt.. :mrgreen: )
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.08.14. 22:19:31

Samper írta: Akkor LE fog elnézést kérni?
Szóban és írásban is.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.14. 22:16:52

mahitoo írta:De amúgy az "összeszokottság", meg "bízik benne". Tényleg megérteném, ha középre kéne, és nem merné berakni Umtitit. De baloson? Amikor ott játszott, akkor LE nem nézte a meccseinket? Vagy törölte a memóriát? :D
De még balra is előbb rakok egy oda-visszavágós meccsen olyat, aki ismeri a többieket. Egy védelemben meg pláne, nyelv, összeszokottság sok minden miatt. És amit kell lefogja hozni, eddig sincs vele baj.
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.08.14. 22:16:24

Normandia írta:Annyira odavagytok Matyi miatt. Most fogja hozni élete formályát. Lucho bízik benne, tegyük azt mi is.:-D
És ha netán a meccs a kritizálókat igazolja? Akkor LE fog elnézést kérni?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.08.14. 22:09:23

Ki is nyomtam, félkor menni kell melóba úgyis.
Nem hiszem hogy normális LE, ezért felesleges volt igazolni védőket ha ezt a balféket játszatja.
És ne legyenek illúziók, ha nincs Alba, vagy valaki középen hianyzik, ő lesz ott mindig.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.08.14. 22:05:05

De amúgy az "összeszokottság", meg "bízik benne". Tényleg megérteném, ha középre kéne, és nem merné berakni Umtitit. De baloson? Amikor ott játszott, akkor LE nem nézte a meccseinket? Vagy törölte a memóriát? :D
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.14. 22:01:01

Egy kupadöntőn jobban bízik abban, aki itt van régóta ez szerintem teljesen érthető. Digne majd fog játszani.

Azt meg hogy miért hoztuk, én is csak találgatni tudok, szerintem ránk sózták. :D Nézegettük a piacot volt egy ilyen lehetőség, hogy nem akart a Romanal maradni és elhoztuk. keretben elfér, de olyanok hogy Alba vetélytársa meg ilyenek szerintem totál felejtős. Nem is lenne értelme Albat lecserélni bárkire is, mikor a posztján az egyik legjobb és régóta itt van, totál ismeri a többieket ő is meg őt is a társak. Digne arra jött amit Adriano képviselt anno.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése