Hazai és nemzetközi kézilabda

Minden ami nem foci, de sport
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2008.02.23. 16:29:28

Kemény meccs, rögtön balhé az elején. :D
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.02.23. 16:17:22

Hajrá Magyarok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.02.23. 15:59:00

hajrá Szeged!!!
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2008.02.23. 15:40:45

Kézilabda Bajnokok Ligája
Pick Szeged - FC Barcelona.
16.00

Kép

Hajrá Szeged!
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.02.18. 19:41:35

Vito írta:nézte valaki a Pick -Gudme meccset? (BL)

nyert a Szeged 1 góllal, de ilyen meccset régen láttam :shock:
a vége előtt 20mp-cel még x volt, Pulje 7est fogott, Krivo pedig a vége előtt 2 mp-cel lőtte a győztes gólt.

szép volt fiúk =D> =D> =D>

:D
itt az utsó 2perc (a lényeg):

http://www.youtube.com/watch?v=rD7ql72db2I
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.02.17. 20:55:19

Természetesen úgy értem én is,hogy a jelenlegi Pick nem tudna győzni Dániában :roll: Ha összeáll a védekezés akkor meglehet,bár a támadásokkal is elég sok gond volt az elején...

Ez a Gudme 90-90% ot hozott ki magából,a Pick kb 65-öt ahogy Te is írtad...viszont nem tellik el sok idő a meccsek között,ezért látok kisebb esélyt a Picknek :?
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.02.17. 20:38:06

ozsimiki írta:Dániában nem tudom elképzelni sajna,h nyerne a Pick...itthon is épphogy,bár volt már mínusz 6 is,de felálltak...a vége dúrva volt nagyon...

De a dánok megverték a BARCÁ-t ,szóval nem hiszem,h idegenben összejöhet a győzelem,otthon nem szabad pontot vesztenünk,különben abban a pillben kiestünk. Idegenben meg kellene egy x vhol..de hol :?: :? :?
de ez a Pick most tudásának 65%-át nyújtja, főleg védekezésben. hetek óta 30 gól körül/felett (Matics azt mondja, hogy az eb miatt), ami eddig nem volt jellemző.
a kérdés az, hogy összeszedik-e magukat.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.02.17. 20:21:20

Dániában nem tudom elképzelni sajna,h nyerne a Pick...itthon is épphogy,bár volt már mínusz 6 is,de felálltak...a vége dúrva volt nagyon...

De a dánok megverték a BARCÁ-t ,szóval nem hiszem,h idegenben összejöhet a győzelem,otthon nem szabad pontot vesztenünk,különben abban a pillben kiestünk. Idegenben meg kellene egy x vhol..de hol :?: :? :?
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.02.17. 17:46:02

nagy kár a múltheti celjei 'fiaskó'ért . egy átlagosan játszó Szeged nyert volna.
így nyerni kell az összes meccset, kivéve a barcelonait. ha így lesz, még akkor is pontot kell hullajtania valahol a Barcanak, mert az egymás elleni, vagy a gólarány nem vszínű, hogy a Szegednek fog kedvezni. sőt még a Celje is bekavarhat, ha otthon nyer a Barca ellen, de az másik oldalról jó lenne. :roll:

persze ehhez nyerni kell itthon a Barca, a Celje ellen, plusz Dániában is.
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2008.02.17. 17:43:55

Vito írta:nézte valaki a Pick -Gudme meccset? (BL)
Aki látta, az soha nem felejti el. :shock: Nagyon komoly volt, a végén felment Puki beállóba, elvitték az embereket, és Krivo kegyetlenül kihasználta a lehetőséget. 8) Jövőhéten minden szegedinek jelenése van a Sportcsarnokban :)
Pick Szeged - Barcelona
Szép volt fiúk =D> :D
dali
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.04. 09:38:52
Kapcsolat:

2008.02.17. 17:39:51

Én néztem,nagyot javultak a második félidöre.Le a kalappal a fiuk elött. 8) Jövö héten jöhet a Barca,hasonló végeredménnyel :wink:
SEMPRE BARCA!
Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.02.17. 17:38:08

EuroSport 2-én néztem, de csak a végét láttam :) Nagy volt az öröm =D>
in to exile
messi1918
Capitá del Barça
Hozzászólások: 840
Csatlakozott: 2007.12.23. 12:34:45
Tartózkodási hely: Szatymaz
Kapcsolat:

2008.02.17. 17:36:56

Én néztem, nagyon nagy meccs volt! Amikor Puljezevic beütötte magának.....áááááá
A lényeg, hogy meg van :!: Innentől BL-döntő :lol:
..................................
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.02.17. 17:31:02

nézte valaki a Pick -Gudme meccset? (BL)

nyert a Szeged 1 góllal, de ilyen meccset régen láttam :shock:
a vége előtt 20mp-cel még x volt, Pulje 7est fogott, Krivo pedig a vége előtt 2 mp-cel lőtte a győztes gólt.

szép volt fiúk =D> =D> =D>

:D
Lesy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2007.08.23. 21:50:38
Tartózkodási hely: Liberty City

2008.02.13. 21:28:37

Veszprém - Szeged 29-22

Volt 12 is a különbség :roll: Perics és a veszprémi védekezés fantasztikus volt.[/quote]


Én úgy emléxem volt 13 is....nem??? :? :?
Lehet rosszul tudom....
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2008.02.13. 19:53:29

egyértelmű Veszprém diadal...Sajnáltam h kiengedtek a végére,még megalázóbb vereséget mérhettek volna a Szegedre...

Bravó Veszprém... :twisted: :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2008.02.13. 19:47:32

Vito írta:rangadó a Sport1-en :!:
Veszprém-Szeged
(hátha érdekel valakit)
hajrá Szeged
Veszprém - Szeged 29-22

Volt 12 is a különbség :roll: Perics és a veszprémi védekezés fantasztikus volt.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.02.13. 18:06:41

rangadó a Sport1-en :!:
Veszprém-Szeged
(hátha érdekel valakit)


hajrá Szeged
el fuero
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2006.02.08. 08:55:48
Tartózkodási hely: IX. Ferencváros Üllői út. 129

2008.01.26. 22:56:48

Ma voltam életem első kézilabda meccsén. Mit is mondjak...? Fantasztikus hangulat(olyan jó az akusztikjája a csarnoknak-nagyot tomboltunk), jó játék(legalábbis a 2. félidőben). Ma megszerettem a kézilabdát. És a kézis csajok élőben még szebbek.

Vasas-FTC 26-39 (19-17)
Forza Lazio!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2008.01.25. 14:41:19

Varga Tamás írta:Az nem a kormányzat/állam hibája, hogy Nagy Laci most már a világversenyeken sorozatosan trágyábbnál trágyább teljesítményt nyújt. A világ egyik legjobb átlövőjétől az 1 gól elfogadhatatlan teljesítmény. Egyszer megeshet, de sorozatosan, nem.
Messze ez volt a legjobb világversenye. A meccsenkénti 5-ös gólátlaga sem olyan rossz, védekezésben is elég sokat nyújtott. Igaz, egy Barcában játszó sztártól talán többet is ellehetne várni...

Amúgy ennek a csapatnak az elkövetkezendő pár évben kéne nagyot nyújtania, hiszen szinte mindenki most van a legjobb korban, a keret nagy része több éve együtt játszik stb...erre jó lehetőség lett volna az Olimpia... :roll:

Itt meglehet nézni a statisztikánkat, ha kiválasztjuk Magyarországot...

+ Egy nagyon jó kis írás.
GoDJonzen

2008.01.25. 13:33:17

2 meccsünket láttam félig-meddig a spanyolok ellenit meg a tegnapit! Hát tegnap nagy nehezen nyertünk, de ha a Franciák életükért küzdöttek volna elvertek volna minket simán! Fazekas jó volt meg Ilyés meg talán Iváncsik Gergő! A végjáték volt a döntő mindenhol és mindig az lesz...
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2008.01.24. 21:48:45

X lett a CRO-NOR. Kiestünk a pics@-ba.
Előre a TITOlusokért!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.24. 21:39:40

Blest!
Nem értem az összefüggést a mondatom, és a belinkelt cikk között.
Lantos Gábor amúgy az egyik legjobb riporter, cikkíró, akinek írásai, közvetítései élményszámba mennek, és lekötnek.
A magyar sport tényleg a 24. órában van. De! Az nem a kormányzat/állam hibája, hogy Nagy Laci most már a világversenyeken sorozatosan trágyábbnál trágyább teljesítményt nyújt. A világ egyik legjobb átlövőjétől az 1 gól elfogadhatatlan teljesítmény. Egyszer megeshet, de sorozatosan, nem.
Az is külön tanulmány lehetne, hogy a honosított Nenad Puljezsevics jobban fel van spannolva egy magyar válogatott meccsen, mint a született magyarok. Nenad szemében láttam a győzni akarást, a hitet, a küzdelmet, a 'mindenen keresztülmegyek, mindent eltaposok, kivédem az ellenfél szemét'-mentalitást. Hogy lehetséges ez?
Északiak. Külön népség: csodálatosak, barátságosak, mosolygósak - és soha nem adják fel. Mínusz 5-nél, két perccel a vége előtt is úgy szurkolnak, mintha ők vezetnének. 2003-ban kinn voltam a magyar-dán meccsen. Egy szlovéniai magyar barátom vette meg a jegyeket, amik a dán tábor szektorába szóltak. Beültünk a helyünkre, meg sem mertünk szólalni az elején. Magyar zászló volt nálunk, tehát tudták kik vagyunk, kinek szurkolunk. Az első félidő közepénél már nem bírtam magammal, elkezdtem szurkolni, üvölteni, a gólnál ugrálni őrjöngeni - de, senki nem hurrogott le, nem szóltak rám, nem akartak meglincselni, ferde szemmel sem néztek rám. A meccs végén a mellettem álló fiatal dán lánnyal összeölelkeztünk, megpusziltuk egymást, és zászlót cseréltünk.
El kellene felejteni a tipikus magyar mentalitást, hogy lazsálunk, ha jobban megy a szekér, és elpilledünk, ha valami nem megy. Gondoljatok a vízilabdázókra. 1976-tól kezdve úgy mentek ki az olimpiákra, világversenyekre, hogy nyerni kell, mert a. hely és lejjebb, az kudarc. Nekem, nem. Számomra a bronzérem ugyanolyan örömteli, mint az első. És 2000-ben megtört az átok. Mindannyian emlékszünk 2000. október elsejének délelőttjére. Életem egyik legfelejthetetlenebb napja. 23 évesen úgy bőgtem, mint egy csacsi, és olyan boldog, büszke voltam, mint kevesen itthon. Mert "győzelemre születtek". Ezt jól jegyezzük meg! Pekingben is nyerni fognak, ebben biztos vagyok.
Ja, és aki beírta, hogy "Hajrá Izland!" az ássa el magát, de jó mélyre, hogy soha vissza ne térhessen a mélyből.
Kép
Avatar
Blest
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2007.04.06. 21:41:50
Tartózkodási hely: Pécs

2008.01.24. 21:18:38

Varga Tamás írta:Büszkék lehetnek a fiúk a tegnapi eredményükre.
"Hajrá, Izland!"

Ez az SMS érkezett nem sokkal a szerdai Magyarország-Izland férfi kézilabda Eb-középdöntő meccs vége előtt az egyik Kossuth Rádió-hallgatótól. Beolvastam, pedig nem kellett volna, azóta nem hagy nyugodni a dolog.

Mielőtt erről kissé hosszabban értekeznénk, hozzuk elő a decemberi, franciaországi női kézilabda-világbajnokságot, ahol a magyar csapat Dél-Korea ellen lépett pályára. Az ellenfél akkor egy atomjaira hullott társaság benyomását keltette, mondta is mindenki úton-útfélen, hogy most aztán nem nyomasztja őket a tét, oda is csapunk rendesen. Nem így történt. Kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni, a magyar férfiválogatott azonban Izland ellen járt így: adott a nulla pontos ellenfél, biztos nincs nekik motivációjuk, gyerünk. Így lett a vége 36-28 as győzelem - nem ide. Mert mi mindig azt gondoljuk: ha a soros ellenfélnek nincsen pontja, nekünk meg van 3, mindjárt eleve feladja a magyarok elleni csatát.

Vajon miért van mindez? Miért van az, hogy Norvégia ugyan totálisan vesztésre áll Szlovéniával szemben (mi is motiválta a szlovénokat, hiszen e meccs előtt az olimpiai selejtező nagyon távol volt tőlük), ám minden norvég gólnál úgy ünnepel a stavangeri közönség, mintha éppen akkor nyerte volna meg a házigazda az Európa-bajnokságot. Pedig ha az ember bekapcsolja a tévét, itt is láthatja ugyanazokat a bugyuta adásokat, mint amin otthon "nevelkedik" a magyar, itt is van "Lost", meg valóságshow. Van, de nem játszik központi szerepet Norvégia életében. A lapok címoldalán nem valami ügyeletes műmelles "sztár" van, akit odahaza megpróbálnak példaként eladni, hanem a sportoló. Mert most itt kézilabda Európa-bajnokság van, lehet, hogy Norvégvia nagyot bukik, lehet, hogy el sem jut Pekingbe, mégis az egész sportszerető norvég közvélemény mellettük áll. Nekem annak ellenére Norvégia a kedvenc országom, hogy most nem sok siker néz ki itt nekünk. Kedvencem, mert itt a gyerekek előbb tanulnak meg síléccel futni, mint járni, kedvencem, mert a hihetetlen nehéz természeti körülmények közepette is tudnak mosolyogni (kérdezzünk meg erről egy karasjoki embert, aki fél évig a sötétben él). kedvencem, mert ennek az országnak legalább annyira fontos a sport, mint az olaj és valahol arról álmodozom, milyen jó lenne "norvég sportriporternek" lenni, annyi szép sikert megélni, mint amit ők az elmúlt 20 évben megéltek. Kedvencem, mert itt a miniszterek bicajjal mennek a munkába és nem csak akkor, ha egy tévéstáb éppen erről forgat, kedvencem, mert vannak kerékpárutak, erdők, melyekben az állatok nyugodtan élnek és nem kell menekülniük a legújabb magyar "divatsport", a quad elől, kedvencem, mert a pozitív feeling még a legutolsó és angolul jól beszélő autóbuszvezetőből is kisugárzik.

Mindazonáltal úgy vélem: a 24. órájának a végefelé közeledik a magyar sport. Az állam vagy felismeri, hogy támogatni kell, hogy a XXI. században a csapatsportok körül forog a világ (most nem elsősorban a magyar labdarúgásra gondolok, bár a fejlesztés, a normális emberek sportágba való bevonása ott sem lenne mellékes), vagy elkezdődik a fejlesztés, vagy nagyon rövid időn belül vége lesz mindennek. Igen, ez is benne van. A magyar sport (élsport) jelenleg maga a csoda. A krém kb 150-200 ember, az egyéni sportágakban van annyira intelligens valaki (és kedves), mint Igaly Diana és akkor olimpiai bajnok, van annyira elhivatott valaki, mint Tóth Krisztina, nyer Európa-bajnokságot, van annyira tehetséges (és elnyűhetetlen) valaki, mint Kolonics György, s olimpiai bajnok. Az esernyőt az egyéni sportágak képviselői tartják a magyar sport fölé, ők azok, akiket a világ nem ismer, e miatt busonghatunk, de ha ők sem lesznek, akkor kik? Aztán van a kézilabda, amely az utolsó 20 évben hihetetlen fejlődésen ment keresztül, s ez a kis ország (a magyar) még mindig tartja a lépést az elittel. Lehet, hogy most csak 9. lesz az együttes, de a nagy orosz medve a 13. helyről kullogott haza, aztán meg voltak olyan országok (Szerbia, Románia, micsoda hagyományok!), amelyek el sem jutottak ide. Ezzel együtt a 9. hely nem dicsőség, hanem állapot, Magyarországon rossz állapot, hiszen nálunk az ezüstérmest is ledorongolják - tetszettek volna aranyat nyerni.

Dévényi Tibi "bácsi" esete óta tudható: óvatosan kell bánni a netes fórumozók lelkivilágával, eszem ágában sincs, hogy szapuljam őket. Ez is egy fórum, régen voltak olvasói levelek, azt is lehetett álnéven beküldeni, aztán vagy megjelentek, vagy nem. Most itt ez a lehetőség, amely kb. olyan, amint azt egyik kedves kollégám megfogalmazta: mintha 1977-ben valaki bement volna a tévébe, kilökte volna Kudlik Júliát helyéről, s egy sísapkában, hogy a szeme se látsszon ki, benyögte volna, hogy hülye a Baróti Lajos, mert csak a pótselejtezőn jutottunk ki Argentínába, azt jónapot. Az egyik nap az egekbe emelnek, a másik nap ledorongolnak, az egyik nap csodacsapat, a másik nap kutyaütők. Félreértés ne essék, nem baj, hogy van ez a lehetőség, sőt! A vélemény szabad, a fórumozók többsége az életben is normális ember (egyikőjüket meg is hívtam a rádió Év sportja adásába), aztán persze vannak olyanok, akik élvezkednek. Élvezkednek a kudarcokon, az agyagba döngölik a sportolókat, majd klikk és számukra vége. Az életben semmi sem fekete és fehér. Magam sem azért írom alá ezeket a "cikkeket" mert ezzel óhajtok népszerűbb lenni, csupán tavaly a férfi vb-n tettem egy kisérletet, amely kedvező fogadtatásra talált, ezért folytattam az idén is. S lehet, hogy ezek a magyar kézilabdázók cigiznek, lehet, hogy Klembucz Ferenc amúgy isteni kolbászát eszik, lehet, hogy nem elég tudományosak, lehet, hogy nem úgy gyúrják őket, mint a németeket, lehet, hogy a kapitányuk nem annyira okos, mint monsieur Onesta, lehet, hogy minket tényleg a balsors tép, de akkor is a legjobbat akarják. Magyarok, a mi sportolóink, a mi kézilabdázóink, akik előtt a következő Veszprém-Szeged meccsen ugyanúgy "meghajol" a publikum, mint korábban.

Tehát akkor Hajrá, Izland!? Nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás. Amikor 1990-ben elkezdtem ezt a foglalkozást, arra tettem fel "mindenemet", hogy rengeteg szép magyar sikerről tudósíthassam az otthoniakat. Mert én vagyok az a szerencsés néző, aki elmondhatja, mit lát. A tegnapi, Izland elleni meccs, nem volt szép. A fiúk nem bírták el a rájuk nehezedő terhet. Rosszul játszottak. Gál Gyulának nem megy. Skaliczky nem üvöltötte le a hajukat. Nagy Laci nem lőtte át a falat. Eklemovics nem irányított úgy, ahogyan kellett volna. A felkészülés nem volt olyan, ami győzelemre vezette a társaságot. De könyörgöm, ezért mindjárt rájuk kell dobni a keszegi (Nógrád megye) kőbánya összes kövét?

És Hajrá, Izland?

Nem. Hajrá, Magyarország!

Lantos Gábor
http://fanzone.blogzona.hu/Euro2008/
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.24. 21:16:31

Németország-Svédország 31-29 :cry:
Olimpiai részvételünk esélyei jelentősen lecsökkentek!
Büszkék lehetnek a fiúk a tegnapi eredményükre.
Kép
Válasz küldése