Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2012.06.06. 23:08:51

Montoya? tehetséges játékos, de 1-2 jó meccse volt. Nem lehet pontosan tudni mit tud hosszabb távon. a kis tellotól is el voltak ájulva az emberek, de hamar kipukkadt a lufi. Olvasom a híreket, de nem nagyon tetszik Tito hozzáállása. eddig úgy tűnik nem mer változtatni. Keitát nem értem miért marasztalják, el kell engedni. a fiatalokat meg el kell küldeni kölcsönbe. Semmi értelme, hogy koptassák a padot egész szezonban. 22-23 játékos elég kell legyen a szezonban. Max a kölcsönszerződésbe belerakják, hogy sérülés esetén visszahívható. Adriano-t jó lenne megtartani, de ha kevesli a játéklehetőséget, tiszteletben kell tartani, és sajnos el kell engedni. Legjobb korban van, ambiciózus, játszani szeretne ami érthető. De ha ő megy, akkor lényegében lecseréltük Albára, ami önmagában nem előrelépés.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2012.06.06. 22:58:47

Adriano szerintem remek játékos, nem hiszem, hogy Alba bármivel jobb lenne nála. a hátsó alakzat erősítésénél jobb lenne, ha inkább a fizikai paramétereket tekintenénk irányadónak és nem azt, hogy milyen jól segíti a támadásokat. Abidal borzasztóan hiányzik... Adriano közepesen védekezik, de jól támad. Majd az eb-n figyelni fogom Albát, de nem hiszem, hogy a védőmunkája jobb lenne adrianonál. Alvessel meg inkább egyiket se hasonlítsuk össze, mert Dani a világ egyik legjobb szélső hátvédje. Olvastam lentebb, hogy valaki szerint nem tud védekezni...ha ő nem tud, akkor ki tud egyáltalán?!? nagyon fontos láncszeme a csapatnak, fogom a fejem, amikor azt hallom egy barca szurkoló szájából, hogy el kellene adni...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.06. 21:35:34

LG írta: Puyolra pl. emlékszem, mikor elkezdett a nagy csapatnál játszani, eleinte nagyon rossz volt, meccsek mentek el rajta...de tudjuk, hogy folytatódott a története. Persze ez messze nem garancia, h a feljebb emlitett játékosok is hasonló karriert futhatnak be, mert ellenpélda is van bőven. Igazából én sem látok túl sokat egyikben sem, de majd meglátjuk...
Ezt aláírom, itt most nem is ezt akartam kiemelni, hanem hogy mégis mit várunk 19-20-21 éves srácoktól? Persze, hogy nem lesznek egyből versenytársai a kezdőknek, mint ahogy Puyol meg Xavi sem volt, de idővel ezerszeresen megtérül, hogy nem Drogbákkal töltöttük fel a cserepadot.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.06. 21:31:45

Pocsa11 írta:A 28ből 8 olyan ember, aki épphogy, vagy meg sem közelíti a kezdők szintjét.
jo hogy már nem 28 világklasszis alkotja a keretet... haver, ez nem championship manager... :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.06. 21:22:26

sjd írta:
Pocsa11 írta: Azért kell, mert (kis túlzással) bohócok ülnek a padon. Muniesa, Bartra, Montoya? uram isten... Keita, dos Santos...jesszus...
valószínűleg a 2000-es évek elején is ilyen "jesszus"ként kezdte Puyol meg Xavi... Montoya is azért elég jól elbohóckodott idén Valencia meg Bilbao szintű csapatok ellen, arról nem is beszélve, hogy szerintem 4-5 meccsnél többet nem láttál a fent felsorolt emberektől

mindenesetre én csak azt hoznám fel, aki ténylegesen kapna is lehetőséget (ld. Thiago, Cuenca). Padon ülni a B kerethez tartozva is lehet
Puyolra pl. emlékszem, mikor elkezdett a nagy csapatnál játszani, eleinte nagyon rossz volt, meccsek mentek el rajta...de tudjuk, hogy folytatódott a története. Persze ez messze nem garancia, h a feljebb emlitett játékosok is hasonló karriert futhatnak be, mert ellenpélda is van bőven. Igazából én sem látok túl sokat egyikben sem, de majd meglátjuk...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.06. 21:08:15

Pocsa11 írta: Azért kell, mert (kis túlzással) bohócok ülnek a padon. Muniesa, Bartra, Montoya? uram isten... Keita, dos Santos...jesszus...
valószínűleg a 2000-es évek elején is ilyen "jesszus"ként kezdte Puyol meg Xavi... Montoya is azért elég jól elbohóckodott idén Valencia meg Bilbao szintű csapatok ellen, arról nem is beszélve, hogy szerintem 4-5 meccsnél többet nem láttál a fent felsorolt emberektől

mindenesetre én csak azt hoznám fel, aki ténylegesen kapna is lehetőséget (ld. Thiago, Cuenca). Padon ülni a B kerethez tartozva is lehet
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.06. 20:47:53

Attika 25 írta:Nem azért de az általad felsorolt embereket le is szóltad simán. Teljesen ellent mondasz saját magadnak. Ha én valakire azt mondom, hogy uram isten meg ne már akkor őket nem is akarom a keretben látni, hanem legyen a 27 helyett 22 ember de az minőségi. Biztos lehetsz benne, hogy Bartra nem fogja versenyre késztetni Pique-t vagy éppen Mascherano-t, dos Santos sem Busquets-et, ahogy Tello sem Alexis-t vagy éppen Villa-t ha felépül és túl lesz egy alapozáson. Azért meg hogy a létszámot növeljék én sok értelmét nem látom. 22 ember, minden posztra kettő, ez elég versenyszellem, aki ebbe befér az ok, a többi meg maradjon a tarcsiba. Szerintem.
Erre próbáltam célozni. Feleslegesek ide az előbb említett emberkék. De játékost még kell igazolni akkor is, ha 27 (28) fős így a keret. Itt most a mennyiség kezd a minőség rovására menni.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.06.06. 20:35:55

Pocsa11 írta: Azért kell, mert (kis túlzással) bohócok ülnek a padon. Muniesa, Bartra, Montoya? uram isten... Keita, dos Santos...jesszus...Pedro, Cuenca, Tello? Ne már...Villa meg Afellay a tavalyi szezon felét kihagyták. A 28ből 8 olyan ember, aki épphogy, vagy meg sem közelíti a kezdők szintjét. Idővel...talán. Kell a minőségi ember. Kell, hogy harcok legyenek 1-1 posztért. Ilyen emberek mellett nincs meg a "csak azért is megmutatom, hogy jobb vagyok mint Ő" szellem. Enélkül pedig nem lesz előrelépés, csak tötyi-mötyi.
Nem azért de az általad felsorolt embereket le is szóltad simán. Teljesen ellent mondasz saját magadnak. Ha én valakire azt mondom, hogy uram isten meg ne már akkor őket nem is akarom a keretben látni, hanem legyen a 27 helyett 22 ember de az minőségi. Biztos lehetsz benne, hogy Bartra nem fogja versenyre késztetni Pique-t vagy éppen Mascherano-t, dos Santos sem Busquets-et, ahogy Tello sem Alexis-t vagy éppen Villa-t ha felépül és túl lesz egy alapozáson. Azért meg hogy a létszámot növeljék én sok értelmét nem látom. 22 ember, minden posztra kettő, ez elég versenyszellem, aki ebbe befér az ok, a többi meg maradjon a tarcsiba. Szerintem.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.06.06. 20:28:06

Én Montoya felhozatalát teljesen indokoltnak érzem. Bartra egyáltalán nem kellene a felnőtt keretbe jelenleg. Muniesa csak akkor ha Adriano elmegy, de ne adjuk el azért, hogy helyet biztositsunk neki, ha menni akar az más dolog. dos Santos is csak akkor kellene ha Keita menne.
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.06. 20:26:15

Attika 25 írta:Mondjuk én azért Muniesa-t nem helyezném Adriano elé a rangsorban. Nem kellene átesnünk a ló túloldalára, hogy az "összes poszton" a tartalék ember egy felhozott fiatal. Adriano szerintem egy nagyon jó kiegészitő ember, akit ha saját maga nem akar menni akkor nem kellene eladni. Egyébként sem értem miért van arra szükség, hogy 3-4 embert egyszerre felhozzunk a nagy csapathoz ( Montoya, Bartra, Muniesa, dos Santos), játszani úgysem nagyon fognak, akkor meg simán elférnének a B keretben aztán ha szükség van rájuk akkor fel lehet hozni őket 1-1 meccsre.

A jelenlegi keretünk így néz ki :

Kapus : Valdes, Pinto
Védők : Alves, Puyol, Pique, Mascherano, Adriano, Muniesa. Bartra, Montoya, Abidal (?) és egy bal hátvéd illetve középhátvéd.
Középpályások : Xavi, Iniesta, Busquets, Thiago, Keita, Cesc, dos Santos
Támadók : Messi, Alexis, Villa, Pedro, Cuenca, Tello, Afellay

Ez 27 ember, ha Abidal is visszaér akkor 28. Hova, minek ennyi ember?? Oké, hogy Pepnél rövid volt a keret, de itt már átesünk a ló túloldalára.
Azért kell, mert (kis túlzással) bohócok ülnek a padon. Muniesa, Bartra, Montoya? uram isten... Keita, dos Santos...jesszus...Pedro, Cuenca, Tello? Ne már...Villa meg Afellay a tavalyi szezon felét kihagyták. A 28ből 8 olyan ember, aki épphogy, vagy meg sem közelíti a kezdők szintjét. Idővel...talán. Kell a minőségi ember. Kell, hogy harcok legyenek 1-1 posztért. Ilyen emberek mellett nincs meg a "csak azért is megmutatom, hogy jobb vagyok mint Ő" szellem. Enélkül pedig nem lesz előrelépés, csak tötyi-mötyi.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.06. 20:21:45

Attika 25 írta:...
Azért az nem akkora gond, ha sok saját nevelésű fiatal van a keretben. Speciel Bartra felhozását nem értem, mert a Puyol-Piqué-Mascherano hármas + az érkező középhátvéd (Thiago Silva) mellett gyakorlatilag nulla esélye lesz arra, hogy egy meccsnél többet játsszon havonta. Montoya egyértelműen azon a szinten van már, hogy rotálni lehessen Alvessel, ha a brazil esetleg olyan formában lesz, mint idén tavasszal. Muniesát sajnos még nem láttam sokszor játszani, de lehet, hogy neki is jobb lenne, ha a B-ben pallérozódna még egy évet, végülis még csak 20 éves a srác.
Keitának menni kéne, így talán több lehetőséghez jutna Jonathan. Ha marad, a mexikóinak is annyi...
Adriano meg döntse el, hogy mit akar, legyen az, ami neki a legjobb.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.06.06. 20:11:57

Mondjuk én azért Muniesa-t nem helyezném Adriano elé a rangsorban. Nem kellene átesnünk a ló túloldalára, hogy az "összes poszton" a tartalék ember egy felhozott fiatal. Adriano szerintem egy nagyon jó kiegészitő ember, akit ha saját maga nem akar menni akkor nem kellene eladni. Egyébként sem értem miért van arra szükség, hogy 3-4 embert egyszerre felhozzunk a nagy csapathoz ( Montoya, Bartra, Muniesa, dos Santos), játszani úgysem nagyon fognak, akkor meg simán elférnének a B keretben aztán ha szükség van rájuk akkor fel lehet hozni őket 1-1 meccsre.

A jelenlegi keretünk így néz ki :

Kapus : Valdes, Pinto
Védők : Alves, Puyol, Pique, Mascherano, Adriano, Muniesa. Bartra, Montoya, Abidal (?) és egy bal hátvéd illetve középhátvéd.
Középpályások : Xavi, Iniesta, Busquets, Thiago, Keita, Cesc, dos Santos
Támadók : Messi, Alexis, Villa, Pedro, Cuenca, Tello, Afellay

Ez 27 ember, ha Abidal is visszaér akkor 28. Hova, minek ennyi ember?? Oké, hogy Pepnél rövid volt a keret, de itt már átesünk a ló túloldalára.

(Keita-t itt akarja tartani Tito, ahogy Afellay és Tello esetében is ez a terve, Cuenca-t szintén nem akarjuk eladni, a 4 fiatal felhozását meg bejelentették) 22 fős keret, minden posztra 2 ember, ez a normális, de +5-6 ember tök felesleges. A fiatalok is többre mennének azzal ha a tarcsiban játszhatnak, mint azzal ha a felnőttekkel edzenek meccset meg max. a kupában játszanak.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.06. 19:57:50

Érdekes ez az Adriano-dolog. Szerintem nem lenne akkora érvágás, ha eligazolna (annak ellenére, hogy bírom a srácot), ha jön Alba, illetve feljön a B-ből Montoya és Muniesa. Így meglenne a baloldali védelem (Jordi, Muniesa) és a jobboldali is (Alves, Montoya).
Persze azt sem szabad elfelejtenünk, hogy támadásban tényleg nagyot tud alakítani, nem véletlenül játszott párszor szélsőt. Tény, hogy hátul bizonytalan néha, de azért jónéhány olyan megmozdulása volt ott is a szezon folyamán, ami akármelyik védő becsületére válna.
Meg persze nagy fegyvertény, hogy bal- és jobboldalon is lehet játszatni.
Nagy kérdés, megérné-e neki maradni, ha tényleg leigazoljuk Jordit... Akkor még kevesebb lehetőséget kapna, pláne, hogy ott lesznek még a fiatalok is...
dudu0209
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.08.16. 22:08:38

2012.06.06. 19:28:00

Adrianoval szerintem mindenképpen kiegészítő emberként kell számítani, alapemberként semmi esetre sem, főleg hogy rettentő sérülékeny sztem (keveset játszott idén, de ha jól emlékszem legalább 3-szor volt sérült)! Mivel Abidal felépülése (és játéka) kétséges, sztem kell egy első számú bal bekk. Puyolt szintén nem gondolnám végleges megoldásnak (mármint a bal bekk posztra).
Az a fő kérdés, hogy Alba tud-e többet nyújtani Adrianonál. Albának annyira nem követtem figyelemmel a játékát, egyszer-kétszer láttam játszani, egyáltalán nem tűnt ügyetlennek, de nem tipikus védő (mondhatni előbb szélső középpályás, mint védő). És két támadó szellemű szélső védővel felállni... hát azt kockázatosnak gondolom (és sztem Alves alapember lesz jövőre is).
Ha a vezetőség mellette dönt, az szerintem azért lesz, mert fiatal, tehetséges, és valószínűleg Adriano helyét fogja örökölni néhány év múlva. Legalábbis ez most az érzésem...
Csatár poszton pedig nem nagyon kell sztem újítani. Ilyen játékos állománnyal, amivel a Barca elől rendelkezik... csak formába kell lendülni.
Középpálya szintén rendben van, sőt ha jön Alba mellé még egy középső védő, akkor Mascherano is több szerephez juthatna középen (erre nem tudom mennyi esély van, időnként az az érzésem, hogy ő megragad hátul, elsősorban a teljesítménye miatt, bár azért időnként vannak még helyezkedési gondjai).
Ez az én véleményem a dologról...:)
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.06.06. 18:39:34

Alba sem védekező tipusú, legalábbis nem jobban, mint Adriano.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.06.06. 18:29:39

Laci7 írta:
Sanama írta: Alba-t nem sokat láttam játszani,viszont Adrianorol az a véleményem, hogy védekezni nem tud, és nem is fegyelmezett. Értem ezt úgy,hogy rohangál fel támadásokkal és sokszor fent is marad.
A védekezés részéről annyit, hogy Adriano eredeti posztja nem védő, legalább is az előző csapataiban nem azt játszott! Egy INKÁBB támadó szellemű játékosnak elég nehéz megtanulnia védekezni, két év alatt lehetetlen! Amikor viszont védő poszton kellett játszania szerintem hozta az elvártat. A fegyelmezettség része meg egyenesen hülyeség, profi játékosokról beszélünk akik azt teszik amit tenniük kell, ráadásul Adriano nem is az agyonsztárolt focisták közül való, egyik legszerényebb tagja a csapatnak, legalább is nekem így tűnik.

Adriano játékában az tetszik leginkább, hogy Ő benne van egy kis "csibészség" megmeri húzni a váratlant, nem csak mindig a tutira megy. Mind két lábával nagyon jól lő, gyors, jól cselez... Mit vártok még egy balszélsőtől...?
Én azt, h kevesebbet hibázzon és magabiztosabb legyen.

+ nekünk védekező típusú játékosra van szükségünk, ettől még Adriano maradhat és játszhat is.
Avatar
Laci7
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2010.08.30. 22:49:20
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2012.06.06. 18:05:57

Sanama írta: Alba-t nem sokat láttam játszani,viszont Adrianorol az a véleményem, hogy védekezni nem tud, és nem is fegyelmezett. Értem ezt úgy,hogy rohangál fel támadásokkal és sokszor fent is marad.
A védekezés részéről annyit, hogy Adriano eredeti posztja nem védő, legalább is az előző csapataiban nem azt játszott! Egy INKÁBB támadó szellemű játékosnak elég nehéz megtanulnia védekezni, két év alatt lehetetlen! Amikor viszont védő poszton kellett játszania szerintem hozta az elvártat. A fegyelmezettség része meg egyenesen hülyeség, profi játékosokról beszélünk akik azt teszik amit tenniük kell, ráadásul Adriano nem is az agyonsztárolt focisták közül való, egyik legszerényebb tagja a csapatnak, legalább is nekem így tűnik.

Adriano játékában az tetszik leginkább, hogy Ő benne van egy kis "csibészség" megmeri húzni a váratlant, nem csak mindig a tutira megy. Mind két lábával nagyon jól lő, gyors, jól cselez... Mit vártok még egy balszélsőtől...?
Max 150px magas lehet az aláírás kép!
100% Culé!
"Vannak akik azt hiszik a futball olyannyira fontos, úgyszólván élet-halálkérdése. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal több."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.06. 17:24:26

Sanama írta:
kifejtettem már régebben, miért nem érzem akkora súlyú dolognak azt, hogy a beadásai nem a legjobbak a világon, röviden erről annyit most, hogy az FC Barcelonában nem olyan könnyű 170 centiméteres emberekhez eljuttatni a labdát középen és nem kell is, hogy ez elsődleges szempont legyen. a másik ami nagyon fontos dolog az, hogy az alves- faktor k.urva nagy százalékban járul hozzá ahhoz, hogy messi olyan játékot produkáljon, amilyet. adriano erre soha semmilyen körülmények között nem lesz és nem is lenne képes akkor sem, ha jobb lábas lenne és messi oldalán tolná.
Ezt nem értem.

1. nehéz eljuttatni 170centisekhez,ez igaz. De még 185 centishez se jutna oda mert vagy a stadionbol ki megy vagy bele a védőbe.

2. ha nem ezt kell csinalni itt, akkor miért adb e egy meccsen 35ször?

3. adriano tényleg még ennyire se lenne képes.
1. nézd, bevallom, nem láttam idén minden meccset, de amikor leültem, akkor direkt külön figyeltem a beadásait, személy szerint a "kimegy a stadionból" dolgot nem érzem jogosnak, nálam ez már inkább ilyen érvényét vesztett vesszőparipa, amit fel lehet hozni, ha nagyon bele akarunk kötni alvesbe. ugyanakkor emlékszek olyan szitura, amiből fontos gól lett, csak egyet mondok, fabregasnak adott gólpassza madrid ellen idegenbe. összességében tehát amellett, hogy nem az ő beadásai a legjobbak a világon, szerintem nem annyira rossz az összkép, mint ahogy beállítjátok. amit én még ennek kapcsán fel szoktam hozni az Abidal, na az ő ívelései, vagy csak simán középre bepasszolt labdái tényleg szökőévenként mentek emberhez amikor még játszott szegény, mégse kritizálta miatta sose senki, hozzáteszem én se, mert rá is ugyan úgy érvényes az: attól, hogy ebbe a csapatba nem tud jól beadni, na puff, kompenzálja olyan területen, ami ennél a csapatnál sokkal nagyobb jelentőséggel bír. ezt abidal is megtette.

2. jó, ez igaz valahol, de ezen lehet lazán változtatni, emiatt (is) elküldeni erős. másrészt meg gondoljunk bele a helyzetébe: körülbelül 6 és fél perce nézi a szélen, hogy xavi iniesta meg messi a 166. passz után se mennek adott esetbe semmire. lehet mi is megunnánk, aztán már mind1 alapon bek.úrnánk középre. és még így is, azért 3szor annyi az olyan szitu, amikor alves is nyom egy visszapasszt, vagy kényszerítőt erőltet.
Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, h mióta Messi középen játszik, azóta Alves sem brillírozik annyira. A tavalyi szezonja közepesre sikerült, az idei pedig elég pocsékra. Amit idén bemutatott Alves, azt nagyon sok ember tudná. Ilyen szintet hoz Adriano is.
amíg pep itt volt, nem emlékszek olyan szezonra, hogy messi ne inkább a közepe fele orientálódott volna, mint a szélére. szerintem az idei szezonja volt gyengébb, eddig ezen kívül mindig hozzátette a maxot, amit egy jobb hátvéd hozzá tud tenni.
nem azt kérdeztem, hogy egy s.zar alvest ki tud pótolni, hanem, hogy egy jót ki tud? mert temetni még biztos, hogy korai. adrianot meg hagyjuk már könyörgöm.

és végül, hogy statisztikával is igazoljam magam:
alvesnek ebben a gyenge idényében 11 gólpassza volt, ezzel 6. a listán, özil 1. 17-tel. Többek között a brazil megelőzi xavit, iniestát vagy xabi alonsot.

http://soccernet.espn.go.com/stats/assi ... on?cc=5739

részemről ennyi, nem akarom senki véleményét megváltoztatni, de a sajátom mellett is kitartok.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.06. 16:49:56

Zozzy 5 írta:
alves nem véletlen "csillivili" sztár, ahogy adriano sem véletlen nem az. ennek ellenére utóbbival sincs gond, cserének tökéletes. de egy lapon említeni a két játékost erős túlzás.

és végül csak érdeklődésként felteszem a kérdést: kivel szeretnék alvest pótolni azok az emberek, akik elküldenék a francba, úgy, hogy ugyan azon a szinten tudjon produkálni a jobbszárnyunk? csak mert én egyedül lahm érkezése esetén tudnám azt mondani, hogy na jó, elment alves de nem gyengültünk lényegesen. (elöljáróban annyit, hogy ha valaki montoya-t szeretné írni, akkor inkább meg se tegye)

alves védekezik:
http://www.youtube.com/watch?v=ZiXMEtTkBso
Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, h mióta Messi középen játszik, azóta Alves sem brillírozik annyira. A tavalyi szezonja közepesre sikerült, az idei pedig elég pocsékra. Amit idén bemutatott Alves, azt nagyon sok ember tudná. Ilyen szintet hoz Adriano is.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.06.06. 16:22:02

kifejtettem már régebben, miért nem érzem akkora súlyú dolognak azt, hogy a beadásai nem a legjobbak a világon, röviden erről annyit most, hogy az FC Barcelonában nem olyan könnyű 170 centiméteres emberekhez eljuttatni a labdát középen és nem kell is, hogy ez elsődleges szempont legyen. a másik ami nagyon fontos dolog az, hogy az alves- faktor k.urva nagy százalékban járul hozzá ahhoz, hogy messi olyan játékot produkáljon, amilyet. adriano erre soha semmilyen körülmények között nem lesz és nem is lenne képes akkor sem, ha jobb lábas lenne és messi oldalán tolná.
Ezt nem értem.

1. nehéz eljuttatni 170centisekhez,ez igaz. De még 185 centishez se jutna oda mert vagy a stadionbol ki megy vagy bele a védőbe.

2. ha nem ezt kell csinalni itt, akkor miért adb e egy meccsen 35ször?

3. adriano tényleg még ennyire se lenne képes.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.06. 15:53:40

visca el barca írta:
Sanama írta: Adrianorol az a véleményem, hogy védekezni nem tud, és nem is fegyelmezett. Értem ezt úgy,hogy rohangál fel támadásokkal és sokszor fent is marad.
érdekes, alves dettó ugyanez, mégsem akarja egyikőtök sem elpasszolni... adrinaoval az a baj h ő nem olyan csilivili sztár mint alves...:roll:
ezt erős csúsztatásnak érzem. először is alves klasszis szinten KÉPES védekezni is, adriano nem. ha 4-4-2-t játszottunk, ahogy én láttam rendszeresen vissza is járt. nem egy olyan jelenetre emlékszek az utóbbi idők classico tömkelegéből, amikor a bicikliző cr-t hanyag eleganciával szerelte.
3-4-3-nál (amit igen sokszor játszottunk) nem volt elsődleges feladata visszajárkálni. másrészt pedig szerintem adriano és alves fenti játékát nem lehet összehasonlítani. adriano felfut, jobb esetbe benyesi középre és csá, az ő fenti játéka ennyiben ki is merül, alves viszont kivételes összjátékra képes és üresbe is be tud tenni olyan forintos labdákat, amiket középpályások is megirigyelhetnének.

kifejtettem már régebben, miért nem érzem akkora súlyú dolognak azt, hogy a beadásai nem a legjobbak a világon, röviden erről annyit most, hogy az FC Barcelonában nem olyan könnyű 170 centiméteres emberekhez eljuttatni a labdát középen és nem kell is, hogy ez elsődleges szempont legyen. a másik ami nagyon fontos dolog az, hogy az alves- faktor k.urva nagy százalékban járul hozzá ahhoz, hogy messi olyan játékot produkáljon, amilyet. adriano erre soha semmilyen körülmények között nem lesz és nem is lenne képes akkor sem, ha jobb lábas lenne és messi oldalán tolná.

alves nem véletlen "csillivili" sztár, ahogy adriano sem véletlen nem az. ennek ellenére utóbbival sincs gond, cserének tökéletes. de egy lapon említeni a két játékost erős túlzás.

és végül csak érdeklődésként felteszem a kérdést: kivel szeretnék alvest pótolni azok az emberek, akik elküldenék a francba, úgy, hogy ugyan azon a szinten tudjon produkálni a jobbszárnyunk? csak mert én egyedül lahm érkezése esetén tudnám azt mondani, hogy na jó, elment alves de nem gyengültünk lényegesen. (elöljáróban annyit, hogy ha valaki montoya-t szeretné írni, akkor inkább meg se tegye)

alves védekezik:
http://www.youtube.com/watch?v=ZiXMEtTkBso
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.06.06. 15:44:26

Barcaman1993 írta:Nekem Adriano játéka az utóbbi időben nagyon tetszett, de azt el kell ismerni, hogy a kulcsmomentumokban egyáltalán nincs képben. Azért róla fejelték a CDR döntőben is a gólt, Pepe is lefejelte. És ezek fontos gólok voltak. Bírom a tagot, nem is adnám el, de jelenleg a védekezést kell erősíteni és nem a támadásokat. Alves nem igazán szokott hibázni, de amit művelt a szezon a végén azt nem minősítem. Ha formában vannak OK, de ha gyengék akkor piszkosul meggyengül a védelmünk. Várom Albát, de egy védekezőbb felfogású védőre lenne inkább szükség.
Nagyon jók a fejelős példák, mert Alba van vagy 170 centi, még Adrianonal is alacsonyabb, Ronaldotól meg legalább 15 centivel. Szóval ebből a szempontból Albával sem vagyunk beljebb.

Ilyen szituációkban nyilván azt kellene megoldani, hogy ne jusson el az ellenfél beadásig, mert az inkább elvárható, hogy Di Maria ne adjon be Alves ellen, mint hogy Adriano tőle 10 centivel magasabb és atletikusabb játékosok ellen nyerjen fejpárbajt.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.06.06. 14:23:53

Nekem Adriano játéka az utóbbi időben nagyon tetszett, de azt el kell ismerni, hogy a kulcsmomentumokban egyáltalán nincs képben. Azért róla fejelték a CDR döntőben is a gólt, Pepe is lefejelte. És ezek fontos gólok voltak. Bírom a tagot, nem is adnám el, de jelenleg a védekezést kell erősíteni és nem a támadásokat. Alves nem igazán szokott hibázni, de amit művelt a szezon a végén azt nem minősítem. Ha formában vannak OK, de ha gyengék akkor piszkosul meggyengül a védelmünk. Várom Albát, de egy védekezőbb felfogású védőre lenne inkább szükség.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.06.06. 14:21:38

visca el barca írta:a mondanivalóm lényege h én sztem alba nem jobb annyival, amennyit nyafognak érte egyesek. a ő "matyiővel" nagyon megértették egymást, de sztem semmi olyan hű de nagy plusz nincs benne...
én oda is irtam,hogy nem láttam Alba-t játszani, csak Adrianorol írtam egy kis véleményt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.06. 14:19:28

a mondanivalóm lényege h én sztem alba nem jobb annyival, amennyit nyafognak érte egyesek. a ő "matyiővel" nagyon megértették egymást, de sztem semmi olyan hű de nagy plusz nincs benne...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése