Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
FcBarcelona1
Capitá del Barça
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.09.20. 11:41:48

bence0330 írta:
2024.09.20. 11:05:00

Flick első nyilatkozataiban kiemelte egy vkp-s fontosságát, aztán ahogy ment előre az idő és csökkent a nike-lelkesedés, hirtelen már nem kellett neki. Nekem ez alsó hangon gyanús. :) Szerintem szimplán elfogadta, hogy nem kap.
Ez így van. Szerintem akartunk egy Nico Williams-vkp-s-Cancelo sort.
Ez is ment a hírekben.
Aztán kiderült, hogy nem lesz 1/1.
Maradt Nico Williams-Cancelo.
Majd Nico Williams maradni akart, de a támadó harmadot erősíteni akartuk.
Elvileg a MD szerint még Romeuhoz is ragaszkodott Flick.
Szóval a Vkp-s poszt ha nem is a legtökéletesebben, de megvolt. Majd nem jött Nico, jött Olmo és távozott Gündogan
Most is azt mondom, hogy nem FFP miatt távozott, Olmot regisztráltuk volna így, vagy úgy, de ő már látta, hogy itt idén is a regisztrációkkal fogunk küzdeni, és kb. vkp-st kell játszania, szűkösbkerettel megyünk a BL helyekért.

Távozott Romeu is, akkor nem volt nagy gond, mert ott volt Bernal és Casado, majd Bernal lesérült egy évre, és közben jöttek a hírek, lehet De Jongot is műteni kell.
Végül ahogy Olmot sem tudtuk tisztán regisztrálni, Cancelo is ment arábiába, és nem jött már végül senki.
Szerintem simán jött volna 2-3 játékos, de hát ennyi fért bele.
Flick tudta mit vállal.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.09.20. 11:15:53

Vkp igazolása lenne a legfontosabb, télen tenni kell valamit.

De csak az nem fog segíteni, hogy leigazolunk egy klasszis vkp-t. Amikor Vidalt megszereztük, nagyon örültem, hogy végre érkezik a csapatba egy fizikális játékos. És vele a fedélzeten megkaptuk a történelmünk legnagyobb zakóit. Egy olyan széles pályán játszott játékban, mint a labdarúgás, nem sokat segített, hogy ő a pályán volt a Bayern ellen, amikor olyan "titánok" voltak ott, mint Roberto, de Jong, Busquets, Lenglet. Átmentek rajtunk, mint az úthenger. Egy ember, egy igazolás nem fog segíteni, és kettő sem, amíg csapatként nem tanulunk meg védekezni, és szétesünk, amint kicsit is beszorulunk. Amíg nincs csapatvédekezés, addig hiába igazolunk akármilyen vkp-t.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8704
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.09.20. 11:05:00

FcBarcelona1 írta:
2024.09.20. 10:49:13
Nem lett volna megvalósítható.
Flick első nyilatkozataiban kiemelte egy vkp-s fontosságát, aztán ahogy ment előre az idő és csökkent a nike-lelkesedés, hirtelen már nem kellett neki. Nekem ez alsó hangon gyanús. :) Szerintem szimplán elfogadta, hogy nem kap.

Kizártnak tartom, hogy egy Koné-Mingueza, Thuram-Mingueza, még teszkósabb esetben Nico-Mingueza duó ne fért volna bele Olmo keretébe (és ezek csak általam ismert nevek, remélem, hogy a scoutrendszerüknek ennél bővebb merítés volt a radarján), főleg, hogy bármelyik kettőt kettőt együtt olcsóbban lehetett volna hozni, mint Olmót egyedül, úgyhogy az amortizációval sem lett volna akkora gond. De ha csak egy fért volna bele, akkor sem nagyon kellett volna, hogy kérdés legyen. Ezen sajna komoly meccsek fognak eldőlni jó eséllyel.

Vagy ha csak egy teszkós megoldást, egy Nicót (a miénket) hoztuk volna, akkor még 1-2 töltelék játékost benn lehetett volna hagyni a keretben, jelenleg a keret mélysége még sokkal nagyobb gond, mind a minősége, ha teszem azt Vallé marad, lehet, hogy be lehet tolni Koundét védőnek (azt most hagyjuk, hogy elképzelni nem tudom, Forttal mi történik, akivel ezt meg lehetne simán oldani).
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
FcBarcelona1
Capitá del Barça
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.09.20. 10:49:13

bence0330 írta:
2024.09.20. 09:33:40
Ezek megvalósítható üzletek lettek volna, akár egyszerre kettő is. És akkor nem Garciát kell beállítani a mezőny egyik legfizikálisabb, legerősebb játékosaiból álló csapata ellen.
Nem lett volna megvalósítható.
Ez a lényeg. 350 milliós lett volna a bérsapka a nyár elején. (La Liga hivatalos közleménye)Az eladásokkal és a távozókkal feltornáztuk 426 millióra. Hiába távozott pl. gündogan a 19 milliós fizetésével, jött helyére Fati 14 milliós bére. Ha a Sevilla vitte is volna kölcsönbe, a béra 3/4-ét mi álljuk. De Jong csökkenteni nem akart. Igen, Lewy bére is nőtt. Kb. ugyanazon a bértömegen állunk, mint tavaly. Így nem tudtunk volna senkit beszorítani kiskapuk nélkül. Ezért nem fért bele senki. Cubarsi, Fermin, Yamal azzal a kiskapuval lett beillesztve, hogy nagymértékben nőtt az értékük, linkeltem többször, egy év van azt is megfinanszírozni.

Inigo Araujo, Olmo Christensen sérülése miatt a fizetésük 80%-ba fért bele.
Olmo bére és amortizációja 20 körül. Kb ennyi lett volna 2 db 5 milliós nettó átlagkeresetű játékos bére, és akkor nem beszéltünk az amortizációjukról. Ez 2 db játékos esetén az együttes áruk, pl. 40-50 és a bruttó 10+10 milliós fizetésük+10 amortizáció. Az 30 millió a bértömegben 5 éves szerződéssel számolva.
Olmot ha más nincs, elnöki letétből regisztrálták volna, de pl. Rabiot-ra nem akartak letétezni. Írtam mi a hátránya a letétnek, egy év alatt ki kell termelni, vagy bukják.
Szóval vehetjük úgy, hogy semmi nem fért bele, cserébe visszajött Lenglet fizetésének többsége (hosszabbítással csökkentve) Fati bére (extra rész, amit a Brighton állt tavaly), Garcia, Pablo Torre, és Casado + a bérük. Ha távoznak, a fizetésük 60%-a mehetett volna új játékosra.
Egy db vkp-st tudtunk volna esetleg igazolni "tisztán" az általad említettek közül, de a hírek szerint Flicknek nem kellett vkp-s, valószínűleg azért, mert számolt De Jong, Bernal, Casado, Gündogan+Gavival és Pedrivel arra a 2 posztra.
Azután láthattuk mi történt.

Szerk: nemhiába írják a Nike szerződést, idén hosszabbítani akarunk Pedrivel, Yamallal, Araujoval, De Jonggal (csökkentéssel), Cubarsival, Ferminnel. Még így a csökkentésekkel sem fog beleférni, ha nem találnak ki valamit, 1-2 éven belül nyomott áron, vagy ingyen távozhatnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8704
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.09.20. 09:33:40

Barcaman1993 írta:
2024.09.20. 08:09:58
bence0330 írta:
2024.09.19. 22:33:32
Szánalmas. Még 10 emberrel is versenybe lettünk volna 0 közeli teljesítményekkel a játékosainktól, ha lenne akár csak 1 jó vkp-s meg még egy gyors védő a csapatban. De nekünk Olmo kellett. Teljesen szét lett verve nyáron a klub (oké, ennek egy része a 2-3 nagy hiányzó), pedig már tavaly sem volt épp mély vagy top keretünk. Igen, Tebas egy idióta, de sokkal jobban kihasználhattuk volna még így is azt a kis lehetőségünket. Idén lehet meglépnek előlünk az olaszok, viszik a jó játékosokat 20 milliókért, mint a cukrot.

Kellett volna egy vkp, de sokkal nagyobb baj szerintem, hogy egyszerre sérült Olmo, Bernal, De Jong, Gavi és Fermín is. Konkrétan több a sérült az alapembereinkből, mint az egészséges.
Persze, a az alapembereink másik fele meg kb egy percet nem pihent, ilyen taktika mellett ezt nem is lehet bírni. De pont ezért kellett volna a keret mélyítésére és a lyukakra fordítani az energiát, ha itt lenne egy Fofana, Koné, Thuram közül valaki 20-30 misiért, nem kéne sírni annyira, hogy Christensen sérült, vagy ha visszahozunk egy Minguezát csak akár, hogy magasabb szintről ne is beszéljek, legalább nem kéne azon aggódni, hogy ki ér vissza a gyors támadóval. Ezek megvalósítható üzletek lettek volna, akár egyszerre kettő is. És akkor nem Garciát kell beállítani a mezőny egyik legfizikálisabb, legerősebb játékosaiból álló csapata ellen.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
FcBarcelona1
Capitá del Barça
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.09.20. 08:21:42

Barcaman1993 írta:
2024.09.20. 08:09:58
bence0330 írta:
2024.09.19. 22:33:32
Szánalmas. Még 10 emberrel is versenybe lettünk volna 0 közeli teljesítményekkel a játékosainktól, ha lenne akár csak 1 jó vkp-s meg még egy gyors védő a csapatban. De nekünk Olmo kellett. Teljesen szét lett verve nyáron a klub (oké, ennek egy része a 2-3 nagy hiányzó), pedig már tavaly sem volt épp mély vagy top keretünk. Igen, Tebas egy idióta, de sokkal jobban kihasználhattuk volna még így is azt a kis lehetőségünket. Idén lehet meglépnek előlünk az olaszok, viszik a jó játékosokat 20 milliókért, mint a cukrot.

Kellett volna egy vkp, de sokkal nagyobb baj szerintem, hogy egyszerre sérült Olmo, Bernal, De Jong, Gavi és Fermín is. Konkrétan több a sérült az alapembereinkből, mint az egészséges.
Szerintem pedig tegnap Olmo hiányzott a legjobban. Egyszerűen benne és Yamalban van meg a váratlan. Tegyük fel, felépülnek a sérültek, a védekező feladatokat De Jong, Christensen, Gavi, majd Bernal meg fogja oldani. Casadot is csak dícsérni tudom, utóbbi 2 meccs, 2 gólpassz, és fontos szerelések. Szerintem jó lesz Roberto utódjának
Tegnap akármennyire is kedvelem, Raphinhának kijött minden gyengesége. Mivel csatárra nem lesz pénz, és Lewy nagy valószínűséggel jövőre is a kezdő csatárunk lesz, egy bal szélső lenne a prioritás.
Egy Nico Williams tegnap 2-3* megfutotta volna a bal szélt.
Januárra, legkésőbb nyárra kiderül, hogy mennyi van De Jongban és Fatiban, na meg Ferranban, akit úgy látszik már tegnap sem mert betenni a kezdőbe, pedig mindenki őt várta. Cserébe Garcia lett kezdő, és Raphinha a "bal szélső" a tkp-s helyett, a többi történelem.
Flick taktikája ilyen. Ez a gyengesége, ne várjunk Mourinho féle betoljuk a busz taktikát.
Szerintem még 10 emberrel sem a védekezésünkkel volt a legnagyobb probléma, hanem a támadásokkal. Pedig hiányzott Araujo, Christensen, De Jong, Gavi, akik közül 3 szerintem alap kezdő lesz, a védekezést erősítve.
Támadásban nem nagyon látok Olmon kívül előrelépést.

Szerk: Fermin kimaradt. Ha lett volna, ő vagy Olmo mehetett volna Lewy helyére. Ferminben is benne van a gól, és a váratlan, de árnyékcsatárban rajtuk kívül Raphinhát is el tudnám képzelni, hogy ne legyünk ennyire Lewy függők.
"Komoly ősbarcás támadás volt ez a Monacótól, nem az első. Ez a csapat nem véletlenül lett 2. a lassan már a La Ligánál alig gyengébb ligában, és most sem véletlenül állnak nagyon jól. Ők egy igazi BL-szinten vannak most."
Ez tőled Bence

Ez pedig MessiNeymarSuarez-től
"Szerintem abban a tévhitben vannak hogy továbbra is a La Liga az egyik top bajnokság, miközben főleg Tebasnak hála az elmúlt jópár évben a minőség bőven lement, már-már a Ligue1 szintje alá, aztán csodálkozunk hogy egy Ligue1 3-madik Monaco befűzi az oktatófilmet mert nem egy Valladoid szint"
Az élőből hoztam át. Teljesen egyetértek. Ez van, ez a helyzet a La Ligában. Lassan lehagyja a Seria A, Bundesliga és a Ligue One is.
Idén gyengült a Realon, Atleticon kívül mindenki.
Ha továbbra sem engednek igazolni, lassan lecsúszik a francba az egész Liga, aztán nézhetik az egy csapatos bajnokságukat.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2024.09.20. 08:09:58

bence0330 írta:
2024.09.19. 22:33:32
Szánalmas. Még 10 emberrel is versenybe lettünk volna 0 közeli teljesítményekkel a játékosainktól, ha lenne akár csak 1 jó vkp-s meg még egy gyors védő a csapatban. De nekünk Olmo kellett. Teljesen szét lett verve nyáron a klub (oké, ennek egy része a 2-3 nagy hiányzó), pedig már tavaly sem volt épp mély vagy top keretünk. Igen, Tebas egy idióta, de sokkal jobban kihasználhattuk volna még így is azt a kis lehetőségünket. Idén lehet meglépnek előlünk az olaszok, viszik a jó játékosokat 20 milliókért, mint a cukrot.

Kellett volna egy vkp, de sokkal nagyobb baj szerintem, hogy egyszerre sérült Olmo, Bernal, De Jong, Gavi és Fermín is. Konkrétan több a sérült az alapembereinkből, mint az egészséges.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8704
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.09.19. 22:33:32

Szánalmas. Még 10 emberrel is versenybe lettünk volna 0 közeli teljesítményekkel a játékosainktól, ha lenne akár csak 1 jó vkp-s meg még egy gyors védő a csapatban. De nekünk Olmo kellett. Teljesen szét lett verve nyáron a klub (oké, ennek egy része a 2-3 nagy hiányzó), pedig már tavaly sem volt épp mély vagy top keretünk. Igen, Tebas egy idióta, de sokkal jobban kihasználhattuk volna még így is azt a kis lehetőségünket. Idén lehet meglépnek előlünk az olaszok, viszik a jó játékosokat 20 milliókért, mint a cukrot.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
FcBarcelona1
Capitá del Barça
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.09.11. 12:56:08

gránit írta:
2024.09.11. 12:22:16
Szerződés nélküli játékost bármikor igazolhatunk. Szerződésest legközelebb elvileg már csak télen, de vészhelyzet esetén a Liga jóváhagyásával átigazolási szezonon kívül is, Braithwaite is így lett leigazolva.
Troym írta:
2024.09.11. 08:48:29
Nekem ez azt mondja, hogy egyrészt lövésünk nincs a játékosok potenciáljának méréséről, másrészt nem is gondolták végig rendesen.
Ezzel egyetértek. Értelmetlennek tartom, hogy úgy szórjuk el a játékosainkat, hogy közben alig van kit bevetnünk. Annak meg végképp nem látom értelmét, hogy könnyelműen lemondunk azokról, akikben van némi potenciál, majd vásárolgatjuk őket vissza. A saját játékosainkat. És csodálkozunk, hogy tele vagyunk adóssággal. Akiben van potenciál, azt be kell építeni. Puyol kb a harmadik, Xavi kb a negyedik A-csapatos szezonjában vált igazán alapemberré. Ma őket is kölcsönadogatnánk az első év után, aztán szerencsésebb esetben vennénk őket vissza 30-30 millióért. Ennek semmi értelmét nem látom.

A Real Madrid nagyon sok saját nevelésű játékost értékesít, olyanokat, akik esélytelenek arra, hogy később a Real Madridban játszanak. Akikben van potenciál, azt inkább meg kell tartani, és lassan beépíteni, mintsem drágán visszavásárolni.
Nincs már ilyen szabály, hogy sérülés esetén hozhatunk valakit szezon közben a ligából.
Valószínűleg ezért is kellett távoznia Xavinak, amikor kiemelte, hogy gyenge a keret, miközben rengeteg használható játékostól szabadultunk. (Kellett is az FFP miatt)
Szerintem a jelenlegi vezetőségről, vagy Flickről ezt pontosan nem lehet elmondani, amikor miénk a legfiatalabb keret a ligában, és tele vagyunk Masiasokkal.
Minguezat még mindig egyszerűbb visszaigazolni 9-10 millióért, mint hozni egy hasonló színvonalon teljesítő jhv-et, vagy akár vkp-st.
Guidoval a Sport szerint megegyeztek, Flick inkább Bernalra és Casadora számított. Bernal le is sérült egy évre. Nehéz megtalálni az egyensúlyt, főleg ha ilyen szűkösek a lehetőségek, hogy el kell adni/engedni egy 18 éves játékost, hogy a fizetése 50, 70%-ba be tudj illeszteni egy 16 évest :)
Mondd ezt Bartomeunak, akinek nem kellett Grimaldo, Cucurella, Miranda, cserébe elhoztuk Digne 17, Firpot 20 millióért cserének Alba mögé.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.09.11. 12:22:16

Faramuci69 írta:
2024.09.11. 09:07:20
Most akkor hozatunk még valakit szeptemberben? Ez a Mingu Géza projekt egy januári opció?
Szerződés nélküli játékost bármikor igazolhatunk. Szerződésest legközelebb elvileg már csak télen, de vészhelyzet esetén a Liga jóváhagyásával átigazolási szezonon kívül is, Braithwaite is így lett leigazolva.
Troym írta:
2024.09.11. 08:48:29
Nekem ez azt mondja, hogy egyrészt lövésünk nincs a játékosok potenciáljának méréséről, másrészt nem is gondolták végig rendesen.
Ezzel egyetértek. Értelmetlennek tartom, hogy úgy szórjuk el a játékosainkat, hogy közben alig van kit bevetnünk. Annak meg végképp nem látom értelmét, hogy könnyelműen lemondunk azokról, akikben van némi potenciál, majd vásárolgatjuk őket vissza. A saját játékosainkat. És csodálkozunk, hogy tele vagyunk adóssággal. Akiben van potenciál, azt be kell építeni. Puyol kb a harmadik, Xavi kb a negyedik A-csapatos szezonjában vált igazán alapemberré. Ma őket is kölcsönadogatnánk az első év után, aztán szerencsésebb esetben vennénk őket vissza 30-30 millióért. Ennek semmi értelmét nem látom.

A Real Madrid nagyon sok saját nevelésű játékost értékesít, olyanokat, akik esélytelenek arra, hogy később a Real Madridban játszanak. Akikben van potenciál, azt inkább meg kell tartani, és lassan beépíteni, mintsem drágán visszavásárolni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8704
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.09.11. 10:34:09

Troym írta:
2024.09.11. 10:30:52
Mitől jobb a mi eladásunk 0 Euró + 50% + 9milliós visszavásárlás, mint egy sima 2 éves kölcsön lett volna? Mit nyertünk egy sima kölcsönhöz képest?
Nem biztos, hogy a Celta belement (volna), és Mingunál sem tuti, hogy reális opció volt. Ha kimaxolásról beszélünk, talán az lett volna a legjobb, egyetértek de nem csak mi ülünk az asztalnál. Szerintem ez is egy olyan deal volt eladási oldalon, amire sok rosszat nem lehet mondani. A legtöbb ilyen volt, és igazából az az 1-2 ami nem, a körülmények ismeretében sem jó, de érthető (Kessié, Griez).
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3352
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.09.11. 10:30:52

Mitől jobb a mi eladásunk 0 Euró + 50% + 9milliós visszavásárlás, mint egy sima 2 éves kölcsön lett volna? Mit nyertünk egy sima kölcsönhöz képest?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8704
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.09.11. 10:17:39

Troym írta:
2024.09.11. 08:48:29
Nekem ez azt mondja, hogy egyrészt lövésünk nincs a játékosok potenciáljának méréséről, másrészt nem is gondolták végig rendesen.

Ennyi erővel 2 évre kölcsönadjuk anno a Celtának 0 Euróért (lásd Roque), akkor még mindig nálunk lenne a játékjoga és ugyanúgy fizették volna a bérét a 2 év kölcsön alatt. Mitől jobb eladni 0 Euróért, mint simán kölcsönadni?
Sima kölcsönadás esetén most lenne egy spanyol válogatott kerettag játékosunk ingyen akár játszatni, vagy eladni a játékjogának 100%-ért.
Ebben az esetben mire gondolsz a potenciál felméréséről? Vagy kinek a részéről? A vezetőséget én 99%-ban felmenteném, ha eladnak egy játékost, akit nem kéne, mert az edző egyáltalán nem számít rá. Az még a Citynél sem fog a padon ücsörögni feleslegesen, hát még nálunk, ahol minden szorít. (Nekem Xavinál az a fajta kicsit orrfelhúzós igény nem volt túl szimpi, Flick tuti kihozott volna valamit egy játékosból, akkor is, ha nem az álmai netovábbja.)
Szerintem egy 9 misis visszavásárlási és egy 50% körüli továbbértékesítési (0 euróért eladva) szemben egy 4-5 milliós eladással, ahol ezek az értékek jóval kedvezőtlenebbek, a legtöbb esetben jó húzás. De ha van reális esély, hogy az illető ténylegesen legalább Barca csere-szint (szerintem kb senki nem tud vitatkozni, hogy Mingu legrosszabb esetben ezt megütötte már, szóval elég reális), akkor itt ez a lehetőség szerintem bőven übereli a másikat, annyi, hogy nyilván pár évvel tolódnak a bevételek.
A visszavásárlási inkább a potenciáljához képest egy kicsit túl alacsony összeg - amit nyilván az ingyenességgel vertek ennyire alacsonyra az alkudozásnál.

Sokan vádolják Laportát ilyen választási céllal csak a jelenre koncentráló gondolkodásmóddal, de én kb ennek az ellenkezőjét látom. Az ilyen üzletekben, a fiatalok scoutrendszerének kiépítésében, CVC helyett inkább saját megoldás, az új stadion, és lehetne sorolni, a stadion főleg olyan projekt, amit ha nem indított volna el, nagyobb lenne az esélye. Az ilyen Mingueza-féle eladások sem erről árulkodnak, hogy ő olyan nagyon mostakarom módon dolgozna. 1-2 ilyen húzása van (Olmo, Lewy), de nem ez a jellemző.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2024.09.11. 09:48:57

Troym írta:
2024.09.11. 08:48:29
menczel írta:
2024.09.11. 06:39:55


Túl korán van vagy te nézted be ennyire, hogy az első és második opció pont ugyanannyit hoz? :)))

1. forgatókönyv nagyjából stimmt (bár kíváncsi vagyok milyen részvénybe/kriptoba raknád h két év alatt 20%-t hoz): 11m
2. forgatókönyv: bevesszük 9m, elmegy a te általad mondott 20-ért : 11m
2022-ben 4 millióból hogy csinálsz 5-t? Pl Magyar állampapír kamata 10-15% volt :D és nem megyek bele hosszasan befektetési alapok témába

2. forgatókönyv, ha mi magunk visszavesszük, mert a visszavásárlási opció egy más dolog.
Ha most vissza akarnánk hozni, akkor 9 millióba kerülne. Ha 3-4 millióért eladjuk, akkor is tehettünk volna visszavásárlási opciót és ugyanúgy hozhatnánk vissza 9 millióért, viszont elméletben a számlánkon lenne az a 3-4 millió, amennyiért anno eladtuk, tehát igazából 6 millióért lehetne visszahozni.

1. milyen tapasztaltod és rálátásod van milliárd dollár bevételű cégek pénzeszközeinek kezelésében?
Nekem semmi, de kizárt dolognak tartom, hogy befektetési alapokba rakhatnák/raknák a pénzt.
Cashflow-t nyilván nem tudnak technikailag állampapírban tartani, megtakarításink meg sztem nincsenek, de ha vannak se tőzsdéznek velük.
Állampapírt még elképzelhetőnek tartanék, de azt is csak portfolióban, most hasra ütésszerűen kiválasztottál egy fejlődő piac állampapírját, de azt vegyítenék német, spanyol stb papírral és máris nagyon messze vagy te a 10% os returntől.

2. Magyarul a te képzeletbeli szcencárióban, úgy adjuk el, hogy minden további számunkra kedvező kitétel is benne marad. Ha ilyet lehet kívánni, akkor én is ki tudok találni vadakat. Kimaxolták a dealt? Nem, de sztem közel voltak hozzá, ha minden egyes adásvételnél ilyen közel lennénk a lehető legjobb megoldáshoz, akkor már rég nem lennének megszorítások.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2024.09.11. 09:07:20

Most akkor hozatunk még valakit szeptemberben? Ez a Mingu Géza projekt egy januári opció?
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3352
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.09.11. 08:48:29

menczel írta:
2024.09.11. 06:39:55


Túl korán van vagy te nézted be ennyire, hogy az első és második opció pont ugyanannyit hoz? :)))

1. forgatókönyv nagyjából stimmt (bár kíváncsi vagyok milyen részvénybe/kriptoba raknád h két év alatt 20%-t hoz): 11m
2. forgatókönyv: bevesszük 9m, elmegy a te általad mondott 20-ért : 11m
2022-ben 4 millióból hogy csinálsz 5-t? Pl Magyar állampapír kamata 10-15% volt :D és nem megyek bele hosszasan befektetési alapok témába

2. forgatókönyv, ha mi magunk visszavesszük, mert a visszavásárlási opció egy más dolog.
Ha most vissza akarnánk hozni, akkor 9 millióba kerülne. Ha 3-4 millióért eladjuk, akkor is tehettünk volna visszavásárlási opciót és ugyanúgy hozhatnánk vissza 9 millióért, viszont elméletben a számlánkon lenne az a 3-4 millió, amennyiért anno eladtuk, tehát igazából 6 millióért lehetne visszahozni.

bence0330 írta:
2024.09.11. 00:23:48
Ha ez volt az ára a 9 misis visszavásárlásinak, akkor igen, sokkal jobb így, mint kapni érte 3-4 milliót és 15-20 misis visszavásárlásit iktatni bele.
Nekem ez azt mondja, hogy egyrészt lövésünk nincs a játékosok potenciáljának méréséről, másrészt nem is gondolták végig rendesen.

Ennyi erővel 2 évre kölcsönadjuk anno a Celtának 0 Euróért (lásd Roque), akkor még mindig nálunk lenne a játékjoga és ugyanúgy fizették volna a bérét a 2 év kölcsön alatt. Mitől jobb eladni 0 Euróért, mint simán kölcsönadni?
Sima kölcsönadás esetén most lenne egy spanyol válogatott kerettag játékosunk ingyen akár játszatni, vagy eladni a játékjogának 100%-ért.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2024.09.11. 06:39:55

Troym írta:
2024.09.10. 18:26:30
Chino írta:
2024.09.10. 17:59:17
Mingueza nem kellett Xavinak és lehet, hogy ingyen ment, de kaptunk rá egy alacsony vételi opciót és ha eladják, 50 % a miénk. Ez nem tudom hogy rosszabb üzlet-e mint eladni 3-4 millióért.
Az!
Ha eladjuk teszem azt 4 millióért és csak simán befektettük volna a pénzt 2022ben, akkor most lenne 5 milliónk és ugyanúgy kikötheted akkor is a visszavásárlást.
A pénznek van időértéke, 2 éve ment el, az összeg nyilván ma többet érne.

1. forgatókönyv
Eladjuk 4m + 30%-ért.
Ma lenne mondjuk 5 millió a számlánkon és mondjuk a következő eladás nem 50, hanem 30%-a.
Ha 20 millióért adná el a Celta, akkor 5m + 30% * 20miliió = 11 millió

2. forgatókönyv
Vagy visszavehetnénk 9 millióért, amiből meglenne 5, tehát kvázi 4 millióért.
Túl korán van vagy te nézted be ennyire, hogy az első és második opció pont ugyanannyit hoz? :)))

1. forgatókönyv nagyjából stimmt (bár kíváncsi vagyok milyen részvénybe/kriptoba raknád h két év alatt 20%-t hoz): 11m
2. forgatókönyv: bevesszük 9m, elmegy a te általad mondott 20-ért : 11m
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8704
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.09.11. 00:23:48

Troym írta:
2024.09.10. 23:18:03
Távozásakor 6m körül volt a piaci értéke.
Tényleg azt gondoljuk, hogy egy érvényes szerződéssel rendelkező 6m piaci értékű 23 éves játékosért irracionális kérés 3-4 millió és 30%??? Az nem zavar, ha a fórumon igen a válasz, jobban aggaszt, ha a vezetőség szerint ezt jól intézték.
Ha ez volt az ára a 9 misis visszavásárlásinak, akkor igen, sokkal jobb így, mint kapni érte 3-4 milliót és 15-20 misis visszavásárlásit iktatni bele. Az már akkor is nyilvánvaló volt szerintem Laportáéknak, hogy hülyeség elengedni, de hát ha az edző ezt mondja, muszáj, és minél inkább próbálták visszafordíthatóvá tenni, és ebből a szempontból nagyon jó döntést hoztak. Ha a továbbértékesítési %-a is emelkedett ezzel a 3-4 millióval kevesebb (0) eladási díjért, akkor aztán nincs is kérdés, és tuti, hogy több pénzt fogunk így keresni vele. Elég nyilvánvaló volt akkor is, hogy ha továbbmegy, akkor azt nem 4 millióért fogja megtenni, szóval számított az a továbbértékesítési % is eléggé. És azért abba a másik klubnak is van beleszólása bőven. Így meg gondolom úgy lehettek vele, hogy oké, az átigazolási "díjat" kivéve nekik ez elég rossz üzlet ekkora játékjoggal és ilyen relatív olcsó visszavásárlásival, de legalább ingyen kaptak egy elég erős játékost, win-win.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3352
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.09.10. 23:18:03

Távozásakor 6m körül volt a piaci értéke.
Tényleg azt gondoljuk, hogy egy érvényes szerződéssel rendelkező 6m piaci értékű 23 éves játékosért irracionális kérés 3-4 millió és 30%??? Az nem zavar, ha a fórumon igen a válasz, jobban aggaszt, ha a vezetőség szerint ezt jól intézték.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8704
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.09.10. 20:49:55

Troym írta:
2024.09.10. 18:26:30
A lehető legrosszabb megoldást választottuk, se pénzünk, se olcsó 3-4 milliós visszavétel, de legalább itt volt Bellerin.
Szerintem azon túl, hogy eladtuk, nem volt egy rossz üzlet. (Eladni meg muszáj, ha az edző nem számol vele...)
A továbbértékesítéssel is szerezhettünk volna jó pénzt, és elég olcsón biztosítottuk, hogy ha mégis kéne, könnyen megszerezhető legyen. Szerintem eladási oldalon ha belevesszük a szorításokat, kifejezetten jókat alakítunk, jó konstrukciókkal engedjük el ezeket a határmezsgyén mozgó játékosokat, több pozitív végkifejlete is lehet.

Kár, hogy nagy jelentősége ennek nincs, mert a Liga magasról tesz rá.
ter Stegen; Baldé - Cubarsí - Araujo - Koundé; - Christensen - Pedri; Raphinha - Olmo - Yamal; Lewy
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7877
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.09.10. 20:45:31

Troym írta:
2024.09.10. 18:26:30
Chino írta:
2024.09.10. 17:59:17
Mingueza nem kellett Xavinak és lehet, hogy ingyen ment, de kaptunk rá egy alacsony vételi opciót és ha eladják, 50 % a miénk. Ez nem tudom hogy rosszabb üzlet-e mint eladni 3-4 millióért.
Az!
Ha eladjuk teszem azt 4 millióért és csak simán befektettük volna a pénzt 2022ben, akkor most lenne 5 milliónk és ugyanúgy kikötheted akkor is a visszavásárlást.
A pénznek van időértéke, 2 éve ment el, az összeg nyilván ma többet érne.
Csak akkor nem valószínű, hogy megkapod ezeket az opciókat. Nem véletlen az az ingyenes távozás.
Forca Barca!!!!
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3352
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.09.10. 18:26:30

Chino írta:
2024.09.10. 17:59:17
Mingueza nem kellett Xavinak és lehet, hogy ingyen ment, de kaptunk rá egy alacsony vételi opciót és ha eladják, 50 % a miénk. Ez nem tudom hogy rosszabb üzlet-e mint eladni 3-4 millióért.
Az!
Ha eladjuk teszem azt 4 millióért és csak simán befektettük volna a pénzt 2022ben, akkor most lenne 5 milliónk és ugyanúgy kikötheted akkor is a visszavásárlást.
A pénznek van időértéke, 2 éve ment el, az összeg nyilván ma többet érne.

1. forgatókönyv
Eladjuk 4m + 30%-ért.
Ma lenne mondjuk 5 millió a számlánkon és mondjuk a következő eladás nem 50, hanem 30%-a.
Ha 20 millióért adná el a Celta, akkor 5m + 30% * 20miliió = 11 millió

2. forgatókönyv
Vagy visszavehetnénk 9 millióért, amiből meglenne 5, tehát kvázi 4 millióért.

3. forgatókönyv
De tegyük fel elszórtuk volna a kapott összeget valaki másra. (nagy erősségünk) Meg is tettük. Kaptunk anno egy Bellerint, szóval a vége nem is 0 Euró, hanem mínusz, mert fizettünk valakit, aki teljesen hasznavehetetlen volt a könyveinkben 0 Euró bevételünk van Mingu kapcsán és további 9 millióért megvehetjük, de akkor nem jön be 10 millió, mert a Celta nem tudja sehova eladni.

A lehető legrosszabb megoldást választottuk, se pénzünk, se olcsó 3-4 milliós visszavétel, de legalább itt volt Bellerin.
FcBarcelona1
Capitá del Barça
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.09.10. 18:10:51

Chino írta:
2024.09.10. 17:59:17
Valamiért rá van kattanva az utóbbira, még Fort is jobb ott, ahogy Fayé is miatta padozott.
Elvileg Gerard Martin kiszorította a B-ből is Alex Vallet nem? Legalábbis én ezt olvastam, ezért is ment már tavaly is kölcsönbe, igaz egy magasabb osztályba.
Fayén kívül én a többiben még egy csere lehetőséget sem látok. Riad nem rossz, de Garciának sem lenne helye, ha nem dőlt volna ki Bernal. J. Araujo szintjét egy Garcia, Fort is lehozza jhv-ként. Dest szerintem jó lett volna cserének, de szerintem már nem akart maradni. Ahogy írtad, többször kitárgyaltuk, egy éves szerződéssel egy egy éves sérüléssel. Akkor már Fort is többet ér, akiben Flick valamiért szintén nem bízik. Így jöhetett szóba Pubill és most Mingueza a jhv posztra.
Igazából te is figyeled az utánpótlást, Bernal elsőszámú vkp-ként játszatása (De Jong mellett) nem lett volna butaság, a sérülése nagyon nem jött jól, óriási tehetség. Szerintem rá fogadtak volna Guido vagy Amrabat féle igazolás helyett a szűkös lehetőségek mellett.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7877
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.09.10. 17:59:17

Troym írta:
2024.09.10. 16:51:28
A Laligában a játékoskeret maximális mérete 25 fő + tartalékcsapat és utánpótlás csapat játékosai játszhatnak, belőlük meccsenként 4.

Nálunk a 12, 22, 25 mezszámok nincsenek kiosztva, tehát hivatalosan a keret 22 fő és maximum 3 fővel lehetne bővíteni, szóval pénzügyektől függetlenül sem jöhetne 5-10 játékos, max 3.

Még mindig nem értem Mingueza megvétele pénzért miért jó nekünk, ha simán elengedtük a Las Palmasban játszó Araujot és az Levanteben játszó Vallet, plusz Destet, Riadot, Fayet az elmúlt 1 hónapban.
Tényleg egyik sem volt jó, de Mingueza pénzért meg az, pedig amikor itt volt és rendelkezésre állt ingyen, akkor meg nem kellett???

Ilyen gazdálkodással még 2036-ban is ugyanitt fogunk tartani FFP és pénzügyi alapon.
Riadon elég jól kerestünk, ahogy Fayéért is aránylag jó pénzt kaptunk plusz ha robbant apróért visszavehetjük vagy ha továbbadják abból is kapunk. Flicknek pedig amúgy sem nagyon kellett. Destnek fizethettük volna bérét, miközben olyan szűkös a keret, hogy regisztrálni nem tudunk, hogy majd hogy 2 hónapra egy több mint egy éves sérülés után játszhasson és ingyen menjen.
Mingueza nem kellett Xavinak és lehet, hogy ingyen ment, de kaptunk rá egy alacsony vételi opciót és ha eladják, 50 % a miénk. Ez nem tudom hogy rosszabb üzlet-e mint eladni 3-4 millióért.
Az FFP-ben is pont ezek miatt marad még hely.

Vallét amúgy én sem értem miért nem kellett Flicknek. Amikor játszott akkor is inkább jobbhátvédnek tette be és az előszezonban is rendszeresen GM-et játszatta helyette. Valamiért rá van kattanva az utóbbira, még Fort is jobb ott, ahogy Fayé is miatta padozott.
Forca Barca!!!!
FcBarcelona1
Capitá del Barça
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.09.10. 17:46:23

bence0330 írta:
2024.09.10. 17:02:03
Troym írta:
2024.09.10. 16:51:28
A Laligában a játékoskeret maximális mérete 25 fő + tartalékcsapat és utánpótlás csapat játékosai játszhatnak, belőlük meccsenként 4.

Nálunk a 12, 22, 25 mezszámok nincsenek kiosztva, tehát hivatalosan a keret 22 fő és maximum 3 fővel lehetne bővíteni, szóval pénzügyektől függetlenül sem jöhetne 5-10 játékos, max 3.

Még mindig nem értem Mingueza megvétele pénzért miért jó nekünk, ha simán elengedtük a Las Palmasban játszó Araujot és az Levanteben játszó Vallet, plusz Destet, Riadot, Fayet az elmúlt 1 hónapban.
Tényleg egyik sem volt jó, de Mingueza pénzért meg az, pedig amikor itt volt és rendelkezésre állt ingyen, akkor meg nem kellett???

Ilyen gazdálkodással még 2036-ban is ugyanitt fogunk tartani FFP és pénzügyi alapon.
Azért Mingueza a fentiekhez képest más szint. De ezt nem a múlttal együtt kell nézni, hanem mostantól. Ha nekünk mostantól erősítés lenne, és relatív könnyen elérhető, akkor csak azért ne hozzuk pénzért (nem sokért!), mert egyszer hibát követtünk el az eladásával? Ha Pedro Alvareznek hívnák ugyanezzel a teljesítménnyel, és egész életében a Celtában játszott volna, akkor jobb igazolás lenne, mint így? Kétlem, sőt, ha már a Barcában is megállta a helyét egyszer - ergo bizonyított -, ráadásul itt nevelkedett, ergo a játékosok közé talán egy fokkal könnyebben illeszkedik be, akkor az még inkább alighanem plusz, mint mínusz az elbírálásban. Amúgy is a hibák jövőbeli elkerülésénél (meg amúgy is) az első lépés az a képesség, hogy beismerje az ember, ha hibázott, mert az nem könnyű. Egyébként is más edző igényei alapján távozott, szerintem sok jelentősége nincs.

Valle, Riad, Fayé relatív jó pénzekért mentek el, még nem bizonyítva semmit, szükségből (nem vitatkozok azzal, hogy ez most rossz volt-e vagy jó, eleve azt sem tudjuk, mennyire volt szükséges). Most helyettesítésre kéne valaki. Nem mondom, hogy meg lehetett volna nézni, mit tudnak, de szerintem semmi jelentősége ennek annál a konkrét szitunál, hogy hozzuk-e most ide, vagy ne. Ezt csak olyan környezetben szabad vizsgálni szerintem, hogy most megérné-e nekünk (meg hogy belefére-e, nyilván).
Egyetértek Bencével. Xavinak nem kellett, amúgy bhv-ként játszatta, akkor nagyon gyenge volt ott, most jól teljesített a Celtában. Ha valaki megérdemli, vissza kell hozni, mint Piquet, Albat vagy Fanregast. Nem mellesleg jó korban van, nem 16-17 éves gyerek.
Szerintem is jó ez a %-os tulajdonjog megtartása.
Nálunk lehet sokadik csere se lenne, mint Garcia. Garcia is kiemelkedő szezont hozott tavaly, most eddig Minguaza teszi, valószínűleg a 20 milliós kivásárlási árát jelenleg röhögve kifizetnék, abból 10 lenne a miénk. Szerintem ha akkor kérünk érte pénzt, pár milliót kapunk.

Gránit: leírta Troym helyettem. A PL-ben is 25 fős lehet a keret. A gazdasági jelentésében a Chelsea tavaly 80 milliós veszteséget könyvelt el, és csak a bevételt a játékosokból, közben 3 év alatt 800 milliós a deficitük a játékosokból, utolsó napokban mi beregisztrálni próbálunk, ők 44 játékosból 19-től szabadulni, ami nem is jött össze.
Azzal nem számoltok, De Jong "kiregisztrálása" témában is, hogy a fizetése a költségvetést terheli, és aki érkezik, azé is, jövőre meg lesz megint egy mínuszos bérsapkánk ebből kifolyólag.
Egyébként az elnöki letét is ugrik, ha nem kompenzálják egy év alatt. Ezért is kellett távoznia sok játékosnak. Az eladás azonnali bevétel, a játékos árát több év alatt amortizálják.
Szerintem senki nem akart ilyen rövid keretet, de egyensúlyt kellene találni, hogy ne üljön felesleges játékos a padon, arra ott a Masia. Jelenleg sajnos a kezdőt sem sikerül kiállítani az FFP miatt.
Decoval lesz egy interjú a Barca One-n, volt most 2 perces beharangozó.
Valami hasonlóról beszélt, de úgy tűnik nem mernek beleállni az FFP-be.
Off: Sevilla FC volt elnöke szerint a klubjuk csődbe ment.
Válasz küldése