Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.11. 19:50:47

sansz írta:
2022.08.11. 18:45:43
Egyszerűen a menedzsment fifázik, nem egy tudatosan előre menekülő klub képét mutatják. És a bajok nem a regisztrációval jönnek, hanem majd két év múlva. Mindegy,nincs kétségem,hogy jól fogunk szerepelni, két év múlva meg majd sírhat mindenki.
Nekem is számtalan dolog nem tetszik és nagyon sokmindent lehetett volna teljesen másként is csinálni, de várjuk meg a legfontosabbat, mégpedig azt, hogy Xavi kezdője mit fog mutatni. Nem várok csodát, de benne lehet a meglepetés vagy majd az élet által kikényszerített forgatókönyv.

Azért létezik néhány olyan variáció a jelenlegi lehetőségek alapján, amiből kijöhet egy előre menekülő kép.

Maradjunk a 4 - 3 - 3 felállásnál : (Koundé átmeneti jbh, Fati vagy Raphi kellemes "gond")
Ts - Koundé, Araujo, Crist, Alba - Pedri, Kessié, Gavi - Dembi, Lewa, Raphi

Xavi, ha bátor, meghúzhatná a 3 - 4 - 3 is (Frenkie maradása esetén)
Ts - Kondé, Araujo, Christ - Perdi, Frenkie, Kessié, Gavi - Dembi, Lewa, Raphi

Mindkét variáció a tudatosan előre menekülő jővő vagy akár a progresszív jövő útja lehetne.
Lewa kivételével valamennyi nyugger a padon, akiktől - jobb híján - jövőre elköszönnénk.
Csak azért jobb híján jövőre, mert sajnos most nem tettük meg, holott ezzel kellett volna kezdeni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.11. 19:19:09

Fernando írta:
2022.08.11. 17:30:51

Akkor hagy kérdezzek egy olyat, hogy tegyük fel sosem merült volna fel egy cikkben sem, sosem beszélt volna róla sejtelmesen, kétértelműen a klubvezetes, akkor is eladnád? Nem a médiára fog senki semmit, egyszerűen ez a trend. Választásokat lehet megnyerni egy-egy jól irányzott social media felülettel, nem hogy egy jatekosrol alkotott képet torzitani. Sosem volt semmilyen negatív véleménye FDJ-nak a Barcarol, sem a klubvezetesrol, sem a szurkolokrol, ellenkező irányban több is, mégis 10-ből 8 ember azt akarja, hogy menjen el. Miért? Mert felelőtlen szerződést kötöttek vele? Vagy mert 30 meccsből csak 10-en tud olyan szintet hozni ami vilaglasszis úgy, hogy közel sem a valódi posztján játszik? Itt már mindenki jogász és mindenki úgy viselkedik, mintha egy kerékkötő lenne, aki csak a nagy dellát akarja zsebrevagni, mert ezt sugallja minden cikk. Becsüljük már meg egy kicsit jobban a jatekosainkat, aki a szívét kiteszi a pályán, mégha a tudását nem is teljes egészében. Umtiti helyzete jogos, ellenben a Braithwaite utalattal. Sok helyen olvasom, hogy takarodjon ő is. Ne takarodjon, hanem menjen, köszönjük, hogy itt volt amikor kellett ő megprobalta, sajnos ezen a szinten ez kevés, de ne takarodjon, ahogy nem pénzéhes K.va a holland sem.
Az én véleményem, hogy nem szabadna semmilyen játékost venni, 50m-60m felett, így nálam nem is jött volna. Sajátos gondolkodás tudom, de engem ennél racionálisabbnak neveltek. (Vagy zsugoribbnak) :) Én télen eladtam volna, mert adnak érte annyit, amiből több poszton erősíteni lehetne. Szerintem pénzkidobás volt megvenni, most is nem a cikkek zavarnak, hanem, hogy az árából és fizujaból kijönne a top3 bal és jobbhátvéd. Nekem BS sem kéne, félre ne érts.

Azt rengeteget olvasom mekkora világsztár, lehet így van, de ehhez képest viszont fura, hogy 3 év alatt nem tudta ez a játékrendszert és pozíciót megtanulni, ami ide kell. Az nem a világsztár ismerve, hogy alkalmazkodik és több dologra is jó?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.11. 19:14:06

1994barca írta:
2022.08.11. 19:00:06

Udvariasan kérdem te minek vagy itt? Mi ez hsz megint tőled? Úgy állítod be a csapatod mint, ha hibátlan lenne ès nem a spanyol király család csapata! Én meg az olyan stilusú real drukkerektől vagyok rosszul mint amilyen te is vagy( elég sokan vagytok) saját csapatoddal foglalkozz ne a Barcával! Vagy talán tartasz a jövőtől vagy nem èrtem minek írkálsz ide?!
Off;
Elnèzést adminok vállalom a tíltást, de en nem bírom benyelni ennek az embernek a megnyilvánulásait.
Ez a véleményem, normálisan megfogalmazva leírtam. Semmi cáfolatot nem írtál rá. De ha már ezt állítod, miért is a "spanyol király család" csapata? Van erre objektív érv?
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.11. 19:00:06

Kassandra írta:
2022.08.11. 18:22:56
Kovbal88 írta:
2022.08.11. 17:56:58

Szerintem anyagilag Kounde és Raphinha is megérte az árát. Lewa -ba nem vagyok biztos a kora és az egy évet hátralévő szerződése miatt. Viszont ő egy győztes közegből jön, és ha azt nézzük egy aranylabdás játékos.
Viszont a Barcelona eléggé ismert név, szóval nem volt szükség arra, hogy lengyel és brazil szurkolókat nyerjen magának a klub, de ugye ez is megtörtént. Ami engem sokkal jobban zavar és ezért nem is sajnálom a pénzt, főleg hogy nem az enyém, hogy a Real sorra nyeri a BL-eket az elmúlt években, miközben mi még csak hozzá se tudtunk szagolni. A jó eredmények, amik természetesen egy erősebb csapattal sokkal inkább elérhetőek, újabb bevételeket fognak generálni, mert jobb szerződéseket lehet majd kötni.
Papíron nagyon erős a jövő évi keret, és biztos hogy van különbség egy sikeres és egy sikertelen év között főleg anyagi szempontból.
Pontosan ez a legnagyobb baj a klubotokkal, szurkolóstul, vezetőstúl mindenestül, hogy mindig a Madriddal foglalkoztok, bármi van, ha nyertek, ha vesztetek, mindent a Realhoz mértek, és mindenről Pérez, Franco, meg a spanyol állam/király tehet. Innen fakad a kissebbségi komplexus, ami benne van a klub dnsében, és ezért nincsenek soha nyugodt körülmények a klub körül. Ezen célszerű lenne változtani.

szerk.:Pont emiatt szavazzák meg önmagukból kifordulva a sociok, hogy eladjátok a klub jövőjét, high risk/low reward alapon.
Udvariasan kérdem te minek vagy itt? Mi ez hsz megint tőled? Úgy állítod be a csapatod mint, ha hibátlan lenne ès nem a spanyol király család csapata! Én meg az olyan stilusú real drukkerektől vagyok rosszul mint amilyen te is vagy( elég sokan vagytok) saját csapatoddal foglalkozz ne a Barcával! Vagy talán tartasz a jövőtől vagy nem èrtem minek írkálsz ide?!
Off;
Elnèzést adminok vállalom a tíltást, de en nem bírom benyelni ennek az embernek a megnyilvánulásait.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.11. 18:59:02

jclayton írta:
2022.08.11. 16:53:19
1994barca írta:
2022.08.11. 16:45:02
Azért a kettő nem ugyan az. Itt olyan költségvetéseket írtok le amiről fogalmatok sincs, hiszen honnan a viharból tudnàtok a pontos pénzeket?
A klubok költségvetésének egy része nyilvános (muszáj is, hiszen a befektetők és az állam felé is elszámolnak vele), a sportközgazdászat meg külön ipar. Hogy csak a leghíresebb szereplőt említsem, a Deloitte könyvvizsgáló cég évente megjelenteti a klubok gazdálkodásának összehasonlítását (publikus PR-verzió https://www2.deloitte.com/content/dam/D ... e-2022.pdf). Nem kell a hasonló információk összegereblyézéséhez semmilyen magánelméleteket gyártani, csak beszélni angolul és gúglizni.

Edit: nem akarok duplázni, egy szó a regisztrációhoz: konkrétan tavaly nyáron is több részletben regisztrálták be a játékosokat a pénzügyi manőverek miatt Laportáék, fontossági sorrendben került bejegyzésre Depay, Garcia, Agüero - ő például a sérülése miatt csak az utolsó pillanatban - és a többiek licensze, nem annyira elképzelhetetlen, hogy ez most is megtörténhet - miért kell ezt összeesküvés-elméletnek titulálni?
Az, hogy valaki átnézi a számokat, netán elemzi, hozzászól valamihez - azzal nincs is gond...

De azt azért erősnek érzem, hogy mindenféle sajtócikkek alapján "minimum felelőtlen gazdálkodás"-nak nevezzük, ami történik! :)

"a sportközgazdászat meg külön ipar"... így van! =D>
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.08.11. 18:45:43

Szerintem ez ilyen vihar a biliben eset, nem hiszem,hogy a regisztráció veszélyben lenne. Kinézem Laportából,hogy csak a feszkót gerjeszti,hogy aztán megint megmentőként szerepelhessen,mikor mindenkit regisztrálnak.

A vita inkább továbbra is ugyanarról szól. Nyilván mindenki magasan bajnokesélyes csapatot akar. A vélemények ott különböznek,hogy ki mi tart annak. Én egy erős, de a válságát felvállaló szerény csapatot látnék szívesen és nem egy követelőző, pénzszóró bandát. Aki szerint Laporta csak politikus és nincs semmi baj vele, az Bartot is így látta? Ha plusz egy BLt nyert volna a csapat,akkor az azt jelentené,hogy mindent jól csinált?
Én szurkolóként nyilván azt szeretném,hogy azonnal legyenek eredmények, de a lehető legóvatosabban,hogy a jövőt ne csesszük el. Egy fél csapatnyi embernek, köztük Messinek is tartozunk még,nem két fillérekkel. Koemant és Setient egyáltalán kifizették már? Ehhez hozzájönnek az olyan dolgok,mint pl Ferran vételára és ki tudja mennyi kifizetést tolunk át pár évvel későbbre?

A piszkos pénzügyi manőverekre, Laporta médiakampányára,ahol mindig egy játékosára panaszkodik,egyszerűen nincs szükség. Csak,hogy konkrét legyek, a legutóbbi manőver,amivel nyerni nem nyertünk, de lehet +30milliót kell majd adózni, ez belefér? Akkor ezt Laporta zsebből kifizeti,amit elkártyázott?
Én megértem,hogy kellenek új játékosok, szerintem is. De Christensen és Araujo kettőssel bőven versenyképesek lettünk volna, mögöttük a padon Piqué és Eric remek beugrók. Kessié is kb ingyen jött(azért nem teljesen) és szerintem is szükség van rá. FDJ, Gavi, Pedri,Kessié tökéletes és még cseréik is lennének. Előre pedig két csapatra való gólerős csatársort ki lehet állítani. Raphinháért lehet megérte kicsit kockáztatni, számok függvénye. De már nélküle is egy csőd szélén levő klub elégedett lehetett volna. Egyik szélen Kezdő Baldé, csere Alba, teljesen OK. Másik az nem komoly, de nem katasztrófa,ha Dest és SR van ott. Nem erős rész, de a többi igen. Koundé nagyon jó, de egyszerűen nem volt létszükséglet jelen helyzetben. Lewa meg no comment. És akkor Depayt akarjuk elkergetni. Így csinál egy bakban levő klub? Ja és jöhet Alonso is, majd Baldét elkoptatjuk a padon. És nyugodtan meg lehet venni még Ronaldot és Manét, de már nem emelnék a BL esélyét.
Egy óvatosan költekező Barca is már BL esélyes lett volna, de ugyanígy most is elkalapálhat minket mondjuk a PSG,mert Messi és Neymar jó napot fog ki. Utóbbi esetben mi van? Akkor se jelen, se jövő? És majd Lewát is ekézni fogják a médiában, hogy bajban a klub,mégsem csökkenti a magas fizetését,pedig milyen öreg és használhatatlan?
Egyszerűen a menedzsment fifázik, nem egy tudatosan előre menekülő klub képét mutatják. És a bajok nem a regisztrációval jönnek, hanem majd két év múlva. Mindegy,nincs kétségem,hogy jól fogunk szerepelni, két év múlva meg majd sírhat mindenki.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.11. 18:22:56

Kovbal88 írta:
2022.08.11. 17:56:58

Szerintem anyagilag Kounde és Raphinha is megérte az árát. Lewa -ba nem vagyok biztos a kora és az egy évet hátralévő szerződése miatt. Viszont ő egy győztes közegből jön, és ha azt nézzük egy aranylabdás játékos.
Viszont a Barcelona eléggé ismert név, szóval nem volt szükség arra, hogy lengyel és brazil szurkolókat nyerjen magának a klub, de ugye ez is megtörtént. Ami engem sokkal jobban zavar és ezért nem is sajnálom a pénzt, főleg hogy nem az enyém, hogy a Real sorra nyeri a BL-eket az elmúlt években, miközben mi még csak hozzá se tudtunk szagolni. A jó eredmények, amik természetesen egy erősebb csapattal sokkal inkább elérhetőek, újabb bevételeket fognak generálni, mert jobb szerződéseket lehet majd kötni.
Papíron nagyon erős a jövő évi keret, és biztos hogy van különbség egy sikeres és egy sikertelen év között főleg anyagi szempontból.
Pontosan ez a legnagyobb baj a klubotokkal, szurkolóstul, vezetőstúl mindenestül, hogy mindig a Madriddal foglalkoztok, bármi van, ha nyertek, ha vesztetek, mindent a Realhoz mértek, és mindenről Pérez, Franco, meg a spanyol állam/király tehet. Innen fakad a kissebbségi komplexus, ami benne van a klub dnsében, és ezért nincsenek soha nyugodt körülmények a klub körül. Ezen célszerű lenne változtani.

szerk.:Pont emiatt szavazzák meg önmagukból kifordulva a sociok, hogy eladjátok a klub jövőjét, high risk/low reward alapon.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.08.11. 17:56:58

Grimaldo írta:
2022.08.11. 15:51:27
bence0330 írta:
2022.08.11. 14:21:26


Ennek a számolásnak továbbra sincs semmi értelme, mert ngyvonalúan mellőz mindent, amit az erősebb csapat eredményei+egyebek visszahoznak ezidő alatt. Sőt, már eleve a feltételezett bevétel, amivel számolsz is más lenne Abdékkal, mint a mostani kerettel, bár nem tudom, hogy közvetítési jogok, árak egész pontosan mi alapján változnak, de több év távlatában tuti, hogy nem mindegy, hogy Abdékkal evickélünk, vagy Raphinha/Lewákkal. Tehát ha mondjuk nélkülük 1mrd lenne a becsült bevétel, velük meg mondjuk 1,2 mrd, már szűkülne az olló, mert az első esetben 1mrd maradna zsebben eladás nélkül, a másodikban meg a 25% "leadózása" után is 0,9 mrd. Szerintem ez így még becslésnek is hóttgyenge.
Ezek nem ilyen dinamikusan változó bevételek :D nagyon sok évre levannak kötve, amire kifut a keret 3/4 már visszavonul. Spanyolországban meg az egész rendszer úgy van kiépítve, hogy a két nagynak legyen kedvező, ez a 150 millió körüli összeg kb fix, az a vicc, hogy az MSN-es prime érában még valamivel kevesebb is volt mint most.
A többi pénz nyilván nincs bele számolva, de, ha a bajnoki győzelemért nyúlfarknyi pénzzel kapunk többet, mint a második helyért. A stadionba többen látogatnának el az biztos, ami szép plusz pénz, de az is hektikus. A BL győzelem az 50 millió körül van + ott a jogok nagyon megdobják, ez az egy észérv van amellett, hogy miért éri meg kockáztatni, de komolyan arra tesszük fel a klub jövőjét, hogy BL-t nyerünk 2-3 éven belül ? Mi lesz ha nem, akkor eladunk még több jogot meg kintlévőséget, aztán, ha már nem lesz mit akkor indítjuk a csődeljárást? Amúgy a klub nem fog soha csődbe menni, mert too big to fail kategória, de azért a jövőt nem lesz túl fényes, ha nem kerül lassan olyan kezekbe, aki nem csak az aktuális szezonig lát, mint az elmúlt 10-en x év vezetése.
Ne értsetek félre én is örülök, hogy van egy bomba keretünk, csak a háttérben közel se minden olyan rózsaszin és amit Laportaek művelnek az minimum felelőtlen gazdálkodás.
Szerintem anyagilag Kounde és Raphinha is megérte az árát. Lewa -ba nem vagyok biztos a kora és az egy évet hátralévő szerződése miatt. Viszont ő egy győztes közegből jön, és ha azt nézzük egy aranylabdás játékos.
Viszont a Barcelona eléggé ismert név, szóval nem volt szükség arra, hogy lengyel és brazil szurkolókat nyerjen magának a klub, de ugye ez is megtörtént. Ami engem sokkal jobban zavar és ezért nem is sajnálom a pénzt, főleg hogy nem az enyém, hogy a Real sorra nyeri a BL-eket az elmúlt években, miközben mi még csak hozzá se tudtunk szagolni. A jó eredmények, amik természetesen egy erősebb csapattal sokkal inkább elérhetőek, újabb bevételeket fognak generálni, mert jobb szerződéseket lehet majd kötni.
Papíron nagyon erős a jövő évi keret, és biztos hogy van különbség egy sikeres és egy sikertelen év között főleg anyagi szempontból.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.11. 17:33:55

visca el barca írta:
2022.08.11. 17:25:56
Uj jatekosokat nem lehet a barca b-be regisztralni? :mrgreen:
nem :)

a liga le'pett nemreg, hogy ne lehessen cselezni
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.11. 17:30:51

Troym írta:
2022.08.11. 17:04:46
Fernando írta:
2022.08.11. 16:33:37


Ezzel nem értek egyet. Mind a klubvezetes mind az újságírók rossz színben tüntetik fel ebben a sztoriban a hollandot. Igenis a média befolyásoló tényező a 21. Században
A klubvezetés nem nyilatkozott olyat, hogy Frenkie pénzéhes, vagy nem idevaló. Annyit mondtak, hogy az utolsó szerződése valószínű nem szabályos, meg azt, hogy jó lenne ha maradna, de majd kiderül. (mást nem hangzott el hivatalosan)
Újságírók meg nem írtak olyat, hogy mondjuk leköpte a mezét, vagy tudomisén, csak tippelik, hogy nem akar bért csökkenteni és elmenni sem. (senki nem tudhatja)
Frenkie meg nem is nyilatkozott semmit kb, emiatt jelenik meg 8423 cikk.
A média hibáztatása nagyon kényelmes, ha valaki amúgy sem bír viselkedni, de nem felmentés. Ez a sok "nagyonszurkoló" (szerintem a meccsen levők fele életében először volt meccsen, mert nyár van és ott nyaralnak) jobban bántja a saját játékosokat, mint akár a legádázabb ellenfél játékosait.
Véleménye mindenkinek lehet (nekem is van, én pl eladnám, de ha marad sem leszek Real drukker) de civilizált keretek közt. Egy fórumon háborgás, meg élőben kifütyülni, szidni, megdobálni azért nem ugyanaz a szint.
Akkor hagy kérdezzek egy olyat, hogy tegyük fel sosem merült volna fel egy cikkben sem, sosem beszélt volna róla sejtelmesen, kétértelműen a klubvezetes, akkor is eladnád? Nem a médiára fog senki semmit, egyszerűen ez a trend. Választásokat lehet megnyerni egy-egy jól irányzott social media felülettel, nem hogy egy jatekosrol alkotott képet torzitani. Sosem volt semmilyen negatív véleménye FDJ-nak a Barcarol, sem a klubvezetesrol, sem a szurkolokrol, ellenkező irányban több is, mégis 10-ből 8 ember azt akarja, hogy menjen el. Miért? Mert felelőtlen szerződést kötöttek vele? Vagy mert 30 meccsből csak 10-en tud olyan szintet hozni ami vilaglasszis úgy, hogy közel sem a valódi posztján játszik? Itt már mindenki jogász és mindenki úgy viselkedik, mintha egy kerékkötő lenne, aki csak a nagy dellát akarja zsebrevagni, mert ezt sugallja minden cikk. Becsüljük már meg egy kicsit jobban a jatekosainkat, aki a szívét kiteszi a pályán, mégha a tudását nem is teljes egészében. Umtiti helyzete jogos, ellenben a Braithwaite utalattal. Sok helyen olvasom, hogy takarodjon ő is. Ne takarodjon, hanem menjen, köszönjük, hogy itt volt amikor kellett ő megprobalta, sajnos ezen a szinten ez kevés, de ne takarodjon, ahogy nem pénzéhes K.va a holland sem.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.11. 17:25:56

Uj jatekosokat nem lehet a barca b-be regisztralni? :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.11. 17:04:46

Fernando írta:
2022.08.11. 16:33:37


Ezzel nem értek egyet. Mind a klubvezetes mind az újságírók rossz színben tüntetik fel ebben a sztoriban a hollandot. Igenis a média befolyásoló tényező a 21. Században
A klubvezetés nem nyilatkozott olyat, hogy Frenkie pénzéhes, vagy nem idevaló. Annyit mondtak, hogy az utolsó szerződése valószínű nem szabályos, meg azt, hogy jó lenne ha maradna, de majd kiderül. (mást nem hangzott el hivatalosan)
Újságírók meg nem írtak olyat, hogy mondjuk leköpte a mezét, vagy tudomisén, csak tippelik, hogy nem akar bért csökkenteni és elmenni sem. (senki nem tudhatja)
Frenkie meg nem is nyilatkozott semmit kb, emiatt jelenik meg 8423 cikk.
A média hibáztatása nagyon kényelmes, ha valaki amúgy sem bír viselkedni, de nem felmentés. Ez a sok "nagyonszurkoló" (szerintem a meccsen levők fele életében először volt meccsen, mert nyár van és ott nyaralnak) jobban bántja a saját játékosokat, mint akár a legádázabb ellenfél játékosait.
Véleménye mindenkinek lehet (nekem is van, én pl eladnám, de ha marad sem leszek Real drukker) de civilizált keretek közt. Egy fórumon háborgás, meg élőben kifütyülni, szidni, megdobálni azért nem ugyanaz a szint.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.08.11. 17:02:53

1994barca írta:
2022.08.11. 16:42:54
na mindegy remélem az olyan embereknek mint amilyen te is vagy csattanós lesz a válasz!
Hát reméljük olyan csattanos választ kapunk, hogy mindenkit sikerül regisztrálni és még sikeres is lesz a kedvenc csapatunk, de azért addig is hadd legyen már szabad kiemelni, hogy nem minden olyan fényes...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.11. 16:57:34

@1994barca azon kívül, hogy a hangnemeden egy kicsit állíthatnál elég érdekes ahogy az egyik hsz-edben kijelented, hogy SEHOGY SEM TUDOTT MESSI MARADNI, majd a következőben, hogy nem tudjuk a pontos pénzeket.

Mindezt egy duplában :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.11. 16:53:19

1994barca írta:
2022.08.11. 16:45:02
Azért a kettő nem ugyan az. Itt olyan költségvetéseket írtok le amiről fogalmatok sincs, hiszen honnan a viharból tudnàtok a pontos pénzeket?
A klubok költségvetésének egy része nyilvános (muszáj is, hiszen a befektetők és az állam felé is elszámolnak vele), a sportközgazdászat meg külön ipar. Hogy csak a leghíresebb szereplőt említsem, a Deloitte könyvvizsgáló cég évente megjelenteti a klubok gazdálkodásának összehasonlítását (publikus PR-verzió https://www2.deloitte.com/content/dam/D ... e-2022.pdf). Nem kell a hasonló információk összegereblyézéséhez semmilyen magánelméleteket gyártani, csak beszélni angolul és gúglizni.

Edit: nem akarok duplázni, egy szó a regisztrációhoz: konkrétan tavaly nyáron is több részletben regisztrálták be a játékosokat a pénzügyi manőverek miatt Laportáék, fontossági sorrendben került bejegyzésre Depay, Garcia, Agüero - ő például a sérülése miatt csak az utolsó pillanatban - és a többiek licensze, nem annyira elképzelhetetlen, hogy ez most is megtörténhet - miért kell ezt összeesküvés-elméletnek titulálni?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára jclayton 2022.08.11. 16:59:03-kor.
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2022.08.11. 16:51:12

1994barca írta:
2022.08.11. 16:42:54
Te eztán jól összeraktad ezt fejben. Mi kéne neked, h megértsd SEHOGY SEM TUDOTT VOLNA MESSI MARADNI meg milyen ködösítésekről beszélsz a Dán és az Elefántcsontpartis tèmàd is kemény képzelő erőt mutat.. na mindegy remélem az olyan embereknek mint amilyen te is vagy csattanós lesz a válasz!
Felvetettem egy elméletet, ennyi. Milyen magyarázatot adnál rá, hogy Christensen hirtelen mindent levett Instagram felületéről, ami Barcelonával kapcsolatos? Mint írtam, simán lehet nyomásgyakorlás is, meg van az, amit én írtam. Ennyi. Megkérlek, normális hangnemben válaszolj - felesleges a személyeskedés -, ha ez nem menne, engedd el a témát. Másfelől, Messi-féle ködösítés annyi volt, hogy Laporta eléggé sokáig arról beszélt tavaly, hogy minden rendben, minden okés, Messi regisztrálva lesz (aztán kiderült - mint ahogyan írtad -, nem is tudott volna maradni). Figyelj, semmi gond, ha ezekre nem emlékszel, valószínűleg elmúlt pár hónapban lettél Barca-drukker.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.11. 16:45:02

Grimaldo írta:
2022.08.11. 16:35:40
FCBsteve írta:
2022.08.11. 16:24:39


Most őszintén, itthon a fotelből Te meg tudod ítélni x szakember munkáját, aki ezzel foglalkozik a klubnál hosszú ideje?!? #-o
Ilyen alapon hagyjuk az egesz forumot, mert semmi értelme. Te hogy mered barmelyik jatekosunkat kritizalni a fotelbol?
Azért a kettő nem ugyan az. Itt olyan költségvetéseket írtok le amiről fogalmatok sincs, hiszen honnan a viharból tudnàtok a pontos pénzeket?
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.11. 16:42:54

Melcior Mauri írta:
2022.08.11. 15:45:54
Nem lehetséges egy olyan opció, hogy a vezetőség azt mondja - és sugallja a sajtó felé -, hogy mindenkit regisztrálunk, de rájöttek Laportáék is, hogy ez nem fog menni? Ezért kimarad majd Christensen vagy Kessié, esetleg Dembélé?

Felmérték, hogy Koundé regisztrálása fontosabb, Christensen valószínűleg padozna (vagy Kessié), ezért megpróbálták, de nem ment, ők meg mehetnek majd tovább. Lehet hergelés is Christensen közösségi médiás cselekedeteiben, de az is benne van, vele ezt már közölték: Figyelj, spórolni kell, ez van, nincsen rád szükség. Én ezt is simán kinézem Laportából, ahogyan bánik az emberekkel, az tipikusan a legalja viselkedés (Dani Alves eset, FdJ, Messi-féle ködösítés stb.). Egyelőre viszont ez is csak egy "konteó", majd kiderül pár napon belül, de elfigyelve Laporta ténykedését, könnyedén benne van.
Te eztán jól összeraktad ezt fejben. Mi kéne neked, h megértsd SEHOGY SEM TUDOTT VOLNA MESSI MARADNI meg milyen ködösítésekről beszélsz a Dán és az Elefántcsontpartis tèmàd is kemény képzelő erőt mutat.. na mindegy remélem az olyan embereknek mint amilyen te is vagy csattanós lesz a válasz!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.11. 16:36:25

FCBsteve írta:
2022.08.11. 16:24:39
Nagyon szépen levezettél mindent!
Csak azt hagytad ki, hogy a Barca bevétele 600-700m, volt 1Mrd is! Ehhez képest a kieső 40m nem fogja csődbe vinni a klubot!
Viszont a csapatépítés évekkel hamarabb rendben van (egész pontosan azonnal), és ha jól megy, vissza is lehet a jogokat vásárolni!
Szerintem nem fog csődbe menni a Barcelona (bár inkább azért, mert nem hagyják), viszont a bevételt nézni semmi értelme. Nem az számít, mennyi a csapat bevétele, hanem hogy mennyire egészséges a pénzügyi mérlege - a csapat tavaly mesterségesen termelt 500 millió eurós hiányt, idén pedig olyan 150 körül volt mínuszban. Hiszen vannak kiadásai is, nem csak bevételei: labdarúgók és tisztviselők bére, működési költségek, amortizáció, satöbbi. Lehet, hogy a negyvenmilliós mínusz a bevételekhez képest bagatell, de a jövőben például ez jelentheti a különbséget az enyhén pluszos és nagyon mínuszos gazdálkodás között. Írom máshogy: képzeld azt, hogy a következő huszonöt évben a csapat 40 millióért, azaz kétharmad Raphinha áráért vesz egy játékost, aki aztán nem is létezik. Vagy fizeti másfél extra Frankie de Jong éves bérét, aki nem is játszik.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.08.11. 16:35:40

FCBsteve írta:
2022.08.11. 16:24:39


Most őszintén, itthon a fotelből Te meg tudod ítélni x szakember munkáját, aki ezzel foglalkozik a klubnál hosszú ideje?!? #-o
Ilyen alapon hagyjuk az egesz forumot, mert semmi értelme. Te hogy mered barmelyik jatekosunkat kritizalni a fotelbol?
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.11. 16:33:37

Troym írta:
2022.08.11. 14:05:44
Fernando írta:
2022.08.11. 12:29:38
Emellett pedig a Gamperen a szurkolok kiabálnak neki, hogy takarodj te pénzéhes K.va? Ez nálam minimum undorító.
Azért a szurkolói bekiabálás ne legyen már se a játékos, se a klubvezetők, se az újságírók felelőssége. Színesbőrű játékosokat is huhognak a mai napig.
Minden ember a saját tetteiért felel, nem újságírók, vezetők, játékosok nyilatkozatai alapján kell normálisnak maradni.
Ezzel nem értek egyet. Mind a klubvezetes mind az újságírók rossz színben tüntetik fel ebben a sztoriban a hollandot. Igenis a média befolyásoló tényező a 21. Században
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.11. 16:24:39

Grimaldo írta:
2022.08.11. 15:51:27

Ezek nem ilyen dinamikusan változó bevételek :D nagyon sok évre levannak kötve, amire kifut a keret 3/4 már visszavonul. Spanyolországban meg az egész rendszer úgy van kiépítve, hogy a két nagynak legyen kedvező, ez a 150 millió körüli összeg kb fix, az a vicc, hogy az MSN-es prime érában még valamivel kevesebb is volt mint most.
A többi pénz nyilván nincs bele számolva, de, ha a bajnoki győzelemért nyúlfarknyi pénzzel kapunk többet, mint a második helyért. A stadionba többen látogatnának el az biztos, ami szép plusz pénz, de az is hektikus. A BL győzelem az 50 millió körül van + ott a jogok nagyon megdobják, ez az egy észérv van amellett, hogy miért éri meg kockáztatni, de komolyan arra tesszük fel a klub jövőjét, hogy BL-t nyerünk 2-3 éven belül ? Mi lesz ha nem, akkor eladunk még több jogot meg kintlévőséget, aztán, ha már nem lesz mit akkor indítjuk a csődeljárást? Amúgy a klub nem fog soha csődbe menni, mert too big to fail kategória, de azért a jövőt nem lesz túl fényes, ha nem kerül lassan olyan kezekbe, aki nem csak az aktuális szezonig lát, mint az elmúlt 10-en x év vezetése.
Nagyon szépen levezettél mindent!
Csak azt hagytad ki, hogy a Barca bevétele 600-700m, volt 1Mrd is! Ehhez képest a kieső 40m nem fogja csődbe vinni a klubot!
Viszont a csapatépítés évekkel hamarabb rendben van (egész pontosan azonnal), és ha jól megy, vissza is lehet a jogokat vásárolni!
Grimaldo írta:
2022.08.11. 15:51:27
... amit Laportaek művelnek az minimum felelőtlen gazdálkodás.
Most őszintén, itthon a fotelből Te meg tudod ítélni x szakember munkáját, aki ezzel foglalkozik a klubnál hosszú ideje?!? #-o
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.08.11. 15:51:27

bence0330 írta:
2022.08.11. 14:21:26


Ennek a számolásnak továbbra sincs semmi értelme, mert ngyvonalúan mellőz mindent, amit az erősebb csapat eredményei+egyebek visszahoznak ezidő alatt. Sőt, már eleve a feltételezett bevétel, amivel számolsz is más lenne Abdékkal, mint a mostani kerettel, bár nem tudom, hogy közvetítési jogok, árak egész pontosan mi alapján változnak, de több év távlatában tuti, hogy nem mindegy, hogy Abdékkal evickélünk, vagy Raphinha/Lewákkal. Tehát ha mondjuk nélkülük 1mrd lenne a becsült bevétel, velük meg mondjuk 1,2 mrd, már szűkülne az olló, mert az első esetben 1mrd maradna zsebben eladás nélkül, a másodikban meg a 25% "leadózása" után is 0,9 mrd. Szerintem ez így még becslésnek is hóttgyenge.
Ezek nem ilyen dinamikusan változó bevételek :D nagyon sok évre levannak kötve, amire kifut a keret 3/4 már visszavonul. Spanyolországban meg az egész rendszer úgy van kiépítve, hogy a két nagynak legyen kedvező, ez a 150 millió körüli összeg kb fix, az a vicc, hogy az MSN-es prime érában még valamivel kevesebb is volt mint most.
A többi pénz nyilván nincs bele számolva, de, ha a bajnoki győzelemért nyúlfarknyi pénzzel kapunk többet, mint a második helyért. A stadionba többen látogatnának el az biztos, ami szép plusz pénz, de az is hektikus. A BL győzelem az 50 millió körül van + ott a jogok nagyon megdobják, ez az egy észérv van amellett, hogy miért éri meg kockáztatni, de komolyan arra tesszük fel a klub jövőjét, hogy BL-t nyerünk 2-3 éven belül ? Mi lesz ha nem, akkor eladunk még több jogot meg kintlévőséget, aztán, ha már nem lesz mit akkor indítjuk a csődeljárást? Amúgy a klub nem fog soha csődbe menni, mert too big to fail kategória, de azért a jövőt nem lesz túl fényes, ha nem kerül lassan olyan kezekbe, aki nem csak az aktuális szezonig lát, mint az elmúlt 10-en x év vezetése.
Ne értsetek félre én is örülök, hogy van egy bomba keretünk, csak a háttérben közel se minden olyan rózsaszin és amit Laportaek művelnek az minimum felelőtlen gazdálkodás.
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2022.08.11. 15:45:54

Nem lehetséges egy olyan opció, hogy a vezetőség azt mondja - és sugallja a sajtó felé -, hogy mindenkit regisztrálunk, de rájöttek Laportáék is, hogy ez nem fog menni? Ezért kimarad majd Christensen vagy Kessié, esetleg Dembélé?

Felmérték, hogy Koundé regisztrálása fontosabb, Christensen valószínűleg padozna (vagy Kessié), ezért megpróbálták, de nem ment, ők meg mehetnek majd tovább. Lehet hergelés is Christensen közösségi médiás cselekedeteiben, de az is benne van, vele ezt már közölték: Figyelj, spórolni kell, ez van, nincsen rád szükség. Én ezt is simán kinézem Laportából, ahogyan bánik az emberekkel, az tipikusan a legalja viselkedés (Dani Alves eset, FdJ, Messi-féle ködösítés stb.). Egyelőre viszont ez is csak egy "konteó", majd kiderül pár napon belül, de elfigyelve Laporta ténykedését, könnyedén benne van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.11. 15:08:04

davi10 írta:
2022.08.11. 15:01:53
soadroli írta:
2022.08.11. 14:43:21
🚨✅| Both FC Barcelona & La Liga believe that everything will be completed regarding registrations tomorrow & offical announcement will be made on Saturday. @sport
Szerintem ez egy percig nem volt kérdés.
Szerintem sem, nekem ebben csak az marad tényleges kérdés, hogy hogy oldották meg, biztosra veszik tán már DJ távozását, vagy kell még eladás?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése