Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.15. 18:14:15

90-es évek közepe felétől a McLaren az ezüstnyíl, tök mindegy, hogy már nem Mercedes motor hajtja.

Én abban látom a "gondokat", hogy kevés a versenyző. Nyilván ezt körül lehetne járni pénzügyi oldalról, hogy motorköltség, indulás stb, de ha lenne 25 versenyző akkor mindjárt nem lenne fanyalgás. Én még emlékszem olyan időre, amikor 30-an is felgurultak az aszfaltra és aranykorszaknak neveztük a 90-es évek Forma 1-ét, mikor Senna-Prost kb ugyanígy volt mint most Rosberg és Hamilton. Az hogy vannak 20-an (jobb esetben) és 10 pontot kap, elég fura.

Azt még az előzőből kifelejtettem, hogy a szabályokat hova módosítsák már, mikor már így is mindent azért tesznek, hogy élvezhető legyen. Hátsó szárnyak, Kers stb az előzésért, benzin, gumikopás stb vezetői képességekre van. Lehet azzal érvelni, hogy egy gomb és előzöl, de pont hogy az utóbbi években hány és hány olyan verseny volt, mikor oda-vissza mentek az előzések. Emlékszem olyanra, mikor Button egy körön belül ugrott kettő előre, meg hármat hátra...Tunyaság az szerintem is gond, ma már mindenre büntetést adnak, szabadabb kezet pl kaphatnának a pilóták.

Én tényleg azt érzem savanyú a szőlő, semmivel sem rosszabb szerintem a felhozatal mint az utóbbi időkben, csak a Mercedes eltalált valami olyat, amit a többiek nem.
Kép
Kép
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.15. 17:35:59

Bob_Marley írta:Megmondom őszintén én élvezem, hogy végre Lewis alatt tényleg olyan autó van, ami már-már tökéletes és tudása legjavát tudja benne produkálni.
Teljesen jogos, ha egy Ferrari menne így elől pontosan ezt mondanám.
Bob_Marley írta:McLarent viszont nagyon sajnálom, azért az hogy az utolsó helyeken kullog az ezüstnyíl?? Wokingban nagyon össze kell kapják magukat, mert ez szégyenletes. Persze Honda meg minden, de itt sem csak motorerővel van a gond.
A miheztartás végett: A Mercedes elnevezése az Ezüstnyíl :D. Vagy beégettem magam és a McLarené is? :oops:
Bob_Marley írta:az újoncok mit alkottak? Na az ilyenek miatt sem tudom azt mondani haldoklik ez a sport, mert Nasr vagy Sainz parádésatt autózott, de Verstappen is 17 évesen...
Persze, az újoncok pazarok, csak ez nem teljesen úgy működik, mint a foci, hogy belőled világklasszis lesz, megveszlek és beraklak a másik 10 ember mellé, hiába vehet meg 10 hasonló kaliberű csapat én veszlek meg. Hiába van elég csapat megfelelő pénzügyi háttérrel, hogy meglegyen az esélyük jó autót építeni, ha az istállók több, mint a fele nyögi a motorköltségeket és bármikor bármelyik becsődölhet. Az F1-nek nem csak a pilóták a jövők, gondolni kell az istállókra is, amik ilyen költségek mellett be fognak fuccsolni. Sajnos ez a nem mindegy, hiába van rengeteg jó pilóta.


Amit írtál a motorokról azt teljesen adom, csak hiába teljesen igaz amit írtál, ha a csapatok fele becsődöl miatta. Ha becsődöl a csapatok fele akkor hiába van fair módon intézve az egész, nem lesz már kivel versenyezni. Éppen ezért remélem, hogy sikerül megszavazni a jövőben egy szabálymódosítást olcsóbb motorokkal.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.15. 17:11:28

A pénzügyi gondok valóban aggasztóak, s fura is volt 17 autóval az egész, de azért temetni nem kell az F1-et. Az meg hogy a Merci jó? Többieknek is ugyanúgy volt esélyük autót tervezni, s itt nem csak a motorról van szó, mert pl mekkora fejlődésen ment át a kocsi az utóbbi években. Hiába volt erős a motorteljesítmény, ha nem bírta a vas. :D Egy sikeres szezonhoz kell egy jó pilóta meg jó autó. Így en bloc csomagban pedig a Hamilton-Rosberg páros mind vezetői képességekben mind mechanikában top kategória, s ez ad egy jó csapatot.

Megmondom őszintén én élvezem, hogy végre Lewis alatt tényleg olyan autó van, ami már-már tökéletes és tudása legjavát tudja benne produkálni.

McLarent viszont nagyon sajnálom, azért az hogy az utolsó helyeken kullog az ezüstnyíl?? Wokingban nagyon össze kell kapják magukat, mert ez szégyenletes. Persze Honda meg minden, de itt sem csak motorerővel van a gond.

Plusz hozzájön, hogy ez az első futam volt, s pl lehet hogy az eleje nem volt élvezetes, mert Rosberg nem tudta támadni sem a hidegvérű Lewist (ahogy jött egy Rosberg jó idő, Lewis rátett két tizedet), de pl az újoncok mit alkottak? Na az ilyenek miatt sem tudom azt mondani haldoklik ez a sport, mert Nasr vagy Sainz parádésatt autózott, de Verstappen is 17 évesen...
Kép
Kép
Kép
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2015.03.15. 17:00:26

Ronaldinho&Barca írta:Mint ős ferrari fanatikusként örömteli, hogy nagyot lépett előre a csapat, ott vagyunk a közvetlen üldöző bolyban, jönnek a dobogók, ennek nagyon örülök, jó újra látni a motivációt és a tudatosságot a csapatban. Leszámítva Kimi hibáját.

Másrészt viszont egyben méretlenül elkeserítő hová lett ez a formula 1. Bő 15 éve követem a száguldó cirkuszt, talán sose volt ennyire fűszertelen az egész.. Pár hete felpörgettem egy 2005-ös videót, nem hogy a motorhang, de minden olyan eredetinek tűnt, igazi király kategóriának. Ez a mostani minden csak nem méltó ahhoz. Energia visszanyelő rendszer, drs, hibrid rendszer.. sok [auto_cenzúra] a nagy semminek, élvezhetetlen és élhetetlen, kis csapatok megbuknak, és csak azt hallani hogy a többi csapat is kemény pénzügyi gondokkal küszködik. Pedig jó pár éve még hallani lehetett az Audi, VW-t esetleg belépne, vagy a BMW vissza. Íztelen az egész rendszer. Nagyon a végét járja az egész formula 1 vezetése. Ha kapna a komplett mezőny 1 kör előnyt a merciktől, még úgy is nyernének szerintem. Hogy tudták így eltalálni ezt a v6-os csomagot az nagyon ijesztő. Kalapom előttük, bezzeg anno Schumi alá nem ilyent raktak, de ez nagyon megalázó, Vettel is kapott 30-t a végére. Alonso meg örülhet, hogy nem kérte ki ezt az italt mára. Lehet csak én öregedtem volna meg? Bízok benne a többi helyszínen szorosabb lesz a játék.
egyetértek veled, de azt hozzátenném, hogy annó Schumi idejében hasonló vlt 5 éven keresztül, s sztem rajtunk a ferrari drukkereken kívűl, mindenki mást fusztrtált, mindenki más leírta az F1-et és a halálát jósolták.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4516
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.03.15. 16:45:49

Mint ős ferrari fanatikusként örömteli, hogy nagyot lépett előre a csapat, ott vagyunk a közvetlen üldöző bolyban, jönnek a dobogók, ennek nagyon örülök, jó újra látni a motivációt és a tudatosságot a csapatban. Leszámítva Kimi hibáját.

Másrészt viszont egyben méretlenül elkeserítő hová lett ez a formula 1. Bő 15 éve követem a száguldó cirkuszt, talán sose volt ennyire fűszertelen az egész.. Pár hete felpörgettem egy 2005-ös videót, nem hogy a motorhang, de minden olyan eredetinek tűnt, igazi király kategóriának. Ez a mostani minden csak nem méltó ahhoz. Energia visszanyelő rendszer, drs, hibrid rendszer.. sok [auto_cenzúra] a nagy semminek, élvezhetetlen és élhetetlen, kis csapatok megbuknak, és csak azt hallani hogy a többi csapat is kemény pénzügyi gondokkal küszködik. Pedig jó pár éve még hallani lehetett az Audi, VW-t esetleg belépne, vagy a BMW vissza. Íztelen az egész rendszer. Nagyon a végét járja az egész formula 1 vezetése. Ha kapna a komplett mezőny 1 kör előnyt a merciktől, még úgy is nyernének szerintem. Hogy tudták így eltalálni ezt a v6-os csomagot az nagyon ijesztő. Kalapom előttük, bezzeg anno Schumi alá nem ilyent raktak, de ez nagyon megalázó, Vettel is kapott 30-t a végére. Alonso meg örülhet, hogy nem kérte ki ezt az italt mára. Lehet csak én öregedtem volna meg? Bízok benne a többi helyszínen szorosabb lesz a játék.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.15. 16:20:18

S.Agüero írta:Legalább meglett a dobogó, tavaly egyszer sem sikerült a 3-ba kerülni.
Jövőre már talán futamot is tudunk nyerni... :roll:
Te is versenyzel? :D
Hihetetlen, hogy az ötödik Nasr is éppen nem kapott körhátrányt. Egyébként igazad van, a Ferrari szerencsére sokat lépett előre, csak a nézők balszerencséjére nem rázódott össze a mezőny. A RB gyengébb, mint tavaly, hála a Renault-alkotásnak, a Sauber pedig nem lenne ott ahol, ha nem gyengélkedne a RB. A Lotust sajnálom, mehettek volna ők is az ötödik helyére. A McLaren szvsz nagyon nehezen fog összeállni, ha összefog a közeljövőben, hatalmas a lemaradása a Honda-motornak. A Toro Rosso kellemes meglepetés, kevesebbet vártam tőlük. A Williams ott van, ahol tavaly, érzésem szerint az idény előrehaladtával le fognak szakadni a Ferraritól, és beállnak a harmadik konstruktőrnek.
A Merci befoghatatlan lesz, Hamiltonnak már most oda lehet adni a VB-címet. Rosbergben semmi kurázsi nincs, nagyon töketlen nem csak a versenyzésben, de a médián belül is. Ha golyókat is idegeket növesztene talán lenne esélye a VB címre. Nem mondom, hogy nincs, de közel a minimálishoz. Ennél több kell. Nagy összegben mernék fogadni a brit győzelmére a szezon végén.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2015.03.15. 15:52:39

megnéztem az ismétlést.

köszönjük FIA,köszönjük bernie.
nézhetetlen fos =D> =D> :evil:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.15. 15:50:53

Stalkyard írta:Ezt a bohózatot még valaki nézi? :D A Hamilton drukkereken kívül?
Én már csak megszokásból.
Legalább meglett a dobogó, tavaly egyszer sem sikerült a 3-ba kerülni.
Jövőre már talán futamot is tudunk nyerni... :roll:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.03.15. 15:09:46

Ezt a bohózatot még valaki nézi? :D A Hamilton drukkereken kívül?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2015.03.15. 14:03:32

Mintha egyébként nem történt volna olyan egy-egy csapat betalált volna valami fejlesztést. Amúgy ezek a kettős hibrid rendszerek meg a V6os turbók igencsak új dolgok túl sokat a tapasztalatra sem lehet adni mert ilyen témában nem lehet túl sok tapasztalatuk.
MateLona
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015.01.01. 18:48:53
Tartózkodási hely: A Nap alatt.

2015.03.15. 11:36:56

ozsimiki írta:Továbbra sem tudom megérteni, hogy motor ügyben hogy tudtak ennyivel jobbat csinálni a németek, mint bárki más. Pedig mindenki tudta,h 2014től milyen szabályok lesznek,és mégis...

persze lehet itt jönni,h előtte RedBull sikerévek voltak,de ott nem a lóerők miatt, valamint ha azért változtattak szabályt,h megtörjék azt, akkor sokra nem mentek vele, mert most meg egy másik istálló lesz kb addig egyeduralkodó, csak még nagyobb fölénnyel.

ilyet,h 1,4 másodperc van a következő istálló előtt ami követi őket, nonszensz.

Nah mind1, Vettel jól mutatkozott be a Ferrarinal, Kimivel jókat fog meccselni,meg a Williamsekkel, valamint remélem Rosbergnek idénre kiszőrösödtek a mogyorói.
Egyébként számomra is ez egy "központi" kérdés a jelenlegi F1-gyel kapcsolatban.
Hogy a manóba lehetséges, hogy ekkora különbség alakuljon ki a csapatok között így 1 év alatt? Az egyik gyár szakemberei ennyire jók? :D Viccet félretéve, tényleg furcsának gondolom, hiszen a Ferrari és a Renault is komoly költségvetésű csapat és szerintem produkálhattak volna valami komolyabbat is...
Nem kedvelem a Mercit és hamilton-t még kevésbé, de nem is ez a fő bajom, hanem, hogy rettentő unalmas így számomra ez a "sport"... Régen stabilan néztem hétről hétre a futamokat, de most már nem szívesen ülök le a TV elé... inkább töltöm valami bármi mással az időmet..
Sajnálom és reménykedek egy viszonylag hamar eljövő, szorosabb bajnokságban, ahol nem kötik gúzsba a szabályok a pilótákat..
"A Barça egy kultúra, egy vallás, valami más. " - Thierry Henry
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.03.15. 08:10:06

meglehetősen unalmas versenyt hozott az idénynyitó, még Hamilton előnye is betonbiztossá vált így a remélt Merci belharc is elmaradt.(jellemző: Szujónak a 8-9 helyért vívott "óriási" csatán kellett felpörögnie)
Kimit sajnálom, úgy látszik az ő vesszőfutása idén is folytatódik pedig reménykedtem, de már a rajtnál bealudt.
sajna ez az egy istállós fölény nem ritka, ill. nem egyedi eset, de most valahogy jobban rontja a versenyek ázsióját.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.15. 07:42:29

Lewis mint egy TGV száguld tovább, nyugodt szép győzelem volt a mai. Kár hogy kevesen indultak, mert több kocsi nagyobb verseny, de így is jó kis csaták voltak és az újoncok remekül teljesítettek. Szép volt Lewis, show must go on.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.03.14. 14:14:24

Nem igazán,mert a V10,majd a V8as korszakban azért nüansznyi különbségek voltak teljesítmény téren. Max megbízhatóság terén volt jobb és kevésbé jobb moci. Én nem akarnék független gyártót,ez is hozzátartozik, csak nem vagyok képes felfogni,hogy több évtizedes tapasztalatok,rutin alapján (ami a Ferrarinak,Renault-nak is megvan), hogy létezik,h a németek ennyivel jobban oldották meg, amikor évek óta tudni lehetett,h 2014ben jönnek a V6osok.

nah ez van
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.14. 13:49:53

ozsimiki írta:
Erre a megoldás egy teljesen egységes és független motorgyártó lenne, ami (részemről sajnos) sohasem fog bekövetkezni. Nem tartom fairnek, hogy a motorgyártótól is függ, hogy a csapatnak milyen a teljesítménye, amikor a motor gyártásától a megrendelők többsége független. Motor pedig nem tudnak maguknak gyártani, mert nincs rá pénz. Bár ez szembemenne az F1-gyel, de szvsz ez az egyetlen megoldás, hogy egyenlőek legyenek az esélyek.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.03.14. 09:42:06

Továbbra sem tudom megérteni, hogy motor ügyben hogy tudtak ennyivel jobbat csinálni a németek, mint bárki más. Pedig mindenki tudta,h 2014től milyen szabályok lesznek,és mégis...

persze lehet itt jönni,h előtte RedBull sikerévek voltak,de ott nem a lóerők miatt, valamint ha azért változtattak szabályt,h megtörjék azt, akkor sokra nem mentek vele, mert most meg egy másik istálló lesz kb addig egyeduralkodó, csak még nagyobb fölénnyel.

ilyet,h 1,4 másodperc van a következő istálló előtt ami követi őket, nonszensz.

Nah mind1, Vettel jól mutatkozott be a Ferrarinal, Kimivel jókat fog meccselni,meg a Williamsekkel, valamint remélem Rosbergnek idénre kiszőrösödtek a mogyorói.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Alonso0190
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2012.08.24. 08:16:18

2015.03.14. 09:36:06

Sok vélemény azt mondja, hogy a Mclaren alapvetően erős autó és a Mercedes mögött lennének közvetlenül csak a motor miatt megbízhatatlan és ezért le kell tekerni az autót. A hírek szerint a Mercedeshez képest 250-260 lóerővel kevesebbel mentek az időmérőn.
"Inkább vagyok a nyolcadik helyen egy olyan csapattal, ahol ezer ember azt akarja, hogy a hetedik helyen végezzek, mint a harmadik helyen egy olyannal, amelyik a fordítottját akarja." - Fernando Alonso
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.03.14. 09:25:48

anno Hakkinen révén kerültem az F1 közelébe, majd jött Kimi....most annak örülök, hogy három század volt csak köztük, tehát az már tuti, hogy az idei kocsi jobban fekszik neki. nagy derbi lesz a Villiams-el legalább a 3-5 helyért lesz igazi küzdelem.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.14. 08:42:14

McLaren elég gyenge...:? Viszont Hamilton úgy kezdte, ahogy egy címvédőnek illik, szépen behúzta az időmérőt. Holnap a futamon is hasonló hidegvér és gyilkos koncentráció kell. Ma nem sok esélyt adott a többieknek Lewis. :D
GO LEWIS
Kép
Kép
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.03. 19:35:36

pep71 írta:Szerintem is, így van, de ez azt jelentené, hogy nem csökkent a különbség, hanem inkább tovább nőtt a Mercedes és az üldözőik között.
Igen, sajnos ez benne van. Szurkolok egy szoros versenynek, Ferrari győzelemmel, de sajnos ennek kevés a realitása. Így kénytelen vagyok a Merci háziversenyén belül Nicónak szorítani más lehetőség híján.
Bár közelebb lenne a Ferrari...
Bob_Marley írta:Alonso nem indul Melbournben.
Sajnálom, hogy nem indul, biztosan hozzá tudna tenni a verseny színvonalához még azzal a gyenge autóval is. Kíváncsi lennék, hogy a baleseténél mi történt valójában, de gyanús, hogy sosem tudjuk meg.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2015.03.03. 19:33:08

Petr írta:Csak trükköznek, biztos vagyok benne, hogy az több, mint 0,8 mp. Titkolják a valódi teljesítményüket, és könnyű nekik bedőlni. Ugye úgy vertek 0,3 másodpercet a harmadik helyezett Bottasra (1. Ros; 2. Ham), hogy lágy keveréken mentek, a finn pedig szuperlágyon. A két keverék között megközelítőleg minimum 1 mp. Ez a különbség máris nagyobb, mint 1 mp. Ehhez vegyük hozzá, hogy a Merci csak 1 motort használt, ellenben a többiekkel, akik cserélgették. Azt is meg kell említeni, hogy a többiek időmérős szimulációt futottak, a Merci pedig nem kifejezetten, és a beállítások közel sem voltak testreszabva, ellenben a többiekkel. Ezenfelül a tesztek alatt bizonyíthatóan visszafogták a motorteljesítményt. Teljes bedobással, időmérős szimulációban egyenlő körülmegyek között egy biztosan nem 0,8 másodperc, inkább 1,5+.
Szerintem is, így van, de ez azt jelentené, hogy nem csökkent a különbség, hanem inkább tovább nőtt a Mercedes és az üldözőik között.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.03. 17:42:50

Alonso nem indul Melbournben.

Idén is gőzerővel hajrá Lewis. Elvileg a gép alatta megfelelő kiinduló pont, innentől az emberi tényezőt kell mellé rakni és ismét sikeres lehet a szezon. Go Lewis
Kép
Kép
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.03. 15:08:55

Csak trükköznek, biztos vagyok benne, hogy az több, mint 0,8 mp. Titkolják a valódi teljesítményüket, és könnyű nekik bedőlni. Ugye úgy vertek 0,3 másodpercet a harmadik helyezett Bottasra (1. Ros; 2. Ham), hogy lágy keveréken mentek, a finn pedig szuperlágyon. A két keverék között megközelítőleg minimum 1 mp. Ez a különbség máris nagyobb, mint 1 mp. Ehhez vegyük hozzá, hogy a Merci csak 1 motort használt, ellenben a többiekkel, akik cserélgették. Azt is meg kell említeni, hogy a többiek időmérős szimulációt futottak, a Merci pedig nem kifejezetten, és a beállítások közel sem voltak testreszabva, ellenben a többiekkel. Ezenfelül a tesztek alatt bizonyíthatóan visszafogták a motorteljesítményt. Teljes bedobással, időmérős szimulációban egyenlő körülmegyek között egy biztosan nem 0,8 másodperc, inkább 1,5+.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2015.03.03. 14:13:07

Olvastam én is, hogy a Mercedes saját mérnökei szerint 0,8 mp az előnyük a Ferrari-Williams-Red Bull hármas előtt.
Azért, ha tényleg ennyi, akkor megint egy ótvar szezon elé nézünk.
Az meg szvsz hülyeség amit írnak sok helyen, hogy a Ferrari 1,1 mp-et hozott a Mercedesen, nem voltak ők lassabbak tavaly 1,9 mp-el a Mercedesnél.
A Williams tavaly sokszor már 2-3 tizeden belült volt időmérőn, akkor most ez a 0,8 mp semmi előrelépést nem mutat, sőt...
Abban reménykedem, hogy a Ferrari vagy a Red Bull elő tud húzni valamit, különben megint sima Hamilton-Rosberg verseny lesz csak, a többi érdektelen.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.03. 13:59:39

Honnan veszed ezt a 8 tizedet?
Mercedes nagy előnyben, utána jön a Williams-Ferrari kettős, kis lemaradással pedig a Red Bull. De a Sauber és a Lotus sem tűnik rossznak. Meg még ott van a Torro Rosso.
A 3. helyért nagy csata lesz. :D
Remélem, sikerült megcsípni. :)
Válasz küldése