USA Sports - NBA, NHL, NFL és társaik

Minden ami nem foci, de sport

Melyik a kedvenc amerikai sportod (max. kettő választási lehetőség)?

NFL
31
42%
NHL
10
14%
NBA
30
41%
MLB
3
4%
 
Szavazatok száma: 74
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.28. 17:27:33

Hát ez a Hardenes hír szíven ütött. Érdekes,hogy itt a játékosokat mennyire nem érdekli,hogy egy bajnokesélyes csapatban játszanak,csak a pénz
Nem értem egyébként,mondjuk ezt fociban sem,hogy egy évi 13 vagy 15 millió között mi a különbség? ennyi különbözet miatt megéri elmennie egy POért küzdő csapatba?
lehet gondolkozok így,de ezt érdekesnek találom.

Mondjuk az OKC-nek azért ez jól jött,ugye ha jól olvastam,a két érkező lejárós,szóval próba-cseresznye a dolog. Plusz így lett mozgástér a sapka alatt. Csak kár,hogy ezt Harden "szívta meg".

Nah mindegy,hátha jó lesz ez,csak Hardent sajnálom valahol,hogy egy Rocketsbe ment,bár ott elsőszámú emberke lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.28. 13:29:48

Slither írta:Megvan Beardman!!! (Fantasyban is meg kell most már szereznem :D).
Jó kis csapatunk lesz így, nyáron megszerezzük J-Smoove-t és megvan a bajnok csapatunk. :D
Na akkor win-win csere :D Mert szerintem az OKC jól csinálta, szerinted meg a Rockets.
Bár én úgy vagyok vele hogy pickeket ráadásul védett pickeket nem túl szerencsés cserélni, igaz fiatal a Houston, meg ugye hely is lesz, de pl nálam Lin nem az a kategória akitől hátast dobnék, s nem hiszem hogy pl rá lehetne építeni a jövőben, de ez saját egyéni vélemény.

De érdekes, főleg fantasy szempontból ez azért tényleg pl Game húzását felértékelte, de mondom én is egy másik ligában csak ma 6 ajánlatot kaptam Hardenre :mrgreen:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2012.10.28. 12:38:50

Megvan Beardman!!! (Fantasyban is meg kell most már szereznem :D).
Jó kis csapatunk lesz így, nyáron megszerezzük J-Smoove-t és megvan a bajnok csapatunk. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.28. 09:59:01

Annyira nem lepett meg, hogy cserélni kell majd, ezt már múltkor is írtam az OKC-vel kapcsolatban mikor tárgyalva volt szerintem miért nem nyernek bajnokságot.De szerintem jó "árut" kaptak cserébe.Houston erősödött de rezeg a léc szerintem PO ebből így sem lesz egy jó 9-14 közötti pickkel meg lehet már bűvészkedni.Ráadásul Lamb használható játékos.És Perry Jones III meg így több szerepet kaphat így talán, meg Kevin Masrtin meg igazi scorer.
Plusz azt meg nem szabad elfelejteni fiatal, most van lehetősége pénzt szerezni, teljesen egyértelmű volt hogy maxot akar
Szerintem nem rossz csere az OKCtől.

Game meg jól bemakkolta a fantasyt :D
Hozzáteszem nekem is az egyik másik ligámban autodrafttal ő jött, cserélni akartam több ajánlatot is kiküldtem de nem nagyon tetszett másoknak, most viszont hirtelen mindenki betámadott Hardenért :lol:

alley oopra nagyon kíváncsi vagyok, úgyhogy meg is hallgatom most.

szerk: rosszul számoltam :D 9-14 közötti pickre gondoltam
Meg így olvasgatva a pickek védettek, szóval egyre jobban kezdem úgy látni OKC jól csinálta, Rockets???Nem tudom
Ráadásul Martin lejárós így pénzügyileg is remek üzletet hoztak össze.Pucoltak, pickekket kaptak (ráadásul jókat)és használható embereket.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.10.28. 09:16:38

Érdekes, így gyorsan nem is tudom hova tenni.
Thunder idén mindenképp soványabb lesz, s ha hozzávesszük azt, hogy Durant legjobb évei jönnek, akkor nem igazán szerencsés most csapatépítéssel foglalkozni. Persze jók a pick-ek, főleg ha az OKC-ről beszélünk, de ahogy eddig nagyokat húztak, most simán benne van az is, hogy buknak.
Harden legjobb hatodik ember, a liga harmadik legjobb SG-je, azért lehetnek igényei. Főleg az amerikai kosarasok mentalitását ismerve számomra abszolút nem meglepő, hogy elment egy másik csapathoz első számú opciónak. Én simán kinézem, hogy első opcióként képes lesz egy 23-25 pontos szezonra. Abban a korban van, hogy most simán álmodozhat, simán gondolhatja azt, hogy top player lehet.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
socio66

2012.10.28. 09:05:54

az igen, nem sokat szórakoztak presti-ék.
mondjuk itt szerintem senki nem járt igazán jól, harden pár millióért elment egy contender csapatból egy po-ért küzdőbe, a thunder rövid távon mindenképpen gyengült, de azért lamb, meg a pickek még jók lehetnek, a houston meg azok után, hogy lin-t túlfizette, most adott egy maxot harden-nek, hát..
sok a kérdőjel, nekem azért harden egyértelmű csalódás, kicsit kellett volna csak lejjebb adni az igényeit, de cserébe számolgathatta volna az ujjain a gyűrűket.
az meg, hogy nem első opció, ő sosem lesz egy bajnokesélyes csapat első opciója, a thunder-nél simán egyenrangú tagja volt a triónak, megvoltak a dobásai, nem hiszem hogy bármiben is limitálták.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.28. 08:44:36

Game90 írta:...
nem gondoltam volna,hogy elmegy. az okc nem adhatta meg a 60at vagy nem akarták?
mondjuk azt hittem,hogy az 5x-et is elfogadja majd.

alley-oop 15/a
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.10.28. 04:14:47

Bob_Marley írta:James Harden turned down a four-year, $52 million contract extension offer from the Oklahoma City Thunder.
Gyorsan el is cserélték őt, nekem még fel kell dolgoznom ezt.

Harden will be sent to Houston for Kevin Martin, rookie Jeremy Lamb, two first-round picks and a second-round pick. The Thunder is also sending center Cole Aldrich and guards Daequan Cook and Lazar Hayward to the Rockets.

Adrian Wojnarowski ‏@WojYahooNBA
Thunder pushed final offer to Harden to 4 years, $53M-$54M, sources tell Y! When that couldn't get deal done, Presti moved into trade mode.

Adrian Wojnarowski ‏@WojYahooNBA
Houston plans to give James Harden a four year, $60 million extension once deal is completed, league sources tell Y! Sports.

LeBron James ‏@KingJames
Best of luck to my lil bro/homie @JHarden13 in H-Town! He bout to go HAM in his role now.


Nagyon bírtam ezt a KD - RW - Beard hármast, de ha nem tudtak vele megegyezni, akkor el kellett őt cserélni. Mondjuk nem volt neki elég évi 13 millió dollár és egy bajnokesélyes csapat... Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, hogy mire megy majd 1st option-ként (fantasy szempontból sem jött rosszul ez a csere).

Így, hogy ment Aldrich is, nem hiszem, hogy a Perkins, Ibaka, Collison, Thabeet négyessel mennének neki a szezonnak, szóval szerintem rárepülnek majd Kenyon Martin-ra.
Tocy írta:Nálunk a védekezéssel azért nem ártana kezdeni valamit
Tavaly is elit védekezése volt a Heat-nek, most sem lesznek sokkal rosszabbak.


Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.27. 22:37:25

James Harden turned down a four-year, $52 million contract extension offer from the Oklahoma City Thunder.

Harden is seeking a maximum-level deal worth $60 million over four years.

The Thunder have until Wednesday to sign Harden to a contract extension or allow him the opportunity to become a restricted free agent on July 1.

Hát igen ezt eddig is lehetett tudni, Harden maxot akar s rengetegen adnák is neki, kivéve a Thunder.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.10.27. 14:20:24

Ennyit Amare nagy formájáról :D

Nálunk a védekezéssel azért nem ártana kezdeni valamit, támadásban jól megy a labda, és ahogy írtam is már nyáron, valakinek mindig sül a keze, most éppen Miller dobott 3 triplát. Carney-t kivágtuk, nem lett volna neki hely...úgyhogy még mindig kiadó két hely a rosteren, így már szerintem Harrellson és Harris lesz, de meglátjuk még. Ami érdekes, hogy elviekben Juwan Howard is még harcol egy helyért...de ő szinte biztos, hogy valami edzői posztot fog kapni.

Viszont Davis 24 pont, 11 pattanó ellenünk, nagy jövő előtt áll a srác :D De Rivers megint megsérült...

szerk.: http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 8773_n.jpg Jó a taktikánk :D

2k12-ben össze is raktam egy olyan csapatot, hogy Chalmers-Allen-Miller-Battier-Lewis :D Csak triplákat dobáltam, a vonalon belülről egy dobásom se volt :D Na jó, 3x ráléptek a srácok a vonalra...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.27. 14:11:18

Game90 írta:
Amúgy már most szezon elején hihetetlenül sok sérülés van...
Frank Isola ‏@FisolaNYDN
Amar'e is getting a second opinion on his injured left knee. Knicks saying 2 to 3 weeks but he could miss first month of season.
Azért ez így fantasy szempontból örömteli :D

Én is néztem az erősorrendet, szerintem is nagyjából reális, azért egy fokkal feljebb is lehetett volna rakni a C's-t :P

NBA best of training camp:
http://www.youtube.com/watch?v=MgWKED9S ... re=g-all-u

Már csak párat kell aludni, s kezdődik a tánc :D
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.10.27. 13:40:29

Állítólag holnap reggel jön az új Alley-oop!

Erősorrend:
http://kezdo5.hu/index.php/nbakueloenve ... rrend-0het

Gyakorlatilag ugyanígy gondolom én is, megnyugodtam, hogy a Dallas-t nem csak én tartom túlértékeltnek :)

Amúgy már most szezon elején hihetetlenül sok sérülés van...
Frank Isola ‏@FisolaNYDN
Amar'e is getting a second opinion on his injured left knee. Knicks saying 2 to 3 weeks but he could miss first month of season.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
socio66

2012.10.27. 09:07:55

maxilopez írta:Nem tud valaki egy hivatalos rajtot az nba-re a sport tv-nél?
kedden kezdenek a miami-boston meccsel, egy órakor.
egyébként megint van ingyenes league pass, november 7-ig lehet használni.
Avatar
maxilopez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2008.05.13. 15:37:32

2012.10.26. 12:50:28

Nem tud valaki egy hivatalos rajtot az nba-re a sport tv-nél?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.25. 22:27:23

Na akkor te pl osztod ha szeretsz egy csapatot akkor annak a városnak a csapatait is valahol szereted :D Csak ha már múltkor Eazzy felvetette, hogy Patriots-Celtics

Barbosa edzett már, s mindenki meg van lepődve hogy milyen erőben van, s milyen elszánt ő is.Wilcox is visszatért, Docnak kellemes gondjai vannak :D
A táncoslányok is készülnek:
http://www.youtube.com/watch?v=YS_pHHYb ... r_embedded#!

Bass fog kezdeni Miamiban, Ray "beszólásai" pluszban segítenek hogy szeressék egymást a régi barátok :D
Főleg Rondo-Allen találkozás lesz pikáns, de KG-Allen se lesz rossz.
Óriási csatára számítok, trash talk hegyekre, férfias keménykedésre, nem mintha bármi jelentősége lenne a meccsnek mert 1 a 82ből, de azért idény nyitó, átadják a gyűrűket, Miami megakarja gondolom mutatni hogy ki van a trónon, mi meg a feltörekvő legénység vagyunk.

Terry meg továbbra is gyártja a hülyébbnél hülyébb videókat :D
http://www.youtube.com/watch?v=Wgdfp4ax ... r_embedded

neobarca írta anno hogy biztos jó volt a Knicks-Celtics preseason meccs kár hogy nem látta:
http://www.youtube.com/watch?v=l0CqzVZU ... re=related
Ez még az első meccs, itt játszott mindenki itt is ott is, oké preseason meccs volt, de a jobbik fajtából :D S megtekinthető a teljes meccs.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.10.25. 14:26:53

Bob_Marley írta:Tocy NO kióta lett kedvenc?

Riversnek tényleg nem megy, Vásquez fog kezdeni.Én is kíváncsi vagyok rájuk szerintem sem lesznek utolsók Nyugaton.

Thunderes részre meg majd térjünk vissza év végén :D Akkor majd lehet gyökeresen megváltozik a véleményem, tartom hiába remek csapat ha mentálisan gyengébbek mint a többiek.
Mióta elkezdtem NFL-t nézni, és beleszerettem a Saintsbe, a Hornetset is követem, de hát tavaly nem sok mindent lehetett róluk írni :D

http://24.media.tumblr.com/tumblr_mbyh1 ... o1_500.gif

Ez meg mondjuk üt :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tocy 2012.10.25. 18:55:17-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.25. 14:09:04

Tocy NO kióta lett kedvenc?

Riversnek tényleg nem megy, Vásquez fog kezdeni.Én is kíváncsi vagyok rájuk szerintem sem lesznek utolsók Nyugaton.

Thunderes részre meg majd térjünk vissza év végén :D Akkor majd lehet gyökeresen megváltozik a véleményem, tartom hiába remek csapat ha mentálisan gyengébbek mint a többiek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.10.25. 08:58:15

Game90 írta:Jó dolgokat írogattok, én úgy vagyok vele, hogy egy esetleges döntőben Miami > Oklahoma, viszont Boston < Oklahoma. Lakers-ről még nem nyilatkoznék, velük kapcsolatban azért várjunk még legalább 20-30 meccset, de ha összeállnak és Kobe visszavesz, akkor ez a Nash - Gasol - Howard hármas gyilkolni fog.
Tocy írta:ki mit vár a Hornetstől?
Azt, hogy nem lesznek utolsók Nyugaton :)

Na, de komolyan, offseason szerintem jó volt, A. Davis alap, Rivers is jó pick, pre-season alapján elég inkonzisztens, de szerintem belejön majd, R. Anderson megszerzése ötös, Gordon-t is visszaigazolták, rajta sok fog múlni, mondjuk ki tudja, hogy mennyit fog bírni. Szerintem más cél nem lehet, mint hogy Davis és Rivers felvegye a ritmust/normálisan fejlődjön. Nyugaton szerintem van 2-3 gyengébb csapat, következő drafton még meg kéne csípni 1 jó játékost ill. FA-ról normálisan igazolgatni, aztán jó esetben a PO közelében lehet a Hornets.

Mindenesetre én kíváncsi leszek rájuk, követni is fogom őket, Davis és Rivers nagy kedvenc és Gordon-t is bírom :)
Davis most éjjel is éppen 13 pont, 8 pattanó, 3 blokk, jó lesz ez. Anderson meg...5/7 tripla, 23 pont, állat :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.10.25. 01:30:41

Jó dolgokat írogattok, én úgy vagyok vele, hogy egy esetleges döntőben Miami > Oklahoma, viszont Boston < Oklahoma. Lakers-ről még nem nyilatkoznék, velük kapcsolatban azért várjunk még legalább 20-30 meccset, de ha összeállnak és Kobe visszavesz, akkor ez a Nash - Gasol - Howard hármas gyilkolni fog.
Tocy írta:ki mit vár a Hornetstől?
Azt, hogy nem lesznek utolsók Nyugaton :)

Na, de komolyan, offseason szerintem jó volt, A. Davis alap, Rivers is jó pick, pre-season alapján elég inkonzisztens, de szerintem belejön majd, R. Anderson megszerzése ötös, Gordon-t is visszaigazolták, rajta sok fog múlni, mondjuk ki tudja, hogy mennyit fog bírni. Szerintem más cél nem lehet, mint hogy Davis és Rivers felvegye a ritmust/normálisan fejlődjön. Nyugaton szerintem van 2-3 gyengébb csapat, következő drafton még meg kéne csípni 1 jó játékost ill. FA-ról normálisan igazolgatni, aztán jó esetben a PO közelében lehet a Hornets.

Mindenesetre én kíváncsi leszek rájuk, követni is fogom őket, Davis és Rivers nagy kedvenc és Gordon-t is bírom :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.24. 20:43:53

Ez szép és jó :D Szerintem ha mostani állapotot nézek én úgy gondolom aki a Heatet megveri bajnok lesz, s ha mi ezt megtudjuk oldani akár az ECF-ben akár előbb akkor szívből, rutinból odaérünk. Ezért tartom esélyesebbnek egy kicsivel a Celticset mert ha odakerülünk hogy döntő akkor azt betudjuk húzni.
Húbelebalázs dolgot meg úgy gondolom hogy Rondora sok mindent lehet írni, nagyképű hát mögötti passz, felesleges eladott labdák, csak ahogy látom az utóbbi PO-kban ő akkora nagyon megszokta emberelni magát, tavaly a Miami ellen is sokáig 5 eladott labdája volt (6ik meccs környékéig) s észben meg mentalitásra erősebbnek gondolom Rondot.Westbrook hűbelebalázs játékán azt értettem, hogy sokszor nem tudja felfogni hogy nem az a játék, hogy betörök aztán lesz ami lesz.Rondonál szerencsére ilyen nincs, ő dobni se tud, így ritkábban is jön rá az elmebaj.
Lehet fura a gondolatmenetem, mert az hogy a Celtics erősebb lenne az nem igaz, viszont úgy gondolom mi könnyebben megtudunk oldani egy Heat-Thunder feladatot mint fordítva egy Lakers-Heat/Celtics mert mentálisan erősebb a csapat, jobb edzője van stb.
PP-KG kérdés meg jogos, de a Green-Lee-Terry viszont nem, mert nem csak sarok triplák lesznek a feladataik, főleg Greennek nem.
Azért vagyok bizakodó, mert amit eddig láttam a csapattól azok pont oylan dolgok amikben nagy hátrányban voltunk a többiekkel szemben, most viszont állítom a Thunder nem futna szét minket.Ibaka-Perk páros a palánk alatt valóban tényező s gond is lenne nekünk, csak ahogy a Miami úgy mi is rátudunk térni egy small ballra, s erős small ballra, ahol pont az ellenkezője van, hogy szétfutjuk az ellenfelet.
Taktikán sok múlna, de úgy gondolom mentálisan erősebbek lennénk mint egy Thunder, játékban nem mondom de egy PO-ban pont sokszor számít kiakarja jobban, s milyen a taktika.De meglássuk, egyenlőre bizakodó vagyok de lehet mondani elfogult :D Amit eddig láttam az idei Celticsből, bizton állítom bárkire iszonyat veszélyesek vagyunk, hangsúlyozom bárkire.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.10.24. 19:43:06

Bob_Marley írta:Tocy amit leírtál azzal egyet értek, a nagy kérdés mennyire vannak ott fejben, szerintem nem eléggé s az a mondatod hogy számít a csapatkémia meg nagyon igaz.Én is bízom benne hogy a Lakerst megverik, mert szerintem megtudják de bajnokságot szerintem nem tudják megnyerni.A leírt okok miatt, meg 2 nagyon erős ellenfél vár rájuk valószínűsíthetően a WCF és a Finalsben és szerintem ezt nem tudják majd abszolválni, akármennyire pl Westbrook is fejlődött azért csak voltak olyan hibái, túlpörgései a tavalyi PO-ban is amik nem férnek bele, s ebben erősebbnek érzem a többi említett csapatot.De a szezonon belül ez kiderül, a SA ellen tavaly megmutatták nagyon feltudnak fejlődni és iszonyat érett tudatos játékot tudnak játszani, aztán teljes összeomlás meg meccsek közben is túl hullámzóak szerintem, s sokszor a streetball jellegű játékuk behal.Én ezért sem szeretem őket nagyon adhoc sokszor a játékuk, de ez ugye szubjektív.
Én mint írtam pont a fiatalos hűbelebalázs mentalitás miatt nem érzem hogy odaérhetnek, meg tényleg kis rafkó hiányzik belőlük.
Nem szép dolog, de Artsetről simán eltudom képzelni hogy leüti megint Hardent pl még ha kapna 60 meccses eltiltást is, de Hardennek ki kellene hagynia egy egymás elleni sorozatban pár meccset és ezzel előnyt szerezni a Lakers, ilyen húzást nem tudok elképzelni egy OKC-től.S most nem a milyenségére gondolok, hanem akár meccs közben is egy olyan fault hogy érezze az ellenfél ki az úr a háznál, Perk is olyan nyámnyila lett mostanában :D De miatta ha úgy alakul egyértelmű hogy OKC-nek fogok szurkolni egy esetleges Lakers ellen, bár odáig rengeteg van, sérülések, esetleg Harden csere szóval ez elég fikció még.
Oké, de akkor miért is tartod olyan jónak a Bostont? Oké, sok jó játékos, nagyszerű edző, meg hogy sokféleképpen lehet alakítani a csapatot akár meccs közben is, folyamatosan váltogatni, ez meg sokat érhet a PO-ban. De ha már ilyenek jönnek elő, hogy de az OKC még fiatal, stb ( hozzáteszem, szerintem tavaly sem a fiatalságukba buktak bele végül... ), de akkor megfordítom, Durant-ButaWestbrook párosra alapozol Sefolosha-Ibaka-Perkins-Collison-Harden segítséggel, vagy a ki tudja milyen állapotban lévő KG-re, a tavaly már nem sokat érő PP-re, vagy a hűbelebalázs Rondora? Mert igen, lehet, hogy sok jó játékosotok van, de sem Lee, sem Green, sem Terry nem fogja vezetni ezt a csapatot, saroktriplák, 10 pontok lesznek az ő feladatuk, az érdemi részt a fent említett triónak kell(ene) hozzátenni. Lehet, hogy rutinosak, tapasztaltak, jók is, de kérdés, lehet-e rájuk építeni még ezt a csapatot? Mert Pierce-re én már semmit nem bíznék a magam részéről, Garnett szezonja erősen kérdéses, és ha Westbrook hűbelebalázs, akkor Rondo mi? Az ökörségeit nem fogja kinőni, amikor a tiszta ziccert elrontja, vagy elpasszolja, meg hát mögött akarja megoldani...a nagyképűségét pláne. Előbb mondanám, hogy contender a Thunder, mint a Celtics. A két öreg gyengébb játékával nálatok már borul is az egész ( és PP-nél mindenképp erre lehet számítani... ), a Thundernél Durantnek szinte nincs gyenge meccse, a két magasuk pont illik a dologba, Westbrook tarthatatlan, Harden jobb napjain szintén, Sefolosha top5 perimeter védő...

Na de itt tényleg mindig csak Heat-Celtics-Lakers van terítéken, beszéljünk kicsit a második számú csapatomról, a New Orleans-ról :twisted:
Anthony Davis 17 pattanót szedett a Mavs ellen, viszont 2/12 volt a mezőnymutatója, finoman szólva gyenge...a másik rookie, Rivers 0/5...hát, nem pont ezért draftolták/uk őket. Viszont Lopez volt a center, 17 pont, 11 pattanóval, úgy néz ki, hogy a magasemberek jók lesznek idén. Rivers amúgy meg is sérült a Mavs ellen, de elvileg nem komoly. Gordon is sérült, azért nekik jól kell játszani ahhoz, hogy eredmény legyen New Orleansban. Viszont ha már Rivers, és 0/5, eddigi dobásai: 1/8, 6/13, 2/6, 3/12. Nem mondhatni, hogy túl hatékony eddig...ki mit vár a Hornetstől?
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.10.24. 19:12:55

Hamarosan...
http://youtu.be/3onDocQ9mVo


Vacsora mellé egy kis olvasnivaló, az All-Star szavazásnál már nem lesz külön C kategória.:
http://basketball.realgm.com/wiretap/22 ... tar_Ballot
http://www.kezdo5.hu/index.php/nbakuelo ... er-korszak

Azt pedig kifejezetten érdekes lenne boncolgatni, hogy az újra utat törő centerek mellett a 90-es évek második felében, a 2000-es évek elején megjelenő extrán képzett erőcsatárok és elkényeztető játékuk után mostanában mintha kevesebb, igazán minőségi PF érkezne a ligába...

Ugyanez van az SG posztnál is.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.23. 20:18:36

Tocy amit leírtál azzal egyet értek, a nagy kérdés mennyire vannak ott fejben, szerintem nem eléggé s az a mondatod hogy számít a csapatkémia meg nagyon igaz.Én is bízom benne hogy a Lakerst megverik, mert szerintem megtudják de bajnokságot szerintem nem tudják megnyerni.A leírt okok miatt, meg 2 nagyon erős ellenfél vár rájuk valószínűsíthetően a WCF és a Finalsben és szerintem ezt nem tudják majd abszolválni, akármennyire pl Westbrook is fejlődött azért csak voltak olyan hibái, túlpörgései a tavalyi PO-ban is amik nem férnek bele, s ebben erősebbnek érzem a többi említett csapatot.De a szezonon belül ez kiderül, a SA ellen tavaly megmutatták nagyon feltudnak fejlődni és iszonyat érett tudatos játékot tudnak játszani, aztán teljes összeomlás meg meccsek közben is túl hullámzóak szerintem, s sokszor a streetball jellegű játékuk behal.Én ezért sem szeretem őket nagyon adhoc sokszor a játékuk, de ez ugye szubjektív.
Én mint írtam pont a fiatalos hűbelebalázs mentalitás miatt nem érzem hogy odaérhetnek, meg tényleg kis rafkó hiányzik belőlük.
Nem szép dolog, de Artsetről simán eltudom képzelni hogy leüti megint Hardent pl még ha kapna 60 meccses eltiltást is, de Hardennek ki kellene hagynia egy egymás elleni sorozatban pár meccset és ezzel előnyt szerezni a Lakers, ilyen húzást nem tudok elképzelni egy OKC-től.S most nem a milyenségére gondolok, hanem akár meccs közben is egy olyan fault hogy érezze az ellenfél ki az úr a háznál, Perk is olyan nyámnyila lett mostanában :D De miatta ha úgy alakul egyértelmű hogy OKC-nek fogok szurkolni egy esetleges Lakers ellen, bár odáig rengeteg van, sérülések, esetleg Harden csere szóval ez elég fikció még.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.10.23. 19:44:06

Bob_Marley írta:
socio66 írta:én továbbra sem látom, hogy a lakers hol foghatná meg az okc-t, akármilyen szegmensből is vizsgálom a párharcot.
ha lebontjuk matchupokra, a thunder-nek mindenkire megvan az embere, perkins-howard, ibaka-gasol, sefolosha-bryant, westbrook-nash.
ezzel szemben a másik oldalon westbrook-ra, és harden-re nincs megfelelő védő.
a két edző közül ha kevéssel is, de nálam brooks a nyerő, ha pedig az összeszokottságot nézzük, fényévekkel jobb a thunder, kb már behunyt szemmel tudják a másik helyezkedését, gondolatait, míg a lakers-nél az is kérdőjel, hogy egyáltalán tud-e ez a csapat ilyen összetételben eredményesen játszani, mert egyelőre az nem veri meg őket, aki nem akarja.
mondjuk az érdekes a thunder-nél, hogy nem töltik fel a csapatot két-három veteránnal, akik adott esetben a rutinjukkal, egy-egy jól időzített faulttal hozzátennék azt a kis 'nasty'-t, ami adott esetben a különbséget jelentheti.
meglátjuk, mindenesetre szerintem több dolog szól a thunder mellett, mint ellene, meg azért mint semleges szurkoló is szívesebben látnám őket a döntőben, mint az all-star lakers-t rögtön az első évükben.
Hogy valamelyest ellentmondjak magamnak, ezzel egyet értek (mármint hogy azért vannak rémálom matchupok a Lakersnek egy OKC párbajban) :D Viszont úgy gondolom a Thunder mint írtam is a Lakers-Heat (papírforma szerint így jönne a WCF és Finals nekik) már nem bír el, s igazából matchupokra lebontva stb az OKC szerintem meg foghatja a Lakerst meg igazából örülnék is neki :P De bajnokságot nem fog tudni szerintem nyerni, pont a kis nasty miatt, ami miatt még egy összeszokatlan Lakers is megverheti őket.Csak ismételni tudom magam nálam 4 esélyes van a Celtics-Heat-Lakers-OKC és ezek közül ha a Thunder nyerne nekem az lenne a legmeglepőbb, remek csapat összeszokott csapat, de még valami nekem hiányzik.
Nekem meg mondjuk a Celtics lenne a legmeglepőbb, de ez teljesen szubjektív. A PO-ban a matchupok számítanak, és szerintem is ott a Thunder bőven veri a Lakerst. Persze nem láttuk még az új csapatot, de akkor is új csapat...a Thunder egy összeszokott, működő gépezet, minimum két tarthatatlan klasszissal, hatalmas közönséggel, letisztult játékkal, a Lakershez képest fénysebességgel...persze, őket is meg lehet verni pont a rutinnal, mentális plusszal ( Heat 8) ), de egyelőre ez a Lakers semmit sem bizonyított, pl Howard mentálisan milyen lesz, kulcsszitukban előjön-e Bryantből a Kobe, de szerintem a rutin, mentális felkészültség idén egy új szinten lesz jelen Oklahomában. Meg hát szerintem a rutin hiánya még mindig nem akkora baj, mint a csapatkémia hiánya...szóval szerintem a tavalyi döntő visszavágójára van a legnagyobb esély, aztán majd meglátjuk.
Válasz küldése