Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.04. 09:38:51

tatesz1990 írta:
2024.02.04. 08:55:50
Erőssége bármelyik csapatnak.
pont ezt magyarazzuk, hogy EROS, DE...

nem ad annyi pluszt, amennyit elvesz a giga fizetese
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.02.04. 08:55:50

dingdong írta:
2024.02.03. 23:25:32
Mindig beszéd téma volt Frenkie magas fizetése de most hogy szó esett róla kicsit utána olvastam hogy konkrétan mennyire magas arányaiban. Kár volt.
Ő europa második legjobban fizetett jatekosa Mbappe utan ebben a szezonban is?? Felment a vérnyomásom így estére. Persze hogy nem akar elmenni ha haaland meg de bruyne együtt keres annyit mint ő itt...
Eddig sem tartottam olyan komoly kulcs játékosnak de ennyi pénzért ez a teljesitmény ez az én szememben nulla. 19 fős a keretünk. Ahogy írtátok is nyugodtan jöjjön 4 ígéretes ember a helyére.
Nem tudom a capology mennyire hiteles forrás de ha igen akkor sok más ember fizuja is megér egy misét itt a csőd szélén táncolva.
Ma reggel olvasgattam a legfrissebb fórum hozzászólásokat. Majdnem mindenhol negatív véleménnyel találkoztam Frenkie de Jonggal kapcsolatban. Kezdem azt érezni, hogy abszolút nem értek a focihoz semmilyen szinten.
Kerékkötője ő a csapatnak? El kell adni? Sokat hibázik? Nem tud védekezni?
1. A jelenlegi rendszerben a legtöbb labdaérintéssel rendelkező játékos a csapatban. Legtöbb progresszív labdacipelése is neki van. Csapat szinten kiemelkedő labdaszerzések és kulcspasszok terén is.
2. Túl sok a fizetése! Ez igaz. De ez a játékos "hibája"?? A magas fizetés minősíti őt játékosként?! Nem!! Én is kaphatnék Laportától évi 60M €-t, attól nem lennék elég jó játékos, és Messi is kereshetett volna itt 1 €-t, akkor se lett volna rosszabb focista.
3. Ha egy játékos a középpálya kulcs posztján sokat vállal, abban benne van a hiba. (Tavaly Busquets középkezdés után hátrafelé eladta labdát, gól lett belőle. Gavi megcsinálta ugyanezt. Araujo is adott már el labdát, csúszott le szerelésről)
4. Nem tud védekezni! Ő a csapat tartalék belső védője. A korábbi években is játszott középhátvédet. A válogatottjában rendszeresen a leghátsó középpályás.

Összegezve: a mutatott teljesítménye alapján igenis a posztja krémjéhez tartozik. Erőssége bármelyik csapatnak.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.03. 23:25:32

Mindig beszéd téma volt Frenkie magas fizetése de most hogy szó esett róla kicsit utána olvastam hogy konkrétan mennyire magas arányaiban. Kár volt.
Ő europa második legjobban fizetett jatekosa Mbappe utan ebben a szezonban is?? Felment a vérnyomásom így estére. Persze hogy nem akar elmenni ha haaland meg de bruyne együtt keres annyit mint ő itt...
Eddig sem tartottam olyan komoly kulcs játékosnak de ennyi pénzért ez a teljesitmény ez az én szememben nulla. 19 fős a keretünk. Ahogy írtátok is nyugodtan jöjjön 4 ígéretes ember a helyére.
Nem tudom a capology mennyire hiteles forrás de ha igen akkor sok más ember fizuja is megér egy misét itt a csőd szélén táncolva.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.03. 23:25:03

Deluigi írta:
2024.02.03. 23:02:55
baas11 írta:
2024.02.03. 22:16:18
De ha jönnének is páran minek ?mit csinálnánk velük ?!…
19 igazolt jatekosunk van, de ha felszabadulna Frenkie fizetese, meglehetnenk 25-en
Értem a logikát meg h “vékony” a keret - vagy sar az orvosi stáb !?- de ezt a Kinder megoldást semmilyen formában nem tartom jo üzletnek es kivitelezhetőnek sem !
Függetlenül attól h ezzel nyilvan az igaz h a srácok többen lennének a reggelinél tele lenne a csapat busz stb…
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.03. 23:02:55

baas11 írta:
2024.02.03. 22:16:18
De ha jönnének is páran minek ?mit csinálnánk velük ?!…
19 igazolt jatekosunk van, de ha felszabadulna Frenkie fizetese, meglehetnenk 25-en
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.03. 22:16:18

[/quote]

Frenkie 37.5 milla fizu -> 80 m az eladasi erteke

https://prnt.sc/J60wegznsoks Girona teljes fizetese ~26 milla, paran tuti eljonnenek
[/quote]

Mennek a BL be nélkülünk is es remelem ügyesek is lesznek !

De ha jönnének is páran minek ?mit csinálnánk velük ?!…
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.03. 21:57:34

baas11 írta:
2024.02.03. 21:45:49
Ki lenne az a 3-4 “hasonló” jatekos akik a nyáron ide jönnek ?
Frenkie 37.5 milla fizu -> 80 m az eladasi erteke

https://prnt.sc/J60wegznsoks Girona teljes fizetese ~26 milla, paran tuti eljonnenek
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.03. 21:45:49

Deluigi írta:
2024.02.03. 21:33:20
Andrsika írta:
2024.02.03. 20:53:06
Én nem adnám el ! Eladása óriási baklövés lenne
hat, az arabol es a fizujabol johetne 3-4 hasonlo jatekos
Ki lenne az a 3-4 “hasonló” jatekos akik a nyáron ide jönnek ?

Mondjuk Romeu is hasonló mint Busquets csak epp ég es föld :-)

Remelm nem igy erted a hasonlót …
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.03. 21:33:20

Andrsika írta:
2024.02.03. 20:53:06
Én nem adnám el ! Eladása óriási baklövés lenne
hat, az arabol es a fizujabol johetne 3-4 hasonlo jatekos
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.02.03. 20:53:06

Jesus! De jong az oka a lassúságnak? Hihetetlen, h a legjobb játékosunkat a kp-ról leminősítjük és eladjuk… előttem hsz-e helytálló, ha Németeknél játszana most tátogna a szánk, h mekkora játékos. Én nem adnám el ! Eladása óriási baklövés lenne
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.02.03. 16:15:02

De Jongnak meg vannak a korlátai, de legyünk őszinték, ő az egyik olyan játékosunk (pl. még Araújo ilyen), akit ha betennénk egy Bayernbe, mindenki arról beszélne, hogy mekkora világklasszis középpályás (pl. egy Pedrivel, Gavival kapcsolatban vannak kétségeim ezt illetően). De Jong inkább áldozata szerintem a lagymatag játékunknak, mint okozója. Benne aztán minden meg lenne alapból ahhoz, hogy a modern fociban is helytálljon.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.03. 15:58:39

gránit írta:
2024.02.03. 14:55:27
Ő az egyik oka a játékunk lassúságának. Megalszik a tej a szájában, olyan lassan játszik. A sokszor nézhetetlennek titulált játékunknak ő az egyik oka.
Élnék azért a gyanúperrel, hogy ha mást sulykoltak volna bele edzésről edzésre évről évre....

Lehet így (is) fogalmazni, mert annak ellenére, hogy sokmindent lehet kedvelni a játékában, szerintem is sajnos nálunk - de a holland válogatottra ez nem általánosítható - aludtejhez inkább hasonlítható a játéka, mint egy kitörés előtti forrtyogó vulkánhoz.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.03. 14:55:27

De Jong sok másodszándékból adott gólpasszt oszt ki, mint amilyet legutóbb az Osasuna ellen. Mélységi irányító, így nem ő adja az elsőszándékból osztott gólpasszt, de gyakran a gólpassz passzát adja. Jégkorongban számolják például a második szándékból adott gólpasszokat is.
Zsoma írta:
2024.02.03. 07:39:44
de De Jong az egyik legtúlérkeltebb játékos szerintem, a teljesítményéért pedig ez a fizetés vérlázító.
Ezzel nagyon egyetértek. Ő az egyik oka a játékunk lassúságának. Megalszik a tej a szájában, olyan lassan játszik. A sokszor nézhetetlennek titulált játékunknak ő az egyik oka.

A középpályára is igazolni kéne, főleg vkp-t, de egy rendes irányító sem ártana. De Jongot eladnám, a fizetéséből minimum két játékos kijönne, csak az a baj, hogy nem fog lelépni, mert ekkora fizut máshol nem kap, legfeljebb a sivatagban.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.03. 10:50:22

Zsoma írta:
2024.02.03. 07:39:44
De Jong a hátán viszi a csapatot? Erről lemaradtam. Az idei szezonban eddig 1 gól, 0 (!!!) gólpassz. Persze lehet mondani, hogy a csatársor be van oltva gólok ellen, de De Jong az egyik legtúlérkeltebb játékos szerintem, a teljesítményéért pedig ez a fizetés vérlázító.
Nem hiszem, hogy a gólokban meg gólpasszokban kéne mérni az idei teljesítményét, miután 6-ost kell játszania, ès ő a fő ütköző, szerelő, labdát hátulról felcipelő, játékot forgató emberünk egy személyben, miközben fizikálisan ő tesz a leginkább eleget Xavi brutál elvàràsainak. De Jong klasszis, Peptől kezdve Kloppig mindenki tàrt karokkal várnà, ebben biztos vagyok.

Különben golpasszokat a közèppàlyàn amúgy is maximum csak a 8as pozíciótól lehet várni, de attól se feltétlen, mert a támadó játékunk csomószor faèk sematikusan megy ki dominánsan valamelyik szélre és onnan jönnek be a labdák.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.03. 08:00:12

Zsoma írta:
2024.02.03. 07:39:44
roblémát.
De Jong a hátán viszi a csapatot? Erről lemaradtam. Az idei szezonban eddig 1 gól, 0 (!!!) gólpassz. Persze lehet mondani, hogy a csatársor be van oltva gólok ellen, de De Jong az egyik legtúlérkeltebb játékos szerintem, a teljesítményéért pedig ez a fizetés vérlázító.
[/quote]

De gustibus non est disputandum. De Frenkien gólokat, gólpasszokat számonkérni, amikor Xavi hátul játszatja...Én a nemzetközileg rutinos csapattársak véleményére adok vele kapcsolatban.
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2024.02.03. 07:39:44

Chino írta:
2024.02.02. 18:36:43
De Jong eladása a legnagyobb baromság lenne. Ha egy csapatot akarunk építeni pont a klasszisoktól nem kellene megválni, akik köré lehet építeni a kezdőt. Teszem azt eladjuk Pedrit, De Jongot, Araujot, mondjuk 200 millió körül. Ebből tudunk venni 2-3 hasonló képességű játékost, akikről még azt se tudni mennyire válnának be. Mivel vagyunk előrébb? De Jong fizetése is annyi-amennyi, sokkal kevesebbért egy sztárjátékos ki tudja jönne-e, miközben a holland hátán viszi a csapatot jó ideje.
Vagy egy Pedri-szintű játékos 6 millióért kikötne itt.
És akkor ott vagyunk, hogy nem tudjuk bővíteni a keretet sem. Arra támaszkodhatunk, hogy majd 3-4 U19-es/Atletices kölyök megoldja a problémát.
De Jong a hátán viszi a csapatot? Erről lemaradtam. Az idei szezonban eddig 1 gól, 0 (!!!) gólpassz. Persze lehet mondani, hogy a csatársor be van oltva gólok ellen, de De Jong az egyik legtúlérkeltebb játékos szerintem, a teljesítményéért pedig ez a fizetés vérlázító.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.02. 18:36:43

gránit írta:
2024.02.02. 16:48:07
dingdong írta:
2024.02.02. 15:31:06
Kis túlzással holnap már kezdhetne is.

Pedri megbízhatatlan sérülésből sérülésbe esik.

De Jongot könnyen elképzelhető, hogy pénzzé tesszük.

Gavi jelenleg nagyon sulyos sérülésből épül fel.
Hát ez az, Pedri sokszor sérült, mégsem kellett Torre. Ezt nem is értettem nyáron. Inkább tömködjük a lyukakat ugyanazzal a néhány emberrel. Volt lehetőségünk, de valamiért nálunk ugyanazok a játékosok vannak túlterhelve. Én azt gondolom, leginkább az áll a dolog mögött, hogy menne a B-be, vagy egyszerűen alig jutna játéklehetőséghez. De Jongot korábban is próbáltuk lepasszolni, de a 37 milliós fizetéséről miért is mondana le. Én arra tippelek, hogy 2026-ig elmozdíthatatlan, és a kezdőből is kirobbanthatatlan. Gavi ősszel jön vissza, ő is kirobbanthatatlan. Pedri szintén.
Azzal, hogy hivatalosan az Atletic tagja még nem kell ott játszania vagy feltétlenül kevesebb lehetőséget kapnia. Gavi is hasonló volt. Csak nemrég kapta meg a felnőtt szerződését, de attól függetlenül teljes mértékben az A-kerethez tartozott. Egyszerűen nem ment a regisztráció. Roque is csak úgy tudott jönni, hogy Gavi a sérülése miatt kikerült a keretből és kvázi a helyére regisztrálták a brazilt, Yamal sem az A-csapat tagja, eddig Fermin sem volt.
Már a komolyabb tárgyalások is úgy kezdődtek, hogy Bergvall tudta hogy hová kerül hivatalosan, de gyakorlatban a felnőtteknél fog játszani, ezt Xavi biztosította. Most, hogy új edző lesz ez már nem teljesen egyértelmű. Ha a nadrágszíj engedné nem lenne kérdés.
Torre azért más mert ő egyből a felnőtt csapatba érkezett.
De Jong eladása a legnagyobb baromság lenne. Ha egy csapatot akarunk építeni pont a klasszisoktól nem kellene megválni, akik köré lehet építeni a kezdőt. Teszem azt eladjuk Pedrit, De Jongot, Araujot, mondjuk 200 millió körül. Ebből tudunk venni 2-3 hasonló képességű játékost, akikről még azt se tudni mennyire válnának be. Mivel vagyunk előrébb? De Jong fizetése is annyi-amennyi, sokkal kevesebbért egy sztárjátékos ki tudja jönne-e, miközben a holland hátán viszi a csapatot jó ideje.
Vagy egy Pedri-szintű játékos 6 millióért kikötne itt.
És akkor ott vagyunk, hogy nem tudjuk bővíteni a keretet sem. Arra támaszkodhatunk, hogy majd 3-4 U19-es/Atletices kölyök megoldja a problémát.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.02. 17:47:51

gránit írta:
2024.02.02. 16:48:07
De Jongot korábban is próbáltuk lepasszolni, de a 37 milliós fizetéséről miért is mondana le. Én arra tippelek, hogy 2026-ig elmozdíthatatlan, és a kezdőből is kirobbanthatatlan. Gavi ősszel jön vissza, ő is kirobbanthatatlan. Pedri szintén.
Ez mind edzőfüggő. Más felálláshoz, más taktikához, máshol nevelkedett edzőhöz lehet más középpályások fognak előkerülni, vagy valaki hátraszorul a sorban. Ha újra valami régi motoros kerül képbe, akkor nyilván erre kisebb az esély, de most valamiért azt érzem, hogy külsős edző fog jönni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.02. 16:48:07

dingdong írta:
2024.02.02. 15:31:06
Kis túlzással holnap már kezdhetne is.

Pedri megbízhatatlan sérülésből sérülésbe esik.

De Jongot könnyen elképzelhető, hogy pénzzé tesszük.

Gavi jelenleg nagyon sulyos sérülésből épül fel.
Hát ez az, Pedri sokszor sérült, mégsem kellett Torre. Ezt nem is értettem nyáron. Inkább tömködjük a lyukakat ugyanazzal a néhány emberrel. Volt lehetőségünk, de valamiért nálunk ugyanazok a játékosok vannak túlterhelve. Én azt gondolom, leginkább az áll a dolog mögött, hogy menne a B-be, vagy egyszerűen alig jutna játéklehetőséghez. De Jongot korábban is próbáltuk lepasszolni, de a 37 milliós fizetéséről miért is mondana le. Én arra tippelek, hogy 2026-ig elmozdíthatatlan, és a kezdőből is kirobbanthatatlan. Gavi ősszel jön vissza, ő is kirobbanthatatlan. Pedri szintén.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.02. 16:01:41

dingdong írta:
2024.02.02. 15:31:06
gránit írta:
2024.02.02. 12:29:13
A Barca Universal arról ír, hogy bár magasabb fizetést kínált a Tottenham, nem ez volt a döntő különbség. Nálunk alap esetben Pedri, de Jong, Gündogan, Gavi kezdenek a középpályán, ha a fene fenét eszik, akkor is. Ha egy Kessié-nek nem volt esélye ide beverekednie magát, akkor bármelyik középpályás azt fogja gondolni, hogy ez itt egy zsákutca, mert ugyanaz a néhány játékos játszik állandóan, Torre meg ment kölcsönbe, úgy, hogy már akkor is alig volt mélység. A szent tehenek mellett nincs jövő. Pedri, Gavi úgy néz ki, hosszú időkre érinthetetlenek. Gündogan pár év múlva kikopik, de alig van kiadó hely a jövőre nézve, és mindegy, milyen a teljesítményed, az a néhány ember egyszerűen érinthetetlen. Persze Xavi is megy, de romlanak a lehetőségeink, ha a játékosok úgy gondolják, hogy a klubnál érinthetetlenek vannak.
Hát a barca universal ezekszerint nem nézi a szezont. Kis túlzással holnap már kezdhetne is. Pedri megbízhatatlan sérülésből sérülésbe esik. De Jongot könnyen elképzelhető, hogy pénzzé tesszük. Gündogan már most nyugdijas korban van és ha ennyit játszik fel is gyorsul a folyamat. Gavi jelenleg nagyon sulyos sérülésből épül fel.
Ha a srác Kessiéhez méri magát az nagyon szomoru. Torre az más kérdés. Meglátjuk jövőre mi lesz vele de jobb. lenne ha most itt lenne mert a keret mélysége az nulla.

Ez az érinthetetlenek szöveg ez a Peptől Valverdéig tartó arany csapatunkkal volt értelmezhető kategória. Most a kanyarban sincsenek a játékosaink ahhoz és pláne a keret. Nem érinthetetlenek csak nincs más. Romeu van.

Ha a srác már most be van fosva a felsorolt konkurenciátol akkor jobb is neki a langyos tottenham.
Nem valószínű, hogy a konkurencia volt a gond. Ott van Bentancur, Maddison, Bissouma, Lo Celso, PM Sarr, akiket meg kéne ugrania. Az első kettő ráadásul kirobbanthatatlan.
A Sport és a Mundo is arról ír, hogy erős családi ráhatás volt, a pénz, a nyelv miatt inkább az angolokhoz tolták (azt hiszem több mint másfélszeresét kapja), illetve egyből hivatalosan is az első csapathoz kerül,míg nálunk papíron az Atletichez tartozott volna. A korábbi Xavival való beszélgetése után, aki állítólag biztosította, hogy hiába hivatalosan Marquezé, az első csapatnál fog játszani, most bizonytalanná vált, mert nem tudni ki lesz az utódja és hogy számol majd vele.

Kessié a fizetése miatt távozott, nem fért bele az FFP-be a nettó 6,5 millió euro. Nem véletlenül ment egy zsák szotyiért annak ellenére, hogy 19 fős volt a keretünk.
Forca Barca!!!!
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.02. 15:31:06

gránit írta:
2024.02.02. 12:29:13
A Barca Universal arról ír, hogy bár magasabb fizetést kínált a Tottenham, nem ez volt a döntő különbség. Nálunk alap esetben Pedri, de Jong, Gündogan, Gavi kezdenek a középpályán, ha a fene fenét eszik, akkor is. Ha egy Kessié-nek nem volt esélye ide beverekednie magát, akkor bármelyik középpályás azt fogja gondolni, hogy ez itt egy zsákutca, mert ugyanaz a néhány játékos játszik állandóan, Torre meg ment kölcsönbe, úgy, hogy már akkor is alig volt mélység. A szent tehenek mellett nincs jövő. Pedri, Gavi úgy néz ki, hosszú időkre érinthetetlenek. Gündogan pár év múlva kikopik, de alig van kiadó hely a jövőre nézve, és mindegy, milyen a teljesítményed, az a néhány ember egyszerűen érinthetetlen. Persze Xavi is megy, de romlanak a lehetőségeink, ha a játékosok úgy gondolják, hogy a klubnál érinthetetlenek vannak.
Hát a barca universal ezekszerint nem nézi a szezont. Kis túlzással holnap már kezdhetne is. Pedri megbízhatatlan sérülésből sérülésbe esik. De Jongot könnyen elképzelhető, hogy pénzzé tesszük. Gündogan már most nyugdijas korban van és ha ennyit játszik fel is gyorsul a folyamat. Gavi jelenleg nagyon sulyos sérülésből épül fel.
Ha a srác Kessiéhez méri magát az nagyon szomoru. Torre az más kérdés. Meglátjuk jövőre mi lesz vele de jobb. lenne ha most itt lenne mert a keret mélysége az nulla.

Ez az érinthetetlenek szöveg ez a Peptől Valverdéig tartó arany csapatunkkal volt értelmezhető kategória. Most a kanyarban sincsenek a játékosaink ahhoz és pláne a keret. Nem érinthetetlenek csak nincs más. Romeu van.

Ha a srác már most be van fosva a felsorolt konkurenciátol akkor jobb is neki a langyos tottenham.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.02. 12:29:13

A Barca Universal arról ír, hogy bár magasabb fizetést kínált a Tottenham, nem ez volt a döntő különbség. Nálunk alap esetben Pedri, de Jong, Gündogan, Gavi kezdenek a középpályán, ha a fene fenét eszik, akkor is. Ha egy Kessié-nek nem volt esélye ide beverekednie magát, akkor bármelyik középpályás azt fogja gondolni, hogy ez itt egy zsákutca, mert ugyanaz a néhány játékos játszik állandóan, Torre meg ment kölcsönbe, úgy, hogy már akkor is alig volt mélység. A szent tehenek mellett nincs jövő. Pedri, Gavi úgy néz ki, hosszú időkre érinthetetlenek. Gündogan pár év múlva kikopik, de alig van kiadó hely a jövőre nézve, és mindegy, milyen a teljesítményed, az a néhány ember egyszerűen érinthetetlen. Persze Xavi is megy, de romlanak a lehetőségeink, ha a játékosok úgy gondolják, hogy a klubnál érinthetetlenek vannak.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.02.02. 12:17:59

A pénzt fogja nézni, ha nem is az elsődleges szempont lesz neki, de ott lesz a top 3-ban. Kevés játékos van aki azt mondja, hogy tesz a 2-3-5x annyi fizura, mert neki elég a kevesebb is.

De nem csak az a gond, hogy nem tudunk extra fizukat adni. Jelenleg nincs edzőnk sem, és az elmúlt évekből semmilyen nemzetközi eredményt nem tudunk felmutatni. Ezt a szezont nézve padlón vagyunk, és minden bevált játékosunkra jut 10 másik, akinek a karrierje erősen megbotlott nálunk, és ment is innen hamar. Szóval ezeket nézve ne csodálkozzunk azon, hogy egy fiatal inkább egy Spursbe megy. Nincs már itt Messi, hogy bárki nálunk akarjon játszani feltétlenül, mert majd 5 év múlva talán visszamászunk az elitbe.

Valószínű nem tévedek ha azt mondom, nem ő lesz az egyetlen idén sem, akiről lemaradunk, a fenti okok miatt. Ez van.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.02. 12:11:29

Egy 18 éves kölyök ne a pénzt nézze már. Egyik helyen sem száraz cipón fog élni, mindegy, hogy éves 3-5-7 millió a bére.
De tényleg nem kell ide olyan, akiben akárcsak felmerül, hogy nem itt a helye. Akkor tényleg.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.02.02. 11:31:53

gránit írta:
2024.02.02. 11:20:13
Erre a Bergvallra egy szót sem vesztegettem korábban. Véleményem szerint ezért nem kell felülnünk minden gyermekről felröppenő hírre, mert a többségükből nem lesz itt semmi.

Szerintem nem vonzó dolog, hogy Barcelonában ugyanaz a néhány ember van csapágyasra játszatva. Kessié is egy elrettentő példa. Kirobbanthatatlan játékos volt a korábbi csapatában, a Barcelonába igazolt, de itt esélye nem volt alap kezdőnek lenni, pedig lehetett volna. De ugyanannak a néhány játékosnak van tuti helye a kezdőben. Szűk keretünk van, ennek ellenére adogatjuk kölcsön a játékosainkat, ahelyett, hogy egy bővebb keretet rotálnánk.
Kessie abszolut Xavi hibaja. Egy klasszikus box-to-box CM, alig jatszott a helyen, es az elso par meccset leszamitva nem is volt rossz. Ha nem le, hanem felepitettuk volna ma kezdo lehetne a posztjan nalunk.

Azt se felejtsuk el a sved sracrol, hogy valoszinuleg tobb fizetest kap ott, mint nalunk a B-be, ha oda hoztuk volna. Szerintem nem lett volna prioritas eleve a megszerzese. Egyebkent ha hoz egy 2-3 jo szezont ott, van feljebb ligan belul is boven, 20-21 evesen egy Pool, City, Chelsea (ha magukra talalnak) siman osszejohet neki. Nem mindenkinek a LaLiga es a Barca az alom.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése