Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.03.26. 12:00:58

Abban igazad van,h ott is meghúzták most, de az egész vita alapja az volt,h minden istállónál van egy elsőszámú pilóta,aki javára meghúzzák ezeket a dolgokat, namármost RedBullnál pont,h ma nem annak a javára húzták meg.

Szóval Neked is igazad van abban,h már a 2.versenyen a bikák is alkalmazták a pályán (ami továbbra sem tetszik,akár ide,akár oda), meg nekem is abban,h de nem úgy,ahogy mindenki érti a csapatutasítást, ha a RedBullról van szó. (Vettel előnyére mindig)

Mert gondolom Neked se az jut eszedbe a csapatsorrend hallatán,h Webbernek kedveznek. Azért ilyen korai szakaszban EDDIG akár tetszik akár nem, bikáknál nem fordult elő ilyesmi, Vettel előnyére meg továbbra sem fordult elő ilyesmi ebben a szakaszban :D Szóval remélem nem lesz ez bevett szokás,h már 2. futamokon ilyen döntéseket hoznak.

Brawn kifogása,ürügye meg halál ciki, hiszen ennyi erővel Hamiltonnak kellett volna szólnia,h figyi spórolni kell,Nico sokkal gyorsabb tudna lenni, engedd el,ne harcolj vele. CSAPATpontok terén ugyanott tartanának, az érthető döntés lett volna, ellentétben ez. Szóval itt egyértelmű,h Hamiltonnak akartak kedvezni, gyenge kifogás,h a csapatérdeke ez volt.

Ennyi év F1 nézés után term tisztában vagyok,h minden élcsapatnál előbb utóbb érvényesül is az előzetesen tudni vélt csapatsorrend, ahhoz ragaszkodok,h EDDIG bikáknál ilyen mértékű nem volt a szezon ezen szakaszában. Mert túl könnyű szerrel fogjuk rájuk,h ott a legegyértelműbb az egész, pedig szerintem nem. Mondjuk ez az eset ezt alátámasztja,h ezúttal Webbernek akartak kedvezni.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2013.03.26. 11:42:01

Bocs, hogy beleszólok a vitába, de... :D
ozsimiki írta:Márpedig a szezon ezen felében,és addigi részében amíg nem dőlnek el a dolgok, nincsen olyan mértékű csapatutasítás mint volt ma Mercinél.
.. és a Red Bullnál. Valamint a Ferrarinál, és a többinél, amikor ők kerülnek helyzetbe.
Igazából nem abból indult ez a Re Bull cirkusz, hogy ugyanazt az utasítást adták le, mint a Mercinél? :shock: Jah, de.

Nem igaz, hogy ennyi évi F1 nézés után még mindig nem esett le, hogy nem csak az ellenfél csapata az, aki ilyen eszközökhöz folyamodik, hanem a saját kedvencé is, de azért még írhatod a folytatásos szuperhősös regényedet Vettelről és a csapatáról.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.03.26. 10:07:29

Gyerekek ez a RB-Merci csapatutasítás, és annak be, ill. be nem tartása most komolyan felkavarta az álló vizet...
Ecclestone elővett egy saját példát is, mely a Brabhamnél történt meg – a csapatnál, melyet 16 éven keresztül birtokolt.

Eccleston:
„Volt egy versenyzőm, aki harcban volt a címért – nem fogom megmondani, hogy ki volt az -, és úgy történt, hogy a másik srác kib*szott gyors volt azon a hétvégén. Azt mondtam neki: ’Bármit is csinálsz, csak nyugalom, és hagyd, hogy a másik megelőzzön’. Erre ő azt mondta: ’Nem fogom ezt tenni’. Én pedig feleltem neki: ’Nos, felállhatsz az autó ülésében, és integethetsz neki, hogy előzzön meg, így az egész világ láthatja, már ha ezt akarod’. De ő ellenállt: ’Nem fogom megtenni’. Így egyszerűen csak biztosra mentünk, hogy ne legyen elég üzemanyaga a verseny befejezéséhez.”

Azért minden csapat így vagy ily módon gondolkodhat????
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.03.24. 20:13:49

Xanthor írta: Legalább ne próbáld bizonygatni ami nem igaz...
"A 42. kör végén Vettel és Rosberg szervizelt, Hamilton a csapattársa előtt maradt. Webber a 43. körben kapott új kemény gumikat. Nagyot csatázott Vettellel a boxból kijövet, de megtartotta első helyét.A német a közepes keveréken ment, az ausztrál a keményen."
Jogos, az a fránya alkohol. Az emlékezetem már nem a régi, sőt már az emlékezetem sem a régi. :D

Szerk. Nem tudom a WTCC-t melyik topikba kéne kitárgyalni szerintem még ez áll hozzá a legközelebb :D Nem semmi mennyi minden hátráltatta Norbit a hétvégén Monzában. Az látszik, hogy nyers tempóban nem lesz rosz ez a Honda de rengeteg idő lesz mire összeáll ez a csomag.. :/
Kép
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2013.03.24. 20:10:18

Vettel jött ki előbb kerékcserére, aztán kivezető körét nagyon megnyomhatta, majd bejött Webber is, de ő kemény gumikat kapott, előtte Vettel közepeseket.
Vettel nem rögtön előzte meg az ausztrált, szóval ő is biztos feltekerte a motorerő szabályzót és úgy ment tovább, ha nem így történt volna, simán elmegy mellette.
Kár, hogy ilyen végkifejlete lett az egésznek.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2013.03.24. 20:03:42

Tarsi88 írta:
Xanthor írta: Webbernek lehet nem is volt 2 kör alatt teljesen üzemhőmérséklet a gumi, ehhez hozzávéve, hogy nem is számított a támadásra, ne mondjuk már, hogy Webber teljes erejével védekezett, mert nem tudott.
Vettel még később volt a boxba az ő gumijai akkor még annyira se lehetnek üzem-melegek nem? A boxból kijövet megtámadta egyből Webbert, majd egész körben végig rajta volt. Ha ebből nem tűnt fel Webbernek hogy támadni fogja a célegyenesbe akkor az az ő baja. Ott pedig Webber már védekezett is teljes erejével, csak épp kevés volt....
Legalább ne próbáld bizonygatni ami nem igaz...
"A 42. kör végén Vettel és Rosberg szervizelt, Hamilton a csapattársa előtt maradt. Webber a 43. körben kapott új kemény gumikat. Nagyot csatázott Vettellel a boxból kijövet, de megtartotta első helyét.A német a közepes keveréken ment, az ausztrál a keményen."
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.03.24. 19:58:38

Xanthor írta: Webbernek lehet nem is volt 2 kör alatt teljesen üzemhőmérséklet a gumi, ehhez hozzávéve, hogy nem is számított a támadásra, ne mondjuk már, hogy Webber teljes erejével védekezett, mert nem tudott.
Vettel még később volt a boxba az ő gumijai akkor még annyira se lehetnek üzem-melegek nem? A boxból kijövet megtámadta egyből Webbert, majd egész körben végig rajta volt. Ha ebből nem tűnt fel Webbernek hogy támadni fogja a célegyenesbe akkor az az ő baja. Ott pedig Webber már védekezett is teljes erejével, csak épp kevés volt....
Kép
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2013.03.24. 19:31:21

Ez a Webber védekezett/védekezhetett dolog már csak azért se teljesen jogos, mert Webberen a kemény keverék volt, Vettelen a közepes úgy, hogy ugyan annyi szettet használtak addig (feltételezem h még adatokat akartak gyűjteni azért volt eltérő), de így azért nem nagy kunszt megelőzni, ráadásul Webbernek lehet nem is volt 2 kör alatt teljesen üzemhőmérséklet a gumi, ehhez hozzávéve, hogy nem is számított a támadásra, ne mondjuk már, hogy Webber teljes erejével védekezett, mert nem tudott.
Az meg, hogy Vettel bocsánatot kért.... A pódiumon még próbálta elsumákolni, "mindketten élveztük a harcot"... Hamiltont se szívlelem, de ő tök korrekten csinálta viszont.
Amúgy kicsit érdekes, hogy a Red Bull rádiót nem játszották be, a Mercedest meg folyamatosan, ha a Ferrarinál van ilyen az is rögtön megy közvetítésbe.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2013.03.24. 19:27:37

Socioval teljesen egyetértek. Végre egy ösztönös verseny, nyilatkozatok, kicsit meg lett kavarva az állóvíz.
Valahol sajnálom Webbert is, de helyébe inkább a csapatra haragudnék jobban, nem értem, h miért kellett megtiltani a versenyzést, több mint 10 körrel a vége előtt. Vettel ösztönösen cselekedett amikor maga előtt látta Webbert és meg akarta szerezni a győzelmet, tudva hogy Alonso kiesett és most kell a lehető legtöbb pontot bezsebelni.
A másik, hogy a verseny közepénél Vettel már egyszer ráment Webberre, de akkor is nyugalomra intették, mondták neki h még sok van hátra, lesz még lehetősége, erre amikor a verseny végén megint odaér az ausztrál mögé, megint le akarják őt állítani, mégis hogy gondolták ezt a csapatnál? Egész hétvégén jobb volt Vettel, ő érdemelte ezt a győzelmet.
Még egyszer mondom, hogy sztem az egész szituációért a csapat a hibás. Ha hagyják őket versenyezni, akkor ez nem fordult volna elő. Vmiért a csapatnál egy Webber győzelmet akartak látni.

Mercedesnél sem értettem miért kellett Rosberget visszafogni, ha gyorsabb akkor gyorsabb. Mi köze van neki ahhoz, h Hamilton autója több benzint fogyasztott és emiatt lassú? Akkor engedje el a csapattársát...

Mindemellett a verseny nem volt rossz, eső nélkül se, a Webber-Vettel csatát jó volt látni, gondolom mindenki ilyenekre vágyik.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.03.24. 19:16:35

Érdekes verseny volt a mai.A Webberes esetnél, sajnos egyértelműen Seb volt a hibás.De ettől függetlenül klaszisokkal jobb pilóta a német az ausztráltól.Az autó rendben volt, és most legalább a mercik is jól mentek. :roll: A lotus pedig meglepetésre sehol nem volt. :oops: Hála istennek Alonso is pontot vesztett. =D>
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2013.03.24. 18:52:28

Bob_Marley írta:Fura egy verseny volt na :D
Én a RB storyt megértem győzelemért megy a harc, s azért mégiscsak a világbajnoknak van némi előnye a "hierarchiában" csapatutasítást nem ítélem el teljes mértékben ha valóban arra irányul, hogy a csapat összességében legyen előrébb és mindkét autó sok pontot hozzon a konstruktőriben, itt Vettel megnyomta szerintem jól tette.
Lewis-Rosberget viszont nem értettem, Buttonnal is megvolt a jó kapcsolat (úgy látom hiányzik is neki a McLaren, félelmetes volt amit művelt :mrgreen: ) nem csináltak ebből problémát, pedig mindkettő kivételes versenyző ahogy Rosberg is, ez így gáz volt, hogy Lewist feltolták a dobogóra.
Sajnáltam Rosberget, persze örülök a 3ik helynek de a csapat teljesítményt nem veszélyeztette volna ha megelőzi, így gyakorlatilag Lewis feneke alá tolták az egészet, értelmetlenül véleményem szerint.
Kell az hogy most összekapjanak, mikor a kocsi sem olyan hogy hú de vígan lehetne vele száguldozni, s inkább egymást segítve közösen lehetne megfogni a többieket....Fura volt, de a tényen nem változtat Lewis csak össze biciklizett egy 3ik helyet :D Szerintem intelligens srácok, s bízom benne ezt lerendezik egymás között, s Lewis majd kompenzál, mondjuk kilöki Alonsot aki nagyon támadja Rosberget :mrgreen:

szerk: mondjuk a RB storyban is tudja a fene hogy mi zajlott le, azért ha Webber tényleg visszavett, s Vettel úgy nyomta meg, akkor az viszont eléggé gáz, mert a csapatérdek azt kívánta volna, hogy első kettő hely biztosan, s ha kiadják az úkászt, hogy okosan türelmesen, érjünk be, akkor nem túl fair elkezdeni kamikazézni, ezzel veszélyeztetve mindent.

Így utólag belegondolva talán itt is az okosabb megoldás lett volna helyénvaló, de korrekt mindenképp.
Na ez az, amit egy Vettel/Alonso/Hamilton/Schumacher/Senna soha nem fogad el. Szerintem ez így van rendjén. Webber is támadta már meg Vettelt hasonló helyzetben, most Vettel odaért mögé a kiállás után, egy világbajnok pár centire az első helytől nem fogja azt mondani, hogy "oké, most fékezek"...
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.03.24. 18:42:25

Bob_Marley írta:... s Lewis majd kompenzál, mondjuk kilöki Alonsot aki nagyon támadja Rosberget :mrgreen:
Ez csak akkor lehetséges ha az autója megnyúlik pár száz métert, mert egyébként csak a Ferrari fenekét nézi majd :D :mrgreen:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.03.24. 18:28:40

Fura egy verseny volt na :D
Én a RB storyt megértem győzelemért megy a harc, s azért mégiscsak a világbajnoknak van némi előnye a "hierarchiában" csapatutasítást nem ítélem el teljes mértékben ha valóban arra irányul, hogy a csapat összességében legyen előrébb és mindkét autó sok pontot hozzon a konstruktőriben, itt Vettel megnyomta szerintem jól tette.
Lewis-Rosberget viszont nem értettem, Buttonnal is megvolt a jó kapcsolat (úgy látom hiányzik is neki a McLaren, félelmetes volt amit művelt :mrgreen: ) nem csináltak ebből problémát, pedig mindkettő kivételes versenyző ahogy Rosberg is, ez így gáz volt, hogy Lewist feltolták a dobogóra.
Sajnáltam Rosberget, persze örülök a 3ik helynek de a csapat teljesítményt nem veszélyeztette volna ha megelőzi, így gyakorlatilag Lewis feneke alá tolták az egészet, értelmetlenül véleményem szerint.
Kell az hogy most összekapjanak, mikor a kocsi sem olyan hogy hú de vígan lehetne vele száguldozni, s inkább egymást segítve közösen lehetne megfogni a többieket....Fura volt, de a tényen nem változtat Lewis csak össze biciklizett egy 3ik helyet :D Szerintem intelligens srácok, s bízom benne ezt lerendezik egymás között, s Lewis majd kompenzál, mondjuk kilöki Alonsot aki nagyon támadja Rosberget :mrgreen:

szerk: mondjuk a RB storyban is tudja a fene hogy mi zajlott le, azért ha Webber tényleg visszavett, s Vettel úgy nyomta meg, akkor az viszont eléggé gáz, mert a csapatérdek azt kívánta volna, hogy első kettő hely biztosan, s ha kiadják az úkászt, hogy okosan türelmesen, érjünk be, akkor nem túl fair elkezdeni kamikazézni, ezzel veszélyeztetve mindent.

Így utólag belegondolva talán itt is az okosabb megoldás lett volna helyénvaló, de korrekt mindenképp.Faramuci helyzet, én is vívódok :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2013.03.24. 18:50:24-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.03.24. 18:15:19

Sanama írta:
Webber azért szntem észrevette,hogy támadja Vettel,vagy nem? teljes erejével védekezett,ott már nem spórolt. Szóval tényleg kemény csatában előzte meg,még ha ez a csapatnak nem is tetszett,és nem is ez volt a terv.
Persze, csak ha Webber is nyomja, lehet oda se ér.
A nyakára jött ki Vettel és a kör végén meg is előzte, ha ennyi idő nem volt elég Webbernek, hogy felcsavarja amit kell és tempót autózzon akkor meg is érdemli, hogy megelőzzék.
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2013.03.24. 17:46:53

miihii írta:
ozsimiki írta:Miihiikém abban a hszben arról is írtam,amiről "vitáztunk", és hoztam fel egy sokkal egyértelműbb példát a csapatutasításra az idézett résszel :wink:
Engem meg nem érdekelnek az aprólékos bele- és megmagyarázások, h a másiknál mi van meg szted mit csináltak volna másképp. A lényeget összefoglalva, egy sorra reagáltam, amit tartok is: attól még, h most megütköztek, igenis nyilvánvalóan megvan a csapatsorrend a RB-oknál, még ha ezt meg is kérdőjelezted. Az elmúlt évek jobb alapot szolgáltatnak, mint ez az egy eset, ami am is megvan minden évben. Ennyi a sztori.

Magáról a szitukról most sztem első körben nem a versenyzőket kellene oltani, hanem a górékat, akik ki akarták ölni az autóversenyzést a F1-ből ezekkel a sorrendtartásokkal. Ha nagyon akarom, akkor valahol még meg is érteném, de nem igazán akarom megérteni se a Mercit, se a RB-t, se senkit. A gyorsabb nyerjen/végezzen előrébb és ne a futam 2/3-ánál matekozzanak már ki ilyeneket, pláne ne a 2. fordulóban. Szóljon minél inkább arról a száguldó cirkusz, amire hivatott: autóversenyről
A legnagyobb baj, hogy egyáltalán nem erre hivatott, az csak egy eszköz...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.03.24. 17:24:30

Márpedig a szezon ezen felében,és addigi részében amíg nem dőlnek el a dolgok, nincsen olyan mértékű csapatutasítás mint volt ma Mercinél.

Az egyértelmű,h Vettel van kényelmesebb szerepben,de olyan szintű csapatutasítás a PÁLYÁN nincs,amilyenre te utalsz. Csak ha már egyértelmű,h Vettelnek maradt esélye a VB-re,és Mark bővebben le van maradva.

Szóval a csapatsorrend lehet megvan,de csapatutasítások nincsenek ilyen szakaszokban Vettel javára. Most is,Webber volt előrébb,őt akarták volna védeni, ha fordítva van Vettelt (egyik se tetszik). Csak ugye általában Vettel van mindig előrébb,mert jobb pilóta.

Ismétlem, tényleg nagyon röviden: cinikusan benyögted, h "csapatsorrend, mi?", erre írtam, h a maitól függetlenül elég nyilvánvalóvá vált az elmúlt évek során, h igenis eleve megvan a csapatsorrend. Aztán ezt most magyarázhatod ahogy akarod, az már csak ilyen kényszerkozmetika ;)

Kicsit erre utal Webber is: "Sebastian felülbírálta a kérést, és gondolom - mint mindig -, most is védelembe veszik majd."



lehet,h van,de a pályán nem alkalmazzák Vettel javára,csak ha már eldőlt,h másiknak nincs esélye. Te meg az ellenkezőjére utaltál. Ozsi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2013.03.24. 19:22:26-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.03.24. 17:07:08

ozsimiki írta:Miihiikém abban a hszben arról is írtam,amiről "vitáztunk", és hoztam fel egy sokkal egyértelműbb példát a csapatutasításra az idézett résszel :wink:
Engem meg nem érdekelnek az aprólékos bele- és megmagyarázások, h a másiknál mi van meg szted mit csináltak volna másképp. A lényeget összefoglalva, egy sorra reagáltam, amit tartok is: attól még, h most megütköztek, igenis nyilvánvalóan megvan a csapatsorrend a RB-oknál, még ha ezt meg is kérdőjelezted. Az elmúlt évek jobb alapot szolgáltatnak, mint ez az egy eset, ami am is megvan minden évben. Ennyi a sztori.

Magáról a szitukról most sztem első körben nem a versenyzőket kellene oltani, hanem a górékat, akik ki akarták ölni az autóversenyzést a F1-ből ezekkel a sorrendtartásokkal. Ha nagyon akarom, akkor valahol még meg is érteném, de nem igazán akarom megérteni se a Mercit, se a RB-t, se senkit. A gyorsabb nyerjen/végezzen előrébb és ne a futam 2/3-ánál matekozzanak már ki ilyeneket, pláne ne a 2. fordulóban. Szóljon minél inkább arról a száguldó cirkusz, amire hivatott: autóversenyről!
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.03.24. 16:27:08

Sanama!

Webber azért szntem észrevette,hogy támadja Vettel,vagy nem? teljes erejével védekezett,ott már nem spórolt. Szóval tényleg kemény csatában előzte meg,még ha ez a csapatnak nem is tetszett,és nem is ez volt a terv.

szerk:
Sanama írta: Persze, csak ha Webber is nyomja, lehet oda se ér.
Webber: "Az utolsó kerékcserét követően a csapat rám szólt, hogy vegyek vissza a motor teljesítményéből."

az utolsó kerékcseréje után,ahogy jött ki a boxból,már ott is volt teljesen rajta Vettel, majdnem egymás mellett fordultak a kanyarban. Szóval nem azért ért hozzá közel,hanem mert az ő kivezető körén majdnem időmérős kört ment. Szóval odaért alapból,nem azért mert visszavette a BOXBAN a motorerőt.

Kralo!

mindig is ez fog áradni,ha a spanyol hibázik,és kiesik :),én legalább nem légből kapott dolgokkal "támadom" be az aktuális "ellenségemet",hanem valós dolgokkal. Alo benézte,nekiment Vettelnek,letört a szárnya,majd a csapattal együtt úgy érezte,h az neki belefér. Továbbra is tetszik! :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.03.24. 16:26:24

Vettel: "Ma elcsesztem, bocsánatot kértem (…) Erre a győzelemre nem vagyok túl büszke, mert Mark érdemelte volna meg."
Ettől mi változik?

Mindegy, én befejeztem. Tartom hogy gusztustalan, ez a véleményem.
Webber azért szntem észrevette,hogy támadja Vettel,vagy nem? teljes erejével védekezett,ott már nem spórolt. Szóval tényleg kemény csatában előzte meg,még ha ez a csapatnak nem is tetszett,és nem is ez volt a terv.
Persze, csak ha Webber is nyomja, lehet oda se ér.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2013.03.24. 16:30:28-kor.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.03.24. 16:21:00

Sanama írta:
L.Messi 10 írta:Uram Isten... Egy autósportról van szó... Ki az a kretén, aki nem akar nyerni?
Nehogy már Seb legyen a hülye, mert a boxban eldöntötték, hogy ők 15körrel a vége előtt lezártnak tekintenek egy versenyt...
Nem érted, vagy nem akarod megérteni? Ki mondta, hogy baj ha valaki győzni akar?

Annyit mondtam, hogy a mód, ahogy csinálta gusztustalan. Webbernek is meg volt mondva, hogy visszavesznek, behozzák a kocsit. Erre Vettel, SENKIT NEM TÁJÉKOZTATVA erről, elkezd menni előre. Ez nem fair verseny. Fair verseny az lett volna, ha visszamondja a rádióba, hogy NEM, és utána tudtak volna szólni Webbernek, hogy vigyázz.

De én nem fogok magyarázkodni, lényeg hogy Vettel a király!
Vettel: "Ma elcsesztem, bocsánatot kértem (…) Erre a győzelemre nem vagyok túl büszke, mert Mark érdemelte volna meg."
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.03.24. 16:10:21

L.Messi 10 írta:
Sanama írta: Akkor sem fair. Akkor mondja bele a rádióba, hogy nekem ne mondjátok meg mit csináljak, és tudjon róla Webber is. Sunyi megoldás, ennyi.

Ha megmondja,hogy ő nem akar 2ik lenni, és erről tud Webber is, úgy megy rá, azzal nincs semmi probléma, de így, gusztustalan.
Uram Isten... Egy autósportról van szó... Ki az a kretén, aki nem akar nyerni?
Nehogy már Seb legyen a hülye, mert a boxban eldöntötték, hogy ők 15körrel a vége előtt lezártnak tekintenek egy versenyt...
Nem érted, vagy nem akarod megérteni? Ki mondta, hogy baj ha valaki győzni akar?

Annyit mondtam, hogy a mód, ahogy csinálta gusztustalan. Webbernek is meg volt mondva, hogy visszavesznek, behozzák a kocsit. Erre Vettel, SENKIT NEM TÁJÉKOZTATVA erről, elkezd menni előre. Ez nem fair verseny. Fair verseny az lett volna, ha visszamondja a rádióba, hogy NEM, és utána tudtak volna szólni Webbernek, hogy vigyázz.

De én nem fogok magyarázkodni, lényeg hogy Vettel a király!
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2013.03.24. 15:38:24

Sanama írta: Akkor sem fair. Akkor mondja bele a rádióba, hogy nekem ne mondjátok meg mit csináljak, és tudjon róla Webber is. Sunyi megoldás, ennyi.

Ha megmondja,hogy ő nem akar 2ik lenni, és erről tud Webber is, úgy megy rá, azzal nincs semmi probléma, de így, gusztustalan.
Uram Isten... Egy autósportról van szó... Ki az a kretén, aki nem akar nyerni?
Nehogy már Seb legyen a hülye, mert a boxban eldöntötték, hogy ők 15körrel a vége előtt lezártnak tekintenek egy versenyt...
Kép
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2013.03.24. 15:06:46

Sanama írta:Vettel megint megmutatta mekkora király...

Hamilton meg kicist nosztalgiázott a Mclaren boxban úgy látom :twisted:
Schumi a példaképe. Mégis mit vártál ? :lol:
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.03.24. 14:28:42

socio66 írta:
Sanama írta: Csak ha ezt Vettel ellen lépi meg Webber, akkor már világvége lenne...És kb már új csapattársat keresnének
vettel szerintem ilyen esetben a pályán rendezte volna a dolgokat, nem a paddockban játszotta volna a sértődöttet.
amúgy meg nem érdekel mi lett volna ha, végre egyszer nem a csapatok által másodpercpontosan megtervezett forgatókönyv szerint zajlottak az események, hanem láttunk egy kis ösztönös versenyzést, és utána sem a szokásos sablon nyilatkozatok, megnyilvánulások voltak, örüljünk már ennek.
Akkor sem fair. Akkor mondja bele a rádióba, hogy nekem ne mondjátok meg mit csináljak, és tudjon róla Webber is. Sunyi megoldás, ennyi.

Ha megmondja,hogy ő nem akar 2ik lenni, és erről tud Webber is, úgy megy rá, azzal nincs semmi probléma, de így, gusztustalan.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2013.03.24. 14:23:46

ozsimiki írta:Szeretem az ilyen döntéseket Fernando! Felelősségteljes. /ha csak és kizárólag az Ő döntése volt,ha csapaté,akkor nekik grt/ Még szép lett volna ha beletaknyol Webberbe...
Árad a jóindulat. :D

Vettel ma férfi volt, miután kihisztizte magát. A felelősségteljességet azonban nála sem éreztem. Mégis micsoda különbség van a között, ha az ember kedvence őrült, mint amikor az ellenfél az.

Kemény év lesz. Jó futam volt. Tetszett, hogy milyen jól mutatta, milyen nehéz olyan döntéseket hozni, amelyek támadhatóak.
Válasz küldése