Egyéb Sportok

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.25. 16:43:32

Jó hát legyen így, Marquezt is meg kellett volna büntetni Triple H indoklását elfogadom. Viszont az hogy Rossi ezért kapott büntetést és nyilvánvalóan ő volt a súlyosabb eset az egyértelmű, ebben egyet is értünk itt mindannyian. :D Talán azt kellett volna csinálni mint a Forma 1-ben szokás hogy időbüntetés. De viszont itt szerintem igen is büntetni kellett keményen, mert ilyet nem nagyon látni, hogy valakit lerugdosnak a motorról. Az hogy esetleg leesett a lába Rossinak, vagy bármi azt lehet így is látni meg úgyis, de teljesen egyértelmű, hogy a spanyol amiatt csúszott ki, mert az olasz térdből "rárúgott". A provokálás meg nem szabálytalan. Veszélyes vezetés igen, emiatt a spanyolt is lehetett volna büntetni, de a kettő nem egy kalap szerintem. Odafurakodni és ráhúzni vagy pedig térdből "kirúgni" nem ugyanaz. Félve írva focis példaként, az egyik sárga a másik tiszta piros.

A rúgás nem hiába van idézőjelben egyébként. Továbbra is állítom, hogy rafkós akart lenni csak speciel nem jött össze és eredménye is lett. Én nem ítélem el, meg amúgy rohadtul nem érdekel egyik sem, mert nem követem őket, de nálam ez nem kérdés, hogy totál megérdemelt a büntetőpont és abból adódó visszasorolás. Hozzáteszem Forma 1-ben is van későbbi futamra rajt büntetés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.10.25. 16:25:04

Szerintem senki se mondja, hogy Rossi nem volt szabálytalan :D Mert teljesen egyértelmű volt, hogy szándékosan akar kitolni a kisgyerekkel. Ha a Dottorét nem büntetik meg, akkor azt mondanám, hogy a kis hülyegyerek megérdemelte, megkapta azt ami jár és megtapasztalhatta, hogy nem lehet packázni Valentino Rossival. De így sajnos még ő jött ki jól ebből az egészből.

Ettől függetlenül még nem volt szép, amit 4-5 körön keresztül művelt. Sajnos így, hogy bünti lett a dologból, azt kell mondjam: Rossi felült a provokációnak. Még azzal is jobban járt volna, ha 7 helyett 4 pontra olvad az előnye. De akár még meg is előzhette volna Marquezt a futam vége felé. Már így se volt esélye utolérni Lorenzo-t a második helyen...mondjuk verseny közben, pláne ilyen elpukkant aggyal ebbe nem gondol bele az ember.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15500
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.10.25. 16:24:12

Rossi bűnös, ez tény.
Mert felült a nyilvánvaló provokációnak.
De kapjon pénzbüntetést, vagy pontlevonást, stb.
De az,hogy ellehetetlenítik az utolsó futamra, ami egy teljesen másik, új verseny két hét múlva az hülyeség.

Ráadásul kimondva koindatlanul is tudvalévő,hogy Marquez szándékosan provokálta, illetve próbálta kilökni, segítve a másik spanyolt.
Nem volt fair play, undorító volt amit csinált Marquez.

Az előzésekkel nem volt gond, de ennél az utols szitunál Rossi volt íven, ő volt előbb, a spanyol meg ráhúzta úgy,hogy esélye se volt megelőzni...vagy át akart menni rajta keresztül?!

Ez nem tiszta így, nagyon nem.
Persze Rossi hülyeséget csinált,és kell szankcionálni...de ez az utolsó rajthelyes büntetés...nevetséges.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.25. 16:02:00

Akkor mi kellett volna legyen a döntés? Rendben Marquezt is meg kellett volna büntetni ezek szerint. De az hogy Rossi nem volt szabálytalan azt be nem tudjátok nekem adni. :D Olyan vaj tiszta eset volt, hogy ellökte térdből hogy nem igaz. Rugómozdulat, lassítás, ránézett többször és még vissza is nézett.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.25. 15:57:43

De nem csak odafurakodott mellé, konkrétan nekiment Rossi lábának a fejével, aztán még húzta rá a motort is. Tisztán látszik a videón, Rossi meg ezt nyilván nem csak hagyta, hanem ösztönösen eltolta magától.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.10.25. 15:56:06

Bob_Marley írta:Akkor ez egy új információ, mert nem ismerem a motorsportban mit lehet mit nem az hogy odafurakodik veszélyes vezetés? Ráhúzta és próbált beférni, az olasz meg nagyon úgy tűnt, hogy direkt pattintotta ki, még rá is nézett és lassított is. Forma 1-ben is van szabályozva hogy mit lehet védekezni és mit nem irányváltás száma stb, biztos itt is van.

Focis példa nyilván nem teljesen jó, de szemléltetés szinten úgy gondolom, hogy igen.

Az hogy valakit térdből kiraksz az szerintem sehol nem szabályos. A spanyol kiprovokálta de ez benne van, az olasz is próbált erre kontrázni, csak spec kilökte a spanyolt. :D És ez utóbbi a lényeg.
Bob, 3x ért hozzá Marq Rossihoz az esése előtt, igenis veszélyes vezetés.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.25. 15:52:59

Akkor ez egy új információ, mert nem ismerem a motorsportban mit lehet mit nem az hogy odafurakodik veszélyes vezetés? Ráhúzta és próbált beférni, az olasz meg nagyon úgy tűnt, hogy direkt pattintotta ki, még rá is nézett és lassított is. Forma 1-ben is van szabályozva hogy mit lehet védekezni és mit nem irányváltás száma stb, biztos itt is van.

Focis példa nyilván nem teljesen jó, de szemléltetés szinten úgy gondolom, hogy igen.

Az hogy valakit térdből kiraksz az szerintem sehol nem szabályos. A spanyol kiprovokálta de ez benne van, az olasz is próbált erre kontrázni, csak spec kilökte a spanyolt. :D És ez utóbbi a lényeg.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.10.25. 15:43:27

Bob_Marley írta:Nálam a szabálytalanság ténye a fontos. Nem láttam a futamot, biztos igazad van, de ráhúzni továbbra sem szabálytalan.
De az. :D Veszélyes vezetésért ugyan úgy, buntetőpont jár.

A focis példa pedig bullshit, mert a fociban nem 100-200-300 km/h val mennek egymás mellett.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.25. 15:41:44

Nálam a szabálytalanság ténye a fontos. Nem láttam a futamot, biztos igazad van, de ráhúzni továbbra sem szabálytalan. Focis példával élve, ha valakit piszkálsz és ő lefejel akkor ott sincs kérdés. Szerintem tök egyértelmű volt, hogy térddel rúgó mozdulattal kitette, az hogy előtte mi történt az lényegtelen. Rossi nem esett el, nem ütötte ki Marquez. Konkrét esetről volt szó és nem arról mi történt előtte két körrel hamarabb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.10.25. 15:44:54-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.10.25. 15:24:29

Bob_Marley írta: Szerintem itt is látszik, hogy ránéz és figyeli majd térdből kitolja:
https://pbs.twimg.com/tweet_video/CSJjaN5UAAEXQEp.mp4
Szerintem meg nézd vissza a futamot, Marq alatt végig szitált a motor, és belement ilyen hülyeségbe, ahelyett, hogy enyhe fék és jobbról kielőzi, ő direkt belement, hogy ráforduljon, és neharagudj de miután 100+ km/h-val rád fordulnak és még konkrétan marq végett kontakt is volt 2x előtte, te sem díjaznád.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.25. 14:28:08

Én nem tudom mik a pontos szabályok itt, de alapvetően a mozdulat ott volt szerintem. Az teljesen egyértelmű, hogy Marquez ráhúzott, de ez nem szabálytalan, de ha utána kiteszed és kiesik és így teszed ki az igen és a visszanézés és lassítás is gyanús volt ebben az esetben. Szerintem is ez egy rafkós dolog akart lenni (ezt sokadjára írom), de pechére a másik elesett. Ahogy mihu is írta húzzál már innen dolog volt, de attól még szabálytalan és rúgó mozdulat ott volt. Maga a dolog szerintem teljesen egyértelmű volt és kitette a spanyolt. Tipikus olyan eset, hogy a tettlegességet nem a spanyol követte el hanem az olasz.

Véleményem abszolút szubjektív miután nem követem a motorsportot, nekem ez egyértelműnek tűnt!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.10.25. 13:49:42

Ahogy a Bob által belinkelt videón is tökéletesen látszik, Marquez teljesen ráfordült Rossi motorjára, a sisakja hozzá is ért a Doktor lábához, a válla meg valahol a lábszára környékén lehetett. Innentől kezdve ez szerintem teljesen természetes reakció, hogy "húzzál már innen..." A focira tudom ezt visszavezetni. Ha a csatár és védő megy a labdáért, a védő meg vállal, kézzel odatámaszt a csatárnak, az vissza fog támasztani, megpróbálja majd kézzel ellökni magától. Ez teljesen természetes reakció, mondhatnám ösztön.

Nem titkolom, hogy óriási Rossi-fan vagyok. Felháborító volt, hogy a spanyol teljesen nyilvánvalóan arra játszott, hogy Valét minél jobban feltartsa. Lorenzo útjából szó szerint elállt, a Doktort meg szándékosan feltartotta. Kicsit nekem ahhoz hasonlított, mint mikor 2007-ben Valenciában Talma meg Faubel harcolt a vb címért. A spanyol ott is minden kanyarba úgy ment be, hogy lehetőleg abból kifelé jövet keresztezze Talma útját, hogy az hátha elesik vagy hibázik. Na most itt is kicsit így tűnt nekem. Nem hiába kapta fel Rossi is a vizet és mutogatott, hogy "mit akarsz kisgyerek? "


Sajnos ezzel végleg elment a vb cím, mert meggyőződésem, hogy a két hondás ezek után le fogja teríteni a vörös szőnyeget Lorenzo elé. Marquez biztos, márpedig ha Jorge 2. akkor Rossinak 3.-nak kell lenni ahhoz, hogy övé legyen a vb cím. Ha a spanyol 3.-ik, akkor Valénak elég egy 6. hely. Az viszont már simán meglehet, még az utolsó helyről rajtolva is. Kár, hogy erre a forgatókönyvre egy forintot nem raknék, mert ehhez Marqueznek meg kell előznie a yamahást, ez viszont biztos, hogy nem fog bekövetkezni, főleg a mai események után.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15500
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.10.25. 13:46:50

Mondjuk ebből a videóból nekem az látszik,hogy a spanyol ment rá...szóval ő kezdeményezte az affért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.25. 13:43:56

Bob_Marley írta:
Szerintem itt is látszik, hogy ránéz és figyeli majd térdből kitolja:
https://pbs.twimg.com/tweet_video/CSJjaN5UAAEXQEp.mp4
mondjuk akkor ennyi erővel azt is lehet mondani, hogy spanyol ráfejelt az olasz combjára.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.25. 13:22:43

Maradjunk annyiban, hogy valami maszatolás biztos hogy volt, felső kamerából lehetett látni. És a döntő faktor az, hogy míg az egyik elesett a másik nem. Ráhúzni nem szabálytalan, de odapiszkálni úgy hogy a másik kiesik az szabálytalan. Kiterelni is kilehet Forma 1-ben is kiteszik egymást a fűre. De a felső kamerából abszolút úgy nézett ki, hogy lábbal a másik motorjához ért és ennek következtében esett ki Marquez. Ráadásul többször rá is nézett és vissza is nézett hogy kiesett-e. Túl nagy jelentősége nincsen, mert gondolom figyelik egymást versenyen, de mintha kis lassítás lett volna és megnézés, hogy mikor van a jó ütem, hogy Marquezt odébb rakja.

Én összességében úgy vélem, hogy rafkós akart lenni és kicsit rendre utasítani, de a másik elesett így szerintem jogos a büntetés.

Szerintem itt is látszik, hogy ránéz és figyeli majd térdből kitolja:
https://pbs.twimg.com/tweet_video/CSJjaN5UAAEXQEp.mp4
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15500
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.10.25. 12:46:27

Rossié volt az ív, a gyökér gyerek ráhúzta a motort.
A rúgás sem egyértelmű...ha egyértelmű lenne többé motorra se ülhetne.

Túl nagy a spanyol befolyás a zöldasztalnál a motorosoknál.
Mondom ezt úgy,hogy amúgy Lorenzot bírom, és drukkolok is neki, de ez vicc kategória.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.25. 12:25:37

Én csak az esetet láttam, szerintem elég egyértelmű volt. Én Forma1-ből tudok kiindulni, mert azt követem míg a motorsportot nem, de gondolom a kilökés (jelen esetben rúgás?) itt is kilökés. :D Rafkós akart lenni, de nem jött be. Marquez ráhúzása nem szabálytalan, de lerúgása igen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.25. 11:33:33

miihii,

mit szólsz a moto gp botrányhoz? :lol: kancsó marquezt ütném amíg mozog :lol: egész évben ott próbált keresztbe tenni ahol csak tudott. hihetetlen h a dottore 6 év után hozhatna egy újabb vb címet, a sok ökör meg ahelyett hogy hagyna egy öldöklő utolsó futamot, inkább a zöldasztalnál eldöntötte a vb címet. =D> =D> =D> =D> =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.09.13. 22:40:55

Gálfi Dalma nyerte a Junior US Opent egyéniben, ami egy pazar siker a 17 éves lánytól!

(Zárójelben megjegyzem, hogy egy utcában nőttünk fel és ugyanabba a tenisztáborba jártunk, bár én kissé idősebb vagyok...) Mondhatjuk úgy, hogy nem kicsit vagyok büszke.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.11. 22:05:18

Nyilván optimális esetben Serena ezt hozta volna, ha tegyük fel Cincinatiben találkoznak a 3. körben.
Nyomás tényleg volt, de ez nem újdonság. Mert már Wimbledonban is nyomás volt rajta, és itt is az elmúlt közel két hétben. Vinci meg magához képest jól játszott, és a fontos szituációkat is jól kezelte. Amúgy Serena fizikálisan sem volt a toppon, egy-egy komolyabb labdamenet után a fülén is vette a levegőt.
Nem is Serenát sajnálom, sokkal inkább azt, hogy így nem láthatok egy Grand Slamet. A döntő meg így kb. senkit sem érdekel az olaszokon kívül. :lol:

Férfiaknál drukkolok a meglepetésnek, de bízni én sem bízok benne. Cilic és Wawrinka is szinte tökéletesen kellene adogasson, plusz hátul is keveset kellene hibázzanak, hogy valós esélyük legyen.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.09.11. 21:34:54

kanty írta: A férfiaknál most jönnek az elődöntők, remélem, hogy Cilic-Wawrinka döntő lesz. :D
Ezt én is nagyon remélem,de sajna nem ismétlődik meg a tavalyi meglepi dömping az elődöntőben.

Serena: itt egyszerűen annyi történt,h agyonnyomta ez a teher,ami a Grand Slammel jár...utoljára Steffi Grafnak sikerült 28 évvel ezelőtt. Ez a Vinci semmire sem ment volna a teniszével, ha Serena a saját tudásához képest hoz olyan 70% körül. De ez a teher még rá is hatással volt, és full impotens volt a 2.szettől, jelzi a tudáskülönbséget, h még így is csak hajszállal kapott ki.

nagy kár érte, sporttörténelmi pillanatot láthattunk volna, persze így is nagy bajnok marad.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.11. 21:02:59

Nem nagyon szeretem a női teniszt, de Vinci és Serena hatalmas meccset játszott. Az olasz nem kiemeltként verte a Grand Slamre hajtó Serenát. Tette úgy, hogy bár Serena nem hozta a legjobbját, de az olasz nagyon tökös volt végig, és a végén sem remegett meg a keze. Serenának pedig egy hatalmas lehetőség volt, hogy még inkább a legnagyobbak közé emelkedjen, de ma egyszerűen kevés volt. Akadt már egy-két nagyon nehéz meccse a tornán, de mindig megmenekült, most azonban a végén egyszerűen kevés volt. Az olasz csajszi meg hihetetlenül szimpatikus volt, az utolsó játékban is volt két olyan röptéje, hogy csak néztem. :shock:
Másik ágon Halep simán kikapott, így olasz házi döntő a nőknél.
A férfiaknál most jönnek az elődöntők, remélem, hogy Cilic-Wawrinka döntő lesz. :D
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.09.11. 16:29:19

Federer:
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.03. 16:48:15

Mardy Fish tegnap kiesett a US Opennen, s ezzel visszavonult.
Elég őszintén beszélt a pánikbetegségéről:
http://hosszabbitas.hu/tenisz/salakblog ... ish-a-suly" target="_blank
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.08.27. 15:03:52

Lehetett sejteni. Boltnak a 200 az erősebbik száma. Itt Gatlin is tud örülni az ezüstnek, érezte, hogy ma ennyi volt a max.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Válasz küldése