Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
krumplibogár
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.10.30. 22:21:47

2012.11.25. 19:44:54

ozsimiki írta:ATYA ÉG!!!!

VETTEL!!!! Hú mennyi minden hátráltatta pedig (a technikán kívül) ezen a versenyen....nah meg az előzőn se úgy alakult épp ahogy lehetett volna, az azelőtti időmérős cuccról nem is beszélve....

Alonso pedig amellett,hogy nagyokat is ment (ma is!), MINDEN LÉTEZŐ KÖRÜLMÉNY SEGÍTETTE ŐT ezen a futamon is. De Hála az égnek ennyire még őt sem szereti Fortuna...

Jobb is, ne a szerencse döntsön VB címekről. A RedBull jobb kocsit csinált, több pályán volt versenyképes, megérdemelten nyerték meg.

Webber pedig tanuljon Massától, Massa előtt le a kalappal, tökéletes csapatmunkát végzett!

Könyörgök Alonsosok, ne kössetek bele abba, amit írtam, mert besírok :D Nem fogok kárörvendeni, méltó ellenfele volt idén a spanyol a németnek, de ehhez kellett az,hogy a gyengébb kocsija mellé kapjon olyan extrákat, amiket pl ma is. (Vettel ütközés, eső, kiesik előle Hamilton,Hülkenberg) Nagyon jó versenyző, de az izgalmak nem miatta voltak akkorák, mint amekkorák ma.

jövőre veletek ugyanitt :D:DD:
Azzal a szándékkal néztem be ide hogy azt mondjam Gratulálok Vettelnek végig higgadt tudott maradni pedig volt hogy rezgett az a léc.Szépen csinálta hiba nélkül.És még csak 25 éves hihetetlen magasságokba szárnyalhat még!

DE:

ozsi ne haragudj de komolyan nem értem ezt miért kell csinálnod...nem elég nagy elégtétel neked hogy győzött a kedvenced?Mondják hogy veszíteni tudni kell...hát egy-két embernek győzni is tudnia kéne.
Most menjek bele hogy talán Webber 2010 miatt nem segíti úgy Vettelt mint Alonsot Massa?(remélem nem kell részleteznem milyen atrocitásokat kellett elviselnie...ja várj gondolom ő is csak "nyafogott" mint idén Alonso).Meg már bocs de mi volt az az egetrengető pech ami Vettelt érte(igen a rajtnál belecsöppent valamibe de ez nem hátráltatta annyira hiszen még az egész mezőny egyben volt és azzal a kocsival nevetve elautókázgatott mellőlük)azt pedig már csak félve jegyzem meg hogy azért tényleg összeteheti a két kezét hogy ennyivel megúszta a balesetet meg ha kicsit jobban rajtol talán...na mind1.Alonsot is érte szerencse (Hamilton és Hulkenberg incidense) de nem lett vb így sem szóval komolyan nem értem miért kell hogy MEGINT erről szóljon a hozzászólásod nagy része hogy Alonso mekkora mákos Vettelt meg üldözik az égiek(Vettel ütközés miért jött jól neki? már rég előtte volt...az eső meg nem mindenkinek ugyanúgy esik?eddig azt hittem...)Az is tény hogy az Rb jobb kocsit épített de ezért max a csapat vb címet érdemelték meg amit ugye meg is nyertek SZERINTEM idén Alonso jobban rászolgált erre a vb címre.De még az a jó hogy az Alnonso fanok nem ismerik el Vettelt.. :?

elismertem Alonsot, Neked meg azt kellene,hogy a hatalmas izgalmakhoz megint olyan körülmények csapódtak, amikhez köze nem volt Alonsonak, ennyit írtam csak. És kb az egész hajrá erről szólt, így utólag nem bánom, mert nem ment vele semmire, de továbbra is "lenyűgöz", hogy ezek vele vannak. Ozsi
adam_1519
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2008.12.07. 18:56:20
Tartózkodási hely: Győr

2012.11.25. 19:44:00

Igen megint Alonso volt szerencsés mert kiestek előle, mert azok más elől nem estek ki csak előle..Meg felvagy háborodva, hogy örültünk volna ha Vettel kiesik gondolom te nem örültél amikor Belgiumba vagy Japánba kiesett Alonso egy versenybalesetben. Ha azok nincsenek akkor most ő a világbajnok. Jó tudom, hogy Seb is esett ki de őt a kocsija hagyta cserbe, igaz a kocsi cserbenhagyásról megkéne kérdezni Hamilton-t.
Na mindegy is ha nem Alonso vezette volna ebben az évben ezt a Ferrarit akkor most nem erről beszélgetnénk itt. Jövőre meg lesz!
ForzaFerrari
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2012.11.25. 19:37:41

Wéber: "még nem láttam ennyire kiegyensúlyozott szezont Vetteltől, és Hamiltontól."

Jogos. Elégedett vagyok Alonso szezonjával. nem kicsit. :)


Grat Vettelnek, hozta, amit kell.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.25. 19:33:47

Közben megint van egy kis bizonytalanság, van aki úgy látta, Vettel sárga zászló alatt előzte meg Kobayashit, de az igazság az lehet, hogy nem sárga zászló volt érvényben, hanem a csúszós pályára figyelmeztető sárga/narancs fényjelzés.

"A Ferrari technikai igazgatója, Pat Fry is megerősítette, h Vettel szerintük sem sárga zászló alatt előzött."
F1hírek.hu

Szép lenne, ha még az FIA is beleszólna a végső győztes kilétében, de úgy néz ki, nincs miért beleavatkozniuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piton 2012.11.25. 19:38:38-kor.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.25. 19:30:27

gergo9 írta:
(mert hogy a legjobb pilóta a mezőnyben,az vitathatatlan,nem véletlen mondták a futam utn a közvetítők se amit.)
maximum a szimpatizánsainak vitathatatlan.
Alonso és Hamilton képességekben a többeik felett áll,ezt csak a vak nem látja.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.25. 19:28:16

Grt Vettelnek!
Legalább ugyanúgy megérdemelte volna Alonso is ezt a címet, de most ez nem sikerült, nem sokan múlt.
zalazs88
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.04.11. 19:15:27

2012.11.25. 19:27:28

Először is gratulálok Vettelnek amit véghez vitt ezen a mai napon. Másodszor sajnálom Alonsot hogy nem sikerült harmadszorra is megnyernie a világbajnoki címet. Harmadszor meg, sokan azt mondjátok hogy mennyire szerencsés az egyik mennyire szerencsés a másik versenyző, én azt mondom hogy tenni kell azért hogy szerenycsések legyünk, és szerintem mindkét versenyző szerencsés volt ebben az évben. Aki pedig nem az Hamilton.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.11.25. 19:25:28

Jó helyre került a VB-cím. Ahhoz, aki legjobban megérdemelte.
A sok technikai hiba, illetve Alonso egész évbeli elképesztő, gigantikus, helyenként talán "arcátlannak" is nevezhető szerencsesorozata ellenére is sikerült behúznia Vettel-nek. Gratula!
Nemcsak a tabella alapján, de amúgy is ők ketten + Kimi nyújtották a legjobb teljesítményt ez évben. Illetve további két szuper pilótának (Hamilton és Button) sajnos nem adatott meg az a lehetőség, hogy végig versenyben legyenek - legtöbbször önhibájukon kívül. Akkor talán jobb lett volna a VB, de nem panaszkodom (annyira).
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.25. 19:21:53

Mekkora futam volt, alig bírtam végignézni, azt hittem sosem ér véget, gondolom itt sokan voltak ezzel így.
Ennél jobb futamot senki nem kívánhatott volna.
Mit bírt ki ez autó, ez csoda, lehet ez szerencsének nevezni, de azt, hogy egy Senna kilöki őt az első kanyarok egyikén, megpördült utolsónak jön vissza, arra senki ne mondja hogy szerencse.
Aztán amit ezután produkált Vettel az még egy csoda, de ez már a pilótától! Fantasztikusan jött vissza az élmezőnybe, egészen Alonso mögé!
Megérdemli nagyon a VB címet!!!! Buttonak is nagy köszönet, h az élen maradt, és Schuminak is respect, szépen elengedte Vettelt, majd tartotta a veszélyes Kobayashit!
Jó, hogy vége az évnek, de hiányozni fognak a versenyek!!!
:D
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.25. 19:21:09

ozsimiki írta:Még valamit Eazzy! (látom ezúttal lehet Veled normálisan beszélni, örülök is neki), csinálhatnál valamit a kollegáiddal, mert még ebből a versenyből is azt hozzák ki,hogy Vettel a makker....ez egészen nevetséges
Én inkább azt mondanám, hogy egyik sem volt makker, meg mindkettő az is volt most.

Nyilván, ha Hülkemberg nem zöldfülű, és van annyi esze, hogy nem a lekörözöttek között lavírozva előzi meg Hamiltont (akit már tényleg sajnálni lehet csak, mert ez már valóban pech, ami idén vele történt), akkor Alonak esélye sem lett volna a VB címre.
Ellenben megint végig a tűz közelében volt, emlékszel gondolom pl mekkorát mentett az egyik megcsúszásánál, jól vezetett, és ezzel a Ferrarival megint megteremtette az esélyt saját magának!

Vettel szerencsés, mert azért valljuk be 100-ból 90-szer ilyen ütközés után automatikus kiesés jár, de nem az lett, és utána meg talán kicsit túl merészen is néhol, de brutálisan jött fel. (Na és látod, amikor valóban brutálisan jön fel, akkor megint elismerem, és továbbra is tartom, hogy Abu Dhabiban nem volt az)

Úgyhogy egál ez a futam, és megérdemelt VB cím.

Jövőre csak remélni tudom, hogy láthatjuk fordítva is a dolgot, amikor Alo ül a csodaautóban, és Vettel a versenyeken erősebb, egyébként gyenge kocsiban. Ahhoz, hogy egy lapon említsem Alonsoval és Hamiltonnal, ahhoz még egy egész éves gyengébb autóval is bizonyítani kell.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.25. 19:20:05

Na, szokásos évi 1 hszemet ellövöm ebben a topikban Vettel tiszteletére. Gratulálok neki!
Mondjuk Alonsonak jobban szorítottam, de hát ez van...

Jövőre meg remélem Grosjean még jobban belelendül és lehet vmi köze a vb címhez.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.11.25. 19:16:04

és hogy övé az erkölcsi VB cím...
Reméljük következő években is hasonló címek kerülnek a vitrinbe. :mrgreen:

Más
Vettel keményen átrongyolt utolsó helyről a mezőnyön a nedves pályán, Alonso elején megint hibázott úgy hogy vb-t érő pozícióban volt.
Utolsó két kritikus futamon azért közel sem volt tökéletes a teljesítménye.

Hamilton esete meg "méltó" megkoronázása volt az egész évnek. Pfej.
(mert hogy a legjobb pilóta a mezőnyben,az vitathatatlan,nem véletlen mondták a futam utn a közvetítők se amit.)
maximum a szimpatizánsainak vitathatatlan.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.11.25. 19:15:51

1000ből 999 esetben kiesik az adott pilóta egy olyan helyzetben, amikor elől és hátul is kap ütést + megforog stb....

1000ből 999versenyzőnek már sansza sincs a VB-re ha nem olyanok a körülmények, mint Alonsonak megadattak...méregethetjük tovább is, bár inkább iszok vmit... Ozsi
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.25. 19:14:35

Grat Alonsonak,a legjobb volt idén! Vettelnek is,mert kihozta a vasból a maxot ő is,ami így elég volt a címhez.

Amikor Alonsonak megvolt az előnye, és hátravolt 7-8 futam talán, mondtam mindenkinek,talán itt is,hogy egy futamgyőzelem kéne Alonsotól,és akkor meglesz a vb-simán. végül igazam lett,mert azok a pontok hiányoznak most pont. Szegény a legszerencsétlenebb pilóta így az utolsó futamokon,2 éve ugyanez volt szinte,csak akkor magának rontotta el, 1 ponttal nyert a német,most megint elúszott,pedig egy karnyújtásnyira volt. Remélem jövőre kap egy picivel erősebb autót,ami ugyan ilyen megbízható is,és akkor az utolsó futamokra nem maradnak izgalmak. (mert hogy a legjobb pilóta a mezőnyben,az vitathatatlan,nem véletlen mondták a futam utn a közvetítők se amit.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2012.11.25. 19:14:06

Szép volt fiúk,grat.Vettlnek és a red bullnak!!
Go Alonso!!
Visca Barca!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.11.25. 19:11:55

Sanama, ahelyett,hogy beírod a böszmeségeid, nézd mégegyszer meg a versenyt, és kezd számolni,hogy Alonso miből jött jól ki ma, és miből nem.
Áruld már el ebben mi a böszmeség, csak úgy érdeklődnék...Csak nem feltűnt REMY-nek is

az,hogy eleve már az is pech Vettelnek,h megpördült, és szerencse Alonak. De neeeeem, még kiderül,hogy akkor lett volna peches CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ha kiesik....az már nem is pech, ha valaki utolsó lesz, de nem esik ki SŐT SZERENCSE :D. Még mit akarnátok mi sújtsa őt,és mi segítse az ellenfelét? Mert az egyikből adódik a másik. Hagyjuk, ünnepeljetek! Ozsi
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.25. 19:10:38

Eazzy írta:Ozsi remélem hallottad Wéber szavait (mert őt emlegetted, hogy egyezik a véleménye a tiéddel). Hogy gyakorlatilag egyedül Ő neki köszöneti a Ferrari az idényt, és talán egyedül Hamilton, esetleg Vettel lett volna esélyes ezzel a Ferrarival, és hogy övé az erkölcsi VB cím...
igen, hallottam. Nincs is bajom vele, sokaknak szimpatikus lett idén Alonso, azzal,hogy egy gyengébb kocsival így,vagy úgy, de folyamatosan ott volt az élmezőnyben a tabellán. Nem hibázott, jól ment. De ettől még tartom (és Wéber is lenyilatkozta azt is),hogy ez még mindig kevés volt ahhoz, hogy ekkora sansza legyen a végén, elég ha megnézed a mai versenyt, mi minden történt, és abból 95%ban jól jött ki, ha nem több. Ez a többiekről nem mondható el (Vettel,Hamilton) hosszú távon sem.

Amúgy ne menjünk el szó nélkül amellett,hogy Vettel ma sem ment gyengét, főleg,hogy az utcsó helyről pillanatok alatt ott termett a Ferrarik mögött. A futam 2.felében aztán óvatossá vált, amit egyáltalán nem bánok, de az 1el több kiállás, és az elején való kipördülés után így is legalább akkora versenyt tolt, mint a Ferrarisok.

Még valamit Eazzy! (látom ezúttal lehet Veled normálisan beszélni, örülök is neki), csinálhatnál valamit a kollegáiddal, mert még ebből a versenyből is azt hozzák ki,hogy Vettel a makker....ez egészen nevetséges.

ab1Dal! Respekt!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.11.25. 19:08:41

Gratulálok Vettelnek, megérdemelte! De le a kalappal Fernando előtt is, nagyon erős szezont futott, 3 ponton múlott a dolog.. Konstruktőri 2. hely is szép, megvertük a McLarent! Massa meg remélem jövőre ott folytatja, ahol most abba hagyta! Forza Ferrari!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.25. 19:08:30

VETTEL VETTEL VETTEL!!!!!!!!! Meg van a 3. VB cím!!!! Igeeen!!!
Te vagy a legjobb!!!!
:D :D :D :D 8)
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2012.11.25. 19:06:44

Idén Hamiltonba kb. 100 pont benntmaradt,szóval mindkét versenyző nagy szerencsésnek mondhatja magát. Ami idén Lewist körülvette az nem profizmus volt,hanem csürhe. Ha a csapat jobban dolgozik,a vas nem száll el és nincs ez az irgalmatlan sok balszerencse nincs is kérdés,ki lett volna a világbajnok.

Gratulálni kell viszont Vettelnek,mert szépen felzárkózott,viszont ebben a VB-címben Neweynak nagyobb a szerepe,megint. :roll:
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.25. 19:06:35

Ozsi remélem hallottad Wéber szavait (mert őt emlegetted, hogy egyezik a véleménye a tiéddel). Hogy gyakorlatilag egyedül Ő neki köszöneti a Ferrari az idényt, és talán egyedül Hamilton, esetleg Vettel lett volna esélyes ezzel a Ferrarival, és hogy övé az erkölcsi VB cím...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.25. 19:02:49

Sanama, ahelyett,hogy beírod a böszmeségeid, nézd mégegyszer meg a versenyt, és kezd számolni,hogy Alonso miből jött jól ki ma, és miből nem.

Remy! Elnézésedet kérem,hogy Vettel """csak""" az utolsó helyen találta magát miután megpördült, és nem szaggatták szét a kocsiját, hihetetlen,hogy milyen nagy mák :D (bár Alonso előrelépése mi? dió?) tudtam,h besirattok :D Schumis bánatodban osztozom, 2006ban, de remélem ha marad Alo a kedvenced, akkor még átélsz pár ilyet.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.11.25. 19:02:44

És akkor Alonso lett volna a szerencsés, így viszont Vettel a szerencsés h bennt maradt? :roll:

hagyjad, menthetetlenek :D majd jövőre srácok! Ozsi
"And my heart will leave you never."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.11.25. 18:59:47

Ozsi , ahelyett hogy leírod rendkívül hangsúlyosan hogy Alonso mekkora makker, inkább tedd össze a két kezed, hogy Vettel nem esett ki az 1. körben.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.11.25. 18:58:01

elképesztő... Alonso 3x bukja el a legvégén... és egy ilyen Vettel 3x győztes... erre nincsenek szavak.
Ezek után, ha valaki Alonso makkról beszél, az gondolkodjon el, hogy miért nem esett ki Vettel az első körben
Ilyen eset után simán körbetudjon menni, de úgy, hogy még egy + kiállás se kelljen...

egyszerűen nem hiszem el

2006, 2008, 2010, után 2012-ben is elbukja akinek szurkolok....

nem baj, hisz Vettel jobb, mint Senna meg a többiek

más: Michael Schumacher köszönök mindent !!!!!!
Válasz küldése