Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2013.07.28. 17:04:27

ozsimiki írta: Alonso nyilatkozott megint egy szimpatikusat, ezúttal Groesjean-t találta meg a szívem.
Úgy látom számodra is sivár lenne az F1 Alonso nélkül. :wink:
Visszaadnám a szervát és mondanám, hogy foglalkozz Vettellel és a rádióüzeneteivel, de szerintem sem érdemel akkora reflektorfényt a német pilóta.

Eseménydús futam volt, nem várt győztessel. Úgy tűnik a Merci gumiproblémái megoldódtak, és Hamilton kezdi átlépni csapattársát, aki esett-kelt a mai napon, persze a végén egy műszaki hiba is megpecsételte a sorsát. Hamiltonnak pedig kezdhetik kiállítani a magyar állampolgárságot. Tény, hogy nagyon megy neki ez a pálya.
Kimi egy kerékcserével kevesebbet vetett be és még így is jó tempót ment, ezzel átlépve két vb aspiráns ellenfelét is. A másik Lotusban igen jó eséllyel indult Grosjean, ám sem a taktika, sem az előzéseknél mutatott hevessége nem vitte őt előre. Kíváncsi leszek, hogy a kora előrehaladtával megérik-e arra, hogy komolyan vegye ót bárki, esetleg mire beérne megkopik a sebessége?
Webber taktikája jól működött, de kellett hozzá a Red Bull ereje is, hogy ezt véghez vigye. Meglepett, amikor a második kerékcseréje után Alonso elé jött vissza.
Vettel először Button mögé ragadt be, aztán Kimi mögé. Nem igazán volt az ő futama, mindemellett kockázatokat is vállalt, amellyel Alonsot megint szerencséssé tehette volna.
A Ferrari és Alonso egyetlen helyzete a meccsen a rajt volt, aztán semmi. Se lágyon, se közepes gumin, se etap elején, se etap végén nem volt tempó, illetve volt, de csak ennyi. 3 csapat is a Ferrari előtt jár, már nem csak időmérőn, hanem versenyen is. Összerázódott a mezőny a ponttáblázaton, és nagy a küzdelem a második helyért jelenleg. Így Vettel üldözői egymástól lopkodják a pontokat.
A szünet lehetőséget ad mindenki számára előrelépni, felfrissülni, erőt meríteni technikailag, fizikailag, szellemileg. Nagy szükség van erre, bár kétlem, hogy valaki technikailag úgy fölé tud emelkedni a mezőnynek, mint tavaly a Red Bull tette azt az ázsiai túra során. Az pedig mindenképp szükségeltetik, ha le akarják győzni Vettelt és csapatát. :roll:
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.07.28. 16:53:32

Azért Vettelék ismét sírtak egy sort..... "nem hagyott elég helyet..." ÚRISTEN! Kik ezek??

Tanuljon meg már veszíteni is, mert katasztrófa amit leművel. A pláza pi**ák nem sírnak így...
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.28. 16:17:26

Hát nem lett olyan jó futam mint amilyenre számítottam, Grojean büntetése meg k*csöség volt. A Ferrarinak nagyon nagy fejlesztéseket kell vinnie Belgiumba a szünet után(azt hiszem az jön). Továbbra is hajrá Alo!!!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.07.28. 16:13:10

Hamilton szép munkát végzett, Vettel esélyei Button mögött mentek el,de ez van, azért előzött egy szépet legalább.

Alonso nyilatkozott megint egy szimpatikusat, ezúttal Groesjean-t találta meg a szívem.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.07.28. 15:52:39

S megcsinálta Lewis. :D
Ej de sokat kellett már erre várni, hogy nyerjen egy futamot.Végre nem esett szét a gumi, remek tempóban, magabiztosan sikerült ezt megnyerni.
Nagyon jó kis futam volt, Buttonnak is sikerült egy jó eredményt elérni, ráadásul azért sokat jelentett, hogy Vettel picit beragadt mögé az első kiállások után. :D
De a lényeg, hogy Hamilton megnyerte, yeah baby.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2013.07.28. 10:37:19

A jó kis 2005-6-os éveket juttatjátok eszembe Ozsi és Kralo :D Mennyit "öltük" egymást te jó ég :D

Szerencse kérdésre nehéz mit mondani, jobb lenne egyszerűen kihagyni az egészet a vitákból. Szerencse, hogy kiestek Alo elől? Abban a pillanatban talán igen, de ahányszor fel lett neki róva ez az felveti azt, hogy vajon ez a szerencse miért csak vele történik meg, miért nem másokkal? Azért mert Ő mindentől függetlenül mindig ott van ahol kell. Mit csináljon, álljon meg?
Abban is van igazság, hogy Vettel meg abban rettenetesen szerencsés, hogy x éve közel verhetetlen gépe van. Én érzem azt a realitást, hogy lássuk már egy kicsit legalább csak a 3. legerősebb csapatban versenyezni. Tegnap a pokoli tempója ellenére majdnem sírva fakadt, hogy Hamilton megverte. Mi lenne, ha egy éven keresztül csak valaki kiesésében, vagy más óriási mákban bízhatna, hogy futamgyőzelme legyen? Kiverné a hisztit alighanem.


Ma pedig remélem a poros ív ad esélyt arra, hogy Vettelt lerajtolják jó páran, és versenytempóval Alo megverje a fritzet.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.28. 09:10:39

Kép
Most nagy divat lett a Vettel-Kimi páros minden vonalon való összeboronálása.
Ez egy gyöngyszem. :D Tényleg "Kimi"-s a szurka! :lol:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2013.07.27. 23:31:12

ozsimiki írta:
Kralo írta:Alonso korrekt nyilatkozata után talán mondhatjuk,hogy tavaly sem hülyeségeket beszélt?
A szerencse 5. éve vb autóban ülni. Morzsákat szedegetni olyan kvalitással, mint Alonsoé, az nem éppen szerencsés.
Nem mondhatjuk, ahogy megy el a hajó, majd jön megint a frusztrált agymenéseivel,aztán lehet örömködni a fanjainak,h hú de keményen megmondta...ha már remélhetőleg a vb nem esik le neki most se :D
A frusztrált szó biztosan Vettel mai arckifejezéséről jutott eszedbe.
A korábbi kérdésem csupán az ilyen jellegű nyilatkozatok jelentősége miatt tettem fel. A legtöbben azokat a nyilatkozatokat teszik magukévá, melyek a saját kedvencüket méltatják.
Egyébként Alonso mindkét nyilatkozatának volt létjogosultsága, és a cikkek címeivel nagyon jól eladható mindkettő.

Láttam a későbbiekben "igaz"mondó jelzővel láttad el Alonsot. Kitől idézel (idézőjel miatt kérdem)?

Senkitől,csak kb ennyire érzem valósnak azt a szót a legtöbb esetben tőle...tovább én se fojtatnám :wink: Ozsi
ozsimiki írta:Igazából ha azok a morzsák tényleg csak morzsák lennének Kralo bácsi kedvencének, vhogy megbékélnék vele, de azok a morzsák 2szer majdnem VBt értek, talán némi köze volt a szerencsének is ehhez,persze csak hangyányi Very HappyVery Happy Nem.
A kiemelt résszel egyetértenék, ha tényleg az lennék, akinek próbálsz magad előtt, illetve a fórum előtt beállítani. :D
Szerintem kellett hozzá a szerencse, hogy egyáltalán futamot is nyerjen az adott években Alonso. Azonban a szerencse nézőpont kérdése. Szerintem Vettel szerencsésebb a helyzetének köszönhetően. Ennyi a történet, és nem szeretném tovább ragozni.

Holnap Grosjean az esélyes, ha nem csinál hülyeséget, Alonsotól pedig egy dobogóval elégedett leszek. Izgalmas futam lesz.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.07.27. 22:01:27

Nem baj :) belefér Castiel.

Igazából ha azok a morzsák tényleg csak morzsák lennének Kralo bácsi kedvencének, vhogy megbékélnék vele, de azok a morzsák 2szer majdnem VBt értek, talán némi köze volt a szerencsének is ehhez,persze csak hangyányi :D:D Nem.

Holnap Lotus versenytempó és Vettelé brutális lehet, ahogy Alonso se fog nagyon lemaradni, Merciknél meg valószínű elfogy a gumi picit előbb mint az említetteknél.

izgi lehet.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.27. 21:54:55

ozsimiki írta:
Kralo írta:Alonso korrekt nyilatkozata után talán mondhatjuk,hogy tavaly sem hülyeségeket beszélt?
A szerencse 5. éve vb autóban ülni. Morzsákat szedegetni olyan kvalitással, mint Alonsoé, az nem éppen szerencsés.
Nem mondhatjuk, ahogy megy el a hajó, majd jön megint a frusztrált agymenéseivel,aztán lehet örömködni a fanjainak,h hú de keményen megmondta...ha már remélhetőleg a vb nem esik le neki most se :D

Mai időmérő:

nem tudom miért tartották meglepetésnek a Merci pole-t,amikor idén az időmérőkön ők a legesélyesebbek, lassan már pályáktól függetlenül is. Főleg,h Monacóban is domináltak az időmérőn.

Vetteltől egy jó rajt kelleni fog holnap, de szokás szerint megelégszem vele ha a nagy"igaz"mondó Alonso előtt fejezi be a versenyt :D
Na de ozsi nem hiszem el hogy mindig ráugrasz ezekre! :D
Amúgy aMerciket az elejére vártam az időmérőn, de látva Seb tempóját nem hittem volna hogy Lewis megelőzi!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.07.27. 21:51:21

Kralo írta:Alonso korrekt nyilatkozata után talán mondhatjuk,hogy tavaly sem hülyeségeket beszélt?
A szerencse 5. éve vb autóban ülni. Morzsákat szedegetni olyan kvalitással, mint Alonsoé, az nem éppen szerencsés.
Nem mondhatjuk, ahogy megy el a hajó, majd jön megint a frusztrált agymenéseivel,aztán lehet örömködni a fanjainak,h hú de keményen megmondta...ha már remélhetőleg a vb nem esik le neki most se :D

Mai időmérő:

nem tudom miért tartották meglepetésnek a Merci pole-t,amikor idén az időmérőkön ők a legesélyesebbek, lassan már pályáktól függetlenül is. Főleg,h Monacóban is domináltak az időmérőn.

Vetteltől egy jó rajt kelleni fog holnap, de szokás szerint megelégszem vele ha a nagy"igaz"mondó Alonso előtt fejezi be a versenyt :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.27. 18:53:40

Basszus én egy lyukas garast nem adtam volna Hami győzelmére. :D Én is azt hittem vettel ezt is behúzza. Hát nem. Nem sokkal de az angol legyőzte.
Egyébként Romain érzi a legjobban a Magyar nagydíjat Bocs Bob :D
Mindenkinél volt kis tartalék a végére, az Angol Mercibaen a legtöbb. Kicsit Kimitől vártam volna többet! Alo kihozta a legtöbbet ami itt a ringen a Ferrariban volt. Szerncse h az Olasz istálló rendelkezik a legjobb rajtolóautomatikával, + a külső oldalról indulhat holnap. 1 jó rajt nagyban javítana a futamgyőzelmi esélyeit. Ezzel együtt is Vettelt várom az elsőnek, Grojean lehet vele nagy harcban. (simán elnézném egy piros Scuderiában)
Ill. Kimi még. A 2 Merci nem fogja bírni. Alonak mindenképp meg kellene előznie a rajtnál mert beragadhat.
Jó futam lesz a holnapi. Várom... Hajrá Alo!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.07.27. 15:04:35

Lewis csak betolta a talicskát a végén. :D
Nagyon erős időmérő volt, a holnapi futam 2000 fokban, gumitaktika, boxkiállások stb, parádésnak ígérkezik.
De most örülni kell az újabb pole-nak, Lewis nagyon érzi a Hungaroringet. :D
Kár hogy a futamon megint jöhet a gumiprobléma.
Kép
Kép
Kép
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2013.07.17. 13:07:10

Alonso korrekt nyilatkozata után talán mondhatjuk,hogy tavaly sem hülyeségeket beszélt?
A szerencse 5. éve vb autóban ülni. Morzsákat szedegetni olyan kvalitással, mint Alonsoé, az nem éppen szerencsés.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.07.15. 22:12:53

szarvasember írta:
piton írta:http://www.nemzetisport.hu/f1/alonso-az ... em-2262437

Ezt is megéltük! :D
Remélem, ez a drukkerekre ugyanolyan hatással lesz, mint a tavalyi Newey-s nem túl sportszerű beszólása.
Szerintem Alonso sokkal jobb pilóta és komplexebb is, persze Vettel még fiatal és sokat tanulhat de míg Vettel a legjobb autóval versenyez addig Alonso egy harmadgyenge autoval tartja a szintet. Nem mellesleg a szerencse is inkább Vettel-el van pl.tavaly is Brazíliában amikor kipördült és még visszatudott jönni még az első szárny is sérült volt és csak a szentlélek tartotta a helyén, na persze tavaly Alonso-nak már a 2. körben alátört és kiesett.. Férre ne érts én szeretem mind2 pilótát és Vettel előtt a jövő.
Alo megérdemelné az idei VB-t.
Szerencse dolgot ne kezdjük már el megint könyörgöm,főleg ebben a kontextusban..

nézd már meg Alonso előtt hányszor tűntek el versenyzők a tavalyi véghajrában is,amivel egyáltalán esélye maradt az utolsó futamra. Ő maga is lenyilatkozta,h a körülmények megfelelő alakulása nélkül már sansztalan lett volna rég a világbajnoki címre. és még Vettel a szerencsésebb...

idén kétszer volt pechje,egyik saját és csapata hibája miatt (leszakadó szárny), másik a beragadó hátsó szárny (amiről ő nem tehetett), akkor pontokat szerzett. Vettel saját hibája miatt még nem károsult. Viszont kiesett az élről az előző futamon. Ahol megint csak köze nem lett volna hozzá Alonsonak. Míg amikor Alonso nem szerzett,vagy nagyon keveset szerzett pontot,akkor nem vezetett Vettel előtt, sőt a német volt előtte.

Vettel és Alonso is iszonyat stabilak az az igazság, és a kis német is folyamatosan bizonyítja,h a legnagyobbak közé emelkedett,emelkedhet.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.07.15. 22:11:49

szarvasember írta:
piton írta:http://www.nemzetisport.hu/f1/alonso-az ... em-2262437

Ezt is megéltük! :D
Remélem, ez a drukkerekre ugyanolyan hatással lesz, mint a tavalyi Newey-s nem túl sportszerű beszólása.
Szerintem Alonso sokkal jobb pilóta és komplexebb is, persze Vettel még fiatal és sokat tanulhat de míg Vettel a legjobb autóval versenyez addig Alonso egy harmadgyenge autoval tartja a szintet. Nem mellesleg a szerencse is inkább Vettel-el van pl.tavaly is Brazíliában amikor kipördült és még visszatudott jönni még az első szárny is sérült volt és csak a szentlélek tartotta a helyén, na persze tavaly Alonso-nak már a 2. körben alátört és kiesett.. Férre ne érts én szeretem mind2 pilótát és Vettel előtt a jövő.
Alo megérdemelné az idei VB-t.
Mert ALonso nem akkor nyerte a 2 VB-címét amikor a csaló Briattore-s Renault-val ment, ami akkor a legjobb autó volt..az meg, hogy a Ferrari harmatgyenge az nem igaz, mert egy harmatgyenge autóval nem lesz valaki VB 2. Tavaly nem az RB volt a legjobb autó, hanem a McLaren, csak Hamiltonnak nem jött ki a lépés, Vettel viszont fejben magasan a legjobb pilóta, ezért tudta hátrányból behúzni a Vb-t.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.07.15. 21:19:58

szarvasember írta: Szerintem Alonso sokkal jobb pilóta és komplexebb is, persze Vettel még fiatal és sokat tanulhat de míg Vettel a legjobb autóval versenyez addig Alonso egy harmadgyenge autoval tartja a szintet. Nem mellesleg a szerencse is inkább Vettel-el van pl.tavaly is Brazíliában amikor kipördült és még visszatudott jönni még az első szárny is sérült volt és csak a szentlélek tartotta a helyén, na persze tavaly Alonso-nak már a 2. körben alátört és kiesett.. Férre ne érts én szeretem mind2 pilótát és Vettel előtt a jövő.
Alo megérdemelné az idei VB-t.

Azért azt hozzá tenném, hogy nem tudom ki jött volna így vissza, mint Vettel. Szerintem többen lélekben feladták volna. Teljesen a mezőny hátuljáról kellett jönnie és ráadásul még egy + kerékcseréje is volt, mert rossz gumit raktak fel neki. Akkor bizonyította számomra, hogy ő nem CSAK az autó miatt jó. (Bár nyilván ez is kell hozzá, de autó nélkül senki nem lesz világbajnok. Ez is a sport része, hogy jó autót csinálj.) Meg persze nekem már Monzába is bizonyította, mikor a kicsi Red Bullal nyert. 8)
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2013.07.15. 20:33:50

piton írta:http://www.nemzetisport.hu/f1/alonso-az ... em-2262437

Ezt is megéltük! :D
Remélem, ez a drukkerekre ugyanolyan hatással lesz, mint a tavalyi Newey-s nem túl sportszerű beszólása.
Szerintem Alonso sokkal jobb pilóta és komplexebb is, persze Vettel még fiatal és sokat tanulhat de míg Vettel a legjobb autóval versenyez addig Alonso egy harmadgyenge autoval tartja a szintet. Nem mellesleg a szerencse is inkább Vettel-el van pl.tavaly is Brazíliában amikor kipördült és még visszatudott jönni még az első szárny is sérült volt és csak a szentlélek tartotta a helyén, na persze tavaly Alonso-nak már a 2. körben alátört és kiesett.. Férre ne érts én szeretem mind2 pilótát és Vettel előtt a jövő.
Alo megérdemelné az idei VB-t.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2013.07.15. 19:01:49

http://www.nemzetisport.hu/f1/alonso-az ... em-2262437

Ezt is megéltük! :D
Remélem, ez a drukkerekre ugyanolyan hatással lesz, mint a tavalyi Newey-s nem túl sportszerű beszólása.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.09. 18:34:22

„A Ferrari nagyobb név, mint a Lotus, de valójában a Lotus jobb pozícióban van ebben a pillanatban, hogy Sebastian Vettellel harcoljon, mint a Ferrari” – vélekedik Coulthard a BBC-nek írt cikkében. „Az embernek az a benyomása, hogy a Ferrari jobban hitt a világbajnoki címben tavaly, amikor nagyon versenyképtelen autójuk volt, mit most, az idei szezonban. És ez majdnem biztos, mert tavaly ők álltak a ponttáblázat élén, míg most hátul vannak. És ez nem olyan, hogy csak megrázzák magukat, mert akik az F1-ben vannak, azok mind tudják, hogy milyen nehéz is ledolgozni a különbséget, és különösen nehéz, amikor egy kiváló autó ellen kell harcolni. Alonso általában pozitív az esélyeit illetően, de a Német Nagydíjat követően ő is azt mondta, hogy valamit tenniük kell, csinálniuk kell most, ez pedig úgy hangzik, mintha az asztalt verte volna. Már hosszú idő telt el azóta, hogy Alonso világbajnoki címet nyert, és nem azért, mert nem nyújt világbajnoki teljesítményt. Ő mindig azt nyújt, így ha ez a Ferrarinál tovább folytatódik, akkor ne csodálkozzunk, hogy Alonso elgondolkodik majd azon, hogy a Ferrarinál maradjon-e. Ő már 32 éves, így talán 5 éve maradt arra, hogy ezen a kimagasló szinten maradjon, talán egy kicsit több, de ha a Ferrari nem szedi össze nagyon gyorsan magát, akkor Alonso el fog gondolkodni azon, hogy ott folytassa-e a pályafutását.”
David Coulthard véleménye! Maximálisan egyet érteek vele. Mondom ezt ferka fan létemre! Valamit már bekéne újítani, mert a RB-Vettel páros elhúz(ott), és a Lotusok is kezdenek elhagyni minket... Tehát nagyot kéne fejlődni... ez a f-1-nek is jól jönne...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2013.07.07. 16:53:32

Annyira én nem éreztem veszélyben Vettel első helyét, mint Wéberék. Mindig volt annyi tartalék a Red Bullban, hogy picit el tudjon lépni, ő meg nagyszerűen teljesítette is a feladatot, tényleg remek versenyt futott. Sőt, a végén még inkább Grosjeannak fogyott el jobban a gumija, mint Vettelnek, pedig csak egy kör különbséggel jöttek ki. Elég nehéz volt előzni a versenyen, 1-2 plusz körrel sem lett volna meg szerintem Kiminek. Az SC szerintem is felesleges volt.

Hamiltonnak meg csak nem jön össze a győzelem. Már a rajtnál látszott, hogy valami nincs rendben, az első körökben mindkét Mercedes lassú volt, mint a régebbi problémás futamokon.
Megint volt szó a csapatutasításról, ami most pont a helyén volt, az ilyen alkalmakkor kell is, igaz végül nem engedte el Rosberg Hamiltont, hanem éles előzés történt. Norbi azt mondta, nem igazán értette ezt a dolgot, mert Hamilton alig volt gyorsabb, de nem tudom mit nézett, akkor jött ki friss gumikkal, elég sok kört megtett mögötte, mire sikerült előzni, utána egy kör alatt nagy előnyre tett szert. Logikus lett volna, ha egyből elengedi, nem egymással versenyeztek.

Webbert sajnálom, neki is mindig van valami problémája, Vettellel hasonló tempót ment, így a második hely is összejöhetett volna neki...
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2013.07.07. 16:31:35

ozsimiki írta:Azaz! Kemény meló volt, de megingathatatlan volt Seb! :)

Webber még simán befért volna Alo elé,de már szinte jó versenynek titulálom azt,amikor csak 1 pozíciókat nyer így a spanyol :D
Ez az volt, nagyon járt már a hazai győzelem Vettelnek, és igazán meg is küzdött érte. Kerék a kerék elleni csatában nem volt része, de ekkora nyomás alatt hazai pályán az élen maradni, végig koncentrálni nagyon nem könnyű. Mindent kihajtott az autójából. Most mondanám h több mint 100%-kot hozott ki az autójából, de inkább hagyjuk. :lol:

Webbert sajnáltam, összejöhetett volna neki is egy dobogó vagy akár egy győzelem.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.07.07. 15:47:19

Azaz! Kemény meló volt, de megingathatatlan volt Seb! :)

Webber még simán befért volna Alo elé,de már szinte jó versenynek titulálom azt,amikor csak 1 pozíciókat nyer így a spanyol :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2013.07.07. 15:04:03

Semmi értelme nem volt beküldeni a biztonsági autót. Tény hogy megindult a Marussia, de átgurult a másik bukótérbe, szóval nem kellett volna beküldeni.

Persze arra jó volt, h Alonso-t, Kimit, meg Grosjean-t felhozzák Vettelre. :?
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.07.07. 14:47:51

Komolyan vicc ez az SC. Elgurult,igen. De nem azért állt meg,meg vált biztonságossá az a rész,mert beküldték,hanem mert alapból ott megállt volna,nah mind1. Szerintem totál felesleges volt beküldeni az SC-t. Kb miután nyilvánvaló volt,h SZERENCSÉRE senki se találta telibe,akkor küldik be...nem értem dupla sárga zászló miért nem volt elég. Jah de értem, össze kell rázni a mezőnyt ugye :roll:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése