Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.04.09. 23:12:53

Sajnos megint nem sikerült győznünk. De sajnos ennél is rosszabb, hogy a csapat mintha fizikálisan és mentálisan is elfáradt volna. Ilyenkor látszódik meg a nyári túra és a transzferban hatása a játékosokon. Persze még nem veszett el semmi, viszont valaminek változnia kell, ha szeretnénk trófeákat nyerni az idén.
Bízzunk egy jobb folytatásban, mert még nem veszett el semmi. Mostantól pedig csak az Atmára koncentráljunk, mert a szerdai meccs nagyon fontos lesz.

Visca El BARCA!!!
Kép
tl
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.04.28. 14:38:01

2016.04.09. 23:08:15

Remélem a Sociedad meccs után ismét fordulatot vesz a csapat, mint tavaly! Hajrá Barca!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.09. 23:06:44

Crixus: Azokat is sokan kiröhögték, akik állandóan az asztalt verték mert Enrique sose merte a kispadra tenni vagy lecserélni az MSN valamelyik tagját. Tessék itt az eredménye... Jöttetek azzal, hogy ez a többi nagycsapatnál sincs másképp. Persze... A Realnál még a classicon is lemerte hozni Benzemat meg Balet Zidane, de a Bayern is rotál állandóan, meg a PSG is. Röhej, hogy ilyen Eibar elleni 4-0áknál nemlehett hozzányúlni ezekhez a sztárokhoz különben a fél világ azt nézte volna, hogy csapkodva hisztizve jönnek le a nagyúrak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.04.09. 23:02:40

Ha az elmúlt éveket nézzük az Anoeta a legnehezebb terep számunkra, tehát egyáltalán nem meglepő a vereség:
Barca at Bernabeu since 2008: 6-2, 2-0, 2-0, 1-1, 3-1, 1-2, 4-3, 1-3, 4-0
Barca at Anoeta since 2010: 1-2, 2-2, 2-3, 1-3, 0-1, 0-1
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.09. 23:02:11

Még mindig van 3(4) pont előnyünk, össze kell kapnunk magunkat.

Szerdán nincs mese, mindent bele kell adni az Atleti ellen, és remélhetőleg továbbjutunk, onnanstól pihenhetünk kicsit, mert könnyebb bajnokik jönnek, BL meg kb 2 hétig nem lesz akkor sem ha tovább megyünk.

Szerdán minden eldől, egy Bl továbbjutás az Atleti ellen nagyot dobhatna a fiúkon mentálisan!
Én úgy érzem, hogy ha tovább jutunk akkor végre elég nagy sikerélmény, és az feltüzeli a fiúkat a hajrára, szerintem itt lendülhetünk át a holtponton, és újból felfele ívelhetünk.

Most kell megmutatni, hogy miért a legjobbak a fiúk!

szerk:
Luis Enrique: "The upcoming period is a nice challenge for us to show the world why we are the best team in the world." =D>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2016.04.09. 23:03:13-kor.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.04.09. 23:00:59

Sajnos nem tudtam senkit bejelölni,mint a csapat legjobbját.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.09. 22:56:58

Nero. írta:Még mielőtt nagyon elszabadulnának az indulatok, maradjunk a száraz tényeknél. Mindenki aláírta volna hogy 3-4 ponttal megyünk neki az utolsó 6 fordulónak. Egy vereség még mindig belefér, arról nem is beszélve hogy még a két Madrid is hullajthat pontokat.

Viszont valószínűleg tényleg elfáradtunk. Szerdán még továbbmehetünk, de egy ilyen kifacsart Barcát könnyen kivág a BLbol egy Bayern.
Abszolút egyet értek mindkét bekezdéssel. A bajnokságban továbbra is jól állunk. Tavaly a szezon elején-közepén hullajtottunk inkább pontokat, most később jött a hullámvölgy.

A csapat tényleg fáradt. De ha túléljük ezt a nehéz időszakot, átlendülünk a holtponton, és hajrára meg tudunk újulni, akkor még bármi lehet.

Tavaly - igaz kicsit korábban - hasonló gyenge játékkal szenvedtünk vereséget a Sociedadtól, aztán beindultunk. Hátha most is igy lesz.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.04.09. 22:51:24

csababarca írta: ...
Egyet tudok érteni minden szóval. Ez a bajnokság, ha nem szedjük össze magunkat hasonlatos lesz a 2006/07-es bajnoksághoz, ahol csak a csapat lustaságán és az eltaktikázott formaidőzítésen múltak a kupák. Mondhatnám 2013/14-et is...

Amit hozzá tudok, hozzá lehet tenni. Sokan kiröhögték azokat, akik a 2-0-ás félidei állásról elbukott meccsek miatt szitkozódtak, hát most szerintem jól jönne az a +4 pont. :roll:
Más kérdés, hogy mi jön ez után.

Szerdán szerintem ilyen mentális és fizikális állapotban semmi esélyünk. Ráadásul az Atletico most lélektanilag is előnyben lesz, mert hazai pályán, annak tudatában, hogy a Barca a padlón van esélyesebb csapatként fog nekimenni a találkozónak, még akkor is, ha ehhez gól kell rúgjanak. Ha pedig megfognak a BL-ben azzal még lejjebb nyomhatnak minket, a hétvégén pedig újra bajnoki... :roll:
Ha most fogadnom kellene, akkor azt mondanám, hogy mindhárom fronton bukunk...
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2016.04.09. 22:50:28

visca el barca írta:pont se lett, pihenni sem tudtunk, úgyhogy totally worth it.

a szerda vízválasztó lesz, ha kiesünk a bl-ből, az akár a bajnokságot is magával ránthatja. sajnos úgy látszik pont a végére pukkadtunk ki. jövőhéten ráadásul valencia, aztán még megyünk a betishez, míg a madridnak nincs már nehéz meccse, az atletinek meg csak egy (idegen bilbao)
Azért még a real fogadja otthon a villarealt, rá 2 fordulóra pedig jönnek ők is az anoetaba. Abban viszont igazad van, hogy a szerdai meccs nagy vízválasztó lesz. Én nem féltem a srácokat, de ha valami, akkor egy madridban kivívott győzelem adhat egy utolsó nagy lökést a szezon hajrájára.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.09. 22:49:55

Még mielőtt nagyon elszabadulnának az indulatok, maradjunk a száraz tényeknél. Mindenki aláírta volna hogy 3-4 ponttal megyünk neki az utolsó 6 fordulónak. Egy vereség még mindig belefér, arról nem is beszélve hogy még a két Madrid is hullajthat pontokat.

Viszont valószínűleg tényleg elfáradtunk. Szerdán még továbbmehetünk, de egy ilyen kifacsart Barcát könnyen kivág a BLbol egy Bayern.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.09. 22:49:41

visca el barca írta:pont se lett, pihenni sem tudtunk, úgyhogy totally worth it.

a szerda vízválasztó lesz, ha kiesünk a bl-ből, az akár a bajnokságot is magával ránthatja. sajnos úgy látszik pont a végére pukkadtunk ki. jövőhéten ráadásul valencia, aztán még megyünk a betishez, míg a madridnak nincs már nehéz meccse, az atletinek meg csak egy (idegen bilbao)

Kicsit tavalyi real feeling van nálam, ők is kb ekkor pukkadtak ki...nálunk is hasonló a helyzet.

Azért a real is játszik még a deporral idegenben, a sociedaddal is idegenben, ezek legalább annyira nehezek mint nekünk a Vale otthon pl.,vagy a Villarealt is fogadják,az se könnyű meccs azért.
Atletico sorsolás a legkönnyebb, az tény.

Hazaiakat behúzza mindhárom csapat, idegenbeliek a neccesek érzésem szerint.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.04.09. 22:48:36

visca el barca írta: a szerda vízválasztó lesz, ha kiesünk a bl-ből, az akár a bajnokságot is magával ránthatja. sajnos úgy látszik pont a végére pukkadtunk ki. jövőhéten ráadásul valencia, aztán még megyünk a betishez, míg a madridnak nincs már nehéz meccse, az atletinek meg csak egy (idegen bilbao)
Azért ez nem igaz, fogadják Villarealt, ők is mennek még az Anoetába.
Nekünk meg a Betis lehet necces egyedül. Persze, ha úgy játszunk, mint ma, bárkinek van esély ellenünk.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.09. 22:47:24

csababarca írta:Vicc ez az egész amit művelünk, 0-2re vezettünk a Villareal ellen,azóta masszív lejtmenetben a csapat.
Ráadásul ugye ilyenkor még az sincs,hogy valaki bekotorja elől...egy két helyzet azért volt.

És ezért "ugattam" a klasszikus után is, fogható meccs volt, de beletojtunk, mondván "tartalékolunk" meg "nem fontos,mert vezetünk"...nagy bullshit.Ott lezárhattuk volna a reallal a párharcot, és az atlatico is még mindig tisztestávolból követne.
Ehelyett full kiélezett a bajnokság, Atletico 3 pontra,úgy hogy odaviszza vertük őket, Real meg 4re...magyarán egyszer kaphatunk ki, aztán szevasz.

Szerdán kíváncsi vagyok mire fogunk tartalékolni,mert úgy látom ez a szöveg nagyon megy mostanában.
Megyünk még a deporhoz,betishez...jó lesz ez, majd örülhetünk a harmadik helynek... :lol: :lol: :lol: csak mert január óta "tartalékolunk".
Ha a Real ellen tartalékoltunk volna akkor nem full csapat van fent és nem előre cserél. De ha annyi volt abban, akkor a feje tetejére is állhat az edző vagy más.
Utaztak egy csomót a játékosaink, s folyamat meccs van 2-3 naponta, nem bírjuk, de lassan lesz egy nagyobb szünet odáig kell kibírni.

Nem lehet valamit folyamat hozni, most van egy kisebb hullámvölgy, de pont ezért kell mindig tartalékolni amikor van rá lehetőség hogy maradjon erő.

Ez van, gyenge most a forma, de számolgatni hogy ennyi pont vagy annyi. A RM meg a Tico se fogja behúzni az összes meccsét.
pont se lett, pihenni sem tudtunk, úgyhogy totally worth it.
Én ez a baj amúgy. Kikaptunk, hát Istenem, de legalább voltak lehetőségek viszont mindenkit bedobtunk akiknek ma elvileg nem kellett volna játszani.

Jobban toltuk ezen a meccsen mint a RM vagy az Atletico ellen, összességében. Az egy dolog, hogy továbbra is lassabb a játék és legfőképpen a gólokért felelős emberek nem tudnak gólt lőni.....
mire gondolsz? a jól bevált barca elleni taktikára? lőjj egy gólt, aztán fetrengjél folyamatosan? abban mi a küzdés? :lol:
Az hogy minden párharcba belementek és kimaxolták magukat fizikálisan az nálam eléggé küzdés fogalma.
Te inkább kifigurázva írtad le, de nagy fetrengést se láttam. Ami volt, az minden meccsen van.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.09. 22:46:55

P.Kluivert9 írta:Villareal Sociedad nem nehéz?
nem. a villarreal idegenben gyenge, a sociedadot meg láttuk ma. nagyjából eibar szinten vannak
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2016.04.09. 22:46:36

Csak a remény maradt a jövőre...
Ezzel a hozzáállással nem sok minden lehet.
1 hét 3 meccs 1 nyert..... :evil:
ennyi.
Csinálni kell tovább!!

Visca CATALUNA
VISCA EL BARCA
P.Kluivert9
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2014.07.14. 00:30:52

2016.04.09. 22:45:10

visca el barca írta:pont se lett, pihenni sem tudtunk, úgyhogy totally worth it.

a szerda vízválasztó lesz, ha kiesünk a bl-ből, az akár a bajnokságot is magával ránthatja. sajnos úgy látszik pont a végére pukkadtunk ki. jövőhéten ráadásul valencia, aztán még megyünk a betishez, míg a madridnak nincs már nehéz meccse, az atletinek meg csak egy (idegen bilbao)

Villareal Sociedad nem nehéz?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.09. 22:42:49

pont se lett, pihenni sem tudtunk, úgyhogy totally worth it.

a szerda vízválasztó lesz, ha kiesünk a bl-ből, az akár a bajnokságot is magával ránthatja. sajnos úgy látszik pont a végére pukkadtunk ki. jövőhéten ráadásul valencia, aztán még megyünk a betishez, míg a madridnak nincs már nehéz meccse, az atletinek meg csak egy (idegen bilbao)
Bob_Marley írta:Sociedad nagyot küzdött
mire gondolsz? a jól bevált barca elleni taktikára? lőjj egy gólt, aztán fetrengjél folyamatosan? abban mi a küzdés? :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.09. 22:42:38

hdavid írta:Neymar ha így folytatja akkor nyugodt szívvel mehet citybe...
Azert na..:D Inkabb nyugodtan johet egy normalis 4. ember elore, akit tenyleg hasznalunk is. Ki van pukkadva mindenki az MSN-bol, de talan leginkabb a brazil - aki a legtobbet akar haknizni a nyaron..

Normandia: Otlettelen jatek, nagyjabol ennyi. Nem lotyogtunk annyira, mint a Real ellen szerintem, volt hjatas es kuzdes, de egyszeruen nem tudtunk mit kezdeni veluk.
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2016.04.09. 22:33:12

Elfaradtak a sracok a szezon veghajrajara.. Meg a vak is latja, pontatlanok, lassuak, foleg fejben, egyszeruen faradtak, ami nem is csoda egy ilyen ev, szezon utan... Ez varhato is volt valamilyen szinten. Csak sajnalom, mert tavaly pont ekkor lett eles a csapat, iden meg pont most ereszt le ugy tunik :(

Ettol fuggetlenul meg a kezunkben van a sorsunk, de azt eddig is tudtuk hogy az Anoetaban nem nyerni jarunk, inkabb az leszorakozott 2-2, meg az utolso 15 20 percekben elszorakozott meccsekkel lehet a baj. Viszont az latszik, hogy vagy osszeszedik a csapatot Lucho a vegere, vagy akkor komoly bukta lehet ez a szezon, pedig meg 1 honapja hurra hangulat volt, most meg johet a fel csapat elkuldes, Lucho gaz, meg stb hszok, de valljuk be, ok is emberek, s ez varhato volt valamikor. Remeljuk kilabalunk ebbol a godorbol, s akkor meg akarmi lehet, de valamit ki kell talalni a stabnak, mert a rotalas ellenere is, kb. a zsenijeink, meg ugy un block hulla a csapat.

En bizok bennuk, de ha kicsit is aterezzuk a helyzetuket, akkor valljuk be, nagyon kemeny meccsek voltak, nagyon sok szepet adtak a sracok, nem szabadna most atesni a lo tuloldara s szapulni ezerrel, szerintem. Ki kell tartani, aki meg nem az jobb ha most talal egy divat csapatot s szurkoljon annak, vagy az aktulais legjobbnak, legalabb a divat szurkolok elhuznak egy idore.. :)

A meccset hozhattuk volna, HA frissek lettunk volna, de egyszeruen fejbe ( is ) elfardat a csapat. Messi 2, 3 helyzetebol min. 1 et bever ha okes, ne is beszeljunk Munir 2. perces helyzeterol... Na mindegy fel a fejjel, tartsunk ki a csapat mellett, annal nagyobb lesz a dicsoseg, remelhetoleg.. :!:

VAMOS BARCA :!:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.09. 22:32:38

Vicc ez az egész amit művelünk, 0-2re vezettünk a Villareal ellen,azóta masszív lejtmenetben a csapat.
Ráadásul ugye ilyenkor még az sincs,hogy valaki bekotorja elől...egy két helyzet azért volt.

És ezért "ugattam" a klasszikus után is, fogható meccs volt, de beletojtunk, mondván "tartalékolunk" meg "nem fontos,mert vezetünk"...nagy bullshit.Ott lezárhattuk volna a reallal a párharcot, és az atlatico is még mindig tisztestávolból követne.
Ehelyett full kiélezett a bajnokság, Atletico 3 pontra,úgy hogy odaviszza vertük őket, Real meg 4re...magyarán egyszer kaphatunk ki, aztán szevasz.

Szerdán kíváncsi vagyok mire fogunk tartalékolni,mert úgy látom ez a szöveg nagyon megy mostanában.
Megyünk még a deporhoz,betishez...jó lesz ez, majd örülhetünk a harmadik helynek... :lol: :lol: :lol: csak mert január óta "tartalékolunk".
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.04.09. 22:32:00

Skacok, csak a végeredményt tudom, mi volt a meccsen, mert éppen névnapoztam.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
hdavid

2016.04.09. 22:31:10

Neymar ha így folytatja akkor nyugodt szívvel mehet citybe...
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.04.09. 22:29:45

Egyetértek az előttem szólókkal, mert 3. meccs óta látni a szenvedést! Messi értékelhetetlen volt Neymar szintén! Munir súlytalan -1 ember.
Egy-egy mérkőzés sikerülhet gyengébbre, de ez a klasszikus óta tartó lassú, körülményes enervált elképzelés nélküli játék mást mutat! Nem véletlen hogy nehéz a blben duplázni, hiszen az a plusz 10+ meccs amit le kell játszani ilyen-olyan kupák keretében, meg klub vb, meg a válogatott meccsnapok ilyenkorra kipukkasztja a csapatot! Pláne hogy LE. idén maximum 3x cserélt 3at egy meccsen!
Van még egy kis előnyük, de ez a mai vereségünk nagy lökést adott a 2 madridi üldözőnek! vérszemet kaptak! Ráadásul a calderonban szerdán a bl sors is eldől, aggódom a ma látottak alapján!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2016.04.09. 22:29:09

Nem kell sírni, még nem estünk ki sehonnan, meg négy pont előny is sok.
Ez a taktika, így az Atletico is elhiszi, hogy meglehet a bajnokság meg a Real is, így kiesnek a jövő héten a BL-ből. Onnan meg megint veretlenségi széria jön. :lol: :lol: Azért tolta túl Lucho a rotálást ma.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.09. 22:27:47

Meg 1 botlas belefer, remelem annal tobb nem lesz. Mai nap a hozzaallassal nem volt bajom, az inkabb zavart, hogy full otlettelenek voltunk, de ezt Suarez es a galakozeppalya hianyanak is be lehet tudni. Remelhetoleg szerdan megmutatjak a sracok, es nem ilyen jatekot kell neznunk..
Válasz küldése