Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.02. 22:27:23

Én is pipa vagyok, mert ez lehetett volna egy jó este is, de azért olyan érdekes dolgokat olvasok...

Sztem abszolút lefociztuk őket, ráadásul félgőzzel. Ami helyzetük és góljuk volt, iszonyú szerencsés esetekből jött csak, nem bármiféle felépített játékból. A 20. perctől kellett volna kb emberelőnyben játszanunk, de akárhogy is alakult, abszolút semmi tétje nem volt a presztízs értékén kívül.
3 meccsen kell pontot vesztenünk a maradék 7ből, ha jól számolom, ha el akarjuk veszteni a bajnokságot, ennek 0.0 az esélye.

Az egyetlen dolog, ami kicsit aggaszt, hogy az utolsó negyed órában mintha fizikailag nem bírták volna, nem pedig csak a szokásos lötyögés volt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2016.04.02. 22:27:18

Nem is nagyon lehet értékelni a meccset, mert a 60.perc után nem volt középpálya.
Na most, az hogy Messit kiveszi a támadóharmadból, aztán beteszi az amúgy is elég gyengén védekező középpályára szerintem nagy butaság volt. Főleg azért mert elől a két fogalmatlan mindent kihagyott. Aztán, hogy Arda ilyen rosszul szállt be, hát hihetetlenül bosszantó.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.04.02. 22:26:59

A vicc, hogy Ronaldot leszedték a védőink a pályáról, kevesebbet csinált mint nálunk Neymar, aztán ő dönti el a meccset...De hát ilyen a világ legjobbja.
7 meccs van hátra, minimum ötöt meg kell nyerni.
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.04.02. 22:26:02

Bőven jó volt ez. Nem sérült le senki, izgalmas volt és nem is fáradtunk el. Persze ha Ramost már kiküldi az első vagy a második esetnél, más lehetett volna, de annyit hibázott ma ez a bíró, hogy felesleges erre fogni.
94:39 6 - 1
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2016.04.02. 22:25:56

Megloptak. Elárultak. Átvertek. Csóró csabimo, még fizetett is ezért a fsért. Ő mit érezhet? Bár csak egy meccsről volt szó, megmondom őszintén, leszrom az egészet innentől. Szögre akasztottam a mezt egy időre, nem vagyok hajlandó eltűrni ezt a látott hányást, ezt a maró idegességet, ezt a forrongó tehetetlenséget, amikor látom, hogy a Schuster-féle madrid óta a legesleggyengébb csapat jött ki ellenünk és a hazai pályánkon röhögve megvertek minket. Nekem a real elleni meccs 30 pont előnyben is olyan, hogy enni is alig bírok már délután. Semmi, egy BL győzelem, egy 190+ pontos szezon, semmi, a büdös nagy világon semmi nem hoz annyi örömet a futballban, mintha megverjük a realt. Nem teszem ki sem az idegrendszeremet, sem a lelkivilágomat ennek a hangtalan kínzásnak, amit érzek. Sírni tudnék az idegességtől, nem tudom, hogy mikor éreztem ilyet legutóbb... Májusban írjatok rám, hogy hogy állunk, nekem most csurig telt a pohár szrral.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2016.04.02. 22:27:45-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.04.02. 22:25:10

visca el barca írta:sosem jó kikapni a realtól, de inkább most, egy tét nélküli meccsen, mint mondjuk a bl-ben.
a játékvezetés nem érdekel, ami inkább aggaszt az az, hogy teljesen kipurcantunk a 60. percre. atleti elleni meccsre kellene a jó kondi
Szartunk bele, hányingerem van.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.04.02. 22:24:56

szégyelljék magukat. És nem az eredmény miatt, hanem a lelkesedés és a hajtás miatt. Cruyff emléke? Hagyjuk. Egyébként nem Arda becserélése volt a baj, hanem az h Rakiticet lekapta. Ini a 70. perctől a seggén vette a levegőt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.02. 22:23:12

sosem jó kikapni a realtól, de inkább most, egy tét nélküli meccsen, mint mondjuk a bl-ben.
a játékvezetés nem érdekel, ami inkább aggaszt az az, hogy teljesen kipurcantunk a 60. percre. atleti elleni meccsre kellene a jó kondi
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2016.04.02. 22:22:56

Lehet korai, de a mai meccsen nagyon alul teljesítettek a srácok! Azért ha másért nem, akkor Cruyff miatt illett volna hajtani. Konkrétan 0 volt a középpályánk, úgy jöttek át rajtunk, ahogy akartak. Elől meg a triónk egy tripla 0 volt ma. Senki nem védekezett közülük, csak álltak elől!
Sanszos, hogy a bajnokság így is meg lesz, de magunknak tesszük nehézzé, és ahelyett hogy levertük volna a Madridot, és elvesszük a maradék önbizalmukat is, most nyernek egy olyan meccset, amivel fel tudják szívni magukat, és elhiszik, hogy képesek bl-t nyerni...és a végén még össze is jön nekik. LE is rosszul nyúlt bele a meccsbe. Oké ,hogy elől nem mer cserélni, de könyörgöm. Levinni azt az embert, aki egyedül dolgozott középen. Utána át is rohantak rajtunk. Szóval lehet okulni, de az biztos, hogy ezt illett volna komolyabban venni!!!
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2016.04.02. 22:18:24

Az az egészben a legszomorúbb, hogy az egész spanyol futball magasan uralja Európát, legyen EL BL stb, és a játékvezetés nagyon durván a közelében sincs.

Fújkálnak össze vissza, azt se tudják hol vannak, következetesség sehol.
Meccs tök mindegy mi lesz mert bajnok a Barca, de egyszerűen no komment a játékvezetés összességében ...
Sokszor azt hiszi az ember, hogy idefújnak, odafújnak, mert ennyire vakok nem lehetnek, pedig sajnos ennyire fogalmatlanok.
madridista
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.04.02. 20:11:59

Jó a kezdő, örülök, hogy LE a gálakezdőt küldi fel. Az MSN-en és a kp-n ma sok fog múlni, úgyhogy remélem mindenki jó napot fog ki. Persze a védelemnek és Bravonak is fontos szerepe lesz, bár remélem nem nagyon kell majd játékba avatkozniuk.
Fontos, hogy mi lőjük az első gólt, de akkor sem lenne nagy gond, ha ők szereznének vezetést, mert ez a csapat bárki ellen képes fordítani. Engem nem érdekel hogy, csak legyen meg a 3 pont, bár egy x esetén sem dőlnék a kardomba, de azért jobb lenne nyerni. :D

Visca El BARCA!!!
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.02. 15:02:59

Alfa írta:Modric általában visszazár viszont Kroos nagyon sokszor tojik az egészre és úgy kb hátrakocog viszont ott már nem nagyon töri magát, James pedig még hátra sem megy általában csak elől vár a labdára Ronciékkal. Ha Zidannak van egy kis esze James helyett Casemirot játszatja, aki egyedül nem tudja megreformálni a Real védekezését viszont egy kicsit tud javítani a szervezettségen.
Casemiro fog elvileg kezdeni, Kroos meg előrébb játszik így, ahol valamivel jobban ment neki a játék a múltkor is. Kíváncsi leszek nagyon, ha meg tudjuk fogni a középpályájukat, akkor meglehet a meccs simán is akár, de Casemironak hála ez nehezebb lesz.. Rakiticen sok fog múlni, a többiekért nem "aggódok", de remélem ő se jön majd zavarba ha letámadják, és nem lesznek bután eladott labdái. Bár hál istennek Kroosszal néz majd szembe javarészt, tőle meg talán nem kell olyan intenzív letámadástól tartani..

Amúgy Messi még nem lőtt gólt a Realnak Lucho regnálása alatt, itt lenne az ideje lekezdeni.. :twisted:
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.04.02. 14:17:59

A Zidane féle Madrid engem még nem győzött meg , nem volt olyan meccs ahol azt tudtam volna mondani , hogy igen ez az a Real Madrid aki bárkit képes megverni és minden sorozatban az egyik fő esélyes. Ha ebből indulok ki akkor ma sima győzelem az ami elvárható. Miénk a világ legjobb formában lévő csapata a világ legjobbjával, megspékelve 98.000 fanatikus tapsolóval és 2.000 igazi szurkolóval. A csapatnak Cruyff emlékéért is kell harcolni ami plusz motivációt fog adni. Viszont ez egy El Classico lesz ahol soha sem számított a jelenlegi forma és a tabellán való helyezés. A Real mint csapat nagyon gyenge viszont egyénileg kiváló játékosok alkotják akik bármikor eltudnak dönteni egy meccset. Közhely generátor off.

A meccsen a védekezésen fog múlni. És pont ezért van előnyünk. A Real képtelen csapatként védekezni a "nagy" hármas elől sosem jön hátra védekezni miközben Marcelo rendre fennmarad , de ami durva , hogy a középpályájuk is hasonló szinten szokott védekezni. Modric általában visszazár viszont Kroos nagyon sokszor tojik az egészre és úgy kb hátrakocog viszont ott már nem nagyon töri magát, James pedig még hátra sem megy általában csak elől vár a labdára Ronciékkal. Ha Zidannak van egy kis esze James helyett Casemirot játszatja, aki egyedül nem tudja megreformálni a Real védekezését viszont egy kicsit tud javítani a szervezettségen. Nálunk annyi a különbség , hogy a teljes középpálya védekezik illetve , hogy az MSN is néha visszazár vagy legalábbis letámad ezzel zavarva az ellenfél támadás építését. Ilyen klasszisok mellett rohadtul nem mind1 , hogy hány ember védekezik komolyan és ki az aki csak tessék-lássék módon hátrajön. Az valószínűsíthető , hogy most sokkal nagyobb százalékon fognak pörögni úgyhogy kicsit talán jobban fognak védekezni viszont ebben számukra annyi veszély van , hogy hamar kifáradhatnak ahogy azt tették tavaly is Barcelonában pedig ameddig bírták bőven ők voltak a jobbak.

Én sima meccsre számítok még úgy is , hogy egy ilyen meccsbe tényleg minden benne van , ettől függetlenül én egy több gólos győzelmet tippelek ( 3-0 Messi3x 8) ).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.02. 11:45:04

Elődöntőre vagy döntőre gondoltam,bár szerintem elég egyértelmű...
Ráadásul nekem inkább egy döntőt sugall a megérzésem. Nincs az az Isten, hogy BL döntő nélkül menjen le ez a Barca-Real korszak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.02. 11:34:11

Én sem izgulok, mert jó előnyünk van, otthon vagyunk, egyben a csapat. Én ikszre számítok, de ha nyerünk nem leszek boldogtalan. :lol: Balere kell nagyon figyelni, pontrúgásoknál, lövéseknél, kontránál. Elől meg majd bepattan valakiről, Neymar pl elég fitt lehet, jó meccset várok tőle.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.02. 11:24:48

Squad (vs Real Madrid): Bravo, Ter Stegen, Alves, Pique, Bartra, Mascherano, Vermaelen, Alba, Busquets, Rakitic, Sergi Roberto, Iniesta, Arda, Rafinha, Munir, Messi, Suarez, Neymar

Vidalon meglepődtem kicsit, bár játszani én se játszatnám ma, Marcelo megenné reggelire kb. Rafinha viszont keretben, ez jó hír, reméljük olyan sima lesz, hogy ő is kaphat pár percet.. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.02. 10:45:58

Nero szerintem arra utalt, hogy majd az elődöntőben összekerülünk velük. Tavaly elkerültük őket, idén lehet úgy alakul, hogy pont ellenük meccselünk a döntőért - már ha mindkét csapat továbbjut ugye.
Vagy a döntőben is találkozhatunk velük, ha az elődöntőben nem. Van egy sejtésem, hogy ők PSG-City győztesét kapják, és igy meg lesz nekik a döntő. Az Barca-Atletico párharc győztese meg nyilván a Bayernt kapja.
De remélem nem igy lesz. Annak örülnék, ha továbbjutásunk esetén mi kapnánk a City-PSG győztesét, ebből valószínűleg Barca-PSG lenne, azok meg jó kis meccsek szoktak lenni. A Bayern pedig remélem bosszút áll a 2 évvel ezelőtti kiesésükért a Madridon, és igy összejönne a Barca-Bayern (számomra legalábbis) állomdöntő.
az első meccsünkön nekem úgy rémlik jól bejöttek a ziccerek ha volt is néhány kihagyott, aminek be kellett menni az be is ment. akkor inkább a Real ziccerek maradtak ki - illetve: akár be is mehetett volna néhány...
Nekem kicsit másképp rémlik. Tényleg volt egy jó periódusa a Realnak, a második félidő elején, meg azt leszámítva is volt 1-2 nagy helyzetük, de a meccs nagy részében nagyon alárendelt szerepben voltak, tőlünk is kimaradt jó néhány helyzet, a végén még majdnem Piquevel is gólt lövettek. :lol: :

Egyébként én nem nagyon izgulok. Úgy érzem, hogy bár Zidane-nal javultak Benitezhez képest, és szorosabb meccsre számitok, mint ősszel, a győzelmünket szinte biztosra veszem. A Barca vs. Real topicban én is fejtegettem, hogy talán ez egy kicsit szürkébb Klasszikus lesz, de most már ezt egyáltalán nem érzem a levegőben.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.02. 10:02:08

Chino írta:
Nero. írta: Viszont van egy olyan érzésem hogy nem ez lesz az utolsó klasszikus ebben a szezonban.
Hacsak nem nyernek Bl-t nem fog összejönni. Már a négy között is minden erős csapatok lesznek, hacsak nagy meglepetés nem lesz. Egy Bayern-Atletico/Barca-PSG trió mellett nem lesz könnyű nekik.
Nero szerintem arra utalt, hogy majd az elődöntőben összekerülünk velük. Tavaly elkerültük őket, idén lehet úgy alakul, hogy pont ellenük meccselünk a döntőért - már ha mindkét csapat továbbjut ugye.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.04.02. 08:06:39

az erőviszonyokról, az esélyekről, már írtam a másik topikban, még egy pár szó a foci-szerencséről...
az első meccsünkön nekem úgy rémlik jól bejöttek a ziccerek ha volt is néhány kihagyott, aminek be kellett menni az be is ment. akkor inkább a Real ziccerek maradtak ki - illetve: akár be is mehetett volna néhány...
ha ezt nézem inkább a madridiaknak áll a zászló, ők lendületben vannak, mi meg torpantunk, ebből bármi kijöhet...
a gólgyártók: Messiben bízhatunk, Neymar és különösen Suarez bőven rászolgált a fordulatra, hogy most ki jöjjön nekik a lépés én tehát az MSN.-ben bízom.
hátul: Alves fegyelmezettségén sok fog múlni, de a Marcello-CR. kettős nagyon veszélyes sokszor befürdették már..., Piqueben bízom, bár egy-egy botlás benne lehet, Masc. hozza amit lehet, Alba nálam a leggyengébb pont, még emlékszem hogy Carvalaj is hogy megszívatta...
nagyjából tehát azt remélem, hogy elég lesz az MSN. produkciója a védelem megingásaihoz....azzal együtt, hogy a középpálya a helyzet kulcsa de ott (is) nagyjából kiegyenlített küzdelemre számítok.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.02. 03:58:09

Én nem érzem olyan biztosnak ezt a meccset. Eléggé tartok a Madridtól. Ha olyan meccset játszanak, mint a Roma ellen oda-vissza vagy a legutóbbi bajnokijuk többségén, akkor nem lesz gond, de ha jó napot fognak ki könnyen ők jöhetnek ki belőle jobban. Én látatlanban egy X-el kiegyeznék, hiába csökken az előnyünk így a 'ticoval szemben.
Nem hiszem, hogy itt gála lesz, egyik féltől sem.
Amire vigyázni kell azok a pontrúgások és az ívelések. Abban jelenleg a szűk elitbe tartoznak, mi viszont sokkal halványabbak vagyunk ebben a tekintetben, mint tavaly.
Azon is sok múlik majd, hogy melyik csapat jön ki jobban a válogatott szünetből.
Legyen egy szoros győzelem aztán örüljünk. [-o<
Nero. írta: Viszont van egy olyan érzésem hogy nem ez lesz az utolsó klasszikus ebben a szezonban.
Hacsak nem nyernek Bl-t nem fog összejönni. Már a négy között is minden erős csapatok lesznek, hacsak nagy meglepetés nem lesz. Egy Bayern-Atletico/Barca-PSG trió mellett nem lesz könnyű nekik.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.01. 21:57:16

Rég volt már ilyen, hogy ennyire ne adjon adrenalint egy Classico, pláne nem egy bajnokság végi. Remélem látunk szép dolgokat majd, nem kapunk ki, nem hajtjuk ki magunkat feleslegesen, és nem sérül le senki.
Viszont van egy olyan érzésem hogy nem ez lesz az utolsó klasszikus ebben a szezonban.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.04.01. 20:40:29

A mai edzésen is rendesen edzett az egész keret, kivéve persze Mathieu-t. A felvételek alapján Albáék is végig együtt cicáztak a többiekkel. Szóval nem hiszem, hogy lenne bármi akadálya, hogy ne kezdjenek holnap.

Érdekes, hogy ahogy közeledik a meccs, egyre inkább szeretném, hogy nyerjünk, pedig eddig úgy voltam vele, hogy egy X is bőven elég. Én mindig tartok kicsit a Madridtól, szóval most is van bennem egy kis félsz a meccs előtt. De bízok a fiúkban, meg abban, hogy jobban együtt vagyunk mint CSAPAT, és meglehet a győzelem, végső esetben egy X.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.21. 22:54:33

Matyi sokadszor szállt be pocsékul a meccsbe, szinte tendencia, más megoldást kell találni. Szögletnél is saját magát fogta, bár területet szoktunk védeni, de én elvárom tőle, h ezen a szinten számítson a labdára, h az bizony eljut hozzá.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.03.21. 22:42:28

Chino írta: ... Lehet, hogy nem vagy tisztában vele, de az lesz a következő meccsünk, nem évül el azért mert válogatott szünet lesz.

Semmi felforgatás nem volt. Gyakorlatilag egy Sr-Arda csere volt szélen az első számú jobbhátvédünkkel. A védelemben pedig egy kh-kh csere. Ezzel mit forgatott fel?
Nem hízelgő rám nézve, hogy azt feltételezed rólam, nem tudom mi lesz a következő meccsünk. De biztos nem megbántani akartál egy Barcelona szimpatizánst. Sőt, azt is tudom, hogy a piros lap nem évül el, csak ha valaki letöltötte a kiszabott büntetést.
A felforgatásról csak annyit még, hogy Lucho is ezt nyilatkozta:
"Össze voltunk zavarodva a meccs második félidejében, pusztán ennyi történt."
Tényleg nem mondta ki, hogy igen, én zavartam őket össze a cseréimmel.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.03.21. 20:48:53

Való igaz, nem nagy tragédia. Szerencsére az előnyünket így is növeltük.
mi legalább hoztunk innen egy pontot, a Real meg az ATMA zakózott itt.
Inkább itt bénázzunk egyet, mint a BL-ben.
Az egész csapat szét volt esve a második félidőre.

A bíróval meg fölösleges foglalkozni. Borzalmas volt, mindkét félnek tévedett rendesen.
És ahogy elnéztem az összefoglalókat, ez a hétvége a bírókról szólt. Majd minden meccsre jutott egy hatalmas tévedés, baki.
Válasz küldése