Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.05.09. 18:01:05

Vito, igazából nem szeretném felidegesíteni magam a semmin, Schumacher te is jól tudod, mekkora pilóta, ennek a kategóriának a mestere, várható volt, hogy javulni fog alatta, alattuk a vas. Rosberg kifogott egy béna hétvégét és? Hülkengerg mögött szenvedett, arról is Schumi tehet? Gondolom..

Futamhoz hozzátéve, volt amikor én is "bealudtam" úgymond. Ez a tankolásos szarság haza vágta az egész formula1-t.

Webber megcsinálta amit kb. 10/9 versenyző megcsinálna, ennek ellenére szinte biztos nem lesz vb. Ha az is lenne, RB-ben úgy se lesz helye.

Ferrari nem lépett valami sokat előre, mekivel egy szinten lehet, a Red Bullok mögött, ahogy Miki is írta.

Ferraiban ez a "kesztyű" igen nagy vicc.. bocsássatok meg, de a 21. században, lábbal meg kézzel irányítjuk a levegőt ilyen szinten? Röhögtem rajta.. egy kézzel bemenni 240-el kb a kanyarba.. van eszük akkor betiltják.

Schumi ma kihozta a kocsiból azt ami benne van, maxot. Nagyon szépen csinálta, Button nem talált fogást rajta, a sokkal gyorsabb kocsival..érdekes.. Biztos Hamilton előnyben részesítik a csapatban, hogy direkt kiszúrjanak a vb-vel.

Monacora se várok sok változást, max egy két szép feltartás, baleset fűszerezheti, előzés meg nulla, izgalom meg az utcai futam, ennyi.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.05.09. 17:13:53

Vito írta:. viszont az előbb leírtam a TÉNYeket, amikkel egyelőre nem tudok mit kezdeni, mert hirtelen TÚL NAGY a kontraszt.
Pedig annyira nem bonyolult hogy ne értsük ha figyelemmel követted az F1-et elpofázta Brawn és szinte a Mercedes összes mérnöke is hogy Schumachernek olyan meglátásai vannak mint senki másnak még mindig, gyakorlatilag erre építettek egy új cuccot ami nagy előrelépés a régi kocsihoz képest de nem olyan nagy a többi fejlesztéshez képest mivel 3 kocsi Ferrari,Mclaren,Red Bull alapvetően sokkal jobb koncepció mint a Mercedes ezért több potenciál is van abban a 3 autóban mint a Mercedes-ben. Ám ebben a Mercedesben is van még szufla , vb az úszott 100% mind2 pilótának.
A Button-Schumacher párharcban bármennyire is nagyon okosan csinálta Schumacher a két autó sebbesége között akkora volt a különbség hogy azt meg kellett volna Button-nak. Hamilton pölö megoldotta volna így vagy úgy ebben is biztos vagyok.
Plussz az F-csatorna nagyon faxául működik a Mclarennen, a Mercedes az egyenesben lassú volt mint a traktor lásd Rosberg-nek szélárnyékban sem sikerült , a kemény-lágy között nagyobb volt a különbség a Mercdes-en mint a Mclarennen.
Ezt így összevetve azért blamás a dolog , mondjuk a szememben nem mert tisztában vagyok Button képességeinek határaival.
Schumacher meg lehet bőven vb ha Brawn-nal ketten összehoznak egy jó gépet.
socio66

2010.05.09. 16:35:46

Te is sokat tettél hozzá,grat.
Ha nem tudnál belekötni a lényegtelen semmiségekbe,akkor reagálni sem tudnál.
A gumis dolgot arra értettem,hogy általában Hamilton gyilkolja a gumit, button meg ugye 'puhán vezet'. Ma ez pont fordítva volt,button volt jobban foglalkoztatva,ennek ellenére Hamilton gumija szállt el.
Ennyi. Borzasztóan alulmúltam magam.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.05.09. 16:33:27

ozsimiki írta:Tudom, Vito, tényleg érdekes, sőt beáldozzák a 2.helyen álló Nicot,hogy ne is lépjenek előre, csak Schumi menjen most jobban, aha, persze-persze :lol:

A kocsi jobb lett, Schumi pedig jobban érzi így, Nico is lenyilatkozta, hogy jobb a gép.

hogy miért nem léptek előre? talán mert a többiek is fejlesztettek :?: :roll:

Ha Schumi 1.versenyen nyert volna, akkor jönne a szöveg,h Nico lefeküdt, most,hogy a fejlesztések után számára (IS) kezelhetőbb és "megszokottabb" lett a gép, jön ez a rizsa...okés :D :lol:
nem Miki :D
nincs feltételezés és nincs ha. Sumi nem nyerte meg az első versenyét és én nem mondtam ilyet. viszont az előbb leírtam a TÉNYeket, amikkel egyelőre nem tudok mit kezdeni, mert hirtelen TÚL NAGY a kontraszt.
socio66 írta:Sokat tettél hozzá érdemben a témához.
Kit érdekel Hülkenberg meg Rosberg?
Rosbergről különben is megvan a véleményem,de hát a múltkor le lettem hülyézve,pedig..na mindegy.
Már amikor Schumi kijött a boxutcából,akkor töketlen volt button,simán meg kellett volna előznie. Hamilton meg is mutatta nem sokkal később Vettellel szemben,hogy hogyan is kell ezt.
Aztán pár körig üldözte reménytelenül,majd hagyta a fenébe.
Ez igen. És ő a világbajnok,a listavezető.
De én vagyok komolytalan,hogy ezen kiakadok.
hogy kit érdekel Rosi meg Hulk? engem sem, csak te Button szemére vetetted, hogy nem tudta megelőzni az öreget, én pedig megkérdeztem, hogy egyébként hányat előztek a Buttonnál sokkal tehetségesebb pilóták. hányat is :?:
aztán belekevertem az említett két pilótát csupán példaként (és jó példaként, mert egy olyan párost vettem elő, ahol 1sec/kör + friss lágy gumi a differencia a két pilóta között), mert általában példával szoktam érvelni, mert így talán kevésbé szubjektív a véleményem. Hamilton sem biztos, hogy elment volna Vettelnek, ha nem pont ott érik utol a Virgint. de tény, hogy a kisbetűs :? Button elaludt.
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2010.05.09. 16:25:03

socio66 írta:Persze nem neki durran el a gumi.
Ehhez grat. Azért neked is sikerül alul múlnod saját magad futamról futamra...

Meg az, hogy csak az ő nevét írod kisbetűvel... De ha ettől jobb lesz neked :lol:
socio66

2010.05.09. 16:18:35

Sokat tettél hozzá érdemben a témához.
Kit érdekel Hülkenberg meg Rosberg?
Rosbergről különben is megvan a véleményem,de hát a múltkor le lettem hülyézve,pedig..na mindegy.
Már amikor Schumi kijött a boxutcából,akkor töketlen volt button,simán meg kellett volna előznie. Hamilton meg is mutatta nem sokkal később Vettellel szemben,hogy hogyan is kell ezt.
Aztán pár körig üldözte reménytelenül,majd hagyta a fenébe.
Ez igen. És ő a világbajnok,a listavezető.
De én vagyok komolytalan,hogy ezen kiakadok.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.05.09. 16:17:35

Tudom, Vito, tényleg érdekes, sőt beáldozzák a 2.helyen álló Nicot,hogy ne is lépjenek előre, csak Schumi menjen most jobban, aha, persze-persze :lol:

A kocsi jobb lett, Schumi pedig jobban érzi így, Nico is lenyilatkozta, hogy jobb a gép.

hogy miért nem léptek előre? talán mert a többiek is fejlesztettek :?: :roll:

Ha Schumi 1.versenyen nyert volna, akkor jönne a szöveg,h Nico lefeküdt, most,hogy a fejlesztések után számára (IS) kezelhetőbb és "megszokottabb" lett a gép, jön ez a rizsa...okés :D :lol:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.05.09. 16:10:16

socio66 írta:Azért buttonka minden versenyen képes alulmúlni magát.
Amikor Schumit nem tudta megelőzni se a boxutca után,se a kövi 30 körön..
Pedig jobb volt az autója és megvoltak a lehetőségei,de hát mit is várunk tőle..ennyire futja. és ő a világbajnok,meg a jelenlegi éllovas. bravó.
Persze nem neki durran el a gumi,pedig most jobban is nyüstölte,mint Hamilton..
Unalmas futam volt amúgy,egyrészt mert nem volt eső,másrészt meg meg Hamilton nagyon elől volt és nem akciózott annyit a középmezőnyben.
Mástól nem lehet sajnos show-t várni.
mert egyébként a futamon olyan marha sok előzést láthattál, igaz??
Rosberg a legalább 1mp-cel lassabb Hulkenberget üldözte 20körön keresztül, ráadásul lágy gumin és így is kellett Hulk balf.szkodása a bal kanyarban, hogy el tudjon menni.
ennyit kívánok hozzátenni a hszhez, mert a többi része (mé nem az ő gumija durrant el, mé Hamiltoné) még ezt is alulmúlja..
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.05.09. 16:05:17

Ronaldinho&Barca írta:Kezd a régi lenni az "öreg" ;)
kezd ám! bár nekem egy másik szempontból, mint a Sumi drukkereknek:

Rosberg-Sumi:
5-6
5-10
3-out
3-10 (ugyanilyen előny az összes edzésen)
aztán jön egy update az autón, amivel a MGP nem lép előre, de a csapaton belüli sorrend megfordul........... mindenesetre érdekes :)

a verseny unalmas volt, leszámítva a Button-Sumi párharcot. az öreg jól védekezett, de tény, hogy ezen a pályán nem lehet előzni. maradt volna végig a rajtpozíció, ha a meki szerelők nem töketlenkedik el a kerékcserét (bár a kijövetelnél Button is elaludt egy kicsit). Vettel hozta a szokásos Red Bull bakit, nálam pont ezért nem egyértelműen esélyes sem ő, sem a RB a végső győzelemre. egyszerűen nem elég az időmérős abszolút fölény, a futamon már nem tudják ezt hozni, másrészt ez az autó
tökig fel van húzva minden szempontból, így simán benne van a pakliban a technikai hiba, amit láthattunk is eddig. Hamilton nagyon peches volt, kiröhögni szegénységi bizonyítvány, nem mellesleg nem nagyon olvasom az Alonso-mák hszeket.
mert tény, ami tény, ma nem sokat tett a második helyért, hacsak annyit nem, hogy nyugodtan, okosan és taktikusan végigment. talán tényleg számít ez is???
socio66

2010.05.09. 16:04:40

Azért buttonka minden versenyen képes alulmúlni magát.
Amikor Schumit nem tudta megelőzni se a boxutca után,se a kövi 30 körön..
Pedig jobb volt az autója és megvoltak a lehetőségei,de hát mit is várunk tőle..ennyire futja. és ő a világbajnok,meg a jelenlegi éllovas. bravó.
Persze nem neki durran el a gumi,pedig most jobban is nyüstölte,mint Hamilton..
Unalmas futam volt amúgy,egyrészt mert nem volt eső,másrészt meg meg Hamilton nagyon elől volt és nem akciózott annyit a középmezőnyben.
Mástól nem lehet sajnos show-t várni.
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2010.05.09. 15:54:53

Ez az!!!!
Alonsónak sokat jelenthet ez a 2. hely még :)
Na a monacói hétvége nem lesz ilyen unalmas :)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.05.09. 15:49:28

Nah Vettelnek 5.versenyen 3.bibije a kocsival...jó arány :? ennek ellenére nem volt jó most ezen a 7végén, Mark "simán" verte, és a versenyen sem ment olyan tempót amit lehetett volna ezzel a géppel, így került elé Hami.

Schumi nagyon jót ment, több nincs ebbe a Mercibe, egyenesbe lassú is volt, bravúrosan kivédekezte Buttont.

Alonso végig légüres térben autózott kb, aztán ott találta magát a 2. helyen :D

ettől függetlenül a Ferrari nem tűnik erősnek, Hami a mekivel előtte van mindenképp, és a két Red Bull is.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2010.05.09. 15:42:20

Na!!!

Azért Hamiltön megint oda került,ahová való:-))))))
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2010.05.09. 15:42:18

Hamilton most kicsit visszakapott valamit a sorstól a többszöri büntetlen hibái és csúnyaságai után.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.05.09. 15:41:28

kétszer is elaludtam a futamon...
biztos benne volt az is, h hajnalban 4 órakor még fuvaroztam és emiatt fáradt voltam, de egyszerűen semmi nem történik a pályán... :roll:
a vörös bikák sebességben egy másik dimenziót képviselnek, így kb. azon múlik Vettel vb-címe, h ő vagy a csapat mennyit hibázik... nem tetszik ez az F1 már... :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.05.09. 15:43:06-kor.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.05.09. 14:38:44

Kezd a régi lenni az "öreg" ;)

Gyerünk Schumi!!!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.05.09. 14:36:29

LM10 írta:Laportán kívül láttatok kint Barcást a futamon?
Algersuari katalan,lehet o is Barcas. :D
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.05.09. 14:35:31

Varatrix írta:
lui1698 írta:Bár a futamot nem néztem, de Hamilton gondolom ott volt és ő eléggé az. :D
Hamilton Barcás?
miihii avatar képe szerintem tökéletesen tükrözi :wink:
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2010.05.09. 14:35:11

Varatrix írta:
Hamilton Barcás?
Igen, az. Henry nagyon jó haverja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szajko 2010.05.09. 14:36:05-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.05.09. 14:28:37

lui1698 írta:Bár a futamot nem néztem, de Hamilton gondolom ott volt és ő eléggé az. :D
Hamilton Barcás?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.05.09. 14:24:52

LM10 írta:Laportán kívül láttatok kint Barcást a futamon?
Bár a futamot nem néztem, de Hamilton gondolom ott volt és ő eléggé az. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.09. 14:22:23

Laportán kívül láttatok kint Barcást a futamon?
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.05.09. 14:00:33

gergo9 írta:Előre lépni biztos sikerült, csak ugye szinte mindenki a legnagyobb durranásokat Barcelonára fejlesztette így max csak szinten maradtak :(
A Red Bull az egy olyan jó cucc főleg Vettel-el hogy gyakorlatilag ha nem történik nagy meglepetés az idei év az övék(bár ahhoz képest hogy a Vettel+Red Bull mennyivel jobb mindenkinél nem áll olyan jól a pontversenyben), ugye minden idők legjobb pilótájától Gomb Jancsitól 15ponttal van lemaradva.
az a jancsi jó lesz jenőnek is, ha már vicces kedvünkben vagyunk.
nem hiszem, hogy a red bull versenyen is tudja hozni a 6-8 tizedet körönként és az okosok szerint ezt a különbséget is csak a hűvösebb időben tudják. nem érzem VB autónak a RB-t, bár 3-4 futamon belül ez úgyis kiderül
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.05.09. 13:39:08

LG írta:Annak örültem, h Schumi végre legyőzte 1x Rosberget, de annak nem, h úgy tűnik nem nagyon sikerült a Mercedesnek előre lépnie.
Előre lépni biztos sikerült, csak ugye szinte mindenki a legnagyobb durranásokat Barcelonára fejlesztette így max csak szinten maradtak :(
A Red Bull az egy olyan jó cucc főleg Vettel-el hogy gyakorlatilag ha nem történik nagy meglepetés az idei év az övék(bár ahhoz képest hogy a Vettel+Red Bull mennyivel jobb mindenkinél nem áll olyan jól a pontversenyben), ugye minden idők legjobb pilótájától Gomb Jancsitól 15ponttal van lemaradva.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21303
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.05.09. 08:25:10

Annak örültem, h Schumi végre legyőzte 1x Rosberget, de annak nem, h úgy tűnik nem nagyon sikerült a Mercedesnek előre lépnie. Gondolom, h ez igy marad, akkor az lesz amit lenyilatkoztak a fejlesztések előtt, hagyják az idei szezont, és elkezdik a jövő évi autót fejleszteni. Talán jobb is lesz így, és talán jövőre még harcolhat VB-ért Schumi.
Válasz küldése