Fantasy sport játékok

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.03. 22:19:22

Bob_Marley írta: Mi nem pénzben játszunk, bár mint lejjebb olvashatod valaki szeretne csak nem tud technikai okok miatt. :D
Van olyan ligánk, ahol fizetési sapka van, viszont ez nem olyan fantasy mint mondjuk a foci, hogy minden játékos közül kell kiválasztanod és alakítanod a csapatodat, hogy egy előre leszabályozott keretbe beleférj. Itt csak 1 embernél van "Messi", esetünkben James vagy Harden stb. A hard cap ligáról azért nem írnék most, bár azt is átvehetnéd, mert konkrétan itt keeper ligáról van szó. Ez annyit takar, hogy minden évben az aktuális keretedből megtarthatsz 3 tetszőleges embert.
Jelenlegi keret:

Ray McCallum Sac - PG
Dwyane Wade Mia - PG,SG
Danny Green SA - SG,SF
Andre Iguodala GS - SG,SF
Andrea Bargnani NY - PF,C
Gordon Hayward Uta - SG,SF
Blake Griffin LAC - PF,C 
Serge Ibaka OKC - PF,C 
Kawhi Leonard SA - SG,SF
Kemba Walker Cha - PG,SG
Rudy Gobert Uta - C
Roy Hibbert Ind - C
Reggie Jackson Det - PG,SG
Bradley Beal Was - SG 
Chandler Parsons Dal - SF,PF

A kis furcsa jel ne zavarjon meg 1-2 játékos neve mellett, azok azt jelölik, hogy adott játékos tavaly keeper volt vagy sem. Én Carmelo Anthonyt elcseréltem és ezért van pl Beal mellett kis K (keeper) jel, mert többek között őt kaptam cserébe, aki MichaaBee-nél keeper volt még tavaly.

Itt is a valós eredmények számítanak, csak itt nem összesített lista van, hanem minden héten van egy párharcod és 12 kategóriában küzdötök meg egymással.
A rövidítéseket remélem nem kell magyaráznom, de ha nem világos kérdezz rá)
FGM, FG%, FTM, FT%, 3PTM, 3PT%, PTS, REB, AST, BLK, ST, BLK, TO
Minden kategóriában ha 1 hét után (magyar idő szerint minden Hétfő reggel 9 óra) valamelyik kategóriában több pontot vagy százalékot értél el mint az ellenfeled, akkor kapsz 1 pontot rá. Tehát teszem azt a te játékosaid csinálnak 250 FGM (bedobott dobás) 45%-kal míg az ellenfél csak 240 FGM, de 48%-kal akkor az 1-1 és így tovább a többi kategóriára. Nyilván a TO kategóriában az nyer, akinél kevesebb az eladott labda. Így 0:12 és 12:0 között lehet az eredmény. Ezek az eredmények hétről-hétre adódnak össze és általában 20-21 hét van összesen és a végén 12 csapatból az első hat a felső rájátszásban 7-12. helyezett az alsó rájátszásban játszik tovább.

Mikor van a yahoo playoff majd a következő szezonban derül ki, nyilván még a mostani is tart és nincs 2015/16 menetrend sem. Itt csak a NBA rendes alapszakasza játszik nálunk. Általában Március közepéig tart a fantasy alapszakasz (20-21 hét) majd jön a rájátszás, amikor az NBA-ben jön az alapszakasz utolsó 1 hónapja. Remélem ez így érthető volt, mert alapszakasz mint szó többször szerepel, de más értelemben.
Eddig oké, többszöri elolvasás után is.
Bob_Marley írta: Minden kategóriának adott héten lehet nagy-nagy szerepe, én tavaly úgy estem be a rájátszásba, hogy az összesített listán (tehát 20 hét után) eggyel több kategória győzelmem volt mint kamajnak.
Bob: 125-112-3
kamaj: 123-112-5
Láthatod, hogy van döntetlen is azt is számolja a gép, ha 1 hét után teszem azt ugyanannyi bedobott triplátok van vagy blokk, steal. Ezek azok a kategóriák, ahol leggyakrabban előfordulhat a döntetlen, mert általában ezekben a kategóriákban van a legkevesebb effektíve elért valós eredmény. Nem nehéz kimatekolni, hogy hány labdát dob be egy játékos átlagban triplát meg szerez labdát és blokkol. Ellenben van egy csomó assist és lepattanó átlagban. És könnyebben összejöhet a döntetlen a hátrompontos, lopás, blokk kategóriákban, bár azért nem gyakori, de előfordul.

Miután több kategória van ezért stratégiázni kell, meg a csapatodat úgy kell alakítsd. Ezekbe most nem mennék bele bőven, ha van menetrend meg Szeptemberben kezd éledezni a dolog, akkor úgyis megcsinálom magamnak a kis sufnituning menetrendjeimet és belemehetünk mélyebben. Itt számít a menetrend, mert teszem azt pl neobarca tavaly itt bukott el az elődöntőben, mert a sztárjátékosai azon a héten csak 2-3 meccset játszottak. És hiába van nálad James, aki mondjuk átlagol 2 meccsen 30-10-10 statot az ellenfélnél van, aki 4 meccset tol és a 15-5-5 már tudja ugyanazt. Ezeket év közben lehet kozmetikázni, a drafton ez azért még nem nagyon szempont.
Ide kis önellenőrzés: tehát megvan a keretem, megvan a menetrend, és minden nap beállítom az aznapi keretem?
Bob_Marley írta: Draft:
Mint írtam mindenki megtarthat 3 embert a 2015/16 szezonra (ezt általában Október közepe felé kell leadni Slithernek, hogy kit tartasz meg )viszont 15 fős a keret. A maradék 12 embert draft alapján válogatja ki az ember. Az alapszakasz sorrend alapján van a draft, bár annyi furfang van benne, hogy "kígyó draft" van. Ez annyit takar, hogy ha valaki utolsónak húz az első körben, akkor a másodikban elsőnek fog. Ez az alapeset, DE miután ebben a ligában lehet draftjogokat is cserélni ezért adott esetben 1 körön belül több húzásod is lehet.
Draft cserélésre is van szabályunk, azt én nem firtatnám mert emiatt kaptam a büntetést. :D A lényeg az, hogy nem cserélheted el az összes draftjogodat és szerezheted be az összeset előre.
A 13-14-15 körös draftjogokat nem szabad elcserélni, mert technikailag odakerülnek be a keeper játékosok.

Nekem jövőre ez lenne:
0 1 0 2 1 1 1 0 0 2 2 2
Értelemszerűen ez azt takarja, hogy az első körben nincs draft lehetőségem, csak a másodikban 1, a negyedikben kettő és így tovább. Na már most én megcsúsztam azon a banánhéjon, hogy a 8-9 körben egy draftjogom sincs. Én úgy értelmeztem, hogy két körönként kell legyen 1 draftjogod (tehát a 7-8 stimmel mert van hetedik körösöm és a 9-10 is stimmel mert van tizedik körösöm), míg a szabály úgy volt, hogy nem fordulhat elő az, hogy a 8-9 körben nincs draftjogod. Ez azt eredményezi, hogy minden draftjog csúszik 1 kört hátra. (Hozzáteszem nem emiatt lépek ki, az okokat már sokszor leírtam miért, de nem ez az). Tehát neked az első választásod a harmadik körben lesz, ezt majd szintén Október magasságában tudja az ember, hogy a valóságban ez hányadik húzást takar. 25-36 közötti húzás lesz az első.
Egy-egy körben hány húzás van? Illetve a draft menetéről tudsz írni pár szót? Nagyjából élő lesz? Vagy előre bejelölöm, hogy szeretném x-et, ha x-et elviszi más, akkor y-t és így tovább?
Bob_Marley írta: Nem kell kétségbe esni az alapmagod jó lehet Leonarddal, Hayward-Griffin-Ibaka stb emberekből összelehet rakni egy erős keeper hármast és drafton meg kell kis szerencse is, de ha ismered a játékosokat meg figyeled a híreket Nyáron, akkor fellehet készülni ki lehet jó adott évben és ki nem. Meg ezeket Game-mel mindig elemezzük, s majd elküldöm neked is mi kikre is gondolunk mint "prospect" és "sleeper" emberek. Azért írtam most direkt angol kifejezéssel, mert érdemes lesz majd elkezdeni olvasgatni az angol fantasyval foglalkozó oldalakat és láthatod elég gyakran fognak szerepelni bizonyos kifejezések.
Például pár oldal:
http://www.rotoworld.com/sports/nba/basketball
Kifejezetten fantasy oldal. Elemzésekkel, játékos hírekkel, tippekkel stb.
http://www.cbssports.com/nba/injuries
Sérült lista
http://www.rotowire.com/
Szintén fantasy elemző oldal.
http://www.fantasypros.com/nba/
És még egy.

Még annyit hogy mint írtam a pontozás kategóriákra van osztva. 15 játékosod van ebből 10-et játszhatsz egy-egy nap. Ezért is írtam pl Jameses példát, mert azon a héten neonál összesen játszott 40 ember, míg Gamenél 50 ember. Az a 10 ember meg sokat érhet még ha adott esetben összehasonlítva gyengébb játékosok is, Na szóval 10 embert tehetsz be.
PG, SG, G, SF, PF, F, C,C, Util, Util a maradék Bench alias pad kifejezéssel van megáldva.
Posztokat sem kell remélem magyarázni, az util azt jelenti, hogy oda bármilyen játékost belehet tenni, Hátvédtől, centerig bárkit. Minden játékosnak megvan határozva a posztja, elég rugalmas a yahoo általában 2 poszt is van egy játékoshoz, de pl Turner tavaly PG/SG/SF-ként volt feltüntetve (meg még valaki, Game állandóan ezzel büszkélkedett nekem. :D ). Ez azt jelenti, hogy pl Turnert ha adott nap játszott, akkor belehetett tenni értelemszerűen PG/SG/SF helyekre illetve, F és G helyre is. Centerek azok akik általában egy posztosak, de azért náluk is gyakran PF/C van megjelölve.
Na már most van 15 embered és be kell rakni adott napra azt, aki játszik. Ha többen is játszanak, akkor meg ki kell választani. Nem nagy dolog, mert van 1 gomb a yahoo felületén, ami automatikusan beállítja a csapatodat, maximum ha többen vannak aznapra, akkor tudod alakítani. Ezt hogy többen vannak többször leírom, hiszen a meccsek elosztása általában úgy van, hogy Hétfő-Szerda-Péntek több meccs van az NBA-ben. Szerda-Péntek általában mind a 30 csapat játszik. Kedd-Szombat általában kevesebb, míg Vasárnap és főleg Csütörtökön alig-alig van meccs. Csütörtökön általában 2 meccs van, ez négy csapatot takar. A Csütörtökön játszók nagy kincsek, hiszen előfordulhat hogy nálad játszik teszem azt 3 ember míg az ellenfélnél csak 1. És hát ezeken a napokon mindig rangadók vannak és sokat számíthat egy-egy hét végeredményénél mint írtam ki hány meccset tolt le. Erre majd a menetrendnél fogok szólni mely csapatok játékosai lehetnek értékesebbek a menetrendjük miatt és játszanak Csütörtökönként. Nyilván a legtöbbször a jó csapatok játszanak ekkor GSW, Spurs, Clippers stb, a gyengébbek Hétfő-Szerda-Pénteken játszanak egy-egy héten. Ez is egy stratégiai pont, mert össze kell mixelni a 15 emberedet úgyis hogy legyenek benne olyan csapatok akik nem játszanak Csütörtökön vagy Vasárnap míg más meg játszik sokszor Hétfőn teszem azt. A gyengébb csapatokban gyakran változik a rotáció is onnan kilehet kukázni embereket és akkor rá is térnék az egyik legfontosabbra az FA kérdésre.

Értelemszerűen nálunk 12 csapat van 15 emberrel, az 180 játékos míg az NBA-ben 30 csapat 12 játékossal 360 aktív ember van, plusz ugye az év közben igazolások D Ligából felkerülők stb. Ergo a liga fele yahoo-n ebben a ligában szabadon igazolható játékos. Minden héten van 5 lehetőséged FA embereket felvenni, akik vagy nem keltek el a drafton vagy éppen senkinél nincsenek. A választás minden esetben úgynevezett waiver alapján történik ami azt jelenti, hogy lemegy a draft és kialakul egy waiver sorrend a húzások sorrendje alapján fordítottan. Alapesetben aki legelsőnek húz a drafton a waiver utolsó helyre kerül míg aki utolsónak az elsőre. Ez a Waiver lista folyamatosan változik, hiszen ha te felveszel egy embert, akkor automatikusan leghátulra kerülsz. Mindig lelehet adni kérelmet, hogy te kit szeretnél felvenni, de az nem biztos, hogy hozzád kerül, mert ha mindketten ugyanazt az embert szeretnétek felvenni, oda kerül aki előrébb van a waiver listán. Remélem ez így érthető. :D Jönnek a sérülések, valaki bejátssza magát a kezdőbe, jó formában van stb, sokat számítanak az FA emberek. Lsd Game aki tavaly Morrow-Pachulia-Hollis Thompson stb emberekkel vert el. :lol: Akkor éppen remek formában voltak és felvette őket már hamarabb és sokat számított neki a Po-ban. Értelemszerűen, akit felveszel ahelyett valakit ki kell tenni. Nagyon érdekes és egyben izgalmas része a játéknak, illetve újabb stratégiai pont, mert van 1 hétre 5 lehetőséged, hogy feltölts a keretedet 1-1 napra. Mondjuk a már említett kritikus csütörtökre felveszel valakit "pluszban". De például tavaly nagy FA felvétel volt Whiteside, aki embertelen számokat hozott, vagy Covington, Pachulia stb. Vagy éppenséggel Clarksont én vettem fel először, aztán kitettem és szívhattam miatta a fogam később. Mondjuk tavaly, aki nem fordult meg nálam az kb csak a Puerto Rico-i bajnokságban játszott. :D Majdnem 100 FA felvételem volt.

Összességében elengedhetetlen, hogy az ember figyelje a ligát, kövesse az eredményeket tisztában legyen a játékos mozgásokkal, rotáció változásokkal, mert úgy lehet előrébb kerülni. Tapasztalat szerint napi átlag kb 30-60 perc ráfordítással mindig naprakész tud lenni az ember. Nyilván az elején ez nagyobb időtartam lehet, de később csökkenhet. Illetve ha ismered a játékosokat, akkor sokkal könnyebb az FA játékosok között is mozgolódni, illetve nézelődni más játékosok iránt.

Mint írtam van lehetőség cserélni a ligán belül a tulajoknak és draftjogokat is áruba lehet bocsátani. Ismét csak a menetrendnek nagy jelentősége van, mert ha valakinek nem úgy jön össze a szezon, rosszul sikerül a draft, lesérülnek az emberei, akkor "tankolhat" és azok az emberei, akik közepes játékosok, de jó menetrenddel rendelkeznek felértékelődnek. Csere úgy történik, hogy ha megegyeztek, akkor van 2-3 nap átfutási idő, ezalatt a többi manager adott esetben megvétózhatja a cserét, ha egyoldalúnak ítéli. Általában draftjogokon szokott menni a "hiszti", de azért rugalmas a liga. Tavaly például 4 vétó volt összesen és volt 25 csere. Yahoon van úgynevezett ranking, ami besorolja a játékosokat (igaz ez 9 kategóriára vonatkozik míg mi 12-ben játszunk) és segítség lehet.

Játékos keretedhez mérten kell az embereket ide-oda tologatni és nézegetni FA-n, mint már írtam 12 kategória van, hiába vagy jó 1-1 kategóriában úgy kell sakkozni, hogy relatíve sok kategóriában tudjál eredményes lenni. Én például rendszeresen rászoktam menni a blokk kategóriára hiszen abban kevés valós eredmény szokott születni és Ibakával a fedélzeten azt könnyebb megszerezni, ráadásul elkezdett triplákat is dobálni így értékes emberke. Blokk már zsebben lehet sok ember ellen és így tovább. Például Korver ezért mindig értékes ember, mert sok triplát dob jó százalékkal. Egy ember a csapatodból, aki rengeteget hozzátud segíteni, hogy fogj 1-2 kategóriát. Nyilván a legértékesebb emberek mint Harden, Curry, James azért olyan jók ( a pályán is ), mert minden statisztikai mutatóhoz hozzátudnak tenni.
A ranking majd a keeper választásnál is segítségedre lehet, ebbe nem szólok bele én tudnám ki az a hármas, akit megtartanék. :D
Nyilván az emberek értéke évről-évre sőt napról-napra változik, fiatal játékosok jövőt tekintve értékesebbek mint egy-egy 30+ játékos. Illetve a nap változásokhoz hozzájön, hogy xy rossz formában van éppen jóban és akkor lehet velük mozgolódni cserék tekintetében stb.

Mint írtam veszélyes dolog (beszippant), láthatod mennyit írtam erről pedig csak tényleg átfogóan írtam le a dolgokat. Csak hát átfogóan is annyi van (ami egy idő után természetes dolog lesz és nem hat kínaiként a waiver vagy a sleeper kifejezés), hogy első szuszra is ennyi lett belőle. Elsőre tuti soknak tűnik, nem kell megijedni ha ismered a játékosokat meg a ligát, akkor nem lesz gond, csak 1-2 fantasy "dolgot" kell megtanulni és jó lesz az. Én is vagy bárki más tudunk segíteni.

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/6248
Ez a liga, nem tudom hogy megfogod-e tudni nyitni lévén jelszós liga, de ha igen, akkor láthatod milyen is a felület. Nyár vége felé meg már jön az új szezon, akkor ismét eltudom mondani nagy vonalakban miről van szó, illetve lehet gyakorolni mock draftokon, ahol már láthatja az ember kit hol visznek el általában a fantasy játékosok. Persze keeperben mint írtam a fiatal játékosok értékesebbek, de támpontot tud adni a sok a mock draft. Nagy felelősség ez a liga, sok melóm volt benne tavaly, remélem jó helyre kerül a csapatom. :D Ha kérdés van akkor szólj, egyelőre emészd nem lett rövid bemutató. :lol:
Érthető volt, meg tudtam nyitni a ligát. Ha jól látom akkor második lettél, és talán Game lett az első? Most jön az uborka szezon, de izgalmasnak hangzik elsőre, és látom azt is, hogy mivel tudna beszippantani órákra. A csapatból most így látatlanban Griffin-Leonard-Ibaka hármast tartanám meg, de közbejöhet egy sérülés vagy bármi a nyáron, viszont a draftoknál lehetne rózsásabb a helyzet, de valószínűleg a szupersztárokra úgyis ráülnek az emberek (jól gondolom?), a trió mellé pedig össze lehetne szedni korrekt csapatot.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.03. 20:45:24

kanty írta:Bob!

Miért akarod átadni a csapatot? Szabad tudni?
El vagyok átkozva. :D Illetve a legfőbb indok, hogy az ESPN felülete és lehetőségei jobban tetszenek. Mint már írtam szeretnék csinálni ESPN egy hasonló ligát, jó lenne ha betudnál csatlakozni. Egy két finomítás lenne csak pl a draft nem kígyó lenne (először nyilván aukciós) és a keeperekhez is lenne egy új megoldás miszerint mindenkit az előző év köre-1 körrel lehetne megtartani (értelemszerűen az első körös választott- 1m kör nincs, tehát az is első körnek minősül). Véleményem szerint jobban pörögne a keeper dolog és még változatosabb lenne.
A rengeteg sérülés majdnem megölte a szezonomat tavaly és ESPN-n nagy segítség a sérült helyek lehetősége, ami yahoo-n nincs. Rengeteg idegeskedéstől megszabadulnék. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.06.03. 20:22:30

Bob!

Miért akarod átadni a csapatot? Szabad tudni?
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.03. 20:06:43

nzxtpo írta: A fantasyról annyit tudok, hogy elég népszerű főleg az amcsiknál, elég sok dollárt belenyomnak, de mégse számít szerencsejátéknak vagy valami ilyesmi, hasonlóval játszottam nagyon régen focisban, valami olyasmi volt ott, hogy hetente kiválasztottam a csapatomat, és a valóságban elért eredményeik alapján kaptam pontot. Nyilván ott is volt valami korlát, hogy ne tudjam betenni az összes világklasszist egy csapatba, gondolom itt meg akkor a fizetési sapka az, vagy nem? Ha írnál az egészről (és a csapatodról) egy rövidebb-hosszabb bemutatót akkor szívesen elvállalnám.
Mi nem pénzben játszunk, bár mint lejjebb olvashatod valaki szeretne csak nem tud technikai okok miatt. :D
Van olyan ligánk, ahol fizetési sapka van, viszont ez nem olyan fantasy mint mondjuk a foci, hogy minden játékos közül kell kiválasztanod és alakítanod a csapatodat, hogy egy előre leszabályozott keretbe beleférj. Itt csak 1 embernél van "Messi", esetünkben James vagy Harden stb. A hard cap ligáról azért nem írnék most, bár azt is átvehetnéd, mert konkrétan itt keeper ligáról van szó. Ez annyit takar, hogy minden évben az aktuális keretedből megtarthatsz 3 tetszőleges embert.
Jelenlegi keret:

Ray McCallum Sac - PG
Dwyane Wade Mia - PG,SG
Danny Green SA - SG,SF
Andre Iguodala GS - SG,SF
Andrea Bargnani NY - PF,C
Gordon Hayward Uta - SG,SF
Blake Griffin LAC - PF,C 
Serge Ibaka OKC - PF,C 
Kawhi Leonard SA - SG,SF
Kemba Walker Cha - PG,SG
Rudy Gobert Uta - C
Roy Hibbert Ind - C
Reggie Jackson Det - PG,SG
Bradley Beal Was - SG 
Chandler Parsons Dal - SF,PF

A kis furcsa jel ne zavarjon meg 1-2 játékos neve mellett, azok azt jelölik, hogy adott játékos tavaly keeper volt vagy sem. Én Carmelo Anthonyt elcseréltem és ezért van pl Beal mellett kis K (keeper) jel, mert többek között őt kaptam cserébe, aki MichaaBee-nél keeper volt még tavaly.

Itt is a valós eredmények számítanak, csak itt nem összesített lista van, hanem minden héten van egy párharcod és 12 kategóriában küzdötök meg egymással.
A rövidítéseket remélem nem kell magyaráznom, de ha nem világos kérdezz rá)
FGM, FG%, FTM, FT%, 3PTM, 3PT%, PTS, REB, AST, BLK, ST, BLK, TO
Minden kategóriában ha 1 hét után (magyar idő szerint minden Hétfő reggel 9 óra) valamelyik kategóriában több pontot vagy százalékot értél el mint az ellenfeled, akkor kapsz 1 pontot rá. Tehát teszem azt a te játékosaid csinálnak 250 FGM (bedobott dobás) 45%-kal míg az ellenfél csak 240 FGM, de 48%-kal akkor az 1-1 és így tovább a többi kategóriára. Nyilván a TO kategóriában az nyer, akinél kevesebb az eladott labda. Így 0:12 és 12:0 között lehet az eredmény. Ezek az eredmények hétről-hétre adódnak össze és általában 20-21 hét van összesen és a végén 12 csapatból az első hat a felső rájátszásban 7-12. helyezett az alsó rájátszásban játszik tovább.

Mikor van a yahoo playoff majd a következő szezonban derül ki, nyilván még a mostani is tart és nincs 2015/16 menetrend sem. Itt csak a NBA rendes alapszakasza játszik nálunk. Általában Március közepéig tart a fantasy alapszakasz (20-21 hét) majd jön a rájátszás, amikor az NBA-ben jön az alapszakasz utolsó 1 hónapja. Remélem ez így érthető volt, mert alapszakasz mint szó többször szerepel, de más értelemben.

Minden kategóriának adott héten lehet nagy-nagy szerepe, én tavaly úgy estem be a rájátszásba, hogy az összesített listán (tehát 20 hét után) eggyel több kategória győzelmem volt mint kamajnak.
Bob: 125-112-3
kamaj: 123-112-5
Láthatod, hogy van döntetlen is azt is számolja a gép, ha 1 hét után teszem azt ugyanannyi bedobott triplátok van vagy blokk, steal. Ezek azok a kategóriák, ahol leggyakrabban előfordulhat a döntetlen, mert általában ezekben a kategóriákban van a legkevesebb effektíve elért valós eredmény. Nem nehéz kimatekolni, hogy hány labdát dob be egy játékos átlagban triplát meg szerez labdát és blokkol. Ellenben van egy csomó assist és lepattanó átlagban. És könnyebben összejöhet a döntetlen a hátrompontos, lopás, blokk kategóriákban, bár azért nem gyakori, de előfordul.

Miután több kategória van ezért stratégiázni kell, meg a csapatodat úgy kell alakítsd. Ezekbe most nem mennék bele bőven, ha van menetrend meg Szeptemberben kezd éledezni a dolog, akkor úgyis megcsinálom magamnak a kis sufnituning menetrendjeimet és belemehetünk mélyebben. Itt számít a menetrend, mert teszem azt pl neobarca tavaly itt bukott el az elődöntőben, mert a sztárjátékosai azon a héten csak 2-3 meccset játszottak. És hiába van nálad James, aki mondjuk átlagol 2 meccsen 30-10-10 statot az ellenfélnél van, aki 4 meccset tol és a 15-5-5 már tudja ugyanazt. Ezeket év közben lehet kozmetikázni, a drafton ez azért még nem nagyon szempont.

Draft:
Mint írtam mindenki megtarthat 3 embert a 2015/16 szezonra (ezt általában Október közepe felé kell leadni Slithernek, hogy kit tartasz meg )viszont 15 fős a keret. A maradék 12 embert draft alapján válogatja ki az ember. Az alapszakasz sorrend alapján van a draft, bár annyi furfang van benne, hogy "kígyó draft" van. Ez annyit takar, hogy ha valaki utolsónak húz az első körben, akkor a másodikban elsőnek fog. Ez az alapeset, DE miután ebben a ligában lehet draftjogokat is cserélni ezért adott esetben 1 körön belül több húzásod is lehet.
Draft cserélésre is van szabályunk, azt én nem firtatnám mert emiatt kaptam a büntetést. :D A lényeg az, hogy nem cserélheted el az összes draftjogodat és szerezheted be az összeset előre.
A 13-14-15 körös draftjogokat nem szabad elcserélni, mert technikailag odakerülnek be a keeper játékosok.

Nekem jövőre ez lenne:
0 1 0 2 1 1 1 0 0 2 2 2
Értelemszerűen ez azt takarja, hogy az első körben nincs draft lehetőségem, csak a másodikban 1, a negyedikben kettő és így tovább. Na már most én megcsúsztam azon a banánhéjon, hogy a 8-9 körben egy draftjogom sincs. Én úgy értelmeztem, hogy két körönként kell legyen 1 draftjogod (tehát a 7-8 stimmel mert van hetedik körösöm és a 9-10 is stimmel mert van tizedik körösöm), míg a szabály úgy volt, hogy nem fordulhat elő az, hogy a 8-9 körben nincs draftjogod. Ez azt eredményezi, hogy minden draftjog csúszik 1 kört hátra. (Hozzáteszem nem emiatt lépek ki, az okokat már sokszor leírtam miért, de nem ez az). Tehát neked az első választásod a harmadik körben lesz, ezt majd szintén Október magasságában tudja az ember, hogy a valóságban ez hányadik húzást takar. 25-36 közötti húzás lesz az első.

Nem kell kétségbe esni az alapmagod jó lehet Leonarddal, Hayward-Griffin-Ibaka stb emberekből összelehet rakni egy erős keeper hármast és drafton meg kell kis szerencse is, de ha ismered a játékosokat meg figyeled a híreket Nyáron, akkor fellehet készülni ki lehet jó adott évben és ki nem. Meg ezeket Game-mel mindig elemezzük, s majd elküldöm neked is mi kikre is gondolunk mint "prospect" és "sleeper" emberek. Azért írtam most direkt angol kifejezéssel, mert érdemes lesz majd elkezdeni olvasgatni az angol fantasyval foglalkozó oldalakat és láthatod elég gyakran fognak szerepelni bizonyos kifejezések.
Például pár oldal:
http://www.rotoworld.com/sports/nba/basketball
Kifejezetten fantasy oldal. Elemzésekkel, játékos hírekkel, tippekkel stb.
http://www.cbssports.com/nba/injuries
Sérült lista
http://www.rotowire.com/
Szintén fantasy elemző oldal.
http://www.fantasypros.com/nba/
És még egy.

Még annyit hogy mint írtam a pontozás kategóriákra van osztva. 15 játékosod van ebből 10-et játszhatsz egy-egy nap. Ezért is írtam pl Jameses példát, mert azon a héten neonál összesen játszott 40 ember, míg Gamenél 50 ember. Az a 10 ember meg sokat érhet még ha adott esetben összehasonlítva gyengébb játékosok is, Na szóval 10 embert tehetsz be.
PG, SG, G, SF, PF, F, C,C, Util, Util a maradék Bench alias pad kifejezéssel van megáldva.
Posztokat sem kell remélem magyarázni, az util azt jelenti, hogy oda bármilyen játékost belehet tenni, Hátvédtől, centerig bárkit. Minden játékosnak megvan határozva a posztja, elég rugalmas a yahoo általában 2 poszt is van egy játékoshoz, de pl Turner tavaly PG/SG/SF-ként volt feltüntetve (meg még valaki, Game állandóan ezzel büszkélkedett nekem. :D ). Ez azt jelenti, hogy pl Turnert ha adott nap játszott, akkor belehetett tenni értelemszerűen PG/SG/SF helyekre illetve, F és G helyre is. Centerek azok akik általában egy posztosak, de azért náluk is gyakran PF/C van megjelölve.
Na már most van 15 embered és be kell rakni adott napra azt, aki játszik. Ha többen is játszanak, akkor meg ki kell választani. Nem nagy dolog, mert van 1 gomb a yahoo felületén, ami automatikusan beállítja a csapatodat, maximum ha többen vannak aznapra, akkor tudod alakítani. Ezt hogy többen vannak többször leírom, hiszen a meccsek elosztása általában úgy van, hogy Hétfő-Szerda-Péntek több meccs van az NBA-ben. Szerda-Péntek általában mind a 30 csapat játszik. Kedd-Szombat általában kevesebb, míg Vasárnap és főleg Csütörtökön alig-alig van meccs. Csütörtökön általában 2 meccs van, ez négy csapatot takar. A Csütörtökön játszók nagy kincsek, hiszen előfordulhat hogy nálad játszik teszem azt 3 ember míg az ellenfélnél csak 1. És hát ezeken a napokon mindig rangadók vannak és sokat számíthat egy-egy hét végeredményénél mint írtam ki hány meccset tolt le. Erre majd a menetrendnél fogok szólni mely csapatok játékosai lehetnek értékesebbek a menetrendjük miatt és játszanak Csütörtökönként. Nyilván a legtöbbször a jó csapatok játszanak ekkor GSW, Spurs, Clippers stb, a gyengébbek Hétfő-Szerda-Pénteken játszanak egy-egy héten. Ez is egy stratégiai pont, mert össze kell mixelni a 15 emberedet úgyis hogy legyenek benne olyan csapatok akik nem játszanak Csütörtökön vagy Vasárnap míg más meg játszik sokszor Hétfőn teszem azt. A gyengébb csapatokban gyakran változik a rotáció is onnan kilehet kukázni embereket és akkor rá is térnék az egyik legfontosabbra az FA kérdésre.

Értelemszerűen nálunk 12 csapat van 15 emberrel, az 180 játékos míg az NBA-ben 30 csapat 12 játékossal 360 aktív ember van, plusz ugye az év közben igazolások D Ligából felkerülők stb. Ergo a liga fele yahoo-n ebben a ligában szabadon igazolható játékos. Minden héten van 5 lehetőséged FA embereket felvenni, akik vagy nem keltek el a drafton vagy éppen senkinél nincsenek. A választás minden esetben úgynevezett waiver alapján történik ami azt jelenti, hogy lemegy a draft és kialakul egy waiver sorrend a húzások sorrendje alapján fordítottan. Alapesetben aki legelsőnek húz a drafton a waiver utolsó helyre kerül míg aki utolsónak az elsőre. Ez a Waiver lista folyamatosan változik, hiszen ha te felveszel egy embert, akkor automatikusan leghátulra kerülsz. Mindig lelehet adni kérelmet, hogy te kit szeretnél felvenni, de az nem biztos, hogy hozzád kerül, mert ha mindketten ugyanazt az embert szeretnétek felvenni, oda kerül aki előrébb van a waiver listán. Remélem ez így érthető. :D Jönnek a sérülések, valaki bejátssza magát a kezdőbe, jó formában van stb, sokat számítanak az FA emberek. Lsd Game aki tavaly Morrow-Pachulia-Hollis Thompson stb emberekkel vert el. :lol: Akkor éppen remek formában voltak és felvette őket már hamarabb és sokat számított neki a Po-ban. Értelemszerűen, akit felveszel ahelyett valakit ki kell tenni. Nagyon érdekes és egyben izgalmas része a játéknak, illetve újabb stratégiai pont, mert van 1 hétre 5 lehetőséged, hogy feltölts a keretedet 1-1 napra. Mondjuk a már említett kritikus csütörtökre felveszel valakit "pluszban". De például tavaly nagy FA felvétel volt Whiteside, aki embertelen számokat hozott, vagy Covington, Pachulia stb. Vagy éppenséggel Clarksont én vettem fel először, aztán kitettem és szívhattam miatta a fogam később. Mondjuk tavaly, aki nem fordult meg nálam az kb csak a Puerto Rico-i bajnokságban játszott. :D Majdnem 100 FA felvételem volt.

Összességében elengedhetetlen, hogy az ember figyelje a ligát, kövesse az eredményeket tisztában legyen a játékos mozgásokkal, rotáció változásokkal, mert úgy lehet előrébb kerülni. Tapasztalat szerint napi átlag kb 30-60 perc ráfordítással mindig naprakész tud lenni az ember. Nyilván az elején ez nagyobb időtartam lehet, de később csökkenhet. Illetve ha ismered a játékosokat, akkor sokkal könnyebb az FA játékosok között is mozgolódni, illetve nézelődni más játékosok iránt.

Mint írtam van lehetőség cserélni a ligán belül a tulajoknak és draftjogokat is áruba lehet bocsátani. Ismét csak a menetrendnek nagy jelentősége van, mert ha valakinek nem úgy jön össze a szezon, rosszul sikerül a draft, lesérülnek az emberei, akkor "tankolhat" és azok az emberei, akik közepes játékosok, de jó menetrenddel rendelkeznek felértékelődnek. Csere úgy történik, hogy ha megegyeztek, akkor van 2-3 nap átfutási idő, ezalatt a többi manager adott esetben megvétózhatja a cserét, ha egyoldalúnak ítéli. Általában draftjogokon szokott menni a "hiszti", de azért rugalmas a liga. Tavaly például 4 vétó volt összesen és volt 25 csere. Yahoon van úgynevezett ranking, ami besorolja a játékosokat (igaz ez 9 kategóriára vonatkozik míg mi 12-ben játszunk) és segítség lehet.

Játékos keretedhez mérten kell az embereket ide-oda tologatni és nézegetni FA-n, mint már írtam 12 kategória van, hiába vagy jó 1-1 kategóriában úgy kell sakkozni, hogy relatíve sok kategóriában tudjál eredményes lenni. Én például rendszeresen rászoktam menni a blokk kategóriára hiszen abban kevés valós eredmény szokott születni és Ibakával a fedélzeten azt könnyebb megszerezni, ráadásul elkezdett triplákat is dobálni így értékes emberke. Blokk már zsebben lehet sok ember ellen és így tovább. Például Korver ezért mindig értékes ember, mert sok triplát dob jó százalékkal. Egy ember a csapatodból, aki rengeteget hozzátud segíteni, hogy fogj 1-2 kategóriát. Nyilván a legértékesebb emberek mint Harden, Curry, James azért olyan jók ( a pályán is ), mert minden statisztikai mutatóhoz hozzátudnak tenni.
A ranking majd a keeper választásnál is segítségedre lehet, ebbe nem szólok bele én tudnám ki az a hármas, akit megtartanék. :D
Nyilván az emberek értéke évről-évre sőt napról-napra változik, fiatal játékosok jövőt tekintve értékesebbek mint egy-egy 30+ játékos. Illetve a nap változásokhoz hozzájön, hogy xy rossz formában van éppen jóban és akkor lehet velük mozgolódni cserék tekintetében stb.

Mint írtam veszélyes dolog (beszippant), láthatod mennyit írtam erről pedig csak tényleg átfogóan írtam le a dolgokat. Csak hát átfogóan is annyi van (ami egy idő után természetes dolog lesz és nem hat kínaiként a waiver vagy a sleeper kifejezés), hogy első szuszra is ennyi lett belőle. Elsőre tuti soknak tűnik, nem kell megijedni ha ismered a játékosokat meg a ligát, akkor nem lesz gond, csak 1-2 fantasy "dolgot" kell megtanulni és jó lesz az. Én is vagy bárki más tudunk segíteni.

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/6248
Ez a liga, nem tudom hogy megfogod-e tudni nyitni lévén jelszós liga, de ha igen, akkor láthatod milyen is a felület. Nyár vége felé meg már jön az új szezon, akkor ismét eltudom mondani nagy vonalakban miről van szó, illetve lehet gyakorolni mock draftokon, ahol már láthatja az ember kit hol visznek el általában a fantasy játékosok. Persze keeperben mint írtam a fiatal játékosok értékesebbek, de támpontot tud adni a sok a mock draft. Nagy felelősség ez a liga, sok melóm volt benne tavaly, remélem jó helyre kerül a csapatom. :D Ha kérdés van akkor szólj, egyelőre emészd nem lett rövid bemutató. :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.06.03. 21:12:11-kor.
Kép
Kép
Kép
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2015.05.25. 14:15:34

Valki tudna valmi véleményt mondani a MyNBA2K15 játékról? :o :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.05.25. 13:16:07

PL Fantasy: jól lemaradtam az első helyezettől, de legalább megint ott vagyok az első háromban :) Grat Balázsnak és Attilának!
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2015.05.03. 05:10:10

Bob_Marley írta:Lehet valami IP megváltoztató programot használ, de hát elvileg a bankkártyád adatait is meg kell adni. Mondjuk ha dombornyomott kártyád van,akkor lehet az is megvan oldva. Címnek belehet írni amerikait is.

Én tuti nem játszanék pénzben. :D Így is nüanszokon, meg tőled független sérüléseken múlik egy csomó dolog, azért pl a póker teljesen más. Ott nagy szerepe van a saját emberi tényeződnek. El is dobhatod a lapot, hogy emelsz, tartasz-e stb. Fanasy játékban nálad van mondjuk fociban egy, aki lesérül a harmadik héten, egyet lecsuknak/eltiltanak gyorshajtásért, egyet droghasználatért, és szevasz. :D
Ezek daily fantasy játékok így a gyilkosságok, kokózások nem számítanak. Akkor szívod meg, ha aznap épp lesérül az egyik játékosod, de mivel több csapatot és csinálhatsz egy nap, illetve napi szinten játszol, így ha 1-1 napod elúszik sérülés miatt, az sem vág földhöz.
Póker oldalakon egyébként kifizetés előtt kérnek személyi, lakcím scant, számomra logikus, hogy itt is hasonlóan járnak el.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.03. 03:26:34

Lehet valami IP megváltoztató programot használ, de hát elvileg a bankkártyád adatait is meg kell adni. Mondjuk ha dombornyomott kártyád van,akkor lehet az is megvan oldva. Címnek belehet írni amerikait is.

Én tuti nem játszanék pénzben. :D Így is nüanszokon, meg tőled független sérüléseken múlik egy csomó dolog, azért pl a póker teljesen más. Ott nagy szerepe van a saját emberi tényeződnek. El is dobhatod a lapot, hogy emelsz, tartasz-e stb. Fanasy játékban nálad van mondjuk fociban egy, aki lesérül a harmadik héten, egyet lecsuknak/eltiltanak gyorshajtásért, egyet droghasználatért, és szevasz. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2015.05.03. 03:05:18

Bob_Marley írta:
PCsabi írta:KATT
Nekem úgy rémlik erről Cumbee már érdeklődött, s Slither azt mondta, hogy a fanduel, draftkings stb oldalakat csak USA-ban és Kanadában élők tudják használni.
Ígyígy. Én simán belevágtam volna év közben, elég sokat hallottam róla és jó mókának tűnt, csak hát nem lehet sajnos. Nem olvastam még végig az indexes cikket, holnap majd megteszem. Egyelőre csak a végére néztem rá, nemtom, hogy a [auto_cenzúra] hogy játszik, vagy milyen oldalon játszik.
Fanduel.com:
In order to deposit money to play paid entry games you must be able to represent and warrant that:

- you are of 18 years of age or older
- you are a citizen or resident of the United States of America or Canada and that you have an address in the United States of America or Canada;
- you are physically located in the United States of America or Canada and reside in a jurisdiction in which participation in any contest you choose to participate in is not prohibited by applicable law;
Draftkings.org
Legal residents physically located in any of the 50 states and Washington DC
Ha esetleg kitaláltok valami megoldást szóljatok, engem érdekel.:D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.03. 02:10:11

PCsabi írta:KATT
Nekem úgy rémlik erről Cumbee már érdeklődött, s Slither azt mondta, hogy a fanduel, draftkings stb oldalakat csak USA-ban és Kanadában élők tudják használni.
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.05.02. 20:27:22

A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.18. 18:30:47

Van még fél óra a PO kezdetéig, hajrá-hajrá, ha még valaki szeretne esetleg csatlakozni.


Nba drive to the finals fantasy játék.
http://www.nba.com/drive/desktop.html
name: eruobarca
pass: eurobarca

Szabályok ugyanazok:
-Minden játékost maximum egyszer lehet választani
-Pont+pattanó+assist=napi index pont
-Ha egy játékost kiválasztasz, de nem játszik, akkor 0 pontot kapsz, de újra választhatod

Napi 3 perces művelet az egész, sőt még annyi sincs, csak rá kell bökni egy emberre. Tízen összejönnénk már egész jó buli lenne. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
varnagykrisztian
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2007.07.11. 10:26:29
Tartózkodási hely: Kaposvár

2015.04.17. 19:35:28

Bob_Marley írta:Nba drive to the finals fantasy játék.
http://www.nba.com/drive/desktop.html" target="_blank
name: eruobarca
pass: eurobarca

Szabályok ugyanazok:
-Minden játékost maximum egyszer lehet választani
-Pont+pattanó+assist=napi index pont
-Ha egy játékost kiválasztasz, de nem játszik, akkor 0 pontot kapsz, de újra választhatod

Napi 3 perces művelet az egész, sőt még annyi sincs, csak rá kell bökni egy emberre. Tízen összejönnénk már egész jó buli lenne. :D
Skacok, gyertek már, nehogy csak 4-en nyomjuk! :mrgreen:
VÁRNAGY HANNA BOGLÁRKA: 2014. MÁRCIUS 20. 07:22
PEP GUARDIOLA: 2008. JÚNIUS - 2012. MÁJUS
HÁZASSÁGKÖTÉS: 2011. SZEPTEMBER 26.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.17. 14:29:26

!!!
Bob_Marley írta:Nba drive to the finals fantasy játék.
http://www.nba.com/drive/desktop.html" target="_blank
name: eruobarca
pass: eurobarca

Szabályok ugyanazok:
-Minden játékost maximum egyszer lehet választani
-Pont+pattanó+assist=napi index pont
-Ha egy játékost kiválasztasz, de nem játszik, akkor 0 pontot kapsz, de újra választhatod

Napi 3 perces művelet az egész, sőt még annyi sincs, csak rá kell bökni egy emberre. Tízen összejönnénk már egész jó buli lenne. :D
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.14. 18:39:30

Nba drive to the finals fantasy játék.
http://www.nba.com/drive/desktop.html" target="_blank
name: eruobarca
pass: eurobarca

Szabályok ugyanazok:
-Minden játékost maximum egyszer lehet választani
-Pont+pattanó+assist=napi index pont
-Ha egy játékost kiválasztasz, de nem játszik, akkor 0 pontot kapsz, de újra választhatod

Napi 3 perces művelet az egész, sőt még annyi sincs, csak rá kell bökni egy emberre. Tízen összejönnénk már egész jó buli lenne. :D
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.12. 16:09:38

Köszi a részletes elemzéseket!
Stuckey is kiváló idényt futott, végén az ő elveszése fájhatott Gamnek, de tök mindegy volt. :D
Fájt is, mert voltak jó időszakai, főleg a vége felé. De amikor kitettem, irgalmatlanul rossz meccseket hozott (4, 5, 7 pont és társai).
Az megvan, hogy ezek közül csak Smith maradt a végére? :D
És tényleg :) Mondjuk az elején nagyon gyenge volt, de utána szerencsére elcserélték a Cavs-be.

Payton és Bargnani meg csak a végén teljesedett ki, amikor már nem nálam voltak... :D Porter meg a legrosszabb pickem ever.
game-messifan
Avery Bradley Bos - PG,SG
Mike Dunleavy Chi - SG,SF

Arron Afflalo Por - SG,SF
Luol Deng Mia - SF,PF
Ezt abban a pillanatban tízből tízszer csinálnám.
Matt Barnes LAC - SF
Round 11 Traded to

Rudy Gobert Uta - C
Round 12
Utólag ez szörnyű csere volt, de ehhez kellett Kanter elcserélése is. Mondjuk túl szép lett volna, ha a semmiből szerzek egy Whiteside - Gobert duót :mrgreen:
Lillard sem fog mindig minden meccsen játszani. :P
Fixed :P
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.09. 00:19:59

Na akkor hosszú az út hazafelé Vol2.

6. Dream Dynasty
draft:
1. (6) Kyle Lowry (Tor - PG)
2. (8) Nicolas Batum (Por - SG,SF)
3. (19) Thaddeus Young (Bkn - SF,PF)
4. (26) Wesley Matthews (Por - SG,SF)
5. (32) Jonas Valanciunas (Tor - C)
6. (56) Isaiah Thomas (Bos - PG,SG)
7. (73) Taj Gibson (Chi - PF,C)
8. (102) DeMarre Carroll (Atl - SF,PF)
9. (108) Jameer Nelson (Den - PG)
10. (115) Timofey Mozgov (Cle - C)
11. (126) Kyle Singler (OKC - SG,SF)
12. (139) Courtney Lee (Mem - SG,SF)
13. (150) LaMarcus Aldridge  (Por - PF,C)
14. (163) Ty Lawson  (Den - PG)
15. (174) Andre Drummond  (Det - PF,C)
Jó helyzetből is volt Slither, de kifejezetten erős draft volt. Batum nem jól kezdett, de a végére voltak szép időszakai. Valanciunas játékideje továbbra is a legnagyobb gond vele kapcsolatban, de jó idényt futott. Lee kihalászása nagyon szép volt (kár hogy hamar kidobtad). Mozgov is remek volt, jó draft volt. 8/10

cserék:
Csere nem volt, pedig lehetett volna, de megszakadtak a tárgyalások neo és Slither között Matyi ügyben. Slithernek elég jó lett volna az a csere Matyi sérülése miatt, persze utólag. :D

FA:
Itt nagyon szép felvételek voltak. Kezdve Fournier-vel majd Kanterrel vagy éppen Lou Williams-szel. Aztán Gordon sokat segített büntetőkben és triplákban, volt mikor szinte egymaga behúzta a Game elleni párharcot az AS idején. Slither szokásosan nagyon jó embereket halászott ki a végén Ilyasova pl remek volt. 9/10
Itt azért 9/10 szerintem, mert ellenem a PO-ban nem igazán alkalmazta az FA-kat, én nagyon féltem attól, hogy 6-6 lesz, amivel (mint utólag kiderült tévesen) azt hittem kiesek. De végül is ott is azért vett fel embereket, s Gordon kihalászása az egyik legjobb FA felvétel volt idén. Alapvetően mindig volt huzamosabb ideig olyan top50 játékosa, aki FA-ról jött. Kiváló érzékkel nyúlt az "ingyen" játékosokhoz.

Összességében Slither szerintem nem panaszkodhat, kicsit több szerencsével (pont PO-ra behalt IT-Lowry és Matthews) biztos, hogy kiejtett volna engem. Idén nem cserélt ez kuriózum szerintem, mint írta kevesebb ideje volt idén foglalkozni ezzel a ligával, pont talán az a kicsi plusz hiányzott, ami általában megvan Slithernél. És kellett volna valami csere.
Jövőre úgy érzem Lawson kérdőjel lehet, hogy marad-e, elég gyengus idénye volt. Itt elképzelhetőnek tartom, hogy Batum/Lowry/Valanciunas fog bekerülni a Denver irányítója helyett.

5. meslija-arfi
draft:
1. (3) Klay Thompson (GS - SG,SF)
2. (10) Gordon Hayward (Uta - SG,SF)
3. (22) Jeff Teague (Atl - PG)
4. (43) Rajon Rondo (Dal - PG)
5. (46) Jimmy Butler (Chi - SG,SF)
6. (51) Tobias Harris (Orl - SF,PF)
7. (75) Steven Adams (OKC - C)
8. (94) Anthony Bennett (Min - SF,PF)
9. (99) Kelly Olynyk (Bos - PF,C)
10. (118) Greivis Vasquez (Tor - PG,SG)
11. (123) Jarrett Jack (Bkn - PG,SG)
12. (142) Chris Copeland (Ind - SF,PF)
13. (147) Al Horford  (Atl - PF,C)
14. (166) Brook Lopez  (Bkn - C)
15. (171) Dirk Nowitzki  (Dal - PF,C)
Draft után is írtuk meslija jó lehet, s Game-et tudom idézni, aki mindig úgy beszélt róla ha dumálgattunk a ligáról, hogy "meslija csapata nagyon tetszik". :D
Rondo-nak nem volt jó idénye, Bennett sem jött be, de pl Copeland is az elején sokat segített, a Butler-Harris-Klay-Hayward-Teague ötös meg olyan volt hogy nyamm. :D
9/10 nálam, Olynyk is rohadt jó volt az elején, tényleg csak Bennett lógott ki erről a draft választásról.

cserék:
meslija-bob
DeMar DeRozan Tor - SG,SF
Marcin Gortat Was - C

Gordon Hayward Uta - SG,SF
Chris Kaman Por - PF,C INJ
Nem figyelted itt még szerintem a sorsolást én ezért preferáltam annyira ezt a cserét, mert szükségem volt Haywardra. Két jó embert kaptál, DeRozan állatsága nem egyszer jól jött és Gortatnak hullámzó volt, de mikor elkapta akkor nagyon jó volt. Összességében szerintem ez jó csere volt neked, mert emberanyagban erősödtél.

meslija-lakers

Steven Adams OKC - C
Greivis Vasquez Tor - PG,SG
Patrick Patterson Tor - PF,C
Round 6Round 10 Traded to

Trey Burke Uta - PG INJ
Marreese Speights GS - PF,C
Spencer Hawes LAC - PF,C
Round 8Round 11
Itt már a sorsolás sokat számított, de pont olyan embereket szereztél meg, akiknek nem igen tudtad nagyon hasznát venni és még cetlit is kidobtál. Ez szerintem egy nagyon rossz csere volt, ezt írtam többször is, cetlivel ez nálam vétó is volt. Anélkül elment volna, de Hawes-ért mi a francért cseréltél azt nem tudom. :D

meslija-kanty
C.J. Miles Ind - SG,SF
Round 2 Traded to

Kevin Martin Min - SG,SF
Round 5
Ez felemásan sikeredett, Martin sérült is volt és pl Milest én nem adtam volna fel a sorsolása miatt. Martin ha épp, elit fantasy játékos, úgy emlékszem pont Game ellen kezdett ki-ki maradozni sokat jelentett ez pechedre. Közepes csere volt szerintem.

meslija-messifan
Rajon Rondo Dal - PG
Spencer Hawes LAC - PF,C
Round 5Round 7 Traded to

Avery Bradley Bos - PG,SG
J.J. Redick LAC - SG
Round 6Round 12
Ezt mikor anno láttam nem értettem miért, aztán nagyon belelendült ez a két megszerezett fickó, főleg Redick volt megállíthatatlan. Év végére top 30 közeli emberek voltak, s nem adtál értük túl sokat és végre elment Hawes is. :D Remek csere volt.

Összességében úgy érzem jól sikerült kevergetni a lapokat, DeRozan-Gortat cserére lehet ma már úgy gondolsz nem kellett volna a sorsolás miatt, de megnyugtatlak Hayward nem volt az igazi a Po-ban. :D Csak a Hawes-Burke-Speights csere volt olyan, hogy szerintem nagyon rosszul sikerült a többi nagyjából bevált. 7/10, Hawes-ék nagyon nem jöttek be, emiatt érzem ennyinek ezt.

FA:
Miles alapból sleeper gyanús játékos volt, George sérülése miatt, gyorsan kihalásztad sokat segített év közben, főleg mikor forró volt. :D KCP is rendre nálad volt, mikor remek formában tolta. Mirotic-ot rögtön felvetted Butler sérülése után, nagyon be is jött, pótolta Jimmyt. Bennett sokáig nálad volt, pedig alig játszott. Vele azért hamarabb kellett volna valamit kezdeni. Nem volt sok felvételed, de találtál jó játékosokat 7/10. Tetszett, hogy nem lacafacáztál Harrist is kitetted, mert muszáj volt.

Összességében jó szezonod volt, de nyilván csalódott voltál, hogy az első forduló utolsó napján estél ki. Kicsit úgy éreztem nagyon átmentél pontgyártásba és a misc kategóriákra nem volt elég erő. Sok volt a pont-triplagyáros játékosod mint pl KCP-Bradley-Redick-Martin akikkel büntetőben és triplában nagyon erős voltál, de assist-pati-steal nem volt az erősséged. Ha meg ráadásul ők rosszul dobtak, akkor nagy gond volt. Persze rengeteget jelentett Klay és Butler sérülése a Po-ra. Több volt ebben, nagy peched volt a végén, Game betolta a csónakot az utolsó másodpercben és továbbvánszorgott.

Jövőre ígéretes keeper hármasod lesz, Butler-Klay-Horfordra tippelek, de adott esetben egy új környezetbe elkerülő Lopez is talán beférhet, ezt majd az idő eldönti. Az a Butler-Klay duó elég félelmetesnek ígérkezik jövőre is. :D

4. Splash Brows

draft
1. (15) DeAndre Jordan (LAC - C)
2. (27) Trevor Ariza (Hou - SG,SF)
3. (34) Victor Oladipo (Orl - PG,SG)
4. (39) Markieff Morris (Pho - SF,PF,C)
5. (47) Paul Pierce (Was - SF,PF)
6. (63) Josh McRoberts (Mia - PF,C)
7. (82) Draymond Green (GS - SF,PF)
8. (87) Mason Plumlee (Bkn - PF,C)
9. (111) Gorgui Dieng (Min - PF,C)
10. (124) Julius Randle (LAL - PF)
11. (130) Matt Barnes (LAC - SF)
12. (135) C.J. Miles (Ind - SG,SF)
13. (154) DeMarcus Cousins  (Sac - PF,C)
14. (159) Stephen Curry  (GS - PG,SG)
15. (178) Anthony Davis  (NO - PF,C)
Sokat erről nem kell beszélni, kiváló draft volt. Mi lett volna ha még készülsz is? :D McRoberts nem jött és Randle-lel is hamar megjártad, de Oladipo-Markieff-Green-Dieng nagy halászás volt. 9/10, csak azért mert McRoberts pl pech volt s ő azért nem volt a legjobb választás. A többiek is ha maradnak, akkor a végére segíthettek volna.

cserék:
Idén itt sem volt csere. Ezt a te szempontodból sajnálom, mert 1-2 jó cserével senki nem állíthatott volna meg. Olyan alapod volt idén, mint senkinek, írtad többször hogy kevés időd volt, ez talán meglátszott.

FA
Notórius újonc-másodéves felvevő volt Cumbee. :D Voltak persze kivételek, de láthatóan nagyon vadászta a fiatalokat. Shumpert amíg NY-ban volt és nem sérült le, jó volt, később Zeller vitte a prímet majd jött a jó öreg Galloway-Augustin. :D Utóbbi hatalmas érvágás volt neked, hogy kiesett, irgalmatlan milyen heteket tolt. A végén nem jöttek be a dolgok ellenem, úgy érzem ott kicsit bealudtál Olynyk-Hamilton csere sem volt a legjobb és Millsap sem jött be. 7/10 szerintem.

Összességében Cumbeenak egy nyugodt idénye volt, annyira erős volt az alapja, hogy egy percig nem kellett izguljon, hogy bejut-e vagy sem. Több ráfordítással nálam toronymagas esélyes voltál (esélyesebb mint neo, a sorsolása miatt), sajnos nem volt rá időd, nem úgy jött ki a dolog. Szerintem nagy csere-berélés se kellett volna, elég lett volna talán egy jót meghúzni, még pick áldozás árán is. Nem így történt végül így is alig lehetett téged kiejteni. :D Jövőre is top csapat leszel ez nem kérdés, főleg ilyen keeper állománnyal évekig kirobbantani sem lehet a PO-ból.

3. Team Drama Melodrama
draft:
1. (4) Paul Millsap (Atl - PF,C)
2. (13) Eric Bledsoe (Pho - PG,SG)
3. (16) Nikola Vucevic (Orl - PF,C)
4. (17) Andrew Wiggins (Min - SG,SF)
5. (20) Pau Gasol (Chi - PF,C)
6. (66) Andre Iguodala (GS - SG,SF)
7. (68) Patrick Beverley (Hou - PG,SG)
8. (69) Henry Sims (Phi - C)
9. (72) Wilson Chandler (Den - SG,SF)
10. (125) P.J. Tucker (Pho - SG,SF)
11. (128) Tony Allen (Mem - SG,SF)
12. (140) Khris Middleton (Mil - SG,SF,PF)
13. (149) Ryan Anderson  (NO - PF,C)
14. (164) LeBron James  (Cle - SF,PF)
15. (173) Chris Paul  (LAC - PG)
Gasol nagy ötlet volt, megérte benne valóban bízni. Viszont ahhoz képest milyen előkelő pozícióban voltál a drafton nem úgy sikerült érzésem szerint. Beverley is sokat sérült volt, Sims totál felesleges volt, Chandler is bejött grat, Middletonra meg mondtuk, hogy kb az egyik legjobb felvételed volt a draft második felében, erre pont őt elcserélted. Persze nem tudhattad, hogy Parker lesérül. Több volt ebben szerintem, 6/10.

cserék:
neo-lakers
Khris Middleton Mil - SG,SF,PF
Henry Sims Phi - C
Marreese Speights GS - PF,C
Round 1Round 3 Traded to

Joe Johnson Bkn - SG,SF
Zach Randolph Mem - PF,C
Tyson Chandler Dal - C
Round 2Round 6
Lakersnél azt írtam várnia kellett volna, itt is azt tudom írni. 3 öregért már hamar feladtál draftjogokat, Johnson nem is volt idén túl jó és a végén nem sokat tudtál velük kezdeni, mert alig játszottak. Az időzítés miatt úgy érzem nem volt jó csere.

neo.-game
Brandon Knight Pho - PG,SG INJ
Luol Deng Mia - SF,PF
Round 4Round 7 Traded to


Rasual Butler Was - SG,SF
Andrew Wiggins Min - SG,SF
Round 2Round 5

Jól indult, de nem jött be. Wigginst pont akkor cserélted el, mikor még nem igazán volt jó. Knight és Deng is jó húzásnak tűnt, főleg sorsolás miatt is, aztán Knight pont a Sunshoz került, akik alig játszottak meccset és le is sérült. Utólag ez nem volt jó csere.

neo-Krisztián
Duncaenes csere. :D
Itt szépet nyertél. Várható volt, hogy Duncan azért fog pihenni a szezon vége felé, de nem sokat adtál érte és segített bőven.

Összességében úgy érzem nagyon hamar ellőtted a draftjogaidat és ezzel a szezon későbbi részében be voltál szorítva. Nem nagyon tudtál már mozgolódni, s nem jöttek be maximálisan a tervek. 5/10, mert úgy gondolom kicsit kapkodtál és ráfizettél a végén.

FA:
Volt 1-2 szép felvételed SLoan-Butlert is jó formában kaptad el, de összességében nem volt olyan felvételed, aki egész évben meghatározó lett volna, vagy legalábbis huzamosabb ideig. És szerintem nagy hiba volt, hogy nem hagytál flex helyet magadnak a cseréid miatt, így az amúgy is szűkös lehetőségeid 0-ra redukálódtak. PO-ban is már akkor vetted fel Covngtont és Budingert, mikor az egyiket betenni se tudtad és késő is volt. 3/10. Nem is voltál aktív, s nem igazán sakkoztál jól szerintem.

Összességében neonak biztos nagy csalódás volt ez az év, hiába volt meg a tükörsima alapszakasz győzelem Game ellen a kevés játékosával nem volt esélye. Döntőben is kikapott volna Gametől, a szezon végére "elfáradt" ez a csapat. Több volt benne, de szerintem kapkodtál és ez volt a hiba. Jövőre nem lesz egyszerű, mert elmentek a draftjogok de Paul-James azért jó alap és harmadiknak meg Millsap/Vucevic/Beldsoe harmadik keeper azért több mint jó, de nehéz dolgod lesz.
Lehet téged is nagyon lepontoztalak, többet éreztem ebben a szezonban és nem taktikáztál szerintem jól.

2.Airballers
draft:
1. (7) DeMar DeRozan (Tor - SG,SF)
2. (18) Kemba Walker (Cha - PG,SG)
3. (53) Terrence Jones (Hou - SF,PF)
4. (57) Greg Monroe (Det - PF,C)
5. (65) Darren Collison (Sac - PG)
6. (67) Danilo Gallinari (Den - SF)
7. (88) Enes Kanter (OKC - PF,C)
8. (93) Terrence Ross (Tor - SG,SF)
9. (103) Wesley Johnson (LAL - SG,SF)
10. (114) Ben McLemore (Sac - SG)
11. (127) Marcus Morris (Pho - SF,PF)
12. (138) Marcus Smart (Bos - PG)
13. (151) Blake Griffin  (LAC - PF,C)
14. (162) Serge Ibaka  (OKC - PF,C)
15. (175) Carmelo Anthony  (NY - SF,PF)
Akasztják a hóhért. :D Nem igazán sikerült jól a draft, Gallinari necces húzás volt, nem tudtam megvárni vele az év végét. Kantertől nagyon féltem, őt azért tartogattam, de pont azután lett jó, hogy kitettem. McLemore dettó....Collison viszont nagy felvétel volt, jól éreztem, hogy sleeper lesz idén. Jones-szal is beszívtam, Ross amíg nálam volt elviselhető volt, s idén a végéről nagy bummot nem tudtam bevadászni, de viszonylag normális játékosokat szedtem össze a végén. rosszra értékelem a saját draftomat, Jones-Kanter miatt főleg, de ugye DD is hamar megsérült. 4/10

cserék:
bob-messifan
Marcus Morris Pho - SF,PF
Harrison Barnes GS - SF,PF
Greg Monroe Det - PF,C INJ

Channing Frye Orl - PF,C
Marcin Gortat Was - C
Tim Hardaway Jr. NY - SG,SF
Jól indult, de nem jött be. Barnes-Monroe azért nagy veszteség volt, s Gortat idén gyengébb volt mint szokott lenni, Frye-t meg nagyon benéztem. Nem igazán volt jó tripladobóm, kellett egy jó killer, de baromi hullámzó volt, s csalódást keltő idénye volt. Rossz csere volt.

bob-kamaj
Corey Brewer Hou - SG,SF
Donatas Motiejunas Hou - SF,PF,C INJ

Jose Calderon NY - PG INJ
Luc Richard Mbah a Moute Phi - SF,PF INJ
Itt is hasonló volt a terv, hogy egy biztos kezű triplázó embert szerezzek, de végül Calderón is nagy besülés volt. Ha azt veszem Motiejunas és Brewer is jól telejsített később is, míg Calderónnak volt talán 5 jó meccse összesen, ez is egy gyatra csere volt.....

bob-Michaa
Bradley Beal Was - SG
Chandler Parsons Dal - SF,PF INJ
Round 8 Traded to

Carmelo Anthony NY - SF,PF INJ
Terrence Ross Tor - SG,SF
Round 9
Fiatalokat és cetlit szerettem volna Anthonyért. Úgy gondoltam ennél többet nem kaphattam volna, cetli miatt mérges vagyok, mert nem hiába én jobban preferáltam volna egy erősebb draftjogot, de nem kaptam és kényszerhelyzetben voltam, Melonál rezgett a léc. Beal nem jött be, meg sem közelítette a tavalyi szezonját, pedig úgy éreztem Ariza-PP csere még jót is tehet neki és több dobása lehet valamint pattanó-assist-stealben s erősödhet mert előrébb lép. Nem így lett, sérült is volt. Parsons is sérült volt, bár ő azért hozta magát. Mondjuk a Rondo csere kicsit betett, visszaesett utána, de szerencsére nem szignifikánsan. Sos-so csere volt, úgy gondolom többet nem nagyon lehett volna kapni. Bledsoe féle vonalon gondolkoztam még, de ő a sorsolása miatt eléggé fázósnak ítéltem meg. Meslija még szóba jöhetett volna, de nem úgy alakultak a dolgok. Nem volt kifejezetten rossz csere, de maradt benne. michaa nyerte egyértelműen, mert jövőre egy Meloval azért tud előrébb lépni.

bob-game
Matt Barnes LAC - SF
Round 11 Traded to

Rudy Gobert Uta - C
Round 12
Első értelmes cserém volt. :D Gobertről pont lemaradtam waiver miatt, rögtön rá is repültem, Game meg elvileg tankolt és Rudy alig játszott nem volt számottevő ember. Utólag nagyon jól kijöttem belőle, s Kanter elment kezdő lett, parádés számokat hozott. Sokat nem adtam érte, Game ekkortájt mindenkitől szabadult volna, utólag ez a csere tuti nem jönne létre. Kiváló volt részemről, szerencse kellett hozzá, hogy kezdő lett a francia. Jövőre hamar elfog kelni a drafton ebben biztos vagyok.

bob-game
Kentavious Caldwell-Pope Det - SG
Round 11 (traded from Air Ballers) Traded to

Shawne Williams Det - SF,PF
Round 10
Második felvonás Game és köztem, na ezt meg ő nyerte. Borzalmas csere volt részemről, képes voltam draftjogot adni egy olyan emberért, akit később kitettem...Sorsolás miatt éreztem lehetőséget KCP-ben és alapból én vettem fel először kicsit a szívemhez is nőtt, de itt gyakorlatilag ingyen adtam egy draftjogot, ha nem is számottevőt, de ez fatális nagy tévedés volt. A semmiért adtam draftjogot....

bob-Krisztián
Zaza Pachulia Mil - C
P.J. Tucker Pho - SG,SF
Round 1Round 6 Traded to

Danny Green SA - SG,SF
Kawhi Leonard SA - SG,SF
Round 4Round 7
Bejött a képbe Krisztián alapból volt pár játékosa, akik érdekeltek volna és PO szempontból Leonard-Green nagyon jó páros volt. Lehet sokat adtam értük, de utólag is 10/10 csinálnám. Leonarddal lett egy nagyon ígéretes játékos, ej ha nem 20-25 perceket tolt volna utolsó héten....Jó csere volt, még ha el is ment az első körösöm, de Leonardért megérte. Le akartam rá csapni, muszáj volt bedobni egy erős ajánlatot, abban a stádiumban senki nem adott volna érte ilyen pakkot, s lehet később sem. Jó csere volt mindkét oldalnak.

bob-Krisztián
Alex Len Pho - C INJ
Timofey Mozgov Cle - C
Round 3Round 8 (traded from NBAiley) Traded to

Dwyane Wade Mia - PG,SG
Roy Hibbert Ind - C
Round 6 (traded from Air Ballers)Round 10
Szintén második felvonás. Kockáztattam úgy érzem bejött. Bár Hibberttől többet vártam, volt egy szép fellángolása, de aztán nagyon messze volt a dupla-dupláktól. Mindkettő PO miatt jött, Wade sokat volt sérült, de mikor játszott, akkor nagyon jó volt. Úgy érzem ez is jó csere volt. KCP-t kivéve csak olyanokért adtam draftjogot, akik később meghatározó játékosok voltak a csapatomban. Wade-Leonard-Green-Gobert volt nálam a mag.

bob-meslija
DeMar DeRozan Tor - SG,SF
Marcin Gortat Was - C

Gordon Hayward Uta - SG,SF
Chris Kaman Por - PF,C INJ
Szükségem volt Hayward/Klay egyikére. Utóbbiért eléggé nagy csomagot is beajánlottam Parsons-Beal-Covington-Gortat is benne volt, de Klayt nem engedte meslija. Maradt Hayward, aki ha jól emlékszem rögtön egy 30 pontos meccsel indított nálam, de ezzel ki is fújt a dolog. :D Po szempontból jó csere volt, de többet vártam volna Haywardtól, főleg mikor eladott 4-5 labdát és dobott 30%-kal akkor baromira utáltam. Win-win csere volt szerintem. Nekem Hayward kellett, meslija meg kapott két jó játékost, s DeRozan még talán jobb is volt mint Hayward a végén. Sorsolás miatt nekem fontos volt, többet volt benne, de nem mondanám rossz cserének.

bob-messifan
Jose Calderon NY - PG INJ
Round 7Round 8 Traded to

Reggie Jackson Det - PG,SG
Round 10Round 11
Itt közrejátszottak a Celtics-es kapcsolataim. Na nem összejátszásra kell gondolni, hanem a trade deadline idején együtt izgultunk Messifannal egy másik fórumon, s ahogy véget ért az őrület egyből írtam neki, hogy Jacksont megpróbálnám, mit kér? Természetesen draftjogokat, hamar megegyeztünk. Kockázatos volt, végül mindkettőnket büntetésbe vitt ez a csere. Mondjuk utolsó héten az a töménytelen mennyiségű eladott labda nem volt túl jó Jacksontól, s borzasztóan is indult, de a PO-ra összekapta magát és jó számokat hozott. Messifan talán később kaphatott volna érte többet, bár a yahoo-s trade deadline idején borzasztó volt Jackson. Annyira gyenge volt, hogy volt mikor őt hagytam padon mikor speciel volt tíznél több emberem egy nap. Maga a csere szerintem jó volt részemről, gyorsan lecsapatam egy boom or bust emberre.

Összességében inkább rosszabb cseréim voltak mint jobbak. Főleg szezon elején volt 1-2 nagy baklövésem, de utána azért a Wade-Leonard-Gobert-Green-Hayward-Jackson hatos sokat segített és jól sakkoztam a draftjogokkal. Baromira sajnálom, hogy félre értelmeztem a szabályt. 2-4-4-5-6-7 jogok egyátalán nem lettek volna elkeserítőek a következő embernek sem. 5/10 lett volna a saját értékelésem, de ez bizony 1/10 a büntetés és KCP eléggé belerondít az összképbe.

FA:
na ha itt felsorolnám az összes játékost, akkor itt ülnék reggelig írás közben. :D
Végül 95 fA felvételem volt, 23 hétre vetítve ez nagyon durva. Gyakorlatilag átlagban négyet felvettem. Én folyamatosan figyeltem az FA-kat volt egy két nagy kihalászásom. Az elején nem igazán találtam jó játékosokat. MKG hamar lesérült, KCP meg rosszul dobott. Utána Barnes remek választás volt, s elindított felfelé. Ott kezdődött egy nagyon nehéz időszakom, mert DD megsérült és Jones is sérült volt (mondjuk neki 2 meccs elég volt, hogy lesérüljön). Barnes-Speights-Mirotic-Mo Williams-Motiejunas-Brewer-Barnes-Zeller-Covington rengeteget segített abban az időszakban. Voltak olyan lépéseim, hogy kitettem embert, hiába volt jó formában (lsd Zeller, Patterson), de muszáj voltam, mert nem igazán volt emberem. Dudley 10/10 örökké emlékezetes lesz, Covington nagy felvétel volt, kár hogy szezon végére elfogyott az ember. Pachulia-Tucker-Wesley-Len-Mozgov-Hendo-Payton-Bargnani-Iggy és tényleg még sorolatnám mind-mind hasznos emebrek voltak. Clarkson kidobása nagy hiba volt, azon majdnem a Po is elment, mert ott 1 kategóriát pluszban fogtam volna neo ellen. És ráadásul később meg remek volt a fiatal Lakers hátvéd. PO-ban is rengeteget segítettek a kiegészítő embereim, sajnos utolsó hétre pont nem sikerült nagy boomot összehozni, s Haslem betegsége pech volt, sokat jelentett volna ő.

Összességében úgy érzem tartós FA emberem nem volt, de cserékben is benne voltak, s az emebreket is sokat forgattam. Covington volt talán az egyedüli hosszann tartó emberem, őt a triplák miatt nem is nagyon szerettem volna elveszteni, aztán muszáj volt. Nehéz szerintem ezt az "ámokfutást" értékelni, de 7/10 szerintem. Én inkább aktuális rövid távú emberekben gondolkoztam, akik hosszabb távúak voltak azokat cserékbe beletettem.

Nagyon kemény szezonom volt, óriási hullámvasút, utolsó helyen voltam az első hónap után, aztán volt mikor vezettem is a ligát egy hét erejéig. :D a végére a sérülések nagyn betettek, egész évben pechem volt a sok kihagyóval és mikor 4-5 sérültem volt, akkor totál esélytelen voltam bárki ellen. Szerencsémre a Po-ra pont felépült mindenki, s erősnek éreztem a gárdát, nüanszokon múlt. Game-mel már kielemeztük egymás között, olyan apróságokon múlhatott, hogy Celtics OT a Raptors ellen, Smith hero hármasa Vasárnap, vagy Haslem nem játszatása, Hollis Thompson, Griffinék blowout meccse, Hayward ültetés. Nagyon kemény döntő volt, azért úgy éreztem meglehet ez, de Szerda és főleg Vasárnap annyira kemény volt Game-től hogy nem lehetett vele mit kezdeni. Már Cumbee ellen is nagyon rezgett a léc, aztán Game csapatával már nem lehetett bírni, pár embere borzasztó jó formában volt.

1. OFWGKTA
darft:
1. (70) J.R. Smith (Cle - SG,SF)
2. (71) Brandon Knight (Pho - PG,SG)
3. (74) Carlos Boozer (LAL - PF,C)
4. (81) Jordan Hill (LAL - PF,C)
5. (84) Elfrid Payton (Orl - PG)
6. (91) Avery Bradley (Bos - PG,SG)
7. (92) Omer Asik (NO - PF,C)
8. (95) Rodney Stuckey (Ind - PG,SG)
9. (109) Mike Dunleavy (Chi - SG,SF)
10. (119) Mirza Teletovic (Bkn - SF,PF)
11. (120) Andrea Bargnani (NY - PF,C)
12. (132) Otto Porter (Was - SG,SF)
13. (156) Damian Lillard  (Por - PG)
14. (157) Kevin Love  (Cle - PF,C)
15. (180) James Harden  (Hou - SG,SF)
Lehetőségekhez képest kiváló draft volt. Smith rosszul indult a cseréje után megtáltosodott. Knight hatalmas húzás volt, tavaly én találtam rá, idén Game. Hill-Boozer jól indult, de aztán leeresztettek a szezon végére. Teletovic nagy húzás volt, sokáig irgalmatlanul dobálta a hármasokat. Stuckey is kiváló idényt futott, végén az ő elveszése fájhatott Gamnek, de tök mindegy volt. :D
Az megvan, hogy ezek közül csak Smith maradt a végére? :D Nehéz így értékelni, de nyilván jó draft volt, mert Knight vagy éppen Mirza is remek húzások voltak. Dunleavy-Bradley szintén. 8/10

cserék:
game-messifan
Avery Bradley Bos - PG,SG
Mike Dunleavy Chi - SG,SF

Arron Afflalo Por - SG,SF
Luol Deng Mia - SF,PF
Jó formában lévő embereket cserélt Game gyengébbekre, Afflalonak volt 1-2 remek hete, de idén nem volt az igazi, Deng meg sokat volt sérült. Ha azt nézem, hogy később Bradleyvel valószínűleg jobban járt volna Game, ez nem volt feltétlenül egy jó csere neki, de Denget beletudta tenni egy későbbi cserébe így rossznak sem mondanám. Nagyon jónak indult, so-so csere lett.

game-neo
Brandon Knight Pho - PG,SG INJ
Luol Deng Mia - SF,PF

Rasual Butler Was - SG,SF
Andrew Wiggins Min - SG,SF
Round 2Round 5
Itt kezdődött a "tankolás". Wiggins kellett Gamenek, s mellé cetliket is szerzett és Knight-Deng is később azért elmaradt az előtte levő számoktól. Kiváló csere volt. Neo nem tudhatta, hogy Knightot elcserélik, s Deng sokat lesz sérült, win-win cserének tűnt, de magasan Game vitte ezt.

game-bob
Matt Barnes LAC - SF
Round 11 Traded to

Rudy Gobert Uta - C
Round 12
Barnes jó formában volt, hasznos is volt, utólag ezt nem lehetne véghezvinni ezt a cserét. Game nem akart várni a franciával, utólag ezt én nyertem

game-bob
Kentavious Caldwell-Pope Det - SG
Round 11 (traded from Air Ballers) Traded to

Shawne Williams Det - SF,PF
Round 10
Ezt viszont egyértelműen te nyerted, ezt már kifejtettem, gyakorlatilag egy olyan emberért, akit később vissza is vettél még cetlit is kaptál.

game-Krisztián
Omer Asik NO - PF,C

Zaza Pachulia Mil - C
Pachuliának jó volt a sorsolása, draftjog nélkül megtudtad szerezni, kiváló csere volt és később rengeteget segített a grúz.

game-lakers
Kevin Love Cle - PF,C
Round 6Round 9 Traded to

Khris Middleton Mil - SG,SF,PF
Round 3Round 7
Love, Wiggins megszerzésével "feleslegessé" vált. Jó áron sikerült eladni, Middleton ráadásul sokat segített idén is. Jó csere volt ez.

Összességében 8/10. Gobert miatt egyedül, de a többi nagyon jó csere volt.

FA:
Itt sem rövid a lista.
Kezdődött Lee-vel, aki sokáig segített. Mo Williamsre is hamar lecsaptál, mikor lesérült Rubio, de aztán kidobtad én köszöntem szépen. :D KCP-Meeks volt hogy egy időben nálad volt, aztán felváltva segítettek. Aztán Turner-Hendo korszak következett. Payton-Bass is sokáig nálad volt, na meg az év felvétele Whiteside. Pachulia is volt lent-fent, de a végén rengeteget segített. Gallinari kis túlzással egyedül továbblökött a második körbe. Morrow kis túlzással megnyerte neked, szóval nem panaszkodhatsz. 10/10, sok felvételed is volt, s rendre sikerült hosszú távú embereket találni.

Összességében mit lehet erre mondani? Megverted mesliját, neot majd engem is a PO-ban, ráadásul elvileg tankoltál. Mindig találtál olyan embert, aki sokat hozzátett a csapatodhoz a Po-ban talán kis szerencse is kellett, mindig előtudott lépni egy meglepetés ember hatalmas meccsel. Szoros volt a vége, tényleg apróságokon múlt, maximálisan megérdemelted a bajnoki címet gyakorlatilag -2-ről indultál a drafton és utána még el is cserélted a jobb játékosaidat. nem is értem hogy nyertél. :D
Jövőre tele vagy draftjoggal is Wiggins-Lillard-Harden hármas nagyon ígéretes, előzetesen Cumbee lehet a nagy ellenfeled, de ki tudja mit hoz a jövő. Harden sem fog mindig minden meccsen játszani. :P Nagyon nehéz lesz téged bárkinek is legyőzni, jövőre brutál erős csapatod lehet, érdekes lehet majd a többieknek mit találnak ki, hogy végre legyőzzenek, ideje lenne már. :lol:

Na így ennyi volt, úgy éreztem megérdemli a társaság, hogy egy nagyon részletes elemzést kapjon mindenki, ha már Game így megkért. Sok sikert és jó játékot mindenkinek a jövőben is, s remélem ESPN-n 1-2 emberrel sikerül majd játszanunk. Sajnálom, hogy beadtam a kulcsot, tényleg elegem lett a yahooból, meg a balszerencséből ebben a ligában. Nem vagyok babonás, de elvagyok itt átkozva sérülések terén. Pont rosszul jött ki, hogy a következő embernek büntetése is lesz. Ibakát direkt nem akartam kidobni, Game írta hogy de hát döntő stb, nem éreztem volna fairnek ha egy ilyen kalibert kidobok s megfosztom a következő tulajt, hogy döntsön megtartja vagy sem.

Remélem tényleg senkit nem bántottam meg az elemzéssel.
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.08. 14:30:21

Bob_Marley írta:Na írok egy megagiga hosszú posztot, úgysem fogja senki elolvasni, de itt az én SZUBJEKTÍV "elemzésem".
Hát, lehetett volna hosszabb is :mrgreen:

Kiváló poszt, jó volt olvasni, nagyjából egyet is értek veled.

Mikor jön a második rész? :P :D
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.07. 22:28:12

Na írok egy megagiga hosszú posztot, úgysem fogja senki elolvasni, de itt az én SZUBJEKTÍV "elemzésem". Senkit nem akarok megbántatni, tényleg csak azt írom le, amit gondolok és 1-1 szám bőven eltérhet ha adott személy máshogy látja. Vitatkozni mindig tudok ( :D), úgyhogy, aki nem ért egyet bátran jelezze.

Kezdem hátulról:
12. Mezitlábas Team
Draft:
1. (5) Joakim Noah (Chi - PF,C)
2. (28) Kenneth Faried (Den - PF,C)
3. (29) Marcin Gortat (Was - C)
4. (37) Arron Afflalo (Por - SG,SF)
5. (41) Luol Deng (Mia - SF,PF)
6. (45) Reggie Jackson (Det - PG,SG)
7. (52) Jeff Green (Mem - SG,SF)
8. (76) J.J. Redick (LAC - SG)
9. (100) Gerald Green (Pho - SG,SF)
10. (106) Tim Hardaway Jr. (NY - SG,SF)
11. (117) Channing Frye (Orl - PF,C)
12. (141) Bojan Bogdanovic (Bkn - SG,SF)
13. (148) David Lee  (GS - PF,C)
14. (165) Jrue Holiday  (NO - PG)
15. (172) John Wall  (Was - PG)
Noah nem tudta hozni magát, Faried is baromi ingadozó volt, de szezon végére jó volt. Green, amíg Bostonban volt sokat hozott, utána eléggé visszaesett. Másik Green ha elkapta a fonalat adott meccsen, akkor aranyat ért, de összességében ő nem volt egy túl jó választás. Lee szezonja kuka volt, Holiday meg hamar lesérült (megint). Wall viszont remek volt idén. Draftot egy 6/10 értékelném, voltak jó húzások, voltak rosszabbak.
cserék:
Messifan-laker0827
Lance Stephenson Cha - SG,SF
Nene Hilario Was - PF,C INJ
Round 9 Traded to

Jose Calderon NY - PG INJ
Bojan Bogdanovic Bkn - SG,SF
Round 7 (traded from meslija-arfi) Traded to
Cetlik kellettek, hogy kozmetikázzon Messifan, Stephenson borzasztó gyenge volt idén, ezt sajnos én is megtapasztaltam máshol, Nene viszont hozta magát és kevesebbet is volt sérült. :D

Messifan-meslija
Rajon Rondo Dal - PG INJ
Spencer Hawes LAC - PF,C
Round 5Round 7 Traded to

Avery Bradley Bos - PG,SG
J.J. Redick LAC - SG
Round 6Round 12 Traded to
Itt is cetli szerzés volt a cél, Bradley-Redick elég jól zárták az évet, talán többet is lehetett volna értük kérni, de így is a célt sikerült teljesíteni, mert jött be draftjog.

Messifan-Bob
Jose Calderon NY - PG INJ
Round 7Round 8 Traded to

Reggie Jackson Det - PG,SG
Round 10Round 11 Traded to
Részemről ez lutri csere volt, vagy nagyon bejön vagy kevésbé, Jacksonnak volt 1 igazán kiemelkedő hete a többi azért felejthető volt, ez a csere mindkettőnket megszívatott, mert büntetés lett az eredménye. :D Ha vár vele, akkor Jacksonért lehet többet is kérhetett volna, de itt a draftjog szerzés volt a cél.

Messifan-Game
Avery Bradley Bos - PG,SG
Mike Dunleavy Chi - SG,SF

Arron Afflalo Por - SG,SF
Luol Deng Mia - SF,PF INJ
Ez egy semleges csere volt, ha egész szezont tekintem, akkor Bradley Dengnél és Afflalonál is jobb volt érzésem szerint főleg a szezon végére. Mindenki jól járt, akkor úgy tűnt azért Game-nek ez jobb, de sok minden történt nála is szezon közben. :D

Messifan-Bob
Marcus Morris Pho - SF,PF
Harrison Barnes GS - SF,PF
Greg Monroe Det - PF,C INJ

Channing Frye Orl - PF,C
Marcin Gortat Was - C
Tim Hardaway Jr. NY - SG,SF
Sokat fűztelek emiatt a csere miatt, utólag egyértelműen te jártál jobban, kiváló csere volt részedről. Barnes folyamat megbízhatóan teljesített, Monroe remek szezont futott, bár a végére megsérült. Marcus Morris meg a szezon végén remek számokat hozott főleg Knight és Len sérülései matt. Frye-jal én jól befürödtem azt hittem mekkora király leszek vele, eredetileg csak is őt szerettem volna, nem jött be. :D Gortat hullámzó volt így ő sem igazán.

Összességében 7/10 a cserékre, de mivel büntetés lett belőle így vasszigorral csak 4/10.

FA-ról csak McLemore érkezett, sajnos ő sem váltotta meg idén a világot. Nekem volt nagy favoritom nem jött be. Így ezt nem tudom értékelni, mert nem volt lényegi mozgás nálad.

Több volt ebben a szezonban, ha van elég időd, akkor ezt fellehetett volna futtatni elég szépen, de nem voltál aktív, így az eredmény sem jött össze, kár érte.

11.NBAIley
Draft:
1. (11) Kobe Bryant (LAL - PG,SG,SF)
2. (14) Chandler Parsons (Dal - SF,PF)
3. (35) David West (Ind - PF)
4. (38) Ricky Rubio (Min - PG)
5. (59) Tyreke Evans (NO - PG,SG,SF)
6. (62) Jared Sullinger (Bos - PF,C)
7. (83) Andrew Bogut (GS - C)
8. (86) Alec Burks (Uta - PG,SG)
9. (107) Tony Wroten (Phi - PG,SG)
10. (110) Evan Turner (Bos - PG,SG,SF)
11. (131) John Henson (Mil - PF,C)
12. (134) Jeremy Lamb (OKC - SG,SF)
13. (155) Bradley Beal  (Was - SG)
14. (158) Monta Ellis  (Dal - PG,SG)
15. (179) Chris Bosh  (Mia - PF,C)
Bryantet a gép húzta, jól megszívta vele. :D West sem volt az igazi, sokat is volt sérült, de úgy összességében Michaa idén a kórházból figyelte az eseményeket, több sérültje volt mint egy kaliforniai erdőtűz esetén...
Evans azért elég jó volt és ha vár akkor Turner parádés lett volna. Draftot 4/10-re értékelném, egyszerűen peched volt, hogy Wroten-Burks-Sullinger (ha papíron nem is, de érdemben igen)-Bryant ideje korán befejezte. Ezzel nehéz volt mit kezdeni, de jobbra meg nem tudom értékelni.
cserék:
Michaa-Bob

Bradley Beal Was - SG
Chandler Parsons Dal - SF,PF INJ
Round 8 Traded to

Carmelo Anthony NY - SF,PF INJ
Terrence Ross Tor - SG,SF
Round 9

Amit szerettél volna végre megkaptad a dagadt személyében. :D Ez egy olyan csere volt, hogy utólag azt mondom kiváló volt részedről. Éreztem hogy többet kéne érte kérnem, főleg itt draftjogon ment a vita, kényszerhelyzetben voltam ennyit sem kaptam volna érte később. Jó cserét csináltál, sajnos részemről meg Beal nem váltotta meg a világot, emiatt volt nagyon jó csere neked. 9/10

Talán "rámenősebb", lehettél volna, hogy még szerezz pár cetlit, de nem sikerült.

FA:
Sok volt, erre most nem térnék ki mind. Végül Jack-Bass-Smith-Wright-LaVine-Davis-Barnes-Johnson is FA-ról volt a végén a csapatodban. Wright-Johnson ha játszott kiváló volt. Bass-Smith remek felvételek voltak. Barnes nem volt konzisztens, de sokat segített idén is, akinél volt. Lavine To gyár volt, de mellé nagyon jó statokat hozott itt a szezon végén. Összességében Michaa olyan volt FA-n mint egy ágyú, ritkán szólt, de akkor nagyot. :D 7/10 az értékelésem FA felvételre.

Ha nem ilyen szerencsétlen a szezonod biztos odatudtál volna érni, sajnos a draft és az ahhoz kapcsolódó sérülések megpecsételték a szezonod. Ez egy ilyen év volt, jövőre komolyan kell számoljanak veled a többiek, mert egy egészséges Anthonyval a fedélzeten s a legendásan jó draftoddal (ami pont kinyírt idén. :D ) szép sikereket érhetsz el.

10. Lakers0827

Draft:
1. (30) Zach Randolph (Mem - PF,C)
2. (42) Brandon Jennings (Det - PG)
3. (54) Joe Johnson (Bkn - SG,SF)
4. (77) Tyson Chandler (Dal - C)
5. (78) Nene Hilario (Was - PF,C)
6. (79) Manu Ginobili (SA - SG,SF)
7. (80) Trey Burke (Uta - PG)
8. (89) Dion Waiters (OKC - SG,SF)
9. (104) Spencer Hawes (LAC - PF,C)
10. (113) Vince Carter (Mem - SG,SF)
11. (116) Randy Foye (Den - PG,SG)
12. (137) Boris Diaw (SA - PF,C)
13. (152) Paul George  (Ind - SG,SF)
14. (161) Lance Stephenson  (Cha - SG,SF)
15. (176) Russell Westbrook  (OKC - PG)
Utólag nézve ez egy közepesen jó draft volt, Jennings már akkor sem tűnt jó ötletnek, de volt pár hete, amikor viszont nagy állat volt. :D Többiek inkább rutinrókák voltak, akik nagyjából hozták magukat. 6/10 szerintem.

Cserék:
Lakers-Messifan
Lance Stephenson Cha - SG,SF
Nene Hilario Was - PF,C INJ
Round 9 Traded to

Jose Calderon NY - PG INJ
Bojan Bogdanovic Bkn - SG,SF
Round 7 (traded from meslija-arfi) Traded to
Ezt már írtam, itt a draftjogok voltak a lényeg.

Lakers-meslija
Steven Adams OKC - C
Greivis Vasquez Tor - PG,SG
Patrick Patterson Tor - PF,C
Round 6Round 10 Traded to

Trey Burke Uta - PG INJ
Marreese Speights GS - PF,C
Spencer Hawes LAC - PF,C
Round 8Round 11 Traded to
Kiváló csere volt részedről, én ezt akkor vétóztam is, mert értelmetlen volt a pick. :D Beletettétek a többieknek nem volt vele gondjuk, remekül ki is jöttél belőle.

Lakers-varnagykrisztian
Manu Ginobili SA - SG,SF
Round 10 Traded to

P.J. Tucker Pho - SG,SF
Round 8 (traded from NBAiley) Traded to
Kozmetikázni kellett, ez is remek csere volt részedről 2 kör ugrás.

Lakers-Game
Kevin Love Cle - PF,C
Round 6Round 9 Traded to

Khris Middleton Mil - SG,SF,PF
Round 3Round 7 Traded to
Szereztél egy keepert, bár pont egy rossz formában lévőt. Middleton PO szempontból nagyon értékes volt, mások voltak az érdekek Game itt utólag azért jól járt. Viszont neki ekkor már volt egy Wiggins így könnyű helyzetben volt. Neked meg kellett valaki Westbrook és George mellé. Megérte mindkettőtöknek, jó csere volt.

Lakers-neo
Khris Middleton Mil - SG,SF,PF
Henry Sims Phi - C
Marreese Speights GS - PF,C
Round 1Round 3 Traded to

Joe Johnson Bkn - SG,SF
Zach Randolph Mem - PF,C
Tyson Chandler Dal - C
Round 2Round 6
Ezt a cserét anno úgy éreztem elkapkodtad, 3 nagyon jó embert adtál oda és csak két cetliért. Egyenként lehet többet kihozhattál volna belőle, viszont megszerezted Middletont, akiből utólag rohadt nagy fantasy játékos lett, így ez azért kozmetikázza a dolgot.

Összességében 8/10 szerintem a cserékre. A Randolphosban több volt, emiatt ennyi,de a többiben jól sakkoztál és szép döntéseket hoztál.

FA:
Csak Carter érkezett Lamb helyére, az öreg Memphisben meg sem közelítette a tavalyi Dallasban mutatott formáját. Persze értem én, hogy nem akartál te szezon közben "erősödni". Ezt sem nagyon lehet értékelni.

Bármilyen furcsa, de szerintem itt kellő odafigyeléssel és kicsit több lelkesedéssel playoff hunt csapat lehettél volna. Westbrook olyan állat volt, hogy talán ha aktívabb vagy FA-n meg az elején csak azért mert egy játékosod sérült és nem adod be a kulcsot, akkor ott lehettél volna a PO bejutásért folytatott harcban. Stephenson megtartása nagy mellélövés volt, ezt speciel szezon elején is írtuk, hogy Monroe talán jobb lenne, főleg miután contract yearben volt idén. Amit lehetett kihoztál a szezonodból, George visszatérésével meg Love-val biztos hogy jövőre számolni kell veled, draftjogaid is megvannak hozzá. Viszont szerintem a draftra jobban kell készülj, öregeket, bizonytalan embereket választottál idén. Love kérdőjel milyen lesz Clevelandben (?), azért jók a kilátásaid.

9. NBA FANTASY FAN
Draft:
1. (1) Kawhi Leonard (SA - SG,SF)
2. (24) Dwyane Wade (Mia - PG,SG)
3. (25) Tim Duncan (SA - PF,C)
4. (48) Michael Carter-Williams (Mil - PG)
5. (49) Robin Lopez (Por - C)
6. (55) George Hill (Ind - PG,SG)
7. (60) Roy Hibbert (Ind - C)
8. (85) Eric Gordon (NO - SG)
9. (96) Danny Green (SA - SG,SF)
10. (97) Amir Johnson (Tor - PF,C)
11. (121) Mario Chalmers (Mia - PG,SG)
12. (144) Solomon Hill (Ind - SG,SF)
13. (145) Derrick Favors  (Uta - PF,C)
14. (168) Derrick Rose  (Chi - PG)
15. (169) Al Jefferson  (Cha - PF,C)
Nem ő draftolt, sőt ha jól emlékszem autodraft volt így ezt nehéz értékelni.

Krisztiná-Bob
Zaza Pachulia Mil - C
P.J. Tucker Pho - SG,SF
Round 1Round 6 Traded to

Danny Green SA - SG,SF
Kawhi Leonard SA - SG,SF
Round 4Round 7
Ahhoz képest miket szerettél volna, még jól is kijöttem belőle. :D Jó csere volt részedről, szerintem ennyit senki nem adott volna értük, főleg akkor mikor ez megtörtént.

Krisztián-neo
Duncanes csere. :D Azért így írom, mert ezt visszakövetni se lehet itt mi történt. :D Több lett volna ebben, főleg miután Duncan értékes volt Po szempontból. Ez nem volt szerintem jó csere részedről.

Krisztián-Bob
Alex Len Pho - C INJ
Timofey Mozgov Cle - C
Round 3Round 8 (traded from NBAiley) Traded to

Dwyane Wade Mia - PG,SG
Roy Hibbert Ind - C
Round 6 (traded from Air Ballers)Round 10
Ez akkor részemről nagyon kockázatos csere volt, so-so bejött. Persze nem a játékosok voltak a lényeg számodra, de ha még variálsz vele, akkor lehet még tovább is tudtad volna dobni a kapott játékosokat, mert nem voltak rosszak, csak PO szempontból voltak rosszak. :D Szerintem harmadik körösnél jobbat senki nem adott volna Wade-ért főleg hogy mindig sérült volt és a cserehatáridőnél is, jó csere volt részedről.
(örülök, hogy csak velem csináltál jó cserét. :lol: )

Kriszián-Game
Omer Asik NO - PF,C

Zaza Pachulia Mil - C
Na ez az a csere, aminek semmi értelme nem volt. Ezt akkor sem értettem most se értem, holnap se fogom megérteni. :D Nem kaptál cetlit, simán cseréltél, halál felesleges volt. Borzasztó csere, főleg hogy később Pachulia milyen volt.....

Krisztián-Lakers
Manu Ginobili SA - SG,SF
Round 10 Traded to

P.J. Tucker Pho - SG,SF
Round 8 (traded from NBAiley)

Cetli kellett, gondban voltál így ezt nehéz értékelni. Lakers jól kihasználta az alkalmat, kényszerhelyzetben voltál, közepes csere.

Összességében első ilyen éved volt, így biztos szigorú leszek, de 4/10. :D Tényleg csak velem csináltál olyan üzletet, ami neked megérte, a többi mind rossz és a borzasztó között mozgott, megítélésem szerint. És úgy érzem Hill-Jones-Lopez trióban még volt cetlilehetőség.

FA:
Brewer-Gordon
Maga Brewer jó volt nálad is, de Gordon kidobása hatalmas hiba volt. És Solomon Hill meg egész évben szinte nálad volt, megmagyarázhatatlan. :D
Stuckey-Jones-Harris kiváló felvételek voltak. 8/10 FA felvételekre nálam. És itt lehet jószívű voltam, Gordon miatt. Viszont a többiek annyira szép felvételek voltak, hogy ha nincs Gordon ez sima 10/10 nálam. Tanulság, nem kapkodunk.

Átvetted a csapatot, ha egész évben te vagy más lett volna a leányzó fekvése. Biztos hogy PO-ért harcoltál volna, s jövőre ez is kell legyen a célod, draftjogaid megvannak hozzá. Ez a Jefferson-Rose-Favors trió viszont nem túl fényes. A helyedben nagyon szurkolnék, hogy Harris csapatot váltson a nyáron és akkor belőle lehet egy nagyon értékes fanasy játékos jövőre és valamelyik bicebócát letudod cserélni.
Ne csüggedj első évnek nem volt ez rossz, de azért jövőre jobban figyelj.

8. Kanty Team
Draft:
1. (2) Dwight Howard (Hou - PF,C)
2. (12) Jabari Parker (Mil - SF,PF)
3. (23) Larry Sanders (Mil - PF,C)
4. (36) Tony Parker (SA - PG)
5. (50) Josh Smith (Hou - SF,PF)
6. (58) Kevin Martin (Min - SG,SF)
7. (61) Jeremy Lin (LAL - PG,SG)
8. (64) Jamal Crawford (LAC - PG,SG,SF)
9. (98) Ersan Ilyasova (Mil - SF,PF)
10. (122) Tristan Thompson (Cle - PF,C)
11. (133) Nick Young (LAL - SG,SF)
12. (143) J.J. Hickson (Den - PF,C)
13. (146) Rudy Gay  (Sac - SF,PF)
14. (167) Deron Williams  (Bkn - PG)
15. (170) Kyrie Irving  (Cle - PG,SG)

Nem volt az igazi a draft így utólag nézve. Howard kuka, Parker keepernek jó lesz, de lesérült így idei évre kuka volt, Sanders kuka, Lin kuka. Smith gyalázat volt a Psitonsban később a Rocketsban azért legalább hatékonyabb volt. Martin sokat volt sérült, Parker meg idén 1-2 hetet leszámítva takarékon volt. az a baj, hogy így utólag csak Ilyasova kihalászása volt szép húzás, de ő meg nem is volt nálad a végén. :? 3/10, peched is volt pl Parkerrel, de a többiek veszélyes játékosok voltak lsd Sanders-Howard. Crawford szép húzás volt, de ő is megsérült. Nem volt szerencséd se a sérülésekkel, de Parker kihúzása szép volt, így ez azért gyógyír.

cserék:
kanty-meslija
C.J. Miles Ind - SG,SF
Round 2 Traded to

Kevin Martin Min - SG,SF
Round 5
Jó csere volt részedről főleg, hogy később nehéz dolgod lett volna elpasszolni, mert lesérült.
9/10
Miles-ban még lett volna további cserelehetőség érzésem szerint, PO-ra sok helyen segíthetett volna. És talán Deronra is lett volna esetleg vevő.

FA:
Muhammad jött Ilyasova helyett. Amíg nem volt sérült Shabazz addig remek volt, utána ő is beállt nálad a sérült sorba. Ilyasova meg év végére pont jó lett, ezt nem tudhattad persze, de ha év végét nézem akkor 5/10.

Nem ellened szólt vagy bármi, eléggé rossz pontokra értékellek téged, nem foglalkoztál vele idén annyit mint szoktál, sajnálom. Jobbra nehéz így értékelni sajnos, mikor drafton is, FA-n is sérültekbe csúsztál. Cseréd szép volt, ez is mutatja kanty jó játékos, csak idén nem volt talán elég ideje.
Parkerrel meglehet a jövő alapköve nálad, Irving jó, Gay fog gondolom maradni harmadiknak. Jövőre bízom benne többet sikerül vele foglalkozni, idén is Po-ba vártalak pl előzetesen, jövőre is ez alap kellene, hogy legyen. Sok sikert jövőre, ez nem a te éved volt, de van ilyen is.

7. Debrecen Grizzlies
Draft:
1. (9) Goran Dragic (Mia - PG,SG)
2. (21) Nerlens Noel (Phi - PF,C)
3. (31) Kyle Korver (Atl - SG,SF)
4. (33) Nikola Pekovic (Min - C)
5. (40) Giannis Antetokounmpo (Mil - SG,SF,PF)
6. (44) Jose Calderon (NY - PG)
7. (90) Anderson Varejao (Cle - PF,C)
8. (101) K.J. McDaniels (Hou - SG,SF)
9. (105) Miles Plumlee (Mil - PF,C)
10. (112) Marco Belinelli (SA - SG,SF)
11. (129) O.J. Mayo (Mil - PG,SG)
12. (136) Amar'e Stoudemire (Dal - PF,C)
13. (153) Marc Gasol  (Mem - C)
14. (160) Mike Conley  (Mem - PG)
15. (177) Kevin Durant  (OKC - SF,PF)

Eleje jó volt, Giannis is, de Pekovictól lefelé elvesztetted a fonalat. :D Persze peched is volt pl KJ-val, vagy Dragic sem volt olyan jó idén.
6/10 a draft nálam.

cserék:
kamaj-bob

Corey Brewer Hou - SG,SF
Donatas Motiejunas Hou - SF,PF,C INJ

Jose Calderon NY - PG INJ
Luc Richard Mbah a Moute Phi - SF,PF INJ
Ez utólag neked egy remek csere lett volna, ha megtartod az embereket. :D Akkor sem értettem, hogy Motiejunas-t miért tetted ki. Brewert értem miután elcserélték, de a litván egész évben megbízható, elfogadható szintet hozott. Igazából ezek közül az emberek közül egyik sem élte meg a szezon végét a csapatainkban. :D Fura egy csere volt, de utólag úgy érzem miután Calderónért a kutya nem érdeklődött, csak olyan elmebeteg mint én, s kaptál 2 elfogadható játékost ezért 7/10. Ha megtartod őket akkor ez év végére egyértelműen a te cseréd lett volna és 9/10 vagy 10/10.

FA:
Na itt is volt dögivel. :D
Azért itt vannak ám szép felvételek, grat. Mozgov-Ilyasova sokáig volt nálad és FA-ról érkeztek, aztán sajnos kidobtad őket, a szezon azon szakaszában kiváló felvételek voltak. Később Mo Williams-Kanter-Clarkson-MKG a csapatod alapját alkották és mind FA-ról érkeztek. Ügyes voltál nagyon, s kihasználtál 1-2 kidobást, amit vagy a kényszer szült vagy nem volt elég türelmes az adott tulaj.
10/10 lenne nálam, de amiatt, hogy mikor a szezon legfontosabb hete volt számodra nem voltál maximálisan aktív fa-n és csak Tony Allent vetted fel, emiatt 8/10. Nem volt idő várakozni, meg ülni embereken szerintem. Utolsó héten akármennyire szimpatikus volt 1-2 ember ki kellett volna őket tegyed, hogy több embered legyen. Lehet szigorú ez a két pont levonás, de ezen (is) elment a PO. A végén (Po-ban) meg felvettél Paytont meg Henderssont stb, mikor már kevesebb tétje volt, s ők utolsó héten is bent voltak az alapszakaszban(tudom mert én tettem-vettem felé őket. :D ).

Hullámvasút idény volt, a legjobb játékosod nélkül gyakorlatilag. Baromi izgalmassá tetted az utolsó heteket, az eleje nem úgy jött össze. Aztán rátaláltál 1-2 FA-ra (és pl baromira idegesített is, hogy sokszor a waiver maitt vitted el előlem az embereket, főleg Mo Williams miatt nagyon morcos voltam. :D Kemba sérülésével, jól jött volna erre pont te is lekérted és előttem voltál, grrrr ), meg pl Plumleet nem is említettem, de hát sokan megfordultak nálad. Szokásosan jövőre is figyelni kell majd rád a többieknek, s főleg ha pl Noelt megtartod Conley helyett. Sok függ attól is, hogy Gasol hova megy majd nyáron, vagy marad,meg Noel milyen lesz Embiiddel, de jövőre is jó lehetsz biztosan. Noelről tárgyaltunk is még az elején, a rohadt büntetőzése miatt nem mertem érte igazán harcba szállni, s akkor eléggé lent volt az értéke. Most meg a végére atom volt a csávó. :D Ő szerintem Conley helyett lehet jövőre befér majd hozzád, de persze ezt csak te tudhatod. Kemény szezonod volt, sok izgalommal , Po-ba kis szerencsével meg mint írtam nagyobb FA használattal szerintem bejutottál volna.


Na ez volt az első fele (ha van rá igény, akkor holnap leírom a második felét), elcsesztem vele egy csomó időt, meg olyan hosszú lett így is mint a Volga. :lol: Remélem valaki elolvassa, s mondom még egyszer bőven lehet vitatkozni, ha valaki nagyon nem érte egyet. Ezek csak a saját gondolataim voltak, s cserékről draftról az illetékesek jobban értékelhetnek.
Ha elolvastad akkor
Kép
:mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.04.08. 15:26:59-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2015.04.07. 16:41:43

Grat Bobnak es Csabinak! =D>

Probaltam foltozgatni a csapatomat, csak se idom, se kedvem nem volt nagyon sokat foglakozni ezzel. Talan ezert is ment jobban a heti beallitasu ligam ahol csak ritkan kellett ranezni a csapatra. :)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.06. 21:24:28

Köszi srácok! :)

Szegény Bob-ot folyamatosan "cikiztem" a jinxelés miatt, miközben a legnagyobb jinxet én toltam még pár hónappal ezelőtt, amikor beírtam, hogy tankolok... :mrgreen:

Epic döntő volt!

Amúgy Bob (és neo, bár te mostanában eltűntél :? ), asszem mindig szoktál írni egy összegzést a szezonról/csapatokról, most is jöhetne egy.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.06. 13:14:48

Na miután kisírtuk magunkat, PO fantasyt is csinálhatnánk, persze ha meglesznek a bejutók. Drive to the Finals is jó szerintem, de talán Cumbee emlékszik még rá, hogy hol játszottunk oldalon PO fantasyt, nekem nincs már meg sajnos. Az is jó lenne. Drive to the Finals szerintem egyszerűbb és talán már sokan el is fáradtak ebben az évben így jobb is ha csak az egyszerű egy embert választasz játék lenne.

Jövőre meg sok szeretettel várok mindenkit egy szintén keeper ligába, lejjebb nagy vonalakban leírtam mik várhatóak. Draft természetesen aukciós lesz majd elsőre. ESPN-n sok lehetőség van, kategóriákból is van ezer milliárd, remélem majd pár ember azért innen is csatlakozik. :D

Kár hogy nem a csúcson sikerült abbahagyni, sajnálom az utódomat, mert az én oltári nagy félreértésem miatt kerül rossz helyzetbe. Hozzáteszem a büntetés megfogalmazása is olyan, hogy adott esetben félreérthető. :D -1 körrel draftolhat az összes pickjénél. Helyesen az összes tulajdonában lévő pickjénél, lehet mondani, hogy egy szó meg kákán is csomó, csak az én pickem pl van Gamenél, varnagykrisztian-nál stb. A tulajdonomban lévő pick meg más, na de ezt csak úgy megemlítettem. :D
Game-met meg valaki verje már el, mert ilyen máksorozata nem lehet. :mrgreen:

Yahoon összességében nem zártam rosszul az évet. 6 sima liga, abból 3 döntő (sajnos ott mind vereség), 2 harmadik hely és az egyikben az utolsó másodpercben lemaradtam a Po-ról, ahol tele voltam szintén sérülésekkel (Collison-Beal hozzám nőtt rengeteg helyen. :D )és végül hetedik helyért még játszok a héten. És ezek közül elég sok heti állítású liga volt, ott beüt a krach Hétfőn, hogy beteg vagyok fáj a pocim, nem utazok repülővel idegenbeli túrára és egyéb nyavalygások, akkor ott figyel végig 0 statisztikával a kezdődben.
MichaaBee írta: És akkor néhányan értetlenkednek, hogy miért sírok, amiért bénák a keepereim. :D
Soha nem tudjuk meg, de ha Harden az amúgy is jó statisztikáira nem tesz rá egy másfélszerest, akkor nem biztos, hogy Game nyer, hogy kicsit megcáfoljam magam. Fontosak persze az ilyen emberek, de 1 fecske nem csinál nyarat. Ő annyira kiemelkedett a héten, hogy nehéz volt vele mit kezdeni. 44%-os mezőnyből az ember és 56%-kal dobált majdnem 20 triplát, ha nálam van James vagy bárki más, akkor sem tudta volna vele tartani a lépést. Vagy Morrow-val. Sok volt, hogy Leonardék egész héten alig játszottak, s Griffinéknek is két blowout meccsük volt. Végére meg Haywardot szinte az egész második félidőben ültették. Rengeteget számít a végén a pihentetés, sérülés stb.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.04.06. 12:45:08

Bob_Marley írta:Harden meg persze a legjobb hetét hozta le. Áááá hagyjuk is, iszonyat bosszantó ez így. Gamenek még egyszer grat, az hogy egy hat-hatot nem tudtam összehozni mindent elmond, hogy ő volt a jobb. Sajnos tényleg ennyit számít 1-1 nagyon kiemelkedő ember, Harden annyit dobott mint nálam a második meg a harmadik legjobb dobóm.
És akkor néhányan értetlenkednek, hogy miért sírok, amiért bénák a keepereim. :D

Egyébként grat Game, de azért kiállok a vallásomból. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
varnagykrisztian
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2007.07.11. 10:26:29
Tartózkodási hely: Kaposvár

2015.04.06. 12:21:21

Én is gratulálnék a két döntősnek, mondjuk két ilyen duóval (HARDEN, Lillard) azért Game hendivel indult, jövőre átpasszolhatnád az egyiket :D .Köszönöm hogy befogadtatok, az idei év számomra a tanulgatással és cetligyüjtögetéssel telt, jövőre viszont szeretnék a PO-ért harcolni. :mrgreen:
VÁRNAGY HANNA BOGLÁRKA: 2014. MÁRCIUS 20. 07:22
PEP GUARDIOLA: 2008. JÚNIUS - 2012. MÁJUS
HÁZASSÁGKÖTÉS: 2011. SZEPTEMBER 26.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.06. 05:52:53

Nem tudok erre mit írni, Game lehozott egy majdnem 20 pontos átlagot, mindenki agyonszórta magát triplából és a vége múlt 3 pattanón meg mennyi százalékon 0.000001. :D Mérhetetlenül csalódott vagyok, legalább kaptam volna ki rendesen, de így ez borzasztóan fáj. És Harden is persze átlagol vagy 35 pontot, Morrow szerintem még most is beszórt egy triplát.
Sok mindenen múlt, Game jobb volt. Az hogy 42%-kal eltudom bukni a triplát az hihetetlenül bosszantó, előző héten 40%-kal sikerült most még ennél is jobb voltam, s semmit nem ért. Büntetők se estek és bármilyen hihetetlen úgy érzem ez Haslemen múlt. Ha nem betegszik meg és tol 2meccset? Sajnos ha, s soha nem tudjuk meg. Game-nek gratulálok, elképesztő hogy megint megnyerte. Második helynek most még nem nagyon tudok örülni, mert semmin nem múlt, s Griffinék is persze blowout meccset toltak, meg Haywardot padon hagyták. Ha azt veszem, hogy jutottam el idáig, akkor majd pár nap múlva büszkén fogok erre emlékezni, de most ez nagyon fájt. Nem nüanszokon, hanem kb 2 dobáson múlt a dolog. Szerencse nem párolt mellém, Gamenél nagy extrákat hozott pár ember, nálam több kellett volna. Harden meg persze a legjobb hetét hozta le. Áááá hagyjuk is, iszonyat bosszantó ez így. Gamenek még egyszer grat, az hogy egy hat-hatot nem tudtam összehozni mindent elmond, hogy ő volt a jobb. Sajnos tényleg ennyit számít 1-1 nagyon kiemelkedő ember, Harden annyit dobott mint nálam a második meg a harmadik legjobb dobóm. Curryt túléltem őt már nem tudtam.

Ez van, el kell ismernem tudásra, ismeretre Game megelőz itt mindenkit és mikor kell a szerencse is mellépártol. Persze annak van szerencséje, aki tesz is érte. Ő tett érte, megérdemelten nyerte ezt az évet is.

Fun fact 3/3 döntőt buktam a héten yahoon, elképesztő. :D És a legjobb, hogy mindhárom ellenfelemnél ott volt Anthony rohadjon meg Morrow. :lol: A csávó kigyilkolt mindenhol.

Ja a FGM is szoros volt, azt én húztam be a többi szorosat nem sikerült, de illik megemlíteni ezt is, hogy nem csak én voltam hajszállal lemaradva valamiben.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése