Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.07.29. 18:55:26

Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2009.07.29. 14:42:55

Én sajnálom azért a BMW kiszállását, meg is döbbentem kicsit amikor halottam.. :? Tavaly a Honda, idén a BMW és még kitudja kik lépnek vissza. Szimpatikus kis csapat volt számomra, sajnálom, hogy így megváltozott a formula1 az évek során.. :(

További pár érdekes hír:

"Az Auto Motor und Sport úgy tudja, hogy a BMW visszaadhatja a 2005-ös esztendőben megvásárolt tulajdonjogokat Peter Saubernek, így tovább folytatódhat a munka. A hinwili gyár felszereltsége lehetővé teszi a tevékenység folytatását, de egyelőre nem tisztázott az a kérdés, hogy a bajor gyártó a jövőben is vállalja-e a motorszállító szerepét.

Nemcsak a BMW, a Renault és a Toyota Formula-1-es szereplése is bizonytalan lábakon áll, így a gyártók a költségcsökkentések és a FOTA tervek elfogadása ellenére is távozhatnak."


Továbbá megy a pletyka, hogy Valenciai nagydíjon Kubica ülhet Felipe helyettesítésére a Ferrariba, illetve Alonso neve is felvetődött már..

Felipének pedig továbbra is jobbulást, örülök a jobb híreknek, kicsit meg is nyugodtam, Gyógyulj meg Massa!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.07.29. 12:13:44

Varatrix írta:
Replay írta:Délután sajtótájékoztatót hiv össze a BMW, a dpa német hirügynökség szerint bejelentik, hogy a szezon végeztével kiszállnak a F1-ből.
Szvsz esik szét az F1 :roll:
Lehet kapom majd ezért az oltást, de nekem nem az az F1, ahol a Brawn meg a Red Bull csatázik.
Olyan csapatok szállnak ki az F1 ből mint a BMW?
áhh... :roll:
nem sértésből kérdem,de mióta nézed az F1et?

lement jópár év a nagy BMW nélkül, és nem igen érződött :wink: nem esik itt szét semmi,csupán előbb ráuntak a sikertelen próbálkozásokra mint a Toyota pl. BMW mint önálló csapat nem olyan rég van ám jelen, max mint motorszállító volt jóval több évet :wink:

akkor kezdenék aggódni,ha egy Ferrari,McLaren,Williams szállna ki, akik ősidők óta jelen vannak,és egybeforrt a nevük a sportággal.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2009.07.29. 09:46:24

Replay írta:Délután sajtótájékoztatót hiv össze a BMW, a dpa német hirügynökség szerint bejelentik, hogy a szezon végeztével kiszállnak a F1-ből.
Szvsz esik szét az F1 :roll:
Lehet kapom majd ezért az oltást, de nekem nem az az F1, ahol a Brawn meg a Red Bull csatázik.
Olyan csapatok szállnak ki az F1 ből mint a BMW?
áhh... :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2009.07.29. 09:41:43

Délután sajtótájékoztatót hiv össze a BMW, a dpa német hirügynökség szerint bejelentik, hogy a szezon végeztével kiszállnak a F1-ből.

Édesapja elmondása szerint Felipe tegnap először mondta, hogy megéhezett és szeretne enni vmit, de szilárd ételt egyelőre nem vehet magához :)
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2009.07.28. 16:07:22

A legújabb hírek szerint Felipe Massa orvosa arról tájékoztatta a nyilvánosságot, hogy pártfogoltja kinyitotta a sérült szemét és lát vele. Továbbá jó hír, hogy három nyelven is képes válaszolni a feltett kérdésekre, ami komoly bizakodásra ad okot a teljes javulást illetően.
formula.hu

Az Isten áldjon meg Felipe! Remélem, minél hamarabb, talán már ebben a szezonban viszontlátjuk a versenypályán.
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2009.07.28. 14:00:22

A 24. Magyar Nagydíj időmérő edzésén megsérülő brazil Felipe Massa orvosa, Dino Altmann szerint a Ferrari pilótája óráról órára jobban van, és a bal szemével sincsen nagy baj.
Amikor megkérdezték, honnan ilyen biztos ebben, akkor azt felelte, hogy Massa mondta neki, és már ki tudja nyitni a szemét is.

Stefano Domenicali csapatfőnök is meglátogatta Massát, akinek tolmácsolta az istálló jókívánságait, és nagyon örült, hogy a brazil megismerte őt.
10 nap múlva elhagyhatja a kórházat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21302
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.07.27. 19:24:47

Nagyszerű hir! Bár a felépülés hosszú lesz, kezdetnek nem rossz. Kemény fából faragták ezt a Felipét!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.07.27. 18:39:53

Replay írta:
A Hungaroringen a 24. Magyar Nagydíj időmérő edzésén megsérülő brazil Felipe Massát felébresztették a kómából, és már magától tud lélegezni.
Massa már kommunikál, családtagjaitól és orvosaitól azt kérdezgette, hogyan történt az eset, és mi történt azóta.
Istenem, végre vmi!
Legyen áldott az Úr neve!
Mielőbbi teljes felépülést kívánok a brazil pilótának!
Kép
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2009.07.27. 18:30:26

A Hungaroringen a 24. Magyar Nagydíj időmérő edzésén megsérülő brazil Felipe Massát felébresztették a kómából, és már magától tud lélegezni.
Massa már kommunikál, családtagjaitól és orvosaitól azt kérdezgette, hogyan történt az eset, és mi történt azóta.
Istenem, végre vmi!
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2009.07.27. 18:13:26

Bár sosem voltam kimondottan nagy Schumacher rajongó, de ennek azért örülnék: F1: a Ferrari nem zárja ki Michael Schumacher visszatérését

http://www.nemzetisport.hu/formula1/f-1 ... 48475.html?
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21302
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.07.27. 16:02:17

Nagyon örülök az új hireknek Massával kapcsolatban. Bár nyugodt akkor leszek, ha biztos lesz, h felépül.
A visszatérésről meg egyellőre még nem kell beszélni. Az is lehet, h ezek után nem is akar már visszatérni, hisz az egészség mindennél fontosabb. Bár én lennék a legboldogabb ember, ha jövőre ő vinné győzelemre a Ferrarit.
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2009.07.27. 15:57:20

http://sportgeza.hu/forma1/2009/07/27/m ... t_a_szeme/

ha elveszíti a térlátását, a versenyzői karrierjének vége, azonban az a legfontosabb, hogy túlélje!
Forza Massa!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2009.07.27. 15:45:10

http://sporthirado.hu/cikk-f_1-massa_jo ... gyja-25666

Örülök, hogy jobban van, és nem lett súlyos károsodás az agyában. Balszerencsés balesetben mégis nagy szerencséje lett, idei év pedig ferrari részéről már rég lefutott. Épüljön fel, gyógyuljon meg, jövőre pedig újult erővel viszi majd győzelemre a Ferrarit.

Minden esetre nagy kedvenc nélkül érdekes lesz nézni a futamokat.. :(

Gyógyulj meg Felipe!!! :(
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.07.27. 15:01:43

Massa kitartás és jobbulást!
Remélem nem lesz semmi baja, nagyon sajnálom.
Gyógyulj meg minnél hamarabb.


Haminak pedig grat, hátha mostmár beindul a szekér.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2009.07.27. 12:18:22

Ozsi!

Nem azért nem akartam ide írni, mert a stílussal lett volna baj, hanem mert el akartam kerülni hogy ugyanazokat a köröket fussuk le megint, mint tettük 05-06-ban!

Egyébként meg annyira neki nem számított 2005-ben a szerencse, mert év elején még a Meki sehol nem volt, aztán meg két kiesés előle Kiminek 20 pont, meg Alonak lett volna 4-el kevesebb, tehát összesen 24 ponttal lett volna közelebb, de Alo 30 pont fölötti különbséggel nyert, szóval...

07-ben meg azért eléggé rosszul jött ki a Hungaroringen a büntetés, aztán felúszott a vizen (ami szintén nem vezetői hiba, láttuk már Hamit és Massát is úszkálni, ez nem újdonság...).

Azt meg egy szóval nem mondtam, hogy a sorsnak egy vb címet kell adnia, csak hogy ismét a győzelemért harcolhasson, mert nem méltó hozzá ahol van jelenleg.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21302
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.07.27. 11:49:15

Csak ma olvasta, h Massán gégemetszést is végre hajtottak, mert lenyelte a nyelvét :shock:
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2009.07.26. 23:22:02

Még legalább 48 óráig altatják Massát. Állapota továbbra is életveszélyes.
Csak kb. 2 nap múlva derül ki, lett-e neki maradandó sérülése...
Go Felipe!
Jellemzően következetes döntés.
Mit tehet erről Alonso, pláne Piquet?
A Brawnt nem zárják ki? Kimit miért nem zárták ki annak idején az egész futamon mozgó kipufogóval? Sőt 2006ban szintén Renault-ot miért nem zárták ki az elguruló kerék miatt?
Elhiszem, hogy az elmúlt hét maga a horror, mint minden - F1-et egy kicsit kedvelő - embernek, így számomra is az.
De ez a büntetés? Ez nem megoldás, csak kiszúrás olyanokkal, akik nem tehetnek semmiről.
Ozsi írta:VÉLEMÉNYEM szerint 05ben úgy kezdődött a sors játéka,h ő a pozitív oldalán ált a végelszámolásnál, ez az elmúlt években visszament középre (06ot nem számítom bele). úgy,h szerintem nincs mit visszaadnia annak a sorsnak Wink persze ettől függetlenül még megnyerheti jövőre,csak nem érzem úgy,h alonsonak "tartozna" a sors.
Én viszont azt nem érzem, hogy Alonsonak ott lenne a helye, ahol most van. Nem érzem, hogy ennyi mindennel kellene kiegyenlítenie a sorsnak azt, hogy Kimi kétszer kiesett előle, a Meki hozott egyszer egy felelőtlen döntést, valamint, hogy Kimi alatt volt egy gyorsabb és megbízhatatlanabb gép.

És ez már nem az első ilyen szezonja, és beszélhetünk még a Mekis évéről is, ahol kihúzták alóla a szőnyeget.

Mi a véleményed Schumi sorsáról?

Te csak ezzel tudsz ilyenkor jönni? Nála is ki volt egyenlítve szerintem. nem volt több +os szezonja,mint -, ill amikor simán nyertek,nem hiszem,h a szerencsének volt köszönhető,viszont tudnék pár évadfinálét említeni,amikor az ellenfeleinek jól jött az ő pechje, ez nálam = az ő szerencséjük, legalábbis így is lehet nézni. ez a véleményem, bírom,h az aktív versenyzőkről van szó,akkor csak így lehet kontrázni :lol:
kihúzták a szőnyeget,jah, azóta is látszik,h milyen ügyetlen ez a hamilton,biztos csak a csapatnak köszönhette,h ment úgy ahogy a spanyol. nem a középmezőnyben van a helye ez tény,ettől még akkor se érzem úgy,h tartozik neki a sors egy vébével pl :lol: max annyival,h kap egy esélyes kocsit,ami be is következik. köszönet a Ferrarinak. Ozsi


Tudtam, hogy ez lesz a rekontra. Ki mással jöttem volna? Hiszen ő van az avatarodban, de amint látom felkaptad a vizet, mert te is tudod, hogy 93-06 között nem volt ilyen gyenge autó alatta. Gondoltam megemlítem miután sorsbéli, szerencsebéli mérlegekről van szó, és ezt a véleményt nem éreztem hitelesnek tőled. Ráadásra a múltba nem én kezdtem el kapirgálni.
A kémügy kipattanása után pikkeltek Alonsora csapaton belül, biztos fantasztikus érzés volt számára a szezon utolsó harmada, sőt Hami is felrúgta az alkalmazott időmérőtaktikát a Hungaroringen, és ezzel egyáltalán nem Hamilton tehetségét szóltam le. Nem mélyülnék el a részletekben, ki így, ki úgy látja, de nem véletlen, hogy Kimi akkora hátrányt tudott ledolgozni.

Ezt a vitát én is maximum privátban vagy msnen vagyok hajlandó folytatni. A Forma1, mint közösségi téma jelen helyzetben nem a mi semmit nem érő eszmecserénkről kell hogy szóljon.

Légyszíves legközelebb ne a hszemben reagálj színessel.
Egyrészt nem frissül a topic, másrészt tudtommal ezt fegyelem fenntartására használjátok. Nem tartom túl előnyösnek az efféle reakcióformát.

Kék szín az nem felkeltésnek használjuk,az a piros, azért szerkesztettem bele,mert én se akarom újrakezdeni a köröket,és Schuminak ehhez ismét semmi köze sem volt,nem ért egy új hszt :wink: Ozsi

Nem az első eset. 10 lappal arrébb is volt egy ilyen, ahhoz pedig semmi köze a németnek. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Kralo 2009.07.28. 01:02:36-kor.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.07.26. 23:19:29

G-Jay írta: Hmm gondolkodtam hogy írjam e erre amit szeretnék, de nem kéne kirobbantani egy újabb 100 oldalas vitát :lol:
Már Alo is kinőtte a hisztiket, úgyhiszem nekünk is túl kell lépni a múlton :lol:

Bár nagyon remélem hogy Alo sok sok bosszúságot fog nektek ellendrukkereknek okozni, és sok alkalmunk lesz vitatkozni róla, mert akkor azt jelenti, hogy ismét eredményes.
nagyon úgy néz ki,h csak a Ferrari adhat alá már olyan kocsit, ezt sajnálom,de a csapatnak továbbra is fogok szorítani,meg a csapattársának,aki remélem Massa lesz,csak épüljön fel.

am felőlem leírhatod püben,ha itt nem tudnád megfelelő mód,
csak azért jegyeztem meg,mert VÉLEMÉNYEM szerint 05ben úgy kezdődött a sors játéka,h ő a pozitív oldalán ált a végelszámolásnál, ez az elmúlt években visszament középre (06ot nem számítom bele). úgy,h szerintem nincs mit visszaadnia annak a sorsnak :wink: persze ettől függetlenül még megnyerheti jövőre,csak nem érzem úgy,h alonsonak "tartozna" a sors. de természetesen máshogy látják akiknek ő a kedvence,ez így van rendben.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2009.07.26. 20:35:12

Luca di Montezemolo is Budapestre érkezik, hogy meglátogassa Massát.

Továbbra is súlyos, életveszélyes, de stabil az állapota.

A Ferrari a második helyezést Felipének ajánlotta.
Avatar
catalunya1
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2008.07.08. 20:21:21
Tartózkodási hely: Dunaújváros

2009.07.26. 20:28:19

Végre egy olyan eredmény Kimi-től, ami elvárható tőle, nagyon boldog vagyok a 2.hely miatt. Kovalainen is biztos pontszerző helyen ért célbe. Alguersuari élete első F1-es versenyén 15. lett!
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2009.07.26. 20:21:35

ozsimiki írta:
G-Jay írta:Hát ezt nem hiszem el...ha az időmérő jön neki össze, akkor a versenyen peches, ha jó a tempó, az időmérőn veszít...nem akaródzik ez összejönni...majd a sors jövőre visszaadja, remélem...
lehet jövőre más lesz,de a mostani szériája, ide értendő tavaly,meg azelőtti egyenesíti ki a mérleget, amit 05 elbillentett :lol:
Hmm gondolkodtam hogy írjam e erre amit szeretnék, de nem kéne kirobbantani egy újabb 100 oldalas vitát :lol:
Már Alo is kinőtte a hisztiket, úgyhiszem nekünk is túl kell lépni a múlton :lol:

Bár nagyon remélem hogy Alo sok sok bosszúságot fog nektek ellendrukkereknek okozni, és sok alkalmunk lesz vitatkozni róla, mert akkor azt jelenti, hogy ismét eredményes.

Szerk.: most nézem ezt a kizárást, hát ez mekkora marhaság már...mi lenne ha rögtön száműznék is őket...az meg hogy Valenciában pont Alonso ne állna rajthoz...márcsak marketing szempontból sem hinném hogy Ekkklerzon hagyna ilyet.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2009.07.26. 20:19:50

Mint Alonso-drukker mondom, hogy megérdemli a csapat, de nem a pilóta. Ha igazak a rádiós beszélgetések, akkor a konstruktőri pontokat megvonnám Valenciában (ha szereznek persze), egy komolyabb pénzbüntetés és nem vágnám torkon Alonsot, aki felelősen viselkedett és azonnal lehúzódva figyelt a társaira.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
alves20
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.07.19. 12:54:42
Tartózkodási hely: Romania
Kapcsolat:

2009.07.26. 20:14:59

Raikkonen 2. lett!Nagyon orulok!FORZA FERRARI!!!!!Massat sajnalom! :(
Kép
Avatar
skadi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007.01.11. 12:12:40

2009.07.26. 20:00:29

az egész a massa féle baleset miatt lett felfújva...
akinek amúgy jobbulást...elég csúnyát kapott.
Válasz küldése