Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.26. 16:27:42

Anno én Schumival kezdtem el az F1et, amikor bemutatkozott, akkor kezdtem el nézni, Faterom magyarázta közben a dolgokat, mert azért elég kicsi voltam (6éves), de mivel nagyon érdekelt, ezért nagyon hamar megtanultam élvezni :)

Utánaolvasgattam a históriáknak...

Én szurkolok pilótának és csapatnak is.

Schumi az abszólút NO1! És mint csapat a Ferrari az. Egészen 2010ig nem történt olyan, hogy érdekellentét....sőt amikor Schumi ment oda, az volt nekem a Kánaán. Viszont 2010ben odament az általam nagyon nem szeretett Alonso, így a Ferrari nekem csak Massáról szól, sajnálatomra a brazíl a balesete óta a középszerűnél is gyengébb lett (kivéve az utóbbi két futam), így sok örömöm nem volt az olaszokban. Alonsonak nem fogok azért drukkolni, mert a kedvenc csapatomhoz ment, viszont pl ha a konstruktőrit megnyerték volna, örültem volna. Ahogy örültem,hogy a 2. helyre bejöttek.

Szóval pilótának és csapatnak is drukkolok, de az F1ben természetesen NEKEM erősebb a pilóták iránti fanatizmus. Szóval ha Schumi Ferrarik ellen harcolna, kérdés nélkül az ő sikeréért szorítanék.

Vettel-t Toro Rosso óta bírom, akkora kedvencemnek nem nevezném mint Schumit (ahhoz azért még le kell húznunk "együtt" pár évet, jópárat...), de hasonlónak találom a pályafutásukat, főleg amit a szerényebb képessű autókban elértek.

A RedBullal nincs bajom, sőt a kalapom emelem, hogy ők el tudtak olyan sikereket érni viszonylag újként (tudom,h melyik csapatot vették meg), amit egy full gyári Toyota, BMW koránt sem. Pedig pénz ott is volt, szakemberekre is lett volna.

Szóval a jelenlegi Vettel-RedBull párossal nincsenek gondjaim, de nem fogom bánni ha megy a német a Ferrariba majd!

Igazából mint csapatot, csak egyet nem bírok nagyon, az pedig e McLaren (talán köszönhető az "ősellenfél/ség" státusznak amit mindig is betöltöttek a Ferrarival szemben).
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.26. 15:19:49

Ozsi!
Egy kérdés feléd: Te istállónak szurkolsz, vagy pilótának?
Például Schumachernek azért szurkoltál, mert Ferraris volt, vagy mert szeretted őt, mint pilótát? Ugyanúgy van Vettelnél is ez?
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.26. 15:06:07

Laci, LG! Jó nem? :D néha jól esik visszamenni pár évet :D

Mezner2!

Először is kösz a korrekt stílust, így én is úgy válaszolok:

Szerintem pont az az elvakult, aki Alonsot egyértelműen Vettel, vagy akár Hamilton fölé emeli. Egyrészről sokkal régebb óta van itt, így a tapasztalata is nagyobb, ezt is figyelembe kell venni a mérlegelésnél. Másrészről tényszerűen nem lehet megállapítani azt,hogy ki mennyivel jobb. Csak akkor derülhet ki, ha egy csapatban lennének. Jelenleg az a büdös nagy helyzet, hogy MINDKETTŐ kihozta a maxot az aktuális lehetőségeiből, így nem lehet azt írni,hogy ez vagy az BIZTOSAN jobb.

Valamint téged is arra kérlek, hogy gondolj bele, amellett,hogy Alonso kihozta a Ferrariból a maxot, az is kellett továbbra is, hogy sok dolog úgy alakuljon, ahogy alakult. Nem tett semmi csodát a spanyol, a kocsija megbízható volt és ezzel rengeteg helyzetet meg tudott lovagolni, mert a másik két rivális istállóé nem annyira. Akár elhiszitek, akár nem, ha én Alonsonak drukkolnék, már amiatt is a seggem verdesném a földhöz, hogy az utolsó 3-4 versenyre maradt esélye a kedvencemnek.

Szóval kicsit összegezve, szerintem elvakultság elvakultnak nevezni azokat, akik szerint a Vettel-Hamilton-Alonso 3as bármely tagja is a kicsinél jobban kilógna, akár felfelé, akár lefelé. Mind3 kiautózta a lehetőségeket a kocsiból (idén, tavaly sajna Hamilton kilógott lefele), azért nem Vettel a hibás, hogy az övében több volt, semlegesként is annak örülnék ha a PÁLYÁN dőlne el a VB,és nem az győzne aki arra csak úgy lenne képes ha a kismillió részlet mind pont úgy alakul, vagy éppen a másik technikai hibája kellene hozzá.

Tudván természetesen, hogy az nem Alonso hibája,hogy az ő maximális kiautózása csak a dobogóra (VB) lenne elég.


Szóval nem értünk egyet, ez van. A feljövetelekhez meg annyit,hogy ezek ugyanúgy igazak lesznek ha Alonso jön fel a mezőny végéről, csak nála az Istenítés kezdődik, Vettel esetében meg a kifogás keresés, meg hogyan is kisebbítsük az érdemeit dolog. Tisztelet a kivételnek.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.26. 15:02:49

F1 2012 Valencia GP Fernando Alonso HD
De jó volt ezt visszanézni, rég láttam olyan jó versenyt, mint amilyen az volt. :)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.11.26. 11:15:27

csababarca írta:
Ronaldinho&Barca írta:Megnéztem volna, mire képes ezzel a vacak ferrarival idén, és Alonso ezzel a red bullal.
Annyira,hogy csak szeptember közepén dőlt volna el Alonso javára a VB-cím. Vettel abból él főleg,hogy baromi jól,sőt a legjobb az időmérőkön,pole-ból meg verhetetlen.
Nah most ez megfordulna,de egyébként remélem soha nem fogom a legpatinásabb istállóban látni azt a németet! szóval elviselem inkább hogy Alonso csak a második,de Vettel ne legyen sose ferraris,maradjon csak az RB-nél Neweyval,meg a pályatervezőjükkel,és örüljenek maguknak.
Ezt a szánalmas dedót komolyan is gondoljátok, vagy csak így jön ki a frusztráltság? Elképesztő mennyire mélyre tudtok menni, persze vica-versa. Ha meg Schumacher drukkerként vagy ennyire kibukva, akkor ennyit: Karma is a bitch.

Mert egyébként pont azt csináljátok, mint aki habzó szájjal fújja mindenhol, hogy Messi nem is akkora játékos, csak hát ebben a Barcában nyilván könnyű.

(Egyébként ha nagyon bele kellene menni ebbe a ki a jobb dologba, én is inkább Alonsora tennék, de én nem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy az egyik 25 éves, a másik 31, az egyiknek 100 futama van, a másiknak 200.)

Elképesztően jó év volt egyébként, és remélem hasonló lesz jövőre is. Persze az sem lenne baj, a topic színvonala nem a nsot idézné.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21281
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.11.26. 10:56:36

Mezner2 írta:Ozsi!
Nekem aki teljesen laikus Hamilton szurkoló,és bár régóta nézem a Forma 1-et mégsem értek hozzá (anno Hakkinen miatt kezdtem el nézni,apám neki szurkolt így vasárnaponként vele néztem),az tűnt fel,hogy amellett,hogy a német nagyon jó pilóta,és nagyot ment tegnap is,de semmi extrát nem csinált,és ez jellemző az egész évére(pályafutására),ez elsősorban ozsinak szól,aki kiemelte,hogy megint utolsó helyről jött fel,csak azt nem teszi hozzá,hogy 3körön belül már 5kieső volt,a két Torro Rosso nyílván nem tartja fel egy fél másodpercre sem,lévén ugye egy afféle leánycsapata a Red Bullnak(ez így már ugye 7hely 5+2),Schumacher-t sosem szerettem erre rátett tegnap egy lapáttal,hogy egy elég jó pontszerző helyen,tulajdonképpen mintha csak leköröznék,úgy engedte át a pozicíót(gusztustalan dolognak tartom) (ez már 8 hely) és ugye Webber is nyílván elengedi (ez 9.) így ezeket a nagy feljövéseket,illene a helyén kezelni,azzal meg rajtad kívül még a legelvakultabb szurkolók is egyetértenek,hogy képességekben Vettel nem tudna felnőni Alonsohoz,egyenlő feltételek mellett. Akkora különbség van a két versenyző között,mint a Webber-Vettel duó között :roll:
Vettel világbajnoki címét nyugodtan elfelezhetné Newey-val,sőt úgy gondolom a siker 70%ban neki,30-ban Vettelnek köszönhető.
Alonso előtt le a kalappal nem semmi amit produkált idén,abban a talicskában,amire vmiért ferrari logo került....
Mert ugye Alonso nem úgy jött fel jó hányszor, hogy rengetegen kiestek előle? Persze az más eset, olyankor jön a hűdezseniálisalonsohogymitcsinálezzelazócskaferrarival hülyeség. Holott azért mindenki tudja azt is, hogy versenytempóban az egyik legjobb volt a Ferrari egész szezonban, azért is voltak, ezért is voltak a gyenge időmérők utána nagy felzárkózásai a futamon, de ezzel se törődj/törődjetek, nyilván sokkal gyorsabb autókat előzött meg puszta zsenialitásból. :mrgreen:
A kiemelt rész pedig megint csak feltételezés, találgatás, semmivel sem lehet alátámasztani. :roll: De ha ettől jobban érzitek magatokat, akkor mondogassátok csak, hogy akkor is Alonso a jobb, övé az erkölcsi VB cím, Vettelnek esélye sem lenne ellene ugyanolyan feltételek mellet, stb... Remélem jövőre is csak ugyanez marad nektek :!:
nismopedro
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:27:58

2012.11.26. 10:09:40

Komolyan mondom mindjárt megsajnálom Alonsot....szegény, a legnagyobb múltú és költségvetésű csapat "csak" másodiknak tudta bevinni! Alonsotól nem kell nagyobb mákos versenyző, esküszöm úgy kezelitek őt mintha ő lenne az Isten! Azért kellene földhöz vágni magunkat meg nyert 2 vb-t egy nagyon rossz Renault-val ami persze a leggyengébb volt a leglassabb volt és minden 2. futamon ért a célba vele és csak a spanyol zseni miatt tudtak nyerni vb-t?! Kimi alatt ott szállt el a vas ahol nem akarta, és utánna Michael alatt se úgy élt az autó mint korábban! Ezek mind kellettek neki a 2 vb-hez, ja de ez nem számít mert ő a nagy Alo!! Nem vitatom jó pilóta, de ez 1 tág fogalom, nem vagyok oda Vettelért sem és nem 3 éve nézek F1-et de már elég durva h fikázzák itt páran a németet!! Autó sportról van szó, akinek a legjobb autója van az vagy él vele vagy nem!Alonso élt a Renault-nál és most Vettel az RB-nél!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.11.26. 09:33:34

Ozsi!
Nekem aki teljesen laikus Hamilton szurkoló,és bár régóta nézem a Forma 1-et mégsem értek hozzá (anno Hakkinen miatt kezdtem el nézni,apám neki szurkolt így vasárnaponként vele néztem),az tűnt fel,hogy amellett,hogy a német nagyon jó pilóta,és nagyot ment tegnap is,de semmi extrát nem csinált,és ez jellemző az egész évére(pályafutására),ez elsősorban ozsinak szól,aki kiemelte,hogy megint utolsó helyről jött fel,csak azt nem teszi hozzá,hogy 3körön belül már 5kieső volt,a két Torro Rosso nyílván nem tartja fel egy fél másodpercre sem,lévén ugye egy afféle leánycsapata a Red Bullnak(ez így már ugye 7hely 5+2),Schumacher-t sosem szerettem erre rátett tegnap egy lapáttal,hogy egy elég jó pontszerző helyen,tulajdonképpen mintha csak leköröznék,úgy engedte át a pozicíót(gusztustalan dolognak tartom) (ez már 8 hely) és ugye Webber is nyílván elengedi (ez 9.) így ezeket a nagy feljövéseket,illene a helyén kezelni,azzal meg rajtad kívül még a legelvakultabb szurkolók is egyetértenek,hogy képességekben Vettel nem tudna felnőni Alonsohoz,egyenlő feltételek mellett. Akkora különbség van a két versenyző között,mint a Webber-Vettel duó között :roll:
Vettel világbajnoki címét nyugodtan elfelezhetné Newey-val,sőt úgy gondolom a siker 70%ban neki,30-ban Vettelnek köszönhető.
Alonso előtt le a kalappal nem semmi amit produkált idén,abban a talicskában,amire vmiért ferrari logo került....
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2012.11.26. 07:40:09

Sebastian megérdemli a világbajnoki címet, sohasem adta fel, mélyről küzdötte vissza magát. Fernandónak is gratulálunk, fantasztikusan versenyzett az egész idényben. Attól igazán értékes a világbajnoki cím, mert a legjobbat kellett legyőzni érte – mondta Horner a BBC-nek.

Na ebben a nyilatkozatban szerintem minden benne van... innentől kár is vitatkozni. Állítom, hogy a 3 VB cím közül ezt érdemelte meg leginkább Vettel. Annak örülök, hogy tényleg az utolsó körben dőlt el a VB cím.
A szezonról pedig tömören annyit, hogy EPIC... nálam magasan a legjobb sorozat volt.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2012.11.26. 07:26:59

Mindent egybe véve, komoly butaság lenne a történteket szerencsével, vagy jó autóval indokolni.

Bármennyire megítéléses, nyilván szimpátiától függően, azért minden ilyen helyzetben kellett Vettel, és az hogy ezeket a szitukat megoldja.
Meg is oldotta, ezért az az 1 biztos, hogy megérdemelte, mert rengeteget tett érte. akármilyen jó a Red Bull, nem önjáró.
Alonso is teljes mértékben rászolgált, és szerintem a maximumot kihozta az idei lehetőségeiből.
A ki a jobb vitához az én véleményem annyi, hogy a legkomplettebb versenyző jelenleg még biztosan a Spanyol, de szerintem Vettel hasonló szinten van már most, és 1-2 éven belül jobb is lesz mint Alonso.
Az egész évet, meg a következőket nézve, megállapítom :-) hogy nekem közel sem volt az idei bajnokság "minden idők egyik legjobbja",sem izgalom, sem egyebek tekintetében, remélem kicsit visszatér majd a Forma 1 a régi hangulatához.

Személy szerint bízom abban hogy Massa jövőre odapirít valami komolyat(még ha nem is valószínű bizonyos okokból. pl Alonso),abban hogy ténylegesen több versenyszerű versenyt látunk majd, és kicsit még abban is, hogy Seb valóban Ferrari versenyző lesz 2014-től.

Mondjuk ha rajtam múlna, akkor Brazil-Német páros lenne onnantól, bár erre kicsi az esély, viszont abban sem vagyok biztos, hogy ha úgy alakulna hogy Vettel tényleg go Ferrari, akkor Alonso marad(kicsit remélem is hogy nem).
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.11.26. 01:33:02

Eazzy írta:Kimi azért megint epic volt :D Hopsz le van zárva a pálya :D Zseniális egy csóka :D
Bizony, hatalmas volt. :D Aki esetleg lemaradt róla, itt megnézheti: http://videa.hu/videok/sport/gps-t-raik ... 2f7WwjkOHL :lol:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.26. 01:10:44

Kimi azért megint epic volt :D Hopsz le van zárva a pálya :D Zseniális egy csóka :D
Avatar
dekor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2006.12.02. 17:21:14

2012.11.26. 00:44:23

Szánalmas ami itt megy. Mind a kettő kiváló versenyző. Ismerjétek el a másikat és kész. Nem kell ez a sok "szerencse" "ha" szócska.

Jövőre nem lesz ilyen gondotok...Button nem ad esélyt senkinek :D
JENSON!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.11.25. 22:15:31

Valahol olvastam, hogy az idei szezon legnagyobb vesztese a McLaren. A két pilóta kihozta a maximumot, de sokszor a technika kifogott velük, és sem egyéni sem csapatszinten nem tudtak kiemelkedni. Sebaj, majd jövőre 8)
Hajrá Button, hajrá Kimi!
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.11.25. 22:11:01

Egyszerűen hihetetlen, amit letudtok művelni :D
A szerencse nem szerencse már-már filozofikus megfogalmazás mindkét oldalról.
Gratulálok Vettelnek, Scooby mindent leírt, jó futam volt, amíg Hamilton bent volt addig tetszett is :D Én már csak röhögök ezeken, sajnos idén ez a megszokott forgatókönyv, hogy valami történik.Már az elején lévő boksz kiállásnál éreztem valami fog történni, aztán Hülkenberg megoldotta :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.25. 21:31:34

Milyen érdekes, Schumi 3 év alatt nem sok mindent nyert, viszont pont ebben a 3 évben nyert Vettel 3 VB címet!
Erre már régebben rájöttem, gondoltam is magamban, hogy ha valamiért, akkor ezért is, Vettel megnyeri a VB címet Schumi utolsó évében is!
:D
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.11.25. 21:05:51

Vettel: "Talán el kellene mennem a temetőbe, és elmondani Ayrtonnak mit tett velem az unokaöccse."

okos... húúú

Vettel: Hihetetlen, hogy ott tartok, ahol Senna

hát én is ezt mondom.... :roll:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4519
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.11.25. 20:57:52

Én azt szerencse kategóriába tudom csak rakni, hogy valaki futam elején megpördül, egybe maradt az autója akkora ütést kapott, ami kész csoda, és jó 10 éve amióta követem ezt az őrületet még nem láttam, pár kör után már pontszerző.. nem akarom a német érdemeit csorbítani, de kijön egy ilyen hátulról megindulok-ból, hogy mennyire nagy a különbség az élmezőny és a többi kocsi között.. 5-6 éve azért nem sok ilyent láttunk, de elmúlt években már nem egy nagy cucc. Legutóbb talán éppen Schumi mutatta be san marinoba?

Akkor volt piszok nagy szerencséje amikor kellett, szezon végén, be is húzta, tökéletes ez a red bull egyszerűen, mesteri találmány, mérnöki precizitás. Ős Schumis vagyok, de jobban örültem volna a spanyolnak most, kivételes az az erő, amit ő bele adott ebbe a gépbe, ebben az esztendőben, nélküle úgy a mercivel hadakoznának a 10. helyek egyikéért. Minden kalapom megemelem előtte, az arca mindent elárul, férfi munka volt.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.25. 20:27:00

Ne zavarjon senkit,hogy az utcsó két futamon megint csak nem ők voltak egyértelműen a legjobbak (mekik simán ott voltak tempóban), és az sem,hogy Vettel a VB-t végül úgy mentette meg, hogy nem poleból, hanem két versenyen is rövid időn belül a TÖK UTOLSÓ helyről jött fel.

De azért tudom Csaba, Vettel semmire se ment volna a Ferrarival, igazad van, ha olyan a szériája amilyen, akkor nem, ha olyan amilyen Alonsonak, akkor kb ugyanannyit elér vele.

Persze majd meglátjuk, mert Vettel Ferraris lesz nemsokára, nyugodj bele 8) végre lesz értelme megint nekik drukkolni.

R&B!

kívánom,hogy Alonsonak legyen annyi "szerencséje" jövőre, mint volt idén Vettelnek, aláírom most. Meglátjuk mennyire örültök neki.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.25. 20:19:56

Ronaldinho&Barca írta:Megnéztem volna, mire képes ezzel a vacak ferrarival idén, és Alonso ezzel a red bullal.
Annyira,hogy csak szeptember közepén dőlt volna el Alonso javára a VB-cím. Vettel abból él főleg,hogy baromi jól,sőt a legjobb az időmérőkön,pole-ból meg verhetetlen.
Nah most ez megfordulna,de egyébként remélem soha nem fogom a legpatinásabb istállóban látni azt a németet! szóval elviselem inkább hogy Alonso csak a második,de Vettel ne legyen sose ferraris,maradjon csak az RB-nél Neweyval,meg a pályatervezőjükkel,és örüljenek maguknak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4519
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.11.25. 20:13:19

Nem is tudom, miért lepődtem meg a mai végeredményen. Ahogy mondottam már pár évvel ezelőtt, talán még 2008 után, amíg a ferrarinál ennyi olasz muki tervezi az autót, addig ennyi esély van a vb-re.

Massa óriásit ment ma, csodálatosan autózott és a szezon hajrájában egyaránt, kijár neki a dicséret. Remélem a következő szezont itt folytatja.

Ennyi mákja a mezőnynek nincs összesen, mint Vettelnek, hihetetlen szerencsés, egy tökéletes autóval, egy jó pilóta behúzza, ő is behúzta, grat neki. Alonsot sajnáltam nagyon, kivételes pilóta, sokkal inkább nagyobb meccsekbe nyerte a vb címét, furcsa, hogy Vettel lett 3x vb hamarabb, és nem ő. Megnéztem volna, mire képes ezzel a vacak ferrarival idén, és Alonso ezzel a red bullal.

Schumit pedig jó volt nagyon újra látni pontszerző helyen, bár jobban bíztam, hogy esőben ütőképesebb az autó, így verték a hrt-t simán, döbbenet gyenge ez a merci, forca india pedig vezeti a versenyt, ők meg.. hiányozni fognak azok a szép pillanatok nagyon, elmúlt évi kanadai mestermunka, idei monte carloi lecke, valenciai könnyek, szép volt Mester, emelt fővel távozol ismét!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.11.25. 19:50:15

Először is Vettel megérdemli a gratulációt, egész szezonban nagyszerűen teljesített, a legjobb autóval az egyik legjobb pilóta nyert.

Futamról:

Izgalmas, remek volt, és megint ki szívta meg legjobban? Persze! Azért hihetetlen, hogy mindig történik vele valami, Buttont 2 ponttal előzte meg összesítettben, miközben az egész szezonban nem picit "alázta" csapattársát.

Hülkenberg remekül vezetett, de két nagy hibát elkövetett, másodikért vagyok inkább ideges...

Button megint behúzott egy esős futamot, pedig ezen sem ő volt a leggyorsabb, de az elején a döntés, hogy nem jön ki interért, miközben a többiek igen, ebben ő a legjobb pilóta, ezekből mindig ő jön ki legjobban.

Alonso fantasztikusan teljesített a rajtnál és utána is remek versenyt futott, de ha nincs Hülkenberg hibája, dobogón sincs, akit nagyon nagy dicséret illet ő Massa, hatalmasat segítséget nyújtott, miközben Webber néha még hátráltatta is csapattársát, összesen egyszer segítette, amikor lehúzódott előle, de más bepótolta Webber munkáját.

Vettel az elején hasonló hibát vétett, mint Alonso néhány versennyel ezelőtt, csak míg Alonso kiesett, Vettel valami hihetetlen, hogy azt megúszta, még csak a boxba se kellett kijönni, igaz utána nagyszerűen jött előre, mondhatni könnyedén visszatértek az elejébe Webberrel karöltve, ott is látszott mennyire jó ez az RB.

Vb-ről:

Utóbbi évek egyik legjobb szezonja volt, csak ismét a végeredménnyel van problémám.

Vettelről már írtam, hogy egész szezonban jól vezetett, amíg nagy fölénye nem volt az RB-nek addig csak gyűjtögette a pontokat, de utána kihasználta az adódó alkalmat és ellenállhatatlanul versenyzett. Neki is voltak szerencsésebb futamai, kevésbé szerencsések, de elég volt az autó fölénye megnyerni a címet. Nem lehet mondani, hogy nem érdemli meg. Tavaly év végén mondtam, hogy jövőre is ő lesz a világbajnok, csak nem ekkora fölénnyel, azt azért nem gondoltam volna, hogy ennyire kicsi különbség alakul ki.

Alonso: semmit nem von le az érdemeiből, hogy nem ő nyerte a vb-t, hihetetlen, hogy csak 3 ponttal maradt le, miközben időmérőkön iszonyat gyenge volt a gépe, versenyeken már egész jó tempót tudtak, de legalább annyira jól produkált, mint Seb. Többször nagyon kedvezett neki pár dolog, de nem olyan hatalmas mértékben, mint ahogy sokan hiszik, pár futamon ő is rosszul jött ki a dolgokból.

Kimi: két év szünet után ez kiváló eredmény, minden futamon célba ért, egyszer nem lett csak pontszerző, az időmérőkön kellett volna csak javítani.

Hamilton: ő is legalább annyira jól teljesített, mint Vettel és Alonso. Csak vannak olyan versenyzők, akiknek minden összejön, meg olyan is, akinek semmi... Legalább jövőre lett volna ez a peches idény (habár eltudom képzelni, az is ilyen lesz, mert Lewis kb. minden szezonja ilyen, de ez a legdurvábban), amikor gyengébb gépe van, mert idén sajnos annyi pontot bukott, amivel megnyerte volna a vb-t, de itt nincs volna.

Schumacher búcsúzása nem sikerült olyan rosszra, azért én még örültem volna marad 1-2 szezont, főleg úgy, hogy Hamilton a csapattársa.

A végére még egyszer gratulálok Vettelnek, nagy rekordokat döntött meg eddig, és sajnos még fog is. 2013-ban sem látom, ki tudná megfogni, ha McLaren javít a megbízhatóságon esetleg Button, Ferrarinak jóval gyorsabbnak kellene lenni, de Newey úgyis mindig kitalál valamit.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.25. 19:48:15

adam_1519 írta:Igen megint Alonso volt szerencsés mert kiestek előle, mert azok más elől nem estek ki csak előle..Meg felvagy háborodva, hogy örültünk volna ha Vettel kiesik gondolom te nem örültél amikor Belgiumba vagy Japánba kiesett Alonso egy versenybalesetben. Ha azok nincsenek akkor most ő a világbajnok. Jó tudom, hogy Seb is esett ki de őt a kocsija hagyta cserbe, igaz a kocsi cserbenhagyásról megkéne kérdezni Hamilton-t.
Na mindegy is ha nem Alonso vezette volna ebben az évben ezt a Ferrarit akkor most nem erről beszélgetnénk itt. Jövőre meg lesz!
ForzaFerrari
Nincs mit vitázni, egyértelmű, hogy ezen a versenyen is ki volt a szerencsés, és balszerencsés. Nem akarom, ezt a témát tovább boncolgatni, egyszerűen tiszta fejjel kéne nézni a futamokat. Nem is akarom leírni, a konkrét eseteket. Maradjunk annyiban, hogy már maga az eső is Alonak jött jól....
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
krumplibogár
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.10.30. 22:21:47

2012.11.25. 19:44:54

ozsimiki írta:ATYA ÉG!!!!

VETTEL!!!! Hú mennyi minden hátráltatta pedig (a technikán kívül) ezen a versenyen....nah meg az előzőn se úgy alakult épp ahogy lehetett volna, az azelőtti időmérős cuccról nem is beszélve....

Alonso pedig amellett,hogy nagyokat is ment (ma is!), MINDEN LÉTEZŐ KÖRÜLMÉNY SEGÍTETTE ŐT ezen a futamon is. De Hála az égnek ennyire még őt sem szereti Fortuna...

Jobb is, ne a szerencse döntsön VB címekről. A RedBull jobb kocsit csinált, több pályán volt versenyképes, megérdemelten nyerték meg.

Webber pedig tanuljon Massától, Massa előtt le a kalappal, tökéletes csapatmunkát végzett!

Könyörgök Alonsosok, ne kössetek bele abba, amit írtam, mert besírok :D Nem fogok kárörvendeni, méltó ellenfele volt idén a spanyol a németnek, de ehhez kellett az,hogy a gyengébb kocsija mellé kapjon olyan extrákat, amiket pl ma is. (Vettel ütközés, eső, kiesik előle Hamilton,Hülkenberg) Nagyon jó versenyző, de az izgalmak nem miatta voltak akkorák, mint amekkorák ma.

jövőre veletek ugyanitt :D:DD:
Azzal a szándékkal néztem be ide hogy azt mondjam Gratulálok Vettelnek végig higgadt tudott maradni pedig volt hogy rezgett az a léc.Szépen csinálta hiba nélkül.És még csak 25 éves hihetetlen magasságokba szárnyalhat még!

DE:

ozsi ne haragudj de komolyan nem értem ezt miért kell csinálnod...nem elég nagy elégtétel neked hogy győzött a kedvenced?Mondják hogy veszíteni tudni kell...hát egy-két embernek győzni is tudnia kéne.
Most menjek bele hogy talán Webber 2010 miatt nem segíti úgy Vettelt mint Alonsot Massa?(remélem nem kell részleteznem milyen atrocitásokat kellett elviselnie...ja várj gondolom ő is csak "nyafogott" mint idén Alonso).Meg már bocs de mi volt az az egetrengető pech ami Vettelt érte(igen a rajtnál belecsöppent valamibe de ez nem hátráltatta annyira hiszen még az egész mezőny egyben volt és azzal a kocsival nevetve elautókázgatott mellőlük)azt pedig már csak félve jegyzem meg hogy azért tényleg összeteheti a két kezét hogy ennyivel megúszta a balesetet meg ha kicsit jobban rajtol talán...na mind1.Alonsot is érte szerencse (Hamilton és Hulkenberg incidense) de nem lett vb így sem szóval komolyan nem értem miért kell hogy MEGINT erről szóljon a hozzászólásod nagy része hogy Alonso mekkora mákos Vettelt meg üldözik az égiek(Vettel ütközés miért jött jól neki? már rég előtte volt...az eső meg nem mindenkinek ugyanúgy esik?eddig azt hittem...)Az is tény hogy az Rb jobb kocsit épített de ezért max a csapat vb címet érdemelték meg amit ugye meg is nyertek SZERINTEM idén Alonso jobban rászolgált erre a vb címre.De még az a jó hogy az Alnonso fanok nem ismerik el Vettelt.. :?

elismertem Alonsot, Neked meg azt kellene,hogy a hatalmas izgalmakhoz megint olyan körülmények csapódtak, amikhez köze nem volt Alonsonak, ennyit írtam csak. És kb az egész hajrá erről szólt, így utólag nem bánom, mert nem ment vele semmire, de továbbra is "lenyűgöz", hogy ezek vele vannak. Ozsi
adam_1519
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2008.12.07. 18:56:20
Tartózkodási hely: Győr

2012.11.25. 19:44:00

Igen megint Alonso volt szerencsés mert kiestek előle, mert azok más elől nem estek ki csak előle..Meg felvagy háborodva, hogy örültünk volna ha Vettel kiesik gondolom te nem örültél amikor Belgiumba vagy Japánba kiesett Alonso egy versenybalesetben. Ha azok nincsenek akkor most ő a világbajnok. Jó tudom, hogy Seb is esett ki de őt a kocsija hagyta cserbe, igaz a kocsi cserbenhagyásról megkéne kérdezni Hamilton-t.
Na mindegy is ha nem Alonso vezette volna ebben az évben ezt a Ferrarit akkor most nem erről beszélgetnénk itt. Jövőre meg lesz!
ForzaFerrari
Válasz küldése