Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.10. 18:27:50

Kralo írta: Írhatnék Alonso győzelméről is, de az kevésbé lenne ilyen terjedelmes.
Szép volt, világbajnokhoz méltó volt. A Hamiltonnal folytatott csatája volt a verseny csúcspontja, amikor tudta, hogy nem érdemes harcolnia Hamiltonnal, mert a saját gumijai később működnek majd optimálisan, és várhatóan Hamilton leharcolja addigra az övéit. Végül pedig visszaelőzte, hiába tartotta a vállát Hamilton, fantasztikus volt.
Khm khm, azért nem adta Alonso olyan könnyen a bőrét, mikor Lewis szépen megelőzte!Nem érzem, hogy tudatos taktikai lépés volt a Ferraritól!Megérdemelt a spanyol győzelme, hétről-hétre tapadt a RB-ra, most beérett a sok munkának a gyümölcse, még ha ehhez döntően kellett a RB-k egy körben mutatott "zsenialitása"!

off:Ozsi te be vagy tépve?Mindenkihez beleszerkesztesz, mindenhova smiley a vége, és most szerintem is elfogultsággal beszélsz!
Illetve kösz a linket :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.07.10. 18:13:35

ozsimiki írta:Nyilatkozatok után mindig okosabbak leszünk:

http://www.f1hirek.hu/f1/20110710-f1-we ... asara.html

szóval egyrészről:

A RedBull kb úgy nyilatkozott (Horner)ahogy gondoltam. Mint most kiderült,már jóval korábban mint az utolsó 1-2 kör, (5-6),így még a támadásokat sem várták meg--> ez -bár szabályos- szerintem is rossz.

másrészről: Vettel úgy maradt Webber előtt,hogy utóbbi minden beleadva támadta, szóval előbbi érdeme, nem a csapaté.

1-1

szerk:

Alonso nyilatkozata:

http://f1gp.hu/hirek/2011-07-10/Alonso- ... -csapatnak

szóval azért jelentős segítséget nyújthatott nekik a diffúzor tiltás, meglátjuk következő versenytől mi lesz. lesz e tiltás, ha igen,akkor mit tud pl a McLaren.
Ezt láttuk mi is, hogy próbálkozott Webber, de nem tudott előzni, ebből az új információ csupán az, hogy már előtte is szóltak rá és őt nem érdekelte.
A második részhez: láthattuk mit tud a McLaren, nem sokat.

igen láthattuk,de ennek ellenére még is a csapatnak tudták be páran Vettel 2.helyét....ezért ténylegesítettem,h a német érdeme :D Ozsi
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.07.10. 18:09:28

Végre Alonso is nyert futamot... most már akár vissza is hozhatják a difúzor ügyet... szerintem ugyanis nem kizárólag ennek köszönhetik a nagy előrelépést, hanem annak is h a fejlesztések amiket errea gp-re hoztak, jól működött... persze nyilvánvaló a diffuzor szerepe, de jövünk.... Forza Ferrari... Víva Fernandó!!!


a ferrari overall uján is ott díszeleg az Unicef felirat... én ezt most vettem csak észre... ők is fizetnek az alapítványnak???
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.10. 17:49:17

Nyilatkozatok után mindig okosabbak leszünk:

http://www.f1hirek.hu/f1/20110710-f1-we ... asara.html

szóval egyrészről:

A RedBull kb úgy nyilatkozott (Horner)ahogy gondoltam. Mint most kiderült,már jóval korábban mint az utolsó 1-2 kör, (5-6),így még a támadásokat sem várták meg--> ez -bár szabályos- szerintem is rossz.

másrészről: Vettel úgy maradt Webber előtt,hogy utóbbi minden beleadva támadta, szóval előbbi érdeme, nem a csapaté.

1-1

szerk:

Alonso nyilatkozata:

http://f1gp.hu/hirek/2011-07-10/Alonso- ... -csapatnak

szóval azért jelentős segítséget nyújthatott nekik a diffúzor tiltás, meglátjuk következő versenytől mi lesz. lesz e tiltás, ha igen,akkor mit tud pl a McLaren.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.07.10. 17:22:46

ozsimiki írta:Vito!

Vettelnek sok köze nem volt a csapat rádióhoz. Így max a RedBullt védtem, de csupán a szempontjukat inkább. És nem 3 pont miatt,hanem mint írtam 33 miatt.

Nevezzétek sportszerűtlennek akkor az utolsó körben, felőlem. Az meg nem hiszem,h ártana itt,ha nem csak az egyik oldal érvelését lehetne olvasni (fúj piszkos bikák, szerencsés Vettel,) hanem a másikét is, amit én,és páran leírunk. Jelen esetben leírtam,h SZERINTEM miért dönthetett így a RedBull, mint csapat. Azt,h ezt nem érted, hát, na. Én a fikázások mértékét,és sokszor oda nem illőségét nem értem. Általában lesz mindig valaki aki nem ért vmit, vmikor semmit se :D

szép napot Zoltán.
Erről beszéltem
neked is Miki!

Véletlen volt,elnézést!
Íme ami majdnem eltűnt, elemezzétek:) Ozsi
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.07.10. 17:17:37

Összességében boldogok lehetnek az Alonso meg Vettel drukkerek is, előbbi végre nyert utóbbi meg tovább növelte előnyét.
Ezzel a DRS meg KERS dologgal én sohasem fogok megbarátkozni, hogy valaki ilyen segédletekkel előzzön, de megértem hogy a látvány miatt kell a több előzés. Már csak SPM fokozat kellene. :)
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.10. 17:12:23

Vito!

Vettelnek sok köze nem volt a csapat rádióhoz. Így max a RedBullt védtem, de csupán a szempontjukat inkább. És nem 3 pont miatt,hanem mint írtam 33 miatt.

Nevezzétek sportszerűtlennek akkor az utolsó körben, felőlem. Az meg nem hiszem,h ártana itt,ha nem csak az egyik oldal érvelését lehetne olvasni (fúj piszkos bikák, szerencsés Vettel,) hanem a másikét is, amit én,és páran leírunk. Jelen esetben leírtam,h SZERINTEM miért dönthetett így a RedBull, mint csapat. Azt,h ezt nem érted, hát, na. Én a fikázások mértékét,és sokszor oda nem illőségét nem értem. Általában lesz mindig valaki aki nem ért vmit, vmikor semmit se :D

szép napot Zoltán.

szerk: ismételten elnézésedet kérve: azt mire alapozod,h meglehetett volna Butonnak a dobogó? mi utalt rá? elég érdekes feltételezés.
Szerintem majd ha kap Schumacheréhez hasonlóan túlzó büntetést vmikor egy tettéért,akkor lesz egálban. Most nem a versenybírák egyenlítették ki Kanadai hibáikat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2011.07.10. 17:36:02-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.07.10. 17:07:56

ozsimiki írta:
Kralo írta:TO volt, 3 pont miatt, 80 pontos előnynél!!
Ilyen TO-t Schumi óta nem éltünk meg. Szégyen ez a Red Bullra nézve.

Fel lehet hozni a tavalyi Alonso-Massa esetet, de ott a csapatnak muszáj volt meghúznia, hogy Alonsot csatába küldhessék a vb címért.

Örülök Alonso győzelmének, és hogy a Ferrari futamról-futamra jobb.
Csak,h pont,h nem 3 pont miatt volt, hanem 33miatt, mert Vettel nem engedte el Webbert, aki támadta őt, bármi lehetett volna az utolsó körben, ütközés is.

Szerintem szégyen akkor lett volna ha futam közben mondják ezt. Utolsó körben miért kockáztassák a megnyugtató előnyt? azért laza 25pontot hozott volna rajta Alo, több mint 10et Hamilton,stb,stb,stb. ha ott kiesnek,vagy kiesik. Márpedig Vettel nem engedte volna el, ez kiderült a TÁMADÁSOKból amit Webber megpróbált, majd az utolsó körben leállították.

Nagy szégyen:D Egy olyan sportban ahol egy pontot se kap senki ajándékba (kivétel....őőő, pszt:D) ,meglepő,h nem ugrasztják egymásnak a final lapban a srácokat.

bár látom milyen szép magyarázattal szolgáltál,h a tavalyi Massa-Alo miért is nem volt gáz :D ennek kapcsán: RedBullnak muszáj volt meghúznia, hogy maradjon az előny,és a konstruktőriben biztosan növeljék azt. egyszerű ez.
miért kell állandóan és néha elvtelenül védened az igazad és a kedvenceid??
TO volt? igen!
etikus-sportszerű(cirka 80 pont előnynél)? nem!

ahelyett, hogy csendben elintéznéd egy: "szerintem sem volt sportszerű, de a RED Bull parázik és biztosra akar menni" helyett mindenféle csavart és fifikát bevetve akarod védeni a védhetetlent.

Vettel szerintem a baki nélkül is lazán meg lett volna alonsonak, ahhoz képest, hogy ez egy red bull pálya volt, a ferrari (az alonso-s) sokkal gyorsabb volt náluk. Buttonnal jól elbánt a szerelő, a dobogó második két foka meg lehetett volna neki is. legalább most visszakapta a kanadai cuccot és egálban van.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2011.07.10. 16:58:19

Helyesbítek: Vettel utolsó etapjában kevés volt, az autójának köszönhetően, ami gondoltam nyilvánvaló volt utánaolvasás nélkül is. Ennek tükrében sem azon a 3 ponton kellett volna marakodniuk, és a csapatnak közbeszólnia.

Írhatnék Alonso győzelméről is, de az kevésbé lenne ilyen terjedelmes.
Szép volt, világbajnokhoz méltó volt. A Hamiltonnal folytatott csatája volt a verseny csúcspontja, amikor tudta, hogy nem érdemes harcolnia Hamiltonnal, mert a saját gumijai később működnek majd optimálisan, és várhatóan Hamilton leharcolja addigra az övéit. Végül pedig visszaelőzte, hiába tartotta a vállát Hamilton, fantasztikus volt.
Ennyi. A későbbiekben várnék, még egy-két győzelmet, de a Red Bull időmérős fölénye miatt továbbra sem látok esélyt polera.
A vb címről meg nem is beszélek, nincs értelme.

Amúgy tetszett a futam, volt esemény bőven.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.07.10. 16:51:03

ozsimiki írta:Scooby!

Fogalmazz úgy inkább,h ezen a versenyen az utolsó pár körben, a KERS problémákkal küzdő Vettelel szemben lenne esélye Webbernek,mert amúgy úgy bucira van verve,ahogy kell. Csak nézzük ezt a versenyt, Vettel gondjáig,hol volt hozzá Webber? Lerajtolta,majd simán elment tőle, és végig előtte is volt.

Szóval a "de lassabb" is, sokkal többet nyom a latba,mint az,h 2.számú, vagy sem. Nagyon tré kocsival nem lehet időmérőn se gyorsabb Vettelnél, ennyit arról,h rosszabb kocsit kapna.

Itt csak akkor lehet bárkinek sansza, ha Vettel ezentúl nem fog kicsit sem gondolkodni verseny közben, vagy mostantól mindig elrontják a boxát ,ahogy ezt most tették.
Azért írtam Webbert, mert neki van egyedül olyan kocsija, amivel meg lehetne fogni Vettelt, csak ehhez jobb pilóta kellene nem ő. Itt Webber csak a név, aki a másik RB-ben ül, a lényeg a másik RB-n van. Ezért is nem Alonsót vagy Hamiltont említettem, akik sokkal jobb pilóták, mint Webber. Nem azt írtam, hogy a 2. számú többet nyomna a latba, sőt az elég csekély, úgyhogy ezt felesleges volt szóvá tenni, mert nem azt mondtam, hogy azért lassabb, mert 2. számú. Akkor értettem volna ezt a reagálást, így nem.

pedig könnyű:

több okot írtál, leírtam,h melyik a nagyobb "gond", nem írtam,h te arra fogod,h 2.számú.
ennyi erővel neked is felesleges volt belevenni a mondandódba,h 2.számú pilóta, hiszen ugye nem amiatt tart ott, ahol. Ozsi
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2011.07.10. 16:50:34

Amúgy nem tudom ki h van vele de nekem kezd baromira elegem lenni ebből.Az FIA minden egyes szirszrért már adja a stop and go büntetéseket, hát miről szól az F1 nem a versenyzésről?Nem vagyok Hamilton-fan de ő legalább megy előre,előz,akciózik úgy mint Kob.Teljesen unalmassá teszi az FIA az egészet.Az pedig, h visszatérnek a turbómotorok az kész vicc.Nem értem, miért kell visszamenni a '80.-as évekbe.Úgy volt jó az F1 ahogy volt 2008.-ban most midnen egyes hülyeségért büntetés jár, minden hétvégén szabályváltoztatás.

Ezt nevezik Forma 1.-nek?A királykategóriának?Lassan egy Halálosabb Irambanban több izgalom lesz mint ott..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barca_10 2011.07.10. 16:58:42-kor.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.10. 16:40:47

Kralo írta:
ozsimiki írta:Vettel akkor kockáztatott volna,ha Webber már mellette van,és akkor se engedi el. Viszont a csapat nem akarta megrizikózni,h ez előforduljon az utolsó körben (Webber befér vhogy Vettel mellé) és kiderüljön,h Seb elengedi e,vagy kardoskodik.

...rizsa...

Arról meg,h Vettel mennyire lett (mert tavaly még voltak esetek ahol nem volt az teljesen) érett, olvass sajtót, szakvéleményeket, ha én nem győzlek meg.
Tehát a saját csapata, és még Te sem bízol benne, ha már rizikónak vélitek.
Vettel utolsó etapjában kevés volt, Webber gyorsabb volt, ha érett és számolgat fejben, akkor előzékenyebb Webberrel szemben, de ezt nem hittétek el róla.
A rizikó csaknem a tavalyi török nagydíjról való?
Ismétlem: Te itt most azt pedzegeted, hogy rizikós Vettelt megelőzni csapattársként, még akkor is, ha ő jóval lassabb.

Tavaly voltak esetek, mert nem volt ilyen kiba, vagy bika nagy előnye a szárnyas autóknak. Idén még lehetősége sem volt nagyon bizonyítani, innentől kezdve nem érdekel semmilyen sajtó, és a vélemények sem.

Továbbá úgy tűnik nem csak engem kell meggyőznöd tehetségéről, hanem saját magadat is.
Te bolond vagy:D magamat? azért mert megpróbálom a csapat döntését reálisan megindokolni? Csapat szemszögéből néztem, és elsősorban Webbertől féltem,nem attól,h Vettel húzna meg vmi hülyeséget. Gondolom Vettel képességei rosszak,amikor ki tudta védekezni azt a pár támadást,mielőtt rászóltak Webberre...

Nekem meg úgy tűnik,h annak ellenére,h végre nyert a kedvenced, teljesen másról írsz, mert Vettel,v bikák fikázása már nagyobb örömet okoz neked, mint Alo győzelmei.

Vettel utolsó etapjában nem maga Vettel volt kevés, olvass ismét utána. Amúgy meg te vagy nagyon fura, a pár évvel ezelőtti önmagadhoz képest. Még Schumi ellenében sem írtál ennyire elfogult dolgokat.

Utolsó körben meg még egy lekörözés is lehet rizikós, nem pedig egy olyan előzési kísérlet,ami pozícióért megy.

Magamat meg arról kell már meggyőznöm,hogy veled mi a szitu, feltörték a fiókod vagy mi?:D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2011.07.10. 16:33:29

ozsimiki írta:Vettel akkor kockáztatott volna,ha Webber már mellette van,és akkor se engedi el. Viszont a csapat nem akarta megrizikózni,h ez előforduljon az utolsó körben (Webber befér vhogy Vettel mellé) és kiderüljön,h Seb elengedi e,vagy kardoskodik.

...rizsa...

Arról meg,h Vettel mennyire lett (mert tavaly még voltak esetek ahol nem volt az teljesen) érett, olvass sajtót, szakvéleményeket, ha én nem győzlek meg.
Tehát a saját csapata, és még Te sem bízol benne, ha már rizikónak vélitek.
Vettel utolsó etapjában kevés volt, Webber gyorsabb volt, ha érett és számolgat fejben, akkor előzékenyebb Webberrel szemben, de ezt nem hittétek el róla.
A rizikó csaknem a tavalyi török nagydíjról való?
Ismétlem: Te itt most azt pedzegeted, hogy rizikós Vettelt megelőzni csapattársként, még akkor is, ha ő jóval lassabb.

Tavaly voltak esetek, mert nem volt ilyen kiba, vagy bika nagy előnye a szárnyas autóknak. Idén még lehetősége sem volt nagyon bizonyítani, innentől kezdve nem érdekel semmilyen sajtó, és a vélemények sem.

Továbbá úgy tűnik nem csak engem kell meggyőznöd tehetségéről, hanem saját magadat is.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.10. 16:32:42

Scooby!

Fogalmazz úgy inkább,h ezen a versenyen az utolsó pár körben, a KERS problémákkal küzdő Vettelel szemben lenne esélye Webbernek,mert amúgy úgy bucira van verve,ahogy kell. Csak nézzük ezt a versenyt, Vettel gondjáig,hol volt hozzá Webber? Lerajtolta,majd simán elment tőle, és végig előtte is volt.

Szóval a "de lassabb" is, sokkal többet nyom a latba,mint az,h 2.számú, vagy sem. Nagyon tré kocsival nem lehet időmérőn se gyorsabb Vettelnél, ennyit arról,h rosszabb kocsit kapna.

Itt csak akkor lehet bárkinek sansza, ha Vettel ezentúl nem fog kicsit sem gondolkodni verseny közben, vagy mostantól mindig elrontják a boxát ,ahogy ezt most tették.

Jah a következetességet meg hiányolom azoktól, akik mákozták -az amúgy is első helyen versenyző- Vettelt, ilyen olyan versenyeken.

1.időmérő: 33ezred dif, elered az eső, nem lesz sansza már javítani neki se, ha ilyenkor ő lett volna első helyen, jött volna a makk duma.

2.verseny: box hiba. mindezek engem nem hatnak meg, csak most nem jönnek azok elő a pech résszel,akik a mák résszel előjönnének 0,1másodperccel az események után :) de ha titkon magukba behúznak egy strigulát a mérleg másik oldalára is,akkor már jó :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2011.07.10. 16:23:09

A végén csak csinált valami szabálytalant megint Hamilton, pedig már csak egy kanyar volt vissza, de gondolom nagyon boldog lehetett, hogy az amúgy is gyenge kocsiból még vissza is kellett venni, kapjon büntetést, lényegtelen szinte 4. vagy 1-2 hellyel hátrébb végez. Az elején nagyon szépen ment, szép előzések, a jóval gyorsabb Vettel előtt bemutatott védekezés, mert azért ha okosan is csinálta Seb, hogy nem kockáztatott nagyot, azért próbálkozott rendesen, neki nincs is szüksége hazárdírozásra, mint például Hamiltonnak meg Schumachernek, aki szintén elég sok balesetet okoz idén, de Vettel is hasonlóan járna, ha ennyit kellene előzgetnie. Nekem is Button kanadai produkciója volt eszembe, hogy őt miért nem? Egyébként azok a hibák a boxban...
Alonso is szépet ment, Massát nagyon "elverte", és a box baki nélkül is meg lett volna neki, talán rá nem szóltak volna, hogy tartsa a távolságot.
Itt végül is csak 1 ember lenne veszélyes Vettelre, ő meg a távolságot tartó Webber, de lassabb is, meg 2. számú is, rajtjai katasztrófálisak, így nem kérdés ki nyer a végén.
Di Restának már kijárna egy szép eredmény. Webber helyén megnézném mit tudna.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.10. 16:20:01

Vettel akkor kockáztatott volna,ha Webber már mellette van,és akkor se engedi el. Viszont a csapat nem akarta megrizikózni,h ez előforduljon az utolsó körben (Webber befér vhogy Vettel mellé) és kiderüljön,h Seb elengedi e,vagy kardoskodik.

Schumis Ferraris eset Ausztriában az tényleg szégyen volt, és senki se akarta csak Todt. Mert Schumi se várta el,sőt az utána lévő gesztusok is egyértelműen mutatták,h mi a véleménye arról.

Továbbá ott Barichellon kívül senkinek se lett volna sansza, őt meg lazább napjain is verte 10ből 9szer,így érthetetlen döntés volt.

Itt azért nem azonos kocsiban szereplő (Alonso) növelte volna mélyen az esélyeit,ha összeér a két kocsi.

nah de sajnos tudom miért írsz, holott te is ugyanannyira vágod,miért érthető a Red Bull döntése ebben a szituációban.(utolsó kör, baleset nélkül megnyugtató pontmennyiség, pozició,stb)

Arról meg,h Vettel mennyire lett (mert tavaly még voltak esetek ahol nem volt az teljesen) érett, olvass sajtót, szakvéleményeket, ha én nem győzlek meg.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2011.07.10. 16:14:29

ozsimiki írta:
Kralo írta:TO volt, 3 pont miatt, 80 pontos előnynél!!
Ilyen TO-t Schumi óta nem éltünk meg. Szégyen ez a Red Bullra nézve.

Fel lehet hozni a tavalyi Alonso-Massa esetet, de ott a csapatnak muszáj volt meghúznia, hogy Alonsot csatába küldhessék a vb címért.

Örülök Alonso győzelmének, és hogy a Ferrari futamról-futamra jobb.
Csak,h pont,h nem 3 pont miatt volt, hanem 33miatt, mert Vettel nem engedte el Webbert, aki támadta őt, bármi lehetett volna az utolsó körben, ütközés is.

Szerintem szégyen akkor lett volna ha futam közben mondják ezt. Utolsó körben miért kockáztassák a megnyugtató előnyt? azért laza 25pontot hozott volna rajta Alo, több mint 18at Hamilton,stb,stb,stb. ha ott kiesnek,vagy kiesik. Márpedig Vettel nem engedte volna el, ez kiderült a TÁMADÁSOKból amit Webber megpróbált, majd az utolsó körben leállították.

Nagy szégyen:D Egy olyan sportban ahol egy pontot se kap senki ajándékba (kivétel....őőő, pszt:D) ,meglepő,h nem ugrasztják egymásnak a final lapban a srácokat.

bár látom milyen szép magyarázattal szolgáltál,h a tavalyi Massa-Alo miért is nem volt gáz :D ennek kapcsán: RedBullnak muszáj volt meghúznia, hogy maradjon az előny,és a konstruktőriben biztosan növeljék azt. egyszerű ez.
Tehát Vettel mégsem egy érett világbajnokhoz méltó versenyző? Képes az utolsó körben úgy védekezni, hogy kockáztassa a hatalmas előnyét, ráadásra pont a csapattársa ellenében, aki amúgy sem lehet vb?

Ha ez így van, akkor Hamilton ellen is mindent megtett, csak hát ennyire futotta...

Magyarázatra: ez az, hogy nekik nem volt muszáj belenyúlni.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.10. 16:05:37

Kralo írta:TO volt, 3 pont miatt, 80 pontos előnynél!!
Ilyen TO-t Schumi óta nem éltünk meg. Szégyen ez a Red Bullra nézve.

Fel lehet hozni a tavalyi Alonso-Massa esetet, de ott a csapatnak muszáj volt meghúznia, hogy Alonsot csatába küldhessék a vb címért.

Örülök Alonso győzelmének, és hogy a Ferrari futamról-futamra jobb.
Csak,h pont,h nem 3 pont miatt volt, hanem 33miatt, mert Vettel nem engedte el Webbert, aki támadta őt, bármi lehetett volna az utolsó körben, ütközés is.

Szerintem szégyen akkor lett volna ha futam közben mondják ezt. Utolsó körben miért kockáztassák a megnyugtató előnyt? azért laza 25pontot hozott volna rajta Alo, több mint 10et Hamilton,stb,stb,stb. ha ott kiesnek,vagy kiesik. Márpedig Vettel nem engedte volna el, ez kiderült a TÁMADÁSOKból amit Webber megpróbált, majd az utolsó körben leállították.

Nagy szégyen:D Egy olyan sportban ahol egy pontot se kap senki ajándékba (kivétel....őőő, pszt:D) ,meglepő,h nem ugrasztják egymásnak a final lapban a srácokat.

bár látom milyen szép magyarázattal szolgáltál,h a tavalyi Massa-Alo miért is nem volt gáz :D ennek kapcsán: RedBullnak muszáj volt meghúznia, hogy maradjon az előny,és a konstruktőriben biztosan növeljék azt. egyszerű ez.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2011.07.10. 16:00:44

TO volt, 3 pont miatt, 80 pontos előnynél!!
Ilyen TO-t Schumi óta nem éltünk meg. Szégyen ez a Red Bullra nézve.

Fel lehet hozni a tavalyi Alonso-Massa esetet, de ott a csapatnak muszáj volt meghúznia, hogy Alonsot csatába küldhessék a vb címért.

Örülök Alonso győzelmének, és hogy a Ferrari futamról-futamra jobb.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.10. 16:00:40

Kapóra jött nekik, hogy az utolsó körbe érte be Vettelt. Ha ez 5-6 körrel előtte történik, nehezebb lett volna kimagyarázni, hogy ne előzze meg. :lol: Bár lehet mondták volna neki, hogy kifogy a benzine vegyen vissza. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ab1daL 2011.07.10. 16:02:28-kor.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.10. 15:59:57

Bob_Marley írta:Akkor le vagyok maradva, egy csöppet :shock: Nehéz követni a dolgokat, miután hétvégén belül is változnak a szabályok.....
már év eleje óta 100%,hogy ismételten szabályos...

http://idealisiv.blog.nepsport.hu/archi ... _csak_mts/

ez meg egy érdekes írás róla.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.10. 15:54:04

Akkor le vagyok maradva, egy csöppet :shock: Nehéz követni a dolgokat, miután hétvégén belül is változnak a szabályok.....
Kép
Kép
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.07.10. 15:52:30

Bob_Marley írta:
ozsimiki írta: Nincs ebben semmi különös, nem hülyék,hogy esetleg kilökjék egymást. 1-2 körrel a vége előtt. Tanultak a tavalyi török nagydíjból.

Tavaly ennél jóval cifrább volt a Ferrarinál (Felipe, Alonso gyorsabb nálad :D:D:D) és ott helycseréről volt szó, itt csak tartásról. Jah és én meg úgy láttam,hogy Webber támadta többször is, miután párat visszavert, utána szóltak,hogy nem kellene laza 33pontot elbukni, egyéni állásról nem is beszélve. Teljesen érthető.
Ozsi azért csapatutasítás, mert kedvez a csapatnak!Nyilván nem fognak kockáztatni, hogy esetleg kiessen 2 kocsijuk!De ettől függetlenül egyértelműen utasítás volt, innentől kezdve büntetés jár érte!Még ha fordított is volt az eset, mert nem előzésre biztatták, hanem pont fordítva :lol:
Ezen nagyon magyarázni nincs mit.
Bob le vagy maradva csöppet :) már egy ideje SZABAD a csapatutasítás, így ha valaki él vele, no problemo. Azt hiszem pont Massa-Alo után engedték meg,vagy ez év elejétől, nem tudom pontosan, de jelenleg szabad.

Amúgy meg ha szerintetek az utasítás előtt nem támadta őt Webber,akkor átkapcsoltatok a Tour-ra. Vettel nem engedte, így ha nem fogják vissza,akár még kettős kiesés is lehetett volna, csapat szemszögéből nem látom okát,hogy rossz döntésnek nevezzük ezt. Nem a 20.körben voltak,hanem az utolsó előttiben.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.10. 15:50:50

ozsimiki írta: Nincs ebben semmi különös, nem hülyék,hogy esetleg kilökjék egymást. 1-2 körrel a vége előtt. Tanultak a tavalyi török nagydíjból.

Tavaly ennél jóval cifrább volt a Ferrarinál (Felipe, Alonso gyorsabb nálad :D:D:D) és ott helycseréről volt szó, itt csak tartásról. Jah és én meg úgy láttam,hogy Webber támadta többször is, miután párat visszavert, utána szóltak,hogy nem kellene laza 33pontot elbukni, egyéni állásról nem is beszélve. Teljesen érthető.
Ozsi azért csapatutasítás, mert kedvez a csapatnak!Nyilván nem fognak kockáztatni, hogy esetleg kiessen 2 kocsijuk!De ettől függetlenül egyértelműen utasítás volt, innentől kezdve büntetés jár érte!Még ha fordított is volt az eset, mert nem előzésre biztatták, hanem pont fordítva :lol:
Ezen nagyon magyarázni nincs mit.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése