Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.12.03. 15:31:21

http://formula1.nso.hu/f1/formula-1-a-f ... ol-2107430

Ezek szerint a tesztelések száma növekedni fog? Ez lehet a Ferrari célja! Viva Fernando!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.12.02. 01:20:08

Az én kedvencem az volt mikor először megláttam, hogy egy liftből közvetítenek. Hát mondom ilyen a világon nincsen. És de. Több adáson keresztül nem tértem magamhoz, nem hittem el amit látok. Szerintem az is nívósabb lett volna ha kiülnek az RTL klub székháza előtti lépcsőre. Legalább nem kellet volna elmenni olyan messzire kiröhögni őket élő adásban.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.12.02. 00:22:00

Ahogyan a „búcsúelőadáson”, a Brazil Nagydíjon sietve elköszöntek egy évtizedes F1-es közvetítés végén, tulajdonképpen csak pont volt az i-n. Az eset szimbólumként hirdette a tévé hozzáállását az F1-hez: a nézőt még arra sem méltatták, hogy egyenesen közöljék vele, ez volt az utolsó verseny, s hogy nyíltan megköszönjék neki az elmúlt tíz év kitartását…

2004-ben például magyar résztvevő is megjelent a sportban, ám az ebből elvileg következő ugrásszerű fejlődésnek valójában nem sok nyoma volt. Jó-jó, Szujó Zoltán valóban többször is feltűnt a Minardi-garázsban, ám hogy a csatorna nem tudta magát jobban felfuttatni Baumgartner Zsolt által, azzal hatalmas ziccert hagyott ki. Vajon akkor is kihátrál a MOL Zsolt mögül, ha jóval nagyobb figyelem irányul a magyar versenyzőre? Vajon nem érdekelt volna több szponzort az F1-biznisz, ha a tévében azt látják, végre nekik is reális esélyük van a kondér közelébe férkőzni?


http://idealisiv.blog.nepsport.hu/archi ... _szavazas/
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.12.01. 12:37:35

Találtam pár év végi összesítést a lényegtelen dolgokról (P1-2-3,Q1-2), ami gondolom nem sok embert érdekel, így csak a statisztika szerelmeseinek szánom:

Első szabadedzés:
1. Webber 6
2. Hamilton 4
3. Alonso 2
Button 2
Schumacher 2
Vettel 2

Második szabadedzés:
1. Hamilton 4
Webber 4
3. Alonso 3
Button 3
Vettel 3

Harmadik szabadedzés:
1. Vettel 12
2. Button 2
Hamilton 2
Webber 2

Q1:
1. Hamilton 4
Massa 4
3. Vettel 3

Q2:
1. Vettel 8
2. Hamilton 6
3. Alonso 2
Massa 2
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.01. 02:30:59

Kiminek örülök azért,aztán lehet hamar megdől.

Utolsó 2évben csak rontotta a hírét,remélem nem úgy folytatja.

Kubicának mielőbbi felépülést,tényleg jó lenne egy Ferrariban látni, vagy Webber helyén 2013ban a bikáknál, csak jöjjön rendbe teljesen!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.11.30. 17:56:43

Én is örülök Kimi visszatérésének csak arra leszek kíváncsi meddig fogja bírni a Lotusnál.
Az mindenképpen jó hogy több világbajnok lesz a mezőnyben.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2011.11.30. 11:13:03

Én személy szerint örülök a visszatérésének. Remélem kellően feltöltődött és ha nem is akkora szinten, de megközelítőleg tud majd autózni mint a legjobb éveiben. Bár a renaultot én sose kedveltem, de drukkolok neki, mert egy egyéniség, akire szükség van ebben a sorozatban. Kis lépés neki, nagy lépés a csapatnak. Inkább ő, egy világbajnok, mint az 1 szezonos nevesincs pilóták.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
D.Villa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.08.04. 13:35:17
Tartózkodási hely: Jászberény

2011.11.29. 14:32:47

ab1daL írta:Kimi visszatér az F1-be! http://formula1.nso.hu/f1/kimi-rikkonen ... os-2106974
Ezt várom már két éve :lol:
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.11.29. 13:36:36

Gondoltam is miért a Williamsszel tárgyal, amikor ott a Renault (Lotus), de ezek szerint tárgyalt velük is. Talán a kocsi is jobb lesz, meg Kimi is visszarázódik könnyen (ő is a Pirellitől tart legjobban). Mondjuk így Sutilnak nem sok lehetősége marad már ha megy Hülkenberg a helyére, mert Petrovnak is van szerződése jövőre. Esetleg a Williams, de az meg elég valószínű, hogy visszalépés lenne.
Igaz Kimi 2 éves szerződést kötött, de ha jól teljesít talán egy RB-s szerződés is összejöhetne neki '13-ra.
Kubica kérdéses mikor épül fel úgy, hogy versenyezni tudjon, szerződése jövőre már nincs, így bármelyik csapatban visszatérhetne, de mindenki számára kockázatos. Jó formában a Ferrariban lenne a helye, ha nem történik a baleset jövőre már szerintem biztosan Massa esetleg Webber helyén ülne.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.29. 13:01:25

Én is akartam linkelni Kimi visszatérését :)
Remek, s ha Kubica visszatér talán a Renaulthoz, akkor mi lesz ott. Csak az autó legyen jó :)
The Iceman returns!
"And my heart will leave you never."
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2011.11.29. 11:09:43

Már egy jó ideje nem néztem futamot, youtubeon megnéztem Alo előzését...tipikus :D, körbeautózta Buttont, ez már kb a védjegye :D
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.11.29. 09:49:42

Ronaldinho&Barca írta:m1-en pedig remélem Palik visszatér. :D
ezek szerint az M1 adja a f-1et??? erről még nem tudok semmit... kicsit lemaradtam a tájékozottságban :oops:

Amúgy nagyon csalódott voltam a futam, vége miatt... Ugyanis 98 óta vagyok "jelen" a forma1-ben, és azóta a Ferrari a favorit... Bár abban a 2 évben a Mika Hakkinen által fémjelzett Mclaren megvert minket...
Alonso a lágy keverékkel valami iszonyt jó volt... kicsit meg is lepődtem hogy ugye annak tudatában, hogy a Mclarenektől is fényévre voltunk, nem beszélve a rb-ról, igen csak jól muzsikált Alo Ferrarija... de aztán jött megint a közepes keményebb keverékű abroncs, és a Ferrari szó szerint megszünt létezni... és ha jól tudom nem volt jó Alonsó kers rendszere sem... Csak egy kicsit kéne jobb autó mondjuk olyan ami a keményebb keverékű gumikkal is jól működik... Alonso többet érdemelne... dühít h ilyen gyengék vagyunk.. pláne amikor a Társaságomban mindenki RB-MClaren szimpatizáns, és csak azt hallom hol van Alonso??? (meg a gúnyos nevetés) remélem jövőre jobbak leszünk!!!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.11.29. 09:22:54

„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.11.28. 20:16:09

http://formula1.nso.hu/f1/f1-hamilton-m ... zt-2106835

Úgy tűnik Hami és Massa elásták a csatabárdot,tiszta lappal kezdik jövőre. (...elölről? :P :D )
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2011.11.27. 23:23:04

Jó, ogy vége ennek a szezonnak, mert ha még folyt volna, lehet hogy a versenyzők fele visszavonul, mert kb. értelmetlen volt idén versenyezniük.
Remélem a 2012-es év sokkal kiegyenlítettebb lesz és a merci is egy ütős kis csomaggal drukkol elő, amivel dobogón lesznek majd.

Az rtl pedig hozta a formáját, 10 évet így 3 mondatban lezárni.. érdekes.. szerintem megért volna egy misét, legalább egy összeállítást, illetve a szakértőktől, akik már az ős idők óta ott ülnek hétvégente, legalább 1-1 mondatot.. :? m1-en pedig remélem Palik visszatér. :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.11.27. 23:19:06

miihii írta:
ozsimiki írta:Amit még meg akartam jegyezni,csak elfelejtettem:

szégyen,hogy egy 10éves közvetítés sorozatot úgy zárnak le,hogy még csak a stúdiót sem kapcsolják, hogy megadják a módját, köszönetet mondjanak esetleg a nézőknek is, a szakértők is elmondják az élményeiket, stb. Mivel rohannak a híradó miatt, biztos számos ember élete lett volna rosszabb,ha 5 perccel később kezdődik a híradó.
A futam után egyből vége is lett?Az szép.Az időmérő után is gyorsan elkapcsoltak,mert jött az X faktor bemelegítése,meg a híradó meg az X faktor :D

A futamról semmit sem írok,mert nem láttam.

A szezonról:
Grat Vettelnek,grat a RB-nak,szép volt Button,több kell Hami.
Majd jövőre... :lol:
makogott még vmit Czollner, ő elköszönt, pódiumot még mutatták, aztán ennyi. + ő mondta,h vége meg minden, de hát na.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.27. 22:47:50

Jöjjön Kimi és Kubica, és akkor én leszek a legboldogabb :)
Button szerintem nagyon jó volt az idén, bár nem nyújtott stabil teljesítményt. Nagy körbeverések jellemezték a szezont, meg Hamilton és Massa ökörségei.
Na mindegy, szép volt Button!
"And my heart will leave you never."
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.11.27. 22:39:46

ozsimiki írta:Amit még meg akartam jegyezni,csak elfelejtettem:

szégyen,hogy egy 10éves közvetítés sorozatot úgy zárnak le,hogy még csak a stúdiót sem kapcsolják, hogy megadják a módját, köszönetet mondjanak esetleg a nézőknek is, a szakértők is elmondják az élményeiket, stb. Mivel rohannak a híradó miatt, biztos számos ember élete lett volna rosszabb,ha 5 perccel később kezdődik a híradó.
A futam után egyből vége is lett?Az szép.Az időmérő után is gyorsan elkapcsoltak,mert jött az X faktor bemelegítése,meg a híradó meg az X faktor :D

A futamról semmit sem írok,mert nem láttam.

A szezonról:
Grat Vettelnek,grat a RB-nak,szép volt Button,több kell Hami.
Majd jövőre... :lol:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
socio66

2011.11.27. 21:40:32

szinte alulmúlhatatlanul pocsék szezon volt,az egyetlen pozitívum hogy vége van.
a két éve tartó red bull uralom engem már nagyon kikészít,vettel-el kiegészítve pedig végképp 'pazar' a csomag.
csak reménykedni tudok hogy jövőre összekapják magukat a nagy múltú csapatok és rövidre zárják ezt az energiaital-korszakot.
remélem hogy egy-két pilótacsere is lesz,illetve kimit is várom vissza jövőre.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.11.27. 20:41:28

Amit még meg akartam jegyezni,csak elfelejtettem:

szégyen,hogy egy 10éves közvetítés sorozatot úgy zárnak le,hogy még csak a stúdiót sem kapcsolják, hogy megadják a módját, köszönetet mondjanak esetleg a nézőknek is, a szakértők is elmondják az élményeiket, stb. Mivel rohannak a híradó miatt, biztos számos ember élete lett volna rosszabb,ha 5 perccel később kezdődik a híradó.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.11.27. 20:20:55

Ahhoz képest, hogy nem esett, a szezonhoz viszonyítva nem számított rossz futamnak.
Vettel ezt is simán nyerte volna, ha nincs az a váltóhiba. Szerintem Vettellel nem csinálják meg, hogy utasítják csak ok nélkül a pozíciócserére. Fordítva igen, igaz bármi elképzelhető. Attól függetlenül ha igaz volt, még elromlani is "jobban" tud az RB, így is gyorsabb volt szinte mindenkinél, ráadásul végigbírta, míg Hamilton alatt lassú is volt a gép (nem véletlen, hogy nem tudta megelőzni a jóval frissebb gumikon Massát), meg hamar meg is adta magát.
Webber ha nem is erőből nyert, de az évben talán a legjobb versenye volt.
Button is mindent megtett.
Alonsótól származott a verseny legszebb jelenete, ahogy megelőzte Buttont. A visszaelőzés a verseny végén már nem volt olyan látványos.
Massa nem mutatott túl sokat, kétszer cikázva védekezett Hamiltonnal szemben.
Sutil az utóbbi versenyeken jó formában volt, ha nem jönne össze neki jövőre, hiányozna a mezőnyből.

A szezonról:

Picit örülök is neki, hogy véget ért. Kb. 20 éve követem, de ez volt a legrosszabb szezon amit láttam. Nem csak az első hely egyértelműsége miatt, de a többi is szinte kiosztott volt. A két Renault-s dobogón kívül lényegében egész szezonban 5 pilóta harcolt az első három helyért, ami nagyon kevés és a 3 élcsapat után is mindig Merci, a többiek csak az utolsó pár pontszerző helyért küzdöttek. Pl. a 3. legjobb kocsival Massa dobogóra sem állhatott, de olyan kvalitású versenyzők, mint Schumacher és Rosberg a 4. autóval dobogó közelben sem nagyon voltak. A futamok nagy része is unalmas volt, pár kivétellel.
Régebben ellene voltam, de most már támogatnám a dupla futam ötletét, hogy a második futamon az első tíz fordított sorrendben indulna, 8 kapna pontot, de kevesebbet.

Vettel idén nagyon magabiztos volt, egy-két apróbb hibát követett csak el, ilyet eddig még talán Schumachertől sem láthattunk.
Button és Alonso volt még a két nagyon jól teljesítő pilóta, ők hárman kihoztak szinte mindent, amit lehetett.
Most jöjjön az a 3 pilóta, akik karrierjük legrosszabb szezonját produkálták:
Webber tavaly és előtte gyengébb kocsival is nyert futamokat és jól teljesített, most egy sokkal erősebb autóval egy győzelem jött össze, az is tudjuk hogyan. Ennél ő jobb pilóta, remélem jövőre összeszedi magát.
Massa lényegében semmit nem csinált, ha nem ütközik Hamiltonnal annyiszor, észre sem vesszük.
Hamiltonnak ez jó tanulóév lehetett. A tempóját sem éreztem mindig az igazinak, voltak jó futamai, de nagyon hullámzó volt a teljesítménye és a szerencse sem állt mellette. Több, mint tíz ütközése volt, amiben fele-fele arányban volt a hibás és volt 1-2 amit én versenybalesetnek minősítettem volna (pl. Massát sem büntettem volna a múltkoriért, úgy ahogy most sem Sennát).

Jövőre mindenképpen izgalmasabb szezont, futamokat és kisebb különbségeket szeretnék az autók között.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
krumplibogár
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.10.30. 22:21:47

2011.11.27. 20:17:14

Aha váltóhiba...ez csak szerintem kamu?Ha nem akkor sorry de ha igen akkor ez elég szánalmas volt....
Azt megnéztem volna hogy Massa és Hami mit csinál egymással ha nem esik ki Hamilton.
Button megint jót ment.
Alonso..szegény gondolom jobban örült volna ha 10 körrel kevesebb a verseny.Az elején szépet előzött a végén meg sokat nem tehetett
én kicsi Sennának nagyon drukkolok de mindig elront valamit...
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2011.11.27. 19:19:57

Kralo írta: Vettel Red Bull tökéletes csomag, kisebb meglepetésre Webber most csak hajszálra volt tőle, reméljük nem lesz holnap könyöradomány.
Vérprofin megoldották. Váltóhiba. :D


Az elejérõl lemaradtam,de Senna bizonyított. Csomagolhat.
Amit láttam,unalmas volt. Méltó befejezése a szezonnak.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.11.27. 17:18:04

Sajnos a pénz már ahhoz is elég,h egy legendás nevet egyre jobban piszkosítson.

Mert ez a Senna gyerek más miatt nem hiszem,h a mezőnyben lehetne :roll:

Mind1, Brazíliában már futott Schumi parádésat defekt után. Igaz,most erre nem sok jel mutat, kis eső érkezhetne.

szerk:

Vettelnek váltóhiba, ebből sem lesz győzelem így valószínű. Azért az utolsó két verseny összefoglalta az egész tavalyi évet jóformán. De ennyi baj legyen, idén bőven belefért, tavaly meg hajszálon függött.

szerk2:

1.Webber: igazából nincs sok mindenhez gratulálnom, az,h kihozta amit (ő) tud a kocsi(ból), nem nagy kunszt, győzelemhez nem lett volna elég. Persze technikai sport, ilyen megesik.

2.Vettel: nagyon azért nem kell szomorkodnia, bár akármióta VB,rekordok, stb, egyetlen PROFI sportoló sem örül,amikor nyerő helyzetből önhibáján kívül kell megelégedni rosszabb hellyel,kieséssel. (utcsó kettő verseny) Szerintem ezen nem kell értetlenkedni, aki megtenné, gondoljon bele ha a saját kedvence van ilyen szituban, ő örülne e neki? Mármint maga a kedvence. Nagyon szép év volt, respekt,és hasonló folytatást!

3.Button: VitoZoli! Le a kalappal az éves teljesítménye előtt, ő úgy érzem felülmúlta magát, míg sokan pedig alúl (Hamilton,Webber,Massa), ő volt legméltóbb kihívója a világbajnoknak.

4.Alonso: többet nem tud a gépe, örülhet Ő is és a Ferrari is a Silverstoni bónusznak. Stabil teljesítményt nyújtott, Massa felnőhetne, mert jóval kisebb kettejük közt a különbség,mint ami két éve mutatkozik. Persze Massa lehet már sosem lesz a régi.


Schumi versenyét megpecsélte kis Senna, felejtős év ez, örülök azért,mert volt pár kiemelkedő teljesítménye ezzel a gyér géppel,és versenyeket tekintve nincs miért meghunyászkodnia Rosberghez képest.

Jövőre dobogó esélyes Mercit szeretnék!

ponttáblát nézve nem voltak nagy izgalmak,de volt elég sok jó verseny.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.11.27. 17:07:12

Szokásos jó Ferrari rajt, Lewis így csak 5ik....
Ilyenkor szokott a mezőnyben szenvedni majd a boxban valami történik, s összeakaszkadik Massával a pályán :lol:
És akkor megint tudunk egy jó darabig "vitatkozni" Lewis vezetési habitusáról :lol:
Remélem amit írtam nem fog megtörténni, de ez az év sajnos a leírtak szerint ment....
Na GO LEWIS
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése