Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.15. 21:40:02

Aki lemaradt volna a gólról:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... G6fcrwivLY
:shock:
Minél több ilyet majd nálunk is!
csabi1216
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.05.07. 12:47:31

2013.06.15. 21:18:37

Nagyon eltalálta a labdát. Remélem sok ilyet látunk tőle a Barca mezében!
Avatar
kova4
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2013.02.10. 11:14:12

2013.06.15. 21:15:38

szépen belőtte...
alves viszont eddig elég gatyi..
" A sikert az életben nem a tehetség, hanem a kitartás hozza." - (C.W. Wendte, író)

" Mérkőzés előtt soha nem gondolok döntetlenre, vagy vereségre. Mindig a győzelmen jár az eszem, bármilyen színű mez legyen rajtam." - (Ronaldo)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.15. 21:05:25

Hú ezt nagyon bevarrta. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.06.15. 21:05:04

Azannya! :shock: Kis gólt ragasztott a felsőbe.
Avatar
Alonso0190
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2012.08.24. 08:16:18

2013.06.15. 21:04:37

Már is ott a gól :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.15. 20:05:02

Julio César; Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo; Luiz Gustavo, Paulinho; Hulk, Óscar, Neymar; Fred
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.06.15. 19:58:01

davi10 írta:Kezd ma?
Dani Alves and Neymar will both start for BRA in the opening match of the Confederations Cup against JPN tonight at 21:00.

Remélem győzelemmel kezdenek.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.15. 19:13:24

Kezd ma?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.14. 20:13:17

Nézd, lehet vitatkozni ezen órákig van erre is példa és van a másikra is, így ez teljesen parttalan. Nekem csak annyi a véleményem, az, hogy a válogatottban nem megváltó (azért azt sem lehet mondani hogy rossz, mert ha nem is mindig MOM ott van a legjobbak közt) nem az egyenes következménye, hogy nem válik be. Amellett egy ilyen fiatal játékostól nem is feltétlen követelmény. Falcao és Ibra se 20 évesen lett a válogatottja húzóembere. (pedig a svédeknél nem lett volna olyan nehéz) Az 57 millió pedig a jelenlegi piacot tekintve nem nevezhető egy horribilis összegnek. Nem kevés, ez nem vita tárgya, de manapság ennyi az ára a játékosoknak. El kell fogadni.
Engem csak az húz fel, hogy máris csodát várnak tőle sokan pedig még pályára sem lépett. Én végig úgy voltam a neymar transzferrel, ha jön jó, ha nem akkor sem dőlök a kardomba, viszont azt hiszem reálisan látom a dolgokat és az én részemről megkapja az időt és a türelmet, hogy eldőljön mi is lesz belőle a Barcaban.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.06.14. 16:54:32

Mikaos írta:Szerintem a mai fociban már nem lehetnek olyan állapotok, hogy egy játékos látványosan húz egy csapatot, vagy látványosan kiemelkedik. Talán Messi és Iniesta azok a játékosok, akik ilyen szempontból "klasszikus" esetek, mert egyébként a világ labdarúgásának gyorsulása és a területek szűkülése nem engedi már meg többé a "hátamra veszem a csapatot"-stílust.
A mai foci jórészt a csapat mozgásáról, a sebességről és a területről szól - egy-egy (kontra)támadás után egy üres területen várakozó CR-ről, vagy XY-ról. Alig van hely (és idő) egyéni akciókra, cselezésekre, bűvészmutatványokra.

Ilyen szempontból én Neymart sem kritizálnám, mert akkor lényegében majdnem a világ összes labdarúgóját kellene. Az a korszak is már elmúlt, hogy Pelé-k felbukkannak 18 évesen és eldöntenek VB-ket - a fiataloknak nincsenek már ilyen kitörési lehetőségeik. Messi is, állítom, sokat köszönhet a testalkatának: a súlypontja annyira alacsonyan van, hogy szinte képtelenség kizökkenteni, és nem egyszer "csípőütközéssel" tudja magánál tartani a labdát úgy, hogy szinte a védője pattan le róla. Tényleg nem tudok Iniesta-n és rajta kívül megemlíteni olyan labdarúgókat, akik valóban kiemelkednek a mezőnyből, alakítva és színezve a játékot.
Ott van pl. Ibra. A Barcán kivül az összes klubcsapatában húzóember volt, és gyenge svéd válogatottból is rengetegszer ki tud tűnni, az EB-n is nagyot játszott, holott a csapat körülötte igen gyenge volt. De pl. Falcao is hasonlóan kiemelkedett mind az Atleticoból, és az utóbbi években a válogatottból is. Szóval nem igaz, hogy nem lehet kiemelkedni. Igaz, Neymarnak nehezebb dolga van, hisz neki elég jó futballisták a csapatársai, tehát nehezebb lenne kiemelkednie. De egy új Pelének, akiért 57 milliót fizettünk, szerintem ennek sem szabadna kifogásnak lennie. Ezzel szemben pedig inkább csak egynek tűnik a sok fiatal brazil tehetség közül.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.14. 13:24:11

Ezt akkora baromságnak tartom, hogy a válogatottban nem tud kitűnni, nem veszi hátára a csapatot. Számos olyan focistát fel lehetne sorolni, aki a klubjában gigász, a válogatottban meg abszolut nem tűnik ki. Vegyük például a világ két legjobbjának tartott játékosát. Ott van Cr a válogatottban. Talán az utóbbi időben kezdi jobban megmutatni magát, de mikor 100 milliót adtak érte (sőt később is) nem tudta annyira kitűnni abból a tényleg gyenge portugál válogatottból. Messi sem brillírozott a címeres mezben. De vehetjük van Persiet, a 63 millió eurós Cavanit stb. Lucastól is sokan azért nagyon el vannak szállva. Hogy Alba-t össze-vissza szivatta, meg az se tudta hol van stb. nagyon durva és elfogult vélemény. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy 60 perc után a seggén vette a levegőt és alig volt jó megmozdulása, ennek ellenére 50-60-ra taksálják az árát. Erről ennyit.
Neymar egy alig 21 éves és talán a legnagyobb potenciállal bíró játékos a brazil válogatottban. Hatalmas lehetőség van benne, a mostani árakat figyelembe véve inkább az alsó küszöböt súrolja. Nyilván az lenne a legjobb, hopgy úgy kezdené, mint anno R9 a PSV-ben vagy Ronnie Párizsban, de manapság ilyenre nincs lehetőség, ezt el kell fogadni. Nem kell már leírni, mikor még egyszer tette be a lábát a stadionban, majd ha a második szezonjában sem mutat semmit én is elismerem, hogy rossz igazolás volt. De ne várjunk már egy tinitől, aki most utazott át a tengerentúlra egyből megváltást.
Ez a baj sokakkal, egyből maximális eredményt várnak és ha kezdetben nem váltják meg a világot takarítanák el. Csak gratulálni tudok.
Forca Barca!!!!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.06.14. 12:40:19

Szerintem a mai fociban már nem lehetnek olyan állapotok, hogy egy játékos látványosan húz egy csapatot, vagy látványosan kiemelkedik. Talán Messi és Iniesta azok a játékosok, akik ilyen szempontból "klasszikus" esetek, mert egyébként a világ labdarúgásának gyorsulása és a területek szűkülése nem engedi már meg többé a "hátamra veszem a csapatot"-stílust.
A mai foci jórészt a csapat mozgásáról, a sebességről és a területről szól - egy-egy (kontra)támadás után egy üres területen várakozó CR-ről, vagy XY-ról. Alig van hely (és idő) egyéni akciókra, cselezésekre, bűvészmutatványokra.

Ilyen szempontból én Neymart sem kritizálnám, mert akkor lényegében majdnem a világ összes labdarúgóját kellene. Az a korszak is már elmúlt, hogy Pelé-k felbukkannak 18 évesen és eldöntenek VB-ket - a fiataloknak nincsenek már ilyen kitörési lehetőségeik. Messi is, állítom, sokat köszönhet a testalkatának: a súlypontja annyira alacsonyan van, hogy szinte képtelenség kizökkenteni, és nem egyszer "csípőütközéssel" tudja magánál tartani a labdát úgy, hogy szinte a védője pattan le róla. Tényleg nem tudok Iniesta-n és rajta kívül megemlíteni olyan labdarúgókat, akik valóban kiemelkednek a mezőnyből, alakítva és színezve a játékot.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4092
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.06.14. 12:13:52

Mezner2 írta: Ezzel egy kissé ellentmondtál magadnak, mert az, hogy Neymarnak a nagy csapatok ellen nem megy, azt max. a góljai hiányából lehet leszűrni, mert most szűk egy hét alatt játszottak a csigaevőkkel meg az angolokkal is, és ha nem is remekelt, de mindenképpen a jók közé tartozott mind2 meccsen, sok veszélyt jelentve a kapura, ráadásul gólpasszt is adott...
Tehát az, hogy: "Nem megy a nagyok ellen" a góljain kívül nemtudom, hogy miben mutatkozik meg, pedig pont te mondtad, hogy elsősorban téged nem azok érdekelnek! Azonkívül butította le már nagyon ordas módon az argentin védelmet is.. :D
Ez mind szép és jó amit leírsz, de 57 millió euróért szerinted az az elvárható? :wink: 57ért én elvárnám, hogy azt a baromi gyenge brazil válogatottat a hátán vigye. Ő legyen magasan a legjobb abban a csapatban, és legalább a védőjét úgy etesse oda-vissza, mint ahogy Lucas etette Albát mindkét BL meccsen. Szerencsétlen Jordi azt se tudta melyik rendezvényen van. Se Párizsban, se itthon.


Szerk: Jaaaah...és akkor ráadásul az angol és francia csapatról beszélünk, akiknek az EB-n sikerült lehozni egy megye 2es színvonalú meccset, és akik egy Portugáliát, vagy Olaszországot minimális erőkifejtésre se tudnának késztetni, olyan gyengék. Jelenleg se az angolok, se a franciák nem tényezők a világ focitérképén. De még olyan nagyon Európáén se...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.14. 11:42:59

LG írta:
Mezner2 írta:
Ezzel egy kissé ellentmondtál magadnak, mert az, hogy Neymarnak a nagy csapatok ellen nem megy, azt max. a góljai hiányából lehet leszűrni, mert most szűk egy hét alatt játszottak a csigaevőkkel meg az angolokkal is, és ha nem is remekelt, de mindenképpen a jók közé tartozott mind2 meccsen, sok veszélyt jelentve a kapura, ráadásul gólpasszt is adott...
Tehát az, hogy: "Nem megy a nagyok ellen" a góljain kívül nemtudom, hogy miben mutatkozik meg, pedig pont te mondtad, hogy elsősorban téged nem azok érdekelnek! Azonkívül butította le már nagyon ordas módon az argentin védelmet is.. :D
Engem pl. ezeken a meccseken nem győzött meg igazán. Nem volt rossz, de olyan nagyon pozitívan sem tudott kilógni, voltak nála jobbak a csapattársai között. Persze nálunk elég lenne, ha nem lenne a legjobb, de a jók közé l
tartozna, de a brazil válogatottban azért elméletileg neki kéne lennie a legjobbnak. Persze ebből a két meccsből nem fogok következtetések levonni, majd meglátjuk pl. a konf. kupán mit alkot.
Az argentin védelmet meg szerintem annyira nem kell butítani, elég buták ők maguktól is.
engem sem győzött meg... nem látom, miben lesz jobb, mint pl. Alexis??? de majd a konf. kuán... remélem! :?
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.06.14. 11:36:00

KépKép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.06.13. 22:25:00

Csak most jöttem rá, hogy már nem csak Maradona hülyeségeit hallgathatjuk, hanem Pelé baromságait is. :shock:

Átkozott Messi, Neymar duó!
Vajon mikor esnek egymásnak, vagy inenntől öribarik?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.06.11. 20:56:20

Mezner2 írta:
Ezzel egy kissé ellentmondtál magadnak, mert az, hogy Neymarnak a nagy csapatok ellen nem megy, azt max. a góljai hiányából lehet leszűrni, mert most szűk egy hét alatt játszottak a csigaevőkkel meg az angolokkal is, és ha nem is remekelt, de mindenképpen a jók közé tartozott mind2 meccsen, sok veszélyt jelentve a kapura, ráadásul gólpasszt is adott...
Tehát az, hogy: "Nem megy a nagyok ellen" a góljain kívül nemtudom, hogy miben mutatkozik meg, pedig pont te mondtad, hogy elsősorban téged nem azok érdekelnek! Azonkívül butította le már nagyon ordas módon az argentin védelmet is.. :D
Engem pl. ezeken a meccseken nem győzött meg igazán. Nem volt rossz, de olyan nagyon pozitívan sem tudott kilógni, voltak nála jobbak a csapattársai között. Persze nálunk elég lenne, ha nem lenne a legjobb, de a jók közé l
tartozna, de a brazil válogatottban azért elméletileg neki kéne lennie a legjobbnak. Persze ebből a két meccsből nem fogok következtetések levonni, majd meglátjuk pl. a konf. kupán mit alkot.
Az argentin védelmet meg szerintem annyira nem kell butítani, elég buták ők maguktól is.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.06.11. 19:24:22

LG írta:
Mezner2 írta:
Ahham értem,tehát akkor nálunk is 34 meccs után 21góllal fog állni? :o Hol lehet aláírni ???
Én nem biztos, hogy aláírnám, vagyis engem elsősorban nem az érdekel, hogy hány gólt lő majd. Úgy is lendíthet sokat a támadójátékunkon, hogy az gólokban nem mutatkozik meg, de lehet, hogy vele is ugyanolyan gyenge lesz a támadójátékunk a komolyabb ellenfelek ellen, akkor pedig kicsik ellen akkor hiába lő 21 gólt. A válogatottban azt hiszem épp az erős ellenfelek ellen nem megy neki igazán, szóval nem szeretném, ha itt is ez lenne.
Ezzel egy kissé ellentmondtál magadnak, mert az, hogy Neymarnak a nagy csapatok ellen nem megy, azt max. a góljai hiányából lehet leszűrni, mert most szűk egy hét alatt játszottak a csigaevőkkel meg az angolokkal is, és ha nem is remekelt, de mindenképpen a jók közé tartozott mind2 meccsen, sok veszélyt jelentve a kapura, ráadásul gólpasszt is adott...
Tehát az, hogy: "Nem megy a nagyok ellen" a góljain kívül nemtudom, hogy miben mutatkozik meg, pedig pont te mondtad, hogy elsősorban téged nem azok érdekelnek! Azonkívül butította le már nagyon ordas módon az argentin védelmet is.. :D
Avatar
kova4
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2013.02.10. 11:14:12

2013.06.11. 19:00:05

tisztázásképpen: én azt akartam mondani, hogy nem a youtubeos válogatások a mérvadóak, hanem az, amit a válogatottban csinál..
" A sikert az életben nem a tehetség, hanem a kitartás hozza." - (C.W. Wendte, író)

" Mérkőzés előtt soha nem gondolok döntetlenre, vagy vereségre. Mindig a győzelmen jár az eszem, bármilyen színű mez legyen rajtam." - (Ronaldo)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.06.11. 18:15:24

Mezner2 írta:
kova4 írta:"konkrétan egy játékos sem jut eszembe"......

SANYÍÍÍÍ :lol: :lol:

amúgy neymart a válogatottban nézzétek, mert az lesz ő, és nem a youtbe videókon látható zsugakirály..
Ahham értem,tehát akkor nálunk is 34 meccs után 21góllal fog állni? :o Hol lehet aláírni ???
Én nem biztos, hogy aláírnám, vagyis engem elsősorban nem az érdekel, hogy hány gólt lő majd. Úgy is lendíthet sokat a támadójátékunkon, hogy az gólokban nem mutatkozik meg, de lehet, hogy vele is ugyanolyan gyenge lesz a támadójátékunk a komolyabb ellenfelek ellen, akkor pedig kicsik ellen akkor hiába lő 21 gólt. A válogatottban azt hiszem épp az erős ellenfelek ellen nem megy neki igazán, szóval nem szeretném, ha itt is ez lenne.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.06.11. 16:31:44

kova4 írta:"konkrétan egy játékos sem jut eszembe"......

SANYÍÍÍÍ :lol: :lol:

amúgy neymart a válogatottban nézzétek, mert az lesz ő, és nem a youtbe videókon látható zsugakirály..
Ahham értem,tehát akkor nálunk is 34 meccs után 21góllal fog állni? :o Hol lehet aláírni ???
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.11. 16:10:51

A média annyira felkapta a srácot az utóbbi években, hogy sokan ehhez mérten szinte azonnali megváltást várnak tőle, pedig ez nagy hiba szerintem. A nála jóval tapasztaltabb játékosoknak is időre van szükségük ahhoz, hogy hozzászokjanak egy új közeghez, akár mekkora zsenik is. Már pedig ebbe a precíz rendszerbe beilleszkedni és mindent azonnal tökéletesen elsajátítani szinte lehetetlen, úgyhogy aki azt várja tőle, hogy már az első pár meccsen hármasával szórja a gólokat, az csalódni fog szerintem.

Az nem kérdés, hogy a képességei megvannak ahhoz, hogy kulcsfigura legyen és mindenki ebben reménykedik, de ehhez idő kell. Az első pár hónap vízválasztó lesz. Ha Tito meg tudja értetni vele, amit elvár tőle, akkor sínen vagyunk.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.06.11. 15:43:24

Én nem voltam/vagyok oda érte, de ezen már rég túltettem magamat.
Az első szezonjában nem várok tőle klasszis teljesítményt, de még a másodikban sem, bőven meg leszek elégedve ha nem hal el úgy az összes támadásunk ahogy Villánál (meglát 10méterre magától egy védőt és már lassít és pislog hátrafelé kinek tud majd visszapasszolni közben még VV is felérne a támadással az ellenfél kapujáig nem hogy a védők, úgy lelassul a támadás), vagy Pedronál, vagy nem lesz olyan burleszk király a kapu előtt mint Alexis.
Brazíliában kitűnt a tehetségével és talán lehet azt mondani, hogy kinőtte azt a bajnokságot, most pedig itt az idő, hogy tovább fejlődjön és világsztároktól tanuljon és lessen el mindent amit csak el lehet. Ha ez a közeg nem lesz rá jó hatással akkor semmi.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.11. 14:40:58

kova4 írta:"konkrétan egy játékos sem jut eszembe"......

SANYÍÍÍÍ :lol: :lol:

amúgy neymart a válogatottban nézzétek, mert az lesz ő, és nem a youtbe videókon látható zsugakirály..
Meséld már el, hogy ezt miből tudod ilyen biztosan. Megmondhatnád a jövő heti lotto számokat is.

Egyetértek az előttem szólóval. Ha Messi mondjuk egy Boca-ban játszana és szivatná az argentin kiscsapatokat a válogatottban meg hozná azt a teljesítményt, amit mondjuk az elmúlt vb-n, mennyiért venné meg bármely európai top-csapat? És 100%, hogy sokan azzal jönnének, hogy már az első válogatott meccsén fél perc után kiállíttatta magát.
Ez teljesen irreveláns. Én nem védeni akarom Neymart, de kicsit idegesítő, hogy sokan máris azzal jönnek, hogy biztos flop lesz, pedig még mezszáma sincs.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése