Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.04. 15:22:50

Bestbarca írta:Hát azért elég sokszor volt sérült ha visszagondolunk,és mellette nem egyszer úgy volt pályán,hogy játszik,de nem 100%os...Okés lehet kicsit erős az üvegbokájú kifejezés,de azért számíthatunk rá,hogy nem egyszer lesz sérült,vagy nem 100%os formában...
Nem tudom, hogy milyen alternatív univerzumban élsz, mióta a felnőtt keret tagja, egyszer fordult elő, hogy két egymást követő bajnokin ne játsszon, amikor még tétje van a dolognak (mert mondjuk tavaly sem játszott az utolsó két bajnokin, de akkor már bajnok volt a csapat). Szóval négy év alatt még nem volt komoly sérülése (kopp-kopp), átlagban játszik 30 bajnokin, nem értem a problémádat.
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2012.05.04. 15:22:29

Hát nemtudom...rengetek hír repked a csapat igazolásaival kapcsolatban,aminek minimum a fele kacsa,de kitudja h melyik az és melyik nem az??? Jordi Alba jönni fog,ez szinte biztos.Annyi helyen írtak már róla,hogyelképzelni nemtudomhogy ő ne jöjjön...Neki nem örülök annyira,mert saját nevelés,meg fiatal,meg törpe meg stb...de mégis,szerintem ő nem megoldás mint balhátvéd...mindenképp kell venni legalább egy balhátvédet,de szerintem nem Albat...inkább hoznám Alabat,mert lehet h ezért sokan megköveznek,de szerintem a jövő egyik legtehetségesebb playere...Univerzális,mert tökéletesen játszik a középpálya közepén,és a védelem bal oldalán is...minimum 2 tüdeje van a gyereknek,de az is lehet h több...idegileg ott van a toppon,legalábbis látva h a Real ellen hogy verte be az első tizit,milyen magabiztossággal,esélyt sem adva Casillasnak...és még csak 19-20 éves körül van a srác...
középre is kéne valaki,oda Silvat emlegetik,és neki maximálisan örülnék is,hisz nálam jelenleg a világ legjobb hátvédje!viszont van egy olyan érzésem,hogy rá nincs esély...

na és a talán legtöbb vitát kiváltó téma:a csatárkérdés...
sokan aztmondják hogy előre nem kell ember mert megvagyunk meg stb...de miért is??? nézzük meg egyenként.:
Messi:no comment...
Pedro:kb. másfél éve nem találja magát...miért hiszitek hogy jövőre majd tutira visszakapjuk a régi Pedrot??? 50-50,maximum...
Villa:Sérülése elött kb.fél évig folyamatosan csak belebotlott a labdákba,lassította a támadásokat,és kihagyta a kihagyhatatlant...most volt egy nagyon súlyos sérülése,ami miatt fél évet kihagyott...mire alapozzátok h Villa jövőre jólesz?
Tello-Cucu: nálam ők is no comment,szerintem nem ütik meg az elvárt szintet,egyikük sem...Cucu okos,és nem rossz plyer,de ide kevés...Tello gyors,de ő sem elég ide,legalábbis stabil kezdőnek semmikép...
Afellay: nem rossz játékos,képességei alapján szerintem lenne helye a csapatban,de a stílusa miatt ugyancsk nem illik a képbe...
Sanchez:rá lehet alapozni,jólesz jövőre!
De ez még mindig csak2 ember...
ha érkezik valaki,akkor én legjobban Adrian-nak,Neymar-nak,vagy esetleg Hulk-nak tudnék örülni...
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.05.04. 15:12:41

barca99 írta:
Bestbarca írta:pláne ha azt nézzük,hogy Busquets üvegbokájú,szal sokszor nem lehet rá számítani
Ezt mire alapozod?
Hát azért elég sokszor volt sérült ha visszagondolunk,és mellette nem egyszer úgy volt pályán,hogy játszik,de nem 100%os...Okés lehet kicsit erős az üvegbokájú kifejezés,de azért számíthatunk rá,hogy nem egyszer lesz sérült,vagy nem 100%os formában...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.04. 15:08:55

Bestbarca írta:pláne ha azt nézzük,hogy Busquets üvegbokájú,szal sokszor nem lehet rá számítani
Ezt mire alapozod?
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.05.04. 14:58:54

No most persze megint megindulnka az átigazolási pletykák,tele kamuval...Pláne hogy most nem nyertük magunkat halálra,ténylegesen kell is egykét ember,nem csak kiegészítőnek,és 100millió euró lesz igazolni arról beszélnek....

Sztem Bale-t felejtsük el,jó játékos,de túl sokért lehetne elhozni,a city is akarja,innetől 50alatt nem adják oda,szal esélytelen...

Jordi Alba balon sztem tökéletes megoldás lenne,saját nevelés,spanyol bajnokságban ráadásul a Valenciában bizonyított,nem nagyon lehet befürödni vele...És 15 körül oda is adják ha igazak a hírek,az reális ár is...

Középső védő,sokan mondják minek,de kell...Egyrszéről az a klubb koncepciója már elég régen,hogy minden posztra 2 ember...Ami kell is figyelembe véve a sérüléseket,meghogy Puyol sztem kb egy fél szezont tud hozni,sajnos nem fatalodik már,tuti lesznek vele gondok...Ezért is gondolkodnak egy középső védőben is...Amúgy meg idén kb azon ment el a bajnokság meg a bl is hogy Pique sérült volt sokszor,Puyolal is sok baj volt,és a védelmünk össze vissza játszott,nem volt elég stabil a fontos meccseken,ami nem is csoda...A játékunk majdnem mindíg megvolt,csak hátul nagymeccseken,rendre bekaptuk a gólokat kontrából ugye...

Ezen a poszton a legtökéletesebb Thiago Silva lenne...Rutinos,gyors,erős,jól fejel...És mellette elég fiatal is...Ha mgy Keita,ami elég valószínű,akkor emberi áron el is lehet hozni,kb25körül...Kérdésa Milan engedi e,megjegyzem főleg az a kérdés hogy akar e jönni a játékos,ha akar,akkor nem lesz választásuk...

David Luis,hát nem tudom,láttam jól játsznai,meg nagyokat hibázni is...Ő az a fellopakodós fajta védő,aki előrébb is tud kreatív lenni,de nem tudom,nekünk sztem sokkal inkább kellene,egy fix pont hátra,mint egy "gerillaharcos" védő...De persze ha taktikailag fegyelmezetten hátul amrad nagyobb részt,nyerhetünk vele...A problémám csak ott vna vele,hogy drágább lenne sztem mint Thiago Silva,aki sztem a világ egyik legjobb középső védője jelenleg,szal botrány amit az az ember művel,elképszteőn jó...Nálam Silva az első ha arról van szó kit igazoljunk védőnek...

Középpálya,hát ha megy Keita,ami elég valószínű,és sztem nem is baj,mert enm fiatal,most még jó pnzt elhet érte kapni,szal nem hülyeség,bár azért sokan szidták,meg sokaknak nem tetzett hogy Pep minek játszatta egyszer kétszer,de tény,hogyha ő pályán volt,stabilabb volt a védekezésünk...Okés a támadójátékunk meg rosszabb,dehát neki nem a szervezés a feladata,és nem is a góllövés,bár voltak jó szériái,de pl egy 2-0nál ha behozzták cserének,akkor tuti megvan a győzelem...Nehéz lesz oylan ebmert találn aki tűri a padot,és ekkora rutinnal rendelkezik,meg stabilitást tud adni...

Capoue,hát nem tudom,ezt ilyen elgyen vki féle megoldának érzem,sztem kevés ő,pláne ha azt nézzük,hogy Busquets üvegbokájú,szal sokszor nem lehet rá számítani,bár igaz ott van Mascherano,aki tökéletesen be tdja játszani a vkp posztot ugye Pep kényszerből csinált belőle védőt,de ha lenne pl egy Thiago Silva pluszba,sztem nem sokszor játszana hátul inkáb előrébb...Megjegyzem ez lehet az egyik nagy fegyverünk,ha nem kell neki vdőt játszani,azért Masche,amilyen labdákat tud néh adni,jól lát a pályán,ugynaakkor sokkal fegyelmezettebb mint Busi,rajta tuti nem mennek át,meg nem fogja elszórni a labdákat...Busi kreatívabb tény,de ő biztosabb,a meccsek jellegétől függően rotálva őket,vkp poszton,sztem erősebbek lennénk...Viszont Capouet én ilyen van még vki embernek érezném,pláne az előző két emberhez képest...Tömegemberekkel nem megyünk sokra,de persze lehet jön,és rámcáfol a fazon,biztos van benne vmi ha kinézték,csakhát a Barcába nem vmi hanem sok kell...Megannyi játékos jó jó volt,aztán idekerült és ide kevés...

Igazából nem tudom kivel lehetne Keitát pótolni,sztem ez a forgatókönyv,hogy Mascherano visszakerülne vkp posztra,ha ugye lenne a védelemben plusz ember,lenne a legjobb...És 3. embernek meg lehetne próbálni egy fiatalt,kupa meg kis meccseken,és ha nagy sérüléshullám van,azért van kit bevetni középpályán bő a keret...

Csatársor hát problémás nagyon...Jó velünk van isten,évi 70góllal,ez "kisebb" előny... :D :D :D De igazából kell még mellé nyílván ember,mertha más nem rőgja be,úgy járunk mint idén...Alexissel semmi baj,pengés jó játékos,jövőre pláne jobban fogja érezni a gamet,csakhát üvegbokájú...Igaz ideén sérüléssel kezdett,és mindíg játszani kellett,nem tudott soha rendesen felépülni,és ezért is elhetett sorozatosan sérült...Jövőre ha normális körülmények közt,lehet enm lesz vele baj e téren...Eddig okés...Node a nehezebb kérdés...

David Villa idén kiesett,láthattuk hogy hiányzott azért,kellett volna nem egyszer egy igazi befejező csatár mint ő...31éves lesz decemberben,egy ilyen súlyos sérülés után,nem tudom hogy helyre fog tudni e állni...Nekünk nagyon jó lenne,ha elvinnék EBre és játszana is minél többet,láthatnánk,hogy mire képes még,képes e formába lendülni újra...Sztem lehet el kéne adni,de mindenképp lutri...Egyrészről jelenleg sokat senki enm kínálna érte,szal nagy bukó lenne anyagilag,viszont ha marad lehet nagy bukó hogy évi 9 milliáért padozni fog...Nem tudom...Pótolni nagyon drága lenne,egyenlőre nem vételen nem is nagoyn vannak erről hírek,40milla alatt kb nem lehetne venni hasonló minőséget...Márpedig kelleen egy jó befejező csatár mindenképp...Hát nem tudom majd elválik,nyíláv látni fgojá amjd mire képes még,hogyan tud visszarázódni...

Csatár poszton továbbá Pedro sztem távozni fog,kicsit fásultnak érzem,jobb is ha megy...Tello is sztem menni fog,a kezdeti fellángoláson kívül hát nem látok benne sokat meg kell hogy valjam...Cuenca marad remélem,tökéletes csereember,egyenlőre,a jövő nagy játékosa lehet nálunk...Affelay fene tudja lehet emgy,ha marad se baj,nem nagyon láthattuk még igazán mit tud,ugye a sérülési miatt...És még persze jöhet meg annyi fiatal mint csere ember,de sztem a Villa ügy itt a kérdéses,a többi részlet,elég erős a keret azért elől is...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.03. 10:59:41

Igen, mivel borzalmasan nehéz a társaság jó részéne a felfogása, ésvagy gyenge az emlékezete, lezárjuk a topikot egy egész napra, hogy mindenki ebbe a hozzászólásba ütközzön.

Figyelmetekbe ajánlanánk a Felhívások topikban található összes hozzászólást, amelyek a fórum szabályzatát képzik.

Ezen felül figyelmetekbe ajánlanánk kiemelten a szintén ott található TILTOTT OLDALAK LISTÁJÁT, ahonnan tilos idézni, tilos linkelni.

Híreket és idézeteket, bármilyen személyes véleménytől eltérő információt csak és kizárólag pontosan megjelölt forrással szíveskedjetek betenni ide.

Természetesen az összes többi szabály is érvényes, és ezt a topikot fokozottan figyeljük.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.05.03. 10:06:43

Piquenbauer írta:Nagy vonalakban...
Köszi, köszi :wink:
Piquenbauer írta:Egyébként a Touluse-nak 10 millió eurós ajánlatot tettünk Capoue szolgálataiért cserébe. (Forrás: MundoDeportivo.com)
Hmmm... Kíváncsi vagyok mi lesz. Már írtam róla a topicban nem tűnik ügyetlennek -bár videót bárkiről lehet jót...- én őt amolyan vészmegoldásnak tartanám. Ha nem jönne a T.Silva-J.Martinez-O.Romeu hármasból egyik sem -már ha Keita megy- akkor hoznám csak őt. Addig felesleges.
Kép
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.05.03. 09:45:10

salas9 írta:Most ezt a cikket olvasva, "nyers" fordításban azt vettem ki, hogy baloldalra Bale ( :o ) az első számú kiszemelt, és ha őt nem lehet jó áron elhozni akkor jönne Jordi Alba (15 millio). Ezen felül Telloról is írnak, hogy az Atletico Madridból jöhetne Adrian, és adnánk érte Tellot. Meg, hogy 18 millio a kivásárlási ára a spanyolnak(Adrian). Mert a Tello iránt érdeklődik az Atletico, Valencia és a Liverpool.

Valaki aki kicsit pörfikt spanyolban az leírhatná nekem, pontosan mi is ez a cikk. Gracias :!: :D
Nagy vonalakban: szeretnénk a nyáron megszerezni Balet, azonban ő túl drága, így minden bizonnyal Jordi Alba fog érkezni (akit 15 millióért engedne el a valencia). Adrian Lópeznek 18 millió euró az elengedési záradéka, és annál olcsóbban nem akarja elengedni az Atlético Madrid.

Mi pedig szeretnénk spórolni valamelyik transzferen, ezért bevonnánk azt a Cristian Tellót valamelyik transzferbe, akiért az Atlético Madrid és a Valencia is érdeklődik...

Egyébként a Touluse-nak 10 millió eurós ajánlatot tettünk Capoue szolgálataiért cserébe. (Forrás: MundoDeportivo.com)
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.05.03. 09:33:40

Most ezt a cikket olvasva, "nyers" fordításban azt vettem ki, hogy baloldalra Bale ( :o ) az első számú kiszemelt, és ha őt nem lehet jó áron elhozni akkor jönne Jordi Alba (15 millio). Ezen felül Telloról is írnak, hogy az Atletico Madridból jöhetne Adrian, és adnánk érte Tellot. Meg, hogy 18 millio a kivásárlási ára a spanyolnak(Adrian). Mert a Tello iránt érdeklődik az Atletico, Valencia és a Liverpool.

Valaki aki kicsit pörfikt spanyolban az leírhatná nekem, pontosan mi is ez a cikk. Gracias :!: :D
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.02. 19:43:44

Én nem nagyon látom értelmét T. Silvanak...
Amíg van 3 világklasszis védőnk középen mindek egy negyedik? Ha majd Puyol elkezd látványosan romlani ill. Pique sem lendül vissza a játékba akkor kell hozni. De egyenlőre úgy tűnik, hogy nincs sok értelme...
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.05.02. 19:39:15

Andris írta:
MessiBarca10 írta:Eszerint eladjuk Alvest és Keitát és 100 milla lesz igazolásokra...

http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-1 ... okra-62393
http://www.eurobarca.hu/forum/viewtopic.php?t=389

eszerint pedig a sporthirado.hu rajta van a tiltott oldalak listáján (mint látjuk, nem ok nélkül), amit mindenkinek a figyelmébe ajánlok a jövőre való tekintettel.
Rendben ,bár eddig nem feltételeztem róluk,hogy ilyen kacsahírado :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.02. 19:31:19

MessiBarca10 írta:Eszerint eladjuk Alvest és Keitát és 100 milla lesz igazolásokra...

http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-1 ... okra-62393
http://www.eurobarca.hu/forum/viewtopic.php?t=389

eszerint pedig a sporthirado.hu rajta van a tiltott oldalak listáján (mint látjuk, nem ok nélkül), amit mindenkinek a figyelmébe ajánlok a jövőre való tekintettel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.05.02. 19:20:10

TÖRÖLVE
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiBarca10 2012.05.02. 19:38:25-kor.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.02. 19:06:42

Hát ebbe látok realitást, lehet csak kacsa, de ha így van akkor tényleg kell Thiago Silva

http://www.hatharom.hu/article/6092ce-f ... edhez?eb=2
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.05.02. 16:42:19

Elmundodeportivo tett fel egy videót az általam lejjebb írásban említett Étiene Capoue-ről. Őt is beletették a "kalapba" Thiago Silva és Javi Martinez mellé.

Délelőtt már írt róla az újság, akkor azt írták intelligens, erős, és jó a védekezése. Tudjuk jól, hogy bárkiről össze lehet vágni egy jó videót, de nekem tetszett, nem volt rossz. 9.5 millio az ára, 2015-ben jár le a szerződése.

Nálam mondjuk még mindig J. Martinez élvez prioritást aki univerzális, utána jön Romeu és Thiago Silva. Ha közülük egyik sem jönne akkor gondolkoznék el a srácon. Hétvégén ha tudom megnézem a Toulouse meccsét meglátom mit tud :D

Másik amit olvastam mind az elmundon mind pedig a sport.es honlapján, hogy Sir Alex vissza akarja vinni Piqué-t.
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.05.02. 15:36:52

ab1daL írta:Meg még ha el is engednénk Alvest, ki a búbánat lenne a jobb bekk? Montoya, a totál rutintalan ifi? Puyol 35 évesen? Vagy akkor vegyünk jobbhátvédet is 25-ért? Nem lehet elengedni Alvest sehova.


Montoya azért szerintem ügyesen megoldaná a pozíciót, bár túl nagy a kockázat az ő játszatásában. Úgy lenne a legésszerűbb, hogy a köv. szezonban Montoya jóval több lehetőséget kapjon s akkor majd jövő nyáron végleg átveheti a stafétabotot a braziltól.
Zozzy 5 írta:no meg azt se felejtsük el azért, hogy nyilván messi egyedül is penge, de a jobb kezéből egy jelentős darabot vágnánk le alves eladásával.


Valóban ez a legnyomósabb érv Alves maradása mellett. Rengeteg gólpasszal és kiváló indítással kínálja meg Messit.
Visca El Barca írta:én szívem szerint hoznék egy klasszikus 9-est
Ezzel én is egyetértek. Nálam meg az a klasszikus 9-es Llorente(Fernando) lenne. Kiválóan fejel (lenne kit keressen Alves a beadásaival), precíz a játéka. Említettétek, hogy Ibra volt a lehető legerősebb, legjobb középcsatár s nem vitte itt sokra. Llorente sokkal alázatosabb, úgy látom, elfogadja Tito utasításait biztosan. Henryhoz hasonló, aki vérbeli középcsatár, mégis kiválóan teljesített szélen is.
més que un club
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.05.02. 13:55:58

Meg még ha el is engednénk Alvest, ki a búbánat lenne a jobb bekk? Montoya, a totál rutintalan ifi? Puyol 35 évesen? Vagy akkor vegyünk jobbhátvédet is 25-ért? Nem lehet elengedni Alvest sehova.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.02. 13:48:16

Az Alves dolgot nem igazán értem. Montoya tényleg nagyon ígéretes, de egyelőre első számú jobb-bek-ként nem számítanék rák. Dani pedig olyan-amilyen, de a világ legjobbja a posztján, a 3-4-3-ba pedig a legtökéletesebb. Sokan felhozzák a beadásait és van is benne igazság, de nem tudom ki lenne az a „rutinos" védő a padon aki azokat a háromszögeket és egyérintőket meg tudná csinálni, ami nagy erősségünk. Örüljünk hogy van egy ilyen játékosunk és nem kell 40-50 millát kiadni egy szélső védőért. (ami nem is nagyon van a piacon)

Thiago pedig folyamatosan javul, ha kezd egy kicsit benőni a feje lágya tökéletes lesz oda.
Ha pedig középcsatár, minek kellene Llorrente, mikor van egy Villánk, aki középen sztem jobb teljesítményt tud lehozni, mint a b..szk. Az egyetlen különbség a fejelés, de többet vesztenénk azzal, mint nyernénk.
Nem akarok visszautalgatni Ibrára, de nála jobb játékost középre lehetetlen lett volna hozni + még területe is több lett volna és nem csak a természete miatt fürdött be szvsz.
Még nem tudom mit fog csinálni Tito, de elképzelhető, hogy párszor belöki az Alexis-Villa-Messi triót.
Forca Barca!!!!
Avatar
Katalány
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2012.04.01. 15:02:36

2012.05.02. 13:25:48

Zozzy 5 írta:
no meg azt se felejtsük el azért, hogy nyilván messi egyedül is penge, de a jobb kezéből egy jelentős darabot vágnánk le alves eladásával.
Maximálisan egyetértek, nagyon jól működnek ők ketten, maximálisan értik egymást.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.02. 12:41:32

visca el barca írta: jobboldali védelem: alves... ha fizetnek érte 30 milliót mehet Isten hírével. nekem elegem van a sehova nem tartó beadásaiból, meg a galaxisba kilőtt bombáival. montoyát csak egy pár meccsen láthattunk, de sztem igenis meggyőző volt. ha alves elmegy, akkor simán lehetne első számú jobb bekk, viszont akkor kell mögé vki a padra. egy rutinos jatékosnak örülnék
azért szerintem ezt gondold át. az utóbbi időben én már a "sehova nem mennek a beadásai" dolgot érvénytelen sablonnak érzem, igenis szereztünk fontos gólokat az oldalról bejövő labdáiból. egyébként meg hozzáteszem, hogy 170 cm-es emberekhez elől nem olyan könnyű odanyesni a zsugát és nem is érzem úgy, hogy azt a futómennyiséget, kreativitást és nem utolsó sorban szívós védekezést el szabadna löknie a Barcelonának csak azért, mert esetleg találunk egy játékost, aki jobban ad be, meg van egy ifink a B-be, aki eddig egész jó volt...30 millió meg vicc szerintem, lahm-mal karöltve a világ legjobb szélső védője. már mindenkiért 40 felett kérnek, aki csinál néha vmi különlegeset.
szerintem ha ennyire a beadásokon ércelődünk, akkor inkább abidalt lehet elővenni, mert az ő labdái tényleg teljesen vakok. nem bántásként mondom, főleg, hogy beteg, meg örülnék is ha tudna még maradni, de ha beadásokról van szó...

no meg azt se felejtsük el azért, hogy nyilván messi egyedül is penge, de a jobb kezéből egy jelentős darabot vágnánk le alves eladásával.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.02. 12:21:25

sztem olyan iszonyatosan nagy gond semelyik poszton nincs. ennek ellenére vhol egy kis vérfrissítés ráférne a csapatra. erősíteni mindenhol lehetne, de kérdés megéri e több 10 millióért akár a kezdbe, akár a padra igazolni.

baloldali védő: nekem adrianoval semmi bajom, sztem egy átlagos szintet bőven hozott, de lehet alba gyerek tényleg jobb lenne. abidalrol nem tudom miért nincs semmi hír, jo lenne tudni h visszatér-e. ha igen, akkor a balhátvéd poszt továbbra is jó adriano-abidal kettőssel. és akkor még muniesáról nem is beszéltem. a 3 ember közül vmelyik már csak jo, nem hinném h kell még egy 4. balvédő is.

középső védő: puyol-masche-piqué-fontas. utobbi serult volt sokáig, kitudja mik a tervei titonak vele. puyol korosodik, kontráknál hátrányban van, de fejelni, helyezkedni, irányitani még mindig tud. mascherano, leszámítva a hulye golt amit a cselzi vagy a real ellen kaptunk miatta (elkezdte puyolt fogni), sztem a legnagyobb meglepetés volt idén. iszonyat mi munkát végzett, el lehet olvasni a topicját, hogy mennyien gratuláltak neki. az, hogy néha (ld. fentebbi példa) hibázott, bárkinek benne van a játékában. piquének sztem a sok tagadás ellenére biztos volt vmi afférja peppel, remélem jövőre visszatér az a piqué akit mi megszerettünk. a legnagyobb bajom az volt idén a tengellyel, hogy hol 3 hol 4 védő játszott, ráadásul belül is forgott állandóan a 2 ember, sztem nem volt zsinorban 3 olyan meccs, ahol ua. a két ember kezdett volna...

jobboldali védelem: alves... ha fizetnek érte 30 milliót mehet Isten hírével. nekem elegem van a sehova nem tartó beadásaiból, meg a galaxisba kilőtt bombáival. montoyát csak egy pár meccsen láthattunk, de sztem igenis meggyőző volt. ha alves elmegy, akkor simán lehetne első számú jobb bekk, viszont akkor kell mögé vki a padra. egy rutinos jatékosnak örülnék

"védekező kp" itt még mindig busquets a no1., kérdés, hogy mi lesz keitával. ha marad akkor okés ha nem akkor két lehetőség van. vagy idehozzák helyére javi martinezt, vagy vesznek egy középső védőt, és mascherano visszajön eredeti helyére. nekem amugy masche jobban tetszik védőként, igy inkább a javi martinezes verziot támogatom.

"kp többi része" a legagyobb szívfájdalmam, hogy xavin egyre inkább látszik h kezd fáradni. még mindig ő a passzkirály, de a mezonyben vhogy keveseb munkát végez. itt ugye 2 posztra 4 ember van, xavin kivul ini, fabregas, thiago. iniesta elég sokat bajlodik kisebb nagyobb séruléssel, jo lenne ha a köv szezonban egészséges lenne. fabregas meg, hát, hagyjuk, "tanuló év" volt ez neki. tavaszra teljesen kifingott. érdekes, hogy ősszel, kötetlen poszton játszott, lőtte is a golokat, tavasszal megkötötték neki a kezét, vissza is esett a teljesitmenye. thiagot én nehezen tudom megitélni, hol brillirozik, hol semmit sem csinál. ha köv pár meccsen kezd, csak az őjátékát fog nézni. sokkal kiegyensulyozottabnak kellene lennie. azért remelem mindenki belátja, ha xavi és iniesta nincs egyszerre pályán, semmi nem olyan gördülékeny.

csatársor: nem kell játékos. illetve kellene, de még messi középen fossa magából a golokat addig felesleges. igazából egy jó 9-es elférne, de messi miatt uis szélre kerülne, és meghalna (eto'o, henry, ibra, villa). szélre meg annyian vannak mint a szemét, oda már nem kell játékos. villa, afellay, sancho, pedro. a két kisgyereknek megköszönném a részvételt, egyikben sem látok tul nagy potenciált a jövőre nézve. kb arra jók, hogy 5-0-nál bejöjjenek 10 percre. de hogy bl elodonton, meg classicon kezdjenek... itt leginkább az kérdés, hogy villa, meg afellay mit tud felmutatni a sérülésük után. hja, még vmi . remélem tito elfeljti majd ezt a jatszassuk csatárként iniestat, adrianot, fabregas féle hulyeségeket...

ah, kész is a háboru és béke. :D

egy szó mint száz: ha abidal "megy" akkor alba, ha keita megy, akkor javi martinez, és én szívem szerint hoznék egy klasszikus 9-est
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.05.02. 12:11:15

tökéletesen egyet értek. az hogy Messi egyedül 60 gólokat rugdos, nem azt jelenti, hogy nem kell középcsatár.. nekem sokkal jobban tetszett az 3as elől, amikor még Henry, Etoo & Messi rugdosták felváltva a gólokat.. persze más idők járnak, de akkor is kell egy középcsatár!
Llorrente megfelel.
És Villa mégis milyen poszton játszott?? Ha már megvettük, akkor néha ő is játszhatna középen!! Nem kell ahhoz egy Llorrente 30-40 millióért... :roll: Jobb szélre kéne valaki, bár ha Pedro formába lendül akkor nem lesz gond!! :wink: Szerintem most nem a csatárkérdés a létfontosságú. :D Védő kell!!! Javi Martinez kellene inkább Llorrente helyett... :P
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2012.05.02. 11:51:14

Fernando írta:Nem lehet komoly csapatok ellen középcsatárral játszani. Szerintem azzal nincs kész egy támadó részleg, hogy van 4-5 szélső meg egy középcsatár akit a szélen játszatunk. Nem értem mi bajotok Llorentével. Szerintem jelenleg Soldadoval együtt a legjobb spanyol csatár. Folyamatosan fejlődik, erős fejjel, erős mindkét lábával, agresszív, gyors és remekül lát a pályán. Aki nézett idén Bilbao meccseket az láthatta. Egyedüli érv ami ellene szólhat, hogy 27 éves, de szerintem az annyira nem vészes. Remekül megállná a helyét a taktikánkban, bővülne a repertoár. Sokban hasonlít a Bilbao stílusa a miénkhez.
tökéletesen egyet értek. az hogy Messi egyedül 60 gólokat rugdos, nem azt jelenti, hogy nem kell középcsatár.. nekem sokkal jobban tetszett az 3as elől, amikor még Henry, Etoo & Messi rugdosták felváltva a gólokat.. persze más idők járnak, de akkor is kell egy középcsatár!
Llorrente megfelel.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2012.05.02. 11:45:40

Nem lehet komoly csapatok ellen középcsatárral játszani. Szerintem azzal nincs kész egy támadó részleg, hogy van 4-5 szélső meg egy középcsatár akit a szélen játszatunk. Nem értem mi bajotok Llorentével. Szerintem jelenleg Soldadoval együtt a legjobb spanyol csatár. Folyamatosan fejlődik, erős fejjel, erős mindkét lábával, agresszív, gyors és remekül lát a pályán. Aki nézett idén Bilbao meccseket az láthatta. Egyedüli érv ami ellene szólhat, hogy 27 éves, de szerintem az annyira nem vészes. Remekül megállná a helyét a taktikánkban, bővülne a repertoár. Sokban hasonlít a Bilbao stílusa a miénkhez.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.05.02. 11:30:52

Nem hosszu, csak ennyi tinivel nem lehet világverő csapatot csinálni. Tudják ezt szerencsére Barceleónában is.
Fecó
Válasz küldése