Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.13. 17:09:06

Bohóc Whiting végre lehetett volna egy kis izgalom...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.11.13. 17:06:17

Utolsó esély szerintem, mert itt kaotikus verseny is lehet, Abu Dhabiban "kocogás" lesz. SZóval mindent bele Lewis, meg kell próbálni nyerni ma Brazíliában és hátrébb meg bármi lehet.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.10.31. 20:15:15

Bob_Marley írta:Mákjuk volt. :D Nem volt mély a sóder. Legtöbb esetben az annyira belassítja a kocsit, hogy ha nem is ragadsz bent, de bőven másodperceket buksz. Füvön meg lehet szánkázni, ami nyilván nem tesz jót a felfüggesztésnek, de láthattuk nem egyszer hogy szinte semmi tempóvesztéssel nem jár.

Felzárkóztak a többiek, ergo a levágás okozta előny eltűnt. Nem védem Lewist, mert egyértelműen hibázott, tényleg szerencséje volt, hogy mögötte ütköztek. Ha büntetést kap mondjuk öt másodpercet, akkor gyakorlatilag duplán büntetik mert még VSC is lett volna. Verstappennél ilyen nem volt.
Hamilton simán átment padlógázzal a füvön, kár védeni sumák volt, simán büntethették volna, de úgyis megcsinálta volna a versenyt.

Riccardo taktikája meg nem jött be, sőt hülyeség is volt kihozni az első körben a box, hogy a mezőnyön átverekedje magát. Ezt most nagyon benézték.

Max nagyon aljas volt, nem elég hogy Vettel előtt maradt még látványosan is feltartja. Nevetséges az egész.
Feltartják és akkor még őt büntetik, úgyhogy jogos a kifakadása.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.31. 17:53:48

Mákjuk volt. :D Nem volt mély a sóder. Legtöbb esetben az annyira belassítja a kocsit, hogy ha nem is ragadsz bent, de bőven másodperceket buksz. Füvön meg lehet szánkázni, ami nyilván nem tesz jót a felfüggesztésnek, de láthattuk nem egyszer hogy szinte semmi tempóvesztéssel nem jár.

Felzárkóztak a többiek, ergo a levágás okozta előny eltűnt. Nem védem Lewist, mert egyértelműen hibázott, tényleg szerencséje volt, hogy mögötte ütköztek. Ha büntetést kap mondjuk öt másodpercet, akkor gyakorlatilag duplán büntetik mert még VSC is lett volna. Verstappennél ilyen nem volt.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.10.31. 16:47:50

Bob_Marley írta: Ebből a szempontból mindig mondom, hogy kavicságy volt a jó korszak. Ha hiba volt, akkor szépen ott ragadtál
Valóban? :P
https://www.youtube.com/watch?v=Vz22P3aXWiY :lol:

Az, hogy utána Safety Car lett, hogy jön ide?

Hulkenberg:

“I’m actually very surprised about that because [it was a] massive advantage,”
“I think he was going well off the track. He was far, far from making turn one and two.”
“That that was not even looked at, very surprising to me, because on every other track it might be a shunt or losing positions. Can’t understand why it hasn’t been looked at.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.31. 15:46:20

Levágta, mert biztonsáig okokból ez volt a legjobb megoldás, akár lehetett is volna bütnetni, de nem tették, ezért:
Hamilton nem szerzett tartós előnyt a pálya elhagyásával, hiszen Marcus Ericsson és Pascal Wehrlein karambolja után a virtuális biztonsági autós időszakban felzárkózott rá a mezőny.
Ebből a szempontból mindig mondom, hogy kavicságy volt a jó korszak. Ha hiba volt, akkor szépen ott ragadtál, most mindig van "menekülő" rész. Persze biztonsági okokból, s az azért a legfontosabb, de Lewis hibázott, szerencséjére hátul történt dolgok miatt nem büntették.

"Alamizsnának" érzem ezeket a győzelmeket, továbbra is valami kellene, de legalább az önbizalom kezd visszajönni és Brazíliában mindig benne van a meglepetés, remélem nem Lewist éri utol megint a végzete. :D

Ricciardo lett végül a harmadik, Vettel megkapta a Verstappen szabályból adódó büntit.
Kép
Kép
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.10.30. 22:38:31

Nero. írta:2003 Nurgburning es Hockenheim 2008ban pedig Szingapúr es a Hungaroring nyirta ki a VB esélyest, egyiknél sem hibázott a pilóta.

Rosberg nagyon visszavett, erre még ráfázhat.
03ban ha hamarabb észreveszik a Michelin trükköt lehet szóba se kerül mint vb esélyes szóval ezt felhozni éppen nem jogos.
Nos, nekem úgy rémlik, hogy rengeteg disznósága volt akkoriban Hamiltonnak, tehát nem hiába kapta a büntiket. Amit kapott Massa is, ha jól emlékszem a fekete zászlós eset is abban az évben volt, de ebben nem vagyok biztos.
Hát max a fele volt jogos akkoriban eléggé felháboritónak tartottam hogy próbálják meccsben tartani a brazilt :D
off: egyébként milyen rég nem látott arcok jelentek meg a topicban :mrgreen:
Kalauzhalak :mrgreen:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.10.30. 22:30:53

gergo9 írta:
Kovbal88 írta: Amiből az egyik a Massáé :)

Miért is? :) Ilyen logika alapján a Hamilton-é meg Kimi-nél van. :D
Mert Massa, ezt nyilatkozta :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21236
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.30. 22:23:17

08ban meg addig büntették Hamilton-t mindenért ameddig Massanak kikapartak vmi sanszocskát a vébére.
Nos, nekem úgy rémlik, hogy rengeteg disznósága volt akkoriban Hamiltonnak, tehát nem hiába kapta a büntiket. Amit kapott Massa is, ha jól emlékszem a fekete zászlós eset is abban az évben volt, de ebben nem vagyok biztos. Viszont voltak neki önhibán kívüli kiesései, pl. beszorult tankcső.

De amúgy sok értelme nincs ilyeneken vitázni tényleg, csak felhozam a másik oldal mellett is érveket.

off: egyébként milyen rég nem látott arcok jelentek meg a topicban :mrgreen:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2016.10.30. 22:20:37

Hamilton fanoktól kérdezném, hogy mi a véleményük Lewis első kanyarbéli megoldásáról? :D

Hihetetlen,hogy ezt elnézték neki,és nem is vizsgálták...elcseszte,nem tudta a pályán tartani, ez ha máshogy van kialakítva a pálya akkor jó esetben azzal jár, hogy legalább 3an leelőzik, mivel még mindenki együtt volt a rajt után. Erre fogja magát, teli gázon átmegy egy olyan szakaszon,ahol a többiek 2 lassú kanyart bevesznek, és még az előnye is nő...

Már megint a következetlenségek, később Verstappen megkapta érte a büntit. (szerintem jogosan,de ugyanezért a britnek is járt volna)

Nah de érdekel,hogy akik őt kedvelik, ezt mivel magyarázzák ki? Egyértelmű előnyszerzés, úgy,h hibája következtéből nem tudta a pályán tartani, levágott két kanyart...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.30. 22:16:24

2003 Nurgburning es Hockenheim 2008ban pedig Szingapúr es a Hungaroring nyirta ki a VB esélyest, egyiknél sem hibázott a pilóta.

Rosberg nagyon visszavett, erre még ráfázhat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.10.30. 22:06:45

Nero. írta:2003: Raikkonen
2005: Raikkonen
2006: Schumacher
2007: Hamilton
2008: Massa
2010: Alonso
2012: Alonso

Idén meg Rosberg érdemelne meg.
Bármilyen évre rá lehet húzni ennyi erővel hogy az alulmaradó érdemelte meg annak ellenére hogy sok észérv nincs mellette. 03-ban utolsó futamon dőlt el de igazából ott is Schumacher a szezon nagyrészét végigdominálta addig volt esélyes Kimi ameddig a Michelin meg nem bukott az asszem éppen szélesebb gumival utána már Schumacher dominált. 08ban meg addig büntették Hamilton-t mindenért ameddig Massanak kikapartak vmi sanszocskát a vébére.
10-ben meg Vettel annyi önhibáján kivuli kieséssel küzdött hogy ott meg ez kaparta ki Alonsonak a gesztenyét , ezeket én nem tudom nem megérdemeltnek tekinteni.
2005,2006-al tudok egyetérteni némileg 06ban mikor a Renaultban betiltották az aktiv felfüggesztést utána Schumacher dominált csak jött az a Suzukai kiesés de azt az évet nagyon megérdemelte volna az öreg.
Tromort77

2016.10.30. 21:49:41

Általában a frász kerülget Vettel hisztijétől, de most baromi igaza volt. Miért nem tudnak gyorsabban reagálni és Max fülére szólni, hogy engedje el ha már úgy tartotta meg a pozícióját, hogy levágta a pályát. Ezek után meg fogadjunk még Vettel-t büntetik meg a Ricciardos eset után. ](*,)

Na közben Max megkapta az 5mp-t.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.30. 17:25:29

2003: Raikkonen
2005: Raikkonen
2006: Schumacher
2007: Hamilton
2008: Massa
2010: Alonso
2012: Alonso

Idén meg Rosberg érdemelne meg.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.10.30. 16:04:38

Kovbal88 írta: Amiből az egyik a Massáé :)

Miért is? :) Ilyen logika alapján a Hamilton-é meg Kimi-nél van. :D
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.10.30. 13:17:29

Nero. írta:Szerintem lesznek itt meg meglepetések meg kaotikus futamok szóval bőven van meg esélye Hamiltonnak.

Coulthard es Webber nem érdemeltek volna VB címet. Hakkinen mindkét évben jobb volt nála, Webbernek 2010ben lett volna esélye de Alonso es Vettel is meggyőzőbb volt.
Hakkinen, úgy indult meg, hogy Coulthard engedte nyerni, mert még nem volt győzelme, aztán utána jobb lett, vagy mellé állt a csapat nem tudni.
Webber, pedig már nagyon vezetett, Vettel előtt, aztán a német valahogy sorra elkezdte nyerni a futamokat és visszajött a partiba.

Én idén Rosbergnek adnám, de ha most négyből négyet hoz a végén Hamilton, na az úgy lenne lenne valami szép... és amúgy is Hamiltonnak már van három. Amiből az egyik a Massáé :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.30. 11:29:45

Szerintem lesznek itt meg meglepetések meg kaotikus futamok szóval bőven van meg esélye Hamiltonnak.

Coulthard es Webber nem érdemeltek volna VB címet. Hakkinen mindkét évben jobb volt nála, Webbernek 2010ben lett volna esélye de Alonso es Vettel is meggyőzőbb volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.30. 09:31:29

Hiába nyert Lewis (nagyon örülök neki) az időmérőn, ez Malajziában elfüstölt. Nagyon sok van köztük, nyilván ha Lewis mindig nyerne akkor pont fordulna a végére a dolog, de ezt meg nem tudom elképzelni, hogy berántson hármat. Brazília miatt leginkább, ahol a legtöbbször valami "furfang" történni szokott. A mait viszont hozni kell, hogy maradjon még esély és legyen nyomás a németen.

GO Lewis
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.10.30. 09:06:03

Nero. írta:Hamilton most is megállíthatatlannak tűnik, ráadásul a Red Bullok is jónak tűnnek szóval lehet hogy megint örülni kell a második helynek. Jó lenne meg viccelni a rajtnál az angolt de remelem Rosberg nem megy bele felesleges bulikba.
Ha nem történik semmi rendkívüli, azért a Red Bull nem előzi meg a Mercedest. Viszont ez Rosbergtől, így kevés lesz, mindig bejönni a második helyen, egy rajtbaleset, biztonsági autózás, elrontott box kiállás, esős verseny még beüthet.

Szóval neki muszáj még egyszer nyernie, a következő három versenyen. Nem biztos, hogy jót tesz neki, hogy Hamilton folyton legyőzi időmérőn. De legalább izgalmas a dolog.
Az meg hogy, ki érdemli meg meg ki nem, na az nem számít, mint az aranylabdánál.

Járt volna, Coulthardnak, Hillnek, Alonsonak, Webbernek is világbajnoki cím
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.30. 01:29:53

Hamilton most is megállíthatatlannak tűnik, ráadásul a Red Bullok is jónak tűnnek szóval lehet hogy megint örülni kell a második helynek. Jó lenne meg viccelni a rajtnál az angolt de remelem Rosberg nem megy bele felesleges bulikba.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.10.23. 23:20:08

Nero. írta:
Bob_Marley írta:Szép volt Lewis, megérte gyakorolni a rajtokat. Tökéletes volt, innentől maximálisan figyelni!
Rosberg meg elóvatoskodta túlságosan is. Korai még visszavenni, legalább egy futamot még nyerni kell a VBhez. Mai nap Hamiltoné lesz szerintem de másodiknak be kellene jönni.
Nem hiszem, hogy Hamiltonnak gyakorolnia kellene a rajtokat, nem ezek első versenyei a forma-1 ben. Simán behúzta.
Rosbergnél is remekül taktikázott a Mercedes, és neki itt nem volt esélye a győzelemre és hozta a kötelezőt.
Viszont, hogy biztosan bajnok legyen szüksége van még egy győzelemre, azért az itt még kevés, hogy behozza a második helyekre az autót. Simán lehet műszaki problémája, vagy rajtbalesete.

Kimit miért nem hozták vissza a boxba, miért kellett kiállnia???
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.23. 22:46:06

Rég volt nagyon az utolsó, de mint egy falat kenyér úgy kellett ez a győzelem. Szép volt Lewis
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.23. 21:16:50

Bob_Marley írta:Szép volt Lewis, megérte gyakorolni a rajtokat. Tökéletes volt, innentől maximálisan figyelni!
Rosberg meg elóvatoskodta túlságosan is. Korai még visszavenni, legalább egy futamot még nyerni kell a VBhez. Mai nap Hamiltoné lesz szerintem de másodiknak be kellene jönni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.23. 21:04:33

Szép volt Lewis, megérte gyakorolni a rajtokat. Tökéletes volt, innentől maximálisan figyelni!
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.10.21. 20:35:25

Bob_Marley írta:A Forma 1-ben még inkább igaz, hogy pimasznak, sőt pofátlannak kell lenni. Akár versenyzők akár csapatok. Ricciardo nem ilyen, a pályán sem ilyen. Hirtelen csak Monza jut eszembe, ahol "paraszt" módon betette a kocsit a sikánnál. Ezek hiányoznak belőle szerintem. Rosberg pl ebben lépett nagyot, hogy pofátlanná vált, s el kell menni a végsőkig. Ha kell átmegyek sárgán ha kell ráhúzok 19-re egy lapot. Top autóban valóban nem láttuk még az ausztrált, de a RB most második legerősebb vas, s Verstappen még éretlen, de benne sokkal inkább érzem a tűzet és a gyilkos ösztönt.

Lewisból most ez veszett ki leginkább, nála is pont ez az egyik bajom, hogy érződik, hogy nincs meg a kellő koncentráltság. Foglalkozik minden ökörséggel, s a futamaira is kihat.
Az, hogy a pályán finomkodna az egyáltalán nem jellemző rá, csak sokakkal ellentétben a határig húzza és nem tovább. Rengeteg olyan előzése van, hogy csak pont annyira tereli ki az ellenfelet, hogy még mindketten elférjenek, de ő legyen a kedvezőbb helyzetben. Rosberg meg rendszeresen átesik a ló túloldalára idén, nem is véletlenül volt büntetve többször is.
Arról nem is beszélve, hogy mennyire kiegyensúlyozott pilóta.
Válasz küldése