USA Sports - NBA, NHL, NFL és társaik

Minden ami nem foci, de sport

Melyik a kedvenc amerikai sportod (max. kettő választási lehetőség)?

NFL
31
42%
NHL
10
14%
NBA
30
41%
MLB
3
4%
 
Szavazatok száma: 74
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.06.04. 04:53:08

Asszem ebből meccs lett.

Egál.

Cole-t azért hamarabb is elő lehetett volna szedni.

Viszont LBJ nagyon el van tűnve a 4. negyedben, vehetne pár leckét KD-től.

Innen lesz érdekes, LBJ 5. fault...

PP-nek is az 5., még van 3 perc.

-2, kicsit akadozik a Heat támadójátéka.

Hihetetlen, hogy ez a James - Wade kettős mit össze tud szerencsétlenkedni itt a végén. És akkor Chalmers húzza ki őket a kulából...

És JAMEEEEEES!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PCsabi 2012.06.04. 05:21:29-kor.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.04. 04:27:36

Azért jönnek a viharfelhők :D
Rondo 4 fault, PP 4 fault a Miami is jön fel,, KG ül a védekezés borzasztó, huh de hosszú meccs ez.......
5re olvadtunk, Wade elindult mint ahogy szokta az első félidei alvásai után.
De bízom benne Rondo frissességével megint eltudunk menni, de ha Wade bedobja a tempókat amire kényszerítjük, akkor azért rohadt nehéz lesz.

Doc is ebben bízik, Rondo+PP vissza és be kell húzni.Miami nagyon ráérzett a védekezésre olyan mintha 10en lennének, s mindenkit dupláznak :?

74-74 na egy teljesen új meccs kezdődik.
Tipikus esete, hogy a védekezése a Heatnek teljesen felhozta őket, s mentálisan most nagyon erősek, mi meg szétestünk megy a PP erőlködés, s dupláznak mindenkit.

Allen 3as de kellett te jó ég.Cole meg remélem nem nyír ki minket, mint az alapszakaszban az első meccsen. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.06.04. 05:00:08-kor.
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.06.04. 04:03:09

Sok értelme nincs nézni ezt a meccset (kivétel a Celtics-fanoknak), Heat lélektelenül játszik, védekezés kabaré, Wade 0, LBJ és talán Haslem emelhető ki idáig. Spo-nál még anyám is jobban motiválna. Celtics-nek meg minden bemegy, triplák, 2+1, PP és Ray mintha 28 lenne. Rondo meg kegyetlen, pont a legjobb ember, Magic Johnson beszél róla a félidőben. Rivers meg nagyon jól átlátja a helyzetet, LBJ nyugodtan dobálhat, a többieket kell megfogni.

Egyik időkérésnél volt, hiába PP és Celtics, ez a reklám nagyon nagy:
http://www.youtube.com/watch?v=gBPpLeRvtHA

Ja, és nem elég, hogy -14, még éhes is vagyok.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.04. 03:53:28

+14 soha rosszabb félidőt.
Azért néha pofátlanul minden esett, lsd PP kitekert +1se.
Mindenki előtt le a kalappal, a közönség is nagyon nyom minket, s egyszerűen extázisban a csapat esnek a kosarak.
Rajon kicsit túl is pörgött, jó hogy nem találta el Battiert.
Ráadásul Wadet kiszedjük, aki nagyon frusztrált is.James dobálgathat, de rá is jó ütemben jönnek a besegítések.Rohadt sok van hátra de ezt nem szabad most leadni nem úgy mint a második meccsen.

Pat Riley vörös fejéért már érdemes volt ma felkelni :mrgreen:
Az öreg majd felrobban a dühtől :D

Allennek esnek a tríík, PP megint rutinból okosan belépegetve játszik, KG-re továbbra sincs emberük Rondo meg valami egészen elképesztő, olyan labdái vannak :D Az a 3 ember közé PP-nek futásra a védő bokája mellett bepattintva :shock: De Bass is remek, Dooling benyomta a trííket minden klappol szerencsére.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.06.04. 03:24:43

Na!! Így a PO végére kezd [auto_cenzúra] összeállni a Miami védekezése.(Just kidding...) Egyébként elég egál a meccs, a különbség csak annyi, hogy a Miami-nak a Bostonnal ellentétben nem bójákat kell kerülgetnie a támadásoknál. :twisted: Egyébként viccet félretéve elég jól megy a Bostonnak, nem is nagyon lehet kiemelni senkit, mindenki jó egyelőre, ráadásul a cserék is hozzáteszik amit kell. Miami oldalról meg néha bohózattá megy át a dolog. Imádom, amikor egy TOP10-es játékos(Wade) nem tud befejezni egy gyorsindítást, mert labdavezetés közben megzavarodik attól, hogy pattogtatni is kell azt a bogyót és elhagyja a labdát. :shock:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.04. 03:09:15

Szerintem is a Lowry félére lenne sansz s az normális, a többinél mind cserélni kellene még.
Center részhez is egyet értek Cumbeeval, annyival kiegészíteném hogy a játék átment univerzális gladiátorok "gyártására" amit írtál is, több poszton bevethető emberek vannak, s annyira felgyorsult a játék, hogy kevésbé van szükség centerekre.Mondjuk hozzáteszem meg is fordítható mert a magasak nagy része is már kezd kint állni a tripla környékén.De ez focira is igaz, s kosárra is kötött posztokat ellehet felejteni lsd James már centerben is játszik de érdekes kérdés a centerek "hanyatlása".Illetve kevésbé tötlenek be fontos szerepet.

Közben +11 PP-Rondo extázisban :D
Tetszik ez a hagyjuk Jamest úgyse tudjuk megfogni, Wadere koncentrálunk :D
LBJ meg ha a feje tetejére áll se tud egymaga meccset nyerni.
Esnek a trííík megint +16 :shock:

Halkan megjegyzem eddig nem a védekezésünkkel kergetjük őket őrületbe múltkor is hajítottunk 30 at egy negyed alatt, most meg 34et.Na azért a D se rossz, de nem olyan a párharc mint a Philly ellen.
5/7 a tripla elmegy. :)

Wade-re ezt hogy nem sikerült befújni :mrgreen:
Kicsit azért lenyugodott a meccs, Wade továbbra is láthatatlan ember.
Rondo milyen labdákat ad :shock:
Alley oop majd 3ember közé sunyiba be PP-nek fejpántban egyszerűen tarthatatlan :lol:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.06.04. 03:43:44-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.06.04. 02:56:49

Game90 írta:Ti melyiket csinálnátok?
http://www.lakersnation.com/top-5-pau-g ... 012/06/03/
Ha a Lakers részéről nézzük, akkor 1,3,4. Az 1. nagyot ütne, de szvsz nem jönne össze, a Knicks szempontjából finoman szólva sem látom értelmét a cserének. A Lakers szempontjából Cousins nagyon jó lenne, de a 2 egyforma képességű pg fölösleges, szal akkor lenne értelme, ha Jennings-et azonnal tovább tudnák passzolni egy SF-ért pl. A 4-es sem lenne rossz, PF+kiegek mennének és jönne egy Pf és egy SF, ahova elfér a konkurencia Artest-nek. A gáz itt annyi, hogy egyrészt Smith labdaigényesebb, mint Gasol, amit nemtom hogy bírna el a Lakers, másrészt állítólag nem egy könnyű eset. Na most ebben a csapatban alsó hangon is van 3 nem túl könnyű eset, nem tudom van-e értelme még egy öntörvényű embert hozni. Ha csak azt nézem, hogy mennyi esély van rá és egyébb cserék nélkül melyik a jobb, akkor nálam a 3. a befutó. Lowry klasszis, ő hoz annyi pluszt, hogy érdemes újítani irányító poszton. Scola elfogadható PF poszton, szóval összességében erősödnének. Sessions-el meg kitalálhatják, hogy mit kezdjenek.
Sanama írta:Fogalmam nincs, a Bulls-os üzlet nem tűnne rossznak.

Amúgy mondták a podcastben,hogy miért nincs annyi meghatározó Center,vagyis hogy miért nem éri meg rájuk építeni. Ugye hogy már minden más poszton izom állatok vannak. Ti ezzel mennyire értetek egyet?
Én inkább azt mondom, hogy vannak más poszton is nagy emberek és a centerek meg nem annyival nagyobbak, hogy ez akkora előnyt jelentsen nekik. Viszont annyival nagyobbak és annyival másabb "nevelést" kaptak, hogy a játék kevesebb elemében tudnak hasznos lenni. Ha belegondolunk mostanában nem annyira meglepő már, hogy a pályán lévő legkisebb ember, azaz az irányító is lekap meccseken keresztül annyi pattanót, mint egy center.(Pl Rondo 8-10-12 pattanós meccsei) Ezek mellett assistokat ad, ziccert dob betörésből, közép távolikat dob és időnként 1-2 hármast is elereszt. Ennek egy center a felét jó, ha tudja hasonló szinten. Csak azért meg sokszor nem érdemes pályán tartani őket, hogy legyen egy nagy test a palánk alatt. Nem véletlen, hogy annyi small ball van mostanában. Legalábbis ez az én elméletem.:D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.06.04. 02:55:36

Sanama írta: Amúgy mondták a podcastben,hogy miért nincs annyi meghatározó Center,vagyis hogy miért nem éri meg rájuk építeni. Ugye hogy már minden más poszton izom állatok vannak. Ti ezzel mennyire értetek egyet?
Így 3 óra fele már nem mennék bele hatalmas elemzésekbe, de ez az egyik oka, a másik meg szerintem az, hogy felgyorsult a játék.

Remek kezdés, 7 perc játék után azért művészet összeszedni egy 15 pontos hátrányt.

Wade szokásos kezdés.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PCsabi 2012.06.04. 02:57:31-kor.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.04. 02:47:32

http://www.lshunter.tv/streams/1/lsh1.html

Jó hogy Joel a kezdőben, nem tud megfogni egy labdát :mrgreen:
Jól kezdtünk 11-4
Könyörgöm nyernünk kell ma, LETS GO C's

Javítom Allen is tríííííííííí +10 Timeout Miami.

Ray mekkora nyilatkozat:
Röviden minket mindig leírnak már 3 évvel ezelőtt is, hogy öregek vagyunk mit keresünk itt így nem zavar mit gondolnak most meg hogy utolsó meccsünk egyike16 éve vagyok a ligában újat már nem tudnak mondani :lol:

ÉG a GARDEN 21-6 !!!!!!!!!!!!!!!!!

How loud is it in here? Guy next to me says he has shoulder pain and the vibrations from the crowd makes it hurt.

Na ül KG jött a Miami mini lineup fel is jöttek 6ra :?
Rondo fake megint :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.06.04. 03:01:03-kor.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.06.04. 02:00:10

Fogalmam nincs, a Bulls-os üzlet nem tűnne rossznak.

Amúgy mondták a podcastben,hogy miért nincs annyi meghatározó Center,vagyis hogy miért nem éri meg rájuk építeni. Ugye hogy már minden más poszton izom állatok vannak. Ti ezzel mennyire értetek egyet?
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.06.04. 01:49:22

Na, a meccs előtt én is meghallgatom a podcast-et :)
Bob_Marley írta: Ma (vagyis holnap :D) Game mint vezérszurkoló maradsz?
Kár lenne kihagynod egy Miami verést :mrgreen:
A vezérszurkoló az Tocy :D De maradok. Egyébként Turiaf helyett Joel kezd.

Miami - Boston elemzős videó:
http://www.youtube.com/watch?v=F9KViTBzj9A

Amúgy tettem egy Heat győzelmet @1.76-ért, ezt nem volt szívem kihagyni.
Cumbee írta: Nekem volt benne nagyon sok új és érdekes infó, maga a cikk is tetszett. Silas egész szezonban iszonyatosan zavart, csak azt tudom elképzelni, hogy az 1/1-re tankoltak, azért nem küldték el szezon közben...
Szerintem teljesen mindegy volt, ez a Bobcats bármelyik edzővel tökutolsó lett volna.


Ti melyiket csinálnátok?
http://www.lakersnation.com/top-5-pau-g ... 012/06/03/
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.06.04. 01:44:56

Cumbee írta:
Kalap1988 írta:A podcastről: Nekem is tetszett, a Duncan-Garnett kérdést én tettem fel :D , de nem vagyok ügynök, csak azért nem akartam, hogy beolvassák a nevem (az egész nevemre gondoltam, nem a Gáborra, ugyanis az email címemben benne volt), hogy ne gondoljátok, hogy itt az új Krisztián, aki benyal Bazskáéknak adott esetben, vagy csak szerepel :D Bocsánat Krisztián, ezt nem tudtam kihagyni!
Hmm.. Nem tudom mennyi levelet kaphatnak, mert múltkor meg az enyémet olvasták be, csak itt nem említettem meg, hogy +1 celebbel több jár ide. :oops: Amúgy tán innen eddig kb 4-5 levelet olvastak be a 10 adás alatt szal vagy nagyon durván hozzáértő leveleket küldünk, vagy nagyon keveset kapnak egyébként máshonnan.:D Amúgy én csak úgy aláírtam, mint a hivatalosabb leveleimet szoktam, erre hallgatom a podcastet és arra leszek figyelmes, hogy beolvassák a teljes nevemet. Kicsit meglepődtem.:D
Nekem eddig 2őt olvastak be, azt hiszem :D bár igaz, hogy kevésbé szakmai dolgok voltak :D
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.06.04. 00:59:57

Kalap1988 írta:A podcastről: Nekem is tetszett, a Duncan-Garnett kérdést én tettem fel :D , de nem vagyok ügynök, csak azért nem akartam, hogy beolvassák a nevem (az egész nevemre gondoltam, nem a Gáborra, ugyanis az email címemben benne volt), hogy ne gondoljátok, hogy itt az új Krisztián, aki benyal Bazskáéknak adott esetben, vagy csak szerepel :D Bocsánat Krisztián, ezt nem tudtam kihagyni!
Hmm.. Nem tudom mennyi levelet kaphatnak, mert múltkor meg az enyémet olvasták be, csak itt nem említettem meg, hogy +1 celebbel több jár ide. :oops: Amúgy tán innen eddig kb 4-5 levelet olvastak be a 10 adás alatt szal vagy nagyon durván hozzáértő leveleket küldünk, vagy nagyon keveset kapnak egyébként máshonnan.:D Amúgy én csak úgy aláírtam, mint a hivatalosabb leveleimet szoktam, erre hallgatom a podcastet és arra leszek figyelmes, hogy beolvassák a teljes nevemet. Kicsit meglepődtem.:D
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.06.04. 00:47:12

Cumbee írta:
Kalap1988 írta:Nézd, lehet itt statisztikával dobálózni, én szeretem Jamest mielőtt félreértesz, de te is tudod, hogy van kis hazugság, nagy hazugság és statisztika. Ez a véleményem erről. Voltak olyan párharcok a po-ban James pályafutása során, amikor összekapta magát és tényleg clutch volt (Detroit ellen mondjuk még a Cavs-ben, vagy tavaly a Boston ellen egy-egy meccsen), de összességében azért nem ez a jellemző rá. Mostanság Wadere sem, de mégis benne inkább érzem. Én nem azt mondtam, hogy James ne játsszon, vagy ne dobjon rá a 4-ik negyedben, de az óriási nyomást kevésbé bírja. Ez karakter kérdése, nem ítélem el emiatt.
Abban teljesen igazat adok neked, hogy James nem egy tipikus Cluch karakter. Ez egyrészt látszik a megnyilvánulásain 1-1 rontott eset után, nem az a tipikus le se szarom testbeszéde van, hanem zavarja, hogy elcseszte. Másrészt az igai befejező emberkék hozzáállása szvsz olyan, hogy tudják, hogy utolsó labda és tudják, hogy ezt ők fogják eldobni akkor is, ha a földön fekszenek és 3 dinoszaurusz lehel fölöttük. James nem ilyen, ő az utolsó pillanatig a tiszta játékot, tiszta dobóhelyzetet keresi, ha megvan neki akkor eldobja, de ugyan ekkor passzban is gondolkodik, így viszont nem lehet 100%-ig rákészülni egy dobásra. Másrészt viszont a statisztikák bár hazudhatnak, de ebben a helyzetben nem hazudnak. Az ember megtéveszhető, azt hallja, hogy valaki gyenge a végén, lát 1-2-3 meccset, 1-2 elrontott utolsó dobást és azt fogja mondani, hogy igazak a pletykák, ez az ember a végén kevés. Közben lehet, hogy 5-ből 3-at bedob, de az marad meg mindenkinek, amikor nem ment be és az, hogy utána hogyan viselkedett az illető és mi volt a meccs utáni visszhang. Ezért tarja Kobe-t mindenki Cluch-nak, mert neki a testbeszéde azt sugalja, hogy ezt nézzétek gyerekek, ez az én pályám és itt én vagyok a legjobb, a köv. dobás bemegy. Ha nem megy be, azt mondod, hogy pech. Ha bedobja, akkor ez Kobe. Ha James nem megy be, akkor ez James, ha bedobja, akkor mák, néha ő is bedobhat párat. A statisztika viszont nincs kozmetikázva, azt mutatja, ahogy teljesítenek, ezért is linkeltem. Sry, hogy még visszaugrottam ide, azonnal nem akartam válaszolni, mert ennyi minden jutott eszembe, hogy 30 sorral tuti hosszabban írtam volna le ugyan ezt.:D

Amiért írok:

Egyrészt akit kicsit is érdekel a Bobcats és viszonylag friss NBA rajongó, annak ajánlom ezt az írást:
http://amerikaboljottem.blog.nepsport.h ... okutolsok/
Nekem volt benne nagyon sok új és érdekes infó, maga a cikk is tetszett. Silas egész szezonban iszonyatosan zavart, csak azt tudom elképzelni, hogy az 1/1-re tankoltak, azért nem küldték el szezon közben...

podcast: Jó ötlet ez a 2 rész, csak az a baj, hogy így kétszer olt az az érzésem, hogy ez nagyon rövid és még hallgatni szeretném. Viszont érdekes így a nyugati 4. meccs sport1-es megnézése után közvetlen meghallgatni a 2. részt és a végeredmény tudatában hallgatni azt, hogy miket jósolgatnak ezzel a meccsel kapcsolatban.:D A Lakers-ről már írtam nemrég, érdekes ez az 5-let, hogy Pau-t és Bynum-ot is el kellene cserélni, de én nem vettem meg.:D

SAS-OKC: Kezd izgalmassá válni a dolog! Nem titok, hogy a Memphis mellett a Spurs-nek szurkolok leginkább, az OKC-nek meg a legkevésbé, mivel alap esetben nem tetszik a játékuk(fura, mivel keletről a Miami-é meg valamiért igen) viszont ha ekkorát tud váltani az OKC és igazi csapatjátékkal meg tudja verni a Spurs-t akkor azt mondom, hogy minden elismerést megérdemelnek és jogosan lesznek ott a döntőben. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki lesz a befutó, de van rá esély, hogy a végén az OKC verheti a fejét a falba, mert annyira szorosnak tűnik ez a párharc, hogy lehet a végén a pályaelőny dönt, amit érzésem szerint kicsit ők adtak le.

A mai meccsen meg nemtom minek szurkoljak, egyrészt jó lenne, ha a Celtics minél tovább meccsben lenne, hogy maximális tisztelet mellett, emelt fővel búcsúzhassanak a sorozattól(remélhetőleg azért ebben a körben.:P) Másrészt viszont a Miami-nak nem ártana, ha 1-2 nappal több idejük lenne pihenni, mint a nyugati csapatnak a döntő előtt, mert nagy szükségük lesz a plusz energiára, hogy legyen esélyük.

szerk.: Ja és még az jutott eszembe, hogy idén folyamatosan arról volt szó, hogy védelmek így, meg védelmek úgy, ehhez képest nyugaton mind a 4 meccsen 100 fölötti ponttal nyertek a csapatok és keleten is csak az első meccsen nem jutott el minimum az egyik csapat 100-ig.
Jajj, bennem nem működnek ilyen előítéletek, én csak a meccsek alapján ítélem meg. Valóban, a statisztika ez esetben számszakilag nem hazudik, de tudod miért írtam, hogy mégis? Ugye voltak Po párharcok, amikor döntő faktor volt, clutch volt (ez az 5-ből 3), de mivel ő még nem nyert bajnokságot, így sajnos mindig volt egy sorozat, egy vereség, amikben a legtöbbször benne volt (a 2007-est nem venném ide, mert ott esélye sem volt a Cavsnek). Kobe nem clutch, nem is úgy nyert bajnokságokat, de pl Wade 2006-ban elég erőteljesen így. Szóval én még mindig az első bajnoki címet érő bizonyítására várok, arra, hogy egy egész Po-t kiegyensúlyozottan végigjátsszon. Ha így lesz, úgy boldog leszek, hogy egy ilyen játékos nem vonul vissza gyűrű nélkül, mert tisztelem. Ha nem lesz így, akkor viszont nem érdemli meg.
A podcastről: Nekem is tetszett, a Duncan-Garnett kérdést én tettem fel :D , de nem vagyok ügynök, csak azért nem akartam, hogy beolvassák a nevem (az egész nevemre gondoltam, nem a Gáborra, ugyanis az email címemben benne volt), hogy ne gondoljátok, hogy itt az új Krisztián, aki benyal Bazskáéknak adott esetben, vagy csak szerepel :D Bocsánat Krisztián, ezt nem tudtam kihagyni! Viszont kicsit félreértették, én nem azt írtam, hogy mi lett volna, ha Duncant kiveszik a Spursből, ő oda való, attól Tim, hogy a Spursben játszik. Hanem azt írtam, hogy mi lett volna, ha Garnettnek egy hasonlóan jó csapat megadatik fiatalon, mint a Spurs. Neki ez nem adatott meg és csak ezért nem tekintik sokan ekkora kalibernek. Ez a futballban még jogos is lehet, de az NBA-ben olyan nehéz, sőt,saját akaratból lehetetlen, eligazolni bármely csapathoz, aminek következtében Hall of Fame játékosok tucatja vonult vissza gyűrű nélkül. Még a Hall of Fame-ek közt sem akármilyenek ( Stockton pl)! Az NBA-ben ezért szerintem igazságtalan és sokkal inkább el lehet választani egy embert a címeitől (főként, mert Garnett azért bizonyította, hogy bajnok kaliberű játékos, akire bármely Po harcban lehet számítani).
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.06.04. 00:38:04

Részemről természetesen GO OKC & MIAMI! Jobban szeretnék egy ilyen döntőt.

Miami szntem ott is lesz (jelenleg 80%ban biztos vagyok benne), viszont sajnos Nyugaton Spurs sikert érzek, bár eddig hihetetlenül változatos a párharc, és úgy tűnik, de tényleg csak tűnik, mert kb megjósolhatatlan, hogy a Thunder van lendületben, és jó irányba haladnak.

Remélem "meglepi" lesz,és Duranték nagy döntőznek!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.06.04. 00:30:51

Kalap1988 írta:Nézd, lehet itt statisztikával dobálózni, én szeretem Jamest mielőtt félreértesz, de te is tudod, hogy van kis hazugság, nagy hazugság és statisztika. Ez a véleményem erről. Voltak olyan párharcok a po-ban James pályafutása során, amikor összekapta magát és tényleg clutch volt (Detroit ellen mondjuk még a Cavs-ben, vagy tavaly a Boston ellen egy-egy meccsen), de összességében azért nem ez a jellemző rá. Mostanság Wadere sem, de mégis benne inkább érzem. Én nem azt mondtam, hogy James ne játsszon, vagy ne dobjon rá a 4-ik negyedben, de az óriási nyomást kevésbé bírja. Ez karakter kérdése, nem ítélem el emiatt.
Abban teljesen igazat adok neked, hogy James nem egy tipikus Cluch karakter. Ez egyrészt látszik a megnyilvánulásain 1-1 rontott eset után, nem az a tipikus le se szarom testbeszéde van, hanem zavarja, hogy elcseszte. Másrészt az igai befejező emberkék hozzáállása szvsz olyan, hogy tudják, hogy utolsó labda és tudják, hogy ezt ők fogják eldobni akkor is, ha a földön fekszenek és 3 dinoszaurusz lehel fölöttük. James nem ilyen, ő az utolsó pillanatig a tiszta játékot, tiszta dobóhelyzetet keresi, ha megvan neki akkor eldobja, de ugyan ekkor passzban is gondolkodik, így viszont nem lehet 100%-ig rákészülni egy dobásra. Másrészt viszont a statisztikák bár hazudhatnak, de ebben a helyzetben nem hazudnak. Az ember megtéveszhető, azt hallja, hogy valaki gyenge a végén, lát 1-2-3 meccset, 1-2 elrontott utolsó dobást és azt fogja mondani, hogy igazak a pletykák, ez az ember a végén kevés. Közben lehet, hogy 5-ből 3-at bedob, de az marad meg mindenkinek, amikor nem ment be és az, hogy utána hogyan viselkedett az illető és mi volt a meccs utáni visszhang. Ezért tarja Kobe-t mindenki Cluch-nak, mert neki a testbeszéde azt sugalja, hogy ezt nézzétek gyerekek, ez az én pályám és itt én vagyok a legjobb, a köv. dobás bemegy. Ha nem megy be, azt mondod, hogy pech. Ha bedobja, akkor ez Kobe. Ha James nem megy be, akkor ez James, ha bedobja, akkor mák, néha ő is bedobhat párat. A statisztika viszont nincs kozmetikázva, azt mutatja, ahogy teljesítenek, ezért is linkeltem. Sry, hogy még visszaugrottam ide, azonnal nem akartam válaszolni, mert ennyi minden jutott eszembe, hogy 30 sorral tuti hosszabban írtam volna le ugyan ezt.:D

Amiért írok:

Egyrészt akit kicsit is érdekel a Bobcats és viszonylag friss NBA rajongó, annak ajánlom ezt az írást:
http://amerikaboljottem.blog.nepsport.h ... okutolsok/
Nekem volt benne nagyon sok új és érdekes infó, maga a cikk is tetszett. Silas egész szezonban iszonyatosan zavart, csak azt tudom elképzelni, hogy az 1/1-re tankoltak, azért nem küldték el szezon közben...

podcast: Jó ötlet ez a 2 rész, csak az a baj, hogy így kétszer olt az az érzésem, hogy ez nagyon rövid és még hallgatni szeretném. Viszont érdekes így a nyugati 4. meccs sport1-es megnézése után közvetlen meghallgatni a 2. részt és a végeredmény tudatában hallgatni azt, hogy miket jósolgatnak ezzel a meccsel kapcsolatban.:D A Lakers-ről már írtam nemrég, érdekes ez az 5-let, hogy Pau-t és Bynum-ot is el kellene cserélni, de én nem vettem meg.:D

SAS-OKC: Kezd izgalmassá válni a dolog! Nem titok, hogy a Memphis mellett a Spurs-nek szurkolok leginkább, az OKC-nek meg a legkevésbé, mivel alap esetben nem tetszik a játékuk(fura, mivel keletről a Miami-é meg valamiért igen) viszont ha ekkorát tud váltani az OKC és igazi csapatjátékkal meg tudja verni a Spurs-t akkor azt mondom, hogy minden elismerést megérdemelnek és jogosan lesznek ott a döntőben. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki lesz a befutó, de van rá esély, hogy a végén az OKC verheti a fejét a falba, mert annyira szorosnak tűnik ez a párharc, hogy lehet a végén a pályaelőny dönt, amit érzésem szerint kicsit ők adtak le.

A mai meccsen meg nemtom minek szurkoljak, egyrészt jó lenne, ha a Celtics minél tovább meccsben lenne, hogy maximális tisztelet mellett, emelt fővel búcsúzhassanak a sorozattól(remélhetőleg azért ebben a körben.:P) Másrészt viszont a Miami-nak nem ártana, ha 1-2 nappal több idejük lenne pihenni, mint a nyugati csapatnak a döntő előtt, mert nagy szükségük lesz a plusz energiára, hogy legyen esélyük.

szerk.: Ja és még az jutott eszembe, hogy idén folyamatosan arról volt szó, hogy védelmek így, meg védelmek úgy, ehhez képest nyugaton mind a 4 meccsen 100 fölötti ponttal nyertek a csapatok és keleten is csak az első meccsen nem jutott el minimum az egyik csapat 100-ig.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.03. 23:28:29

Bazska mondta jól a közvetítésben, hogy pl az OKC is rájött, hogy nem lehet sikert elérni azon az úton amin indultak. A mostani játékuk kifejezetten jó.Nem a Durant féle pumpálás megy, vagy éppen Harden és lőn Westbrook assistol :shock:
De én ott még mindig a rutin és az elegancia mellett szavazok.

Ma (vagyis holnap :D) Game mint vezérszurkoló maradsz?
Kár lenne kihagynod egy Miami verést :mrgreen:
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.03. 22:47:34

az asszonnyal megtekintettük az okc-sas 4. mérkőzést. ami nekem komoly aggodalom az az,hogy az okc szerintem max közelit nyújt,még a sas távolról sem és így is szoros. az okc-ben most ibaka hozta a pontokat westbrook helyett,de komoly sanszot akkor adnék csak nekik,ha a következő meccsen tényleg mindenki odateszi magát. az látszik,hogy adott esetben van játékos,aki képes pontszerzésre a rw-kd-blackbeard trión kívül,de san antonioba véleményem szerint kivétel nélkül mindenkitől tökéletes meccs kell. félek,hogy nem sikerül,de bizakodó vagyok.
a túloldalról remélem a miami átizzadja magát a bostonon és akkor jöhet a lendületes kosárlabda a döntőben. a spurs ellen kisebb esélyt látok a miami győzelmére,ezért az okc-t szeretném tovább. meglássuk
socio66

2012.06.03. 20:08:50

gyorsan változnak az erőviszonyok, az első két meccs után én már elkönyveltem, hogy jó-jó a thunder, de az egyéni megmozdulásokon, betöréseken alapuló játékot felülírja a csapatjáték, és az a félelmetesen mély, tapasztalt keret, ami egy zseniális edző rendelkezésére áll.
aztán hirtelen magára talált a thunder, mindkét hazai meccsét végig fölényben játszva nyerte meg, közben pedig megtalálták a spurs kulcsembereire a megfelelő védőket, jól védekeznek a p&r-oknál is, és kiderült hogy sefolosha, vagy a magasak adott esetben a pontszerzésből is ki tudják venni a részüket.
nagyszerű a párharc, kíváncsian várom hogy popovich mit lép, el tudom képzelni, hogy otthon a spurs megint hozza azt az űrkosárlabdát, amit az első két meccsen, kérdés hogy brooks tud-e időben váltani, ha szükséges.
a következő meccs kulcs lesz(bár a harmadik óta mind az :)), lendületből talán elhozhatja az okc, de ha a spurs nyer, akkor 70%-ot adok nekik, hogy a sorozatot is megnyerik.
mindenesetre iszonyúan sajnálnám a thunder-t, öröm nézni a hazai meccseiket, a szurkolók maximálisan együtt élnek a játékkal, látszik hogy imádják a csapatukat, extázisban mindenki, gyönyörű. :)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.06.03. 18:57:02

Ibaka 26 pont, 11/11 FG. Durant, who? :mrgreen: De KD is elmebeteg volt a 4. negyedben, nagyon beindult, miközben az első 3 negyedben csak 10 pontig jutott.

Durant a meccs után megkérdezte az emberkét, aki az interjút csinálta vele:
- He (Ibaka) didn't miss a shot?
- No.
- Wow.
:D

OKC frontcourt nagyon hatékony volt, így azért el lehet viselni, hogy Westbrook (sorozatban 2) rossz meccset hozott. Ez most igazi csapatjáték volt, szerintem ez a 27 gólpassz rekord tőlük. Bár, amikor csak 2-vel vezettek, akkor egy kicsit megijedtem. Gino, Parker off, TP-n nagyon jól védekezik Sefolosha. Leonard-on megint csak ámultam, nagyon jól játszik a srác!

2-0 után azért kicsit megváltozott a helyzet, Scott Brooks összekapta a csapatot, jól meccsel, nagy fejtörést okoz Popovich-nak. De egy hangyaszafnyival még a SAS-t gondolom esélyesebbnek, ha mindkét csapat hozza a következő hazai meccsét, akkor elképzelhetetlennek tartom, hogy a Spurs a 7. meccsen, otthon kikapjon.

http://basketball.realgm.com/wiretap/22 ... _Westbrook

ESPN's Chris Broussard asked 22 NBA executives which player they would trade if they had to for financial reasons. Fourteen of the executives replied that they would trade Westbrook, while eight said Harden.
MessiFan írta: Iverson pedig... atya ég.. eddig 3-4 meccsét láttam, de az biztos hogy ilyen játékos még 1x soha az életben nem lesz. Hogy az anyámba volt ilyen gyors, pontos és 'okos' egyszerre? Mindenhol megtalálta a rést és bármikor képes volt dobóhelyzetet kialakítani magának amit érvényesített is. A védekezése is roppant idegesítő lehetett. Meg fogok nézni tőle még több meccset, mert öröm nézni.
Ha még több AI meccset akarsz, akkor innen válogass:
http://bleacherreport.com/articles/5710 ... -nba-games
Én is elhatároztam kb. 1 éve, hogy a legjobb meccseit megnézem, szerencsére ráakadtam erre az oldalra, aztán mind a 10-et megnéztem :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.03. 16:53:07

Először nem sikerült beazonosítani a képet, de már látom a második a suszter Bundy :D

OKC-Spurs hát ki hitte volna ezt akár csak pár nappal ezelőtt is? :D
Kicsit az az érzésem a párharcban, hogy a Spurs adott dolgot akar tovább fejleszteni, az OKC meg variál folyamatosan s eddig nagyon jól teszik.Sefolosha megöli Parkert, s ezzel nem tudnak mit kezdeni.Remek párharc, s iszonyat sakkjátszma.

Az hogy keletnek van-e esélye nem tudom, sok van hátra, s látható pár nap alatt megfordulhat a világ.De részemről tartom Spurs-Celtics döntő :D És Pop szerintem megoldja a dolgokat, s 4-2vel tovább tud menni a texasi csapat. (illetve bármi van, nem kell pánikolni a pályaelőny még megvan :D)

Ma 4ik meccs követni kell a Thunder példáját is behúzni, viszont látható Spoelstra is ügyeskedik s szerintem van potenciál a rohanós 5ösükben, akik ne felejtsük pár perc alatt jöttek fel -8ra.
Ez a Chalmers-Wade-Miller-Battier-James nagyon hibrid, s védő oldalon veszélyes, viszont ha ügyesen mennek KG-re a duplázások ez az ötös nagy veszélyt jelenthet támadásban.S pl ilyen apróságokkal lehet egy szériában előre jutni, ahogy pl látható a Thunder is változtatott a játékán bőven.
Illetve meg kell említeni, hogy a Wade-LBJ duón kívül itt bizony komolyan feltudnak lépni emberek akár Miller vagy Battier, s pl Chalmers az egyik régi nagy kedvencem, s remek formában van.

Mi meg ezt kell hozzuk, amit eddig s akkor partiban vagyunk.Remek védekezés (továbbra is KG nélkül azért ez szenved) és támadásban meg egy jól vezénylő Rondo.KG-t re tudunk játszani, PP megtalálta a dobócsel belevállalok faultjait :D Allen csak dobálgat azért mostanában.Basstől ebben a sorozatban kicsit lehetne több 2ik meccsen ígéretes volt, de pl a 3ikon faultolt és szinte más semmi.
De dőreség lenne leírni Keletet nagyon sok van még a döntőig is.

Ami nagyon fontos, s tegnap is írtam a transition D-t rendbe kell tenni, mert hihetetlen volt, hogy dobott kosárak után azonnal kaptunk ziccereket.

Ma a Miami is tuti mindent belead, úgyhogy nagyon nehéz lesz, de megtudjuk csinálni, s a közönség is megérdemelné, hogy biztosan legyen következő meccs is Bostonban.Úgyhogy előre a 2-2ért :lol:

WELCOME TO THE JUNGLE :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.06.03. 14:59:13

OMG ez felér egy döntővel. Baromi jó eddig a párharc. Le a kalappal az Oklahoma előtt. Nagyon szeretni való mind2 csapat, mert ugyan szinte teljesen más játékot játszanak, ugyan olyan erővel és csapatmunkával játszanak. Simán kinézhetünk egy 7. meccsnek szerintem, mert meccsről meccsre jobban kiismerik az ellenfelet és felkészülnek.
Pár napja azt mondtam go spurs, de most már go okc is, mert mind2 csapat teljesen megérdemelné a továbbjutást.

Keleten én hiába vagyok teljes szívből Boston szurkoló, nem érzem úgy hogy 4 meccset tudnánk nyerni, de kitudja.
Arra akarok kilyukadni, hogy ha a Miami bármelyik csapatot is megkapja nyugatról majd a döntőben, akkor szinte kizárt dolognak tartom hogy megnyerjék a bajnokságot, még akkor sem ha BoshyBosh visszatér.
Félreértés ne essék, nem nézem le a Miamit, sőt remek kis csapat, mert van 2 vezér és 4 mesterlövész + ha Bosh visszatér még jobbak lesznek támadásban és védekezésben, de egyszerűen jobbnak tartom mind2 csapatot a nyugati konf. döntőben.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.06.03. 14:48:21

csak szerintem van hasonlóság?
Kép
Kép

Amúgy első negyedet láttam csak, Spurs sok labdát elszórt, az OKC meg odatette magát védekezésben rendesen. Westbrook megint bizonyította,hogy agyilag nem 100as, mikor Ginobilit lefaultolta 3masnál.

2-2, hát ha San Antionioban nyer az OKC akkor vége szerintem (is). De hátha előkapják a nasty style-t és behúzza a SAS
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.03. 14:45:40

NHLt nem nagyon követem amcsi sportok közül, pont ma néztem, h vajon hol tarthatnak erre látom már döntő 2. meccse ment le. Régebben jobban követtem. NBA meg NFL t jobban figyelem, néha még nézek is NBA meccset. Bár nem nagyon írok a topikba, mert sok mindent nem nagyon tudnék hozzászólni, nem vagyok ezekben akkora spíler.
Mindenesetre ma remélem kiegyenlít a Boston, nekik szurkolok! :)
Bár sok esélyt nem látok rá. Főleg a döntőre nem... De hát vannak meglepetések.
Válasz küldése