Fantasy sport játékok

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2012.04.23. 20:24:51

Tudom, mindig velem van a baj de: regisztráltam és hol a tökömbe lehet csatlakozni a ligához? :lol:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2012.04.23. 20:17:36

Indul valami új fantasy NBA liga?:) PO-ra v. mi a manó? Nincs kedvem visszaolvasni 20ezer karaktert, vki válaszoljon dióhéjban pls h most mi ez a nagy felhajtás:)

Mert lehet érdekel...
socio66

2012.04.23. 20:09:20

fcbarca0827 írta:Egyrészt, másrészt a felét sem értem annak, amiket itt összeírogattok. :mrgreen:
szintén zenész. :)
Bob,túl sokat vársz el. :)
a kétszeri draftolásra én is nemet mondok.
egyébként az 'eredeti' ligának akkor vége van?
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.04.23. 20:02:04

Bob_Marley írta: De értem hogy lusták vagytok :lol:
Egyrészt, másrészt a felét sem értem annak, amiket itt összeírogattok. :mrgreen:

De szavazok egyet: Az, hogy a játékosokat kétszer lehessen draftolni, az nekem sem begyere. :D
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.04.23. 19:58:03

Bob_Marley írta: Olvastam Cumbee szerintem is összejön több ember, meglássuk, mindenki agyaljon, s szavazzon hogy lehessen duplán draftolni vagy sem!
Nem.

Többi szabályhoz nem akarok hozzászólni, majd az okosabb és ügyesebb Fantasy playák eldöntik, hogy hogyan menjen az egész. De lehetőleg úgy hozzátok meg a szabályokat, hogy a végén én nyerjek :mrgreen:

Valaki írta, hogy a draft legyen péntek este 7kor, azt támogatom!

Egyelőre 7 játékos van a ligában, jöhetne még 1/2/3 ember.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.22. 22:20:47

kanty írta:Bob!
Látom egy ligába vagyunk. Te felkelsz draftolni? :lol:
Jelentkeztem több ligába, hogy lássam a dolgokat illetve hogy ne "unatkozzak" viszont a draft mindenhol éjszaka lesz, s elvileg 1 lesz ma/holnap hajnali 3kor jó öreg autodraftra bízom magam valószínűleg mindegyiknél :D

Mint írtam így ha egyszer lehet választani lehet "hígabb" lesz a rotáció de ott a lehetőség az FA cserélésekre!
2szeresnél meg tegyük fel 10 fős rotáció 15 fővel első 4 körben simán AS szintű játékosokat lehetne összeszedni!Ráadásul megkavarhatja a dolgokat, mert valaki megtud valamit és mondjuk példaként megsérül egy kezdő de tudod hogy egy olyan fog játszani aki eddig FA volt akkor duplán rálicitálsz a waiver lista ellenére is!!!!
És valamelyikbe csak beszedi aki akarja!
Megint egy óriási kiskapu, s az is előfordulhat hogy valaki duplán beszed egy játékost!Mert pl megtudja XY fog játszani, s első waiverről behúzza FA-ról duplán!

Olvastam Cumbee szerintem is összejön több ember, meglássuk, mindenki agyaljon, s szavazzon hogy lehessen duplán draftolni vagy sem!
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.22. 20:13:37

Bob!
Látom egy ligába vagyunk. Te felkelsz draftolni? :lol:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.22. 20:09:52

Cumbee írta: Bob, ha minden játékos csak egyszer draftolható, 15 csapatos a liga és 10 fős egy csapat, akkor csak 4 darab fa játékos maradna. És az utolsó 2-3 körben már olyan játékosokat kellene draftolnunk, akik nem fognak szerepet kapni a PO-ban. Itt van a kalkulátor, nézegesd. Ha értelmes embereket akarunk a csapatokba, akik játszanak is, akkor vagy nem 15 csapatos lesz a liga, hanem csak 8, vagy nem 10 embere csapatok lesznek, hanem csak 5-6, vagy pedig minden játékost 2* draftolhatóvá teszünk. Valahol kompromisszumot kell kötni, mert az senkinek nem lesz jó, ha a fél csapat olyan játékosokból fog állni, akik legjobb esetben is 10 perceket kapnak, rosszabb esetben meg egész rájátszás alatt nem játszanak semmit.
Szóval amiről mindenképpen szavaznunk kell: Mit szóltok ahhoz, hogy egy játékos 2* legyen választható a drafton? Jó úgy és mehet a 10 fő körüli keret, vagy irtóztok tőle és inkább legyenek 5-6 fős keretek?
Értem és jogos!
Én azt nagyon ellenzem, hogy 2szer lehessen draftolni!
Az meg szerintem a fantasy egyik lényege, hogy pl már drafton is olyan embert szerezz a végén, akiről tudod, hogy jó lehet!Lutri de most pl 5-6 fős csapatoknál gyakorlatilag az ellenne, hogy 2 All-Star Team egymásra engedve, vagy ha total pontok a lényeg uyganaz csak 15 All-Star Team egymásra engedve....
Ezért írtam, hogy akkor lehetne 2 8 fős liga vagy van lehetőség 10 fősre vagy 12re csinálni!
10-10nél 54 FA marad!

Szóval a szavazás kérdésre tőlem egy óriási NEM
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.22. 20:01:00

Cumbee írta:.
Szóval amiről mindenképpen szavaznunk kell: Mit szóltok ahhoz, hogy egy játékos 2* legyen választható a drafton? Jó úgy és mehet a 10 fő körüli keret, vagy irtóztok tőle és inkább legyenek 5-6 fős keretek?
Én támogatom, h egy játékost kétszer is lehessen draftolni és azt is, h úgy kb. 10 ember legyen a keretben.
Plusz még a pénteki draftra is nyomok egy plusz egyet. Hétvége szerintem mindenkinek neccesebb.
:)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.04.22. 19:51:32

Bob_Marley írta: Ezen a részen kell a legtöbbet agyalni, hogy kilehessen hozni korrektre a pontozást és a meccs eltéréseket!Mély keret 10 fős szerintem vállalható!
8 a minimum 2 guard-2 forwar-2center-2 bench
Bench kell pont amiatt amit írtam, hogy beeshet kisebb sérülés, vagy eltiltás vagy bármi!
Viszont itt a pontozás nagyon korrekt!Így nem lehet pl trükközni a pontokkal, mert persze a bonusozás miatt sokat jelent, viszont az alap koncepcióban nem számít a 3pontos stb stb!
Értem, hogy ha úgy számolok, hogy legyen 8fős rotáció mindenhol, akkor 16 bejutó csapat esetén 128 használható játékos és ez azért elég kevés, viszont szerintem egy 10 fős rotációval lenne lehetőség pont az FA-kat felszedni, illetve a változásokra reagálni!
És így belegondolva jobb lenne egy 2 guard-2forward-2center-2flex-2bench felállás!
Mert az előzőnél meg lenne kötve az ember keze a guardok létszáma miatt mondjuk!itt meg pont olyan a határ, hogy 6 játékos fix kell legyen 4 meg megválasztható ezzel azért megadva a variálási lehetőséget, viszont azért megfékezve azt, amit pl én is csináltam yahooban, hogy teletettem guardokkal a csapatomat, hogy nyerhessek kategóriákat!
Itt ilyen 2g-2f-2c-2flex-2bench felállásban egyenlített lenne a dolog így első blikkre!
Bob, ha minden játékos csak egyszer draftolható, 15 csapatos a liga és 10 fős egy csapat, akkor csak 4 darab fa játékos maradna. És az utolsó 2-3 körben már olyan játékosokat kellene draftolnunk, akik nem fognak szerepet kapni a PO-ban. Itt van a kalkulátor, nézegesd. Ha értelmes embereket akarunk a csapatokba, akik játszanak is, akkor vagy nem 15 csapatos lesz a liga, hanem csak 8, vagy nem 10 embere csapatok lesznek, hanem csak 5-6, vagy pedig minden játékost 2* draftolhatóvá teszünk. Valahol kompromisszumot kell kötni, mert az senkinek nem lesz jó, ha a fél csapat olyan játékosokból fog állni, akik legjobb esetben is 10 perceket kapnak, rosszabb esetben meg egész rájátszás alatt nem játszanak semmit.
Szóval amiről mindenképpen szavaznunk kell: Mit szóltok ahhoz, hogy egy játékos 2* legyen választható a drafton? Jó úgy és mehet a 10 fő körüli keret, vagy irtóztok tőle és inkább legyenek 5-6 fős keretek?

Szerk.: Sry, azt elfelejtettem beleírni, hogy ez igazából akkor lényeges, ha összejön a 14-15 csapat. Ha csak 6-8 csapat lesz, akkor mehet minden normálban, lesz elég játékos a kalapban, de én azzal számolok, hogy simán 12 fölött leszünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cumbee 2012.04.22. 20:05:29-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.22. 19:48:13

Köszönöm a segítséget fcbarca0827!

Viszont biztos vagyok benne mindenkinek van valami hozzáfűznivalója!Az hogy ha mindenki azt fogja mondani, hogy nekem mindegy legyen ahogy eldönti pár ember úgy jó :D
Nem akartok élni a demokrácia gyakorlásának lehetőségével? :D
De értem hogy lusták vagytok :lol: Azért vannak dolgok amik korántsem mindegy, pl a használható játékosok száma illetve a kiesés miatti dolgok, ezekről csak van valami vélemény!

MichaeBee és Slithernek kellene átnéznie a beállításokat, ők azért már játszottak fantasyval, igaz Slither idén kezdte, de a sikerei arra predesztinálják, hogy ért hozzá :P :D Mert pl én is csatlakoztam, de ha megint hasonló "fejetlenség" lesz mint a yahoon akkor az úgy eléggé ront a játékélményen!
Kép
Kép
Kép
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.04.22. 19:40:09

Bob_Marley írta: szerk: amúgy hogy kell a ligához csatlakozni? :D
Mert ha rákeresek a searchben akkor kidobja viszont nem engedi továbblépni, mert nincs jogosultság!
Ha meg csatlakozni szeretnék egy privát ligához menüt választom kéri az ID-t meg a pass-t beírom és nem jó :? Illetve nem is lehet annyi karaktert beírni? Eurobarca kifér, de több nem
Ezt írd az ID passhoz: 19634 :wink:
Ha beírod a keresőbe, hogy "Eurobarca", akkor mutatja az ID passt. :)

Socio66-hoz csatlakozok szabálykialakításban. Vagyis, lesz, ahogy lesz. Én, majd alkalmazkodok. Szóval nekem aztán tökmindegy. :D
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
socio66

2012.04.22. 19:33:34

én is csatlakoztam természetesen,jó lenne a playoff alatt is egy kis fantasy móka. :)
a szabálykialakításokat a magam részéről rábíznám a hozzáértőkre,akik profi módon képben vannak vagy az nba-vel,vagy a fantasy világgal,esetleg mindkettővel. :)
egy-két dologban persze lehet szavazni,de alapvetően döntsenek az illetékesek,mi meg alkalmazkodunk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.22. 19:21:45

Cumbee írta:
Bob:
1, A folyamatos pontozásnál szerintem nincs ellenfeled, mindenkinek folyamatosan adódnak össze a pontjai és akinek a végén van, az nyer. Azért is ajánlottam azt a H2H-val szemben, mert úgy akkor nem is kell párosan lennünk.
Logikus, s jogos, mert így tényleg a létszám másodlagos!
Cumbee írta: 2, Különbség tuti lesz a játékosok között, mert valaki pl kiesik az első körben, valaki meg eljut a döntőig. Úgy kell draftolni. Vagy a másik lehetőség, ha jól olvastam(nem biztos, ha hülyeséget írok sry és javítsatok ki) hogy van egy olyan beállítás, hogy átlagot számoljon. Ez mondjuk annyiban gáz, hogy ha valakit betesznek majd egy meccsre és ott jól játszik véletlen, akkor egy 0 játékos is sokat tud dobni az összesítésen. Ezt a rendszert egyébként nem vágom annyira. (szerk: most látom, hogy írtál erről a #7-esnél.) Ide venném még a 6-os pontot. Ha 10 ember/csapat lesz akkor eléggé mély lesz megint a draft. Erre és talán az első/második/harmadik körös problémára tán megoldás lehet az, hogy be lehet állítani, hogy egy játékost hányszor lehet draftolni. Benyomhatnánk kettőre, az elején kicsit furcsa lenne, hogy 2 James, Kobe vagy Durant szaladgálna a bajnokságban, viszont ezzel jelentősen mélyíteni lehetne a kereteket.
A draft időpontjára nekem jó a péntek, mondjuk nekem 6 jobb lenne, de a 7 sem hiszem, hogy problémát jelent majd.
Na ez itt a legnagyobb érdekesség buktató a dologban!Az szerintem nem lenne jó ha egy emberből több lenne a Drafton!Átlag érdekes, s belegondolva ez lenne a leglogikusabb, mert az egy dolog hogy valaki robbanthat, viszont az azért ritka, hogy valaki a semmiből bekerüljön és úgy robbantson!Van rá példa, viszont ezzel, hogy átlagot számol a gép kilehetne küszöbölni a meccs eltéréseket!
Viszont ennek az opciónak én nem néztem utána, ebben az esetben mi van a bonus-szal?

Ezen a részen kell a legtöbbet agyalni, hogy kilehessen hozni korrektre a pontozást és a meccs eltéréseket!Mély keret 10 fős szerintem vállalható!
8 a minimum 2 guard-2 forwar-2center-2 bench
Bench kell pont amiatt amit írtam, hogy beeshet kisebb sérülés, vagy eltiltás vagy bármi!
Viszont itt a pontozás nagyon korrekt!Így nem lehet pl trükközni a pontokkal, mert persze a bonusozás miatt sokat jelent, viszont az alap koncepcióban nem számít a 3pontos stb stb!
Értem, hogy ha úgy számolok, hogy legyen 8fős rotáció mindenhol, akkor 16 bejutó csapat esetén 128 használható játékos és ez azért elég kevés, viszont szerintem egy 10 fős rotációval lenne lehetőség pont az FA-kat felszedni, illetve a változásokra reagálni!
És így belegondolva jobb lenne egy 2 guard-2forward-2center-2flex-2bench felállás!
Mert az előzőnél meg lenne kötve az ember keze a guardok létszáma miatt mondjuk!itt meg pont olyan a határ, hogy 6 játékos fix kell legyen 4 meg megválasztható ezzel azért megadva a variálási lehetőséget, viszont azért megfékezve azt, amit pl én is csináltam yahooban, hogy teletettem guardokkal a csapatomat, hogy nyerhessek kategóriákat!
Itt ilyen 2g-2f-2c-2flex-2bench felállásban egyenlített lenne a dolog így első blikkre!

De itt kell a legtöbbet agyalni, hogy a kiesési rendszerből adódó hátrányokat kiküszöböljük!Average nekem tetszene!

szerk: amúgy hogy kell a ligához csatlakozni? :D
Mert ha rákeresek a searchben akkor kidobja viszont nem engedi továbblépni, mert nincs jogosultság!
Ha meg csatlakozni szeretnék egy privát ligához menüt választom kéri az ID-t meg a pass-t beírom és nem jó :? Illetve nem is lehet annyi karaktert beírni? Eurobarca kifér, de több nem
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.04.22. 18:57:00

balinteer írta:Én is beléptem. Már várom,hogy elkezdődjön. Ha nem tudnék jelen lenni a drafton,akkor itt is be tudom állítani,hogy kiket húzzon?
Igen. Be tudsz állítani egy pre draft rankingot. A draft idejének csak bedobtam valamit, mert alapvetően ma éjszaka lett volna. Ha megvan a teljes létszám, akkor igyekszünk majd úgy összerakni a dolgot, hogy mindenkinek jó legyen. Ha megint 2 időpont lesz mint múltkor és elég sok jelentkező lesz, akkor 2 felé is bonthatjuk a ligát.

Bob:
1, A folyamatos pontozásnál szerintem nincs ellenfeled, mindenkinek folyamatosan adódnak össze a pontjai és akinek a végén van, az nyer. Azért is ajánlottam azt a H2H-val szemben, mert úgy akkor nem is kell párosan lennünk.
2, Különbség tuti lesz a játékosok között, mert valaki pl kiesik az első körben, valaki meg eljut a döntőig. Úgy kell draftolni. Vagy a másik lehetőség, ha jól olvastam(nem biztos, ha hülyeséget írok sry és javítsatok ki) hogy van egy olyan beállítás, hogy átlagot számoljon. Ez mondjuk annyiban gáz, hogy ha valakit betesznek majd egy meccsre és ott jól játszik véletlen, akkor egy 0 játékos is sokat tud dobni az összesítésen. Ezt a rendszert egyébként nem vágom annyira. (szerk: most látom, hogy írtál erről a #7-esnél.) Ide venném még a 6-os pontot. Ha 10 ember/csapat lesz akkor eléggé mély lesz megint a draft. Erre és talán az első/második/harmadik körös problémára tán megoldás lehet az, hogy be lehet állítani, hogy egy játékost hányszor lehet draftolni. Benyomhatnánk kettőre, az elején kicsit furcsa lenne, hogy 2 James, Kobe vagy Durant szaladgálna a bajnokságban, viszont ezzel jelentősen mélyíteni lehetne a kereteket.

3. Kérdés, hogy ez heti, vagy az össz szezonra vonatkozik? Ha az egész szezonra akkor én minden képen a 20 lépést támogatnám. (Lehetőségek: 5-10-15-20-50)

4. Post game, vagy All the time?

5. I agree...

6. Ha elfogadjuk, hogy egy ember többször(2*) is draftolható, akkor mehet az ilyen nagy keret, de ha nem szeretnétek azt, akkor ez túl sok ember. 15 csapattal és 10 emberrel számolva a Player Pool Size Calculator 4, azaz 4 db FA-t ír. Magyarán 4 db játékos marad összesen. Ha normál ligával nyomjuk, akkor én 1G, 1F, 1C 2FLEX és 1 BENCH játékost javaslok. Ez 6 emberes rostert jelent, így 64 játékos maradna FA-n. Dupla annyi játékossal pedig: 2G, 2F,1F/C, 1 C, 2 FLEX, 2 BENCH Ez így 10 játékos/csapat, így 158 FA marad az első körre és még 4 marad a 2. körre is.

8. Na ez 1 nagy kérdés. Alap maradhat, én a 3pt-re is 1 pontot adnék, mivel az alapból pont is, így az 1 pont is bónusz már. Annyi, hogy így nagyon pont alapú liga lesz, meg lehet nézni, nekem Yahoo!-ban a héten már több mint 600 pontom van, viszont csak 21 blockom és 37 stealem. Magyarán ezek a statok így nem érnek majd semmit, ha nem súlyozzuk. Vagy erre találunk ki valami súlyozást, vagy a dupla-dupla, tripla-dupla értékét emeljük meg durván, így az assistok és a pattanók értéke megnőne 1 kicsit, de a block és a steal maradna, abból senki nem ér el 10 fölöttit.:D Ide valamit nagyon ki kéne találni, mert kb ezen múlik majd, hogy mennyire lesz valósághű a liga.

A draft időpontjára nekem jó a péntek, mondjuk nekem 6 jobb lenne, de a 7 sem hiszem, hogy problémát jelent majd.

u.i.: baszki véletlen kiléptem és újra kellett írnom...

u.i.2: A normál liga mellett egy full fun ligához mit szólnátok? Korlátlanná téve a játékosok draftolhatóságát, gyakorlatilag mindenki összerakhatná magának az álomcsapatát a PO-ra. Megtiltanánk a cserét, az FA húzást és mindenféle egyéb beavatkozást, a draftolt csapat játszaná végig az idényt és a végén meglátnánk, hogy kinek a dream team-e nyer.:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cumbee 2012.04.22. 19:35:21-kor.
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2012.04.22. 18:29:09

Én is beléptem. Már várom,hogy elkezdődjön. Ha nem tudnék jelen lenni a drafton,akkor itt is be tudom állítani,hogy kiket húzzon?
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.22. 18:23:47

Engem is érdekelne a dolog, bár még egy pillantást se vetettem rá (ami késik nem múlik :D).
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.22. 18:16:09

Javaslatom még a Draftra 27ike Péntek 19 óra!
Utána esti programra még mindenkinek van ideje!
27én hajnalra lesz vége az alapszakasznak!
Amerikában 28án kezdődik a PO ami magyar idő szerint 29e hajnal!
Uh e között az időpont között kell találni draftot szerintem, s Péntek adott lenne!
Lényeg, hogy nekem jó legyen :D

Szabályzatot majd még elolvasom, s írok róla!
Kép
Kép
Kép
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2012.04.22. 18:09:54

Mikor lenne a draft? 8) :lol: Eléggé csöndben van mindenki...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.22. 18:05:37

Na én is meglestem a beállításokat!
Nagyon fontos, hogy ki kellene minél gyorsabban valamiféle szavazási rendszert alakítani!

Javaslataim a játékra:
1;
Ha olyan ligát csinálunk, hogy hosszabb pontozásos, akkor 8 csapat kellene!Hogy mindenki játsszon mindenki ellen!Miután a PO 7 hétig tart!
Persze valószínűleg több csapat összejön (legalábbis remélhetőleg) akkor lehetne 2 ilyen bajnokság az alapján, hogy mondjuk kik hol végeztek az előzőben, illetve lehetne új embereket is beszervezni, daffy, csababarca, Tocy???
Ha head2head van, akkor szerintem mindegy, imádkozni kell, egy jó sorsolásban, hogy az erőseket elkerülje az ember :lol:
2;
Játékosok szerepeltetését mindenféleképpen limitálnám!!!!
Mert duplán megszívhatja ha valaki mondjuk egy mai papírforma szerint egy Philly játékost kap fel!
Kisöprik 4 meccs alatt míg mondjuk valahol meg 7ik meccsre kerül sor!
Ez főleg amikor már megyünk előrébb a konferencia elődöntő-döntők felé, rohadtul sokat számíthat!
Javaslom a heti megengedett 3 meccset!Ez képlékeny de 3at tartom korrektnek, de lehet 4is ha több rugalmasságot szeretnétek!
3;
Van egy olyan, hogy Free agents move per team ez érdekes lehet, javaslatom a 7 hétre 15 FA használatot!
Kevesebb meccs van, kevesebb ember van, 15 bőven elég kell legyen!
4;
Waiver lista használata
5;
Trade és FA igazolási lehetőség adott legyen egész évben, így a rendszer által felajánlott lehetőség Június 26 teljes jó!
Nem hiszem, hogy kellene ez esetben trade deadlinet kitalálni, vagy ha igen akkor az első kör végeztével!Ezt meg még ugye nem lehet tudni!
6;
2 guard-2 forward-2 center-2 forward/center-2 flex
Flex kérdéses meg a PO-ban lecsökken a rotáció 7-8 fősre, de úgy gondolom 10 játékost tartani korrekt lenne, esetleg valaki összeszed egy eltiltást verekedés miatt :D vagy bármi, legyen flexben 2 embered akit betudsz lökni!Ha a flex beleszámít adott napi pontozásba akkor bench kell 2.
7;
Van egy olyan opció: Count All Games itt azt írja No-ra kell állítani ha azt akarja az ember, hogy a söprések miatt kialakult hátrányokat!
8;
Scoring nagyon érdekes, itt az alap dolgok egyértelműek mindegyik 1 pontot ér TO -1
Viszont a Bonusozás is maradhat, de a 3PT-re meg az 50% FG-t elérő dolgokra 1,5 szorzót adnék, de ez csak első blikk, mert jobban belegondolva akkor megint jobban jár az ember ha olyanokkal rakja teli a csapatát akik 3 pontos dobók, mert arra nagyobb az esély mint az 50% feletti dobószázalékra ráadásul 8 dobás kell hozzá!
Úgyhogy ide várnék ötleteket, illetve hagyhatjuk üresen!

Részemről ennyi, mint írtam ezeket beszéljük meg, mert így tud mindenki akkor kalkulálni!
Ez más azért mint a yahoo amit szerintem már sokan kiismertek!Itt érzésem szerint nagyon át kell gondolni a dolgokat, mert speciális, hogy esnek ki a csapatok, illetve a pontozás is más, TD-re külön lehet pontot kapni vagy dupla-duplára is meg 30+os meccsre is!
Illetve a szavazás részt is meg kell gondolni!
Van még idő, de hirtelen nekem ezek az ötleteim, de kérnék mindenkit, hogy agyaljon, mert közösen tudunk kialakítani egy egységes korrekt kis ligát!
Kép
Kép
Kép
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.04.22. 17:14:53

Cumbee írta: A liga neve: Eurobarca Playoff League
a kód: eurobarca
Beléptem! Remélem nem gond. :P
Szerk.: Ja, hogy eddig senki nem lépett be a ligába, csak mindenki jelezte, hogy jönne majd. :lol: Sebaj én már bent vagyok. :D
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2012.04.21. 14:53:18

Én sem olvastam még teljesen végig, de tán ha kiesett, akkor így jártál. (szerk.: Nem találtam erre utaló célzást, de arra sem, hogy nem így lenne és mivel így a logikus, gondolom így lesz.:D ha valaki talált valamit erről, az másolja majd be pls az ide vonatkozó részt.) Viszont van 1 olyan opció, hogy be lehet állítani, hogy 1 játékos max hány meccsen játszhasson. Nemtom mennyi értelme van a játéknak úgy, ha azt állítjuk be, hogy mindenki max 5 meccs, de van ilyen lehetőség is. A pontozás is teljesen más, azt is nézzétek át és beszéljük meg. A szabályzatot még én sem olvastam végig, de gondolom annyira nem lehet hülyeség, hogy elcsessze az élményt.:D Ha valaki esetleg elolvasta már és írna egy gyors összefoglalót a nem angolosoknak, akkor megköszönném, de később majd én is írok valamit.

A posztokat jelenleg így állítottam be:
Roster Positions: G(2), F(2), F/C(2), FLEX(2), BENCH(2)
Ha sokan leszünk, akkor szerintem a játékosok/csapat arányt csökkenteni kell, mert a PO-ban már sokkal kevesebb lesz az aktív játékos mint az alapszakaszban.(flex és bench 0??)

A pontozás meg egyelőre az alapon van:
Fantasy Scoring
Scoring: Cumulative Totals
Per Point: 1.0
Per Rebound: 1.0
Per Assist: 1.0
Per Steal: 1.0
Per Block: 1.0
Per Turnover: -1.0

Bonus Scoring
Per 3PT: 0.0
Double Double: 3.0
Triple Double: 8.0
30+ Points: 5.0
FG >= 50%: 0.0

Per Round Scoring Multipliers:
Round One: 1.0
Round Two: 1.0
Conference Finals: 1.0
Finals: 1.0

Itt -10-től 10-ig lehet beállítani a szorzót, ezt is meg kéne beszélni, hogy mi mennyit érjen.

Aztán a draft időpontját is meg kéne beszélni.

A liga jelenleg H2H, de arra gondoltam, hogy kipróbálhatnánk most egy folyamatos pontozású (Yahoo!-nál roto) rendszert, így jövőre a hosszabb Yahoo! liga indulásakor már azt is ismerné mindenki.

Hirtelen ennyi, h valakinek valami ötlete van, akkor írja.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2012.04.21. 14:43:07

Szal akkor mi a lényeg? Hogy érdemes draftolni? :lol: Sajna nem az angol a fő nyelvem. Hálás lennék, ha leírná vki a lényeget... :oops: :lol:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2012.04.21. 13:31:48

Én is benne lennék,jó móka lesz.:)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.21. 13:10:40

Na én poénból regeltem egy olyanba,a hol ráadásul Cumbee is ott van :D
Viszont közösbe és regelek, de ez elég komolytalan lesz, mert gyakorlatilag a draft duplát ér!
Nowitzki milyen jó palya, s fantasyban is jó, aztán cseszheted lehet 4:0-val kisöprik a Dallast...
Meg abszolút matchup függő is, Noah mondjuk egy Celtics ellen leszed meccsenként 15+ pattanót de egy Indiana ellen val. nem!
Így meg mondjuk 1 hétig nézheted, hogy egy játékos GOD mode-ban van vagy éppen nem, mert olyan a matchup!
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése