Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.22. 19:12:15

http://leavemealone.hu/jon-az-f14-t-b-r ... szaterhet/" target="_blank

ha igaz, biztató hírek. Bár a szezon előtt is nagyon bizakodott mindenki a ferrarinál, aztán meg... Csak tegyenek már egy használható autót Kimi alá, és ne csak Alonso nemesebbik felét polírozzák..

Go Kimi :!:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.04.20. 20:51:43

Bob_Marley írta:Szerintem azért a versenyek nem rosszak, s vannak bőven csaták. Az igaz, hogy hál Istennek Lewisék kiemelkednek, de ki tudja ez meddig tart, illetve hátrébb megy az ölés bőven. Nem is nagyon írok ide mostanában, szépen csendben örülök Lewis sikereinek, jó formában is van, fejben is erős, a kocsi bitang jónak néz ki, így együtt ez a csomag idén sikeres lehet, s nagyon bízom benne lesz is.
Persze, nem magukról a futamokról beszélek, mert azért rendesen ütik-verik egymást a srácok, hanem inkább arról, h a szezon 80 %-ában ugyanazé a pole, a győzelem (és még talán a leggyorsabb kör is). Az adott istálló meg összesen 90+-os lefedettségű :D

Nemrég volt, h úgy indult a szezon, h egymást váltották a győztesek, de aztán az is kicsit ellaposodott. Legalább lőtávban legyenek egymással a felek :D

Mondjuk idén még ne, legyen minden Hamié :mrgreen:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.20. 20:35:56

http://sportgeza.hu/forma1/2014/04/20/v ... ough_luck/
Még mindig szimpatikus ez a Vettel, persze ha fordítva lett volna...Jól viseli, hogy a csapattárs eddig veri folyamatosan :mrgreen: :mrgreen: "tough luck"... :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.04.20. 14:41:45

Szerintem azért a versenyek nem rosszak, s vannak bőven csaták. Az igaz, hogy hál Istennek Lewisék kiemelkednek, de ki tudja ez meddig tart, illetve hátrébb megy az ölés bőven. Nem is nagyon írok ide mostanában, szépen csendben örülök Lewis sikereinek, jó formában is van, fejben is erős, a kocsi bitang jónak néz ki, így együtt ez a csomag idén sikeres lehet, s nagyon bízom benne lesz is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.04.20. 12:09:20

Eddig fantasztikus szezon a Merciknek és Haminak, most ők jöhetnek az egyeduralkodó sorban. Bár ez rohadtul unalmas valóban, mert elég hosszú ideje lényegében izgalommentes az első helyek sorsa. A Ferrari dominancia óta mindig van egy istálló, amely 3 kerékkel is hozná az első helyeket, másoknak túl sok esélyt nem adnak arra se, h lőtávban legyenek.
De idén végre annyi pozitvuma van számomra, h kivételesen egy nekem szimpatikus pilóta van toppon :P

Lewis-ék előnye brutális ebben a szezonban eddig, ami ugyan még fordulhat, de jelen állás szerint nem sok esély mutatkozik rá, annyira egyben van a pakk. Remélem is, h bucira veri(k) a mezőnyt, legalább egy évig én is kiélvezhetem az érinthetetlen pilóta helyzetét :D

De tényleg ez a téma továbbra sem tetszik, h nincs kiélezett verseny, csak matematikai esélyekről lehet beszélni, amíg még lehet, ezen felül vannak nagyon kilógó csapatok, amik unalomba fullasztják az idényeket. És ugyan annak örülök, h végre nekem kedvezhet az év, de összességében ebben a formában még így sem maradéktalan az öröm. Persze boldog lennék, ha már a szezon felénél Hami lehetne a VB, de ennek az irányzatnak már jó ideje nem tudok örülni.

Mindenesetre szép volt Lewis, gratula és csak így tovább! De azért a továbbiakban lehetne verseny is a pályán, nem csak körözgetés...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.04.20. 11:24:56

ozsimiki írta: Hamilton tükörsima győzelem
2.Rosberg
Komolyan, mi értelme van ennek? Nem akarok komoly vitába menni, mert ugyanez volt a Red Bullal és a Ferrarival is. Úgy ülök le hétről hétre a TV elé, hogy tudom ki lesz az első két helyen. Az első futamon Merci 1-2 lett volna, ha Hamilton nem esik ki, azóta pedig minden futam végeredménye ugyanez lett. Dögunalom a számomra és sztem mindenki számára. A versenyt továbbra is szeretem, de ezzel teljesen érdektelen a bajnokság... Azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül.

Sebaj, Alonso legalább behozta a 3. helyre. Szánalmas, hogy ennek mára már örülni kell...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.20. 11:11:06

Hamilton tükörsima győzelem (picit hatékony a csomagja, amellett,h 10-20másodperceket ver a 2.ra, még a legkevesebbet is fogyasztja, a mocija bitang,és még a gumikkal is a legjobban bánt :D), grt neki!

2.Rosberg
3.Alo, ő is kihozta a maxot
4.Ric: jó taktika,végig erős vezetés,szép teljesítmény
5.Vet: boxkiállásnál már megint eltökölték,egyértelmű volt,h előbb kellene kihozni mint Alot (bár forgalomba nem akarták kavarni,mert a végsebessége 0...így érthető is), utána Alo elé került,és látván,h az egyenesben DRSel sem tudott szinte közelíteni sem,így még a kedve is elment. Szóval a verseny 2/3adában csak kolbászolt. Pedig a rajtja jó volt,és boxkiállásig jól is ment. Nembaj, lesz még ennél jobb versenye,nem is 1.
6.Hülkenberg: már megint totál maxot hozott, ha 2éven belül nem látom tényleg egy top csapatban,akkor az totál ellentmond az egész F1 szellemiségének, már a régebbi évekbelinek,mert ha egy Alonsot ki tudtak emelni egy Minardiból,akkor egy Hülkenberg is megérdemelné ahogy évek óta versenyez...csak azóta eltelt laza 10-11év és más dolgok fontosabbak :(

szezont tekintve nem látom komoly esélyét,h ne Hamilton legyen a VB. Rosbergen már most látszik a nyomás, pillek alatt leadott 25pontos fórt, és amikor nyerhetett volna (előző verseny),akkor sem tudott.

Nah Hamilton (de még ilyen Vettel,és Alonso is) azokat a versenyeket ahol nyerhet és nem szól közbe technika,vagy egyéb rajta kívül álló dolog,azokat be is fogja húzni. Ezért lesz megérdemelten bajnok majd.

persze tönkre mehet a gépe,de Rosberg se fogja végigcsinálni a szezont komoly pechek nélkül...a többiek meg hiába érik utol tegyük fel őket (bár a Renault motorerő terén szinte kizárt), előnyt nem fognak kiépíteni, ha mégis előfordulna ilyen csoda,akkor meg be tudják osztani az addigra felgyűlt 60-80 pont előnyüket...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.19. 14:15:09

azért megpróbálom :mrgreen: nah jó nem, csak írok pár tényt:

Igazából két verseny van ahol össze lehet őket hasonlítani, amikor a verseny jó részében gond nélkül mentek az autóik. (talán abban még te is egyetértesz,h az első nagydíjon nincs értelme összehasonlítani őket,hiszen Vettel szinte rögtön fel kellett adja,azok után,h már a szabadedzések óta jelentős gondjai voltak a kocsinak)

Ez a maláj nagydíj, ahol Vettel Ric pechjéig jobb helyen autózott végig, és a Bahreini futam,ahol különböző taktikán voltak, javarészt a német ment elől, aztán a hajrában Ric meg tudta előzni. (és itt akkor tegyük fel,h ebben nem játszott szerepet egyéb probléma Vettel kocsijánál) Akárhogy is nézem 1-1.

nálam ez döntetlen. de hosszú az idény,meglátjuk.

Időmérőkön 3-1 az ausztrálnak, úgy,h az elsőn valszeg Te is belátod,h Vettel a gondok nélkül valszeg nem a 12.helyen végez. És bahreinben sem a 11....

de ettől függetlenül az időmérőkön eddig én is Danielt érzem stabilabbnak.

egyetlen egy 7vége volt eddig amikor az időmérőn és a versenyen nem voltak technikai gondjaik egyiknek sem, az a maláj.

de örülök,h időmérőn (is) végre kapott egy gyors srácot, nem féltem, jót fog tenni neki is ez a kihívás is.

jó szurkolást Kralo :D Rem Ric többször lesz Alo előtt mint a nagy spanja Webbo...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2014.04.19. 13:55:49

Úgy látom a "sima" számodra a dehonesztáló. :D
Akkor csak szimplán jobb volt EDDIG Ricciardo, ennek ellenkezőjéről nehéz lesz meggyőzni.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.19. 13:44:38

Időmérőn nem csak akkor volt gyengébb.

Versenyen? Igen. Első versenyt nem kell ecsetelni, kiesett Seb, 2.versenyen amíg nem cseszték el Ric boxkiállását, Vettel simán előtte versenyzett. 3.versenyen kettővel végzett Seb előtt, akinél motorerővel akadtak gondok. Most jön a 4. verseny. Ez a simán veri kategória nálad? :)

Szóval korai még bármilyen okból is túlzásokat írni ;)

amúgy valóban, Vettel teljesen sportszerűen nyilatkozik róla,meg is érdemli EZ az ausztrál. Időmérőkön jobb munkát is végez, így ha az F1 csak az időmérőkből áll,akkor már majdnem tényleg simán veri ;)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2014.04.19. 13:35:22

Korai még túlreagálni a hozzászólásomat, vagy mosdatni a németet, ő maga sem teszi ezt, hanem elismeri, hogy ellenfélre talált csapaton belül.
Tudomásom szerint Vettel idén nem csak akkor volt gyengébb Ricciardonál, amikor épp technikai problémája volt. [-X
Egyelőre örülök Daniel stabilan remek teljesítményének, és szorítok érte, hogy ne végezze úgy, mint Webo. :)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.19. 13:08:07

Én is örülök, Ric jól teljesít, de ugye azt nem gondolod,h a RedBull kamuból nyilatkozza le,h Vettel kocsijának vezérlésével (elektronikai) kisebb-nagyobb gondok voltak 1-2 versenyen. (ahol Ric nagyot autózva versenyben előtte is végzett) Mert a hszedből (bár tudom,h szándékosan :D) úgy tűnik,h a németnek semmi gondja nem volt (ezek mellett Ő is kiesett 1szer), és Ric tudásból simán leverte.

hozzák rendbe mindkét kocsit teljesen (egyelőre bőven megelégednék ha megbízhatóak lennének,mert gyorsabbak nem lesznek hirtelen a Mercinél), aztán örülni fogok ha kettejük között is éles csata lesz.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2014.04.19. 12:44:41

Az idei év egyetlen pozitívuma Ricciardo.
Remélem nem állítják félre az év folyamán. Eddig simán veri Vettelt.

Így tovább. :)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.19. 09:48:42

Nem is értem,h képzelte ezt az új dili...elég amatőr dolog egy ilyet lenyilatkozni, bizonyos Kimi ott ül a másik autóban,aki ugye a vörösöknek az utcsó VBjüket hozta. Kötve hiszem,h tényleg 2.számúnak érkezett volna vissza (ha igen,akkor már tényleg tojik mindenre,és csak pénzt akar még a nyugdíj előtt,ez esetben benne is csalódnék.) így a nyilatkozat még inkább nevetséges.

Mai időmérő:

eső ellenére ismét tükörsima Hamilton pole, grt.

Ricciardo megelőzte Vettelt, két bika 2., 3. Rosberg "csak" 4. utána Alonso.

dobogóért érdekes csata lehet, a győzelemért már nem hiszem.

Go Seb!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.18. 13:54:54

neobarca írta:
ab1daL írta:Ez a döntés már érett egy ideje:

A Ferrari megerősítette azokat a sajtóhíreket, amelyek szerint már nem Stefano Domenicali a Ferrari csapatvezetője. A helyére a maranellói autógyár észak-amerikai igazgatója, Marco Mattiacci kerül.

http://www.nemzetisport.hu/f1/f1-domeni" target="_blank ... ir-2328801

Remélem valami pozitív hatása lesz, mert ez idáig tragédia...
„Alonso amiatt van itt velünk, hogy nyerjünk. Ő csak akkor lesz elégedett, ha nyerni fogunk. Minden versenyző álma az, hogy világbajnokságot nyerjen a Ferrarival. Ő már kétszer is rendkívül közel volt ehhez. Megértem azt, hogy mit szeretne és tiszteletben tartom a kéréseit. Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy egy olyan autót vezessen, amivel megnyerheti a bajnokságot. Úgy vélem, hogy talán ő a mezőny legjobbja, és biztos vagyok benne, hogy bajnokságot fog nyerni a Ferrarival.” - Mattiacci

Szóval a spanyol mögött áll az egész csapat...

mindeközben : Kiminek semmi nem jön össze, és így nehéz lesz megverni a spanyolt...
http://leavemealone.hu/raikkonen-lepesh ... l-szemben/" target="_blank
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.14. 20:19:28

Új csapat érkezik a Formula 1-be, Haas Formula néven!

http://www.nemzetisport.hu/f1/formula-1 ... ta-2328951" target="_blank
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.04.14. 18:14:07

ab1daL írta:Ez a döntés már érett egy ideje:

A Ferrari megerősítette azokat a sajtóhíreket, amelyek szerint már nem Stefano Domenicali a Ferrari csapatvezetője. A helyére a maranellói autógyár észak-amerikai igazgatója, Marco Mattiacci kerül.

http://www.nemzetisport.hu/f1/f1-domeni" target="_blank ... ir-2328801

Remélem valami pozitív hatása lesz, mert ez idáig tragédia...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2014.04.14. 17:49:57

Ez a döntés már érett egy ideje:

A Ferrari megerősítette azokat a sajtóhíreket, amelyek szerint már nem Stefano Domenicali a Ferrari csapatvezetője. A helyére a maranellói autógyár észak-amerikai igazgatója, Marco Mattiacci kerül.

http://www.nemzetisport.hu/f1/f1-domeni" target="_blank ... ir-2328801
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.06. 23:34:00

Ez brutál volt!

Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.06. 20:58:46

Scooby Bent Bwoy írta:...
Bizony Ricciardo előtt le a kalappal, Ő mindegyik versenyen jól tolta, és a pechjei miatt áll rosszul. Viszont Vettelnek eddig egy versenyen nem volt gond a kocsijával, ott pedig Ricciardo előtt is ment addig míg sajna az auszi ki nem esett önhibáján kívül...

Amúgy igen, Hamilton megérdemelte a sikert, kivédekezte a végén, viszont az más kérdés,h ez vhol Rosberg sara is. Gyorsabb gumival,és DRS-el meg kellett volna lennie, hiszen láthattuk,h az újraindítás után még DRS nélkül is majdnem megette, csak ő nem merte jobban kitenni a vállát amikor már mellette volt,és kedvezőbb íven, míg Hamilton meghúzta. De aki a VBért megy próbálja is meg. Igen az SC miatt lement az előnye, viszont a Merci csapat szntem egyértelműen a britet akarta győztesnek, hiszen azonos gumikon is már majdnem elkapta Őt Rosberg a kiállások előtt,és ahelyett,h a team-je kihozta volna előbb mint Hamiltont (ezzel egyértelműen megelőzve őt), bepróbálták ezt a stratégiát,ahol tuti volt,h a középső etapban elhúz a brit. Aztán majd talán az utolsó etapban behozza ezt a hátrányt (amit már akkor lehetett tudni,h nem)...

szóval rosszul döntöttek Rosbergnél, ezt már abban a pillanatban tudtam /általában a támadónál azaz hátul menőknél szokták alkalmazni,h kihozzák előbb,így elérve,h elé vágjon annak akit üldöz/, de SCnek köszönhetően ugyanaz lett végül mintha normális taktikán tartják Nicot, csak akkor könnyen lehet,h Hamilton támad a végén. (igaz ő be is darálta volna)

vannak fontos pillanatok, mentálisan is, most pontügyileg,és lélektanilag is kapott egy pofont a német,és amíg nem lesz a közeljövőben fordítva egy hasonló szitu,addig sok esélye nem lesz Rosbergnek. Vmikor kellene fogni egy fontos pillanatot Hamilton ellen,h elhiggye,h VB lehet, mert amúgy akkor nem sokáig lesz izgalmas a dolog.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2014.04.06. 19:40:46

Lehet, hogy picit Hamilton keményebb volt, de ezt jobban szeretem nézni, mint amikor simán elengedik a másikat. Az alsóbb kategóriákban rengeteg ilyen védekezés van. Kár, hogy itt korlátozzák... Egyébként látszik, Hamilton nem felejt, egyből megemlítette Rosbergnek Monzát, csak akkor Rosberg szorította le (megjegyzem sokkal durvábban). Amúgy itt is láthattunk több ilyet, pl. Vetteltől.

Hamilton teljesen megérdemelte a győzelmet. Amikor már kiépített 10 másodperc előnyt, látva a rengeteg sárga zászlót, attól féltem, nehogy SC-fázis legyen, mert akkor nem tudja tartani a gyorsabb gumikon érkező (+DRS) csapattársát. Tévedtem, de megint nem Hamiltonnak kedvezett valami, mint oly sokszor. Nagy csata lesz közöttük, bármelyikük nyerhet, de korán sem biztos, hogy nem éri valaki utol őket. Eddig nagy fölénye van a Merciknek, az SC-fázis utáni nagy különbségbe mondjuk közrejátszott az is, hogy ők friss gumikon voltak, a többiek nem. Hiába kapott Hamilton most egy nagyon jó kocsit, mellette ott van a mezőny Vettel után talán leggyorsabb pilótája, nagyon nehéz dolga lesz...

Eddig is ezt láttuk, hogy egy autó jóval gyorsabb a többieknél, most legalább két hasonló szintű pilótával. Azért Ricciardo már három futam alatt többet mutatott Vettel ellen, mint Webber egy egész szezon alatt szokott.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4517
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.04.06. 19:09:51

Számomra hatalmas csalódás, hogy a ferrari, mindenféle ígéret után, idén se volt képes egy versenyképes autót építeni, egy igazi ferrarit. Hiába Alonso és hiába Kimi, egy rakat tré ez a gép.. megint.. még mindig. Merci bivaj erős, annyival a mezőny előtt vannak.. ez az év az övüké lesz, 15-20 mp-re tőlük pedig majd versenyez a GP2, chejj..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.06. 18:58:05

Ez egy jobb verseny volt már, ami a mezőnyt illeti. Azért az picit kemény,h 10kör alatt vertek a Mercisek az SC fázis után laza 20másodpercet bárki másra :D

1.Hamilton (lehet kezd előjönni megint majd a rosszfiú énje,mert kétszer is szntem picit átlépte a határt a csapattárssal szemben (záróvonal mellett ha nem bukótér van,hanem fal,akkor is ezt csinálja Ham? nah mind1)
2.Rosberg :arrow: nem érdemli meg a VB-t, túlzó nem túlzó,de aki nem használja ki az ilyen szitukat,az nem is fogja megnyerni. Nagyon fontos lett volna megnyernie ezt, nem mind1,h +7 pont vagy -7... valamint nem bajnok típus a tag. Fenének lenne kedve nevetgélni,meg hülyéskedni azzal akit nem bírtam megelőzni,és az egyetlen ellenfelem a VB-ért folytatott címért. Azért rámcáfolhatna a végére, de nem az a nyertes típus.../mielőtt beleköttök gondoljatok bele,h egy Schumacher,Alonso,Vettel mikor vigyorogna mint a tejbetök azután,h a legnagyobb riválisa visszaverte 10próbálkozását,és ahelyett,h növelte volna az előnyét, csökkent az./

3.Perez szép teljesítmény, bika ez a Force India is...
4.Ricciardo... le a kalappal, jó tempó végig :)
5.Hülkenberg...kár érte, SC nélkül 3. szntem
6.Vettel... Ő sem hagyott benne többet, SC jól jött, máskülönben se Ő se Ric nem fér be Williamsek elé...
7.Massa
8.Bottas
9.Alo...vigasztal,h a Ferrari motor is egy rakat...
10.Kimi

Azért picit megdöbbentő volt,h a Merci motoroknak mekkora előnye van...állva hagyták az összes többi kocsit,legyen az Renault,Ferrari...csomó belső kamerás felvételből látszott,h DRS el együtt is max tartják a tempójukat Vettelék, sőt még azt sem, ők meg egyből be is érnek a másik mellé,elé...továbbra sem értem,h két ekkora motorgyártó is,mint a Renault,és Ferrari,h tudott ENNYIVEL gyengébb motort összerakni...Ferrari konstans 50 pacival gyengébb, Renault sok esetben 60-70el is...

nah mind1, nézhető futam volt, a jövőben azt remélem,h Rosberg megembereli magát,mert az szép és jó,h tempóban ott volt ma ahol Hamilton, de abban ami egy VB címhez kell, meg sem közelítette. (mindent elsöprően akarni a győzelmet...továbbra se tudom elképzelni,h Vet,Alo,vagy Hamilton fordított esetben ne ette volna meg a csapattársát)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.04.06. 09:25:01

Petr írta: Engem az zavar...
engem meg majd' minden. utoljára akkor láttam 2 jó versenyt egymás után,amikor még tankoltak.
értem,hogy balesetveszélyes volt,de részben azért is nézi az ember,mert a pilóták olyan helyzetben versenyeznek,amiben egy átlag ember soha nem kerülhet. kicsit szerintem olyan lett az f1,mintha az nba-ben eltörölnék a zsákolás lehetőségét. úgy is kosárlabda,úgy is néznék emberek,de mégsem jó. számomra itt is az élvezeti értéke nagyot csökkent. nem zavart vettelék előnye,mert néztem évekig schumachert is,nem zavart az időmérő variálása évről-évre,nem zavarnak a morzsaporszívó hangú autók sem,az zavar,hogy nem élvezem az egészet és ezt az érzést egyértelműen rá tudom húzni a szabályokra. nézem még mindig,de már szinte csak megszokásból,mint a focit. nem érzik a nagy fejek,hogy a szabálymódosítás miatt módosítanak szabályt? hogy a sok hülyeség miatt kevésbé nézhető az egész és ezért kell új szabályokkal nézhetőbbé tenni? saját maguk ellen hoznak döntéseket és évek óta nem tűnik fel?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.04.06. 01:07:41

ozsimiki írta:Időmérő:
10.Alo
A visszasorolás miatt kilencedik, nem? Nem kötekedésből, de na :D.



Engem az zavar, hogy a kocsik közti különbség - ami a motorból adódik főleg - nincs előzés. Gyakorlatilag megvannak az erőviszonyok pályánként, aerodinamikától és motortól függően - persze ez tovább bontható az üzemanyag mennyiségére és átfolyására -, de mint sokakat, engem a hang a legkevésbé sem zavar. A sima Merci fölény sem zavar. Az zavar, hogy nem hogy az első két helyért, de utána sincsenek csaták előzések. A mai időmérőn azért kellett szurkolnom, hogy legalább a Rosberg Hamilton csata a német javára dőljön Ferraris létemre és nem azért, hogy Alonso is Kimi előrébb végezzen. Egyszerűen irreális elvárni, hogy előrébb végezzen a renault-s vagy a ferraris, ezért a mercis belső harcon kell izgulni.
Nagyon remélem, hogy Európára a viszonyok kiegyenlítődnek, legalább a Merci mögött, legyen már miért izgulnom, ezen felül szurkolnom a Ferrariért.
A jövő évre remélem sikerül a motorokat egálba hozni - idénre a homologizálás miatt már csak a motorban lévő maximumot lehet kihozni, de az is kevesebb lesz, mint a Mercié -, és jó, izgalmas idény láthatunk, remélhetőleg végre ferraris sikerrel. Ideje lenne már.

A Merci-motorral nem tudom mit húztak, de megemelem előttük a nem létező kalapom, a Mercire is ráfér már a győzelem, ennyi kínkeserves év után, bár tudnám díjazni a szoros versenyt.
Válasz küldése