Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.13. 16:43:57

gránit írta:
2024.05.13. 12:29:54
Nálam (vegyítve a vágyálmaimat a realitással):

Kapusok:
ter Stegen, Astralaga

Hátvédek:
Cubarsí, Araújo, Koundé, Martinez, Faye, Riad (bár a Betis-ben hibázgat, tegnap is kaptak róla egy gólt, viszont olcsó és elérhető)

Középpályások és szélsők:
Christensen, Kimmich, Rodriguez (nagyon nem tetszik a játéka a Betis-ben, szürke, állandóan hátra passzol, gyáva, alibizik, simán benne van egy Romeu 2.0), Gavi

Cancelo (szerintem fizetünk érte), Balde

Raphinha, Gündogan, Pedri, Fermín, Torre (ezt én írom, lehet, hogy már azt is elfelejtették, hogy a világon van, ha ő nem jön, akkor szerintem hosszabbítunk Robertóval)

Yamal, Torres

Csatárok: Isak, Lewandowski, Roque


Kiadások: Isak, Cancelo, Riad kb 157 millió, Kimmich-de Jong-csere (ez a vágyálom kategória), Rodriguez ingyen, Torre/Roberto ingyen, Faye ingyen, Astralaga ingyen

Bevételek: Fati, Garcia, Romeu kb 20 millió, és még Todibo eladásából is részesülünk
Alapvetően én ius egyetértek, ugyanakkor Riad visszatérését én csak abban az esetben támogatnám, ha Fayé távozna. Nagyon fiatal játékos, akinek kellenek a percek, azt pedig itt nem igazán kapná meg. Cubarsí, Araujo, Koundé előtte lennének, a szenegáli ha marad semmivel sem vagyunk hátrébb (sőt!), mint Riaddal, ha egy vkp jönne (aki jelenleg az elsőszámú) akkor Chris sem maradna a kezdőben a kp-n, ha a szükség úgy hozzá visszamehet az eredeti helyére. Így lenne 5 belső védőnk (és akkor még nem tudjuk mi lesz EG-vel), a marokkóival 6, aki így azért nem sok sót enne meg, egy 20 éves játékosnak pedig ez halál, főleg egy olyan poszton ahol nem szoktak sűrűn cserélgetni.
Koundé lehet még kérdés, hogy mennyit játszik a jobboson, de akkor is komoly visszalépés lenne Riadnak, plusz még pénzbe is kerülne, nekünk pedig az a 7 millió is tétel.
Én inkább egy csere balhátvédet néznék itt meg, Rendben van hogy Cancelo ellátja azt a posztot, de nem az az igazi helye ezt a vak is látja.

A középpályára én nagyon szívesen látnám Xavi Simonst, a kölcsön is már egyre reálisabbnak tűnik, mióta kiderült, hogy LE nem számol vele és ha újra ideiglenesen távozna a klub tárt kezekkel várná, a bére pedig nem érintené az FFP-t sem. Az, hogy a PSG nem akarja ide engedni, pedig senkit sem érdekel, a szerződésében szereplő záradék szerint ő dönti el, hogy melyik klubba akar menni. Itt szerintem az lehet a döntő, hogy mennyi játékpercet kaphat. Rengeteg, magasan jegyzett klubban alapember lehetne. És az is egy faktor, hogy kölcsönjátékos lenne, ami nagyon sokat számít a játéklehetőséggel kapcsolatban. Ő sima tkp/kkp-ként és a jobb oldali félterületben (amit rendszeresen használunk) is otthonosan érzi magát. (plusz Gündogan sem biztos, hogy 34 évesen újra tud ennyit vállalni) Szerencsére (?) már napi rendszereséggel jelennek meg hírek erről mind a spanyol, mind a francia médiában, talán nem akkora kacsa.

A Kimmich-De Jong csere egy az egyben szerintem nem a legjobb ötlet. Tény, hogy nagyobb szükségünk lenne, jobban kellene egy Kimmich, de a holland, még ha a mi rendszerünkben nem is tudja a képességeit legjobban kihasználni, egy klasszis, 27 éves középpályás '27-ig tartó szerződéssel, míg Kimmich egy lejáró szerződésű, eladósorban lévő, 29 éves játékos. Az előbbi ára reálisan 35-40 millió maximum, de talán még kevesebb is, míg a holland a jelenlegi piacon 80-90 között simán van. Még a mi híresen gyenge adás-vételi politikánk mellett is közel a dupláját éri, beleszámítva az egyéb körülményeket. (el akarjuk adni, magas fizetés stb.) Egy Kimmich+20 millió még nagyon nyomott ár lenne. A legjobb az lehetne, ha sikerülne elpasszolni pénzért és abból megvenni a németet.

Greenwood érdekes lehet, ha XS érkezne az angollal Raphinhát átadólistára is lehetne tenni. Ráadásul a MU-nak nem kell, lejáró szerződésű, 10-15 körül meg lehet szerezni. Nagyon kedvelem a brazilt és egyik szemem sírna, ha elmenne, de jelenleg talán belőle (+Araujo, De Jong) tudnánk a legtöbb pénzt látni, hogy megerősíthessük azokat a pozíciókat amik a legégetőbbek.

Egy Kimmich-Isak-XS-Greenwood-Cancelo-Fayé-csere bh (Oduro, Valle, Fayé)- Guido R.-SR+1-Torre komoly erősödés lehetne, távozóként pedig Frenkie-Alonso-Romeu plusz a kintlévőségek (Fati, EG, Lenglet, stb.) és Todibo jelentene egy kis bevételt, de ehhez kellene valószínűleg Raphinha távozása is, akinek viszont esze ágában sincs. A kölcsönjátékosokkal szerintem siker lesz, ha el tudjuk újra passzolni őket valahová, mintsem eladni, főleg jó áron. De ez így egy nagyon álom kategória, jó ha csak egy része megvalósul. Nyilván baromi nagy üzlet lenne, ha mondjuk Lewy menne az arabokhoz, Így hozhatnánk akár egy top csatárt (pl. Isak, ha már szóba került), de ez ilyen álomkategória.

Dest sérülése viszont nagyon rossz hír, a PSV kijelentette, hogy így nem veszi meg, legfeljebb télen szotyiért vagy nyáron ingyen. Lehetett volna belőle 10 millió, most pedig a nyakunkon marad és még játékra is képtelen.

Valószínűleg Bernal is lép egyet, egybehangzóan írják és Marquez is azt mondta, hogy már kezdi kinőni az Atleticet. Nem láttam a meccset, de több helyen is lehetett olvasni, hogy toronymagasan MOM lett a Riazorban, zsebre tette a Depor egész középpályáját, mindenkin múlt, csak rajta nem, hogy 1:0 lett. (az a gól is egy szabadrúgás volt). Az összefoglaló alapján tényleg a csatárok voltak elég impotensek, Guinak is kinézett egy mesterhármas, plusz legalább két tizenegyest nem adtak meg a kicsiknek.
Nagyon tetszik a srác, részben Busquets típus, de tud rombolni is. Mondjuk a fizikuma is megvan hozzá a maga 191 centijével, és a balosa is durván el tud sülni.


De még ott van a Nico üzlet is, nem tudom hogy annak mennyi az alapja, de az biztos, hogy az érdeklődés megvan és az az 50 millió sem egy elborult összeg.
Forca Barca!!!!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.13. 16:21:30

Én mindenképp megvárnám, hogy mégis milyen pénzügyi szabályozás vonatkozik a klubra a következő átigazolási időszakban, mert teljesen ellentétes stratégiát kell követni, ha érvénybe lép az 1:1 arányú igazolás, meg ha nem.

Amennyiben a Barcelona nem keveredik ki a legszigorúbb FFP-limit alól, akkor semmi értelme nincs pénzzé tenni a nagy sztárokat és több tízmillióért eladni bárkit is (Raphinha, Araújo, FdJ, a fiatalok meg különösen). Egyszerűen sokkal több hasznot hajtanak a csapatnak helyben, mintha a bérük és áruk töredékével zsonglőrködni kell egy-egy új igazolás miatt. Akkor már legyen lepasszolva a kölcsönsallang, ki kell imádkozni Cancelo (és akár Felix) kölcsönvételének meghosszabbítását, vagy nyélbe ütni pár hasonló kategóriás kölcsönszerződést. Ilyen körülmények között még Sergi Robertonak is van helye a csapatban sokadik mentorként. Ebben az esetben nagyon zárójeles, hogy bármelyik komolyabb név, akit most pletykálnak, a Barcelonához kerül, mert nem, újabb átmeneti év jön, ahol a fiatalokat kéne fejleszteni - értelmes perclimittel. Ebben a leosztásban sajnos Roque egy ballaszt és a csapat egyetlen igazi opciója arra, hogy csere útján jöjjön egy normális új igazolás.

Ha kiderül, hogy értelmes keretek között lehet igazolni, akkor pedig a legpiacképesebb focisták közül egyet-kettőt meg lehet próbálni pénzért tenni, hogy Xavi szája íze szerint alakuljon a keret. Ha Araújo nem nélkülözhetetlen és tényleg van rá normális ajánlat, menjen, és jöjjön (akár két) olyan új játékos, akit az edző szeretne, innentől kezdve nincs mentség. Normális szűrőre mindenképp szükség lesz a középpályán, akit a kezdőbe szánnak és nem diszkontmegoldás - tehát egy jó Romeu. Ha Xavi szerint nincsenek képzett csatárok, amit kétlek, hát akkor felőlem jöjjenek szélsők.

Aminek se így, se úgy nincs értelme, az a Laporta által kilátásba helyezett radikális keretátalakítás, de az a kijelentés születhetett dühből.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.05.13. 15:33:17

Nico Wiliams-re szerintem semmi szüksége a csapatnak.Dembele 2.0
Semmivel nem lennénk előrébb, ráadásul egy raklap pénz.
Más: Másnál is kínlódik az oldal?Napok óta sokszor lefagy alig tölt be,szóval katasztrófa.(elég régi probléma ez már)
Khyzz
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2023.08.13. 21:21:48

2024.05.13. 13:09:58

Nálam az álom középcsatár az Julian Alvarez lenne, szerintem nagyon jól mozog elől és technikás is úgy gondolom nagyon illene a mi játékunkba. (továbbra is tartom, hogy amikor Lewa sérült volt és a többi srác kicsit összeszokott sokkal dinamikusabbak és látványosabbak voltak a támadásaink)

Én reménykedem benne, hogy Raphi és Chris nem lesznek elherdálva (szerintem egyikük se kapja meg a neki járó elismerést). Plusz oké, hogy eddig megúsztuk de előbb-utóbb Yamal is megsérülhet/kerülhet rossz formába ás amúgy is szerintem idén sokkal többet játszott mint ami az ő korában indokolt lenne (nem teljesítmény hanem fizikai terhelés szempontjából).

Aki nálam biztosan menne: Lewa, FdJ (nem rossz ő, de egyre több kétségem van, hogy ide való-e), Alonso, Romeu, Inigo (ő se rossz de nem a jövő csapatának embere), Lenglet, Dest és Eric Garcia (tegyük pénzzé, jöjjön belőle Aleix Garcia)

A Valle-Julian Araujo páros pedig remélem lesz próbálgatva rendesen a nyáron, mert szerintem jó kiegészítő emberek lehetnének.

Én nem bánnám ha Robival hosszabbítanánk 1 évre: nála jobbat olcsóbban aki tuti beválna nem hiszem, hogy találnánk és akit a pad se zavar.
Középpályára meg szerintem egy igazi romboló hajtó gép kéne, mint Yaya Touré volt, szerintem a szűrő posztot Kimmich csak akkor tudná ellátni ha elég dominánsak lennénk de ott még nem tartunk.
Én jövőre olyan középpályát képzelek el ahol van 1 nagy teherbírású futó/ütközőgép szűrő - Gündo/Pedri/Fermin egymás cseréi - Gavi.
Bal szélre meg olvastam Nico Williamsről és tényleg ügyes játékos, de az én szemembe Raphina sokkal jobb és többet tesz hozzá.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.13. 12:29:54

Nálam (vegyítve a vágyálmaimat a realitással):

Kapusok:
ter Stegen, Astralaga

Hátvédek:
Cubarsí, Araújo, Koundé, Martinez, Faye, Riad (bár a Betis-ben hibázgat, tegnap is kaptak róla egy gólt, viszont olcsó és elérhető)

Középpályások és szélsők:
Christensen, Kimmich, Rodriguez (nagyon nem tetszik a játéka a Betis-ben, szürke, állandóan hátra passzol, gyáva, alibizik, simán benne van egy Romeu 2.0), Gavi

Cancelo (szerintem fizetünk érte), Balde

Raphinha, Gündogan, Pedri, Fermín, Torre (ezt én írom, lehet, hogy már azt is elfelejtették, hogy a világon van, ha ő nem jön, akkor szerintem hosszabbítunk Robertóval)

Yamal, Torres

Csatárok: Isak, Lewandowski, Roque


Kiadások: Isak, Cancelo, Riad kb 157 millió, Kimmich-de Jong-csere (ez a vágyálom kategória), Rodriguez ingyen, Torre/Roberto ingyen, Faye ingyen, Astralaga ingyen

Bevételek: Fati, Garcia, Romeu kb 20 millió, és még Todibo eladásából is részesülünk
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7444
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.13. 11:36:44

Greenwood pro: két oldalon ténylegesen bevethető, kétlábas, remek játékos, top lövőkével. Nincs marketingértéke, szóval biztos, hogy olcsó lenne, plusz már volt egy évet spanyolban.

Kontra: Alves asszociációt épphogy megúsztuk, nem biztos, hogy a klub törékeny imázsának ez most nagyon kellene.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2178
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2024.05.13. 11:33:23

soadroli írta:
2024.05.13. 10:28:53
In England, they're discussing the possibility of an exchange between Barcelona & Manchester United for Roque & Greenwood. @mundodeportivo #-o
Nem hiszem hogy kell ide, de ha tisztán a focit nézzük, mi a baj Geenwood-al?

Egy kis FM, de nálam így nézne ki egy tökéletes nyár:
Érkezők:
- Isak (Christensen cserébe akár)
- Nico Williams
- Xavi Simons (ma volt egy cikk a Sport-on, hogy kölcsönbe érkezne link
- Alex Baena
- Guido
- Felix és Cancelo végleg

Távozók:
- Lewa
- Isak műveletben Christensen
- Pedri
- Ferran
- Sergi Roberto
- Lenglet
- Inaki Pena
- Marcos Alonso
- Dest
- Romeu
- Guiu kölcsön

Keret:
TS, Astralaga
Kounde, Cancelo, Araujo, Cubarsi, Inigo, Faye, Fort, Balde,
Frenkie*, Gavi, Guido, Fermin, Gündogan, Baena, Xavi Simons
Raphinha, Isak, Felix, VR, Yamal, Nico W.

:shock:

* esetleg Frenkie helyett, a stabilitás és a sokoldalúság miatt Kimmich.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fcjoc 2024.05.13. 11:39:34-kor.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5199
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.13. 10:28:53

In England, they're discussing the possibility of an exchange between Barcelona & Manchester United for Roque & Greenwood. @mundodeportivo #-o
Kép
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2721
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.12. 22:57:02

jclayton írta:
2024.05.12. 22:48:57
Szerintem nem így alakulnak az arányok, de igazából teljesen mindegy, hogy nekem mi a privát véleményem.

Ami fontos, hogy a hírt - vagy pletykát - megfelelően kell értelmezni. Még ebben a híresztelős fázisban sem arról van szó, hogy ingyen, az FFP szabályozásait nagyban kikerülve a Barcelona ölébe pottyanna egy játékos, hanem hogy kedvezményesebb áron igazolhatna le Christensen beáldozásával egy viszonylag keresett játékost. A pénzt meg szűken mérik manapság.
Az arányokat én sem ismerem és legendásan bénák vagyunk az átigazolási piacon a csereüzletektől meg azóta a hideg ráz, amióta megléptük az Etoo - Ibra cserét.
Szerintem sincs ingyen ebéd, és izmos távozók kellenek, ha bárkit hozni szeretnénk, mert az FFP 1-1 is csak annyit jelent, hogy minden eladásból érkező euróból lehet venni mást. De ehhez is el kell adni és még ezt a szintet sem értük el.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.12. 22:48:57

Troym írta:
2024.05.12. 22:44:15
Tudod, megmondták a Blöffben is, hogy "a matekon múlik minden". Mivel a Newcastle az ötletgazda, így gondolom a cca 40 milliós Chrisért lehet bemondani 45-50 milliót és ugyanakkor a 70 milliós piaci értékű Isakra lehet mondani, hogy nekünk 65 milliót ér.
Szerintem nem így alakulnak az arányok, de igazából teljesen mindegy, hogy nekem mi a privát véleményem.

Ami fontos, hogy a hírt - vagy pletykát - megfelelően kell értelmezni. Még ebben a híresztelős fázisban sem arról van szó, hogy ingyen, az FFP szabályozásait nagyban kikerülve a Barcelona ölébe pottyanna egy játékos, hanem hogy kedvezményesebb áron igazolhatna le Christensen beáldozásával egy viszonylag keresett játékost. A pénzt meg szűken mérik manapság.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2721
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.12. 22:44:15

jclayton írta:
2024.05.12. 22:41:08
Troym írta:
2024.05.12. 22:39:00
Szerintem is kacsa, de nyilván megéri elcserélni Christensent Isakra, holott nekem is szimpi a srác.
Az eredeti, szűkszavú hír (?) nem azt jelenti, hogy egy az egyben ki lehet cserélni ezt a két játékost, legfeljebb hogy Isak árába hajlandóak lennének beszámítani. Nem egy árkategória a kettő.
Tudod, megmondták a Blöffben is, hogy "a matekon múlik minden". Mivel a Newcastle az ötletgazda, így gondolom a cca 40 milliós Chrisért lehet bemondani 45-50 milliót és ugyanakkor a 70 milliós piaci értékű Isakra lehet mondani, hogy nekünk 65 milliót ér.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.12. 22:41:08

Troym írta:
2024.05.12. 22:39:00
Szerintem is kacsa, de nyilván megéri elcserélni Christensent Isakra, holott nekem is szimpi a srác.
Az eredeti, szűkszavú hír (?) nem azt jelenti, hogy egy az egyben ki lehet cserélni ezt a két játékost, legfeljebb hogy Isak árába hajlandóak lennének beszámítani. Nem egy árkategória a kettő.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2721
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.12. 22:39:00

Szerintem is kacsa, de nyilván megéri elcserélni Christensent Isakra, holott nekem is szimpi a srác. Ha ez megtörténne, akkor csak össze lehetne gereblyézni 30-40 milliót Kimmichre és arra már azt mondom egész vállalható, egyúttal talán kezdene leesni Lewának, hogy lassan lefő az a kávé és Frenkie is simán ücsöröghet a padon.

Mondjuk ezek a pletykák kicsit nyugtalanítóak

Ronald Araujo is the closest player to LEAVING Barcelona — the club has set his price at €100M.
@sport
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2024.05.12. 22:41:10-kor.
NewNagyatyesz
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.05.12. 22:20:05

Nekem ez a csere elég nagy kacsának tűnik, de az jó, ha őt akarjuk. Álom kategória, hogy behúzzuk mellé 50ért Nico W.-t. Azért a Nico-Isak-Yamal trió jól hangzik egy univerzális Raphinhaval, Viktor Roqueval kiegészülve. Lewa, Torres, Fati mehet! Tudom esélytelen, de nekem kb ez lenne a csapatépítés.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.12. 18:40:58

Isakot nagyon akarjuk. Két út is lehetséges. Az egyik az, hogy odaadjuk Christensent, akit amúgy nagyon kedvelek, talán a kedvencem a jelenlegi csapatból, de nagyon sérülékeny. Az egyik út, hogy királynőt áldozunk, és elfogadjuk a cserét. Ebben az esetben viszont több vkp-t kell szereznünk, hogy Christensent pótoljuk, és még valakit, hogy meglegyen a duplaszűrő. Tartaléknak Guido Rodriguez valószínűleg jön ingyen, és ott van még Gavi. Ne feledjük, hogy Nicóra van 30 milliós opciónk, és elég erős szezont fut a Porto-val.

Szóval lehet cserélni, de akkor Christensen elvesztése miatt fel kell tankolni vkp-kkal.

Vagy nem fogadjuk el a cserét, megtartjuk Christensent, Isakért meg fizetünk. Nem biztos, hogy 100 millióba kerülne, mert a Newcastle büntetés elé nézhet a csalásai miatt, és elképzelhető, hogy meg kell válniuk játékosoktól. Ha Isak minket választana, nyomás lenne a Newcastle-ön. Ezt alátámasztja, hogy Christensenre cserélnék, aki azért nem ér 100 milliót, főleg a sérülékenysége miatt. Tehát a másik út, hogy nem cserélünk, megtartjuk Christensent, Isakért pedig fizetünk, persze jó sokat. És akkor kettő helyett egy vkp-t kellene igazolunk "csak".

Én a második utat választanám, már ha a Liga engedi a komolyabb költekezést. Ha nem engedi, és idén is ingyenes megoldásokra szorulunk, akkor jöhet a csere és a két vkp.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7444
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.12. 15:16:31

Isak ellemesen elücsörögne a padon, néha kapna 10 percet pár meccs végén. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5199
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.12. 14:21:55

Newcastle are interested in signing Christensen. A Christensen-Isak swap deal could be made. [Onda Cero]
Kép
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2721
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.11. 22:18:02

Csak egy technikai kérdés: Mivel lassan egy éve kinn a kérdés kivel pótolnánk Busit, nem kéne lecserélni? Mondjuk kit szeretnél a csapatban tudni, vagy kit adnál el először?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6712
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.11. 19:37:47

bence0330 írta:
2024.05.11. 18:28:40

Amúgy imádnám, ha végre elnéznénk a L1-be, évek óta még pletyka is alig volt onnan, a többiek meg Onanákat, Guimaraeseket és Csuameniket igazolnak le, első kettőt elég kevés pénzért, és ezek csak az elmúlt 2-3 év csak védekező középpályásai voltak. Messze a legjobb játékosnevelde, és pont oda nem szoktunk bepillantani sem.
Todibo mély sebeket hagyhatott. Pedig vele még pluszosan is jöttünk ki, sőt talán idén is látunk pénzt belőle, ha eladják.
Amúgy tényleg fura, Faye-t is a horvát 2-ből vagy honnan a Jóistenből hoztuk, pont a francia ligát figyelni nem lenne erőforrás?
Depay-t is tuti meg se környékeztük volna, ha nem kérte volna Koeman.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7444
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 18:28:40

kmb írta:
2024.05.11. 17:10:32
Desire Doue állítólag mindenképp a Barca hoz szeretne jönni,de sok topklub érdeklődik iránta.18 éves Stad de Rennais játékosa...egy zseni a gyerek Wenger szerint.
Igen, már többször hallottam a nevét, mint kövi nagy tehetség. Technikás, látványosan focizik, és kb annyira balszélső is amennyire tkp. Viszont a pozíciós játékot nem biztos, hogy érti. :) Így lehet Roque 2 lenne belőle, az meg kidobott pénz.
Mivel nekünk olyan kell, aki ezt keni-vágja, a Sociból és a Cityből igazolhatuk kb, esetleg 1-2 Arsenal-Leverkusen-Girona játékos jöhet számításba.

Amúgy imádnám, ha végre elnéznénk a L1-be, évek óta még pletyka is alig volt onnan, a többiek meg Onanákat, Guimaraeseket és Csuameniket igazolnak le, első kettőt elég kevés pénzért, és ezek csak az elmúlt 2-3 év csak védekező középpályásai voltak. Messze a legjobb játékosnevelde, és pont oda nem szoktunk bepillantani sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6712
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.11. 18:10:24

kmb írta:
2024.05.11. 17:10:32
Xavi Simons sérült,vagy miért nincs a Lipcse keretébe?
Eltiltott.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.05.11. 17:10:32

Desire Doue állítólag mindenképp a Barca hoz szeretne jönni,de sok topklub érdeklődik iránta.18 éves Stad de Rennais játékosa...egy zseni a gyerek Wenger szerint.Neztem egy két videót, tényleg nagyon jónak tűnik.igaz nem vkp hanem tkp,de szerintem nagyon jó vétel lenne.Xavi Simons sérült,vagy miért nincs a Lipcse keretébe?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.05.11. 14:36:17

A pletykalapok régóta tele vannak azzal, hogy kik az "érinthetetlenek" a Barcanál és kik nem. Ugyanakkor az is visszatérő szöveg, hogy kik nem hajlandók elmenni a csapattól. Alighanem előnyös lenne a klubnak, ha nyilvánossá tenné: kik azok a szerződtetett játékosai, akik esetében nem kifogásolná, hogy bárki tárgyalni kezdene velük átigazolás céljából. Ha meg tudnak állapodni, akkor jelentkezzenek a klubnál, hogy velük is meg tudnak-e állapodni. Jobb üzletek köttethetnének ilyen módon, mint a titkolózás függönye mögött.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.05.11. 13:08:48

Messa írta:
2024.05.09. 14:10:40
csababarca írta:
2024.05.09. 12:32:00
EZt az Olmot 3-4 éve mindig szóbahozzák, nem is lep meg, hogy Xavi őt favorizálná: egy sótlan, középszerű, unalmas játékos, igazi 2010-es évekbeli spanyol.
De biztos érti a pozíciós játékot, jelentsen ez bármit is.

Remélem ezeket hanyagoljuk, pláne 60 millióért.
Nico szerintem jó játékos, olyan akiből hiány van nálunk. Erős, gyors, megüti a nemzetközi topot fizikálisan. Én mindenképpen ebbe az irányba mennék.

Olmoról viszont adom amit írsz, se nem bab se nem hús, tipikus ügyeske játékos. Se nem szélső se nem támadó se nem középpályás, olyan mindenhol jó de sehol sem jó igazán. Ingyen jöhetne, amúgy egy fillért nem adnék érte.
Nekünk Nico nagyon jó lenne és ha marad Félix úgy még jobb, két teljesen más típusú játékos, ilyen irányba kellene elmenni más posztokon is, és akkor lehetne a keretet az aktuális ellenfélhez igazítani, meccs közben váltani.
Persze előre is kell majd egy csatár, ha a fiatal brazil nem válik be, bár még ott van Fati is.. Ebben az egészben Deco a leggyengébb láncszem, nem érzem, hogy képes kevés pénzből összehozni, egy ütőképes csapatot, pedig az alap már megvan.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.10. 21:34:33

Chino írta:
2024.05.10. 11:22:00
Xavi Simonsról a legújabb hír, hogy a PSG nem számít rá a jövő szezonban így mindenképpen távozni fog.
Szerintem a PSG-nek nem áll érdekében, hogy akár kölcsön, akár végleg hozzánk kerüljön, nem olyan a viszony a két klub között.
Ettől függetlenül érdekes, hogy visszajönne, a távozásával sok szurkolónak okozott csalódást, nem nagyon értettük, hogy miért ment el.
Válasz küldése