Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.12.26. 19:08:33

Áh, akkora ünnepi hangulatom van, hogy már majdnem sírok is a meghatottságtól :D

Vettül nyert, ahogy Kimi is mondta, a győztes az, aki több pontot szerez. Ennyi az egész.

Nem mindig a legjobb nyer. Ez mán csak ilyen.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.12.26. 18:47:57

Eazzy írta:Ozsin és Vettelen kívül mindenki szerint Alo volt idén a legjobb. Na jó Kimi meg lekakkantja :D
Látom Ünnepi hangulatban is velem foglalkozol, megható :D

Alo volt az egyik legjobb, Vettel a másik. Nem írtam,hogy Alonso kevesebbet mutatott idén, mint Vettel. Viszont azt tartom,hogy ez a teljesítmény nem lett volna elég a bajnoki címhez, csak akkor, ha még ennél jobban is alakulnak számára a körülmények. Szerencsére nem a lottó döntött, és nyert a másik nagyon jól teljesítő versenyző, aki nem volt annyiszor (!) ráutalva arra,hogy magától függetlenül úgy alakuljanak a történések ahogy kellenének. Hanem a kocsijának is hála, tudott is érte tenni.

De amúgy gratulálok ehhez a címhez az Alonso drukkereknek! Remélem fényesebbet sose nyer már :D

szerk: azért nem minden szavazáson lett ő a legjobb, pl Ini topik, de persze ezek a címek nem érdekelnek, nem nagy számok. De megértem,hogy spanyol fanoknak más nem marad.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.12.26. 18:23:43

Ozsin és Vettelen kívül mindenki szerint Alo volt idén a legjobb. Na jó Kimi meg lekakkantja :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.12.26. 12:45:52

F1 2012 - A Season to Remember -elérhető egyes helyeken, jó szórakozást :)

szerk: Kubica jövőre rallyzni fog :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.12.23. 15:04:29

A 2012-es szezon értékelésből a magyar szakírók sem maradhattak ki. Elég hosszú cikk, de érdekes ahogy látták a dolgokat, azért itt is akad néhány dolog, amivel nem értek egyet. :)

http://www.f1hirek.hu/f1/20121221-f1-a- ... iraly.html
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2012.12.13. 16:46:07

http://f1vilag.hu/hirek/csapatfonokok-s ... so-legjobb

"A spanyol nyolc csapatfőnök szerint volt az idei év legjobbja..."
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.12.01. 17:13:36

Kralo írta:
S.Agüero írta: 2013-as F1 naptár:
http://www.formula1.com/races/calendar_preview.html
Köszi a linket.
1 versennyel kevesebb lesz jövőre, Valenciát kiveszik. Jellegtelen egy pálya.
Számomra teljesen nézhetetlen helyszín volt. Akárhányszor nekiültem egy valenciai versenynek maximum 10 körig bírtam nézni.
Szerintem borzalmas pálya volt és nem kár érte.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.12.01. 16:50:28

http://f1vilag.hu/hirek/ferrari-nem-aka ... l-erdemeit

Ebben a cikkben minden le van írva, szerintem semmi kivetni való nincs benne, hogy a Ferrari kérte az ügy tisztázását (mondom ezt úgy, hogy nem szeretem a Ferrarit), más csapat is megtenné, ahogy a McLaren is megtette 2007-ben. Az eredmény ellen amúgy sem tehettek semmit, mert legfeljebb a hivatalos végeredmény után 30 perccel lehet óvni, max. az FIA kezdeményezhetett volna vizsgálatot. Egyébként az ilyen eseteket elkerülvén egyből ki kellett volna adni az FIA-nak egy hivatalos közleményt, hogy szabályos volt minden.

Ez meg így még rosszabb, hogy Bernie is foglalkozik vele, jobban tette volna, ha hallgat. Amúgy is mostanában össze-vissza nyilatkozgat.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2012.12.01. 15:25:35

S.Agüero írta: 2013-as F1 naptár:
http://www.formula1.com/races/calendar_preview.html
Köszi a linket.
1 versennyel kevesebb lesz jövőre, Valenciát kiveszik. Jellegtelen egy pálya. Bár idén tetszett, ahogy Alonso oktatást tartott, a hogyan előzzünk velünk egyenrangú autóval küzdő ellenfelet egy ilyen korlátolt pályán. A végén az ünneplés pedig emberközeli volt. :)

Ha jól számolom, már legalább annyi ázsiai pálya van, mint európai.
Hajrá Bernie. :roll:

Ozsi: Hajrá Ferrari! :)
Már nem szurkolsz nekik?

ettől még nem gáz, amit csináltak? ez is azt mutatja,h nem dugom a homokba a fejem. Ozsi


Bármelyik csapat megcsinálta volna. Ennek ellenére véleményem szerint, még ha igazuk lenne, akkor sem lett volna eredménymódosítás, mert az gáz lenne, mindenki részére.
Az a baj, hogy amikor közelebb álltak hozzád, akkor minden tökéletes volt, és homokban volt a fejed, mint ahogy most a Red Bullnál. :) :)

valamire fogni kell nektek, ha már nem a kedvenc nyer :D Ozsi

Nagyon ügyesen kihoztad néhány soromból, hogy kifogást keresek a vereségre. Nem kerestem, egy gondolatom sem szólt erről.
Nem érzem azt, hogy abban a helyzetben lennék, hogy magyarázkodni kellene. Büszke vagyok Alonsora, mint szurkolója, legfeljebb ennyi a történetem ebben a vitában.

Ezt sasoljátok:
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 7075_n.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kralo 2012.12.01. 17:08:58-kor.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.12.01. 12:37:23

Eazzy írta:
ozsimiki írta:Remy, nem azért mondta ezt mert Vettel fan, mert már a hivatalos levelük előtt (ez Eazzynek is szól) megjelent az a videó ami 100%ig tisztázza Vettelt
Kérlek a két forrást dátummal mutasd már meg pls!
Most komolyan mondom, kíváncsi vagyok, mert akkor én tudtam rosszul!

(egyébként miért lenne ez Vettel ellenes megnyilvánulás, miért nem mondjuk Ferrari mellettes :D ?)

Egyébiránt nem is értem min lepődsz meg, hogy ellenszenves a fritz, amikor VB-ként 25 éves fejjel Ayrton Sennát sértegeti...csodálom, hogy Brazíliában nem lincselték meg...
F1hírek tweetje:

Ezen a lassított GIF-en látszik a zöld zászló az 5-ös bírói posztnál. Tehát Vettel vitatott előzése szabályos volt: http://s7.directupload.net/images/121128/xq7wq2yp.gif

28.ai, azaz szerdai. Ferrari levele csütörtöki.

https://twitter.com/origof1hirek

de itt részletesen láthatod, melyik hír mikor jött ki.

hogy Csabámnak ne csak saját véleményem jöjjön át:

"Mindenesetre az @InsideFerrari egy kicsit leégette magát azzal, h írt az FIA-nak, amikor kívülállóknak is világos volt, h nincs is ügy... "

"Egy jópofa glossza (angolul) arról, hogy a Ferrari jogsértés címén óv a piros ruhát viselő Mikulás ellen: http://sniffpetrol.com/2012/11/29/ferra ... christmas/ …"

Eazzy! Hol sértette meg? linkeld, ill mivel. Tett rá vmi jelzőt?

amúgy meg ez gyenge indok lenne ellene, tekintve,h őt 3 éve folyamatosan aprítják. akkor gondolom még nem sértegette. (már ha tényleg magának Sennának szólt be, és nem az unokaöccsének, ha pedig valóban neki szólt be, az tényleg gáz, de talán abban igazat adsz,h ettől még amit idén,tavaly, azelőtt kap, sok köze nincs ehhez a MOSTANINAK)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.12.01. 12:34:39

Még mindig megy a vita. :D

2013-as F1 naptár:
http://www.formula1.com/races/calendar_preview.html
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.12.01. 12:25:39

ozsimiki írta:Remy, nem azért mondta ezt mert Vettel fan, mert már a hivatalos levelük előtt (ez Eazzynek is szól) megjelent az a videó ami 100%ig tisztázza Vettelt
Kérlek a két forrást dátummal mutasd már meg pls!
Most komolyan mondom, kíváncsi vagyok, mert akkor én tudtam rosszul!

(egyébként miért lenne ez Vettel ellenes megnyilvánulás, miért nem mondjuk Ferrari mellettes :D ?)

Egyébiránt nem is értem min lepődsz meg, hogy ellenszenves a fritz, amikor VB-ként 25 éves fejjel Ayrton Sennát sértegeti...csodálom, hogy Brazíliában nem lincselték meg...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.12.01. 12:24:21

Csaba, csak hogy én nem vetettem el a sulykot. Olvass utána, mindenki nevetségesnek tartja,h a Ferrari elküldte azt a levelet, persze könnyebb itt okoskodnod.

Hangsúlyozom: akkor írták, amikor már a minden videó ismert volt, azaz, egyértelmű volt,hogy nincs szabályvétés. Ennek tükrében nevetségessé vált a levelük. Fogd fel fikázásnak, de erre ezek után teljesen rászolgáltak, úgymond maguknak teremtették.

nem életcélom, nem kértem őket, hogy csinálják ezt, de ha már megcsinálták, megjegyzem,hogy profibb lenne ha beletörődnének a vereségbe.

szerintem meg nem minden csapat teszi magát nevetségessé, de erről felesleges is beszélni, Ferrari meglépte, innentől max őket hibáztasd azért, mert megvan róluk a véleménye elég sokaknak.

ezt a magas lovas dolgot meg hanyagolhatod, ha a szurkolóknak egyértelmű volt a videók után a szitu, akkor majd pont egy profi csapatnak nem az, igaz? bár ha szerinted a Ferrarinal nem profik vannak, akkor igazad lehet...

u.i.: ahhoz meg csak megint gratulálni tudok (bár ebben a topikban általad leművelteket ismerve, nem csodálkozom) hogy egy olyan témában, ahol CSAK a Ferrariról van szó, és az ő nevetséges levelükről, csak sikerül belecsempészni,h de hát a RedBull milyen kiskapus, meg Vettel a rinyagép :D:D:D, bár ennek tükrében még édesebb lesz az a tudat, hogy Ő nyert, és várhatsz még legalább 1 évig. (nah most írhatod a magas lovat)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2012.12.01. 12:27:42-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15454
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.12.01. 11:45:36

Bravó Ozsi,valószínű,hogy a RB nem próbálta volna meg,hanem hagyták volna. Ők is ugyanúgy belekapaszkodtak volna,mint mindenki más is. Vagy szerinted pont Vettel csapata nem próbálta volna meg,akik eleve minden kiskaput,előírást megszegnek,aztán elmismásolják az ügyeiket,meg pont Vettel,aki futamok közben kiakad,ha valaki akár csúnyán néz rá...
kicsit elfogult vagy szerintem,nincs csapat,aki ne próbálkozott volna be, de elhiheted,hogy a ferrari se gondolta komolyan,csak egy próbálkozás volt hátha. Ha komolyan gondolták volna,mentek volna a nyilatkozatok keményen,Alonsotól is,nem csak említésszerűen.

De mindegy,neked most ez az életcélod,hogy fikázd a ferrarit,bravó. Mi évközben Alo szimpatizánsként gyakran elvetettük a súlykot Vettellel kapcsolatosan,de Te sem vagy különb,amilyen magas lovon ülsz,és osztod az észt...de persze Te tényket mondasz mindig,igen...hallottam már ezt egy másik fórumozótól az ellenoldalon...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.12.01. 11:23:12

Kubica esetleges visszatéréséről még csak pletykaszinten sincs hír eddig?

szerk:
http://index.hu/nagykep/2012/11/25/form ... illanatai/
"And my heart will leave you never."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.12.01. 11:14:26

Nah a sok Vettel ellenes :D:D:D

Remy, nem azért mondta ezt mert Vettel fan, mert már a hivatalos levelük előtt (ez Eazzynek is szól) megjelent az a videó ami 100%ig tisztázza Vettelt.


És a papának igenis igaza van, hogy ahelyett,h arról szólna minden,h milyen izgalmas szezon,és szezonzáró volt, most arról ment napokig a téma,hogy szabálytalan e vagy sem. ezt tetézte hogy még írtak egy levelet is.

megint szörnyű, hogy egy telejsen egyértelmű szitunál (feleslegesen írtak, és tudni kellene veszíteni) egyből keresitek számukra a mentsvárat, csak azért mert Vettel is érdekelt :D (persze ezúttal is a vétlen oldalon)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.12.01. 11:03:01

ozsimiki írta::lol:

azért Ferrarinál szánalmasoztak egyet,és levelet írtak a FIA-nak, úgy,h még a leghülyébb szurkolóknak is világos volt,hogy nem volt szabálytalan. Jött is a válasz,hogy nincs semmi gond Vettel előzéseivel.

ciki

Bernie papával meg ezúttal egyetértek:

http://www.f1hirek.hu/f1/20121130-f1-ec ... elugy.html
Azért gondolom az tiszta, hogy a totál egyértelmű bizonyíték nem egyszerre jelent meg a nem egyértelmű videókkal. A Ferrari már ki is adta a közleményét, hogy a neten terjengő videók tisztázását kéri a FIA-tól, hogy most akkor hogy is van ez, valóban szabálytalan, vagy sem. Megkapták a választ, hogy nem volt szabálytalan. Elfogadták, továbbléptek. Ennyi. Kicsit felfújt ez a dolog.
(továbbra is a kulcs az, hogy az a video, ahol a zöld zászló is látszik, csak később került ki)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.12.01. 10:58:24

ozsimiki írta::lol:

azért Ferrarinál szánalmasoztak egyet,és levelet írtak a FIA-nak, úgy,h még a leghülyébb szurkolóknak is világos volt,hogy nem volt szabálytalan. Jött is a válasz,hogy nincs semmi gond Vettel előzéseivel.

ciki

Bernie papával meg ezúttal egyetértek:

http://www.f1hirek.hu/f1/20121130-f1-ec ... elugy.html
Sztem az is a szánalmas kategóriába tartozik, ha bármelyik Red Bull utolér egy Toro Rossót az rögtön félreáll...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.12.01. 10:44:17

ozsimiki írta::lol:

azért Ferrarinál szánalmasoztak egyet,és levelet írtak a FIA-nak, úgy,h még a leghülyébb szurkolóknak is világos volt,hogy nem volt szabálytalan. Jött is a válasz,hogy nincs semmi gond Vettel előzéseivel.

ciki

Bernie papával meg ezúttal egyetértek:

http://www.f1hirek.hu/f1/20121130-f1-ec ... elugy.html
Vesztenivalójuk nem volt, ha meg bejön, akkor [auto_cenzúra] ügy Vettelnek. Miért ne tegyék meg.. hátha...
Mondjuk az esély kb 0,0000000001 % volt :D

Persze, hogy egyetértesz, hisz Ecclestone is Vettel drukker... folyamat vele lóg, vele dumál stb .... felkarolta a kis németet... a kis kedvenc.

Amúgy én bírtam az öreget, de amit az utóbbi években művel az már sok. Csak a pénz érdekli, és nem a forma-1... Olyan helyekre viszi a száguldócirkuszt, ahol a versenyszínvonal a béka segge alatt van, de pénz onnan jön...
ja + a szabályváltoztatások, de ez már más téma.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.12.01. 10:26:14

:lol:

azért Ferrarinál szánalmasoztak egyet,és levelet írtak a FIA-nak, úgy,h még a leghülyébb szurkolóknak is világos volt,hogy nem volt szabálytalan. Jött is a válasz,hogy nincs semmi gond Vettel előzéseivel.

ciki

Bernie papával meg ezúttal egyetértek:

http://www.f1hirek.hu/f1/20121130-f1-ec ... elugy.html
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.11.28. 21:09:52

Ferrari is adott ki közleményt hogy szabályos volt az előzés rögtön utána.
Gondolom ha lett volna értelme támadni támadták is volna. Beszélhetünk itt zöld asztal mellett szerzett vb címről de még ugye az is jobb mint a semmi illetve súlyos milliókról van szó mondom még1x ha lett volna értelme a panasznak akkor megtették volna a lépéseket.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.28. 21:01:27

A Vergne féle előzés sem volt illegális, zöld zászló után előzött.
Csak a videón nehezen látható, mert nem fénnyel jelzik, hanem zászlóval lengetnek.
http://videa.hu/videok/jarmuvek/vettel- ... NibGMcBXaJ
0.07-nél baloldalt látható, hogy lengetik a zöld zászlót a bírói poszton, és azután előz Vettel.


Egy másik video, ahol már ki is írják, hogy még sem illegális az előzés:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3tp3QDAkgo
Kép
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15454
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.28. 20:23:23

Ezért ne is büntessék meg utólag,utálom az ilyeneket amúgy is. Senkit nem veszélyeztetett,úgyhogy teljesen "vétlen" előzés volt.

Inkább büntették volna meg akkor,amikor az egyik időmérőn bekacsázott Alonso elé. Na ott megérdemelte volna,persze nem kapott.

úgyhogy majd jövőre :!:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.28. 17:57:24

Valóban Kobayasit szabályosan előzi meg, mivel a folyamatos sárga fény a csúszós pályára figyelmeztet. Ellenben a villogó sárga a sárga zászlónak felel meg, amit Vergne megelőzésénél láthatunk a második videon. De most komolyan bárki is úgy gondolja, hogy ezzel fogják elvenni a címét? Ígyis-úgyis elment volna Vergne mellett. Ha meg kap egy boxutca áthajtást a futamon, akkor úgyis visszakapaszkodott volna. Utólag kiadott 20mp eléggé erős túlzás lenne. VB-t nem fognak így eldönteni. (akkor sem, ha a szabályok szerint járna ezért bünti.)
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.28. 17:51:59

Ezek narancssárga jelzések, ami csúszós pályára figyelmeztet, előzni simán lehet mellette. Ezt már korábban is beírtam ide a fórumra, nem tudom minek kellett megint előszedni...
Ha szabálytalan lett volna akkor járt volna érte a büntetés, de ha az elmaradna, akkor a Ferrari már rég megóvta volna. Egyik sem történt meg, szóval nincs miről beszélni!!!
Persze provokálásra jók ezek...
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Válasz küldése