Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.08. 06:11:19

Tobias88 írta:A Bravo - Fabregas - Marquinhos/Alves 3as transzfer után a vezetőség hűtlen kezelése 30 milliónál jár idén, pontosabban fog járni. Én simán beperelném őket, ha Soció lennék (bár már Ibra-nál megtettem volna)

Az igazolásokkal kapcsolatban lehet minősíteni, hogy jó vétel/eladás volt vagy nem.
Az összegek nagyságát ezzel kapcsolatban lehet bírálni, de ez egy szubjektív dolog, ki-ki megítélése szerint. Maximum ennyi.

Egyrészt a hűtlen kezelés nem perelhető, annak büntetőjogi relevanciája van, hivatalból üldözendő bűncselekmény.
Javasolom nézd át a hűtlen kezelés fogalmát (BTK 319 §.). Spanyolhonban (bárhol)ha ezzel az ügyészségre/rendőrségre mennél -mert arányaiban túlzónak találod az igazolások értékét- finoman fogalmazva is körbenevetnének érte.

Ettől függetlenül például a Fabregas igazolásában egyetértek veled, aránytalanul kevés az a pénz, amit írnak az újságok. Igaz, hogy ez nem hivatalos információ, viszont, ha már nem bukunk jelentőset egy játékos igazolásán, én már azt is nagy szónak tartom,visszagondolva Ibra, Villa, Hleb stb.. féle esetekre.
MR. TROMORT777

2014.06.07. 21:50:54

Mascherano. Nem tudom miért Ő van elővéve. Tipikus bűnbakként mint például nagyrészt Sanchez volt vagy Fabregas. Nem az Ő hibája, hogy a csapat ilyen lélektelen semmitmondó szezont produkált. Szívből játszott és nem lógott ki a csapatból negatívan, a kollektív csapat volt írtó gyenge. Amikor leigazoltuk nem nagyon csíptem, de kiharcolta a srác, hogy megérdemeljen még itt pár szezont. Ugyanis Ő legalább szívvel lélekkel küzd és hajt. Barcában nem egyszerű középső védőnek lenni, főleg, ha nem is az az eredeti posztja. Kényszermegoldás volt és bizony sokszor remekelt, nagyon sokszor, de 2 év alatt nem lehet akkora rutint szerezni, hogy kezdő szintű védő legyen egy egész szezonon át. De kiegészítőembernek tökéletes, megvan a kellő rutinja. Valószínű, hogy Song elmegy, akkor pedig ki lenne Busi alternatívája? Ismeri a játékunkat, beleszokott és 4. számú védőnek is tökéletes. Csak legyen előtte 3 valamire való védő. Jövőre újra vissza kell térni a rotáláshoz, mert szegény Busi is meghal szezon végére. Jelenleg égetőbb problémák vannak, mintsem, hogy még az ő helyére is keressünk pótlást.

Igazolások meg összeségében: Jó úton haladunk ha a beérkező hírek igazak. Fabregas olykor jól játszott olykor meg hatalmas flop volt. Kár érte, főleg, hogy mennyit szenvedett a klubb, hogy vissza hozza. De mindenkinek jobb lesz így. Nincs meg benne az a + ami ide kell. Kövezzetek meg, de ha benne lenne a gyilkos ösztön akkor nem lett volna kérdés, hogy Ő vagy Xavi játszon. El lehet itt bagatelizálni azt a stabilitást amit Xavi ad/adott nekünk. De ilyen kp-val és egy védekezésből teljesen magát kivevő játékossal (Messi) nem fér bele. Rakitic eszméletlenül jó vétel. A legjobb szó rá a hasznos. Nem feltétlen kell minden posztra sztár játékos. A sztárok mellé kellenek a megfelelő kiegészítő emberek. Ő az.
Ne feledjük el, hogy LE mennyire jól ismeri Rafinhát. Biztosan komoly szerepet szán Neki. Ha Fabregas el is megy a középpályánk megvan. Sőt még akár Song is maradhat, hátha mutat valamit.
Támadósor elég bajos. Szerintem mindenképp kellene egy rutinos, padot elviselő pár millás igazi középcsatár. Erős fizikummal. Legalább, hogy a mozgásával teret csináljon ha kell. Ez nagyon hiányzik kb Guardiola óta. Pedro és Tello meg mehet. Sanchez meg remélem marad, sokkal több van a srácban mint ami eddig kitudott jönni belőle. Egy Neymar, Messi, Sanchez, Deulofeu + egy esetleges középcsatár kellően erős lenne.
Kapuskérdés. Nem értek itt sokakat. 20 millát adnak Messinek évente, de 10 millió sok egy kapusért? Hagy legyen csak meg Mats-nek a konkurencia. Jót fog tenni a fejlődésének, hogy nem az van, hogy akármit csinál ő a kezdő kapus. Had szokja csak a nyomást, nem kisgyerekekről van már itt szó.
Védő kérdés meg foggalmam sincs, ki lenne a legjobb. Psg-vel az üzlet ígéretes és Alves is elmenne ami szerintem jó döntés, mert muszáj frissíteni a keretet. De akkor meg kell egy igazi jobb hátvéd. Akit meg főleg nem tudnék mondani a piacon jelenleg.
Szóval alapjában véve nem értem ezt a negatívizmust ami itt megy. Fabregas fájó pont lehet, ha ténylegesen elmegy. De frissíteni kell. Rengeteg idő van még igazolgatni. Ilyenkor meg senki nem szeret ezzel foglalkozni, minden játékosnak a VB az elsődleges. Majd utána le lehet zárni a végleges döntéseket. Nekem sem teljességgel szimpatikus ez a vezetőség, sőőt. De jelenleg a lehetőségeinkhez mérten jól állunk.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.06.07. 21:43:56

Vállalom a népszerűtlenséget: én is Masche megtartására szavaztam volna, ha 3 hátvéddel és 2 szűrővel akarunk játszani. Maschenek kiváló ütemérzéke és zseniális hosszú indításai vannak, viszont belső védőként túl sokat bakizik és nem elég gyors. Kitűnő edző is válhat belőle.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2014.06.07. 21:32:34

Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.07. 21:20:15

Ez azért érdekes:

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... 06-07.html" target="_blank

"Ramires, a Chelsea védekező középpályása viszont éppen távozna Londonból, a Real Madrid pedig a Sun forrásai szerint 25 millió fontot sem sajnálna érte. Carlo Ancelotti, a Real edzője nagyra tartja a játékost, akivel már dolgozott együtt a Chelsea menedzsereként. Szintén a klubhoz köthető hír, hogy a Times értesülései szerint Cesc Fabregas 30 millió fontnál alacsonyabb összegért kerül majd José Mourinho csapatához."

Ezt mondom, egyszerűen lehetne cserélni és még rá is fizetne a Chelsea, nem járnánk rosszul... Mivel Mascheranoval hosszabbítottak, nem lesz még egy hátvéd igazolás...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.07. 21:17:55

Ezen a Marquinhos üzleten nem értem miért háborog mindenki. Egy éve vették egy nagyon tehetséges és jó védő, nem létszükséglet nekik sem eladni, ráadásul 2018-ig szerződésük van vele. Alves már jócskán túl van a fénykorán és már csak idén lehet belőle pénzt csinálni. Egyik fél sem akar szerződést hosszabbítani, ez a 12 kb. reális ár. A plafon 15-16 lehetett volna, de akkor már nagy üzletet csinálunk. Ezt a 25-26 milliót nem hiszem hogy bárki is komolyan gondolhatta, ha igen, eléggé el van tévedve. Rakitic se jöhetne 15-20 millió körül ha még tartana 2-3 évig a szerződése.

Viszont nem tudom jó ötlet volt-e a brazil. Ezzel elég rutintalan kh-sorunk lesz, ami ott nem a legszerencsésebb és így Bartra sorsa is elég kérdéses. A brazilt játszatni kell, ha már jött 25+Alvesert, Piqué marad, Bartra valószínűleg csak sérülés esetén kap majd lehetőséget. Bár az minden bizonnyal nem fog elkerülni minket. Egy újabb védőt hozni középre pedig vagy luxus vagy baromság. Egy Benatia (csak példa) már túl sok lenne a brazil érkezésének fényében, egy Mathieu-vel pedig semmivel nem lennénk előrébb, mintha Masch a 4. számú védőnk. Pláne ha LE a franciát Bartra elé tenné. Jobban örültem volna, ha jön egy Mangala/Vertonghen/Benatia vagy hasonló.
És akkor még ott a jobb hátvéd poszt amit szintén orvosolni kell. Remélem nem azzal a jeligével hoztuk Marquinhost, hogy "nagyon hasznos mert szélen is tud játszani". Hasonlóval már elég sokszor befürödtünk.
Masch hosszabbításával pedig várjunk. Azt se tudjuk LE hol számít rá. Lehet, hogy Song megy és akkor Busquets alternatívája, de negyedik számú védőnek szerintem teljesen ideális. Nem olyan fogalmatlan játékos, mint itt sokan beállítják, csak már őt is divat lett szidni. Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi csapatból neki van a legnagyobb szíve és leglojálisabb a klubhoz itt a sok saját nevelés között.

Cesc-ért viszont ez a 33 millió egyszerűen vicc. Egy ilyen képességű és ilyen korban lévő játékos 50-nél kezdődik. (na jó, ha rólunk van szó 45-nél) Ráadásul egy milliomos csapattól kell ilyen árat kérni!? Mondjuk engem nem érdekel, ha nem megy a többi igazolásunk kárára, de sajnos szinte biztos vagyok benne.

Azért nem repdesek az örömtől, hogy jövőre a csapat karmestere egy 35 éves Xavi vagy Rakitic lesz. Aztán ott van, hogy jövőre nem igazolhatunk, Xavi kiöregszik, Ini se lesz fiatalabb és csak abban bízhatunk, hogy Rafinha nagyot villant és a horváttal is belenyúlunk a tutiba.
Ez pedig nem kecsegtet sok jóval.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2014.06.07. 21:23:36-kor.
Forca Barca!!!!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.06.07. 21:09:03

Nem azért, de Masche 1 évvel ezelőtt a "legnagyobb tanárnak" meg "professzornak" volt kikiáltva, egy rosszabb idény után meg mindenki küldené el a fenébe. Cserének tökéletes, ráadásul igazi culé a srác.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15471
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.06.07. 21:07:17

Erxy írta:Megvan az új középhátvéd igazolásunk!
Official: The contract of Javier Mascherano (29) has been renewed until 2018, with an option for an extra year, buyout fee 100M :mrgreen:
Na, komolyra fordítva. Ha hozunk elé két védőt és eladjuk Songot akkor még jó is lehet ez. Na de nem írom tovább, mert Veb ideges lesz :D

Most ez komoly? Szégyen gyerekek,szégyen. Egy mascheranoval hosszabbítunk...komolyan menjünk rá Devecseri,Koman,Xanyi 3ra és jók leszünk. Ezt nem hiszem el,hogy igaz.:D :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.06.07. 21:05:15

Erxy írta:Megvan az új középhátvéd igazolásunk!
Official: The contract of Javier Mascherano (29) has been renewed until 2018, with an option for an extra year, buyout fee 100M :mrgreen:
Na, komolyra fordítva. Ha hozunk elé két védőt és eladjuk Songot akkor még jó is lehet ez. Na de nem írom tovább, mert Veb ideges lesz :D
Negyedik számú hátvédnek illetve alkalmi középpályásnak tökéletes. Bartra miatt remélem, hogy nem hozunk több hátvédet... :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.06.07. 20:50:49

Megvan az új középhátvéd igazolásunk!
Official: The contract of Javier Mascherano (29) has been renewed until 2018, with an option for an extra year, buyout fee 100M :mrgreen:
Na, komolyra fordítva. Ha hozunk elé két védőt és eladjuk Songot akkor még jó is lehet ez. Na de nem írom tovább, mert Veb ideges lesz :D
Kép
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1132
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2014.06.07. 20:30:52

ha már ekkora tárgyalásban vannak a Socieadaddal, akkor elhozhatnánk Martinezt is :oops:
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.06.07. 19:03:30

Dos Santos kérdés nehéz mert ebben a szezonban sérült volt és nem láttuk, h mire képes, de neki is az lenne a legjobb ha elmenne olyan helyre ahol tud fejlődni. Viszont Bojant nem értem. Mit gondol LE fog vele számolni a kezdőben v mi, mert fiatalok is vannak olyan jók mint ő. Remélem Afellaynak van annyi esze, h elfogadja a lehetőséget, mert ő se fog játszani ha marad. Bár nem hinném, h ezek közül bármelyik is sok lehetőséget kapna jövőre.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.07. 16:24:34

Balinho írta:Azért eszem megáll, hogy ...
Teljesen igazad van sajnos. Lehet amúgy mondani, hogy várjuk meg a hivatalos bejelentést, de az újságírók igen csak jól tájékozottak szoktak lenni, nem hiszem hogy változna a dolog.

A Bravo - Fabregas - Marquinhos/Alves 3as transzfer után a vezetőség hűtlen kezelése 30 milliónál jár idén, pontosabban fog járni. Én simán beperelném őket, ha Soció lennék (bár már Ibra-nál megtettem volna)
94:39 6 - 1
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.07. 16:20:39

visca el barca írta:dos santos különösebben nem izgat h makacsoskodik, 2-3- millionál ugy sincs nagyobb értéke, jövő nyáron meg mivel lejár a szerződése mehet amerre lát
Lehet meg kéne tartani. Szoktunk panaszkodni, hogy a mostani játékosoknak nincs akkora "Barcaszíve" mint Puyolnak vagy Xavinak, hát nála jobban senki sem ragaszkodik a klubhoz az egész keretből.. :lol:

Na de komolyra fordítva a szót, én is eladnám már a nyáron, pedig én nagyon bírom a srácot, folyamatos játéklehetőséggel egy elég jó kis irányító válhatna/válhatott volna belőle - ezért kéne elmennie máshova, hogy játsszon is végre. Sajnálnám ha az egész karrierjét a Barca padon pazarolná el.

Amúgy kíváncsi lettem volna, hogy mi lett volna vele idén, ha nem esik ki a szezon 3/4-ére. Tata év elején kijelentette, hogy számít rá, de lesérült az előtt, hogy Martino a fiatalokat elkezdte volna bedobálni a mély vízbe - volt egy időszak, amikor Sergi Roberto is nem tudom már hány meccsen keresztül folyamatosan játszott. Megnéztem volna mit nyújt, Robertonál csak jobb lehetett volna..

Én amúgy Bojan meg Dos Santos álláspontját is megértem, azért illene előbb velük megbeszélni, hogy szeretnének-e a Sociedadba menni.. Mert ez alapján nem úgy tűnik, hogy őket is megkérdezték volna már az elején.
Avatar
sopisz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.07.05. 01:07:02

2014.06.07. 16:05:48

Szerencsétlen vezetőség annyi szidást kap,úgy hogy kb a 90%-a pletykákon alapszik,azért néha meg kéne várni a hivatalos bejelentést szerintem.
"Absque pugna non est victoria"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.07. 15:36:07

dos santos különösebben nem izgat h makacsoskodik, 2-3- millionál ugy sincs nagyobb értéke, jövő nyáron meg mivel lejár a szerződése mehet amerre lát
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.06.07. 14:36:46

Azért eszem megáll, hogy Rakitic szépen 15M-ról felkúszik 20-ra, míg Fabregas 40-ről le 33-ra. De a 31 éves Bravonak 10M+ egy játékos, Marqiunhosnak 25+ Alves az ára (akit jól beárazunk 12M-ra, hogy aztán amikor majd Cuadradok után szaladgálunk mindenki tudja, hogy létszükséglet egy jobbhátvéd és lehessen szépen 30M-kal dobálózni. És senki ne mondja nekem, hogy Alves öreg, mert Mathieu nagyságrendileg ilyen idősen megér 20-30-at, ahogy Bravo ennyi (sőt egy Dos Santos/Bojan/Tello árával drágább) . Gondolom, ha Xavi menni akar Katarba álomfizetésért, akkor őt is ingyen engedjük, elvégre a csóri katariaktól nem lehet sok pénzt kérni.

És ne jöjjünk ezzel a mert mi vásárló klub vagyunk szöveggel, elvégre ha van aki vásárló klub az a PSG erre most cumiztat minket Marquinhos kapcsán, ha van vásárló klub, akkor az a Chelsea, aki most szerzi meg két zsák szotyiért Fabregast. Igenis alapvetően vásárló klubok is tudnak olcsón venni és sokat kérni.

Amúgy meg elsőnek talán a védelemmel kellene foglalkozni, elvégre ha jön Marq, akkor azzal azt értük el, hogy drágán betömtünk egy lyukat a védelemben (nem tudom mennyire jó megoldás egyébként a brazil, nem láttam sokat játszani, úgyhogy nem fikázom, de a kora, tapasztalata miatt legalábbis aggályos, - mondjuk egy Benatiával szemben - másik oldalról viszont hosszú távú megoldás lehet, ha beválik), de közben egy újabb lyukat vertünk a jobbhátvéd pozíciójába.

Azt sem értem, hogy miért nem tudjuk ilyenkor azt mondani, hogy eladjuk Cescet a Chelsea-nek, ha cserébe onnan jön olyan játékos, aki nekünk kellhet. Hazard-Cesc csere a Mou-Hazard vita fejében nem elképzelhetetlen, ahogy Azpilicueta is bőven elférne Alves helyére, (Courtois is jöhetne/jöhetett volna), vagy ha tényleg akarunk centert, akkor akár Lukakut. A legidegesítőbb, hogy a Chelsea (Mou) ott tesz alánk, ahol tud, mi meg odavágjuk nekik Cescet akciós áron...

Még valahol reménykedem abban, hogy minden megjelent újsághír kacsa, de sajnos ezek egyre inkább reálisnak mondhatóak. A vezetőségünk meg saját fejére teszi a csörgősipkát...
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.06.07. 13:21:17

Dos Santos csak divatból akar itt maradni , mert hogy játszani nem fog az ziher ?! -.-
Csak hogy ő a Barca játékosa és az edzéseken elvan neki ez elég... de foglalja a helyet.
Barca ellen meg majd nem szeretne veszteni , értem én , de az ő fejlődése érdekében mondom , hogy húzzon el. Bátyja is elrontotta , de az azért mert elment a Spursbe , emlékszem még Dinhoékkal miket alkottak... =D>
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.07. 13:13:14

Kíváncsi lennék mennyi igaz ebből a legújabb Eurobarcás cikkből Bravo kapus leigazolásával kapcsolatban. Ha tényleg így működik a rendszer, hogy előbb a másik csapatot kérdezzük meg, hogy kell-e nekik egy játékosunk, és csak után a játékost, akkor az számomra rendkívül unszimpatikus húzás és nem csodálom, hogy egyre több játékosnak romlik meg a viszonya a vezetőséggel, és egyre többen kritizálják nyíltan közülük.

Viszont Dos Santost sem értem, hogy fiatalon miért akar inkább itt padozni, mintsem máshol rendszeresen játszani és így megkapni a lehetőséget a bizonyításra. (mint ahogy Rafinha is tette)
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2014.06.07. 13:11:57

Nem értem ezt a dos Santos Bojan vonalat sem?Mi kell még nekik ahhoz, hogy belássák itt nem sok babér terem nekik...szinte semmi...Nem lenne jobb valahol játszani is?Egyre unszimpatikusabb ez a két csávó, bár sosem bírtam igazán egyiket se.
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.06.07. 13:02:23

MichaaBee írta:
LM10 írta:Fabregas többet ér 33nál ez kétségtelen, de olvastam valahol, hogy állítólag ha 36 millánál többért menne el, akkor az arsenal a fele pénzt megkapja. Nos így egyértelmű, hogy miénk lesz a full 33, ha pl 50ért menne, akkor csak 25 lenne nekünk.
Akkor hülyeséget olvastál. :D Mielőtt bárki ilyet elhinne, gondolja végig józan paraszti ésszel... Az oké, hogy a mi vezetőink idióták és megkötnének egy ilyen üzletet, de akkor nézzétek az Arsenal szemszögéből. Nekik az a céljuk, hogy még pénzt lássanak belőle, nem az, hogy mi 36 alatt adjuk tovább...

szerk.: még Wengerben bízhatunk, hogy feljebb srófolja az árat. Ha van esze a franciának, most leteszi a 33 milliót a visszavásárlási opció értelmében. A Chelsea úgyis rálicitál, az Arsenalnak pedig érdeke, hogy minél drágábban adjuk el, jóval 36 felett. Másrészt 33-ért Fabregas ajándék bárkinek.
Itt a fórumon írta valaki pár hete. Meg is lepődtem, furcsáltam ezt az üzletet :lol: :D Akkor tényleg érthetetlen a 33 milla.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.06.07. 12:47:37

LM10 írta:Fabregas többet ér 33nál ez kétségtelen, de olvastam valahol, hogy állítólag ha 36 millánál többért menne el, akkor az arsenal a fele pénzt megkapja. Nos így egyértelmű, hogy miénk lesz a full 33, ha pl 50ért menne, akkor csak 25 lenne nekünk.
Akkor hülyeséget olvastál. :D Mielőtt bárki ilyet elhinne, gondolja végig józan paraszti ésszel... Az oké, hogy a mi vezetőink idióták és megkötnének egy ilyen üzletet, de akkor nézzétek az Arsenal szemszögéből. Nekik az a céljuk, hogy még pénzt lássanak belőle, nem az, hogy mi 36 alatt adjuk tovább...

szerk.: még Wengerben bízhatunk, hogy feljebb srófolja az árat. Ha van esze a franciának, most leteszi a 33 milliót a visszavásárlási opció értelmében. A Chelsea úgyis rálicitál, az Arsenalnak pedig érdeke, hogy minél drágábban adjuk el, jóval 36 felett. Másrészt 33-ért Fabregas ajándék bárkinek.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.07. 12:45:02

Aki eddig nem szidta a vezetőséget, mert eddig hivatalosan jól igazoltak, most már nyugodtan megteheti.

Kész tény, hogy Cesc 33 millióért távozik, miközben minimum 45öt kéne kérni érte, az se lenne sok.

Ez mellett veszünk egy öreg kapust, aki 3-4 milliót ér, 12 millióért.

Lehet hogy Ter Stegen-en spóroltunk sokat, de Cesc-en és Bravo-n bukunk 25 milliót. Egy középhátvéd árának nagy részét. Ha ehhez hozzávesszük a Marquinhos pletykát, ami szerint 25 + Alves, akkor ott is minimum 5 milliót bukunk a béna vezetőség miatt.

Eközben Madrid visszavásárlási opcióval eladta Morata-t 20 millióért, és tavaly is árában adták el az Özil, Higuain, Albiol, Callejon négyest.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tobias88 2014.06.07. 12:52:21-kor.
94:39 6 - 1
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.06.07. 12:42:49

Alves 12 nem rossz, ahhoz képest, hogy nincs rá szükségünk. kb 15re lőttem be, de már-már csoda kategória, hogy ennyiért sikerül elpasszolni. A barca elsősorban vásárló klub, ezt nem szabad elfelejteni. Innen csak olyan játékosok mennek el, akiket elküldenek, vagy maguktól menni akarnak. Ebből következik az is, hogy a vevőnek nem kell csillagászati összegeket fizetnie, hogy megszerezze a létszám felettivé vált, vagy elvágyódó játékosunkat. Persze utóbbiért azért lehet magasabb árat kérni. Egész egyszerűen nagyon rossz tárgyalási pozícióban vagyunk, a felettünk lebegő eltiltás még rá is tesz egy lapáttal.

Fabregasért azért lehetne ennél jóval magasabb összeget is kérni feltéve, ha LE és a vezetőség szeretné, ha maradna és nem akar minden áron pénzt szerezni a fontos igazolásokhoz. Ez az amit egyelőre nem tudunk. Viszont azt is látni kell, hogyha ő Londonban képzeli el a jövőjét és az arsenal nem akarja, akkor az egyetlen szóba jöhető klub a chelsea, így megint csak ők vannak jó alkupozícióban, mert nincs vetélytársuk, akire rá kellene ígérni...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.07. 12:31:37

MichaaBee írta:Nem olyan hatalmas probléma, hogy ennyit fizetünk Marquinhosért. Viszont ha ennek fényében is 33 millióért fog elmenni Fabregas, a nemiszervénél fogva lógatnám fel az egész vezetést, aki erre áldását adja. :roll: Higuaín 38, Marquinhos 37, Koke 60, Benatia 61, akkor Fabregas MINIMUM 50-nél kezdődik kérem szépen...
A nagy üzletember és bandája :D
Cesc 33M lesz meg mondjuk egy kedves levél Mou-tól.
Az eladásokkal nagyon le vagyunk maradva az ilyen 6-8 éves standard mértékeknél, csak sajnos a vásárlásban nem. Mondjuk engem nem érdekel alapvetően, hogy mi mennyibe kerül, csak zavar, és bosszantó az a kommunikácó, hogy nincs pénz, de azért Messinek kifizették az évi 24milliót...(több, mint Rakitic.)
Meg az zavar, hogy ha valóban a Rosell féle bizniszek miatt kell majd bírságot fizetni, és azért nem lesz pénz értelmes, minőségi emberekre. Meg mondjuk azért is kell megválni Fabregastól, hogy tudjunk venni..
Alvest meg amúgy simán el lehetne adni 20-25M körül, de persze most is beszámítjuk valamennyire ,és mellé még dobunk egy kis összeget egy 20éves srácért.
Válasz küldése