Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.15. 10:57:41

Szerintem sem vállal sokat egyáltalán, azt meg hogy sok a felesleges labdaérintés nem is értem. Ne érjen hozzá, vagy mi? :)

Ami viszont nagyon zavart nála is, és az egész csapatnál, hogy görcsösen keresik Messit. Tello is, neki is volt a szituja, hogy rálőhette volna, erre megpróbálta Messinek visszatenni.

Iletve az látszik, hogy olyan 75percet bír, utána kifullad egyelőre
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.15. 10:26:49

Tobias88 írta:Ha ezt a mait hozza mostantól, már megérte a pénzét. A cselénél a hirtelen tempóváltás miatt Ronaldinho érzésem támadt :)
Nekem is és szerintem még sokaknak ő ugrott be. :)És egyre inkább látszik, hogy amiket előzetesen gondoltunk, miszerint egy túlértékelt brazil "csodagyerek", elég nagy tévedés volt.
Szinte minden a vérében van, amit erről a játékról tudni kell és ott van benne a tanulhatatlan ösztönös zsenialitás, ami csak a legnagyobbakat jellemzi. A képességei adottak, hogy hasonló szintre jusson el, mint Ronaldinho, de addig azért még van mit csiszolni a srácon.

Egyelőre csak a gólok maradnak el, de én is bízom benne, hogy nem lesznek olyan hosszú gólcsendek, mint Alexis vagy éppen Pedro esetében.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2013.09.15. 09:30:28

Szerintem egyáltalán nem cipelte sokat a labdát. Bob, ezért hoztuk ide, hogy legyen még valaki, aki meg tudja csinálni a cselt, tud váratlant húzni. Minden második megmozdulása veszélyes és váratlan volt kb, a cselei bejöttek, látványos volt. Mit vársz tőle? Fut mint az állat, hátrafelé is sprintel, védekezik, feleslegesen nem flikk-flakkozik, amit csinál az mind eredményes és hasznos. Néha pontatlan volt ez tény, majd lesz jobb. Kapura is veszélyes, de az a visszatett labda Messi felé nagyon fájt...nem kell kiölni mindenkiből a gólszerzést, el kellett volna lőnie. Egy dologtól tartok, hogy a góltalanság görcsössé teszi őt is majd. Nagyon be kellene találnia...viszont a játéka abszolút meggyőző eddig.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.09.15. 09:16:19

Szerintem abszolút nem cipeli sokat a labdát, sőt bizonyos szitukban lehetne önzőbb. Például ott volt 2-0-nál az a szitu, amikor Messi megindult leadta, Neymar pedig egyből tette volna vissza, pedig jobban járt volna, ha megcsinálja magának aztán ellövi. A cselei igen szép százalékban bejönnek, vagy egyszerűen felrúgják. Ami még szimpatikus számomra: nem szimulál, aprítják rendesen, de mégsem gurul el nála a gyógyszer.
Szóval összességében szerintem jó meccse volt. Jó lesz ő, még magabiztosabb játékot várok.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.15. 00:09:56

Bob_Marley írta:Hmm annyira azért nem estem hasra a játékától.
nem is kell, mert lesz ő még ennél jobb is, mikor majd ti is hasra fogtok esni.

viszont már most több elképzelés és váratlan van a játékában, mint a pedro-tello-alexis hármas bármelyikében.
ráadásul látványos is. :)
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.09.15. 00:00:04

Bob_Marley írta:Hmm annyira azért nem estem hasra a játékától, továbbra is sok a felesleges labdaérintés, tologatás,viszont rengeteget fut, megjátszható, s hátrafele sem rest. Jó irányba halad, ez nagyon jó, de kevesebb cipelést, több beindulást várok tőle, s pontosabb játékot.
Hm, én meg több cipelést várok tőle. De legalábbis több egyéni megmozdulást. :wink:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.09.14. 23:00:38

Hmm annyira azért nem estem hasra a játékától, továbbra is sok a felesleges labdaérintés, tologatás,viszont rengeteget fut, megjátszható, s hátrafele sem rest. Jó irányba halad, ez nagyon jó, de kevesebb cipelést, több beindulást várok tőle, s pontosabb játékot.
Kép
Kép
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.09.14. 22:27:33

Nagyon jó volt ma nézni a játékát. Kicsit olyan érzése volt az embernek, hogy R10-ből hozott vissza valamit. Örülök neki, hogy Tata a jelek szerint nem kívánja "kiölni" belőle a látványos játékot. Kell (legalább) még egy olyan játékos, aki képes a játékával a hátán vinni a csapatot, ha Messinek épp rossz napja van (bár ő általában akkor is betalál), Neymar pedig pont ilyen lehet. Még nincs egészen kész erre, de nem is lehet 1-2 hónap után ezt elvárni. Már csak azt remélem, hogy a sérülések elkerülik. Érdekes lenne 2 év múlva egy Neymar-Messi-Deulofeu csatárhármas.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2013.09.14. 22:24:03

Ha ezt a mait hozza mostantól, már megérte a pénzét. A cselénél a hirtelen tempóváltás miatt Ronaldinho érzésem támadt :)
94:39 6 - 1
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.09.14. 22:21:50

Óriási tehetség a srác,majdnem olyan mintha 2 Messink lenne egyszerre a pályán! =D>
Csak ő még most többet melózik meg egyelőre túl alázatos (vége felé a visszatett labda Messinek amikor ő majdnem ziccerben volt).
Még hogy Messivel nem értik meg egymást! :lol:
Ha lenne egy normálisabb védelmünk akkor a Messi-Neymar párossal Isten sem állítaná meg a Barcát! [-o<
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.09.14. 22:20:31

Mezner2 írta:Ez a pali egy iszonytató nagy zseni, és bár ez fájni fog sokaknak, de alapképességekben bőven TOP5 játékos már most, és még mennyi van előtte :O

Minden labdaérintésében benne van az az ún. érzés ami csak a legnagyobbakra jellemző, hihetetlenül olvassa már MOST 2 HÓNAP után a játékot, mindig megjátszható, mindig jól helyezkedik, remekül találja el az arányokat a passz, és az egyéni akciók között, és szabályosan szerelni csak szökőévente sikerül (legközellebb 16-ban Rió idején érdemes próbálkozni) Egyszóval ami nem tanulható, az minden megvan benne, kicsit gólra törőbbnek kell lennie, és mindene adott lesz, hogy a következő 10év Barcájának (és ezzel természetesen a világ futballjának is az egyik legnagyobb alakja legyen )
egyetértek. A top5-TEL IS. Számomra már akkor is top5-ben volt amikor idejött.
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.09.14. 22:17:38

S.Agüero írta:Nem játszott rosszul. :mrgreen:
Nem, de a vége felé, amikor Messi kitette neki oldalra, elvállalhatta volna. Persze nehéz nem Messi-hez játszani ebben a csapatban, de előbb-utóbb meg kell tanulnia.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.09.14. 22:11:43

Nem játszott rosszul. :mrgreen:
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.09.14. 22:06:51

Ez a pali egy iszonytató nagy zseni, és bár ez fájni fog sokaknak, de alapképességekben bőven TOP5 játékos már most, és még mennyi van előtte :O

Minden labdaérintésében benne van az az ún. érzés ami csak a legnagyobbakra jellemző, hihetetlenül olvassa már MOST 2 HÓNAP után a játékot, mindig megjátszható, mindig jól helyezkedik, remekül találja el az arányokat a passz, és az egyéni akciók között, és szabályosan szerelni csak szökőévente sikerül (legközellebb 16-ban Rió idején érdemes próbálkozni) Egyszóval ami nem tanulható, az minden megvan benne, kicsit gólra törőbbnek kell lennie, és mindene adott lesz, hogy a következő 10év Barcájának (és ezzel természetesen a világ futballjának is az egyik legnagyobb alakja legyen )
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.09.14. 21:55:16

Nyilván nem akkor fújják le a meccset amikor megindult volna. :roll:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.09.13. 08:11:30

zsoltman írta:A világ legjobb válogatott 10-ét igazoltuk le a nyáron!Remek formában levő Brazília húzó embere.
igen, nekem is feltűnt, hogy mennyire őrá van kihegyezve ez a Brazil csapat! de ami a lényeg: meg is felel ennek a kihívásnak. az tény hogy volt jó néhány eladott passza de ez a (jó)foci lényege, legyen elég sok(passz, akció, lövés....) ahhoz, hogy kijöjjön belőle néhány gólt érő! a Portugál hentesek?! sajnos Murinho szelleme úgylátszik fertőz még itt is.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.11. 14:45:35

egyszerűen nem tudják (na jó, néha még sikerül azért) szabályosan megállítani.
nem is csak az induló sebessége miatt, az egy dolog, de olyan agilis, fürge, hogy tényleg rohadt nehéz lehet ellene.
pont itt olvastam azt hiszem, hogy ezért se lenne jó, ha sok izmot szedne fel, mert elveszne ez a könnyed, gazellás mozgása.
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2013.09.11. 14:06:28

A világ legjobb válogatott 10-ét igazoltuk le a nyáron!Remek formában levő Brazília húzó embere.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.11. 10:49:21

szép golt lőtt, frankón elszlalomozgatott ott 4-5 védő között. viszont az a szerencsétlen bruno alves jol odapakolt neki :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.11. 10:35:57

Szerencsétlen Joao Pereira rövid időn belül kétszer is megkapta Neymart. :D Még most sem tudja hol van. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.11. 08:45:15

Barcaman14 írta:
Megint faragták rendesen. Pepe meg ezzel az ábrázattal tényleg úgy néz ki, mint egy elmebeteg. :lol: (és ezzel nem is járok messze az igazságtól szerintem :D )
Én ezen már meg sem lepődöm. Az összes meccsükön ezt csinálják, ahol az ellenfél tud focizni. A spanyolokat is szétrúgdosták a legutóbbi alkalmakkor...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.11. 08:23:44

Barcaman1993 írta:Neymar megint megcsillant. Brazília-Portugália 3-1, Neymar 1 gól és 2 gólpassz.

http://www.youtube.com/watch?v=DKw8THLeAnY" target="_blank
Megint faragták rendesen. Pepe meg ezzel az ábrázattal tényleg úgy néz ki, mint egy elmebeteg. :lol: (és ezzel nem is járok messze az igazságtól szerintem :D )
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.11. 08:08:22

Neymar megint megcsillant. Brazília-Portugália 3-1, Neymar 1 gól és 2 gólpassz.

http://www.youtube.com/watch?v=DKw8THLeAnY" target="_blank
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.08. 21:08:06

Bob_Marley írta:
visca el barca írta: nem kell Bob mögé bújkálnod, mindenki tudja jól az ő véleményét. ő már 100x leírta h neki egy nulla pedro többet ér, mert milyen látványosan védekezik.
Én ilyet soha nem mondtam ezt így elsőre leszögezném. Nem a látvány fontos hanem hasznosság. Ma harcedzett gladiátorok vannak, s "sakkjátszmák", ahol 1-1 négyzetméterért megy a harc, ahol meglehet verni az ellenfelet. Taktikailag képzett, gyors, agilis emberek kellenek. Pedro ezeket teljesíti, én szeretem őt. Neymar is tanulgatja a játékunkat, mint már korábban is írtam abszolút fejlődő tendenciát mutat, de azért bőven vannak hiányosságai, legfőképpen fizikálisan, de felesleges labdacipelésekben szintén. Örök szabály a labda gyorsabb mint bármelyik játékos.

Messi-Neymar összehasonlítás számomra abszurd, mind rutinban, mind fizikálisan, mind játékelemekre sokkal előrébb tart az argentin, az hogy ki látványosabb szubjektív, de a foci abszolút nem erről szól véleményem szerint.
Abban igazad van, hogy a taktika, és azok elemeinek betartása, nagyon előtérbe került, akár 5-6 évvel ezelőtthöz képest is. Azonban ezt így nem lehet leegyszerűsíteni. Ez vezet sokszor egysíkúsághoz. Pedro régebben többször húzta meg a szélen, verte meg védőjét, egyszóval több olyan elem volt a játékában amivel hasznosabb volt a csapat számára. Ha valaki csak a taktikai elemeket próbálja betartani, még ha azt pontosan teszi is, hátrányt jelent. Egy játékosnak, főleg a Barcaban, nem elég ha csak azt teszi amit a mágnestábla megkövetel, pluszt is kell adnia és ez veszett ki Pedrito-ból. Korábban sokszor úgy fűzte át magát a védőn, hogy öröm volt nézni és gólhelyzetbe is többször került. (a kihasználásról most nem beszélek) Ez a plusz hiányzik most belőle és hiányzott Alexisből, viszont utóbbi kezdi ezt elhagyni és több az újdonság a játékában.

Messit és Neymart felesleges összehasonlítani, de én nem arra fognám elsősorban a látványos cselek "kihalását" a mai fociból, hogy eredménycentrikusabb lett és az egyszerűbb jobb. Legalábbis nem kizárólag. Ott volt Ronaldinho. Ő például úgy tudta magából kihozni a legjobbat, hogy látványosan játszott, neki az volt a stílusa, őt például beleerőltetni egy olyan játékba, hogy kevesebb flikk-flakk őrültség lett volna. Lefogadom az eredményein is meglátszott volna, negatívan.

Neymarban eddig úgy látom sikeresen vegyülhet ez a két elem. Simán megtalálhatja az arany középutat, az igazi látványos, brazilos megoldások és az eredményes, "hasznos" játék között.
Számomra eddig biztató amit látok tőle, úgy voltam vele, hogy ő inkább egy hosszútávú befektetés, az első szezonjában nem várok sokat. Azonban úgy néz ki simán rám cáfolhat. Amitől a legtöbben féltek, hogy Messivel nem fog megférni a pályán úgy néz ki alaptalan volt. Igaz, nem voltak sokat még együtt fent, de az látszik, hogy érzik egymást. Minden adott hogy a világ legfélelmetesebb támadó-duója legyen belőlük. Legalábbis nagyon remélem.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.08. 21:07:29

nálam már most neymar a 2. számú támadó, pedig csak pár hete van itt.

lehet, hogy nem tűnik úgy, de én pedro vagy alexis iparos melóját is értékelem, tudom, és érzem, hogy sokat jelent, ha besegítenek a védekezésben, meg minden, de a kettő közül egy is elég.

viszont nagy szükségünk volt már iniesta és messi mellé egy olyan emberre, aki képes lehet váratlant húzni, megbontani az ellenfél védelmét.

az pedig már csak bónusz lenne, ha e mellé a brazilos, virtuóz játékstílusát meg tudná tartani, hiszen akkor látványelemből is több lenne a meccseinken.
azt pedig bevallhatjuk, hogy sok meccsünk fullad unalomba pont ezeknek a hiánya miatt is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2013.09.08. 21:08:36-kor.
Válasz küldése