Hazai és nemzetközi kézilabda

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.05.17. 17:43:42

Nézem a műsort Diaz búcsúztatásáról. Most az egy (egyébként tapsot érdemlő) dolog, h 44 évesen felvette a versenyt az NB1-ben, meg mi munkát tett bele a magyar kézilabdába, de eszméletlen, h ő meg Matic is olyan szerényen, alázattal, maximalistán állnak a sporthoz, beszélnek a kézilabdáról, h az elképesztő.

Valami egész másképp, mint mi, magyarok, amiért nem hibáztatok senkit, csak rájövök, h felesleges csodálkoznom azon, h pl szerb, horvát vagy román sportolok Európa élbolyában/élcsapataiban vannak, fényévekre tőlünk. Nem szemrehányás ez senkinek, mert többek között ezért nem vittem én sem többre :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.15. 18:17:28

Csak feltételezem,hogy sokat kivett az elődöntő a két óriásból.
Mondjuk a Buducnost szerintem eleve már nem szakadt meg a harmadik helyért,nekik az teljesen lényegtelen.
De azt kb 100%ra állítom,hogy ezt a román csapatot a Győr egy elődöntőben legázolja.

Nem is fáradtság szinten volt szerintem behatása a másnapra, mert ezen a szinten erre fel lehet,és fel is kell készülni, inkább a fejekben lehetett kavar,hogy húú megvan,legyőztük az ősellenséget,innen pipa. Aztán nem vették komolyan a románokat.
Vagy nem tudom,spekulálok, kell valami magyarázat, én úgy láttam,hogy nincs elképzelés a románok ellen most. Nem készültünk rájuk szerintem semennyire, eleve már a Vardar ellen is esélytelennek voltak mondva.
Ezek hibák,mert mindenkire kellett volna készülni persze.

Mondom,én úgy érzem hogy a Buducnostra lett kihegyezve a hétvége, aztán a többit majd megoldjuk címszóval lerendezték. Mondjuk így is nyerni kellett volna, ha vért izzadva is...ugye kétszer is másodperceken múlott a dolog...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2016.05.15. 17:57:51

csababarca írta:Én sem tudtam írni az FF óta.
Viszont én inkább úgy láttam,hogy nagyon a Buducnostra lett kihegyezve a hétvége, a többivel meg úgy volt Martin, hogy lesz ami lesz.
Mondjuk így sem lett volna szabad elbukni, ez nagyon kellemetlen volt, mert azért ez a román csapat nem olyan erős. Viszont tény,ők nyomták le legjobban a hétvégét, és meccseltek a legjobban.
Azért érdekes, hogy az elődöntőben mindenki szeme az ETO meccsen volt, ehhez képest mindkét csapat kikapott a következő meccsén. Szerinted ennyit kivett a két csapatból az a meccs? Nem ismerem ezt a román csapatot, női klub kézit mostanában nem igazán bírok nézni, de nem éreztem, hogy ez a Győr ennél jobban játszhatott volna, ha pl. más a taktika, vagy más a felállás, ha keményebb a védelem vagy bármi. És látszódott, hogy tök más szellemben kéziztek a Vardar ellen, mint a Győr ellen. Előbbinek Guldén 4 gólt talán, 2/1 hetessel.
csababarca írta:Mindegy, jövőre azért kiegészülve egy Tomorival, és egy Nora Mörk-el, illetve Tóth Gabi is ad variációs lehetőségeket középen. Szóval jövőre is favorit a Győr, csak kerüljék el a sérülések teljesen.
Én meg pont úgy érzem, hogy ennek a kézilabdának így nincs nagyon jövője. Én úgy láttam, hogy borzalmasak a játékoskapcsolatok, nem gördültek a támadások. A norvégok egészen érzik egymást, de az hogy Löke 8 (?) gólt tudott dobni, a saját zsenijének köszönhető. Grootban meg szerintem sokkal több lehetett volna, ha támadófal összeszokotabb/szervezettebb/gyorsabb (nem tudom melyik, ez 2 meccses benyomás, ezen kívül talán 1,5 meccsnyit láttam idén Győr mérkőzést).
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.14. 23:31:04

Nem mondom hogy nem esett vissza, de ez a 80% hasraütésszerűen hülyeség.
Nekem nem kell róla videókat nézegetnem, mert mióta itt van követem, láttam ahogy egy szertelen, esetlen lányból világklasszis lett.
Most nem rég volt egy súlyos sérülése, az mentàlisan gátolja támadásban, én így látom. Ezen van aki könnyen átlép, ő nem az a tipus.

Mindemellett, elfogadom és látom hogy nem az igazi, de bőven túlzás amit írtál.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.14. 23:12:34

csababarca írta:
visca el barca írta:amorim egész évben tetű lassú volt, átlövés gólja alig van, a lövőereje kb 80%-kal csökkent.
sose volt gyors, a többi meg bőven ferdítés.
sajnos nem csak én látom így, sok már szurkoló is. védekezésben még mindig klasszis, de támadásban már bőven nem üti meg az elitet. nézzél róla 3-4 évvel ezelőtti videót, 10-ről felugrált és úgy szórta a gólokat mint a huzat. most ilyen nincs. két védő közé betör, hátrafele beugrik a hatosra és a lövései épphogy elvánszorognak a kapuig.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.14. 21:15:48

visca el barca írta:amorim egész évben tetű lassú volt, átlövés gólja alig van, a lövőereje kb 80%-kal csökkent.
sose volt gyors, a többi meg bőven ferdítés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.14. 21:05:52

amorim egész évben tetű lassú volt, átlövés gólja alig van, a lövőereje kb 80%-kal csökkent.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.14. 20:59:18

Én sem tudtam írni az FF óta.
Viszont én inkább úgy láttam,hogy nagyon a Buducnostra lett kihegyezve a hétvége, a többivel meg úgy volt Martin, hogy lesz ami lesz.
Mondjuk így sem lett volna szabad elbukni, ez nagyon kellemetlen volt, mert azért ez a román csapat nem olyan erős. Viszont tény,ők nyomták le legjobban a hétvégét, és meccseltek a legjobban.
Nálunk hibának éreztem hogy Kovacsicsot erőltette középen végig, Görbiczet meg száműzte a szélre. Amivel nincs is akkora baj, de látszott,hogy kéne valamit változtatni,és adta volna magát a két lány megcserélése.

Amorim tényleg betli volt, sajnos, rajta sok múlott.
Illetve,most a döntőre Grimsbö is elfogyott sajna, pedig egész szezonban emberfeletti volt.

Mindegy, jövőre azért kiegészülve egy Tomorival, és egy Nora Mörk-el, illetve Tóth Gabi is ad variációs lehetőségeket középen. Szóval jövőre is favorit a Győr, csak kerüljék el a sérülések teljesen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2016.05.14. 20:43:59

Na lekésve, de... Azért szerintem a Győr elődöntőjén látszódott, hogy nem annyira jók, vagy nincsenek annyira jó formában, mint mondják (a lapok, a közvélemény stb., nem a csapat). Ezt jól el is fedte az, hogy a Buducnostra ugyanez állt, úgyhogy a meccsen ez nem jött ki annyira (a Vardar lett a 3.). Rasmussen szerintem egy iszonyatosan jó és éles szemű edző, kíváncsi vagyok mit hoz ki a válogatottból. Sajnos a románok teljesen megérdemelten nyertek, Guldén pedig egészen pazar volt, nem is tudom mikor láttam utoljára nőt ilyen pazarul játszani.

Amúgy mást nem idegesít Borsos Attila meg Tóth Tímea? Az előbbinél úgy érzem sokszor nem azt látom, amit mond, utóbbi meg se kép-se hang. Azzal, hogy beszél kitöltik a műsoridőt, és nincs csend, de ugyanannyit jelent a mondandója, mintha az lenne. Én nem szeretem a szakkomentátorok hozzáértését megkérdőjelezni, de ahhoz nem kell érteni semmihez, hogy elmond, amit mindenki lát (pl. megszereztük a vezetést, a 2 gól beállt 10 percre, de aztán feljöttek a románok, oda-vissza járt a vezetés, de a végén ...). Borsos Attillánál meg az idegesített fel, hogy Grubisic teljesítményét nem értékelte (sőt talán negatívan is illete a meccs alatt), ami pedig lényeges különbség volt a két csapat között, s szerintem a legjobb kapus lehet a generációjában (nem annyira ide illik, de valaki Tatabánya drukker itt azt hiszem, és én nem nagyon szoktam látni őket, de van ott egy fiatal kapus, aki mikor láttam nagyon jól védett (férfi). Róla írhatna 1-2 mondatot, megköszönném).

Nekem Amorim csalódás volt, sok támadás akadt rajta, nem láttam benne elképzelést. Rajtuk kívül még Kovacsics volt nekem olyan, aki nem igazán tudott hozzátenni a játékhoz, és hát furcsa leírni persze, de Görbicz is.
Bob_Marley írta:
visca el barca írta:a bírok is érdekesek voltak, lássuk be a végén már össze-vissza fújkáltak, igazából az a hetes, amit a rendes játékidő vége előtt 14 másodperccel fújtak teljesen kamu volt, az meg már vhol törvényszerű h a sors visszadja a románoknak amit pár mp-vel korábban elvett. ott azt a 10 másodpercet lerántással, fetrengéssel, olyant atletisen ( :mrgreen: ) ki kellett volna bekkelni...
Én teljesen satu vagyok a kézilabdához, de ezt múltkor is írtam hogy szabályváltoztatások itt is lehetne eszközölni, mert minden meccs után ezt olvasom hogy így a bírók úgy a bírók. :D És nem csoda mert a szabályok nagy része szubjektív. Az hogy mi passzív még a jó Isten se tudja eldönteni.
Általában nem a passzívval van baj szerintem (aki bírja a játékot és nézi, azért szerintem többnyire érzi). Ha nem az lenne, akkor másra fognák, a fociban is mindig ez van. inkább amit veb is mond, hogy tendencia lett, hogy a bírók komppenzálgatnak. Elfújnak valamit, hirtelen kell dönteni, nagyobbnak tűnt, mint amilyen volt, ad egy 2 percet meg egy hetest, kicsit átgondolva meg már nem is volt olyan vészes. Aztán ezt helyre lehet hozni, ha a másikat is sújtja valami hasonlóval és szigorúbban vesz a másik oldalon is egy szabálytalanságot. Na ezt így kivitelezni kevés bírópáros tudja szerintem, általában csak belebonyolódnak. :lol:
S.Agüero írta:
Passzív a kedvencem, én bevezetném van 10 passzolási lehetőség ha nem megy, labda az ellenfélnél és nincs vita.
Olimpián már ez lesz, passzívnál maximum 7 passz asszem. :)
Az új szabályokról volt már szó? Nekem egyáltalán nem tetszenek? Minek kék lapozni? Én azt sem értem, hogy a vészkapus miért nem cserélhet majd le, azt meg hogy a 7-et hogy számolják le, elég sok aggodalomra ad okot.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.13. 12:34:53

Marin Sego (Kielce) jön Wyszomirski helyére, 3 évre írt alá.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.08. 22:53:05

Passzív a kedvencem, én bevezetném van 10 passzolási lehetőség ha nem megy, labda az ellenfélnél és nincs vita.
Olimpián már ez lesz, passzívnál maximum 7 passz asszem. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.08. 21:40:22

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:...
a bírok is érdekesek voltak, lássuk be a végén már össze-vissza fújkáltak, igazából az a hetes, amit a rendes játékidő vége előtt 14 másodperccel fújtak teljesen kamu volt, az meg már vhol törvényszerű h a sors visszadja a románoknak amit pár mp-vel korábban elvett. ott azt a 10 másodpercet lerántással, fetrengéssel, olyant atletisen ( :mrgreen: ) ki kellett volna bekkelni...
Én teljesen satu vagyok a kézilabdához, de ezt múltkor is írtam hogy szabályváltoztatások itt is lehetne eszközölni, mert minden meccs után ezt olvasom hogy így a bírók úgy a bírók. :D És nem csoda mert a szabályok nagy része szubjektív. Az hogy mi passzív még a jó Isten se tudja eldönteni. Plusz szabály szerint pl sok gólt ellehetne venni, mert leérnek a játékosok lövés közben. Nem azt mondom hogy 9/10, de jó néhányszor láttam, szélső megkapja felkanyarodik térde lent hosszú felsőbe meg a labda. Aztán lehet csak az én szemem lassú. :D De mindegy is, számomra alapból elég nézhetetlen játék, de nagy meccsekre odaszoktam kapcsolni, de néha még a riporterek is egymással "vitáznak" hogy most ez kiállítás vagy nem, szabad vagy nem, passzív vagy sem. :D Passzív a kedvencem, én bevezetném van 10 passzolási lehetőség ha nem megy, labda az ellenfélnél és nincs vita. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.08. 20:16:28

Bob_Marley írta:...
a bírok is érdekesek voltak, lássuk be a végén már össze-vissza fújkáltak, igazából az a hetes, amit a rendes játékidő vége előtt 14 másodperccel fújtak teljesen kamu volt, az meg már vhol törvényszerű h a sors visszadja a románoknak amit pár mp-vel korábban elvett. ott azt a 10 másodpercet lerántással, fetrengéssel, olyant atletisen ( :mrgreen: ) ki kellett volna bekkelni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.05.08. 20:06:39

Nem vagyok szakértő, de lövés helyett (egy el zárással) miért vártuk meg az egész meccsen az összes passzívnál, h elvegyék?! Végén még megértem, ne induljanak le belőle, de egész meccsen...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.08. 20:05:08

visca el barca írta:
Alfa írta:Mekkora meccs volt =D> . Nagyon sajnálom a Győrt mert nagyon megérdemelték volna ezt a győzelmet. Óriási gratula a csajoknak, nagyot küzdöttek =D> .
a románok ugyanúgy megérdemelték. mikor odaálltak heteshez már lehetett rajtuk látni h ők fognak nyerni. ilyenkor már a dobások előtt eldől.

ambros martin elég csúnyán leszerepelt, igazából az egész román csapatból egy ember levédekezését kellett volna megoldani..
Nem csoda, hogy nem izgultak a románok, mert alapvetően ők jöttek vissza a végén és a hazai nyomás is a Győrön volt. Nagy kár érte, de abszolút megérdemelték a románok, sírból másztak vissza. Amorim meg jó ügyes volt...+2 és eladja majd kiállítattja magát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.08. 19:57:28

Alfa írta:Mekkora meccs volt =D> . Nagyon sajnálom a Győrt mert nagyon megérdemelték volna ezt a győzelmet. Óriási gratula a csajoknak, nagyot küzdöttek =D> .
a románok ugyanúgy megérdemelték. mikor odaálltak heteshez már lehetett rajtuk látni h ők fognak nyerni. ilyenkor már a dobások előtt eldől.

ambros martin elég csúnyán leszerepelt, igazából az egész román csapatból egy ember levédekezését kellett volna megoldani..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.08. 19:54:56

Mekkora meccs volt =D> . Nagyon sajnálom a Győrt mert nagyon megérdemelték volna ezt a győzelmet. Óriási gratula a csajoknak, nagyot küzdöttek =D> .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.08. 19:42:45

Vannak izgalmak rendesen. Pedig kettővel ment már a Győr az OT-ben.

Nyilván nem ezen múlt, de hogy itt még kapust is lehet cserélni büntetőpárbaj közben az kriminális. :D Sajnos ez már totál lutri, a románok bírták jobban idegekkel.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.07. 16:59:56

végig tudtam, hogy meglesz, ennek ellenére a végén azért volt egy kis izgalom. remélem holnap az első félidőben lerendezzük az espanyolt és nem kell kapcsolgatnom ide-oda :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.07. 16:55:29

Igeeeeeeeeeeeeeen! 8) =D> :twisted:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.07. 16:01:50

podgircán azért látszik h egy hónapja nem játszottak tétmeccset. a győr meg úgyis jó, hogy kovacsics személyében -1 emberrel játszanak...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.07. 15:59:14

3-al megyünk a szünetben a Buducnost ellen! =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.03. 16:49:52

nem hinném h a kielce jobb lett volna, sztem a 4 együttes közül messze ők a legerősebbek "csapatként".
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.03. 16:37:49

visca el barca írta:no meglett a FF sorsolás is. itt sztem már tök mind1 volt kit kapunk, kiel lett belőle, reméljük a legjobbakat. én vhogy nem érzem annyira erősnek ezt a veszprémet, h BL-t tudjon nyerni. a két lövő sajnos már fizikailag nem alkalmas arra, hogy két, egymást követő nap 100%-on pörögjön.
Most annyiban jobb a helyzet,hogy Sliskovic-t lehet használni azért, így Ilic talán pihentebb lesz.
Az a baj,már tavaly, de két évesen sem tudtak két jó meccset egymás után lehozni, tavaly is rendesen leblokkoltak ketten sajna.

Kielce azért könnyebb lett volna, de azt tudtam,hogy őket nem makkoljuk be. Azt hittem előzetesen,hogy a németekkel teszik őket össze.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.03. 16:07:01

no meglett a FF sorsolás is. itt sztem már tök mind1 volt kit kapunk, kiel lett belőle, reméljük a legjobbakat. én vhogy nem érzem annyira erősnek ezt a veszprémet, h BL-t tudjon nyerni. a két lövő sajnos már fizikailag nem alkalmas arra, hogy két, egymást követő nap 100%-on pörögjön.

a női döntőt meg a rák egye meg h vasárnap 17:45-től van, pont ütik a barca meccsel egymást. remélem a srácok az első fi-ben lerendezik a csürhét és akkor lehet kézit nézni (már ha továbbjut a győr a podgoricán :D)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése