Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.01.08. 16:32:02

20tek írta: Egy bizonyos szintig nem csak a futball, hanem minden más is az életben erkölcsi kérdés. Van egy minimum, amit be kell tartani - ezt az adott társadalom/kultúra elég egyértelműen lefekteti íratlanul is. Na most a szándékos beletaposás a földön fekvő játékosba, abszolút nem ez a szint. Ezt nem szentesíti semmi. Nincs olyan, hogy ez a célfutbal. Abba az tartozik bele, hogy lerántom vagy felrúgom a játékost, ha máshogy nem tudom megállítani - nem szép, de ez van, jó esetben a vétkes megkapja a büntetést. De pl az Espagnol kapus féle taposás nem tartozik ide. Az nem célfutball, nem is a játék tördelése. Az futballtól, sőt a sporttól teljesen függetlenül elítélendő. Engem nagyon felháborít, amikor ezeket az eseteket azzal mentik, hogy célravezető. Ilyen értelemben ha én a visszavágó előtt elmegyek és baltával felvágom az ellenfél kapusának a koponyáját, és ez segít másnap győzni, az rendben van, hiszen célravezető volt (persze csak ha "jól' csinálom, és a rendőrség nem kap el, ahogy a beletaposás is csak akkor "jó", ha a bíró nem látja)
A példa szándékosan durva, de a párhuzamban hol a hiba? Miért fér bele a pályán vagy azon kívül egy aljasság? Azért mert az segít győzni?
Maximálisan egyetértek ezzel. A keménység és a célfoci soha nem lehet aljas és szándékosan durva. Lehet kemény, lehet célfoci, hogy mondjuk ne kapjunk 4-et, húzzuk ki döntetlenre stb, de annak amit López tett köze nincs ezekhez. Egy célja volt, hogy előre megfontoltan, alattomosan fájdalmat okozzon, vagy sérülést. Ennek semmi köze a "benne van a játékba" közhelynek. Fociztam 14 évig tudom mi a különbség. Megye 1-be sem divat ez.
Itt sokan nem emlékeznek már a Dalnoki kontra Csikar párharcokra. Pedig de sokszor tette ki az oldalvonalon kívülre a Csikart a Jenő, de sohasem a lábtörés volt a célja. Szóval a keménység és vagy a játék hevében elkövetett szabálytalanságnak semmi köze a López féle aljasságnak és bizony el kellene tiltani jó pár mecstől. Tudom, hogy nem fogják, csak az a gáz, hogy ez a nyomi azt hiszi, hogy majd legközelebb is megússza majd. Ne így legyen.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.08. 16:28:30

Igen, igazad van van egy minimum, mindenhez van egy minimum erkölcsi szint. A kapus esete volt úgymond "kirívó" az egy sunyi dolog volt, lehet naiv vagyok vagy mákunk volt vagy miegymás, de nem éreztem benne komoly sérülésveszélyt, inkább klasszikus genyóság volt. Nem az egész testsúly volt rajta és inkább csak a sarka. Rohadtul tud fájni, de konkrétan ilyenbe nem fog belesérülni. A példád tanító jellegét úgy érzem leszűrtem, de én összességében nem éreztem súlyosnak azt az esetet sem. Ami valószínű válasz volt pl arra, hogy volt mikor erőteljesebben léptek oda a kapunak, vagy már előtte is ha jól rémlik Suarezzel összekapott a kapus. Messi volt a szenvedő, de bárki állt volna ott, "erőt demonstrál". Nem mondom, hogy ezek a futball szerves részei, mert nyilván nem, de egy fizikai kotakt sportban előfordulhatnak ilyen aljasságok nálam. Pepe esete az több mint aljasság volt, leköpni a másikat több mint aljasság (az pl megalázás), de odaszúrni, hogy az fájjon nálam belefér kategória. Ebben szerintem meggyőzni nem fogjuk tudni a másikat, alapvetően abból indult, hogy az Espanyol aljas volt, Messi kontra kapus esete volt olyan, ami a határeseten mozog nálam.
Kép
Kép
Kép
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2016.01.08. 16:05:43

Bob_Marley írta:
noname írta:...Továbbra sem erkölcsi kérdés a futball, mindenki úgy próbál nyerni ahogy tud és amit enged a bíró...
Egy bizonyos szintig nem csak a futball, hanem minden más is az életben erkölcsi kérdés. Van egy minimum, amit be kell tartani - ezt az adott társadalom/kultúra elég egyértelműen lefekteti íratlanul is. Na most a szándékos beletaposás a földön fekvő játékosba, abszolút nem ez a szint. Ezt nem szentesíti semmi. Nincs olyan, hogy ez a célfutbal. Abba az tartozik bele, hogy lerántom vagy felrúgom a játékost, ha máshogy nem tudom megállítani - nem szép, de ez van, jó esetben a vétkes megkapja a büntetést. De pl az Espagnol kapus féle taposás nem tartozik ide. Az nem célfutball, nem is a játék tördelése. Az futballtól, sőt a sporttól teljesen függetlenül elítélendő. Engem nagyon felháborít, amikor ezeket az eseteket azzal mentik, hogy célravezető. Ilyen értelemben ha én a visszavágó előtt elmegyek és baltával felvágom az ellenfél kapusának a koponyáját, és ez segít másnap győzni, az rendben van, hiszen célravezető volt (persze csak ha "jól' csinálom, és a rendőrség nem kap el, ahogy a beletaposás is csak akkor "jó", ha a bíró nem látja)
A példa szándékosan durva, de a párhuzamban hol a hiba? Miért fér bele a pályán vagy azon kívül egy aljasság? Azért mert az segít győzni?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.08. 15:15:49

Bob_Marley írta: És elolvastam, értelmeztem. Engem meg az érdekel, hogy nyertünk vagy sem. Igen nyertünk, nem éreztem őket extrém durvának (leírtam miért, példákat is felhoztam), innentől engem nem érdekel, hogy rugdosódtak. Senki nem sérült meg, rúgtunk négyet. Te meg ekézed a másik csapatot, hogy éppen nem kedvedre játszik. Én meg ezzel rohadtul nem értek egyet. :D Meg hogy csak ellenünk van így stb. De azért általánosítasz, hogy gyenge technikájú emberek. Meg patkányok meg társai. Továbbra sem erkölcsi kérdés a futball, mindenki úgy próbál nyerni ahogy tud és amit enged a bíró.

Befejeztem, mert sehova nem vezet ez.

aláírás: egy tuskó. :D
Felesleges ez az ironizálás, nem erről szól az egész. A lényeg, hogy vannak olyan meccsek, nem is kevés, ahol az ellenfél tördeli a játékot, agresszívan védekezik, persze ez sem szép, és nem túl szimpatikus, de olykor belefér.
Az pedig amiket felhoztál, hogy szándékosan mellbe taposnak, meg serdülő meccsen mi volt, az már egy kicsit más kávéház, de ennek ellenére azt mondom, hogy az már nem futball. Lehet, hogy neked az, de akkor gyökeresen ellentétes nézeteink vannak erről a sportról.
És igen, több sérülésveszélyes belépő is volt, amiben a legnagyobb gond, hogy szándékosak voltak, és ezért nevezem ezt patkányságnak. Sok komolyabb sérülés adódik elkésett belépőkből, de ez tényleg benne van a fociban. Nem kell messzire menni, ott volt Rafinha esete. De az inkább egy szerencsétlen eset volt. Ilyenek vannak. És mi lett az eredménye. Egy egész szezont ki kell hagyni, amikor egyre ígéretesebb lett, felnőtt válogatottban játszott. De hasonlókra direkt játszani az szerinted normális? Ezek az emberek ebből élnek, és ha egy pár hónapos felépülésből visszatérnek ki tudja milyen szinten.
Itt szerintem az a probléma, hogy más elképzelésünk van erről a sportról. Csak ebben szezonban is volt pár meccs, ahol keményebb volt az ellenfél, de nem alattomos módon, és ez a különbség.
Félre ne érts ne azt mondom, hogy az a követendő példa, hogy épp hogy hozzád érnek és fetrengj a földöm, de van egy határ. Pepe ámokfutásába se sérült bele senki, és valószínű, hogy Casquero-nak sem okozott álmatlan éjszakát, de belefér?

Az meg, hogy ezzel meccs után el is büszkélkednek no comment kategória. Ha azt nyilatkozza valaki egy 4:1-es vereség után, hogy tökéletesen sikerült amit akartunk, szerintem mindent elmond.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.01.08. 13:31:26

visca el barca írta:
hajnesz írta:A foci, tudtommal még mindig a nyerésről szól, bármi áron.
és ezt hogy képzelted el? két messi taposásért jár egy gól, vagy ha 3x alávágnak neymarnak azért 11-est fognak kapni? azzal még soha senki nem nyert meccset, hogy alja tajparaszt módjára rugdosódott 90 percig. 1, azaz egy kapura lövésük volt egész meccsen, azt is ajándékba kapták.
Ha nekem azt mondaná az edző, hogy 3szor könyököljek be Messinek, meg kétszer csússzak oda keményen Businak, mert így tudjuk kellően tördelni a játékot, én szó nélkül megtenném. Tudták, hogy ki tudnak minket provokálni, mi sem maradtunk adósok szájkaratéban, a végén már nem is a meccsre koncentráltunk. Ha tegyük fel kihúzták volna egy szoros 1-1 2-1-el a az első meccset, mindjárt értelmet nyer a játék tördelése, mert ne felejtsük el, a visszavágót hazai pályán játsszák.
Nem vitatom, lehet szép játékkal, meg kombanatív megoldásokkal is nyerni ellenünk, de az elmúlt 10évben nem túl sok ilyen példa született, akik így túlélték ellenünk...(Nem is beszélve arról, hogy az Espanyolnak nincsenek is olyan típusú,és minőségű játékosai, hogy ezt véghezvigyék)
Ez csak egy derbi volt, talán kissé "izgalmasabb", mint a mostanában játszottak, de túl kell lépni ezen. Van még egy visszavágó, 99%,hogy lehozzuk sérülés nélkül, ahogy mindig, nem kell félteni a fiúkat, nem lekvárból vannak.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.01.08. 12:05:55

Úgy csináltok ezzel a meccsel mintha nem is tudom mi lett volna. :lol: Egy nagyon durván elfajult meccs volt, ami a bírói következetlenségnek nagyon is betudható. De megúsztuk sérülés nélkül és 4-1-re nyertünk. Volt már ilyen lesz is sőt durvább is volt és lesz is.Így esett, így esett. Kész. Valószínűleg tivább jutottunk szót nem érdemel ezen felül.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.08. 11:49:53

noname írta:
Bob_Marley írta:...
Nah jó, lehet túloztam kicsit. :twisted:
Azt ugye említetted h nem is láttad a meccset, ha jól értelmeztem. Innen eléggé úgy néz ki a dolog h írtál valamit, majd foggal körömmel véded a hecc kedvéért.
Az elejétől kezdve tisztáztam, hogy nem láttam a meccset csak összefoglalót. És olvastam a tudósításokat, láttam a videókat. Ezekből szűrtem le azt, hogy túlzás azt kijelenteni, hogy itt kis túlzással "mészárszék" volt. Majd mint lejjebb írtam is, megnéztem tegnap a meccset és csak megerősített, hogy ha ez top10 durva meccs volt, akkor tényleg nem tudok erre mit írni, az én anyámat meg tuskó vagyok.
Én nem mondok olyat, hogy ha valaki nem focizott akkor nem érti, mert ez degradálás, de 100%-os biztonsággal mondom, hogy ennél sokkal durvább meccsen még részem is volt. Kispest ellen még a szülők is összeverekedtek serdülő meccsen és többek között a mai napig megvan a sípcsontomon egy stopli nyom (jelzem csavarossal küldte az ellenfél 12-13 évesen!!!!). Vagy tényleg ezért hoztam fel Argentínát, mert ott még ha úgy van késeket is előrántanak a semmiből. Nyilván túlzás ez, de ott aztán vannak belépők és megy a rugdosódás ezerrel. És ahogy recrea is írta, vége a meccsnek és mindenki megy dolgára. Egy olyan belépőt nem láttam, amiben az volt, hogy na ez aztán tényleg véres volt. Odament, hátulról rugdosódni, meg talpalni az nálam nem olyan hogy felszisszenek, mert ezer ilyet láttam már. Egy nyújtott lábas szándékosan sérülésre menő becsúszásra nem emlékszem, vagy verekedésre. Ment párszor lökdösődés meg ugatás meg mentek a kemény belépők, de szerintem csak ennyi. Egy városi derbin ez nálam belefér kategória. Hozzáteszem az Espnayol jellemzésével meg egyetértek, mert valóban mindig elvoltak nyomva. De a világ mindig ilyen, emlékszem olyanra mikor az Espanyol ellen a meccs is félbeszakadt, mert ment a rugdosódás meg a nézőtéren is ment a buli. Ezekhez képest a szerdai egy semmi volt nálam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.08. 11:39:37

Bob_Marley írta:...
Nah jó, lehet túloztam kicsit. :twisted:
Azt ugye említetted h nem is láttad a meccset, ha jól értelmeztem. Innen eléggé úgy néz ki a dolog h írtál valamit, majd foggal körömmel véded a hecc kedvéért.

A bíróról meg annyit h a rend kedvéért ő volt az első, akit elküldtem melegebb éghajlatra mind2 Espanyol meccsen.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.08. 11:36:41

noname írta:Inkább nem írok véleményt, mert nem akarok bant. :lol:
Amúgy is, már kezdem megszokni h Bob kényszeresen a népvéleménnyel szembe megy, még akkor is ha ennek nincs semmi létjogosultsága.
Ez meg a megalol kategória, mert képzeld el nem fogom leírni százhuszadiknak azt, amivel egyetértek és más már leírta a véleményét. Most pl Iniesta szerintem is jó volt, Mascherano nem volt benne a gólban, Suarez ugatott. És kényszeresen (azért álljon már meg a bicikli....), amivel nem értek egyet azt meg lefogom írni, bocs hogy téged ez zavar. :D

És elolvastam, értelmeztem. Engem meg az érdekel, hogy nyertünk vagy sem. Igen nyertünk, nem éreztem őket extrém durvának (leírtam miért, példákat is felhoztam), innentől engem nem érdekel, hogy rugdosódtak. Senki nem sérült meg, rúgtunk négyet. Te meg ekézed a másik csapatot, hogy éppen nem kedvedre játszik. Én meg ezzel rohadtul nem értek egyet. :D Meg hogy csak ellenünk van így stb. De azért általánosítasz, hogy gyenge technikájú emberek. Meg patkányok meg társai. Továbbra sem erkölcsi kérdés a futball, mindenki úgy próbál nyerni ahogy tud és amit enged a bíró.

Befejeztem, mert sehova nem vezet ez.

aláírás: egy tuskó. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.08. 11:32:07

Zozzy 5 írta:
recrea írta: Zozzy: másképp látjuk a dolgot, a "ha" így vagy úgy lett volna...ezzel nem tudok mit kezdeni.
Nem játszottam NB1-ben (nagypályán), de a fociban ugyanazok a szituk és a szabályok a spanyol bajnokin meg a megye 3-ban is.

Szerintem én objektíven látom, amiket Bob ír, egyértelmű tuskóságok, de örök eltiltást, meg karrier félbetörést írkálni, az sületlenség. A pályán meg mindig két csapat van, de ezt óvatosan írom le, mert megkapom, h nem is vagyok Barca szurkoló :D

A Barca ellen lehet focizva nyerni, csak az Espanyol nem tud, ezt írtam, nem azt, h senki nem képes rá, az évek alatt néhányszor láttam, h azt se tudjuk hol a labda.
a "ha így vagy úgy lett volna" dolgokkal az említett szabályzat tud kezdeni valamit, mert ugye abban is az van, hogy a szándékot is büntetni kell, ergo nem fér bele. és nekem pont az volt a problémám velük, hogy felfedezni véltem az ártó szándékot, pl. annál, amit linkeltem. attól még nem lesz belefér kategória az ilyen (legalábbis nálam), hogy nem sikerült neki eltalálni semmit és elesett.

a Barca ellen lehet focizva is nyerni, amint pl. tette a Celta, meg lehet ocsmány bunker focival, mint pl. tette tavaly a Malaga. mindkettő oké. sőt, még az is benne van, hogy néha előfordul egy kis csontzene, rácsúszás a másikra, veszélyesebb szerelés. az nem oké, hogy lerí az espanyol játékosokról az irigység meg a kisebbségi komplexus, ezért teljesen tudatosan és felkészülten, következetesen 90 percen keresztül anyázással meg rugdosással akarnak kompenzálni, és felülkerekedni a másikon. az eredmény láthatóan másodlagos volt, mert 4-1nél ha sikerült egyet szerelniük, ugyan azzal a stílussal ugattak Neymarnak.

ezzel együtt nyilván nem érdemelnek "örök eltiltást" meg ilyenek...amúgy a magyar nagypályás fociról nem tudom, hogy neked mi a tapasztalatod, de nekem az, hogy pont az az a primitív közeg, ahol a legnagyobb kvaanyázás meg fenyegetőzés van egy keményebb szerelés után.. :) legalábbis azt nem látom magam előtt, hogy megyében meg nb 2-3-ban egy olyan után, mint amit linkeltem, ne hőbörögne az egész falu és lepacsizva aszondják, hogy semmi gond :D

na de már egy kicsit tényleg túlbeszéltük, túlbeszéltem ezt én is, máshogy látjuk, ez van.
Vannak okos gondolatok :)
A magyar példa tökéletes, pályán így viselkedik a nagy többség, meccs után a kocsmában meg együtt söröznek, senki nem csinál belőle problémát.

Túl, valóban, el is fáradtan ebbe a néhány hozzászólásban, én csak a nyilvánvaló blődségek meg túlzások miatt kezdtem bele a vitába, de hiába van leírva tizedszer, látod, h van, aki folytatja a sületlenségeket.

Kíváncsian várom, h szerdán kicsontoznak-e minket :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.08. 11:31:16

Zozzy 5 írta: a Barca ellen lehet focizva is nyerni, amint pl. tette a Celta, meg lehet ocsmány bunker focival, mint pl. tette tavaly a Malaga. mindkettő oké. az nem oké, hogy lerí az espanyol játékosokról az irigység meg a kisebbségi komplexus, ezért anyázással meg rugdosással akarnak kompenzálni, és felülkerekedni a másikon.
Tényleg. A Celtát ki is hagytam a felsorolásomból. :lol: Legalább valaki hasonlóan látja a szitut. Annyit hozzátennék h egyszerűen nem értem ezt a kisebbségi komplexust náluk. Megértem egy Tottenham-Arsenal vagy egy Inter-Milan(nem figyelembe véve a post-Calciopoli érát) esetében, ahol hasonló szintű a két csapat, de az egyik mégis mindig a másik árnyékában él. Van ok az utálatra és a komplexusokra, hiszen a nagy rivális ott van előtted, de tehetsz bármit, nem tudod elkapni. Ez persze h irigységet szül. Megint lehet a komplexusuk oka az h a Barca katalán, miközben az Espanyol spanyol kéne legyen, így ők a kisebbség és emiatt. De ez is sántít, hiszen megnéztem és az Espanyol fél kezdője katalán. #-o
Van egészséges rivalizálás. Mi több, van még egészséges gyűlölet is két csapat között. Maximálisan érthető például, hogy mi a gyűlölet oka a Barca és a Real között. Az is érthető h az Atleticosok kisebbségi komplexusban szenvednek, hiszen pont az az eset, amit fentebb említettem. A Real a világ egyik legjobbja stabilan, de az Atletico is ott van a top10 környékén, mégse tudják elkapni őket. Persze h utálják őket. A Barca-Espanyol rivalizálás ugyanaz a szint, mint egy Real-Getafe vagy egy Real-Rayo. Egyiken se lehet látni olyat, mint a katalán derbin.

Az Espanyol egyszerűen egy undorító entitás, melynek alighanem sokkal fontosabb cél az h ártson a Barcának, mint a saját előmenetelük.
A Fifa egy szégyen
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.08. 11:18:06

recrea írta: Zozzy: másképp látjuk a dolgot, a "ha" így vagy úgy lett volna...ezzel nem tudok mit kezdeni.
Nem játszottam NB1-ben (nagypályán), de a fociban ugyanazok a szituk és a szabályok a spanyol bajnokin meg a megye 3-ban is.

Szerintem én objektíven látom, amiket Bob ír, egyértelmű tuskóságok, de örök eltiltást, meg karrier félbetörést írkálni, az sületlenség. A pályán meg mindig két csapat van, de ezt óvatosan írom le, mert megkapom, h nem is vagyok Barca szurkoló :D

A Barca ellen lehet focizva nyerni, csak az Espanyol nem tud, ezt írtam, nem azt, h senki nem képes rá, az évek alatt néhányszor láttam, h azt se tudjuk hol a labda.
a "ha így vagy úgy lett volna" dolgokkal az említett szabályzat tud kezdeni valamit, mert ugye abban is az van, hogy a szándékot is büntetni kell, ergo nem fér bele. és nekem pont az volt a problémám velük, hogy felfedezni véltem az ártó szándékot, pl. annál, amit linkeltem. attól még nem lesz belefér kategória az ilyen (legalábbis nálam), hogy nem sikerült neki eltalálni semmit és elesett.

a Barca ellen lehet focizva is nyerni, amint pl. tette a Celta, meg lehet ocsmány bunker focival, mint pl. tette tavaly a Malaga. mindkettő oké. sőt, még az is benne van, hogy néha előfordul egy kis csontzene, rácsúszás a másikra, veszélyesebb szerelés. az nem oké, hogy lerí az espanyol játékosokról az irigység meg a kisebbségi komplexus, ezért teljesen tudatosan és felkészülten, következetesen 90 percen keresztül anyázással meg rugdosással akarnak kompenzálni, és felülkerekedni a másikon. az eredmény láthatóan másodlagos volt, mert 4-1nél ha sikerült egyet szerelniük, ugyan azzal a stílussal ugattak Neymarnak.

ezzel együtt nyilván nem érdemelnek "örök eltiltást" meg ilyenek...amúgy a magyar nagypályás fociról nem tudom, hogy neked mi a tapasztalatod, de nekem az, hogy pont az az a primitív közeg, ahol a legnagyobb kvaanyázás meg fenyegetőzés van egy keményebb szerelés után.. :) legalábbis azt nem látom magam előtt, hogy megyében meg nb 2-3-ban egy olyan után, mint amit linkeltem, ne hőbörögne az egész falu és lepacsizva aszondják, hogy semmi gond :D

na de már egy kicsit tényleg túlbeszéltük, túlbeszéltem ezt én is, máshogy látjuk, ez van.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.08. 11:15:46

Elolvastad te amit írtam?

Írtam h normális esetben az Espanyol sem így játszik. Csak a Barca ellen céljuk a verekedés.
Mielőtt reagálsz, olvasd végig, amit a másik ír!
Találhatok én is száz videót. A lényeget úgyse akarod megérteni. Továbbra se 1 vagy 2 belépőről van szó, hanem egy egész meccs szinte minden mozdulatáról. Amikor Diop 2 meccs alatt annyi szabálytalanságot követett el, mint az egész Barca, ott valami nagyon nincs rendben.

A foci a nyerésről szól. :-k Ez igaz. Épp emiatt érdekes h az Espanyol meg se próbált játszani. Már a bajnoki meccsen is rémes hozzáállásuk volt, de ott legalább még próbálkoztak néha valamivel, amire focira is emlékeztetett. Voltak időszakok, amikor hosszabb időre birtokolták a labdát. Ezen a meccsen ilyesmiről szó se volt. Az Espanyol nem vitt véghez kidolgozott támadást, nem volt presszing, nem volt semmi. Ott van a másik csapat, amitől undorodom, a Cselzi. Mou idején ők is durvák voltak, de látszott a taktika. Okosan védekeztek. Látszott h olvassák a játékot. Az Espanyol olyan volt, mintha 11 Pepe játszana.
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.08. 11:01:34

hajnesz írta:A foci, tudtommal még mindig a nyerésről szól, bármi áron.
és ezt hogy képzelted el? két messi taposásért jár egy gól, vagy ha 3x alávágnak neymarnak azért 11-est fognak kapni? azzal még soha senki nem nyert meccset, hogy alja tajparaszt módjára rugdosódott 90 percig. 1, azaz egy kapura lövésük volt egész meccsen, azt is ajándékba kapták.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.08. 10:54:51

noname írta:Nagyon más elképzelésünk van erről a játékról. Épp az ilyen bunkóságok miatt (és a rossz technikai tudás miatt) nem nézek mást, csak spanyol meccset. Egy olyan csapat játékával, mint a Stoke-é volt 2-3 éve vallatni lehet. Meg van a véleményem arról, aki szerint ez belefér. Csodálom h egy Barca szurkoló az ilyet tolerálja. :?
Nekem meg ezek a kijelentések a degradálás kategória. És hozzáteszem hogy kérlek szépen láttam a csapatukban egy Abelardot pl, aki fogalmazzunk úgy nem volt egy finom játékos. Vagy Koeman se ment a szomszédba egy alattomos belépőért. Stoichkov vagy éppen Luis Enrique...soroljam még?

És csak megjegyezve, hogy pl Diop a gyenge technikai tudása miatt rúg ilyen gólokat:
https://www.youtube.com/watch?v=SIpZtILVTDA
https://www.youtube.com/watch?v=SIpZtILVTDA
Tudom, vaktyúk, meg egy példa nem példa, de ne általánosítsunk már.

Ez is olyan videó, hogy bizony mi is csináltunk már életünkben "finom" dolgokat pl klasszikuson is:
https://www.youtube.com/watch?v=XdcZ7JT3_ZI
Tökéletesen bemutatja, hogy mit próbálok modnani, mikor ha jól láttam Txiki több méterről csúszik be, a Realos meg persze kiakad és megy ugatni, a többiek elrángatják. Sárga és megy tovább a játék. Manapság meg néha szinte "papírok" játszanak.

Úgyhogy engedelmeddel maradok Barca szurkoló ha nem baj. :D

LE se csinált belőle fesztivált, szerintem ez sokat mond.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2016.01.08. 11:10:55-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.08. 10:52:40

Inkább nem írok véleményt, mert nem akarok bant. :lol:
Amúgy is, már kezdem megszokni h Bob kényszeresen a népvéleménnyel szembe megy, még akkor is ha ennek nincs semmi létjogosultsága.

Amúgy az tény h a Barca ellen szinte lehetetlen focizva nyerni. Nem a keménykedéssel van bajom, mindamellett h sose szurkolnék egy olyan stílusú csapatnak, mint mondjuk a Bilbao. A keménykedésnek is vannak határai. A Bilbao nálam a határ. Tuskók, de azért egy Bilbao meccset sokkal ritkább az olyan, ami sérülést okozhat. Említhetnék más csapatokat, akik egyáltalán nem kemények, mégis nagyon nehezen nyerünk ellenük nem is egyszer: Sociedad, Villarreal, akár a Valencia(bár az ellenünk játszott meccsükön az a rengeteg fetrengés amit leműveltek undorító volt). De említhetnénk olyan szervezettségre alapuló csapatokat, akiket nagyon nehéz megverni: Getafe(gyengültek azóta, de nemrég még az egyik legstabilabb kiscsapat voltak), Atletico(keménynek kemények, de 5 meccsen nincs annyi undorító manőverük, mint az Espanyolnak egy bemelegítés alatt). Említhetném akár a Malagát is, amelynél ugyan volt eset, amikor szándékosan sérülést akart okozni valaki(az a paraszt Weligton v mi a neve), de általában a csapatuk szervezetten védekezik 2 vonalban. Ezeknél a csapatoknál tisztességes munka folyik a pályán, még ha nincsenek is zsenik(Atletico már kivétel, hiszen náluk sokat változott a játék).
Normális esetben az Espanyol is ilyen lenne. Amit viszont ellenünk műveltek, annak nincs helye focipályán. meg se próbáltak szervezetten játszani, alapból azt keresték hogy okozhatnak sérülést. Majd beállítják magukat a sajtóban, mint áldozat.

Rajtam múlna simán kitiltanám pár évre ezt a tuskó bagázst a kupából. 5 piros kellett volna legyen a meccsen. !5! Csak a bíró hülyeségének köszönhetik h félidőben nem volt meg a kettős emberhátrány.

UI: Az MU mentségére legyen mondva h a Stoke idén támad focit játszik. Már majdnem nézhető, amit csinálnak a pályán. Hihetetlen h a világ legbunkóbb csapatából a bajnokság egyik legtechnikásabb csapatát hozták össze egy nyár alatt. =D> :lol:
A Fifa egy szégyen
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.08. 10:26:22

noname írta:Nagyon más elképzelésünk van erről a játékról. Épp az ilyen bunkóságok miatt (és a rossz technikai tudás miatt) nem nézek mást, csak spanyol meccset. Egy olyan csapat játékával, mint a Stoke-é volt 2-3 éve vallatni lehet. Meg van a véleményem arról, aki szerint ez belefér. Csodálom h egy Barca szurkoló az ilyet tolerálja. :?
A sok "rossz technikai tudás", ami az angol, francia vagy német ligában van...kocka alakú labdát kellene nekik dobni, h ne pattanjon el tőlük. Én egy Stoke meccset láttam idén, ott egy félidő alatt lefocizták a Mu-t, de lehet csak a szemem káprázott.
És mi a véleményed arról, akinek az belefér?

Zozzy: másképp látjuk a dolgot, a "ha" így vagy úgy lett volna...ezzel nem tudok mit kezdeni.
Nem játszottam NB1-ben (nagypályán), de a fociban ugyanazok a szituk és a szabályok a spanyol bajnokin meg a megye 3-ban is.

Szerintem én objektíven látom, amiket Bob ír, egyértelmű tuskóságok, de örök eltiltást, meg karrier félbetörést írkálni, az sületlenség. A pályán meg mindig két csapat van, de ezt óvatosan írom le, mert megkapom, h nem is vagyok Barca szurkoló :D

A Barca ellen lehet focizva nyerni, csak az Espanyol nem tud, ezt írtam, nem azt, h senki nem képes rá, az évek alatt néhányszor láttam, h azt se tudjuk hol a labda.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.08. 10:14:07

Nagyon más elképzelésünk van erről a játékról. Épp az ilyen bunkóságok miatt (és a rossz technikai tudás miatt) nem nézek mást, csak spanyol meccset. Egy olyan csapat játékával, mint a Stoke-é volt 2-3 éve vallatni lehet. Meg van a véleményem arról, aki szerint ez belefér. Csodálom h egy Barca szurkoló az ilyet tolerálja. :?
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.08. 09:30:27

Én nem mondok olyat, hogy aki nem játszott az nem úgy látja, én elfogadom ha valakinek ezek durvák voltak. Én fociztam, bizton állíthatom, hogy láttam ezeknél durvábbat is. Nekem volt úgy hogy úgy fejbe rúgtak szögletnél, mert elcsúsztam, hogy elvesztettem az eszméletem. :D És álltam már fel én is életemben a másikról, ahogy nekem is már volt úgy hogy pl felugrottunk fejelni és beleharaptak a vállamba a labda helyett. Vagy gondolta a másik, hogy a mellkasomra nehézkedve áll fel. Ezek nem szép dolgok, de nálam azért belefér kategória, mert ahogy recrea is írta mi akár provokáltunk is, s ott volt Arda aki odanyomott a kapusnak stb. Egy városi rangadón megy a cséphadarás. És vica versa vannak ilyen dolgok. Igazából ez arról szól, hogy kinek mi a határ, nálam vagy recrea esetében "engedékenyebb" a felfogás. Nem szép dolgok, de nem olyan, hogy Pepe rugdossa az ellenfelet a földön. Odamész izomból labda vagy baba gondolkozással az nálam olyan, hogy én is csináltam, velem is csinálták, nekem belefér kategória. Valakinek nem, oké. Úgy gondolom, túlzás volt ennyire felfújni ezeket a belépőket (megnéztem a meccset tegnap) mert szerintem nem voltak kiugróan durva belépők. És pláne úgy hogy rúgtunk nekik négyet, s ez a lényeg. Nem tudom ezt felróni neki, rugdosódjanak, az eredményjelző mit mutat az számít oszt csókolom.

És abban az Espanyol játékosnak "igaza" volt, hogy ha valakinek elakarod törni a lábát, akkor eltöröd.
Kép
Kép
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.01.08. 08:45:01

még annyit, hogy a "derbi" hatáson túl itt az edző felelősége is nyilvánvaló. nem az első eset, hogy a Barca ellen az agresszivitás a letámadás a taktikai elem, sajnos ez elterjedt (nem is ok nélkül!)
ezt próbálja boldog-boldogtalan.
a román azonban még rá tett egy lapáttal az eredményt láttuk. érdekes néhány ember hozzáállása, miszerint ez egy kis csetepaté volt amit egyesek (velem együtt) felfújnak. lehet, sőt biztos így van, hiszen itt hirdetik, de ha ettől eltekintek akkor is van aminek szembetűnőnek kell(ene) lenni: a Barcelona nem az a csapat aki ki provokálna ilyen hozzáállást.(az más kérdés, hogy egyesek azt gondolják, hogy így lehetnek eredményesek...) a meccs összképe is azt sugalta (számtalan orgánum ezt észlelte) hogy egy kifejezetten és szándékosan durva taktikát hajtottak végre. („Azt akarom, hogy a játékosaim késsel a foguk között lépjenek pályára” – adott baljós nyilatkozatot a január 13-án esedékes visszavágóra utalva Constantin Galca, az Espanyol edzője. Luis...")
a kedvenc szófordulattal élve:"..nálam az verte ki a biztosítékot" amikor Messire hivatkozva állítják, hogy mi sem vagyunk ma született bárányok :shock:
ami viszont elgondolkodtat, és ebben elismerem a "nálam belefér" igazságát, hogy néhány ember nálunk is hajlamos -na nem az alattomos rugdosásra- a pofázásra, kötözködésre, aminek többnyire a csapat látja kárát.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.08. 08:31:47

recrea írta:Melyik szabálytalanságok voltak sérülésveszélyesek vagy durvák?! Komolyan érdekel. Messi taposásán kívül én nem emlékszem ilyenre, de abban se volt semmi sérülésveszély, csak undorító megmozdulás volt.

Albára csúszott rá meg a kájszédó, de ott se telibe találta el, Alba meg akkorát akart esni, h ahelyett, h a lábát tette volna le, inkább fejre esett, ki is röhögtem, h lehet ilyen hülye. Bármelyik classikon Mourinho alatt több hentelés ment, mint itt.

Az egyik piros két sárgából lett, a másik szöveg miatt, egyik sem durva szabálytalanság miatt. Annyi ferdítést meg túlzást írnak néhányan, komolyan, mintha sosem játszottak volna nagypályás meccset...gondolom nem is tették.

Hülyék voltak (mi meg adtuk a lovat alájuk), nem a focival foglalkoznak, nem is tudtak volna, mert akkor kapnak 10-et, de én nem éreztem a meccsben, h itt most karrierek fognak tönkremenni.
https://www.youtube.com/watch?v=lAFciQiVenk" target="_blank

9:19-nél mondjuk sztem ez sérülésveszélyes, ha itt eltalálja Neymart térdmagasságban ilyen lendülettel, akkor az minimum szakadás, ha sípcsonton, akkor meg törés. nem rajta múlott, hogy nem sikerült neki és beborult. ez kiegészítve a szándékos taposással mondjuk 2 eset, sztem elég egy meccsre. az meg, hogy anyázással kezdenek a kijáróban, amit aztán folytatnak a meccsen is, hadd vesse már fel a gyanút, hogy nem sportemberi megfontolásból nem adtak többet, hanem csak azért, mert abból káruk lenne. az ilyen mentalitás meg szerintem belefér a sérülésveszélyes kategóriába.

de az sem baj, ha te ezekből nem érzed, hogy ez sérülésveszélyes lenne, csak ne azzal szóld már le légyszi azt, aki meg igen, hogy te játszottál a magyar nagypályás favágásban (ha nb1-ben játszottál, akkor elnézést). én is játszottam, és semmi olyat nem adott, amitől ezt a meccset sokkal magasabb színvonalon tudnám megítélni, mint a többi ember...

szerk: azt meg sztem jó lenne elfelejteni, hogy a Barca ellen csak és kizárólag rugdosással lehet eredményt elérni, mert van rá ellenpélda, idén a Depor vagy a Celta, tavaly a Malaga, akik pontot szereztek vagy legyőztek minket úgy, hogy közben nem anyáztak meg tapostak rá emberekre. vagy még belefér ebbe az Espanyol elleni bajnoki meccs is múltkor, mert ott még határon belül maradtak és jól csinálták, amit csináltak, de ez a tegnapelőtti dologra egyáltalán nem igaz.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.08. 08:00:31

Melyik szabálytalanságok voltak sérülésveszélyesek vagy durvák?! Komolyan érdekel. Messi taposásán kívül én nem emlékszem ilyenre, de abban se volt semmi sérülésveszély, csak undorító megmozdulás volt.

Albára csúszott rá meg a kájszédó, de ott se telibe találta el, Alba meg akkorát akart esni, h ahelyett, h a lábát tette volna le, inkább fejre esett, ki is röhögtem, h lehet ilyen hülye. Bármelyik classikon Mourinho alatt több hentelés ment, mint itt.

Az egyik piros két sárgából lett, a másik szöveg miatt, egyik sem durva szabálytalanság miatt. Annyi ferdítést meg túlzást írnak néhányan, komolyan, mintha sosem játszottak volna nagypályás meccset...gondolom nem is tették.

Hülyék voltak (mi meg adtuk a lovat alájuk), nem a focival foglalkoznak, nem is tudtak volna, mert akkor kapnak 10-et, de én nem éreztem a meccsben, h itt most karrierek fognak tönkremenni.

A meccs néhány szimpatikus mozzanata:
http://youtu.be/LbuRIuDErD0" target="_blank
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.08. 04:22:45

Bob_Marley írta:
palesz77 írta:Szerintem mindent elmond a meccsről, hogy Messi és Ini és kijöttek a sodrukból.. Értem én Bob, hogy benne van ez a fociban, meg kell a csibészség, de van egy határ. Amikor az ellenfél célja egyértelműen nem az, hogy játszani próbáljanak és pontot szerezzenek, hanem hogy minél gyökerebb és sunyibb módon odalépjenek, az bőven nem "benne van" kategória. Ez labdarúgó mérkőzés, megye 3-ban elmegy a böszmeség, ott ennyit tudnak, de a La Ligában nem eről kéne szólnia egy meccsnek sem.
Hozzáteszem volt két piros is, s a bíró feladata kordában tartani azt ha valaki átlépi a határt és ezt meg is tette. Kilehetett volna szórni ötöt is akár? Én elhiszem nektek, de én még olyan meccset nem láttam, ahol öt pirosat lehetett volna adni egy csapatnak. Most csak egy példa volt az öt. Ment a keménykedés részükről, rúgtunk négyet aztán csókolom lehet továbblépni. Meccs közben is nekiállni pofázni, meg utána is ugyanaz a böszmeség. És ezt a meccs hevének betudom, így egyik felet sem hibáztatom. De akkor én vagyok engedékeny. :D Én nálam ez belefér, mert egy focimeccsen vannak kemény belépők, vannak durva belépők és? Mintha mi pl nem csinálnánk vagy más? Bíró ha úgy van akkor szankcionálja, aztán lefújják a meccset oszt annyi.

És mielőtt valaki máshogy értelmezné nem azt mondom hogy mindenkinek agyon kell rúgni a másikat. Koránt sem így van, de keményebb szerelésektől, vagy sunyi odalépésektől nem szisszenek fel. :D Azért ez egy fizikai kontakt sport, s tényleg nem szép felállni a másik lábáról, de nehogy azt higgyük, hogy pl akárcsak legközelebb pl Messi nem fog adni egy medvepuszit ha úgy alakul, vagy rálép a kapus kezére. Nem erkölcsi kérdés a futball, vagy jó és rossz párharca. Kimész egy számít hogy nyerj. A bíró meg azért van hogy kordában tartson. Amíg engedik és belefér az nálam is belefér. Abba ne menjünk bele, hogy a spanyol bírók milyenek, mert az meg egy másik történet. :D
Bob szerintem te elmentél a lényeg mellett vagy ha úgy is gondolod nagyon sajnálatos. Ahogy Alcantara is mondta, itt nem arról van szó, hogy ment a szájkarate a meccs alatt, az mindig benne van. Mondjuk itt egy fokkal ez is durvább volt, de ez még belefér. (mondjuk a bírótól fél méterre lek..va anyázni egy játékost nem a legokosabb dolog. De az már nem fér bele, hogy látszólag az eredmény sem érdekelte őket, (egy darab támadást sem vezettek gyakorlatilag a góljukon kívül) hanem, hogy szándékos, durva, sérülésveszélyes szabálytalanságokat okozzanak. És ez most nem vice versa ment. Ami Messi meg a medvepuszi dolgot említi, nem sok sunyi törlesztést láttunk tőle, főleg annak fényében, hogy menyit kap.

Lehet, hogy a foci kontakt sport, de van egy határ, amit tegnap bőven túlléptek. Benne van kései becsúszás és hasonló dolgok, de ezek szerintem nem. Ne menjünk messzire. A Vale-Real meccsen kiszórták Kovacicot egy durva belépőért, de látszott, hogy nem zúzni akart.
Elég, ha az NFL-t nézzük. Annál komolyabb kontaktsport nemigen van. Ha nézed láthatod, hogy többnyire minden játékos igyekszik a határon belül mozogni. Egy tackle után, amikor hárman-négyen fekszenek is úgy állnak fel, hogy ne lépjenek rá a másikra, nem akarnak felesleges sérülést a másiknak. Egy blitz után is, ha látják, hogy már úgysem érik el a QB-t inkább kikerülik.

De vissza a meccshez. Lehet, hogy neked (nem tudom milyen szinten játszottál), ha azt mondja az edző, hogy izomból rugdaljad az ellenfelet megteszed, de akkor már az nem a sportról szól. Legalábbis nem a fociról. És van különbség aközött, hogy tördelik a játékot, agresszíven játszanak -sok kiscsapat pont ezt csinálja- de az nem olyanokban nyilvánul meg mint amit az Espanol játékosai tettek, ráadásul el is ismerik. Van különbség keménység és keménység között és aközött, hogy szögletnél megcsíped az ellenfelet és nem taposol izomból a lábára játékon kívül. (ez csak egy eset volt, volt még hasonló)
Forca Barca!!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.01.08. 02:19:42

hajnesz írta:Most komolyan, mindennemü érzelmek, és szimpátia nélkül. Van két csapat. Az egyik évente igazol játékost, 100 millióért, a másik 4évente vesz valakit 15ért, mégis azt várjuk el, hogy a szép játékra törekedjenek. A foci, tudtommal még mindig a nyerésről szól, bármi áron. Pl. én, akármennyire is nem szimpatikus,ha az edzőm azt kérné, hogy tördeljem a játékot, én is azt tenném, bármi áron. Aztán épp magasról tennék rá, hogy a közvélemény, meg a többiek mit szólnak hozzá, én azt tenném, amire az edzőm utasít. Az más kérdés, hogy egyesek túlzásokba estek a meccs alatt, viszont mi sem maradtunk adósok a folytonos reklamálásokkal, pofázásokkal. Egy meccset sem lehet beállítani a jó és rossz küzdelmének, max ha valaki felsőbbrendűnek érzi a mi csapatunkat. Lehoztak egy durva meccset, ok. Kaptak 2 pirosat,ok. Mi kell még? Talán szakítsák félbe a meccset, és ítéljék oda 3-0ra nekünk?
Vagy azt várja el mindenki, hogy mindegyik csapat, kitágított valamivel álljon ki ellenünk, hogy aztán jól verjünk be nekik 5-6 gólt,és mi legyünk a királyok?

Mielőtt valaki szólna, végignéztem a meccset
Lehet keményen, csúnyán, vért izzadva, kúszva mászva is játszani ezt a játékot nem kell szépen elegánsan, ezzel nincsen semmi problémám.
A bármi áron nyerni fogalmának is van azért egy határa mivel sportról beszélünk és nem háborúról.
De az hogy fér bele, hogy a fekvő játékost direkt jól megtaposom, ha csinálnak mellettem egy cselt akkor habzó szájjal az ellenfél arcába üvöltök és lökdösöm, mikor csak a dolgát teszi, már meccs előtt elküldőm a jó édes anyjába az ellenfelemet?
Meccs után meg azzal jönni, hogy örüljél, hogy nem kerültetek kórházba? Mire fel, mert ki mertem álli ellenetek?
Milyen egy undorító szokás ez? Nehogy már elkezdjük védeni.
Ezeknek a dolgoknak mi közük van a focihoz a sporthoz?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.01.08. 01:56:15

hajnesz írta:Most komolyan, mindennemü érzelmek, és szimpátia nélkül. Van két csapat. Az egyik évente igazol játékost, 100 millióért, a másik 4évente vesz valakit 15ért, mégis azt várjuk el, hogy a szép játékra törekedjenek. A foci, tudtommal még mindig a nyerésről szól, bármi áron. Pl. én, akármennyire is nem szimpatikus,ha az edzőm azt kérné, hogy tördeljem a játékot, én is azt tenném, bármi áron. Aztán épp magasról tennék rá, hogy a közvélemény, meg a többiek mit szólnak hozzá, én azt tenném, amire az edzőm utasít. Az más kérdés, hogy egyesek túlzásokba estek a meccs alatt, viszont mi sem maradtunk adósok a folytonos reklamálásokkal, pofázásokkal. Egy meccset sem lehet beállítani a jó és rossz küzdelmének, max ha valaki felsőbbrendűnek érzi a mi csapatunkat. Lehoztak egy durva meccset, ok. Kaptak 2 pirosat,ok. Mi kell még? Talán szakítsák félbe a meccset, és ítéljék oda 3-0ra nekünk?
Vagy azt várja el mindenki, hogy mindegyik csapat, kitágított valamivel álljon ki ellenünk, hogy aztán jól verjünk be nekik 5-6 gólt,és mi legyünk a királyok?

Mielőtt valaki szólna, végignéztem a meccset
A foci egy sport, és amit az espanyol játékosai leműveltek, az sportszerűtlen.
Az, hogy az edző arra utasítja őket, hogy tördeljék a játékot, ha kell durván, nem szép dolog, de benne van, nem minden csapatot lehet szép focival megverni, de nem változtat a tényen, hogy sportszerűtlen és undorító. Ne a hazai "mennyei megyei" legyen a helyes út, mindenki túlzásokba esik ezzel kapcsolatban, na meg a trollfoci...Már azt is elfejtették, hogy az egész csak egy poén.
Amit írsz az primitív, mintha normális lenne az efajta játékstílus, amelyik edző azt kéri tőled, hogy okozz sérülést, annak szavát követni óriási hiba, én nem is nevezném edzőnek...Több százezren(millióan) nézték a Barca-espanyolt, köztük gyerekek is, nem ilyen focit látva kellene felnőniük.
Kép
Válasz küldése