Egyéb Sportok

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.10. 13:38:49

Bob_Marley írta: Az hogy Gyárfás milyen ember (lehet)az nem befolyásolja azt, hogy jó döntés született. Nem érzem színjátéknak, mert nem ő kérte, hogy mondjon le és majd "visszaveszi". Plusz ebben mások keze is jócskán benne volt, miniszterelnöktől kezdve sok mindenki keze, hogy meggyőzték.
Lehet nem ő kérte, de kapóra jött neki, ez vitathatatlan. Főleg így utólag nézve. Persze összeesküvés-elmélet szagú, de leírtam még Lacibá lemondása előtt (!!!),hogy ez egy valószínű forgatókönyv lesz. Bejött. Sok ilyen ügyet éltem már át itthon, kicsiben,nagyban...valahogy 10ből 9 esetnél hasonlóan alakultak a dolgok.

Abban egyetértek,hogy jó döntés, hogy marad kapitány,ez nem képezi vita tárgyát nálam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.10. 13:33:47

csababarca írta:Gyárfás meggyőzte Kisst,hogy folytassa.
Ki gondolta volna, hogy ez a sunyi aljadék ember ebből is hősként vágja ki magát :lol: :lol:
Istenem,ez az ország, és az emberek megint majd kajálják befelé,hogy Gyárfás a jó ember, mert visszahívta a kapitány bácsit :mrgreen:
Nevetséges színjáték.

Továbbra is, Lacibát nem bántom, nincs miért, sajnálom hogy bábként tologatják ide-oda.
Az hogy Gyárfás milyen ember (lehet)az nem befolyásolja azt, hogy jó döntés született. Nem érzem színjátéknak, mert nem ő kérte, hogy mondjon le és majd "visszaveszi". Plusz ebben mások keze is jócskán benne volt, miniszterelnöktől kezdve sok mindenki keze, hogy meggyőzték.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.10. 13:18:30

Gyárfás meggyőzte Kisst,hogy folytassa.
Ki gondolta volna, hogy ez a sunyi aljadék ember ebből is hősként vágja ki magát :lol: :lol:
Istenem,ez az ország, és az emberek megint majd kajálják befelé,hogy Gyárfás a jó ember, mert visszahívta a kapitány bácsit :mrgreen:
Nevetséges színjáték.

Továbbra is, Lacibát nem bántom, nincs miért, sajnálom hogy bábként tologatják ide-oda.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.01.08. 17:21:53

http://m.nemzetisport.hu/uszas/uszas-a- ... tt-2459575" target="_blank

Úgy látom mások is a férjet sejtik a háttérben.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.08. 17:18:33

Tőrös Balázs véleményét osztom, én is így látom, rosszul csináltàk a kommunikáció részét.
Meglátjuk mi lesz, gondolom Gyárfás "visszahívja" Laci bácsit, és mennybe megy megint.
Aztán jó magyar szokáshoz híven, a problémák megint mennek a szőnyeg alá.

Bob, nem szereted, de +1!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.08. 17:16:24

Az "amerikaizálódás" csak kombináció az olvasatomban. Amiket mondott helyénvalóak voltak, ahogy az egészet előadta már kevésbé.
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.01.08. 17:09:30

A témához még:
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.01.08. 17:08:01

"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.08. 17:03:54

visca el barca írta:ugyan minek akarnák az amerikaiak?

ott van nekik ledecky meg franklin, az egyik 18, a másik 20 éves, kettejüknek van eddig 5 olimpiai meg 20 vb arany. a kövi 5 évben ezt a számot megtriplázzák
Ennyi.
Persze,ettől lehet,hogy Tusup ezt akarja...csak nem logikus, hiszen látniuk kell,hogy míg itthon elsőszámú, ott sokadik lenne a sorban.
Ennek a Katinka-USA állampolgár dolognak akkor volt realitása,mikor kint is volt. Mostmár nem érzem ezt reálisnak, egy olimpiája van még egyébként is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.08. 16:57:39

ugyan minek akarnák az amerikaiak?

ott van nekik ledecky meg franklin, az egyik 18, a másik 20 éves, kettejüknek van eddig 5 olimpiai meg 20 vb arany. a kövi 5 évben ezt a számot megtriplázzák
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2016.01.08. 16:36:40

üdv. én is egyet értek azzal h nem pont Hosszú kelti itt a feszültséget hanem a drága férje. beszélgettem erről faterommal aki nagyon ki is akadt erre az ügyre, ő szerinte azért van itt ez az egész mert a drága férje azt szeretné, ha Hosszú az olimpián amerikai színekbe versenyezzen és ezt csak úgy érheti el ha összeugrasztja a szövetséggel, mert azt én is undorítónak tartom h 2-3 másodperces video szereplésért pénzt kér (apám szerint jóval többet mint 12 millió ezért tépte össze a szerződést :) ) más mindenki ingyen!!! örömmel népszerűsíti a hazai rendezést (Kásás 3-szoros olimpia bajnok vízilabdás, Görbicz a kézi eb-t vagy vb-t, Gyurta Dani, Cseh Laci, mindenki), csak őneki olyan rohadt nagy teher. mondja h más úszók nevében is beszél, de kérdem én kik azok, mert a Cseh Laci, Gyurta Dani meg a többi is mind azt mondják h ők megkapják a szövetségtől a támogatást és szerintem vannak akkora sztárok h ha nem így lenne ki mernének állni nyíltan Hosszú mellé, de érdekes egyik se teszi. el hiszem h vannak hiányosságai a magyar úszósportnak, de könyörgöm ez egy kis ország nem egy USA, mi a tökömet vár h olyan pénzeket tud az állam belepumpálni az állam mint az amerikaiak? ha nem tetszik az itthoni állapot akkor miért nem megy ki és készül ott meg versenyzik az ő színükben ha ott akkora luxus van, menjen a drága férjecskéjével együtt a luxusba és ne itt kavarják a sz@rt és ne alázzanak a porba egy tiszteletre méltó öregembert aki rengeteget tett a magyar úszósportért.
mvik
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.01.08. 16:10:29

Én is azok közé tartozom, akik bírálják Katinkát a mód és az időzítés szempontjából. Sőt én igazán nem is neki tulajdonítom ezt az egész vircsaftot, hanem a férjének. Őt én eszköznek érzem. Lehet jót akar, lehet hogy több pénzt, nem tudom, de azt igen, hogy az amit tett nem szolgálja, fél évvel az olimpia előtt, a "zökkenőmentes" felkészülést, főleg úgy nem, hogy a regnáló szövetségi kapitányt lehazugozza, mert ezt tette, ország-világ előtt. Gyárfást kimondottan nem szeretem, de ő is mondott érdekes dolgokat erről az ügyről, ami másképpen világítja meg a szitut.
Szóval nem igazságot téve, mert nem tudni az igazságot, csak azt kifogásolom, hogy ezt ilyen módon és ebben az időben tette meg HK.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.01.08. 14:41:04

Már bőven túlbeszéltük ezt a témát meggyőzni egymást nem nagyon fogjuk , de még utoljára megjegyeznék pár dolgot.

Hosszú kijelentette , hogy a többi úszóval is egyeztetett és , hogy mindenkit képvisel és helyettük is kiáll. Na és ez ami nem nagyon igaz. Cseh Laci például elmondta , hogy vele Hosszú nem beszélt erről egy szót sem pluszban azt is mondta , hogy teljesen elégedett a szövetség munkájával és a VB-n szerzett érmek részben nekik is köszönhető. Azt akarja elhitetni , hogy ő nem csak az egyéni érdekeit képviseli hanem az egész úszótársadalmét és arra törekszik , hogy fejlődjön a magyar úszás. Ez szép és jó csak nehezen hihető. Mégpedig azért mert ha valaki mindenáron arra törekedik , hogy fejlődjön az úszás és például legyenek új uszodák és stb akkor az az ember nem kérne pénzt csak azért mert szerepel 1-2 másodpercet egy reklámfilmben.
csababarca írta:Ha több pénzt akarna, akkor miért nem fogadta el ezt a 12 milliót szépen csendben? Kb a decemberi ügy el is lett volna felejtődve.

Miért olyan hihetetlen,hogy nem a pénz érdekli? Tudom,szürreális itthon, ha valakit nem a pénz hat meg elsősorban.
Azért utasította vissza mert nagyon jól tudja , hogy kaphat ennél jóval többet is. Az egyértelmű , hogy ilyen közel az olimpiához egyszerűen a szövetségnek muszáj megegyeznie vele . Ezt a 12 milliós szerződést széttépte ezért majd a következő zsírosabb lesz és akkor majd vmi kamu indokra hivatkozva aláírja.
csababarca írta:
Neki nem a pénz kell, szaros 12 millió, keresett több milliót euróban/dollárban már az utóbbi 1-2 évben, plusz a brand is szépen fut. Nem ez érdekli.
Amit már leírtam a reklámfilmmel kapcsolatban az ide is teljesen illik. Pontosan azért hiszem , hogy igenis a pénz motiválja. Ott van egy cseh Laci aki teljesen megvan elégedve a szövetség támogatásával. Ő vajon miért nem hisztizik :-k .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.07. 22:12:15

Várjunk még azzal a lemondással, szerintem 1-2 hét és újra szövkap. lesz.

De egyébként ez tényleg nem használ, bár kétlem,hogy ez volt Katinkáék célja.
Azt egyszerűbben is intézhették volna, nem Lacibá-val van baja,szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2016.01.07. 22:00:30

Továbbgondolva, azzal, hogy Katinka hisztijének és emberileg teljesen elfogadhatatlan bánásmódjának köszönhetően Laci bácsi lemondott, sokkal több kárt okozhat, mint amennyit ( és most feltételezzük, hogy a többi úszónak akart jót) segített...Azért fél évvel a riói olimpia előtt direkt vagy indirekt módon, az most teljesen mindegy, de lemondatni a szövetségi kapitányt, aki a magyar úszósport ikonikus figurája, sokan második apjukként tekintenek rá... Ki tudja, hogy ez a többi úszóból milyen hatást fog kiváltani. Mint ahogy ez az egész ügy is. Akárhogy is van, ez mindenkit felzaklat, mert az egész magyar úszótársadalmat átfogó balhéról van szó, és így, hogy már olyan személyi áldozata is van, aki mindenkihez kapcsolódik, több, mint szerencsétlen...

Nem tudom, hogy miért nem lehetett várni az olimpia végéig, vagy ha ennyire a bögyében volt, akkor ezt miért London után, vagy a két esemény között félúton hozta elő?
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.07. 21:42:55

Mihu írta:
Ahogy Gyárfás is elmondta, vettek egyet. Katinka azt mondta, hogy nem volt jó, igaz mindenki másnak megfelelt. Ajánlottak még egyet, az se volt jó, pedig az egész világ ezt használja, világsztárokkal együtt. Akkor innentől kezdve jogos a kérdés, hogy akkor kislányom, melyiket szeretnéd? És két ilyen visszautasítás után nekem ne jöjjön azzal a tipikus női válasszal, hogy "nem tudom...", vagy "nem az én dolgom kiválasztani..." Ha azt tudja, hogy mi nem jó, akkor tudja már azt is, hogy mi a jó...

Az azért teljesen más tészta...Kati néni....hát...hogy is mondjam...nem egy egyszerű eset és akkor még finom voltam és nőies... Elég elolvasni a vele készült interjúkat, pláne ebben a témában. Nem is leplezi, hogy Ő egy elég kibírhatatlan ember, de ahhoz nagyon ért, hogy valakiből hogy csináljon olimpiai bajnokot. Szóval Kati nénit nem a pénz miatt hagyják ott a versenyzők, hanem azért, mert egyszerűen nem tudnak vele egy légtérben lenni.
Szerintem világosan fogalmazott.
De mindegy, ez a része fogható, ezért írtam azt is mindig,hogy mindkét fél hibás és nem fekete-fehér a sztori.

Kati nénit csak azért hoztam fel,hogy volt már ilyen,hogy elmérgesedik a viszony...ott tudom,egészen más volt, de pár héttel az olimpia előtt volt, szóval ilyen szempontból lehet áll a példám. De tudom,egészen más a kettő, főleg a két edző megnyilvánulása, hozzáállása ég és föld.
Laci bácsit pl egy pillanatig nem tudom okolni, és nekem sem tetszik,hogy Katinka vele hülyén viselkedik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2016.01.07. 21:38:07

csababarca írta: Azt akarja,hogy ne neki kelljen azzal időt,energiát tölteni,hogy kamerákat,szoftvereket vesz,elemez, kutatja melyik a jobb. Azt akarja,hogy erre legyen egy pár ember, aki csinálja ezt helyette (helyettük).
Gyárfás tegnap is ezzel jött,hogy kérdezték Katinkát hogy milyen szoftvert akar. Katinka meg nem válaszolt. Hát világosan elmondta,hogy ezt nem ő akarja eldönteni, nem ő akar kutakodni, tanulmányokat elemezni, és dönteni ez ügyben.

EGyébként a kajakosoknál is volt ilyen régebben, Kati nénivel nem egy viszony romlott meg, szóval még ez sem mondhatni egyedi esetnek.
Ahogy Gyárfás is elmondta, vettek egyet. Katinka azt mondta, hogy nem volt jó, igaz mindenki másnak megfelelt. Ajánlottak még egyet, az se volt jó, pedig az egész világ ezt használja, világsztárokkal együtt. Akkor innentől kezdve jogos a kérdés, hogy akkor kislányom, melyiket szeretnéd? És két ilyen visszautasítás után nekem ne jöjjön azzal a tipikus női válasszal, hogy "nem tudom...", vagy "nem az én dolgom kiválasztani..." Ha azt tudja, hogy mi nem jó, akkor tudja már azt is, hogy mi a jó...

Az azért teljesen más tészta...Kati néni....hát...hogy is mondjam...nem egy egyszerű eset és akkor még finom voltam és nőies... Elég elolvasni a vele készült interjúkat, pláne ebben a témában. Nem is leplezi, hogy Ő egy elég kibírhatatlan ember, de ahhoz nagyon ért, hogy valakiből hogy csináljon olimpiai bajnokot. Szóval Kati nénit nem a pénz miatt hagyják ott a versenyzők, hanem azért, mert egyszerűen nem tudnak vele egy légtérben lenni.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.01.07. 21:15:43

csababarca írta:borzalmas körülmények uralkodnak az úszásban, és egyéb sikersportjainkban is.
Vívás, kajakkenu, torna...remélem arra jó ez az egész hogy felbátorodnak ezen sportok képviselői is, és cèlt érhetnek.
Senki sem fog felbátorodni, mert különben nem kapnak pénzt, kuss a neve mindenkinek.
Katinka megtehette mert anyagilag függetlenedni tud a szövetségtől, mint a legjobban kereső női úszó a világon.
Szalai is elmondta, hogy nagyon nincsenek rendben a dolgok, egy olyan közegről beszélt amiről a hülye is tudja, hogy egy rothadt beltenyészet az egész, hatalmukat féltő senkiháziakkal, és még őt is ki tudták kezdeni ennek ellenére.
Ha holnap előállna egy kajakos, hogy rettenetesek a körülmények, amit mindenki tud, ugyan úgy elővennék, hogy miért nem áll be a sorba bólogatni, hisz neki csak ez a feladata, ne feltűnősködjön.
Egyébként hozzáteszem nagyon érdekes, hogy minden szavazáson 70% feletti arány gondolja úgy hogy Katinkának igaza van és ennek ellenére mégis a jóval kisebb kisebbség a hangosabb.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.07. 21:08:14

Ha több pénzt akarna, akkor miért nem fogadta el ezt a 12 milliót szépen csendben? Kb a decemberi ügy el is lett volna felejtődve.

Miért olyan hihetetlen,hogy nem a pénz érdekli? Tudom,szürreális itthon, ha valakit nem a pénz hat meg elsősorban.
Megmondta decemberben nyilvánosan (előtte többször privátban is),hogy mi az amit akar.
Azt akarja,hogy ne neki kelljen azzal időt,energiát tölteni,hogy kamerákat,szoftvereket vesz,elemez, kutatja melyik a jobb. Azt akarja,hogy erre legyen egy pár ember, aki csinálja ezt helyette (helyettük).
Gyárfás tegnap is ezzel jött,hogy kérdezték Katinkát hogy milyen szoftvert akar. Katinka meg nem válaszolt. Hát világosan elmondta,hogy ezt nem ő akarja eldönteni, nem ő akar kutakodni, tanulmányokat elemezni, és dönteni ez ügyben.

Ezen mi nem érthető?

Neki nem a pénz kell, szaros 12 millió, keresett több milliót euróban/dollárban már az utóbbi 1-2 évben, plusz a brand is szépen fut. Nem ez érdekli.


És akkor megint megjegyezném,hogy a módjával nem értek egyet, sem a szerződésösszetépéssel, sem azzal,hogy Kiss Lászlóval nem beszél, vagy hogy pénzt kért a promóért.
EZT MIND ÉN IS ELÍTÉLEM.
De a többi dologban szerintem nincs kivetnivaló, itt tényleg az van,hogy marha furcsa ezt átélni, hogy valaki megfogalmaz kritikát.

EGyébként a kajakosoknál is volt ilyen régebben, Kati nénivel nem egy viszony romlott meg, szóval még ez sem mondhatni egyedi esetnek.
De mondom, Lacibá tehet erről a legkevésbé, de majd Gyárfás visszaédesgeti, és mennybe megy megint a köpönyegforgató alak.


Ami önös érdek lehet, az az,hogy 26 éves, valószínűleg ez az utolsó olimpiája,és szeretne rá úgy felkészülni,hogy abban ne legyen hiba. Nyilván ezt érzi ő is,hogy ez az utolsó esélye az olimpiai címre reálisan, szerintem ez belejátszhat,hogy picit túlvezérelt most, és talán túlreagálja,és így nyílvánul meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.01.07. 20:45:19

csababarca írta:Katinka nem nagyobb uszodát akar, vagy Ledeckyt edzőpartnernek.
Rossz volt a példa kicsit, még ha értettem is a mondandóját.
Nyilvánvaló hiányosságokra hívta fel a figyelmet, ebben a sztoriban ez a fontos, hogy stílustól függetlenül -amit én is elítélek- de jogos dolgokat mondott, kért. Ez nem tetszik a vezetőknek, hogy valaki tükröt tartott eléjük. Megértem, mert ritka ez itthon.

A viselkedését Katinkának mint említettem nem pártolom, és nem az edzővel kéne így viselkedni, szerintem Lacibá ha rajta múlik mindent megadott volna neki, még többet is.
De ettől még ne menjünk el a tények mellett, hogy nem csak amerikahoz hasonlítva, de borzalmas körülmények uralkodnak az úszásban, és egyéb sikersportjainkban is.
Vívás, kajakkenu, torna...remélem arra jó ez az egész hogy felbátorodnak ezen sportok képviselői is, és cèlt érhetnek.
Azt , hogy igaza van- e vagy sem azt nem tudom mert nem vagyok benne az úszásban így nyilvánvalóan a hiányosságokat se ismerem. Pontosan ezért nem azt támadtam amit Hosszú mondott hanem azt ahogyan mondta. Például nonszensznek tartom , hogy akkora legendának mint Kiss László időpontot (!!) kell kérnie egy úszótól. Egy kicsit elszaladt vele a ló.

Abban igazad van , hogy a sikersportágainkban nagyon kevés pénz van , de ez rohadtul nem a szövetség hibája. Az utóbbi időkben jelentősen több állami pénzt toltak a "kisebb" sportágakba ( magyarán ami nem foci :D ) köztük az úszásba is. 2018-ba lesz Magyarországon az EB ennek következtében lesznek modernizálások talán új uszoda is épül ( erre csak tippelni tudok nincs rá adatom) . És akkor felkérnek pár sportolót , hogy adja az arcát a reklámfilmhez erre olyan nagy sztárok mint Kásás, Gyurta ( aki legalább akkora vagy nagyobb név az úszásban mint Hosszú) rögtön beleegyeztek a mi drága úszónőnk pedig visszakérdezett , hogy mit kap ő cserébe.

Aztán az általam linkelt videóban mondta Kiss László , hogy egyedül akar Hosszú felkészülni a szövetségtől távol de azt elvárja , hogy adjanak neki pénzt és fizessék az edzőtáborát. Lehet , hogy ő most nagy sztár de úgy nem fog menni , hogy ő csak kér viszont amikor egy kicsit alkalmazkodni kell akkor abból már nem kér.

+1 ami még eszembe jutott
Az szépnek hangzik , hogy azért szólalt fel , hogy induljon be némi változás az úszásban , de az talán belátható , hogy őt a saját érdekein kívül más nem nagyon érdekli. Nem nagyon hiszem , hogy meghatja a Mucsaröcsögén élő Kiss Józsi akinek minden nap egy órát kell oda-vissza utaznia , hogy egy omladozó uszodába tudjon edzeni. Csak is azért szólalt fel , hogy több pénzt kapjon plusz egy kis hírverés sem árt az Iron Lady márkanévnek.

Szerk(2.): Turi György véleménye
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2016.01.07. 20:43:30

Megnéztem a tegnapi Gyárfás beszélgetést az ATV Egyenes beszéd c. műsorában, és nekem nagyon szimpatikus volt az, amiket ott hallottam. Egyben mélységesen felháborít, hogy Katinka pénzhez kötötte a 1.5-2 mp-es szereplését a promófilmben....mikor ezt meghallottam, majd leestem a székről. És itt párhuzamot vonnék azzal a hsz-el, amit már nem tudom ki írt, de az volt benne, hogy Katinkát annyira nem hatja meg a magyar himnusz a dobogón, inkább saját maga sikere a fontos, nem pedig az, hogy egy országot képvisel. Teljesen egyetértek. Szerintem aki követi az olimpiát, annak nem kell elkezdenem felsorolni azokat az sportolóinkat, akik nem bírták ki sírás nélkül, amikor a dobogó tetején állva hallgatták a Himnuszt. Róluk elhiszem, hogy a hazájukat is képviselték és átérezték azt, hogy ezzel 10 millió embernek okoztak örömöt. De az, hogy valaki 1.5-2 mp-ért pénzt kér...azt én teljességgel felháborítónak tartom. És ahogy Gyárfás is mondta, nem egy reklámfilmről volt szó, nem egy terméket akartak eladni, hanem promótálni szerették volna a magyarországi úszó EB-t.

Véleményem szerint Katinka az elmúlt években elment egy rossz irányba...túl sok médiaszereplés, saját brand, óriási marketing, és amit a kamerák előtt is művelnek a férjével, az nekem too much...Nekem ez nem szimpatikus és szerintem ez is közrejátszhat abban a rendkívül teátrális sajttájban, amit tegnap előadott. Széttépni egy szerződést a sajtó képviselői előtt...engem felháborít, akkor is, ha Ő az egyetlen aranyesélyes sportolónk a nyári olimpián.

Én az első sajttáj után Katinkával voltam, egészen addig, amíg végig nem gondoltam ezt az egészet. Érdekes számomra, hogy ezt még senki se írta, de nekem nagyon erős a gyanúm, hogy itt a férje keveri a csokit. Amerikai, fiatal, van egy világlegjobbja felesége...tökéletes anyag a tipikus amerikai szenzációhajhász hülyegyerekhez. Én elismerem azt a szakmai munkát, amit Katinkával leműveltek az utóbbi években, de emberileg én nem tartom olyan sokra a fickót.

Azzal egyetértek, hogy a balmazújvárosi, a kisvárdai vagy a szegedi stadion pénzét inkább azokba a sportolóinkba kellett volna fektetni, akik nem a második vagy harmadik vonalhoz tartoznak. Ráadásul nem országos, hanem világszinten. Ez vitán felül áll, hogy amiket ott elmondott, azok tűrhetetlen állapotok. Nekem, ahogy láttam sokakkal együtt a stílussal van a legnagyobb bajom.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.07. 20:18:33

Katinka nem nagyobb uszodát akar, vagy Ledeckyt edzőpartnernek.
Rossz volt a példa kicsit, még ha értettem is a mondandóját.
Nyilvánvaló hiányosságokra hívta fel a figyelmet, ebben a sztoriban ez a fontos, hogy stílustól függetlenül -amit én is elítélek- de jogos dolgokat mondott, kért. Ez nem tetszik a vezetőknek, hogy valaki tükröt tartott eléjük. Megértem, mert ritka ez itthon.

A viselkedését Katinkának mint említettem nem pártolom, és nem az edzővel kéne így viselkedni, szerintem Lacibá ha rajta múlik mindent megadott volna neki, még többet is.
De ettől még ne menjünk el a tények mellett, hogy nem csak amerikahoz hasonlítva, de borzalmas körülmények uralkodnak az úszásban, és egyéb sikersportjainkban is.
Vívás, kajakkenu, torna...remélem arra jó ez az egész hogy felbátorodnak ezen sportok képviselői is, és cèlt érhetnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.01.07. 19:44:46

csababarca írta:Minek versenyezne amerikai színekben? Akkor se lett állampolgàr mikor kint élt, és még pasit is szerzett.
Nyílván amikor kint élt, akkor mérlegeltek mindent, és hazajöttek inkább, pedig akkor lett volna a legegyszerűbb ott maradni és erre sem nézni.
Lássatok már tovàbb az orrotoknál. Semmi logika nincs abban, amit beszéltek, hogy arra hajt és ez műbalhé.
Nem azt mondtam , hogy arra hajt hanem azt , hogy ez a legerősebb ütőkártya a kezében. Egy szóval sem említettem , hogy valóban megfogja ezt tenni ;).
csababarca írta: Csak fura hogy ebben az országban valaki kinyitotta a száját, ès megatívumokat mondott a feljebbvalókról, nem benyalt csontig. Persze nálunk nem ez a természetes, ezért ájuldozik a sötétebbje.

Lacibát sajnálom, magára vette, pedig nem ő a hibás, nagyon nem, ő is áldozat sajnos.
Benyalni valóban nem kell viszont én nem hiszem , hogy egy sportolónak kéne megszabnia , hogy mit csináljon a szövetség még akkor sem , hogy ha a saját sportágában a világ legjobbja. Gondoljunk csak arra , hogy mi lenne ha Messi összehívna egy sajtótájékoztatót és ott közölné , hogy ez így nem jó fejlődni kell és ennek érdekében igazoljuk le Agüerot plusz bővítsük ki a Camp Nout 130 ezresre. Ha ez megtörténne mindenki fel lenne háborodva ( teljesen jogosan) . De ha mondjuk még fel is szólal akkor sem kéne egyrészt drámaian szerződést tépni plusz egy olyan embert megsérteni és semmibe venni akihez képest a kedves férje és ő sehol sincsen.

Szerk: Inkább nem kommentálom....
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.07. 19:39:17

Alfa írta
Engem is a tálalás zavar csak, s az hogy ezt nem tudták normális keretek között megbeszélni. Kiss is ezt szajkózta és szerintem megunta. Neki ez már sok, még ne adj isten az egészsége is rámehet.

Hozzáteszem az egész kezelése annyira szomorú és ahova fajult ez a történet, hogy nem igaz. Mindjárt Olimpia meg majd VB és mint a gyerekek veszekszünk, hogy ki vette el a zöld lapátot meg kinél van a nyuszis bögre.....
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.07. 19:25:16

Minek versenyezne amerikai színekben? Akkor se lett állampolgàr mikor kint élt, és még pasit is szerzett.
Nyílván amikor kint élt, akkor mérlegeltek mindent, és hazajöttek inkább, pedig akkor lett volna a legegyszerűbb ott maradni és erre sem nézni.
Lássatok már tovàbb az orrotoknál. Semmi logika nincs abban, amit beszéltek, hogy arra hajt és ez műbalhé.

Csak fura hogy ebben az országban valaki kinyitotta a száját, ès megatívumokat mondott a feljebbvalókról, nem benyalt csontig. Persze nálunk nem ez a természetes, ezért ájuldozik a sötétebbje.

Lacibát sajnálom, magára vette, pedig nem ő a hibás, nagyon nem, ő is áldozat sajnos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése