Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.04.19. 12:04:21

LG írta: Ugyanúgy nem lehet elvitatni az elmúlt 2 futamot bemutatott büntetlenül maradt csalásait-amiről szól a vita,
Azért elfogultságból nálad sincs hiány :)
Csak ismételni tudom önmagam.
Valószínűszeg el lehet vitatni mivel sem a Ferrari sem a Redbull sem a Mercedes nem fellebezett a döntés ellen, -> nem tudják mire alapozni a vádakat-> sz*ar a szabályzat. Ellenkező esetben már állna a balhé.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.04.19. 11:14:07

Az az igazság, hogy ezt a sportot én azért kedveltem meg valaha, mert izgalmakban, előzésekben, harcokban gazdag volt. Az utóbbi jó pár évben (10 év) már csak megszokásból ültem le, pihenni a fotelbe.
De Hamilton és Vettel újra leültettek úgy a TV elé, hogy ujjongok és felugrálok a fotelből.
És nagyon örülök, hogy a bírák sokkal elnézőbbek a pilótákkal szemben (nemcsak Hamiltonnal - mint ahogy azt sokan írják -, gondoljunk bele az első futamra!). Következetesen engedékenyebbek lettek a bírák: és végre pilóták is ülnek ott. Eddig 60 éves, kényelmes öregurak döntötték el kb. KRESZ-szabályok szerint, hogy mi a szabályos és mi a szabálytalan - nevetséges: olyan emberek, akik életükben nem versenyeztek (talán sakkban, ha az verseny).

Végre verseny van újra, igazi verseny. Elvileg ezért szeretjük ezt a sportot. Mindenki ezért panaszkodott, hogy miért nincs már valami akció... tessék, itt van!... Ja, hogy nem a kedvenc pilótád csinálja az akciókat? - Sajnálom, őszintén. Attól még nem kéne azokat büntetni, akik versenyezni akarnak, és látványt visznek bele ebbe az egészbe.

Örülök, hogy nem büntették meg sem Alonso-t, sem Hamilton-t, sem Vettelt a boxutcai incidensek miatt. Elegem van már azokból az ócska büntetésekből, amelyek ilyen apróságok miatt eldöntenek egy futamot. Elegem van a taxizós Forma-1-ből.
Itt a verseny: nézzétek és örüljetek!
Én mondjuk könnyebben beszélek, mert nekem nincs konkrét kedvencem már elég régóta, de akkor sem értem meg azt a stílust, amit itt képvisel pár ember, szimpla utálatból (amit racionalitás alapján próbál megmagyarázni, holott csak érzelmi alapja van).
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.04.19. 10:01:13

Ismét csak azt tudom kiemelni, hogy Massa mennyire gyenge Alonsohoz képest
A spanyol legalább kétszer többször volt kinn a boxban, és 4. lett, míg Massa nagy nehezen megelőzte a végén Schumit és 9. lett. Bravo!
Jól tette Alonso, hogy megelőzte a boxutca bejáratnál, ha nem teszi, ő is szépen elvegetált volna a 9.-10. helyen.
:lol: :lol:

Tehát Alonso legalább 2szer többször volt kint min Massa. Valojában 1el volt kint többször. Azt pedig a drive through penalty miatt..

Massa sokkal gyengébb Alonsonál viszont ha Alonso nem előzi meg őt boxbejáratnál akkor ő is ugyanúgy hátul végzett volna.

Most akkor azon a vitatott előzésen múlt az, hogy a brazil sokkal gyengébb csapattársánál? ...
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2010.04.19. 09:36:29

Ismét csak azt tudom kiemelni, hogy Massa mennyire gyenge Alonsohoz képest :evil:
A spanyol legalább kétszer többször volt kinn a boxban, és 4. lett, míg Massa nagy nehezen megelőzte a végén Schumit és 9. lett. Bravo!
Jól tette Alonso, hogy megelőzte a boxutca bejáratnál, ha nem teszi, ő is szépen elvegetált volna a 9.-10. helyen.
Fisichellát a Ferrariba!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.04.19. 08:33:45

Lehet utálni Hamiltont, lehet utálni CR-t és persze a sor végtelen - de Hamilton tehetségét nem lehet elvitatni,
Ugyanúgy nem lehet elvitatni az elmúlt 2 futamot bemutatott büntetlenül maradt csalásait-amiről szól a vita, de te egy szót nem szólták róla, inkább beszéltél egy oldalt a semmiről, ill. az elfogultságodat.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.04.19. 03:17:51

Ez a topik már nem is Forma 1 címre kellene, hogy hallgasson - inkább a Barca vs. Real topic mintájára Miihii vs. a többiek, akik a Ferkának drukkolnak topic címet érdemelne.

Sajnálom Miihii-t, de miután látom, hogy itt a Forma 1-ről beszélgetni nem lehet - esküszöm, hogy olyan ezt a topikot olvasni, mint amikor a kis 12 éves Real-fanok beugatnak a fent említett topikba, aztán megy a Puta madre, amíg valamelyik modi nem töröl vagy 3-4 oldalt csak úgy "zusammen".... - régi McLaren-fan lévén inkább a bölcs hallgatás mellett döntök.

Érdekes, hogy egyesekben sem az Espanyol, se a Real, se a bírók se CR, se semmi nem gerjeszt akkora indulatokat, mint Hamilton szemyélyisége, stílusa...

Valaki említette, hogy " ezt a gyereket soha sem büntetik..." - hát mondjuk tavaly kb. minden sz.rért megbüntették, sőt!!! Eygenesen szabályt is mődosítottak, hogy meg tudják büntetni - a kanyarlevágás esetén a kielőzött versenyzőt magunk elé kell visszaengedni dologról van szó, amely kifejezetten Hamilton esete óta van a köztudatban, addig senkit sem érdekelt valahogy, pedig azt senki se akarja bemesélni, hogy hasonló eset még soha sem történt - közel 20 éve nézek F1et, úgyhogy nem kell a süket szöveg!!!

Lehet utálni Hamiltont, lehet utálni CR-t és persze a sor végtelen - de Hamilton tehetségét nem lehet elvitatni, ő egy McLaren-nevelés úgymond, aki rögtön az első évéban meg merte lépni, hogy nem csicskázott a nagyaságos Alonso-uraságnak, hanem versenyzett és az eredmények jöttek. Ha akkor megalázkodik és beáll a sorba Alonso mögé, akkor szimpatizálnátok vele? Nem hiszem.
A nagyképűségről pedig annyit, hogy az viszont egyaránt több F1es pilótáról is elmondható - Alonso, Räikkönen, Schumacher...

Szóval: sajnálom Miihii, de ezt a szélmalom-harcot továbbra is neked hagyom, ha F1ről akarok beszélegetni, azt nem itt teszem, mert itt csak vitatkozni lehet - nem vitázni, mert azzal például nem is lenne gond.
Kép
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2010.04.18. 20:17:34

Lehet, hogy kicsit langyosnak tűnik ez a Button, de azért mégiscsak bevállalta az elején a száraz gumit, amikor a sok "okos" körönként ment vissza a boxba. Teljesen megérdemelt győzelem volt.
Hamilton meg nem kicsit volt mákos. Az oké, hogy a leglátványosabb versenyt futotta, de azért volt egy két érdekesség. A 2. safety car miatt nyert 40 mp-et, ha az nincs, akkor jóindulattal 4. hely. Ez gyakorlatilag Rosberg, Kubica és Petrov versenyét is kicsit elszúrta, mert majdnem semmit nem ért, hogy az elején ők is bevállalták a tutit.
A másik, hogy én ugyan nem ismerem teljesen a szabálykönyvet, de pontosan 4x büntettem volna meg Hamiltont: 1.) beveszi a célegyenes-ráfordítót, majd mindenen keresztül kimegy a boxba, 2.) boxutca bejáratnál bevág Vettel elé (ugyanezért adtam volna Alonsonak is), 3.) versenyzés Vettellel a boxutcában (a német is kaphatott volna, mert "kicsit" ráhúzta) és 4.) safety car után a célvonal előtt előzte Webbert.
Magyarul az az 1 büntetés, amit (jogosan) kiosztottak Alonsonak erre a versenyre édeskevés, én még simán mellécsaptam volna 6-ot, annak ellenére, hogy Alonsot és Vettelt kedvelem. Hamilton meg no comment, véletlenül megint vele történt a legtöbb "érdekesség".
Lehet, hogy most látványos a Forma 1, csak ez már szerintem nem tisztességes verseny.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.04.18. 19:48:54

gekkodan írta:
Ronaldinho&Barca írta:Plusz még a biztonsági autó mögött is volt egy eléggé egyértelmű szabálysértése, csak, hogy ki ne maradjon valami.. :)
Jogos, ez akkor 2 hét alatt nem 3, hanem 4 eset. Való igaz.

Persze ne feledkezzünk meg az "esőmenő" Buttonról sem, aki ma megint jókor ment ki gumizni és nyert egy esős futamot ennek köszönhetően, a tavalyi szintén szürke egérkés évadja után, amikor mindenki tolta a cangát ő meg kőrözött egy Mercivel. Legalább egy csapatban van a 2 jómadár.

Még mindig azon nevetek egyébként reggel óta, ahogy Palik az új Prostnak nevezi ezt a középszerű Button gyereket, ráadásul nem először. Teszi ezt úgy, hogy egy 4x-es világbajnokhoz hasonlítja az elmúlt 10 év leggyengébb világbajnokát.

minden idők leggyengébbje!
azért remélem marad arra is időd, hogy néha foglalkozz a kedvence(i)ddel is és ne csak a mások fikázásában merüljön ki az f1-es vélemény nyilvánításod. bár, ha jobban belegondolok, akkor nem is bánom, ha vasárnaponként el "kell" olvasnom a te és pár hozzád hasonló ellenszurkoló véleményét, mert az azt jelenti, hogy az esőmenő Button jó eredményt ért el. ennyit pedig megér nekem. :)
eddig a 4 időmérőből kettőt Button nyert, kettőt Hami (szárazon), futamokon pedig ismert a helyzet. azt hiszem, hogy a mezőny leggyorsabb, legagresszívabb (és legjobban "otthon lévő) pilótájával szemben nem vallott eddig szégyent Button.
azért pedig a McLaren okold, hogy mindkét versenyzőjének az erősségeire próbálnak építeni és mivel abszolút eltér a két srác stílusa, ezért soha nem fogod látni Hamit gumit kímélni, ahogy Buttont sem kamikáze módon versenyezni.
az eddigiek alapján nagyon jó csapat van most a mekinél, két tökéletesen ellentétes stílusú pilótával, jó autóval, megfelelő szakmai és anyagi háttérrel.
socio66

2010.04.18. 19:13:25

az ilyesmik mehetnek pü-ben.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.04.18. 18:54:28

ALEXDP írta:Anélkül hogy bárkit meg akarnék sérteni,kicsit úgy tűnik hogy Hamilton az F1 Real-ja.

Más szabályok érvényesek rá.....

:-)
lehet sikerülni fog mégis, eme hasonlattal a BArcás-Hamiltonos "nézetű" kollégákat legalább is...

azért a Hamilton fanokat az is bosszanthatja,h nem a remek versenyzése a téma, pedig ebben az évben ő mutatta be a legtöbbet belőle,hanem a büntik elmaradása, utóbbi jelentősen elvesz az előbbi érdemeiből.

a nem Hamilton fanokat meg az bosszantja,h maradoznak el szép folyamatosan a büntik.

FIA-ról meg annyit,h példát vehetnének jó pár online F1 liga szabályairól,és azok átláthatóságáról,és betartásáról :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2010.04.18. 18:49:29

Anélkül hogy bárkit meg akarnék sérteni,kicsit úgy tűnik hogy Hamilton az F1 Real-ja.

Más szabályok érvényesek rá.....

:-)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.04.18. 18:40:09

miihii írta:
Milyen dolog?Természetes! :D


Erre most én mit mondjak,ilyen az igazságszolgáltatás.Pedig nem is magyarok :lol:



Tényleg zárszóként:
Ez van,Srácok.Lewis megvette az összes bírót,akik ott ülnek a futam közben egy nagy tollal és folyamatosan javítgatnak bele a nagykönyvbe,h szabályossá válhasson a kiscsávó minden manővere.Plusz minden más csapatot is megvett kilóra,h ne gyűjtsék össze egy videóba az összes abszolút vitathatatlan szabálytalanságát,mellékelve a terhelő részekkel a szabályzatból.Jah,nem!Őket már börni tartja rettegésben,h ne csináljanak semmit.Pedig ha annyira rengetegsok 100%-ig szabálybaütköző dolgot néznének el neki,tuti lépne a pilóták szövetsége v valamely hasonló egylet.
De amíg ez nem lesz így,addig marad a döntés:többnyire necces,de nem szabálytalan ezek szerint a kis angol.A bírák is biztos elfogultak
:twisted:
Remélem azért fogtok tudni aludni az éjjel :twisted:
Nah, azért örülök, hogy annak ellenére, hogy egyáltalán nem tudtalak meggyőzni egyik pontról sem amit leírtam, még sikerült humorosan válaszolni :D

Inkább bele sem megyek a téma további taglalásába mert kb Makó-Jeruzsálemhez a nézőpontok távolsága. Van egy olyan érzésem, hogy lesz még idén alkalom bőven :D
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.04.18. 18:05:48

Kralo írta: Schuminak férfias éve lesz ez, nagyon tisztelem azért, hogy visszajött bizonyítani azt, hogy nem Isten ő sem, hanem egy ember, egy tehetséges versenyző a sok közül.
versenyzéshez jobban illő korban, jóval több volt az általad leírt tehetséges versenyzőnél, ha nem is Isten volt akkor sem.

majd ha ebből a rendkívül tehetséges mezőnyből visszajönnének páran 41évesen,meglátjuk hogy ők azt bizonyítják e amit,vagy esetleg még ennyit se, mint Schumi.

addig felesleges hasonlítgatni azokkal,akik most vannak versenyzős éveik csúcsán.

Hamiltonhoz már csak ennyit:

tudtam,h nem lesz bünti,de kiadhatnának hivatalos magyarázatot, a szabály ezen részére hivatkozva,h ezért és azért...ez így karcsú.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.04.18. 17:12:38

socio66 írta:
csababarca írta: Egyébként Rosberg elég jó 8)
Valamiben biztosan,de 'versenyzésben' idén csak button képes alulmúlni.
Hát te mekkora nem szabad ilyet írni vagy fiam. Rosberget te láttad már valaha is versenyezni? Olyan manőverei voltak még újonc korában is, hogy csak lestem. Már akkor látszott a tehetsége.
Most ilyet se szabad, vagy ennyire elfogult?
Meg most mit csináljon azzal Button, hogy első helyen megy, és nincs akit megelőzzön? Megelőzte Rosberget, aztán nem voltak előtte. Lassítson le és várja be a többieket, hogy azok otthagyják? Rosberg meg a nem túl erős Mercivel a tőle fényévekkel gyorsabban közlekedő Hamiltont tartotta emberesen...nem kis manővereket bemutatva...
De igazad van, mindketten kérjenek bocsánatot, amiért jól taktikáztak, amiért bejött a húzásuk...hát ez mekkora ordító...
Mondom mind ezt úgy, hogy én Jenson-t nagyon nem szeretem :!:

LG!
Mi is volt a szemétség abba, hogy Alonso elrontotta a rajtot? Ez is okos megnyilvánulás volt...

következő esetnél az egész hsz törlésre kerül, személyeskedés miatt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Eazzy 2010.04.18. 17:19:59-kor.
Ercsike
Barça B
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.03.20. 22:21:45
Tartózkodási hely: itt is, ott is

2010.04.18. 17:03:41

Remélem azért fogtok tudni aludni az éjjel :twisted:
Igen,fogunk!
De azért azt te is beláthatnád,hogy a legtöbb esetet megússzta. És ez már borzasztóan dühítő :? Mivel érdemelte ezt ki?

Én ferrari-drukker vagyok,szall duplán ki vagyok hegyezve a srácra, de ezt már nem csak én nézem ferde szemmel :evil:
Bár azt elismerem,hogy hatalmasat ment ma...

(Alonso a rajtot elrontotta....jogos. Bár a Massás esete elég undorító volt :( )
"Katalán a szív, kék a lélek, BARCELONA FAN maradok,amíg élek!"
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2010.04.18. 17:01:11

Oh my god!
Ezt nem hiszem el!
Sokan nincsenek tisztában a szabályokkal csak nézik az F1-t!
komolyan mondom mindíg csak a másikra lehet mutogatni!
Lehet h sok megmozdulása necces vagy pont a határon van Hamiltonnak De nézzétek már meg azt is h ha ő nincs fele ilyen izgalmas nem lett volna a futam! Hatalmasat ment a "kis" brit! aki nem látja az ...!
ALONSONAK is stop and go-t kellett volna kapnia ezért miért nem ...senki?
mindegy az a baj h sokan nem ismerik el a jó pilótákat főképp heves elfogultságuk miatt!Persze amikor a két ferrarit előzte és hátulról kilökték? az szabályos volt tudom... MIND1 is!
Rem... nem sértettem meg senkit nem személyeskedtem átlagban beszéltem!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barca+ 2010.04.18. 17:03:50-kor.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.04.18. 16:07:44

Mihu írta:SC előtt milyen dolog az hogy helyezkednek? Hogy kerülhet egymás mellé két versenyző, úgy, hogy az egyik kiterelheti a másikat, mikor a hátul jövő nem előzheti meg az előtte lévőt.
Milyen dolog?Természetes! :D
Persze,h helyezkednek,h minél jobban el tudják kapni a kigyorsítást.H kerülhet egymás mellé két versenyző?Nézd meg a célegyenes ráfordítót.Button összeterelte a mezőnyt azzal az állóra fékezéssel.Három-négy autó kényszerült egyvonalba,plusz az összes gép kábé egy 15 méteres sávban helyezkedett el.Biztos volt,aki jogtalanul került a másik elé.Ebből fakadóan jött ki úgy,h mindenki észvesztve próbált meg minél jobb pozícióba kerülni ezután.Ez igaz Hamira is.Egyvonalba kerülhetnek a kocsik,nem kell mögötte maradni.csak az orra nem kerülhet a másik elé.De sztem nem egy illetéktelen behatoló volt ott hátul a kupacban,csak azzal nem törődik senki.A kigyorsításnál meg utólag mutatták ezt a jelenetet,amire kifakadt palik is,majd visszakozott,h lehet,h nem is akkor volt,hanem utána...
Ezzel most nem konkrétan Hamit akarom védeni,csak azt fejtegetem,h h kerülhet egymás mellé két versenyző.Meg h miért is helyezkednek. :wink:
Mihu írta: Van amikor azért megbüntetnek versenyzőket, mert a sportbírót megtámadta egy darázs, és az pont azzal a kezével hadonászott, amelyikben volt a sárga zászló, és az egyik versenyző pont akkor előzött, büntessük meg. Meg valaki bemegy a másik mellé féktávon, a két első kerék majdnem egy vonalban van, de a belső íven lévő versenyzőé egy centivel hátrébb, összeérnek, a külső íven lévő kicsúszik, akkor büntessük meg azt aki hátul jött, mert veszélyes manővert hajtott végre, nem Ő volt előnyösebb pozícióban. Különben is minek vett olyan rövid féktávot...
Erre most én mit mondjak,ilyen az igazságszolgáltatás.Pedig nem is magyarok :lol:
Mihu írta: Druszám nincs itt semmiféle szabályértelmezési fejetlenség...ezt úgy hívják elfogultság.
Én spec általánosságban értettem,h fejetlenség van,ezt sztem általad is ismerten bizonyították az elmúlt években.Boxutcás ki-bemenet futam alatt nem egyszer okozott gondot,és később sem tudtak időnként konkrétumot mondani,h most akkor mi is van.Akkor még lásd ezt a diffúzor bugit.Télen elvileg megmondták a tutit,folyamatosan ellenőrizték a gépeket,majd az első futam után mégis átépíttettek pár vasat.De néha futamokon belül többször is bebizonyították már,h olykor a megalkotóknak sincs fogalmuk róla,h most mi van.

Elfogultság:
egy szóval sem mondtam,h nincs így!Asszem hazudnék,ha azt mondanám,h semleges szemmel tudom nézni Hamit,mivel a kedvencem.Ellenben jópáran vannak itt olyanok ,akik negatív irányban elfogultak,de mégsem vallják be.
:wink:

Tényleg zárszóként:
Ez van,Srácok.Lewis megvette az összes bírót,akik ott ülnek a futam közben egy nagy tollal és folyamatosan javítgatnak bele a nagykönyvbe,h szabályossá válhasson a kiscsávó minden manővere.Plusz minden más csapatot is megvett kilóra,h ne gyűjtsék össze egy videóba az összes abszolút vitathatatlan szabálytalanságát,mellékelve a terhelő részekkel a szabályzatból.Jah,nem!Őket már börni tartja rettegésben,h ne csináljanak semmit.Pedig ha annyira rengetegsok 100%-ig szabálybaütköző dolgot néznének el neki,tuti lépne a pilóták szövetsége v valamely hasonló egylet.
De amíg ez nem lesz így,addig marad a döntés:többnyire necces,de nem szabálytalan ezek szerint a kis angol.A bírák is biztos elfogultak
:twisted:
Remélem azért fogtok tudni aludni az éjjel :twisted:
csababarca írta: Mihiii,remélem látod,hogy nem csak nekem szúrja a szememet a kisgyerek. :wink:

Szóval,lehet nem is akkora hülyesége amiket írtam,mint Te beállítottad őket annak.
Látom,és tisztában is voltam vele eddig is,h sokan nem szeretik.
Attól még hülyeségeket dobáltál,de látom csak nem tudod felfogni,h mi a különbség köztük és az általad felvázoltak között. :roll:

Részemről téma lezárva,uncsi ez az egész.
Minden más oltással és zokonvétellel kapcsolatban keressétek meg börnit,vagy pereljétek be az F1-et :twisted:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2010.04.18. 15:56:44

LG írta:
Mindig? Very Happy 08. 08!
Persze, nem mindig úszta meg, de akkor is, 2 futam alatt 4 olyan esetet megúszott, amiért simán járt volna a büntetés. Hihetetlen, h a múltkori futamon figyelmeztették, és ezek után végigcsalta ezt a futamot is, és megúszta. Újabb figyelmeztetés, pfff....
Idén végére lehet, h 100 figyelmeztetése lesz Hamiltonnak.
Alonso is fartúró, de ő legalább az 1ik szemétségért megkapta jogos büntetését.
Próbáltam felhívni a figyelmet arra, hogy ne essünk át a ló túl oldalára. 08-ban nem hogy megúszta volna, hanem olyanért is kapott, amiért nem kellett. Nah, de nem célom Hamiltont védeni. Csak a hülyeséget rossz nézni, amit néhányan összehordanak indulatból.

Szemétség az, ha valaki elrontja a rajtját, és kiugrik? Szerintem vétlen hiba, de ha ellendrukkolnék, akkor balf.szságnak nevezném. A szemétség más kategória. Massa ellen tanúsított előzése az már az vagyon.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.04.18. 15:44:34

Mindig? Very Happy 08. 08!
Persze, nem mindig úszta meg, de akkor is, 2 futam alatt 4 olyan esetet megúszott, amiért simán járt volna a büntetés. Hihetetlen, h a múltkori futamon figyelmeztették, és ezek után végigcsalta ezt a futamot is, és megúszta. Újabb figyelmeztetés, pfff....
Idén végére lehet, h 100 figyelmeztetése lesz Hamiltonnak.
Alonso is fartúró, de ő legalább az 1ik szemétségért megkapta jogos büntetését.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2010.04.18. 15:03:45

csababarca írta:
gekkodan írta:http://www.f1ferrari.hu/hirek/nem_bunte ... es_vettelt

Ahogy ez várható volt a kis herceg megint megúszta egy dádáva. Legközelebb is lazán megcsinálja majd a hasonló sumákságokat. 2 hét alatt 2 figyelmeztetés, semmi büntetés. Bravo. :roll:
Persze,hogy megúszta,mindig is megúszta...
Hihetetlen,hogy mindent megengednek neki. :roll:
Mindig? :D 08. 08!

Jó futam volt. Most már kíváncsi lennék, hogy szárazon mi a szitu.
Alonso önmaga ellensége. Kár, hogy kiugrott, nyargalhatott ő is végig a mezőnyön. Örülök, hogy végre nem udvariaskodott a csapattárssal szemben, mint az előző két futamon. Meg is lett az eredménye.
Massa hiszti kilátásban. Azt hiszem indul a mandula a Ferrarinál.
Schuminak férfias éve lesz ez, nagyon tisztelem azért, hogy visszajött bizonyítani azt, hogy nem Isten ő sem, hanem egy ember, egy tehetséges versenyző a sok közül.
Petrovról, ahogy látom sok szó nem esett, pedig újonc létére khm. Jó volt.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.04.18. 14:55:00

miihii írta:Mint ahogy Webberes cucc is.Kiment a SC,mindenki lepadlózta,ment a helyezkedés.Kifelé terelte az auszit,majd ebből a manőverből meg is előzte.Mivel az SC kijött már,SZTEM semmi gáz ezzel.Plusz hozzáteszem,amit említettem korábban:nem tuti,de lehet,h balról Hamit is szorongatták,így nem volt hova mennie.
Más vitás helyzetre nem emlékszem,de gondolom az ellenzék biztos fejét venné még 10-12 dolog miatt. :roll: :lol:
A szabály úgy szól, hogy a célvonalig nem lehet előzni. Ott van zöld zászló. Ha mondjuk az élen Button lepadlózza a nagy egyenesben, de a hajtű után megint csigatempóban közlekedik, akkor az utána jövők nem előzhetik meg. Az meg hogy a sárga zászló alatt kakaskodott az szerintem abszurd. SC előtt milyen dolog az hogy helyezkednek? Hogy kerülhet egymás mellé két versenyző, úgy, hogy az egyik kiterelheti a másikat, mikor a hátul jövő nem előzheti meg az előtte lévőt. Alonso-t tavaly a Hungaroringen mutogatásért büntették meg 10 rajthelyre...Nem, nem arra gondolok amikor még McLaren-es korában bevágott valamelyik Torro Rosso elé az egyenesben.

A múltkori esetet szerintem akármelyik másik versenyző csinálta volna meg Petrovval szemben, akkor úgy értelmezték volna hogy ok nélkül cikázott, így veszélyhelyzetet teremtett, stop&go vagy boxutca áthajtós bünti. Hamilton esetében úgy magyarázták, hogy Ő váltott irányt, Petrov meg csak lekövette. Az el van felejtve hogy minek cikázik valaki a nyíl egyenes úton 300 km/h-nál a másik előtt, úgy hogy a mögötte lévő ha jól emlékszem max 1 kocsi távolságban volt.


Van amikor azért megbüntetnek versenyzőket, mert a sportbírót megtámadta egy darázs, és az pont azzal a kezével hadonászott, amelyikben volt a sárga zászló, és az egyik versenyző pont akkor előzött, büntessük meg. Meg valaki bemegy a másik mellé féktávon, a két első kerék majdnem egy vonalban van, de a belső íven lévő versenyzőé egy centivel hátrébb, összeérnek, a külső íven lévő kicsúszik, akkor büntessük meg azt aki hátul jött, mert veszélyes manővert hajtott végre, nem Ő volt előnyösebb pozícióban. Különben is minek vett olyan rövid féktávot...


Hamilton meg 2 héten belül 300-nál 5 méterre Petrov előtt elkezd oda vissza cikázni, levágja a boxutcára vezető utat egy jó 10 méterrel, meg kijön Vettel elé a boxban (ugye ilyenkor a csapatot szokták büntetni, pontosabban a nyalókást, mert nem engedheti ki, amíg a másik el nem ment előttük), SC és sárga zászló alatt kilöki Webbert a pályáról, előz, és nem kap semmit, csak egy ejnye kisfiam legközelebb figyelj oda jobban beírást a képzeletbeli ellenőrzőjébe.


Druszám nincs itt semmiféle szabályértelmezési fejetlenség...ezt úgy hívják elfogultság.
Kép
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2010.04.18. 14:46:20

Aki engem itt a legjobban idegesít az Palik L.. _Nagyképű, lekezelő [auto_cenzúra]! :x
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Válasz küldése