Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.10.24. 12:26:17

Hát, igen Ozsi, de te emlékszel is minden futamra, h melyik milyen volt?
Én összekeverném őket...

azért írtam,hogy ha majd lesz rá ídőm...akkor megnézem cikkekben,összefoglalókban versenyről versenyre...elég nagy a zinternet, Ozsi
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.24. 12:24:52

S.Agüero írta:Eazzy!
Teljes mértékben ezzel egyetértek!
De ha a technikai okokat levennénk a RB-ből akkor jóval a RB nyerne.
igen,

Eazzy!

Először is minden tiszteletem a tied,hogy ilyen szépen pontokba szedve kifejtetted,de én olyan szempontból nézem,hogy mennyi olyan eset volt,amikor a VERSENYZŐTŐL FÜGGETLENÜL veszít pontokat,és szintén a VERSENYZŐTŐL FÜGGETLENÜL nyer helyezéseket. (pl ma Hamilton nyert 2helyezést tőle függetlenül, Alo szintén 2-őt, Vettel ma pedig kiesett tőle függetlenül. Webber más tészta, ő önhibájából esett ki,de majd ez látszódni fog azon a listán amit elkészítek)

nah ezeket összeírom Neked és a többieknek ha lesz időm,és kedvem hozzá az idei évet tekintve, minden futamot...

szerintem ez ad egy objektív képet,hogy ki érdemelné meg jobban, ebbe bent lesznek az önhibák is,és azok is amikről nem tehettek negatív,és pozítiv értelemben is. Meglepődnék ha a mérleg azt hozná ki majd,hogy Alonso jobban megérdemli mint Vettel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2010.10.24. 12:26:54-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.10.24. 12:22:12

thierryhenry írta:Eazzy szerintem ez a pontozgatásod nem tükrözi hűen az igazságot, nincs is értelme
Ahogy a végén is leírtam, ez nem pontos modell. A pontozásra csak azért volt szükség, hogy látszódjon melyik oldal nyeri az adott kategóriát. Most nem mindegy, hogy azt írom, ezt a RedBull nyeri, vagy azt írom, hogy 1 pont a RB-nek?
De odaírtam hogy ez csak egy kitalált dolog, amiben sokminden hibás, közelítő, és elnagyolt.
Avatar
thierryhenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2008.05.13. 14:39:35
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.10.24. 12:18:14

Eazzy szerintem ez a pontozgatásod nem tükrözi hűen az igazságot, nincs is értelme
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.10.24. 12:14:58

Eazzy!
Teljes mértékben ezzel egyetértek!
De ha a technikai okokat levennénk a RB-ből akkor jóval a RB nyerne.
Avatar
thierryhenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2008.05.13. 14:39:35
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.10.24. 12:11:52

Alonso meg elég rosszul áll motorokkal asszem ez volt az uccsó új motor
Tudomásom szerint Alonso már rég nem új motorokkal megy
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.10.24. 12:10:18

Nah Ozsi, akkor letisztázva, elfogultság minimalizálásával a bennem lévő kép:

Ez egy olyan sport, ami csapatsport. Versenyző, autó, és a csapat munkája (ebbe beleszámít a szerelők munkája, a taktikáért felelősök munkája, és a fejlesztő mérnököké is).

Most nézzük, ki is érdemel világbajnoki címet. Az én olvasatomban az érdemli meg, aki ennek a 3 elemnek a legjobb kombinációját tudja magáénak.

Nézzük az első faktort: versenyző
Ez az egyik legnehezebb kérdés, hiszen itt is felbomlik több dologra, hogy mi tesz egy versenyzőt jó pilótává. Egyrészt a gyorsaság (ugye nem összekeverendő a gyors pilóta, és a jó pilóta), másrészt a tapasztalat, harmadrészt a higgadtság.
Ezek alapján hasonlítsuk össze Vettelt, és Alonsot:
gyorsaság: 1-1
tapasztalat: 0-1
higgadtság: 0-1.
Ezt illik persze súlyozni, hiszen pl a gyorsaság mindkettőnél fontosabb, így mondjuk azt vegyük 3-szoros értékkel. Akkor is 5-3 Alonsonak.

Második faktor: az autó
Itt sok alösszetevő nem igazán van, talán annyi, hogy egyes pályákon máshogyan tud egy-egy autó teljesíteni, így ezt is bele kell venni a számításba. Idén kb az összes pálya a RedBulloknak kedvezett, kb 3 esetben nem. Nem túlzok szerinte ha azt mondom, hogy 10 pályából kb 2 nem fekszik a bikáknak. Így nagyjából el is hanyagolható ez a számításnál. Talán ennél fontosabb a megbízhatóság.
Összehasonlítás: RedBull - Ferrari:
gyorsaság: 1-0
megbízhatóság: 0.5 - 1
A gyorsaság rész egyértelműen a RedBullé, ezt még meg is súlyoznám egy kettes szorzóval, mert a különbséget a két kocsi között az egész évet tekintve nem tükrözi hűen az 1 pont. A megbízhatóságnál az is fontos volt, hogy kinek hány motorja van, hogyan gazdálkodott ezekkel, ebben a RedBull jobb volt, ám minden más téren a Ferrari volt a jobb, hiszen ők tették meg a legtöbb kört az egész mezőnyben, más alkatrészeikkel sem igen volt gond. Így RedBull - Ferrari: 2,5 - 1
Egyértelműen a jobb autó: RedBull, így ezen a téren Vettel kaphatja a győztes címet.

Harmadik faktor: a csapat
Itt a már említett részegységeket kell összehasonlítani. Fejlesztő mérnökök, taktikáért felelősek (csapatvezetők stb.), a szerelők.
Lássuk a RedBull - Ferrari esetén:
fejlesztések: 1-0,5
taktika: 0-1
szerelők: 1-1
A fejlesztéseknél a jobb alapokkal rendelkező RedBull érdemel több pontot, ám az év első felében hulladék Ferrariból versenyképes autót csináltak, így megérdemelnek fél pontot. A RedBull rengeteg hibát vétett saját hülyeségéből, a versenyzőik közötti kakaskodások, hibás döntések sora volt idén. A Ferrarinak nagyjából könnyű dolga volt, Massának köszönhetően, illetve Alonso a taktikákból kihozza a legtöbbet általában.
A boxban a szerelők mindkét helyen megfelelő munkát végeznek, sőt mindkét csapatnál különösen jól cserélnek kereket, legalábbis nekem ez tűnt fel.
Így a végeredmény: RedBull - Ferrari: 2 - 2,5. Éppenhogy, de a Ferrari nyeri nálam ezt.

A három faktor kb azonos erőt képvisel, így ha összegeznénk, akkor Alonso - Vettel: 2-1. Így jobban Fernando érdemelné meg.
Viszont ez a szám nem tükrözi rendesen a valóságot, annak nem megfelelő modellje, mert a valóságban a szerencse faktor is nagyban bejátszik, ami jelentősen módosíthat ezeken az értékeken. Pl ha a Vettel pech-et és Alonso szerencsét számszerűsítve hozzávesszük ezekhez a dolgokhoz, akkor eléggé közel kerülne egymáshoz a két pilóta.

Persze megint a modell elnagyoltsága miatt és esetleges szubjektivitási faktorok miatt az már nehezen eldönthető, hogy melyik oldalra dől a számítás végül is.

Az én szememben nyilván Alonso felé, a tiedben pedig Vettel felé.

Hangsúlyozom, ezek egy eléggé pontatlan modell adatai, és csak a jelenlegi szezont nézik, a jövőt nem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.10.24. 12:09:45

Könyörgöm, meg is érdemli mint a két red bull, hogy nem nyernek év végén, mert ilyen kocsival egy Schumacher, vagy Hamilton már rég eldöntötte volna az évet.. persze technikai hiba ide-oda, blama amit műveltek idén főleg.
Van benne valami....
Igaz, mert sok versenyt rontott el a RedBull úgy is, h nem technikai hiba volt.
Pl török nagydíj mikor egymásba mentek, de még lehetne sorolni amit elvesztettek...


Érdekes 2 futam lesz még itt a végén. Izgalmas lesz az biztos.
Brazil nagydíjon egy minimum 2. helyet elvárok.
brazil pálya bejön ferrarinak általában.

Egy ilyen mai futamot meg álmodni sem mertem volna. Még milyen jó, hogy nem intették le teljesen a versenyt. :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.24. 12:08:39

gergo9 írta:
Ronaldinho&Barca írta:
Jövőre meg Schumacher leoktat mindenkit. ;) :)
Úgy legyen. :wink:
Egy pici mellékinfó hogy Schumacher már régen a következő évi gépbe szánt újításokat teszteli(nem pletyka szint Mercedes is elismerte), tehát gyakorlatilag ő a régi Ferraris évekhez hasonlóan Brawn-nal karöltve egy teljesen Schumacherhez szabott gépet fejlesztenek megint. Nem ezt a Button féle alulkormányzott fhost :mrgreen:
Ugye jövőre megszűnik a Bridgestone(amivel ugye Schumachernek a legtöbb problémája volt) és jön a Pirelli ami ugye új lesz mindenkinek.
Ez is bizakodásra ad okot.
Az nem igaz,h rá fejlesztik, az igaz,hogy teszteli a cuccost,de érkeztek már nyilatkozatok,hogy nem kifejezetten rá fogják szabni az új gépet. Bár ez azt sem jelenti,h nem lesz számára jobb mint az idei.

Retek!

hogy Kralo-t idézzem: Erről van szó! :wink: 8)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
retek
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1231
Csatlakozott: 2005.02.20. 20:34:26
Tartózkodási hely: Szolnok
Kapcsolat:

2010.10.24. 12:04:52

gergo9 írta:Nah az élet vagy a szerencse a lehető legstílusosabban adja vissza a Reb Bullnak technikai trükközésüket.
Alonso meg elég rosszul áll motorokkal asszem ez volt az uccsó új motor(lehet utolsó előtti), remélem ez ki is jön az utolsó két forró futamon.
Mondjuk az is vicc hogy ha az FIA nem ad lehetőséget külön a Ferrarinak(Rönó is kapott) a motorjai módosítására a szezon elején akkor már régen elszálltak volna. Ugye nem kis megbízhatatlansággal küzdöttek.
Egyenlőre ennyi mert a futamot majd végignézem.
Igen? nyilván egyszerű antiszurkolónak lenni. Valóban irígylésre méltó az RB6, valóban az McLarennek köze sincs idén hozzá. Ha utánnanéztél volna, a flexi szárny is olyan mérnöki munka, hogy magyar fizikusok csak probálgattak rájönni, hogy az uristenbe müködhet...Igen, a titulust csak mi veszithetjük már el, és el is fogjuk. Ilyen egy technikai sport. Bármikor meghalhat a motor, bármikor bármi történhet, de szerintem ezt te is tudod. Itt semmilyen élet, és semmilyen szerencse nem adott vissza semmit, akinek tartozik az élet, az egyöntetűen Alonso.. igen, feljött, gyors, jol autozik, de ilyen szerencséje nem tudom kinek volt legutóbb...Vettel polejai, leggyorsabb körei, és hányszor veszitett tuti első helyet technikai hiba miatt, ezek mutatják, hogy ki a leggyorsabb a jelenlegi mezőnyben. Nem dőlök késembe, ha idén nem jön össze, márpedig nem fog,ez a brigád jövőre kiküszöböli a hibákat, amik év elején adódtak, talán már ki is van, megbízható a kocsi..(most a motorfüst kivétel), majd az élet a legstilusosabb modon visszaadja Vettelnek azt, amit idén elvett tőle. Talán igy kicsit javítva triviális a mondatod.
Milinte te szemét, tipszmikszűté??
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.24. 12:03:10

Kralo írta:
Ronaldinho&Barca írta: Könyörgöm, meg is érdemli mint a két red bull, hogy nem nyernek év végén, mert ilyen kocsival egy Schumacher, vagy Hamilton már rég eldöntötte volna az évet.. persze technikai hiba ide-oda, blama amit műveltek idén főleg.
Erről van szó.
:lol:

okés, Alonak is volt annyi blamaja idén mint Vettelnek (rajtkiugrás,kiesés önhibából, vagy egyszerűen időmérős blama), csak kevesebb pechje,és jóval több haszna mások pechjéből, ezért van ott. Vettel mikor volt szerencsés idén? Mikor nyert úgy,hogy azon a versenyen nem lett volna önerőből rá lehetősége? :) Szóval azt mondom ezzel,hogy lehet nem aknázták ki a lehetőséget pár ÖNHIBA miatt is,de ezek mellett eltörpül az a hátrány ,amit a rajtuk kívülálló okok miatti kieséseket, pozíció vesztéseket hátráltatta őket. Mind1, sokadik kört futjuk, Alonso egy fikarcnyit sem érdemli meg jobban mint Vettel,sőt...

Nah de érkeztek korrekt magyarázatok is, köszönöm aki kifejtette, többnyire annyi az igazság amit én is írtam, ilyen a technikai sport, ami eddig Vetteltől csak elvett összetettben, tavaly is, idén még többet.

Alo meg jól lepattanózik, kivételes tehetsége van hozzá. Szerintem Ő tudja a legjobban,hogy mekkora ajándék ez a mai számára.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.10.24. 12:00:12

Ronaldinho&Barca írta:
Jövőre meg Schumacher leoktat mindenkit. ;) :)
Úgy legyen. :wink:
Egy pici mellékinfó hogy Schumacher már régen a következő évi gépbe szánt újításokat teszteli(nem pletyka szint Mercedes is elismerte), tehát gyakorlatilag ő a régi Ferraris évekhez hasonlóan Brawn-nal karöltve egy teljesen Schumacherhez szabott gépet fejlesztenek megint. Nem ezt a Button féle alulkormányzott fhost :mrgreen:
Ugye jövőre megszűnik a Bridgestone(amivel ugye Schumachernek a legtöbb problémája volt) és jön a Pirelli ami ugye új lesz mindenkinek.
Ez is bizakodásra ad okot.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.10.24. 11:58:31

Azért még ne jelentsük ki, hogy Alo világbajnok.
Ozsi egyébként Vettel érdemli meg szerintem is a VB-t.
Bár szerintem itt a kocsi döntene.
Nálam szvsz Alo és Hami a legjobb pilóta.
Ha ugyanolyan kocsiban lennének nem hiszem hogy ilyen közel lenne Vettel Alo és Hamihez képest.
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.10.24. 11:48:43

Ami még nagyban befolyásolhatja Alonso esélyeit a nyilvánvaló motorproblémán kívül az az, hogy a Red Bull most már Webber mögé áll-e, vagy továbbra is hagyja versenyezni a 2 pilótát. Szerintem az utóbbi mellett fognak dönteni, ami komoly hiba lehet, hiszen most Vettel gyorsabbnak tűnik Webbernél, és ha előtte végez, azzal Alonsonak is jót tehet.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2010.10.24. 11:44:40

Ronaldinho&Barca írta: Könyörgöm, meg is érdemli mint a két red bull, hogy nem nyernek év végén, mert ilyen kocsival egy Schumacher, vagy Hamilton már rég eldöntötte volna az évet.. persze technikai hiba ide-oda, blama amit műveltek idén főleg.
Erről van szó.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.10.24. 11:43:23

Nah az élet vagy a szerencse a lehető legstílusosabban adja vissza a Reb Bullnak technikai trükközésüket.
Alonso meg elég rosszul áll motorokkal asszem ez volt az uccsó új motor(lehet utolsó előtti), remélem ez ki is jön az utolsó két forró futamon.
Mondjuk az is vicc hogy ha az FIA nem ad lehetőséget külön a Ferrarinak(Rönó is kapott) a motorjai módosítására a szezon elején akkor már régen elszálltak volna. Ugye nem kis megbízhatatlansággal küzdöttek.
Egyenlőre ennyi mert a futamot majd végignézem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gergo9 2010.10.24. 11:45:06-kor.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2010.10.24. 11:43:19

ozsimiki írta:
Nah de hagyjuk is,még annyit szeretnék megkérdezni Eazzytől, és a többi Alo drukkertől, hogy őszintén, szerintük pl Ő jobban megérdemli ebben az évben,mint Vettel? vagy akár ugyanannyira? mert lehet hogy ugyanaz a véleményünk,és szükség sincs erre a "vitára". Azt értem,h neki szurkolnak,és örülnek ilyenkor, fordítva én is ezt tenném, csupán objektívan nézve...
Őszintén: abszolút.
De még 2 futam, szerintem nulla különbség, pontelőny Alonsonál, jobb autó Webber és Vettel alatt. Messze még a vége.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.10.24. 11:39:16

Button se érdemelte volna meg a tavalyi vb. mert év első felében amikor mindenki kereste az autóját ő nyert ha jól emlékszem 5x..? Amikor Hamilton nyert, ott is lehet keresni okokat, ki érdemelte meg jobban, mert akkor pl. Massának voltak igen nagy pechjei és ő jobban megérdemelte volna azt a vb.-t, de szerintem ezeket a teóriákon fölösleges gondolkodni.

Alonso se érdemli meg az ideit, de inkább ő mint az unszimpatikus Webber, meg a nagyképű Vettel. Könyörgöm, meg is érdemli mint a két red bull, hogy nem nyernek év végén, mert ilyen kocsival egy Schumacher, vagy Hamilton már rég eldöntötte volna az évet.. persze technikai hiba ide-oda, blama amit műveltek idén főleg.

Én szemszögemből, inkább nyerje meg idén Alonso a Ferrari színeben mint egy Webber, akinek eddig köze nem volt a vb-hez, most is csak azért mert összerakták alá az autót.

Jövőre meg Schumacher leoktat mindenkit. ;) :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.10.24. 11:35:16

ozsimiki írta:
Mihu írta:Miki....Raikönnen szerinted full önerőből nyert 2007-ben? :wink: Az egy ettől mákosabb év volt....Ott is 3 futammal a vége előtt sehol se volt....
Ez jogos, ott is sokat számított, ott Hamilton volt a szenvedő fél. De talán nem volt ennyire hosszú távú pechjük egész évben, ott a legvégén elizgulták (vagy összeesküvés elmélet szeretőknek: fentről beleszóltak) eltakitkázták (későn hívták ki Kínában,kitette a box mellé,stb) az egészet. De idény közben nem sokszor kellett feladniuk jó helyzetből.

no mind1, csak fura lesz,lenne olyat olvasni hogy annyira meg ennyire megérdemelné Alo majd ezt a VB-t.

Nah de hagyjuk is,még annyit szeretnék megkérdezni Eazzytől, és a többi Alo drukkertől, hogy őszintén, szerintük pl Ő jobban megérdemli ebben az évben,mint Vettel? vagy akár ugyanannyira? mert lehet hogy ugyanaz a véleményünk,és szükség sincs erre a "vitára". Azt értem,h neki szurkolnak,és örülnek ilyenkor, fordítva én is ezt tenném, csupán objektívan nézve...

Hát ez nem csak a versenyzőkről szól, hanem a technikáról is. Vettel egy jobb technikával versenyzett idén, ami viszont nem megbízható. Alonsonak év elején adtak egy közepesen [auto_cenzúra] kocsit, aztán összeszedte a csapatot, lenyomta Massát (amiben valamelyest persze benne van Massa sérülése-ill. annak pszihikai hatásai), és egyébként is gyakorlatilag hiba nélkül versenyzi végig az évet.
Összességében azt mondanám, hogy Vettel is megérdemli(és lesz is még világbajnok, bár sztem idén már nem), de Alonso egy hajszálnyival jobban. És az is simán benne van, hogy Webber vagy Hamilton lesz a nevető harmadik, messze nincs még vége ennek.
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2010.10.24. 11:27:48

ozsimiki írta: Nah de hagyjuk is,még annyit szeretnék megkérdezni Eazzytől, és a többi Alo drukkertől, hogy őszintén, szerintük pl Ő jobban megérdemli ebben az évben,mint Vettel? vagy akár ugyanannyira? mert lehet hogy ugyanaz a véleményünk,és szükség sincs erre a "vitára". Azt értem,h neki szurkolnak,és örülnek ilyenkor, fordítva én is ezt tenném, csupán objektívan nézve...
Nem nem erdemli meg jobban, de ez van, es amugy is legszebb orom a karorom(na jo nem vagyok en olyan), viszont egy dolgot szogezzunk le, ha nem kuzdott volna vegig, tudva hogy joval gyengebb autoja van, akkor nem lenne itt, hanem kb ott ahol Massa.Es a technikai sportban mindig benne van ez a pech faktor.
Vamos Fernando.
Peace
Tiziano Crudeli fan :!:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.10.24. 11:24:12

Felesleges ezen vitázni, Hamilton érdemli meg egyedül, aki nem így gondolja RASSZISTA :lol:
Viccet félretéve Vettel a szememben a győztes, ráadásul tudott mosolyogni, s nem hisztizett!
Minden estre, lesz miért izgulni a hátralévő 2 futamon
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.24. 11:19:41

Mihu írta:Miki....Raikönnen szerinted full önerőből nyert 2007-ben? :wink: Az egy ettől mákosabb év volt....Ott is 3 futammal a vége előtt sehol se volt....
Ez jogos, ott is sokat számított, ott Hamilton volt a szenvedő fél. De talán nem volt ennyire hosszú távú pechjük egész évben, ott a legvégén elizgulták (vagy összeesküvés elmélet szeretőknek: fentről beleszóltak) eltakitkázták (későn hívták ki Kínában,kitette a box mellé,stb) az egészet. De idény közben nem sokszor kellett feladniuk jó helyzetből.

no mind1, csak fura lesz,lenne olyat olvasni hogy annyira meg ennyire megérdemelné Alo majd ezt a VB-t.

Nah de hagyjuk is,még annyit szeretnék megkérdezni Eazzytől, és a többi Alo drukkertől, hogy őszintén, szerintük pl Ő jobban megérdemli ebben az évben,mint Vettel? vagy akár ugyanannyira? mert lehet hogy ugyanaz a véleményünk,és szükség sincs erre a "vitára". Azt értem,h neki szurkolnak,és örülnek ilyenkor, fordítva én is ezt tenném, csupán objektívan nézve...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.10.24. 11:17:03

Bob_Marley írta:Apám Csababarca, hogy te tényleg mennyire utálod Hamiltont, hihetetlen!
Pedig ma ki is akart versenyezni :wink:
Igaz én még mindig azt mondom, értelmetlen volt ez a hétvége, csak hát a pénz nagy úr!
csababarca Karácsonyra kap 2 kitömött bábút (Ronaldo, Hami), s püffölheti egésznap, s eljön végre a Nirvana :lol:
Minden amit írsz igaz :D
Elég lesz nekem két arckép is róluk,rárakom a íjtáblámra,aztán had szóljon :lol:

Vettelt nagyon sajnálom egyébként. Hihetetlen,hogy ennyire magabiztosan vezet végig,erre elfüstöl.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.10.24. 11:13:24

csababarca írta:
ozsimiki írta:=D> =D> =D>

vhol éreztem, és még nem ő a legpechesebb,igaz? eddig azt hittem,hogy Hamilton kapja ajándékba,most már a spanyol.

részemről egy vicc az idény, ilyen igazságtalan év nem igen volt még.

Hát valóban Vettel a legjobb ebben az évben.Ez nem kérdés.Csak hát a pech...

De ha már nem ő,akkor mindegy ki,csak ne a kiskedvenc Hamilton nyerjen.
Ahhoz meg,hogy ő volt az elsőszámú,mikor Alonso is ott volt,hogy annyira nyalják a seggét neki,hogy ha Schumi van akkor a Mercibe,vagy fénykorába,akkor is képesek lettek volna Lalit betenni elé...
Apám Csababarca, hogy te tényleg mennyire utálod Hamiltont, hihetetlen!
Pedig ma ki is akart versenyezni :wink:
Igaz én még mindig azt mondom, értelmetlen volt ez a hétvége, csak hát a pénz nagy úr!
csababarca Karácsonyra kap 2 kitömött bábút (Ronaldo, Hami), s püffölheti egésznap, s eljön végre a Nirvana :lol:
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.10.24. 11:08:37

Miki....Raikönnen szerinted full önerőből nyert 2007-ben? :wink: Az egy ettől mákosabb év volt....Ott is 3 futammal a vége előtt sehol se volt....
Kép
Válasz küldése