Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
socio66

2011.12.27. 21:28:19

még ha félreteszem minden kétségem,és azt mondom hogy oké,a srácban tényleg benne van egy nagy karrier,akkor sem tudna itt messi mellett kiteljesedni,két domináns sztár nem fér meg egymás mellett, márpedig ameddig messi itt van,addig itt más nem lesz alfahím. :)
sokszor fantáziálunk arról is,hogy vajon mit művelt volna ronaldinho és messi ha együtt élik meg legjobb éveiket,de az sem működött volna,pontosan így a jó hogy mindketten külön vezethették sikerre saját csapataikat.
neymarnak egy olyan csapat kell,ahol megváltóként várják és kinyalják a hátsóját a pályán. mivel jelenleg a topcsapatok fele kisebb-nagyobb válságban van,így van választék.
mi pont nem tartozunk közéjük.
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1084
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.12.27. 21:22:13

tudomásom szerint a hatharom tiltott oldal,de azért érdekes dolgok vanak ott-Neymar már aláirt!

:shock: nemtudom,sírjak-e vagy nevessek,ez már nekem madridos feelin´
Kép
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2011.12.27. 21:00:56

Várjuk ki a végét az ügynek.Én személy szerint örülnék az érkezésének,de ez csak az én véleményem.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2011.12.27. 20:42:31

socio66 írta:csak a sporton írnak róla valóban,de túl konkrétnak tűnik ahhoz,hogy kamu legyen.
szóval sok pletyka van az oldalon,de olyat még nem nagyon láttam hogy címlapon hozzanak le konkrét számokkal egy megállapodást,aminek semmi alapja nincs.
egyelőre várom a fejleményeket,majd akkor véleményezem a dolgot ha hivatalos lesz,bár korábban már írtam hogy mi az álláspontom. :)
Igen, igazad van, azért linkeltem be reggel, csak elnéztem és a Barca vs Real topicba raktam be.

A sport sose hozott le kacsát, talán az egyetlen újság volt a világsajtóban, amelyik semmi konkrétumot nem írt a Fabregas mesékkel kapcsolatban az évek során, csak júniusban, h augusztus közepén végleg Barcelonába költözik Cesc.

Kíváncsi leszek én is, h mi lesz a sztori vége, mert sztem semmi szükségünk rá, ennyi pénzért, ilyen kiváló fiatal tehetségek mellett.Rengeteg 19-20 éves játékosunk ifi eb vb győztes, aminek persze oka van.Cuenca,Tello,Gerard D.Nem mondom, h csak saját nevelésekben kell gondolkodni, mert Bojannak vagy Assulinnak kb ugyanennyi idősen rárakták az új Raul és Ronaldinho jelzőt.

Én is azt mondom, h akkor már David Silva vagy Mata.Nem értem, mikor ott volt a lehetőség miért nem igazi szélsőt hoztunk, szélre, és arra is volt szükség.

Én vagyok vele, ha jön jön, ha nem nem, tény, h brazilokkal még nem égett be a klub, akik nagy jövővel érkeztek a klubhoz, mindenki teljes odaadással nyomta végig az itt létét.(Ronaldinhonak örökké hála, h felvezette nekünk ezt a csodás korszakot, nem beszélve Rivaldoról,Ronaldoról vagy Romarioról)

Tény, h amelyik brazil idejött világbajnok volt vagy lett és aranylabdát kaptak lehet ezt szeretnék elérni a srác lévén!? :twisted:
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.27. 17:52:27

Rosell azt nyilatkozta, hogy ha jön Neymar, akkor az Pep döntése lesz. Ha kell Pepnek, akkor Rosell kihasználva a kapcsolatait, jó üzletet tud kötni a Santossal. Szerintem nincs rá szükségünk, és igazából nincs is nagy értelme ennek az egésznek. Túlságosan galaktikus lesz már a csapat...így is már ha csak a csatárokat nézzük, Messi-Alexis-Villa nemzetközileg is elismert klasszis, Pedro is világbajnok stb, és akkor még ott van Cuenca, és Cesc-Iniesta-Thiago-Adriano...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.12.27. 17:43:53

Balinho írta:Alapjában egyetértek, de azért a rossz igazolásokról Csigát is idevéve annyit azért hozzátennék, hogy Rosellnek nem volt köze egyikhez sem, mindet a Laporta érában szereztük meg. Eddig Rosellre egy szavunk sem lehet igazolás fronton (Masch, Adriano, Cesc, Alexis), szerintem minőségi igazolásokat, vállalható áron hozott tető alá.
És ha úgy vesszük ő intézte Ronaldinhot is. Gondolom egy hasonlóan nagyot akar megint húzni most Neymaron.
Igazolások terén tényleg senkinek egy rossz szava sem lehet Rosellel kapcsolatban!
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.12.27. 17:28:18

Bob, meg mindenki. Szerintetek úgy ismerjük Guardiolát, hogy az olyan játékosokat akik nem védekeznek, és nem csinálják azt amit mond nekik, akkor játszatja majd? Nem! Ha Neymar feleslegesen cselezik majd és elveszti a labdát és még védekezni sem megy vissza, akkor 1 percet sem fog játszani és ezt a srác is jól tudja szerintem ha követi a Barcelona meccseit.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2011.12.27. 17:19:38

MichaaBee írta:Ha Rosell ennyi pénzért, ilyen fizuval idehozza ezt a brazil cselgép fenegyereket, akkor nálam végleg elásta magát.
MichaaBee írta: Végülis tényleg nincs egy rossz szavam se Keirrison, Ibrahimovic, Villa, Cáceres, Henrique, Hleb teljesítményére... :roll: Nem azt mondom, hogy Pep nem tud igazolni, de attól hogy az utóbbi évben jól jöttünk ki az igazolásainkból nem jelenti azt, hogy ez mindig így lesz.
Alapjában egyetértek, de azért a rossz igazolásokról Csigát is idevéve annyit azért hozzátennék, hogy Rosellnek nem volt köze egyikhez sem, mindet a Laporta érában szereztük meg. Eddig Rosellre egy szavunk sem lehet igazolás fronton (Masch, Adriano, Cesc, Alexis), szerintem minőségi igazolásokat, vállalható áron hozott tető alá.

Neymar persze ettől függetlenül rohadtul nem hiányzik nekem se, főleg ha igazak a hírek, hogy Di Maria 1,8M Eurot keres a Madridban évente. Amennyire innen belelátni, nagyon el vannak szaladva a fizetések, úgyhogy az az évi 7 rohadt magasnak tűnik nekem. Mindenesetre remélem, hogy csak kacsa, mert lutri a 2014 és lutri maga Neymar is.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.12.27. 16:41:40

Csak gondoljatok bele pl. a mezeladásra... Hány barca drukker venné Neymar feliratú barcamezt?...

Tehát nem a csapat érdekében akarják megszerezni őt, hanem a neve miatt... Valljuk be kezdünk hasonlítani a Real átigazolási politikájára....
Minek ide neymar, mikor ott van dugig tele csatársorunk... Ráadásul nem kis playák vannak a B -ben is.

szerk: De azért ne értsétek félre, kedvelem Neymart, de fölösleges ide! Ráadásul fel kell pakolnia még izmokat hogy fel tudjon venni a versenyt az európai focival.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2011.12.28. 01:35:41-kor.
KépKép
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.27. 16:26:10

lluisllach89 írta: Elmélkedünk. Mi volt jó transzfer, mi nem. Mi lehet a háttérben.

De olvastunk már jó pár pletyka lapot, de azért köszönjük szépen hogy felnyitottad a szemünket :)
akinek nem inge...

Elmélkedés:
szerintem Rossel szertné megszerezni a brazilt és szerintem üzleti szempontból nincs jelenleg olyan játékos aki jobban megérné , mint ő bármennyi is lenne a fizetése illetve az ára...akkora marketingértéke van amiből csak jól jöhet ki a klub mégha csak padozna is...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.12.27. 16:11:20

lluisllach89 írta: Te jó ég :shock:

De hivatalos csak akkor lesz ha az nb1.hu is lehozza.
:mrgreen:

Én várom, hogy hivatalos legyen, vagyis inkább hogy ne, nagyon meglepődnék, s csalódott lennék ha idehoznánk!Mégha 2014 akkor is, ilyen ember a mi kis gépünkbe nem fér be, mire már csak a hajlandóságot megtanulja, hogy kőkeményen védekezni kell, addigra kapunk 5 gólt róla!Plusz a cselezésről is hamar le kellene szoknia, nem egyszerű a történet, s addigra már lehet nem is Pep lesz az edző!Nem örülök ha igazak a hírek, nagyon nem!
Kép
Kép
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.27. 16:08:51

barcalaci84 írta:a sport.es semmivel sem különb ilyen szempontból a többi lapnál...
először én is felkaptam a fejem a cikk láttán , de azért elolvasva nem lehet komolyan venni...
mégis már a vezetőséget , Rossell-t ,Pepet stb támadjátok, hagyományok felrugásáról beszéltek stb
egyesek arra számítanak , hogy este bejelentés születik , hogy 2és fél év múlva egy meghatározatlan , de viszonylag kevés összegért (hiszen addig az arabok meg brazil haverok dobnak össze pénzt) leigazoljuk Neymart, aki évi 7 milliót fog keresni vagy többet ha addig aranylabdát nyer... :D :D :D
Elmélkedünk. Mi volt jó transzfer, mi nem. Mi lehet a háttérben.

De olvastunk már jó pár pletyka lapot, de azért köszönjük szépen hogy felnyitottad a szemünket :)
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.27. 16:03:33

a sport.es semmivel sem különb ilyen szempontból a többi lapnál...
először én is felkaptam a fejem a cikk láttán , de azért elolvasva nem lehet komolyan venni...
mégis már a vezetőséget , Rossell-t ,Pepet stb támadjátok, hagyományok felrugásáról beszéltek stb
egyesek arra számítanak , hogy este bejelentés születik , hogy 2és fél év múlva egy meghatározatlan , de viszonylag kevés összegért (hiszen addig az arabok meg brazil haverok dobnak össze pénzt) leigazoljuk Neymart, aki évi 7 milliót fog keresni vagy többet ha addig aranylabdát nyer... :D :D :D

mivel sport.es "bennfentes" ezért kivonatolva szerintem ez azt jelenti, hogy Rossel emberei érdeklődnek Neymar iránt és már az apjával is beszéltek... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barcalaci84 2011.12.27. 16:11:53-kor.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.27. 15:58:21

K900 írta:http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,prim ... mart,17903 Kezdődik most már egy másik oldal is lehozta. :roll:
Te jó ég :shock:

De hivatalos csak akkor lesz ha az nb1.hu is lehozza.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2011.12.27. 15:54:55

http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,prim ... mart,17903 Kezdődik most már egy másik oldal is lehozta. :roll:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.12.27. 15:50:31

barcalaci84 írta:gondolkzzatok már mielőtt töménytelenül írjátok a sok hülyeséget...
mennyi hírértéke van ennek a sport.es napi kacsának?
Bocsáss meg Nekünk! :wink:
Ha a Marca vagy as AS írt volna erről akkor gondolom nem születik ennyi hsz most ebben az ügyben, de a Sport elégé bennfentes újságnak számít. Így akár mennyire is légből kapottnak tűnhet kb. ugyan annyi esélye van hogy igaz is lehet.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.27. 15:17:17

visca el barca írta:
lluisllach89 írta:Ő azt mondja hogy kell ide, akkor kell ide
pep? jah. minden évben kéreti magát mint egy furdos curva, lehet 2014-be n már sehol nem lesz...
Szerintem jobb mint a Benitez féle szitu.

Összehasonlítás miatt: Jobb akkor már egy rossz, drága transzfer, mert akkor is a zsugás itt játszik, mint egy edző, akit meneszteni kell a rossz eredmények miatt, de 20 millió üti a markát. Nem?

Ez a klubnak mindenképp jó, addig van kifizetve ameddig dolgozik, motiváció szempontjából meg mégjobb. Szóval ez (is) a klub érdekét szolgálja, és akkor a trófeákról nem is beszéltünk.

Viszont a 2014-s részére jogos amit írsz, de ilyen amatőr hibát biztos nem vétenek. Eleve egy újságcikkre hivatkozunk.

De ennyi pénzért nem évek múlva akarunk majd megvenni egy játékost az is biztos. De a klub anyagilag nem járna rosszul, ha a katari pénzhez hozzávesszük Rosell brazil kapcsolatait, meg a mezeladást.

Az más kérdés mennyire elviselhető figura Neymar :D

szerk.: barcalaci84!

Szerinted ki írt konkrétumokról? Azért van a fórum hogy elmélkedjünk, azt hiszem mindenki nevében elmondhatom, hogy tisztában vagyunk a cikk hitelességével.

Csak nekünk is van szabadidőnk, mint a cikkíróknak. És szeretünk erről filózni.

szerk2: totalbarcáról:
-recently what's going on in barca-neymar?

-we bought him for 1mil and Messi is going for free to Madrid.
Pep will leave and Bojan will come back as coach :lol:
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.27. 15:15:47

gondolkzzatok már mielőtt töménytelenül írjátok a sok hülyeséget...
mennyi hírértéke van ennek a sport.es napi kacsának?
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.12.27. 15:14:03

Én a 2014-et nem értem , miért poshadjon tovább a brazil bajnokságban?
Legrosszabb opció az hogy Rosell akarja ezt az átigazolást , Pep nemigazán és Pep 2014ig tervez a csapatnál.
Benne lehet még az hogy Neymar folyamatosan biztos játéklehetőséget akar a vbéig nehogy az legyen hogy a vb előtti tavaszt végigpadozza.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.12.27. 15:04:33

lluisllach89 írta:Ő azt mondja hogy kell ide, akkor kell ide
pep? jah. minden évben kéreti magát mint egy furdos curva, lehet 2014-be n már sehol nem lesz...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.27. 14:59:44

MichaaBee írta:
andris871120 írta:az igazolt játékosokra sem lehet kifogásunk (Alexis; Fabregas).
Végülis tényleg nincs egy rossz szavam se Keirrison, Ibrahimovic, Villa, Cáceres, Henrique, Hleb teljesítményére... :roll: Nem azt mondom, hogy Pep nem tud igazolni, de attól hogy az utóbbi évben jól jöttünk ki az igazolásainkból nem jelenti azt, hogy ez mindig így lesz. Amikor pedig azt mondják nekem, hogy 150 milliós adósságunk van, akkor ne költsünk 28 milliót egy játékos fizetésére és megint ennyit a megvételére...Amikor 175 milliós mezszponzorra és 160 milliós kölcsönre van szüksége a klubnak, akkor ne mondja nekem senki, hogy megengedhetjük magunknak egy Neymar féle zsákbamacska leigazolását és évi 7 milliós ( :shock: ) fizetését!

Ha van most kapásból egy olyan 60 millánk Neymarra (fizu+vétel), akkor az elég nyilvánvalóan a mezszponzori pénzből van. Akkor meg inkább maradtunk volna szponzor és Neymar nélkül...
Nem értem ezt a világvége gondolatodat.

Fel kellett építenie Pepnek egy csapatot, járulékos vesztesg volt a Hlebes vonal. Ne felejtsük, Thuram meg Oleguer féle védelmünk volt, na az lett kicserélve egy Dani, Piqué duóra.

Csiga meg Ibra valóban hülyeség volt, de nem feltétlenül nézett ki annak, főleg az utóbbi. Minden évben kell változtatni, jól is indult, csak az arc itt nem kifizetődő.

Utána Messi false 9, idén 3-4-3, folyamatosan kell változtatni. Most jutottunk el arra a szintre, mintha egy játékos mozogna, olyan lett a csapat, annyira homogén.
Ezáltal vége a kísérletezésnek, ez az ultimate team. Pep tanult a hibáiból, és ha Ő azt mondja hogy kell ide, akkor kell ide.

Más: Villát én sem értem miért írtad ide, hasznos a mezőnymunkája akkor is ha elbénázza a helyzeteit. Ha berúgná őket, ő lenne Messi, ennyi. Én mondjuk nem felejtem el az 5-0-s teljesítményét, az Espanyol elleni duplát, a Villareal, Sevilla, Milan, Manchester elleni góljait sem..
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.12.27. 14:56:30

7millió évente? :D
Vicc!

7milliót ér kb. a gyerek.
andris871120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.06.25. 18:03:08

2011.12.27. 14:49:23

MichaaBee írta:
andris871120 írta:az igazolt játékosokra sem lehet kifogásunk (Alexis; Fabregas).
Végülis tényleg nincs egy rossz szavam se Keirrison, Ibrahimovic, Villa, Cáceres, Henrique, Hleb teljesítményére... :roll: Nem azt mondom, hogy Pep nem tud igazolni, de attól hogy az utóbbi évben jól jöttünk ki az igazolásainkból nem jelenti azt, hogy ez mindig így lesz. Amikor pedig azt mondják nekem, hogy 150 milliós adósságunk van, akkor ne költsünk 28 milliót egy játékos fizetésére és megint ennyit a megvételére...Amikor 175 milliós mezszponzorra és 160 milliós kölcsönre van szüksége a klubnak, akkor ne mondja nekem senki, hogy megengedhetjük magunknak egy Neymar féle zsákbamacska leigazolását és évi 7 milliós ( :shock: ) fizetését!

Ha van most kapásból egy olyan 60 millánk Neymarra (fizu+vétel), akkor az elég nyilvánvalóan a mezszponzori pénzből van. Akkor meg inkább maradtunk volna szponzor és Neymar nélkül...[/quot

Villat nem értem miért soroltad ide, 23 gólt lőtt a tavalyi szezonba. A többivel egyetértek de nem tudsz mondani egyetlen olyan csapatot sem akinek ne lennének ilyen igazolásai. Minden nagy klub vásárok olyan embert aki nem válik be. Arról meg felesleges beszélni hogy mennyi pénz van igazolásra, ők úgyis jobban tudják. Azt a pénzt amit elszórnak ilyen játékosokra a B keretből eladott játékosok árával pótolják.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.12.27. 14:33:16

MichaBee: Csigát kihagytad :P

OFF: Benne van a zsákbamacska, ez tény. Pepnek sok dolga lesz vele, elsősorban azzal, hogy a gyerek a helyén tudja kezelni a dolgokat, és hogy visszavegyen az arcából...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.12.27. 14:29:55

Varatrix írta:
Capon írta:Írjátok már le milyen szákokat emlegetnek a sporton.
Szvsz ezért is kicsit sántít a cikk, mert csak annyi derül ki, hogy 4 évre írna alá évi 7 millióért. Nem derül ki pontosan mikor jönne, bár ha jól értelmeztem akkor a 2014-es VB után? :roll: Arról pedig szó sem esett hogy mennyit fizetünk a Santosnak.

Időközbe megvan neked is...
:) rátaláltam magyarul a cikkre.

Én már kezdek megbarátkozni a gondolattal vagy inkább úgy mondom, hogy kezdek beletörődni ebbe az igazolásba. Viszont ha a fizura vonatkozó számok csak egy kicsit is közelítenek a valósághoz akkor Én Xaviék helyében meg vagy 10 milliós fizut kérnék cserébe.

Ha Rosell ki tudja húzni az arabokból az átigazolási pénzt az nem lenne rossz, lehet éppen ezért írják azt hogy a fizuja ilyen magas lenne mivel ingyen kerülne a klubhoz, de hát akkor sem tartom valószívűnek ezt a magas fizut.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Válasz küldése