Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
17
19%
 
Szavazatok száma: 91
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8691
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.05.31. 16:52:04

Xavi sem es Alemany sem akarta ot elkuldeni. O akart menni, mert ugy latta, hogy nem sok sot fog megenni nalunk, es mivel fiatal jatszani akart. Teljesen ertheto volt. Nem igazan kovettem tavaly mit hozott a Portoban, de nekem mikor itt volt feljebb jobban tetszett. Jol erkezgetett a kapu ele, amolyan Kessies szerepe volt, nem remlik, hogy vkp lett volna itt. A gond szerintem nala is az volt mint Kessienel, hogy hiaba technikas es jol lat, kicsit darabos volt. Lehet ez azota valtozott. 30-ert en inkabb nem hoznam vissza. Ha semmi esely egy minosegi vkp igazolasra, akkor inkabb maradjon ott Christensen, szerintem semmi gond vele ott, parhuzamosan fel lehetne huzni menetkozben oda Casadot is, de akit szivesen megneznek ott az Cubarsi. Kiprobalnam.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2789
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.31. 16:34:16

gránit írta:
2024.05.31. 16:00:01
ElBartimaeus írta:
2024.05.31. 15:27:52
Szerintem teljesen jó üzlet: a mostani árak mellett egy Barca szint 50 millió alatt nem áll meg, ha ilyen fiatal, akkor 80 millió is lehet.
Ha ez az 50 meg 80 millió igaz, akkor viszont kérdés, hogy mi miért csak 8,5 millióért adtuk oda a Porto-nak. Ők 8,5 millióért vették, mi meg 30 millióért vehetnénk vissza. Ismét egy bombaüzlet.

Azt érdekes megvitatni, hogy ki hogy döntene, ki mire helyezné a hangsúlyt, de ez általában csak elméleti, mert a valóságban sajnos még mindig az átigazolási időszakok palimadara vagyunk.
Most őszintén, volt bárki a fórumon, aki jó döntésnek tartotta, hogy Nicot eladtuk akármennyiért is? Csak a kinnmaradt szavazáson 25 ember őt tartotta volna itt, mint Busi utódját és nagyon remélni tudom csak, hogy 100 emberből 100 még tavaly is a Nico / Romeu összevetésben az elsőt mondta volna.

Sima szakmai hiba volt Alemany és Xavi részéről.

Nem hiszem, hogy 30 milliót kéne ért fizetni, szerintem 8-10 millió és egy Torre / EG elég lenne visszahozni. (Mendes az ügynöke)
Én meglépném.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.31. 16:17:46

Nico amolyan védekező stílusú kkp, nem olyan mint például Kimmich, dupaszűrőben is ő lép feljebb, inkább mélységi középpályás.. A Valenciában is papíron duplapivotban játszott, de inkább Javi Guerra látta el a védőmunkát vagy a Portoban Varela. Talán ahhoz lehetne hasonlítani, mikor Gündogan hátrébb lett pakolva eggyel. Amikor itt volt, akkor is mindig Busquets/De Jong előtt játszott. Nem egy Kimmich-típusú játékos, pláne nem valami Onana, bár utóbbi el lett felejtve miután Xavi távozása a levegőbe kapott.
Persze cserének nagyon jó lenne, de vele ugyanúgy átszaladnának rajtunk.
Ezt a visszavásárlási opciót szerintem inkább csakúgy belefoglalták, ha hatalmasat robbantana akkor legyen sansz.

A jelenlegi kölcsönjátékosokkal kíváncsi vagyok mi lesz. Lenglet és Fati szerintem fix. hogy újra mennyi fog valahová. Jó lenne ha utóbbi elmenne valami spanyol csapathoz, hátha sikerül összekapnia magát, a Sevilláról lehetett korábban hallani.
Torre és EG is komoly kérdőjel, bár ha Flick tényleg ennyire ragaszkodik Araujohoz, ahogy több cikk is lehozta maradhat Gironában, akár véglegesen. Szegényeket
úgyis már lerabolták. Savio kölcsöne véget ért, Aleix Garcia megy a Bayerbe, Dobvyk valószínűleg az Atmaba (bár a Napoli is megkörnyékezte). Ha nem sikerül megint jól igazolniuk félő hogy nagyon csúnya lesz a BL-szereplés. Bár eredménykényszerük nem lesz.

A szaúdi Al Okhdood ajánlatot tett a Betisnek Colladoért, aminek a díjából 20 %-át mi kapunk meg. Még a végén ezekből a százalékokból elég jól fogunk kijönni, főleg ha Todibo is vált.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2570
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.31. 16:00:01

ElBartimaeus írta:
2024.05.31. 15:27:52
Szerintem teljesen jó üzlet: a mostani árak mellett egy Barca szint 50 millió alatt nem áll meg, ha ilyen fiatal, akkor 80 millió is lehet.
Ha ez az 50 meg 80 millió igaz, akkor viszont kérdés, hogy mi miért csak 8,5 millióért adtuk oda a Porto-nak. Ők 8,5 millióért vették, mi meg 30 millióért vehetnénk vissza. Ismét egy bombaüzlet.

Azt érdekes megvitatni, hogy ki hogy döntene, ki mire helyezné a hangsúlyt, de ez általában csak elméleti, mert a valóságban sajnos még mindig az átigazolási időszakok palimadara vagyunk.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2269
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.31. 15:27:52

Atlantis írta:
2024.05.31. 14:36:21
Amúgy ez a Nico 30 millás visszavásárlási ár elég durván hangzik. Kíváncsi lennék hogy határozták meg akkor ott az átigazolásnál.
Ennyit sosem ért szegény, és elvileg valami 8-9 millát kaptunk amikor elment. :D
Szerintem teljesen jó üzlet: a mostani árak mellett egy Barca szint 50 millió alatt nem áll meg, ha ilyen fiatal, akkor 80 millió is lehet. Ehhez ugye nagyot kell dobbantani, ami nem történt meg, ahogy látom. (Persze egy vkp-ra nem nagyon figyelsz fel, ameddig nem nézed egy csapat legtöbb meccsét, főleg nem egy portugál bajnokságból.)

Ha tényleg vkp-t játszik már, akkor lehetne opció, azért írtam, amit írtam, mert itt kifejezetten tkp volt, jobban fel volt tolva, mint Pedri, amikor többet játszott. Mindezzel együtt 30-ért tuti nem hoznám, ha itt lenne, egy cserének elmenne, de nála nagyobb klasszis, vagy legalább nagyobb tehetség kellene a kezdőbe.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6764
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.31. 15:17:01

Szerintem Nico amíg itt volt, addig ígéretesebb volt, mint Gavi. Aztán el lett passzolva a Valencia-ba, ott ráadásul meg is sérült, Gavi meg közben megtanult úgyahogy szabályosan játszani.

Én nem engedném el a srácot, de az a 30 misi tényleg elég furán hangzik. Mármint, hogy ilyen összeget sikerült kialkudni, mert csak a piacot elnézve nem egy nagy összeg, Trincao-ért is többet fizettünk, ha már portugál liga.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 889
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.31. 14:36:21

Amúgy ez a Nico 30 millás visszavásárlási ár elég durván hangzik. Kíváncsi lennék hogy határozták meg akkor ott az átigazolásnál.
Ennyit sosem ért szegény, és elvileg valami 8-9 millát kaptunk amikor elment. :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7625
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.31. 13:15:07

ElBartimaeus írta:
2024.05.31. 12:26:31
Nico továbbra is a leggyengébb volt a 3 akkori ígéretből (Gavi, Pedri) és az a poszt, amire egyelőre a legjobban megvagyunk. Még Xavi Simons-t sem teljesen értem, miért merül fel, hacsak nem akarunk Pedritől megválni. Ha ne adj isten FDJ menne, akkor lehet elgondolkodni egy nagyobb erősítésen a támadóbb szellemű középpályára, amúgy meg vkp/pivot kellene, szélső hátvédek talán és bal szélső mindenképp. Ha valahogy Lewyt el lehet passzolni, a helyére jöhetne egy épkézláb csatár, de nem sok reményt fűzök hozzá ehhez.
Más inkább, nem feltétlenül gyengébb, mint Gavi. Talán egy kicsit. De inkább csak nem tikitakázni való, azért külsős, majdnem top klubban alapemberré válni nem piskóta, nem sok ifink csinálta ezt meg, szerintem ez lazán tanúsítja, hogy van szintje bőven.
Azt nem tudtam, hogy 25-30 körüli a visszavásárlási, az akkor már nyilván meggondolandó, de észben tartanám. Szerintem a legnagyobb lyuk van a posztján, vagy mondjuk úgy, hogy a posztján, amin tud játszani, nem sok Porto meccset láttam, de a statok szerint ott is sokszor volt DM.
Szerintem ő egy idevalóbb, számunkra javított verziójú FDJ. Az igaz, hogy talán az ő eladása nélkül kevésbé lenne helye, de lenne. Anyagiakat nem nézve persze, ott nem tudjuk még, mi lesz. Igazából minden út FDJ eladásához vezet, vagy épp annak hiányában akad meg, nézőpont kérdése. Flick érkezésével kevésbé akarom egy fokkal elüldözni legalább sportszakmailag, duplaszűrő feljárkálósabb felén lehet jó lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.31. 12:39:49

bence0330 írta:
2024.05.31. 12:04:37
Csodálom, hogy Nico neve nem merült fel eddig. Xavi egyértelműen azért küldte el, mert ő egy lendületes játékos volt, nem egy "pozíciós". Elég régóta ő volt az egyetlen igazi modern focista, akit a Masia kinevelt, szerintem, nagy, erős, gyors, tud lőni is, és passzolni is. A Portonál alapember lett, ami azért nagy csapat, ott vannak az elit alatt egy lépcsővel. Ha nekik jó alapembernek, alighanem jó lenne itt is egy gyakran játszatott cserének. És van rá olcsó visszavásárlási opciónk. Remélem legalább szóba kerül nyáron, és Flick ránéz egyszer.
Van rá opció, de úgy emlékszem olyan 25 millió euro fölött (ha valaki jobban tudja kijavít) és az eladásból kapunk százalékot Cserének szerintem luxus lenne jelenleg ennyit kiadni, nem véletlenül az ingyenes emberek körül forgolódnak és a kezdőbe akarunk igazolni. Ha nem ment volna el és itt lenne, akkor tökéletes lehetne.

Xavi Simons sorsáról is elhallgattak kicsit a hírek.
Gondolom ebben szerepe van az edzőváltásnak, korábban legalábbis az ügynöke azt nyilatkozta, hogy az EB-ig eldől a jövője.
Könnyen lehet, hogy Xavi menesztése másfelé fog kaput nyitni neki.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2570
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.31. 12:29:01

Chino írta:
2024.05.31. 10:43:43
Guido Rodriguez azért sokkal több, mint egy Romeu 2.0
Ez az, amiben nem vagyok biztos.

Nico Gonzalez szerintem is jöhetne vissza, de 30 milliót kellene fizetni érte. Úgy kötöttünk rá opciót, mintha nem is lenne rá opciónk, csak simán megvennénk, opció nélkül. Úgy, hogy a mi játékosunk volt, és képesek voltunk egy ilyen szerződést megkötni. Valószínűleg ezért nem vetődik fel a neve, na meg azért sem, mert tavaszra már rég el szoktuk felejteni a kölcsönadott játékosainkat. Nálunk a kölcsön szinte mindig egyenlő a soha viszontlátással. Riad se jön vissza (mondjuk elég sokat is hibázott a Betis-ben), de legalább kapunk érte valamennyi pénzt.

Kár, mert erős szezont futott a Porto-val, akik mindössze 8,5 millióért megkapták. Mi meg 30 millióért kapnánk meg, a saját játékosunkat... Palimadarak vagyunk, még mindig.
ElBartimaeus írta:
2024.05.31. 12:26:31
Nico továbbra is a leggyengébb volt a 3 akkori ígéretből (Gavi, Pedri) és az a poszt, amire egyelőre a legjobban megvagyunk.
Pont erre a posztra keresünk embert (Pedri nem tudom, hogy jött ide). A Porto-ban a 4-2-3-1-es rendszerben ő az egyik a 2-ből. Pontosan ide keresünk embert.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2269
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.31. 12:26:31

Nico továbbra is a leggyengébb volt a 3 akkori ígéretből (Gavi, Pedri) és az a poszt, amire egyelőre a legjobban megvagyunk. Még Xavi Simons-t sem teljesen értem, miért merül fel, hacsak nem akarunk Pedritől megválni. Ha ne adj isten FDJ menne, akkor lehet elgondolkodni egy nagyobb erősítésen a támadóbb szellemű középpályára, amúgy meg vkp/pivot kellene, szélső hátvédek talán és bal szélső mindenképp. Ha valahogy Lewyt el lehet passzolni, a helyére jöhetne egy épkézláb csatár, de nem sok reményt fűzök hozzá ehhez.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7625
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.31. 12:04:37

Csodálom, hogy Nico neve nem merült fel eddig. Xavi egyértelműen azért küldte el, mert ő egy lendületes játékos volt, nem egy "pozíciós". Elég régóta ő volt az egyetlen igazi modern focista, akit a Masia kinevelt, szerintem, nagy, erős, gyors, tud lőni is, és passzolni is. A Portonál alapember lett, ami azért nagy csapat, ott vannak az elit alatt egy lépcsővel. Ha nekik jó alapembernek, alighanem jó lenne itt is egy gyakran játszatott cserének. És van rá olcsó visszavásárlási opciónk. Remélem legalább szóba kerül nyáron, és Flick ránéz egyszer.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3374
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.31. 11:58:28

Troym írta:
2024.05.31. 11:32:09
Jajj, csak EB-VB klasszist ne vegyünk.
Most kezdődik az EB.....ennyit írtam..... :lol:
Az ilyen torna rejtegethet magában ezt azt. Sérülés, látványos formajavulás vagy éppen hanyatlás, váratlan esemény miatti alkalom adta lehetőség, szóval sok meccs, széles felhozatal rövid idő alatt azonos helyen és időben.
Egyébként a szövegkörnyezet amiben erről írtam, éppen a nyugalomról szólt.
A sajátjaink közül is lesznek ott, akiknek talán úgy is függhet ettól a sorsuk nálunk, hogy nem is tudják.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2789
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.31. 11:32:09

Peter írta:
2024.05.30. 23:06:37
most kezdődik az EB
Jajj, csak EB-VB klasszist ne vegyünk.
Háromnegyedük teljes bukta az új csapatukban és aranyáron van mind.
Ennél még az olimpia is jobb, ott fillérekért van ugyanez, mert többnyire azok mennek, akik nem alapemberek és kb olyan, mint egy utánpótlástorna.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3810
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.31. 10:54:39

gránit írta:
2024.05.31. 08:26:44
Én attól tartok, hogy fogják tudni pótolni. Gyakorlatilag korlátlanul igazolhatnak. Középhátvédre valószínűleg szükségük lesz, de belefér nekik több igazolás. Mac Allisterre már rá is mozdultak, aki meg is szólalt az ügyben, és egyelőre hárít. Brutál igazolás lenne.

https://onefootball.com/en/news/report- ... s-39539732
Mac Allister mint brutál igazolás? Szerintem a közelében sincs Kroos szintjének, nem is valószínű hogy lesz valaha. Nem rossz játékos, de Kroos abszolút a szűken vett világelit, az argentin azért messze nem.

Persze abban én is biztos vagyok, hogy fogják pótolni Kroost. Minden távozójukat gyorsan és remekül pótolnak sajnos, nem lesz ez másképp a német esetében sem.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.31. 10:43:43

gránit írta:
2024.05.30. 20:07:22
Nagy a csend, remélem, ez csak azért van, mert Flick-kel még egyeztetnek.

Guido Rodriguezzel nem nagyon látom, mivel lennénk beljebb. Szerintem közelebb van egy Romeu 2.0 szinthez, mint egy rendes megoldáshoz. Az szerencse, hogy Romeu távozni akar, és nem a Barcelonából akar visszavonulni. Viszont jó lenne, ha nem egy újabb töltelékjátékos jönne helyette.

A használható játékosok közül nem adnék el embereket, mert elképzelhető, hogy ezekkel a bevételekkel együtt sem igazolhatunk pénzért, és akkor csak a keretet gyengítettük és rövidítettük. Araújo a nagy kérdőjel. Egy klasszisért lehet, hogy elcserélhetnénk, de akkor kérdés, mi lesz a védelemmel. Lehet, hogy egy vkp-ért vagy egy csatárért érdemes lenne elcserélni, és igazolnánk hátvédet.

De leginkább az aggaszt, hogy a csatárposztról nem nagyon szólnak a hírek egy ideje.
Guido Rodriguez azért sokkal több, mint egy Romeu 2.0 és nem is a kezdőcsapatba érkezne.
A hallgatásnak szerintem inkább az az oka, hogy a szezon még csak most ért véget, Flicket is alig néhány napja nevezték ki, plusz jön a Copa, EB, a játékosok a válogatottaknál vannak Nem az az időszak amikor beindulnak az igazolások, főleg, hogy azt sem tudni, beleférunk-e az 1:1-be, ami mindent boríthat.
Jó hír, hogy Flick közölte a vezetőséggel, hogy mindenképpen szüksége van Araujora és Laportáék is erre az álláspontra helyezkedtek. Most már inkább a játékos térfelén pattog a labda, hogy akar-e hosszabbítani.

Raphinháért újra bejelentkeztek az arabok, hajlandóak egy 100 millió feletti összeget fizetni érte és brutális bért adni a játékosnak. A brazil viszont, ha lép akkor inkább a PL-be akar menni. Sajnálnám, ha távozna, de egy ilyen összegért masniba tekerve adnám oda. Ugyanakkor szerintem nem az a típus, aki ilyen korban elmenne bohóckodni, bármennyivel is tömnék ki.

Lenglet is kardinális kérdés, mert a covidos átüzemezés miatt az egyik legmagasabb fizetés az övé és a Villának nem kell, még kölcsönbe sem, úgyhogy visszatér a csapathoz, bár két arab csapat is érdeklődik. Tavaly is volt puhatolózás, de ő mindenképp Európában akart játszani, viszont most nem tudni, hogy vinné-e akár kölcsönbe egy klub, itt biztos nem kapna perceket, szóval nem lenne egy földtől elrugaszkodott dolog, ha elfogadná az egyik ajánlatot, mi pedig kaszálhatnánk.

Roquéra nagyon kíváncsi leszek, Cury most kicsit visszább vett és azt nyilatkozta, hogy az edzőváltás miatt várni fognak és türelmesek lesznek, mert amúgy is most érkezett volna és több fiatal játékosnak is idő kellett, hogy előlépjen, ráadásul tudja, hogy van előtte egy olyan játékos mint Lewanoski.
Forca Barca!!!!
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.31. 09:40:59

gránit írta:
2024.05.31. 08:26:44

Én attól tartok, hogy fogják tudni pótolni. Gyakorlatilag korlátlanul igazolhatnak. Középhátvédre valószínűleg szükségük lesz, de belefér nekik több igazolás. Mac Allisterre már rá is mozdultak, aki meg is szólalt az ügyben, és egyelőre hárít. Brutál igazolás lenne.

https://onefootball.com/en/news/report- ... s-39539732
Oké, hogy van pénzük, de nincs kit megvenni. Nincs még egy ilyen játékos, mint Kroos, csak darabra tudod pótolni, minőségre nem. Mennyiségre amúgyis megvannak, csakhogy igazából erő van most a közzéppályájukon, de a futballész hiányozni fog. McAllisterrel sem lennének előrébb (de szerintem őt nem is fogják leigazolni, Valverde, Tchouaméni, Camavinga mellé ő teljesen felesleges). Ergo át kell alakítani a játékukat, és 10 év hagyatékát nem törlöd ki csak úgy, az időbe telik majd, mire kialakulnak az új szerepkörök. Ebben az időszakban viszont bőven fognak pontokat hullajtani, és erre alapozom, hogy ha mi tudunk szintet lépni, akkor ezt az esélyt ki kell használnunk, és így lehetünk bajnokok.

Persze ki tudja mi lesz, Ancelotti Benzemát is parádésan pótolta egy teljesen más profilú játékossal, és holnap a duplázásért játszanak egy sérülésekkel teletűzdelt szezonban.

Nem vagyok jós, de a fentiek miatt el tudok képzelni egy sikeres szezont. De ehhez kell az azonnali impact Flicktől.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2570
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.31. 08:26:44

Peter írta:
2024.05.30. 23:06:37
most kezdődik az EB
Ez egy nagyon jó érv. Az EB-n rengeteg arc fog feltűnni. Ezért sem kell kapkodni, az EB egy jó seregszemle a kínálatról. Egy ilyet viszont jó lenne majd hallani:
Peter írta:
2024.05.30. 23:06:37
minél előbb nagyon várok valami tartalmasabb, hosszabb lélegzetvételű interjút vele, hogy irányba tegye magát nekünk és valamennyire sejthessük a szándékait.
superman írta:
2024.05.31. 08:07:54
gránit írta:
2024.05.30. 20:41:10
A másik oldalon meg érkezik egy Mbappe.
Hajukra kenhetik MBappét, ha nem lesz Kroos, és ezáltal nem tudják előre juttatni majd a labdát.
Én attól tartok, hogy fogják tudni pótolni. Gyakorlatilag korlátlanul igazolhatnak. Középhátvédre valószínűleg szükségük lesz, de belefér nekik több igazolás. Mac Allisterre már rá is mozdultak, aki meg is szólalt az ügyben, és egyelőre hárít. Brutál igazolás lenne.

https://onefootball.com/en/news/report- ... s-39539732
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.31. 08:07:54

gránit írta:
2024.05.30. 20:41:10
bence0330 írta:
2024.05.30. 20:23:51
mennyiségre is megvagyunk távozókkal együtt is
Mennyiségre lehet, mennyiségre a 2-8 idején is megvoltunk. Nekem a minőséggel kapcsolatban vannak kételyeim. A másik oldalon meg érkezik egy Mbappe.
Hajukra kenhetik MBappét, ha nem lesz Kroos, és ezáltal nem tudják előre juttatni majd a labdát. Én jót érzek, szerintem ha sikerül szintet lépni, bajnokok leszünk. Európa az más kérdés, de a 8 közé jutással ott se lenne már nagy gáz sztem. Kupa, szuperkupa meg vigaszág, ott lesz, ami lesz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3374
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.30. 23:06:37

gránit írta:
2024.05.30. 20:07:22
Nagy a csend, remélem, ez csak azért van, mert Flick-kel még egyeztetnek.
Kivételesen egyáltalán nem érzem magam türelmetlennek a csend miatt, annak ellenére sem, hogy már most kíváncsi vagyok (lennék) Flick első kezdőjére tétmeccsen.

Éppen ezért minél előbb nagyon várok valami tartalmasabb, hosszabb lélegzetvételű interjút vele, hogy irányba tegye magát nekünk és valamennyire sejthessük a szándékait.

Talán, ha zsivaj lenne, az sem jelentene jót. Nekem most a csend helyénvalónak tűnik. Nincs azért annyira világvége - szerintem -, hogy forrjon a levegő, meg most kezdődik az EB, illetve augusztus végéig tart majd az igazolási szezon.
Ez a csend, még akár vihar előtti is lehet.... :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7625
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.30. 21:19:29

gránit írta:
2024.05.30. 21:08:14
bence0330 írta:
2024.05.30. 20:47:51
2-8-nál Inkább a középpályával, védelemmel
Hát látod, pedig kilóra ott is megvoltunk. Ebből sosem lehet kiindulni.

Ami számomra pozitívum, hogy Fermín személyében találtunk egy gólerős támadó középpályást, aki centerbe is fel tud lépni. 42 meccsen 11 gól ezen a poszton, nagyon sokat ad. De nagyon sok gólra lesz szükség, hogy labdába rúgjunk. Ferran kuka, Roque kérdőjel, Guiu kérdőjel, utóbbi teljesen ki is került a képből. Elég problémásan állunk szerintem.
Egyetértek, viszont akkor sem lehet idehozni egy 5. centert, amikor hátrébb mennyiségben sem vagyunk meg, és alig tudunk vélhetően igazolni. Akkor hárman üldögélnének a padon, az nagy pazarlás lenne szűk keretnél. Nyilván ha 1:1 lesz és eladunk két játékost 160 millióért, meg még pár kicsit, mindjárt más tészta, de akkor sem az lesz a prioritás, csak ha már minden más meg van oldva, szerintem. Ha Lewy nem megy el, nincs is értelme beszélni róla. De neki szerintem jobb éve lesz, ha Flick felfogja, hogy 35/6 éves, vagy ha nem visszavontan birkóztatja, hogy aztán oda se érjen a kapu elé.
Roque szerintem a végére nagyon leépült, ő már tényleg nem Barca szint, legalábbis ebben a pillanatban. Guiuban eleve többet láttam, meg ő jegelve sem volt, csak lejjebb játszott. Amikor kezdett egymás után, akkor lent is rúgta elég szépen a gólokat. Szerintem neki kell nyár után előlépnie a kicsik közül, meg egy középpályásnak, meg ha nem adjuk el, akkor nyilván Fayénak. Évek óta jól scoutolunk a kicsik közé, ki kell használni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2570
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.30. 21:08:14

bence0330 írta:
2024.05.30. 20:47:51
2-8-nál Inkább a középpályával, védelemmel
Hát látod, pedig kilóra ott is megvoltunk. Ebből sosem lehet kiindulni.

Ami számomra pozitívum, hogy Fermín személyében találtunk egy gólerős támadó középpályást, aki centerbe is fel tud lépni. 42 meccsen 11 gól ezen a poszton, nagyon sokat ad. De nagyon sok gólra lesz szükség, hogy labdába rúgjunk. Ferran kuka, Roque kérdőjel, Guiu kérdőjel, utóbbi teljesen ki is került a képből. Elég problémásan állunk szerintem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7625
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.30. 20:47:51

gránit írta:
2024.05.30. 20:41:10
bence0330 írta:
2024.05.30. 20:23:51
mennyiségre is megvagyunk távozókkal együtt is
Mennyiségre lehet, mennyiségre a 2-8 idején is megvoltunk. Nekem a minőséggel kapcsolatban vannak kételyeim. A másik oldalon meg érkezik egy Mbappe.
Én is szeretnék 2 pokoli centert, csak szerintem teljesen irreális jelenleg, és itt nem állunk rosszul. 2-8-nál sem a centerposzton volt a fő gond. :) Inkább a középpályával, védelemmel, és Flick-kel. :D Az utólsó száz százalékra megoldva, az utolsó előtti kb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2570
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.30. 20:41:10

bence0330 írta:
2024.05.30. 20:23:51
mennyiségre is megvagyunk távozókkal együtt is
Mennyiségre lehet, mennyiségre a 2-8 idején is megvoltunk. Nekem a minőséggel kapcsolatban vannak kételyeim. A másik oldalon meg érkezik egy Mbappe.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7625
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.30. 20:23:51

gránit írta:
2024.05.30. 20:07:22
De leginkább az aggaszt, hogy a csatárposztról nem nagyon szólnak a hírek egy ideje.
Ez szerintem így is marad, végtelen + 1 játékosunk van oda, Lewyt sosem lehet elküldeni, még Flick nélkül sem lehetett volna, így meg pláne. Reméljük, hogy ő többet kihoz belőle. Itt van cserének Ferrán (Felix?), Guiu, Roque, nem tökéletes, de korrekt, és mennyiségre is megvagyunk távozókkal együtt is. Minden minden más poszton nagyobb a lyuk, a jobbszélső kivételével, mert oda is gyakorlatilag 3 játékosunk van. Cserekapus, szélsővédő, távozó esetén középső védő, vkp, balszélső olyan posztok, amiből nem vagyunk meg, és szerintem még ezekre is kérdés, hogy tudunk-e megfelelő mennyiséget igazolni. Forttal, Fayéval jó lenne megoldani legalább egy részét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése