Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.02.24. 14:52:52

ab1daL írta:Noname nagyon jól összefoglalta a dolgokat, annyival egészíteném ki, hogy már több helyen is olvastam, hogy Pep (ha marad jövőre.. :D) 3 kapussal szeretne a következő szezonnak neki futni. Gondolom azért, mert Pintot 2013-2014-es szezonra már nem marasztalják, és addig a köv szezonban beleszokhatna a 3. kapus a dolgokba. A legnagyobb esélyes egyébként Oier, hogy felkerül a nagy csapathoz.
Szóval szerintem is azt a 25 milliót Thiago Silvára kell költeni, minden más csapatrész teljesen rendben.
Persze!!!Van egy formán kivüli Pedrónk,és egy sérült Villánk.Cuenca és Tello pedig jelenleg kevés mint a tejbetök.Alexis és Messi az akikre lehet épiteni a támadószekcióba.Sztem vagy Villát, vagy pedig Pedrót elkellene passzolni és elhozni Neymart a nyáron.Mert az nem normális dolog,hogy egy Fabregasnak kell játszani folyamatosan a tmd poszton állandóan.Thiago Silva pedig q.va drága lenne, van helyette olcsóbb megoldás is.Mint pl.Subotic,David Luiz,Hummels,Sakho akik ráadásúl fiatalabbak is mint a brazil.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.02.24. 14:18:57

Noname nagyon jól összefoglalta a dolgokat, annyival egészíteném ki, hogy már több helyen is olvastam, hogy Pep (ha marad jövőre.. :D) 3 kapussal szeretne a következő szezonnak neki futni. Gondolom azért, mert Pintot 2013-2014-es szezonra már nem marasztalják, és addig a köv szezonban beleszokhatna a 3. kapus a dolgokba. A legnagyobb esélyes egyébként Oier, hogy felkerül a nagy csapathoz.
Szóval szerintem is azt a 25 milliót Thiago Silvára kell költeni, minden más csapatrész teljesen rendben.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.02.24. 11:46:10

Az a 25 millió, amiről írtak bőven elég.
Némi elemzés a lehetséges elköltésről:
1. kapusposzt: felesleges vele akár foglalkozni is. Valdes és Pinto megoldják
2. kp : gyakorlatilag tökéletes a kp. vkp poszton a világ messze legjobban ellátott csapata vagyunk. Iniesta még jópár évig rendben lesz. Xavin se nagyon látszik a kora, de amennyit ő romlik, annyit javul Thiago. Keita vagy marad vagy nem. Sok meccset mostanában nem tudtam megnézni, de úgy hallom Dos Santos elég biztató. Mindamellett sztem Keita marad, bár ha vki ajánlana mondjuk 10 millát, mehet.
3. csatárposzt. Sokan ide igazolnának. Nem értem őket. Van 2 támadónk, aki nagyon jól játszik: Messi és Sanchez. Fabregas is sokszor itt tevékenykedik. Ott van még Pedro, aki nem fut nagy szezont, de nagyon is számolni kell vele. Villa lesérült, de ő sose a sebességéről volt híres. Nem hiszem h nagyon lerontaná a teljesítményét. Sokan elégedetlenek vele. Én nem. Tavaly túl volt terhelve. Amikor pihent egy kicsit a BL döntő előtt, egyből jobban játszott. És akkor még Afellay, akinek azért sokat köszönhettünk tavaly és megfelelő kiegészítőember, továbbá Cuenca ha nem is váltja meg a világot, egész ügyes és ez alighanem csak jobb lesz. TÁmadósorba teljesen felesleges igazolni. Messi,Sanchez,Villa,Cesc,Pedro mind beleférnének a kezdőbe. Inkább jelentkezik itt a bőség zavara, mint probléma. Idén nem volt szerencsés a csapat a sok sérüléssel, de néha ez megesik. ELőtte évekig senki, remélhetőleg ezután megint évekig senki...kopp-kopp

Védelem. Nos, itt már azért van mit tárgyalni. Széleken jól állunk: Alves,Abidal,Adriano(nem értem minek kéne Adrianot eladni. nincs olyan jó mint Alves, de megfelellőe pótolja, csakúgy mint Abidalt), mellékjük még jön fel Montoya, akitől nagyon sokat várok. Hatalmas tehetség! Balere semmi szükség. Először is nem a legjobb a védekezése, másoszor nem biztos h beválna neki ez a bajnokság, harmadszor nem lenne erősítés!
Az a hely, ahol a csapat erősödhet, a középső védő poszt. Puyol nagy szezont fut, de már nem sokáig bíra, Pique nincs jó formában, mindamellett még mindig a világ egyik legjobbja. Fontas sérüléséért kár, megbízható védő lesz, csakúgy, mint Bartra, illetve Muniesa is beválhat. Hármójuk közül 1 a köv. szezon végén sztem el fog menni. Egy nevet mondok: Thiago Silva. Ő kell nekünk. Tökéletes párost alakítana hosszú évekig Piquevel. Erős, fegyelmezett, gyors, jól fejel. Kétlem h olyan technikás lenne mint Pique, de ugyanakkor nagyobb vezéregyéniség. 25+vmi teljesítménytől függő pénzért el lehet mozdítani. A Milan nyilván nem szívesen adná, de a pénz kell nekik, Silva pedig meggyőződésem h el akar majd jönni, ha mi hívjuk. Mással nem is próbálkoznék. Értelmetlen. Minden tárgyalót rá kell küldeni Milánóra és elhozni a brazilt. B-terv felesleges. Kétlem h találnánk olyan védőt, aki megfelelne. Egy 25 milla+Keita ajánlatot pl alighanem alaposan megfontolna a Milan. :roll:
A Fifa egy szégyen
socio66

2012.02.15. 16:24:11

bale ott van,ahova való.
angliában nem várják el egy játékostól hogy esze legyen a játékhoz,vagy ne adj isten ne zavarja a labda,ott elég ha valaki gyorsan fut és jól tud beadni,és a közönség máris állva tapsol.
viszont teljesen nyilvánvaló,hogy nálunk ez édeskevés,futni nem lenne területe a lassú támadásépítésünk miatt,beadni pedig senkinek sem tudna,így azt a két dolgot,amit tud,kénytelen lenne teljes mértékben hanyagolni.
abszolút használhatatlan lenne itt,de megkockáztatom hogy anglián kívül mindenhol máshol is,neki vétek lenne eligazolni onnan.
érthetetlen számomra hogy hogyan merülhet fel a neve sokadjára is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.02.15. 16:00:12

Zibra16 írta:Ki mit szólna ahoz ha nyáron a Barca Gareth Baleért cserébe odaadná Adrianot plusz még egy 25 milliót ?
Sztem ez egy reális ajánlat nem ?
Butaság!
Adriano tökéletes csereemberke, be tud szállni bármikor több poszton bevethető!Bale 1; drága 2; balszélső futó
És 3; van egy ilyen emberünk a jobb oldalt Alves személyében, véleményem szerint nagyon kockázatos lenne ha a bal oldalon is egy ennyire támadó játékos játszana!
Alba a tökéletes ha baloldalt akarunk erősíteni!
Kép
Kép
Kép
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2012.02.15. 15:57:04

dmar írta:Ezt honnan vetted?
pletyka vagy van alapja?
Ezt csak én találtam ki , csak kíváncsi vagyok, hogy ki mit szólna hozzá
dmar
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2005.06.02. 20:42:39
Tartózkodási hely: Csongrád

2012.02.15. 15:55:06

Ezt honnan vetted?
pletyka vagy van alapja?
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2012.02.15. 15:54:15

Ki mit szólna ahoz ha nyáron a Barca Gareth Baleért cserébe odaadná Adrianot plusz még egy 25 milliót ?
Sztem ez egy reális ajánlat nem ?
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.15. 03:24:06

villával nekem összességében (mert azért rúgott ő nagy meccseken nagy gólokat...) semmi bajom nincs, az ára tényleg sok, 40 milla, és nem egy ifjonc.
de egy klasszist (és a mai mezőnyben villa annak számít) az jellemez, hogy a semmiből tud villanni, és ez azért még akkor is megnyugtató, ha az utóbbi időkben pocsék formában volt.
a marketinget azért írtam, mert egy nagyon népszerű játékosról van szó.
bár a 40-et nem érte meg, bízom benne, hogy a következő szezonban a legjobbját nyújtja, törlessze csak ezt a borsos árat.

afellay szerintem még így is megérte azt a 3 millió eurót, pedig idegennek tartom a játékunkba.
3 millió euróért manapság nem ritkán csak ZS kategóriás játékosokat kapni, afellay pedig azért a világ egyik legerősebb válogatottjának egy biztos tagja, és nem egy kutyaütő, még ha ide nem is fog beférni.

adrianoról amit írtál, az igaz, de mégis egy legalább 4 poszton bevethető, jó korban lévő, a spanyol ligát ismerő, a pad miatt nem szövegelő játékos, aki egy jó kiegészítőember, szerintem 9.5-ért jó vétel volt.

nyilván nem foghatjuk meg mindenkivel az isten lábát, de azt kívánom, ezeknél rosszabb ár/érték arányú igazolásunk sose legyen, és akkor nem lesz probléma.
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2012.02.15. 02:21:48

shutterisland írta: szóval tavaly és idén mindent összevéve...NAGYSZERŰEN IGAZOLTUNK 8)
én nem látom ennyire pozitívan az igazolásokat. Cesc, Masche és Alexis megérte a pénzét, de csak ők. Villa jó játékos, hasznos, de ez hogy kerülhetne 40 millába? néha annyira szürke volt,hogyha nem lenne a hátára írva a neve,az anyja se ismerte volna fel.de legegyszerűbb őt értékelni: igazából nem lettünk rosszabbak,miután lesérült ergo nagy előrelépést egyáltalán nem jelenthetett a megvásárlása.

Ibit hagyom,szegény srác nem kapott (még a sérülése előtti időszakra gondolok) elég bizalmat,nyáron sztem megy,és úgy járunk vele mint Hlebbel (szerződése végéig a nyakunkon marad..) egyetlen pozitívum,hogy szinte "ingyen" volt.

Adriano meg..tényleg,vannak jó pillanatai,de némelyik meccsen olyan,mint aki azt se tudja,milyen rendezvényen is van éppen.sztem nála is ugyanaz a helyzet,mint a keitával: nekik nem ez a csapat a szintjük.

szerk.: 500. hsz 8)
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.15. 01:37:51

az alexis & cesc pakk teljesítménye tétmeccsen a barcában:

alexis :
1522 perc, 11 gól, 2 gólpassz.
lebutítva : 117 percenként szerez egy gólpontot.

cesc :
2269 perc, 15 gól, 15 gólpassz.
lebutítva : 75 percenként szerez egy gólpontot.

figyelembe véve, hogy mind a ketten nyáron érkeztek, és azt, hogy mind a kettőjüknek nehezítette a beilleszkedését,formába lendülését 1-1 sérülés....nagyszerűek, különösen cesc, de alexisre sem lehet egy rossz szavunk sem.

hatalmas igazolás volt mind a kettő, nagy erősségei a csapatnak! :)

ha már itt tartunk, az utolsó 2 átig. szezon igazolásai ezen kívül :

adriano, 9.5 milla : univerzális, nem pampog a padért, egy igazi jó katona, kiegészítő embernek eddig tökéletesen megfelelt.

villa, 40 milla : rengeteg pénz ez, nyilván a marketing értéke sem lehet olyan rossz...a teljesítményével összességében nem lehetnek gondok, mert egy klasszis csatárról van szó, aki elég sok fontos gólt rúgott már, a hullámvölgyei és sérülése sajnálatos, viszont ezek ellenére jó igazolásnak tartom, bár kicsit sokallom így utolólag ezt az árat, de mint mondtam, ez már marketing is ezen a szinten.

afellay, 3 milla : ennyi pénzért nevetve megérte, mert ugyan nem alkotott maradandót (persze a messinek clasicón adott gólpasszáért azért taps) de adrianohoz hasonlóan kiegészítő embernek tökéletes, ami még tetszett, hogy motivált...sajnálatos sérülése (és vélhető távozása) ellenére ő is jó igazolás volt ár/érték arányban.

mascherano, 20 milla : ez az ember hatalmas tanár, de főként a középhátvéd poszton nyűgöz le...174 centisen ezen a poszton ilyen teljesítményt lehozni meccsről meccsre, emelem a kalapom.
az meg csak extra, hogy alázatos, hatalmas küzdő, nem szövegel ha padon van, és talán a világon az egyik, ha nem a legjobb a becsúszó szerelésekben.
féltem, mikor megvettük, hogy egy favágó hentest hozunk, de hatalmas pozitív csalódás a tag, én nagyon megkedveltem a csupaszív játékát.
perfekt igazolás, 20 milláért is.

szóval tavaly és idén mindent összevéve...NAGYSZERŰEN IGAZOLTUNK 8)
Avatar
jzlatan
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.12.22. 22:01:25
Tartózkodási hely: Újkígyós

2012.02.08. 21:58:00

Keirrisonról tudtok valamit? Mert a wikipedia szerint 2011 végéig volt kölcsönben a Cruzeiro-ban.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.02.05. 10:22:26

sura írta:A legsürgősebb most Tello leigazolása lenne.
Na ezt nem értem. Oké jól játszott 1 meccsen!! Ilyen gondolatmenettel Maxi Lopez is itt lenne még kezdőként, hiszen a Chelsea-t 20 perc alatt megverte ...
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.02.05. 10:22:00

Nekem nyáron se volt másabb semmivel...plusz most kihagy fél évet...hát nem tudom. Örülnék ha maradna és villantana, mert nagyon szimpatikus játékos, akiben van potenciál, de ha nem képes megérteni a játékunkat, akkor mindkét félnek jobb, ha megköszönik egymásnak és továbblépnek. Afellay köszönhet nekünk egy bajnoki címet és egy BL-serleget, de utóbbit mi is megköszönhetjük neki :D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.05. 10:17:34

Tocy írta:Albának mindenképp örülnék, Maxwell távozásával ott azért egy hely megüresedett, mert Adriano azért elég univerzális, szükség lehet rá a másik oldalon, vagy elöl is. Thiago Silva sztem nem opció, nem hinném, hogy elhagyná a Milant. Jó lenne majd, ha Puyol tényleg megöregszik, de Piqué-Masch egyelőre tökéletes, hiába nem ez az eredeti posztja az argentinnak, nálunk ott játszik, és kész. Montoyát mindenképp szívesen nézném én is az A-ban, de Alves amennyit pihen, kb Fontás sorsára jutna, szóval nem tudom, mi lenne a jó vele kapcsolatban. Kp-ra ha Keita távozik, akkor Romeu lehet csakis opció, B-megoldás lehet Dos Santos, de Romeuval úgy érezném nagyon jó lenne a csapat, így is verhetetlen a kp, vele abszolút tökéletes lenne az én szememben. Dos Santos sem rossz, lelkes nagyon, de Romeunak már csak a fizikai adottságai is sokkal jobbak ahhoz a poszthoz. Elöl meg minden oké, Afellay a kérdés, hogy mi lesz vele, de sztem nincs nagyon maradása, Messi-Alexis-Pedro-Villa egyértelműen előtte van, de sztem Cuenca is bőven hasznosabb, mint ő. Ilyen bejövök csereként-futok-beadok ( mint Ibi ) játékos lehet akár Tello is. Ja és ugye idén a 3. csatárunk ált. Messi-Alexis mellett Cesc.

Szal JELENLEG úgy gondolom, hogy jövőre nem nagyon kell senki "sztárt" vennünk. Alba kell és ha Keita megy, akkor Romeu. Thiago Silva picit luxus lenne azért...nem kell ő sztem jelenleg. Afellay ügyét le kell rendezni, sztem el kell adni, aztán nem kell ezt túlvariálni. Oké, változás mindig kell, de jelenleg csak rontani lehet a keretet.

Az ifikről meg: Cuenca ugye már A-tag, Tello is felfelé kacsintgat most a csatárhiány miatt, de nálam ez egy újabb jelzés, hogy Deulofeu borzasztóan kevés még. Cuenca is előbb robbant be, és Tello is, Deulofeut meg próbálgatta Pep, de egyszerűen buta sztem, nem érti a játékot, nem tud passzolni. Sosem szerettem, és még egyetlen egyszer sem győzött meg arról, hogy belőle klasszis lesz...de persze még kölyök, rengeteg minden változhat. Kiko szintén, rettenetesen tud játszani, nem lesz ő A-tag sztem sose. Sergi Roberto jobb, csak ugye neki meg ott a lehetetlen feladat: olyanokat kéne kiszorítania, akiket jelenleg sztem a világon senki nem tudna. Ugyanez igaz Dos Santosra is. Maradjanak ők még a B-ben...
Én Afellayt annyira azért nem temetném. Tavaly tényleg nagyon darabos volt, de a nyár folyamán piszkosul jól teljesített. Hamarosan ismét a pályán lehet és kiderül, hogy mire lesz képes. A sebességben verhetetlen a srác. Emellett, ha ráérez a játékra, akkor fel kell kötniük a többieknek a gatyájukat...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.02.05. 10:06:13

sura írta:A legsürgősebb most Tello leigazolása lenne.
??? Rövid időn belül 3 topicba írtál értelmetlen dolgot :D Egyrészt miért igazoljuk, mikor a mi játékosunk, másrészt meg 1 gól és pár csel elég, hogy az A-keret tagja legyen? Maradjon ahol van, ha megint lesz ennyi sérültünk, akkor majd megint feljöhet az A-hoz.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.02.05. 09:52:20

A legsürgősebb most Tello leigazolása lenne.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.02.04. 17:46:06

Albának mindenképp örülnék, Maxwell távozásával ott azért egy hely megüresedett, mert Adriano azért elég univerzális, szükség lehet rá a másik oldalon, vagy elöl is. Thiago Silva sztem nem opció, nem hinném, hogy elhagyná a Milant. Jó lenne majd, ha Puyol tényleg megöregszik, de Piqué-Masch egyelőre tökéletes, hiába nem ez az eredeti posztja az argentinnak, nálunk ott játszik, és kész. Montoyát mindenképp szívesen nézném én is az A-ban, de Alves amennyit pihen, kb Fontás sorsára jutna, szóval nem tudom, mi lenne a jó vele kapcsolatban. Kp-ra ha Keita távozik, akkor Romeu lehet csakis opció, B-megoldás lehet Dos Santos, de Romeuval úgy érezném nagyon jó lenne a csapat, így is verhetetlen a kp, vele abszolút tökéletes lenne az én szememben. Dos Santos sem rossz, lelkes nagyon, de Romeunak már csak a fizikai adottságai is sokkal jobbak ahhoz a poszthoz. Elöl meg minden oké, Afellay a kérdés, hogy mi lesz vele, de sztem nincs nagyon maradása, Messi-Alexis-Pedro-Villa egyértelműen előtte van, de sztem Cuenca is bőven hasznosabb, mint ő. Ilyen bejövök csereként-futok-beadok ( mint Ibi ) játékos lehet akár Tello is. Ja és ugye idén a 3. csatárunk ált. Messi-Alexis mellett Cesc.

Szal JELENLEG úgy gondolom, hogy jövőre nem nagyon kell senki "sztárt" vennünk. Alba kell és ha Keita megy, akkor Romeu. Thiago Silva picit luxus lenne azért...nem kell ő sztem jelenleg. Afellay ügyét le kell rendezni, sztem el kell adni, aztán nem kell ezt túlvariálni. Oké, változás mindig kell, de jelenleg csak rontani lehet a keretet.

Az ifikről meg: Cuenca ugye már A-tag, Tello is felfelé kacsintgat most a csatárhiány miatt, de nálam ez egy újabb jelzés, hogy Deulofeu borzasztóan kevés még. Cuenca is előbb robbant be, és Tello is, Deulofeut meg próbálgatta Pep, de egyszerűen buta sztem, nem érti a játékot, nem tud passzolni. Sosem szerettem, és még egyetlen egyszer sem győzött meg arról, hogy belőle klasszis lesz...de persze még kölyök, rengeteg minden változhat. Kiko szintén, rettenetesen tud játszani, nem lesz ő A-tag sztem sose. Sergi Roberto jobb, csak ugye neki meg ott a lehetetlen feladat: olyanokat kéne kiszorítania, akiket jelenleg sztem a világon senki nem tudna. Ugyanez igaz Dos Santosra is. Maradjanak ők még a B-ben...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.02.04. 16:29:14

Albának 2013-ban jár le a szerződése, de ez is csökkenti némileg az árát. Ingyen nem lesz viszont...

Thiago Silva pedig nem tudom mennyire reális. Szerintem nem fog jönni, a múltkor mintha csak kedvezőbb szerződést akart volna kicsikarni a Milanból... Bár szvsz kimondottan jó vétel lenne 30 körül.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.02.04. 16:21:19

Ehh, egy ilyennek kiegyeznék jövőre:

távozik: Adriano, Afellay (neki örülnék, ha maradna; de attól félek, nem fog), Keita
de Keita tőlem maradhat, sok vizet nem zavar és amúgy is hasznos játékos (meg Pep is szereti), sőt Adriano maradása esetén sem dőlnék kardomba (ha jól játszik, ő is nagyon hasznos tagja lehet a csapatnak)

plusz nem tudom, hogy Fontás mennyire van megelégedve jelen helyzetével...

Ehhez érkezők:
Montoya barátunk a B-ből, Thiago Silva (30M körül benne vagyok, sokkal többért nem, de Rosell úgyis kialkuszik valami "25+6+4,92+egy gameboy"-szerű üzletet), Jordi Alba (neki akkor most lejár a szerződése a nyáron vagy sem?!?!)

ezzel a védelem meg is lenne, a középpályánk még mindig a világ legjobbja, oda max Keita távozása esetén lehetne szerezni valakit (Jonathan dos Santos!), előre pedig nem kell senki szerintem, Villában még van egy év (bár kérdés, hogy hogy jön vissza ebből a sérülésből), atöbbiek meg fiatalok

btw, valamikor tán a múlt héten valamelyik topikban oldalakon át savzaták a mostani B-csapatot, hogy nincsenek benne olyan játékosok akik megállnák a helyüket a nagycsapatban...egyrészt a látszat csal, erre Cuenca, Busquets és Pedro is elég jó példák; másrészt szerintem igenis van néhány játékos, akik kiváló kiegészítő emberek lehetnek a jövőben, sőt olyanok is akadnak, akik ennél többre is vihetik...

"kiegészítő-ember-potenciállal" bír szerintem Oier, Bartra, Muniesa, dos Santos, Sergi Gomez, Planas

és ennél többet is remélhetünk szerintem olyanoktól, mint Montoya, Sergi Roberto, Kiko, Rafinha és Deulofeu...

megj.: csak olyanokról nyilatkoztam akiket láttam már játszani, illetve az alapján, amit láttam; kivétel Deulofeu, aki a látottak alapján a "kiegészészítő..."-kategóriába férne be, ellenben legalább két évvel fiatalabb, mint az összes többi, úgyhogy neki még bőven van hova fejlődnie

ésmég: Bale-t pedig nagyon gyorsan felejtsük el, mert iszonyat drága lenne, és nem is biztos, hogy állandó kezdő lenne; annál is inkább, mert az ő posztja itt nem létezik. Bale ugyanis sokkal inkább baloldali középpályás, mint védő vagy csatár. Rettenetesen gyors, remekül ad be, de védekezésben kevés (nem véletlen nem ő a kezdő balhátvéd a Tottenhamnél sem), a csatársorba pedig nem kell ember és gondolom, nem is túl gólérzékeny a srác (bár erről nem sokat tudok, csak azt hogy egyszer lőtt 3-at az Internek)

szerk.: azt már régóta tudom, hogy a hosszú hsz-ektől el kéne tekintenem, de most jöttem rá (bár valaki már egyszer a szememre vetette), hogy a zárójelet is jobban szeretem a kelleténél... :oops:
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.02.04. 15:25:00

Bale szerződésében benne van, hogy az elengedési záradéka 45 millió euró. Szóval szerintem itt le is zárhatjuk a Bale ügyet, legalábbis azt, hogy 30 millióért vesszük majd meg. A Tottenham nem fogja annyiért odaadni (stabil klub, remek pénzügyi hátérrel).

Jordi Albának a jelenlegi szerződésében 20 millió euró az elengedési záradéka, így jelentősen olcsóbban tudnánk megvásárolni (nem mellesleg pedig saját nevelés is :wink: ). A Valencia pedig egyébként anyagilag nem a legjobban áll, így akár talán olcsóbban is megtudnánk szerezni Albát.

Thiago Silva leigazolását pedig szinte biztosra veszem. 30 millió euró körüli összegre valószínűleg rábólintana már a Milan, s korábban a Mundo Deportivo is írta, hogy megadnánk érte annyit. Egyébként itt halkan megjegyezném, hogy a hírek szerint a Milan még mindig nem fizette ki nekünk Ibrahimovics átigazolási díját (24 millió). Így akár a két klub megegyezhetne abban is, hogy a Milannak nem kell kifizetnie a 24 millió eurót, cserében odaadják Thiago Silvát (mi pedig esetleg adunk mellé kis pénzt).
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2012.02.04. 15:23:29

[quote="CaponEgyébként meg (én mint az angol foci nagy imádója) RvP nem középcsatár?[/quote]

Mintahogy Villa,Eto'o és Ibra is. :wink: :wink:
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.02.04. 15:05:30

messideco írta:Jövőre valszeg feljön Montoya a B csapatból, Alves pótlása meg lesz oldva. Bahátvéd kellene szerintem.
Illetve Keita és szerintem Adriano távozik.
A sport.es-en olvastam, hogy Thiago Silvat még mindig akarjuk de ha nem sikerül akkor előtérbe kerülhet Rami, a Valencia játékosa.

Emellett van fent egy cikk, hogy akár 30 milliót is ajánlhatunk Bale-ért. Szerintem sok is érte, és véleményem szerint Alba-val jobban járnánk.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.02.02. 16:26:48

Barcaforever írta:
Capon írta:
Hülyeség.
Mégis honnan veszed egyáltalán hogy felmerült a neve?
Az angolok dobták be a nevét.Vmi olyasmit mondott, h szeretne újra Fabregassal együtt játszani.Nem hiszem am, h sok alapja van, de gondolom gyorsan összerakták, h akkor jönne vmelyik szélre.
Értem. Gondolom ahogy kimondta 3 percre rá már kész is volt a cikk, hogy Barcelonába akar játszani.

Egyébként meg (én mint az angol foci nagy imádója) RvP nem középcsatár?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.02. 16:25:53

messideco írta:Jövőre valszeg feljön Montoya a B csapatból, Alves pótlása meg lesz oldva. Bahátvéd kellene szerintem.
Illetve Keita és szerintem Adriano távozik.
Nagyon nem is írnék neveket meg posztokat, mert tél van, itt a szezon második fele, de ahogy Te is írtad nálam Adriano távozása mindenképp javallott. A védekezése messze alulmarad Abitól és még Maxwelltől is, míg a támadójátéka nagyon gyönge. Én mindenképp megválnék tőle, de ez csak az én véleményem...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése