Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.09. 13:42:28

Scooby Bent Bwoy írta:Ismét találtak valami szabálytalant az RB-n:
http://www.formula.hu/hirek/153/383/696 ... red-bullon
lassan az lesz a baj,hogy 4 kerék van rajta.
egyébként miért szabálytalan? mi a szabály? nem lehet lyukas?
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.06.09. 13:41:06

Ismét találtak valami szabálytalant az RB-n:
http://www.formula.hu/hirek/153/383/696 ... red-bullon

Hamilton mellett a másik nagy kedvencem Villeneuve pedig halálos fenyegetést kapott:
http://www.vezess.hu/forma1/f1_halalos_ ... nak/37493/
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.06.08. 23:51:40

Mindkét pénteki szabadedzést Hamilton nyerte.

Eléggé esős időjárás volt, hol szemerkélt,hol vizes volt már a pálya.

Holnap m2-n lesz élőben 18.40től az időmérő az EB miatt.

Remélem Schumi ott folytatja,ahol a Monacói időmérőn abbahagyta!

(elmondásuk szerint,ez a pálya is nagyon fekszik nekik, sőt a hosszú egyenes miatt-SuperDRS, még jobban)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.05.28. 16:15:23

Grt Schuminak, Webbernek!

Alonso kihozta a maxot, jó ez a harmadik hely, első összetettben :D


http://www.f1hirek.hu/f1/20120526-f1-or ... mokon.html
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.05.27. 22:28:26

2012 Indy 500 Wild Finish Takuma Sato vs Dario Franchitti:
http://www.youtube.com/watch?v=GB_sXxdLLvQ
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.05.27. 20:58:05

ugyan nem vág a vitába,de ezen megakadt a szemem:

Narain Karthikeyan: – Kemény volt a verseny, kevés gumival gazdálkodhattunk. A tizenötödik hely jó a csalódást keltő Spanyol Nagydíj után.

itt mire gondol? amely versenyeket befejezte,ott nem lett utolsó előttinél jobb(beleértve ezt is). mi olyan remek ebben a 15. helyben,hisz nem rajta múlt ez sem?! szegény srác nagyon nem való az f1-be
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.05.27. 20:28:46

Tőlem például ez dicséret volt Vettel és az RB felé, mert még mindig azt mondom hogy a kocsi és a pilóta is jól bánik a gumikkal, ezért is tudott még a 45. körben is javítani a tempóján és gyorsabban menni, mint a mögötte lévők frissebb gumikon (akik igaz spóroltak is, de ugyanakkor gyorsan is kellett menniük Vettel miatt), ezért is mondom hogy ezt a többi autóval nem lehetett volna, egy Mercedes is előbb elkoptatja, de láthattuk a többieknek is vissza kellett venniük, hogy a végére ne fogyjon el teljesen, pedig kb. ugyanannyi kört mentek (lágyon) mint Vettel, ráadásul Vettel nehezebb kocsival. Hamilton tempója sem volt meg nyilatkozta is, ez nem beállítás kérdése volt.
Vettel képességeit pedig én személy szerint soha nem vontam kétségbe, ha nem pole-ból indul, akkor is remekül versenyzik, taktikának is sok pozíciót köszönhet ebben az idényben, ami szintén érett versenyzésre vall. Egyébként az élmezőny mind jól megy akkor is, ha nem az élről rajtol (Hamilton meg onnan nem idén).
Meg egyébként én ha nem is szeretem Vettelt és Schumachert akkor sem ellenük szurkolok hanem azért, hogy Hamilton nyerjen. Sőt inkább Vettelt és Alonsót csatázva nyerjen ne úgy, hogy ők kiesnek.

Ezért írtam,h nem neked szól, mert te elejétől korrektül álltál hozzá a Vettel képességeit érintő "vitákhoz". Ozsi
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.27. 18:46:41

Akkor már Vettelezzünk kicsit, na ezt nem kifejezetten Neked írom, hanem a sok -finoman fogalmazva- ellendrukkerének:

Ugye vártátok azt az időt,amikor megnézhetitek,hogy mire képes amikor nem pole-ból rajtol az esetek 90%ban, hát idén már elég nagy részben választ is kaphattatok rá, mert 5-8. hely van neki átlagban belőve az időmérőkön, szóval autózik bőven a mezőnyben,és így is a versenyeken rendszerint előrébb végez, és nem úgy tűnik, mint aki megilletődne a mezőnyben. Előzni is elég sokszor láttuk, zárkózni is szinte vesztett helyzetből.

Szóval ha ez anno fel volt hozva Hami szinten, akkor most gondolom tőletek is jár a piros pont Vettelnek :)

Scooby!

Mint írtam, beállítás...szóval szerintem most is. Az egyértelmű,h nem tudta ő jól beállítani erre a versenyre (se), de láthattuk a másik Meki tempóját, így nyugodtan következtethetünk arra,hogy ha jobban beállítja --> nem kell idő előtt boxba látogatni, időmérőn se ott végez ahol, gumi sem kopik annyira, max annyira mint Hamié ---> akkor bevállt volna a Vetteléhez hasonló taktika neki is. Persze nincs ha, nem tudták belőni normálisan (ahogy elég sok csapat/pilóta küzd versenyről versenyre, mert kiismerhetetlenek a gumik) így ott végzett ahol, részben az ő sara is, és ugye ezzel együtt Hami érdeme,hogy ők meg jobban betaláltak. Csupán annyit írok,hogy a Mekiben erre a taktikára megvan a potenciál.
Talán láthattad is volna, ha Hami nem szuperlágyon kezd, de hát ez már nem derül ki.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.05.27. 17:44:52

ozsimiki írta:Scooby! De-de, egy jól beállított McLarennel Button is képes lett volna lehozni, sőt le is hozott rengeteg ilyen versenyt, mint most Vettel. Erről lett kb híres,hogy fordított taktikával keni,és boxban tudja le a versenyek nehezét. Persze ehhez kell,hogy kímélje,de még is gyors legyen az elhasznált gumikon is. Szerintem idei McLaren is képes lett volna ilyen taktikára, de vmit nagyon nem érez spanyol óta a fehérebb brit. Időmérő függvényében, ez maradt most Seb-nek is, és tökéletesen le is tudta.
Csak nem most. Azért tudom miről híres Button, láttam már egy-két futamot. Neki is ki kellett jönni hamarabb ma is, ilyen tempót nem tudott volna hozni, mint Vettel, de szerintem más se folyamatosan. Az előző futamon is hamar elfogyott, mindenképp kellett Vettelnek egy ilyen Red Bull is, meg persze ő maga.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.27. 17:27:33

Eső kicsit egymásra hozta őket, Bikáknak nagy versenye volt, főleg Vettel helyezése pozítiv csalódás az időmérő után. Alonso is jött előre, Schuminak szokásos pech csak. McLaren idei szokásához híven nem tud annyit mint időmérőn, de Button folytatta tragikus versenyzését Spanyolországhoz hasonlóan, eléggé elvesztette a fonalat.

Scooby! De-de, egy jól beállított McLarennel Button is képes lett volna lehozni, sőt le is hozott rengeteg ilyen versenyt, mint most Vettel. Erről lett kb híres,hogy fordított taktikával keni,és boxban tudja le a versenyek nehezét. Persze ehhez kell,hogy kímélje,de még is gyors legyen az elhasznált gumikon is. Szerintem idei McLaren is képes lett volna ilyen taktikára, de vmit nagyon nem érez spanyol óta a fehérebb brit. Időmérő függvényében, ez maradt most Seb-nek is, és tökéletesen le is tudta.

Kanadában nem várok RedBull első helyet, gyors pályák nem fekszenek nekik, remélem Schumi mellől elpártol a balszerencse :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.05.27. 16:46:20

Kezdem azzal, hogy mind szép és jó ez a szoros befutó, de ebben teljesen Schumacherrel értek egyet, ez nem igazi verseny. Szinte folyamatosan azt mondják a pilótáknak, hogy nem nyomják annyira, spóroljanak a gumikkal, számomra így kiveszik belőle a sport. Igaz ezen a pályán akkor sem láttunk volna sok előzést, de sajnos a többin is ez a jellemző.
Ha már Schumacher, ebben a szezonban tényleg nem jön össze neki semmi, de még sok futam van, Kanadában rendszerint jól szokott menni és várhatóan a Merci talán a legerősebb lesz. Nagyon nem kedvelem, de azért kijárna már neki egy dobogó (mondjuk Hamilton mögött egy 2. hely :) ). Amúgy nem vagyok teljesen biztos benne, hogy csak Grosjean hibája volt, a kamerából pont nem látni, de Alonso mintha picit ráhúzott volna, de nem biztos, majd keresek egy tiszta kameraállást.
Akkor az élen végzettekről:
Szinte kivétel nélkül mindenki remekül teljesített, Webbernek már dukált egy tiszta győzelem, ebbe nem lehet belekötni.
Csapattársa taktikai szempontból megérdemli a dicséretet, ugyanakkor kellett ehhez a tempója és a gumikímélése is Vettelnek. Például egy McLarennel nem lehetett volna ezt véghez vinni.
Alonso szokásos kíváló versenyzés, most Massa is hozta amit kellett.
McLaren meg egyre lejjebb süllyed, most már egyértelműen előtte van a 3 csapat, sőt a Lotus és a Williams is közelít. Hamilton azért kihozta amit lehetett, a kerékcserénél ismét maradt benne pár másodperc, amivel Alonsót talán nem fogták volna meg, de Vettelt igen. Button tempójából is látszik, hogy nem erős a kocsi, azért nem felejtett ő el vezetni, de még a Caterhamet sem sikerült megelőzni.
Egyébként ha nem Hamilton, akkor Alonso vb-címet szeretnék, amiket gyengébb autókkal küzdött az utóbbi években, mellette amilyen futamokat produkált, teljesen megérdemelné.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19644
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.27. 15:54:01

Hercegséghez képesz ez nagyon rendben volt, Lewisban ennyi volt sajnos, legalább a vasat nem dobta el, várható volt a bokszban elbuktuk a dobogót.
Button meg teljes a káosz nála sajnos :?

Perez volt ma a showman, az alagút utáni síkánban, minden körben benne volt valami buliban :D

Webbernek kijárt már idénre, újabb győztes,a csapattárs meg jól taktikázott, Massa is remekelt, Alonso és a rohadt Ferrari megint csak oda-oda piriszkála dobogóhoz egyre sűrűbben, sajnos :D
2 Force Indiának nagyon örülök még én személy szerint :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2012.05.27. 15:49:27

Mihu írta:Remélem Schumacher kap egy 10 rajthelyes büntetést azért, mert Grosjean rápréselte a falra... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Nekem is az jutott eszembe, hogy a sok IQ-fighter a végén még kioszt neki egy 5-10 rajthelyest.
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.05.27. 15:39:06

Remélem Schumacher kap egy 10 rajthelyes büntetést azért, mert Grosjean rápréselte a falra... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21330
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.27. 15:33:49

L.Messi 10 írta:Hip-hip-hurrá... :roll: :(
Miért pont Ő?...
Nem hiszem el... ezek után mi jöhet még? :x
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2012.05.27. 15:27:53

Hip-hip-hurrá... :roll: :(
Miért pont Ő?...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.05.27. 14:59:50

Hű,micsoda komoly háborús filmet forgattatok itt :lol:
Bob,büntetésből holnapra írd le 100-szor,h gratula Schuminak,talán azzal még kompenzálni tudsz vmit :P

Hála istennek nem értem ide tegnap,mert nagy valószínűséggel én sem említettem volna meg különösebben a németet,mivel automatice úgy számoltam,h a büntikkel együtt,így 6.-ként számolva vele.

A futamról szólva,Monaco Monaco marad,elég semmilyen a verseny,gumitaktika,kiállásharc,aztán nem túl sok más. Érdekes,h Button ennyire nem tudott előre jönni,még mindig a 15. helyen karistol csak...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21330
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.27. 14:35:12

ozsimiki írta:Bob, ezek után kb érdektelen már, h gratulálsz e vagy sem, sőt én kb már le is.... :D

Ez a szerencsétlen Grosjean megint ügyes volt...
Igen...sajnos már papírforma, h Schumival minden futamon történik vmi, általában mindjárt az elején, h már izgulni se kelljen. Nagyon szomorú volt látni, mikor futam elején kiírták, h 18. helyen áll az összetettben, holott messze nem olyan rossz. Sztem teljesítményben nagyjából ő is azt hozza, mint Rosberg, mégis a sok pech miatt számokban messze el marad tőle. :evil:
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.05.27. 14:27:52

Bob_Marley írta:@Tocy
Ne menjünk tovább bele, Schumacherről is tudjuk a stiklijeit, sőt.

De hogy mindenkinek a lelki békéje meglegyen gratulálok Schumachernek a polehoz (ami szerencsére csak 6ik hely :) ).

Most pedig akkor futam, azért lesz itt szerintem izgalom :)
Ha összeadjuk az összes stiklijét és megszorozzuk kettővel, akkor sem ér fele annyit sem, mint ónagyjosé egyetlen patkánysága. Csak van, aki ezt nem képes elismerni.

Izgalom meg eddig nem sok van, de az eső még bekavarhat, illetve Vettel taktikája érdekes dolgokat hozhat még. Amúgy annyira kicsik a különbségek, hogy előzni képtelenség, ha nem lesz eső, akkor ebben a sorrendben vonulnak be a célba, egyedül Vettel válthat helyet.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.27. 14:07:14

Bob, ezek után kb érdektelen már, h gratulálsz e vagy sem, sőt én kb már le is.... :D

Ez a szerencsétlen Grosjean megint ügyes volt...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19644
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.27. 14:00:30

@Tocy
Ne menjünk tovább bele, Schumacherről is tudjuk a stiklijeit, sőt.

De hogy mindenkinek a lelki békéje meglegyen gratulálok Schumachernek a polehoz (ami szerencsére csak 6ik hely :) ).

Most pedig akkor futam, azért lesz itt szerintem izgalom :)
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21330
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.27. 10:44:33

Nos, látom nem csak én örültem nagyon Schumi-nak. Rajta kívül nincs igazán kedvencem a mezőnyben, Vettelnek szoktam szurkolni, mert az élmezőnyből ő a legszimpatikusabb. De Schumi időmérő győzelmének(ami ugye a gyakorlatban a 6. helyet jelenti) jobban örültem, mint a fiatalabb német 2 VB címének együtt. Bárcsak a szezon hátralevő részében összejönne vhogy egy futam győzelem is! Az eddigieket figyelembe véve nincs rá sok esély, de ha az eddigi pechszériája abbamaradna, és talán egy kicsi szerencséje is lenne, mert az nem sok volt neki az utóbbi években(a 2006-s szezon végét is ide vehetjük), akkor talán összejöhet.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.05.27. 09:26:07

Hát azért tényleg, egy Schumachernek ez most mekkora élmény, mekkora teljesítmény volt tőle, és akkor egy szót se szólsz róla Bob. Mikor még a 10.-ről is szoktál, mert épp hú de nagyot ment a gyenge autóval...akkor azért az időmérő győzteséről illene legalább 2 szót írni nem? Lehet hogy nem szereted, ez van. De ne hasonlítsuk már Schumachert Mourinhohoz, aki pontosan azokat a jelzőket érdemli, amiket kapott, mert ezt érdemli a szembenyúlással, bicskanyitogató nyilatkozataival. Az Öreget nem lehet hasonló dolgokkal megvádolni. Itt csak annyi volt a furcsa, hogy mindig mindenkiről jót írsz szinte, és akkor pont a győztesről semmit, mert nem szereted.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.05.27. 08:59:37

Egy Gratulálokot mondjuk tényleg megérdemelne.. de hát mit várunk manapság. Én is gratulálok Alonsotól elkezdve, Hamiltonon és Vettelen keresztül mindenkinek, akiket a leginkább nem szeretek, sőt.

De akinek van egyénisége mindig megosztó személyiség, Schumit vagy szereti és tiszteli valaki, vagy nem akar tudomást venni róla, mer annyira különleges. Ő ebben a sportban pedig az.

Remélem ott lesz ma a dobogón, sajnos nem láthatom a futamot, de talán leadják valahol, hihetetlenül drukkolok az öregnek, tolja be a vasat a dobogóra! :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.26. 22:14:14

Nah ez a félremagyarázás már unalmas.

Kárörvendést nem a mostanira értem.

Nekem tőled (kifejtettem miért) eléggé hiányzott az a kis megjegyzés,h grt azért Schumachernek is..., mert minden területen próbálsz fain lenni, vagy annak látszani. Itt és most szerintem dukált volna ez tőled, főleg hogy a szenvedései esetén azért szoktál apropózni...akkor amikor szól egy nagyot, jöhetne a másik véglet is.

Ha nem bírod megemészteni,h én ezt most felhoztam, az már nem az én bajom.

Továbbra is jó foglalkozást a kedvenceiddel.

u.i.:

vidik a balesetekről:

http://www.f1hirek.hu/f1/20120526-f1-or ... mokon.html
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése