Fantasy sport játékok

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.03.18. 16:57:14

neobarca írta:
MichaaBee írta:Szerintem én sajnáltam a legjobban, hogy Game másnak akarta elpasszolni George-ot, de nem értem teljesen, hogy miért "egyértelmű" a vétó. Mindkét fél tökéletes járt volna az üzlettel, ezt max azért vétózta valaki, mert még contender...
Remélem ezt nem gondoltad komolyan. :lol: Csak pillants rá a mostani formájukra. George egyedül tényező Game pakkjában míg a másikban... 8)
Épp ezt magyarázom. :roll:

Game-nek a PO-ra kell erősödni, fcb0827 meg kapott volna egy keepert. Neki már mindegy az alsóházi PO, ezért csak az lett volna a lényeg, hogy jövőre legyen egy keepere, így nem volt gáz neki beáldozni ennyit érte.

Abszolút érthető csere volt mindkét fél szempontjából.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.03.18. 16:45:46

Slither írta:Nem, tobbszor is irtam hogy csak a keeperben lesz alsohazi. A simaban a nagyobb letszam miatt tobb PO-s akartam, igy a szezon vegen tobb csapat hajthat a bajnoki cimert.
Okker! Nem tudom miért az maradt meg a fejemben, hogy pont fordítva van. Na mind1, így jártam/tunk. :wink:
MichaaBee írta:Szerintem én sajnáltam a legjobban, hogy Game másnak akarta elpasszolni George-ot, de nem értem teljesen, hogy miért "egyértelmű" a vétó. Mindkét fél tökéletes járt volna az üzlettel, ezt max azért vétózta valaki, mert még contender...
Remélem ezt nem gondoltad komolyan. :lol: Csak pillants rá a mostani formájukra. George egyedül tényező Game pakkjában míg a másikban... 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.03.18. 16:21:51

Szerintem én sajnáltam a legjobban, hogy Game másnak akarta elpasszolni George-ot, de nem értem teljesen, hogy miért "egyértelmű" a vétó. Mindkét fél tökéletes járt volna az üzlettel, ezt max azért vétózta valaki, mert még contender...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.03.18. 15:20:22

neobarca írta: Apropó: Slither! Nem úgy volt, hogy itt lesz alsóházi PO? Mert nekem azt jelzi a fantasy, hogy számomra vége a szezonnak.
Nem, tobbszor is irtam hogy csak a keeperben lesz alsohazi. A simaban a nagyobb letszam miatt tobb PO-s akartam, igy a szezon vegen tobb csapat hajthat a bajnoki cimert.
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2013.03.18. 15:11:55

Sima Fantasy: Ijjjj. Kissé elfelejtettem beállítani a csapatomat a Debreceni Grizlik ellen, vmint Gortat és Butler sérülésével kimaradt jópár meccs, így én nem tekintem ez a 9-2-es vereséget mérvadónak.

A 2. helyen így is továbbjutottam, az alapszakasszal teljes mértékben elégedett vagyok. Most jön Game a 7. helyről. Nincs kegyeleeem!:) Remélem sikerül egy szép ereedményt elérnem és kamajnak visszavághatok az alapszakasz fiaskókért a döntőben ;)

Sajnos Gortatot ki kellett dobnom, mert vszeg már nem tér vissza idén és Mullensnek is erősen meglimitálták a perceit, de remélem h mások fognak tudni hozni extra teljesítményeket és nem fogom megérezni ezeket a hiányzókat.

Mindenkinek a legjobbakat a PO-ban. Game, győzzön a jobbik!
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.03.18. 11:02:09

Bob_Marley írta:Slither:Nem saját kútfőből vettem ezeket (amúgy a default beállításokért máskor is igazán kardoskodhatnál :D a kategóriabeállításnál az alap tűnik valóban a legjobbnak, mikor erről ment a vita nem nagyon hoztad fel, hogy alapbeállítás :D ) , a licites megoldás van a komolyabb ligákban, én is ezt preferálnám, ezzel megint egyenlő feltételek lennének biztosítva, mindenki ugyanúgy vehet fel bármikor FA-t csak licitálni kell érte, s nem a végtelenségig.
Nem fogok erről "vitázni", keeper emelést ellenzem, FA dolog meg nem aktuális még.

Game-es cserére én nyomtam egy vétót, szeretem Game-t de ez azért túlzás :D
Favors-Amir legyen egyenlő
Green-Webster is

Boozer-Hendo-Waiters >>> George-Splitter-Barnes

Elmúlt 2 hét stajait meg se mertem nézni, mert akkor aztán végképp jóval erősebb fcbarca0827 5ös brigádja, első ránézésre, miután Amir meg Wesbter is remek formában na meg Hendo és Waiters is gurított mostanában 30+os meccseket is.
Szóval ez nálam egy vétó.
Csak azert hoztam elo a defaultot, mert azt irtad hogy a penzlimites FA rendszer "nagyjából mindenhol a megszokott bevett jó rendszer".
Nekem jo a mostani rendszer, es ahogy latom a tobbsegnek is, majd akkor van ertelme a rendszer megvaltoztatasarol beszelni, ha tobb embernek is ingenye van arra. Az hogy a "komolyabb" ligakban mi van, arrol nem tudok mit mondani, nem vagyok olyan pro.

A 3 eves dologra is valaszolhatnal, erdekelne hogy mi alapjan mondtad.

A Game fele csere meg sima veto, sztem nem is kell magyarazni. Ha egy ilyan trade atment volna, akkor a veto rendszer nyugodtan torolhetjuk is. :)
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.03.18. 10:56:48

Na ezennel lezárult az alapszakasz! 
Először is szeretnék gratulálni mindenkinek, aki bejutott a PO-ba. Szerintem idén is sikerült összerakni egy izgalmas és élvezetes szezont! ;)

Simában sajnos nem sikerült a bravúr. Mondjuk ezzel a kerettel nem meglepő. Pedig volt 1-2 hét, amikor még meglett volna az esélyem. De hamar szertefoszlottak a maradék húzóembereim sérülésével. Na mind1 majd jövőre.
Apropó: Slither! Nem úgy volt, hogy itt lesz alsóházi PO? Mert nekem azt jelzi a fantasy, hogy számomra vége a szezonnak.

Keeperben sikerült megszereznem a 6. helyet. Csalódás számomra, mert 3 hete még a ligaelsőség képe lebegett előttem. Sajnos játékosaim mélypontja és a sérülések, bele köptek a levesembe. Nem mellékesen mind a 3 héten lényegesen kevesebb emberem játszott, mint az épp aktuális ellenfelemnek.
Érdekes lesz a macik ellen. Kétszer találkoztunk az alapszakasz során. Mind a kétszer döntetlen lett. Ahogy elnézem most is kevesebben játszanak nálam, de hátha.
Kíváncsi leszek, mire megyünk harmadjára egymás ellen. Úgyhogy Hajráááááááá! ;)

(egyébként mi van, ha PO-ban is döntetlen lenne a hetünk?)

Szerk: Tőlem is ment egy vétó a Game-es cserére. Semmi személyes, csak tényleg iszonyatosan egyoldalú volt a csere. Én nem vagyok egy nagy vétó huszár, de az 1-2 hetes statok különbségét látva, még nálam is kiolvadt a biztosíték... :lol: Sorry. :oops: :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neobarca 2013.03.18. 11:03:33-kor.
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.18. 08:27:40

Na, simában buktam a PO-t, még két kategóriában kellett volna győznöm. :? (Mondjuk aztán úgyis kizúgtam volna kamaj ellen.)
Ha valamelyik PO-snak kell egy vagy több játékosom, küldjön egy ajánlatot. (Bár itt senki sem cserél rajtam kívül. :mrgreen:)

Keeper érdekes lesz, Game-Bob örökrangadó jön ismét, aztán kíváncsi leszek, kanty behúzza-e végül.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.03.17. 23:55:06

Slither:Nem saját kútfőből vettem ezeket (amúgy a default beállításokért máskor is igazán kardoskodhatnál :D a kategóriabeállításnál az alap tűnik valóban a legjobbnak, mikor erről ment a vita nem nagyon hoztad fel, hogy alapbeállítás :D ) , a licites megoldás van a komolyabb ligákban, én is ezt preferálnám, ezzel megint egyenlő feltételek lennének biztosítva, mindenki ugyanúgy vehet fel bármikor FA-t csak licitálni kell érte, s nem a végtelenségig.
Nem fogok erről "vitázni", keeper emelést ellenzem, FA dolog meg nem aktuális még.

Game-es cserére én nyomtam egy vétót, szeretem Game-t de ez azért túlzás :D
Favors-Amir legyen egyenlő
Green-Webster is

Boozer-Hendo-Waiters >>> George-Splitter-Barnes

Elmúlt 2 hét stajait meg se mertem nézni, mert akkor aztán végképp jóval erősebb fcbarca0827 5ös brigádja, első ránézésre, miután Amir meg Wesbter is remek formában na meg Hendo és Waiters is gurított mostanában 30+os meccseket is.
Szóval ez nálam egy vétó.
Kép
Kép
Kép
lijacska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2008.08.29. 08:27:38

2013.03.17. 20:21:03

Bob_Marley írta: meslija pont ezért írtam, amit írtam, ne az önérdekeket kelljen már nézni hanem en bloc az egészet, az hogy valakinek jól sikerült a draft attól még az érdeke, hogy a liga kiegyensúlyozott legyen.
csak a vita kedvéért, így is úgy is, lesz akinek jobban be fog jönni, többet készül rá, szerencse, stb., de az egyensúly megmarad. Ha a liga megszavazza, hogy jövőre 5 keeper lesz, mindenki úgy készül rá, ha nem , akkor akképpen. Az, hogy a liga most kiegyensúlyozott, nem attól függött, hogy 3 keeper lett megszavazva, s jövőre se borulna fel ha úgy kezdünk neki, hogy 5 keeper.

Mindenképp számomra tanulságos volt ez az év. Jövőre, csak a keeperben fogok szerepelni, idén a másikat elhanyagoltam, sajnálom, de időt nem tudtam rá forditani.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.03.17. 20:03:20

Bob_Marley írta:Én abszolút ellenzem a keeper emelést, még legalább 3 évig.
Kb 3-4 évente van olyan forgás hogy a játékos erősség változik, s ezalatt az idő alatt mindenki bele is jönne a keeper játékba.

meslija pont ezért írtam, amit írtam, ne az önérdekeket kelljen már nézni hanem en bloc az egészet, az hogy valakinek jól sikerült a draft attól még az érdeke, hogy a liga kiegyensúlyozott legyen.

Pont emiatt is javaslom a pénzlimites FA rendszert, ez nagyjából mindenhol a megszokott bevett jó rendszer, s így pl nem lehet olyan vadságokat csinálni mint mi Game-el. :D
Ezeket honnan veszed? Konkrétan mi az amihez 1 év nem elég és 3 év kell hozzá?

Meg ezt a mindenhol a megszokott rendszer szlogent sem igazán értem, biztos vannak ligák ahol azt használják, de eddig egyszer sem láttam még, szóval biztos hogy nem az a bevett jó rendszer. A ligák többsége a default beállításokat szokta használni (max pár kisebb eltéréssel), az alapértelmezett pedig az amit most használunk.
Meg nem is értem mi a probléma most az FA felvételekkel. Ha nem tetszik, akkor ne csináld, másokat sztem nem zavarja annyira hogy naponta forgatjátok az embereket. :wink:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.17. 20:02:32

kanty írta:3 év?
Szerintem kicsit túl komolyan veszitek ilyen szempontból az egészet. Nagy téttel mernék fogadni, hogy 3 éve múlva már nem lesz meg a liga.

FA-hoz sem látom értelmét hozzápiszkálni.
Én is úgy gondolom, hogy a 3 év túlzás, nem hiszem, hogy addig húznánk. :D

FA szerintem tökéletes így, aki szeretné, cserélgetheti az embereit szinte naponta, egy licites dolog talán csak még bonyolultabbá tenné a ligát. (De egy újabb kérdés, amiről oldalakat lehet vitázni... :lol:)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.03.17. 19:53:37

3 év?
Szerintem kicsit túl komolyan veszitek ilyen szempontból az egészet. Nagy téttel mernék fogadni, hogy 3 éve múlva már nem lesz meg a liga.

FA-hoz sem látom értelmét hozzápiszkálni.
Továbbra is tartom, hogy a vétó az egész liga achilles sarka. De azt is tudom, hogy ebben nem lesz változás.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.03.17. 19:15:00

Slither írta:
Keeperek számának emelését én is úgy gondoltam, hogy idén még marad a 3, majd jövőre 4, és azután állna be az 5. Ha mindenki benne lenne az emelésben, akkor sztem az a legjobb út, mindenki folyamatosan készülhetne/építkezhetne a több keeper felé. Meg nem is biztos hogy az 5 keeper olyan jó lenne, ha emelünk akkor mindenképp előbb a 4-et kéne megpróbálni. :wink:
Én abszolút ellenzem a keeper emelést, még legalább 3 évig.
Kb 3-4 évente van olyan forgás hogy a játékos erősség változik, s ezalatt az idő alatt mindenki bele is jönne a keeper játékba.

meslija pont ezért írtam, amit írtam, ne az önérdekeket kelljen már nézni hanem en bloc az egészet, az hogy valakinek jól sikerült a draft attól még az érdeke, hogy a liga kiegyensúlyozott legyen.

Pont emiatt is javaslom a pénzlimites FA rendszert, ez nagyjából mindenhol a megszokott bevett jó rendszer, s így pl nem lehet olyan vadságokat csinálni mint mi Game-el. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.03.17. 18:39:50

Gareth Tello írta: 2. Picket azért adtam, mert Wall végül keeper lesz nálam, Bynum akkor rizikó, hogy nem vállalom be, egyrészt nem lehet tudni, mikor tér vissza egyáltalán, másodrészt nagy kérdés, milyen statokat hoz majd a visszatérése után (szerintem nem fogja elérni a korábbi szintjét), harmadrészt pedig nem akarom folyamatosan azon stresszelni magam, hogy mikor sérül le ismét. :D
És Varejaoval mi lesz? :D

Keeperek számának emelését én is úgy gondoltam, hogy idén még marad a 3, majd jövőre 4, és azután állna be az 5. Ha mindenki benne lenne az emelésben, akkor sztem az a legjobb út, mindenki folyamatosan készülhetne/építkezhetne a több keeper felé. Meg nem is biztos hogy az 5 keeper olyan jó lenne, ha emelünk akkor mindenképp előbb a 4-et kéne megpróbálni. :wink:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.17. 18:31:20

Slither írta:a pick mozgások nagyon sokat befolyásolhatnak. Pl. kanty-nél jövőre valszeg gyengébb lesz a keret (feltéve ha nem mákolja be a draftot és 1-2 embert az FA-ról), és valszeg az idény nagy részét már tankilással tölti. Ha a keeperjein kívül minden használható játékosát kiárusítja, akkor az azt követő idényben megint erős kerete lesz, de onnan kezdve megint árusíthatja majd a pickjeit hogy még erősebb legyen.
Sajnos tartok attól hogy végül oda lyukadunk ki, hogy mindenki úgy fog játszani, hogy egy idényben nagyon ráhajt, a következőben meg full tankolás megy és ezt felváltva csinálja. Nekem az nem jönne be annyira, mert úgy elég nehéz több éven keresztül is sikeresnek lenni anélkül hogy ne tankoljon vki, de majd kiderül, hátha pozitívan csalódok majd. :)
Én is ezen gondolkodtam mostanában, és szerintem sokaknál ez lesz a jellemző, azt nagyon nehéz megcsinálni, hogy több szezonon keresztül meglegyen mondjuk a PO.
A keeperek számának emelése szerintem csak akkor jó ötlet, ha minden csapatnál nagyjából azonos értékű keeperállomány alakul ki. Mert a mostani csapatokat véve alapul, az sem elképzelhetetlen, hogy valaki öt brutál jó playát keepel, másvalaki meg összekapar nagy nehezen öt közepesnél jobb emberkét. Így olyan nagy különbségek alakulhatnak ki, amiket már nem lehet egy jó drafttal vagy FA-kkal ellensúlyozni. :?

Kanty ellen meg 7-5? :shock: :D Mumusod leszek a végén, kolléga. :mrgreen:

Simában elég necces a helyzet, szerintem nem lesz meg a PO, de ne legyen igazam.

Neo-féle cseréhez meg annyit (látom, ment rajta a vita), hogy
1. Mikor elfogadtam az első variációt, még nem írtak semmit arról, hogy Gortat out of season.
2. Picket azért adtam, mert Wall végül keeper lesz nálam, Bynum akkor rizikó, hogy nem vállalom be, egyrészt nem lehet tudni, mikor tér vissza egyáltalán, másodrészt nagy kérdés, milyen statokat hoz majd a visszatérése után (szerintem nem fogja elérni a korábbi szintjét), harmadrészt pedig nem akarom folyamatosan azon stresszelni magam, hogy mikor sérül le ismét. :D
lijacska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2008.08.29. 08:27:38

2013.03.17. 18:10:34

Bob_Marley írta: 3 keeperről meg ugyanaz a véleményem mint a szezon elején is, ez most egy új fajta liga volt, bele kell kicsit rázódni, azzal hogy esetlegesen 5 keeper lenne, ÓRIÁSI szakadék alakulna ki már most.
Vannak emberek ahol akár 6-7 keeper ember van, más meg 3at "nem tud összekaparni".
Ez viceversa is megy, akinek sikerült, hogy jó drafttal, több keepert összeszedjen, miért mondjon le róluk.
Én alapjába véve nem ellenzem a keeper szám emelését, de csak fokozatosan, elöszőr 4, majd 5. Pont azért nem érdekelt, hogy jobb keeperjeim legyenek, mert sokan ki fognak lökni a draftra megfogható embereket. Miért fektessek bele idén, mikor semmi értelme nincs.S azért szavaztam a 3 keeperre, mert rossz volt a draftom.
Az FA piac maradhat ugyanúgy.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.03.17. 15:37:33

Én egyáltalán nem látom egyoldalúnak a bent lévő cserét, mindenki azt kap amit szeretne, ráadásul így kiegyenlített a dolog.

Én nem tudom hol jutok PO-ba hol nem, mert keveset foglalkoztam a többi csapatommal, de keeperben meglesz :D

Ráadásul ez az utolsó nap borzasztó érdekes lehet.Mert jelen állás szerint
1;Slither 141-93-6
2;kanty 139-98-3
3;Game136-99-5
4;kamaj 136-100-4
5;Bob_Marley 136-101-3
6;neo 130-108-2

3an is 136 kategória győzelemmel állunk jelenleg, s az utolsó nap fog eldőlni végül ki milyen eredménnyel zár.

A héten Anthonyra megint nem nagyon számíthattam, mai játéka is kérdéses, azért nem lenne rossz ha az itteni PO-ba pötyögtetne párat, mert nélküle azért totál esélytelen vagyok, főleg úgy hogy nálam játszik a legkevesebb ember az első héten.
De majd kiderül mi lesz, én nem nézegetem kinek az ágán vagyok kit kapok kit nem, bent vagyunk, aztán holnaptól hadd szóljon :D Tényleg Celticses szezon, így a végére abszolút jó formába kerültek páran, Ellis pl, vagy Nelson is végre visszatért, s jól, Mo Williams is kezdi összekapni magát, Rubio tripla-dupla, Howard végre szedi a patikat (meg megy majd 40szer büntizni :D ) Bosh-Deng akik nagyon hanyatlóak, de remélem jövő héten mindenki odateszi magát, s egy sérülésmentes kerettel kiállunk, s megpróbálunk túlélni 1 kört.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.03.17. 11:51:46

Na eljött végre az alapszakasz utolsó napja!

Úgy néz ki mind az 5 ligámban benne leszek a PO-ba, és mindegyikben látok esély a dobogós helyezésre. 2 ligában kiemelt leszek, így első kör skippelhetem is. 8)

És akkor egy kis gyors esélylatolgatás:

Sima ligában valszeg visszaesek a 7 helyre, és vagy Ördi vagy MichaBee ellen lesz az elsőkörös párharcom. Mivel Rose nem nagyon akar visszatérni, így a gyengébb keret mellett meccshátrányom is lesz, így nagy szerencse kell majd a továbbjutáshoz.
Kamajd csapata eléggé kiemelkedik a mezőnyből, érdekes lesz hogy vajon ki fogja tudni őt megszorítani.

Keeper ligában jóval jobb a helyzetem, még az 1. helyet is megcsíphetem, ha nem nagyon változnak a mostani állások. Első kört kiülöm majd, utána meg valszeg a kamaj/Game kettős vmelyikével elődöntőzök. Ha Love és Parker se tér vissza addigra, akkor valszeg Kantyval döntőzök egyet. Ha átmegy most az a nagyon durván egyoldalú csere (márpedig át fog), akkor sok esélyt nem látok a győzelemre, kisebb csoda kellene ahhoz. De azért nem lesz rossz teljesítmény, hogy ha pickek feladása nélkül döntőzni tudnék majd.

8)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.03.17. 02:59:27

Én is becsatlakoznék ebbe.
Tank üzemmódot abszolút támogatom, erről szól az egész hogy hosszútávon kell gondolkozni, én abszolút feladnék akár 4-5 idényt is, ha tudom hogy a 6ik évben döntős vagyok, most azonnal aláírnám. :D Ezért nem is megyek rá az idei évre, mint mondjuk kanty, mert "nem érdekel" most.Mini célt sikerült elérni PO megvan.
Az hogy lehet olyat csinálni egyik évben erős vagy másikban gyenge, kilehet küszöbölni, azzal hogy meghatározunk egy bizonyos körszámot és ahhoz kapcsolódó maximális picket.
Gondolok itt arra, hogy 1-5 körös pickekből maximum kettő lehet, illetve kötelezően meg kell tartani minimum 2őt az 5kör valamelyikéből.S így totálisan nem lehet olyat csinálni hogy X év utolsó X+1 első.

3 keeperről meg ugyanaz a véleményem mint a szezon elején is, ez most egy új fajta liga volt, bele kell kicsit rázódni, azzal hogy esetlegesen 5 keeper lenne, ÓRIÁSI szakadék alakulna ki már most.
Vannak emberek ahol akár 6-7 keeper ember van, más meg 3at "nem tud összekaparni".
Amondó vagyok pár évig mindenféleképpen maradjon csak a 3 keeper, később lehet 5re emelni, de most ezzel gyakorlatilag megölnénk csapatokat.
Abszolút ellenzem a keeper emelést, nem csak mert egész idényben így játszott mindenki hogy van 3 de hangsúlyozom még egyszer ezzel lennének baromi erős csapatok és baromi gyengék.Ráadásul mondjuk akkor meslijának pl el kellett volna kezdeni valamit akciózni már ezer évvel ezelőttstb.
Ő pl 3at alig tud összehozni, s mondjuk én meg keepelhetnék vagy 6-7 játékost (bár legszívesebben mindenkit megtartanék :D )
Én minimum 3 évig 3 keeper játékost javaslok, kb az egy olyan időszak ami alatt forog annyira a játékos erősség, hogy a draft következtében kiegyenlítődik a dolog, utána lehet emelni 5re, de pl akárcsak ha jövőre emelünk már ellenzem.

Game ne haragudj, nem jelezte ez a csoda a püket, holnap (vagyis Vasárnap :D ) válaszolok.

szerk: sokkal fontosabbnak tartom az FA korlátozásokat, mint a keeper emeléseket.
Mi Gamel eléggé előnyt alakítottunk ki azzal, hogy talán mi vagyunk a legaktívabbak FA-n ez viszont nem jó, bevezetnék egy pénzlimitet, ami szokás szinte mindenhol.És akkor lehetne licitálni emberekre, egy bizonyos keretből.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.03.16. 18:17:05

Igen benne van ez is a pakliban. De én továbbra is azt mondom, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonít a társaság a pickeknek. Holott szerintem egyrészt az egész szerencsén múlik, aztán jön a felkészültség és utána a pickek. Csak meg kell nézni, hogy idén ki mit húzott. Egyrészt látszik, hogy hatalmas mákok és persze pechek is voltak, másrészt pedig, aki kicsit előtte készült az hátul is szépeket húzott.

A másik pedig az FA. Azzal is lehet játszani. Idén is megfigyelhető volt ez. Volt aki úgy taktikázott, hogy 12-13 ember a standard, a többit pedig vette fel FA-ról annak függvényében, hogy ki mikor játszott. Aztán volt olyan, (én) aki összesen kb. 3 játékost húzott be FA-ról és így játszotta végig a szezont.
Nekem például jövőre az első lesz a járható út, pont azért mert pickek terén hátrányban vagyok. Tehát Slither én ilyenek miatt nem igazán aggódnék.

Azt is mindenki maga dönti el, hogy kockáztat vagy sem. Számomra egy esetleges bajnoki cím többet ér, minthogy például két éven keresztül legyen egy stabil rájátszás csapatom.

A keeper módosításban én benne lennék. De azt is megértem, hogy ha valaki ellenzi, mondván, hogy már az elejétől kezdve három játékossal számolt. De, ha egyöntetűen mindenki szeretné az 5 keepert, akkor azt mondom ne várjunk jövőig. De tudom, itt úgyse lesz olyan, hogy mindenki egyet akarjon. :P

Ja és még valami: hard cap és hasonló módosításokban én nem lennék benne. Ha lesz igény, akkor jövőre mehet egy olyan liga is, de ezt ne bonyolítsuk.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.03.16. 17:46:51

Cumbee írta:Jövőre mindenki tiszta lappal kezd, ezért nem értem, hogy akik idén ott vannak a tűz közelben, azok miért majd akarnak nyerni és miért nem most.
Ez azért nem igaz, a pick mozgások nagyon sokat befolyásolhatnak. Pl. kanty-nél jövőre valszeg gyengébb lesz a keret (feltéve ha nem mákolja be a draftot és 1-2 embert az FA-ról), és valszeg az idény nagy részét már tankilással tölti. Ha a keeperjein kívül minden használható játékosát kiárusítja, akkor az azt követő idényben megint erős kerete lesz, de onnan kezdve megint árusíthatja majd a pickjeit hogy még erősebb legyen.
Sajnos tartok attól hogy végül oda lyukadunk ki, hogy mindenki úgy fog játszani, hogy egy idényben nagyon ráhajt, a következőben meg full tankolás megy és ezt felváltva csinálja. Nekem az nem jönne be annyira, mert úgy elég nehéz több éven keresztül is sikeresnek lenni anélkül hogy ne tankoljon vki, de majd kiderül, hátha pozitívan csalódok majd. :)
Cumbee írta: Az 5 keepert egyébként nem akarjuk megszavaztatni megint? Nyilván nem egyszerű többség nyer szintű dologra gondolok, de pl olyat, hogy ha lenne aki nagyon nem szeretné akkor maradna minden így, ha viszont mindenki változtatna, vagy kb tartózkodna, akkor válthatnánk. Olyan eszméletlen sok egyértelmű keeper idén nem cserélt gazdát, szal ez tán nem kavar be annyira.
Sztem most már ne változtassunk a keeperek számán, egész idényben mindenki úgy taktikázott hogy csak 3 lesz. Majd jövő emelhetünk rajta ha úgy szavazzuk meg a dolgot, és akkor mindenkiúgy készülhet.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2013.03.16. 17:18:58

Slither írta:Csak engem zavar hogy a keeper ligában most már szinte mindenki tankolni akar? kanty iszonyatosan megerősödött, erre Game is bedobja a törölközőt, pedig szinte végig vezetett...
Meglátjuk mi lesz jövőre, de ha akkor is az lesz hogy kb csak az marad a végére aki feladta a következő idényét, akkor nem látom értelmét a dolognak.

Én megnövelném a keeperek számát, meg esetleg bevezetnék egy hard cap-et is, és akkor nem lenne ilyen szintű torzulás az erőviszonyokban. De ha mindenkinek tetszik a mostani rendszer, akkor nem erőltettem az újításokat. :roll:
A keeperek számával nekem is bajom van. Emlékeim szerint én szavaztam utoljára, jó sokat gondolkodtam, de végül egálnál a 3 keeperre nyomtam, amit azóta már rendesen meg is bántam. Akkor úgy logikáztam, hogy 3 keeperrel jóval jobban fognak forogni a játékosok és élénkebb lesz a liga, erre az lett belőle, hogy mindenki kiválasztott 3 keepert akik nem mennek sehova és mindenki a pickekért verekszik, amik szintén kincsként vannak kezelve. 5 keeperrel lehet tényleg kicsit kevésbé féltenék az emberek a pickjeiket, plusz a keeperek is jobban mozognának.
Amúgy akik lecsúsztak a PO-ról azoknál szerintem logikus a tank üzemmód, de akik ott vannak, azoknál én sem értem. Én Kanty-val értek egyet, ha bejutottam volna tuti mindent megtennék, hogy idén nyerjek. Aki ott van, azoknak már csak 6 embert kell legyőznie, míg jövőre ez 12 lesz, szal jóval nagyobb esélyük lenne idén, mint jövőre. Jövőre mindenki tiszta lappal kezd, ezért nem értem, hogy akik idén ott vannak a tűz közelben, azok miért majd akarnak nyerni és miért nem most. Az 5 keepert egyébként nem akarjuk megszavaztatni megint? Nyilván nem egyszerű többség nyer szintű dologra gondolok, de pl olyat, hogy ha lenne aki nagyon nem szeretné akkor maradna minden így, ha viszont mindenki változtatna, vagy kb tartózkodna, akkor válthatnánk. Olyan eszméletlen sok egyértelmű keeper idén nem cserélt gazdát, szal ez tán nem kavar be annyira.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.03.16. 16:11:28

Egyszerűen az van, hogy rajtam kívül mindenki hosszútávra tervez és mindenki a pickekben látja a hosszútávú sikeresség titkát. Én vagyok egyedül az, aki mert kockáztatni és nagyon sokat az idei évre tett fel.

Amúgy a keeper számot, amikor megszavaztuk, akkor sem értettem, hogy miért csak három, de a többség ezt akarta. Ez már idén nem fog változni.

Ja és tényleg Game, nem tudom, hogy miért "adod fel". Én még mindig úgy látom, hogy ez a bajnokság legalább négy csapatos, akik közül én veszíthetek a legtöbbet. :P

Nagyon keresett lettem az elmúlt időszakban. Éppen ezért leírom, hogy lássa mindenki. Több picket nem adok. :D Ha még 12. körös, akkor sem.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.03.16. 15:38:38

Csak engem zavar hogy a keeper ligában most már szinte mindenki tankolni akar? kanty iszonyatosan megerősödött, erre Game is bedobja a törölközőt, pedig szinte végig vezetett...
Meglátjuk mi lesz jövőre, de ha akkor is az lesz hogy kb csak az marad a végére aki feladta a következő idényét, akkor nem látom értelmét a dolognak.

Én megnövelném a keeperek számát, meg esetleg bevezetnék egy hard cap-et is, és akkor nem lenne ilyen szintű torzulás az erőviszonyokban. De ha mindenkinek tetszik a mostani rendszer, akkor nem erőltettem az újításokat. :roll:
Válasz küldése